Close
Faqja 7 prej 21 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 411
 1. #121
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-11-2010
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga B.Jack Lexo Postimin
  do msohesh po he. vajzat kane privilegje zakonisht. edhe shoferi me injorant t'jete n'rruge i ruhet femrave se e di qe jane bjonde ne timon
  Te njejten gje me thote dhe vellai, sapo te shohin ty shofere ne timon shoferet e tjere ia mbathin nga frika, te hapin rruge direkt
  Por une mendoj qe femrat jane me te kujdesshme, nuk ecin me shpejtesi, kot sa per qejf sic bejne djemte

 2. #122
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Citim Postuar m par nga vajz Lexo Postimin
  Kam lexuar diku qe numri i vdekjeve nga aksidentet rrugore shkon ne rreth 350 e ca ne vit, rreth 800 te plagosur, statistika sikur vendi te ishte ne lufte.
  Eshte tmerr per shoferat e rinj si puna ime te udhetosh me makine. Naten sidomos, obobo... s'ka ndricim, te gjithe me drite verbuese, secili e ka me nxitim, njerezit qe kalojne ne rruge duken si hije nga erresira. U pa puna, duhet te vendos njoftimin "shofer i ri" urgjentisht. Disa dite me pare mora vesh dhe gjuhen e shofereve per te share me borite, kete me mire te mos e dija fare
  po vure tabelen"SHOFER I RI" nuk ke per ta mesuar makinen kurre.
  Mesohu si te tjeret.
  Nuk jane me te zote se ti.
  I vetmi parim qe duhet te ndjekesh ne rruge qe te ruash veten dhe makinen eshte:
  'Ne rruge vetem ti je shofere e zonja, te tjeret asnjeri nuk e di makinen"
  Po e bere kete nuk ke per te pesuar gje
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 3. #123
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,476
  Faleminderit
  68
  177 falenderime n 164 postime
  Duhen vene ligje te forta.
  Nqs dikush kapet per here te dyte me shpejtesi mbi limit,vuri gjobe te larte
  dhe hiqja patenten per 1 vit.
  Nqs dikush kalon ne drite te kuqe,hiqi patenten per 1 vit dhe gjobe.
  Nqs dikush kapet i dehur ne timon futi 3 muaj burg dhe heqje patente 3 vjet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga benseven11 : 24-12-2010 m 19:37
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #124
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  24 Dhjetor 2010 - 19:00 | Shqiperi

  Fier, furgoni prplas motorrin 1 vdes, tjetri plagoset

  FIER- Nj 51-vjecar ka gjetur vdekjen dhe nj tjetr sht plagosur n aksin rrugor Fier-Vlor. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 16:00 t dits s sotme n vendin e quajtur Zhupan. Viktima Faik Hoxha 51 vjec, i cili udhtonte si pasagjer n nj motorr sht goditur nga nj furgon, duke gjetur vdekjen e menjhershme, ndrsa drejtuesi i motorrit ka mbetur i plagosur dhe sht drguar n Spitalin e Fierit, jasht rrezikut pr jetn.

  N vendngjarje kan mbrritur menjher forcat e policis, ku nga t dhnat paraprake dyshohet se shkak i aksidentit ka qn ndrprerja e rrugs nga nj automjet tjetr, c’ka ka br q drejtuesi i motorrit t humb kontrollin dhe t prplaset n rrug, ku m pas 51 vjecari sht goditur n kok nga furgoni me targa VL 4953C. Prreth nj or si pasoj e aksidentit sht krijuar vshtirsi n qarkullimim e automjetve, ndrkoh q
  efektivat rrugore t pranishm n vendgjarje kan br t mundur normalizimin e qarkullimit.
  (m.a/News24/BalkanWeb)

 5. #125
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  26 dhjetor-4 te vdekur ne rruget e Shqiperise

  26 Dhjetor 2010 - 10:10 | Shqiperi

  Fier, makina prplas kalimtarin vdes 55 vjecari

  FIER- Nje 55 vjecar ka gjetur vdekje dje n mbrmje si pasoj e nj aksidenti n aksin Lushnje- Fier. Automjeti tip Ford me targa TR 3489 M q drejtohej nga shtetasi Novruz Venga ka prplasur pr vdekje kalimtarin 55 vjecarin. Policia thot se shkak i aksidentit ka qen shpejtsia me t ciln udhtonte mjeti dhe mungesa e ndriimit. Drejtuesi i mjetit sht munduar ti jap ndihmn e par t aksidentuarit por fatkeqsisht 55 -vjecari nuk i shptoi dot vdekjes. Policia ka shoqruar drejtuesin e mjetit i cili po udhtonte drejt Tirans.
  (s.g/balkanWeb)


  26 Dhjetor 2010 - 07:29 | Shqiperi

  Kruj, aksident tragjik vdesin 3 fmij 2 motra e i vllai

  KRUJE-Nj aksident tragjik, ku 3 fmije t familjes Kola kan humbur jetn ka ndodhur pak pas mesnats s t shtuns n afrsi t fshatit Borizan t Krujs. Dy automjete jan prplasur me njra tjetrn duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme dy motrave dhe vllait t tyre. (n foto makina e aksidentuar)

  Makina me targa Kruje ku udhtonte babai me tre fmijt e tij sht prplasur me nj automjet me targa t huaja q sapo kishte dal nga nj rrug dytsore e fshatit Borizan. Viktimat jan Viola Kola 6 vjec, Griselda Kola 12 vjec dhe Gerald Kola 9 vjec, kurse babai i tyre Anton Kola, rreth 40 vjec, ndodhet n gjndje tepr t rnd n spital ushtarak n Tiran. Familja Kola nga fshati Derven po kthehej nga nj dark Krishtilindjesh n fshatin Borizan kur automjeti me t ciln ata udhtonin nj makin tip golf 2 me targa KR 34602 sht prplasur me nj makin tjetr tip golf 4 me targa t huaja BG 986 DL.

  Sipas grupit hetimor n vendngjarje, shkak i aksidentit ka qn manovra e gabuar e automjetit me t cilin udhtonin tre fmijt. Policia ka shoqruar drejtuesin e automjetit tjetr, 27 vjecarin Mark Marku, nga Mamurrasi.
  (NEWS24/BalkanWeb)

 6. #126
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  E prplas makina, vdes kalimtari n La
  SHEKULLI ONLINE | 25/12/2010
  LAC- Nj kalimtar ka mbetur i vdekur, pasi eshte perplasur nga nj automjet n aksin rrugor La-Patok.

  Sipas te dhenave te para ngjarja ndodhi ne afrsi t fshatit Gurrz ku makina goditi Kol Gjonin duke e ln t vdekur n vend.

  Automjeti u largua nga vendi i ngjarjes, nderkohe qe viktima u gjet nga banoret e zones te cilet njoftuar policine.

 7. #127
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  26 Dhjetor 2010 - 19:00 | Analiza

  Prgjaken akset kombtare, 7 t vdekur brenda 24 orve

  TIRAN- Prgjaken rrugt kombtare, brenda 24 orve t fundit 7 t vdekur n aksidente. Aksidenti i par tragjik ndodhi ort e para t dits s sotme ku 3 fmijt e familjes Kola gjetn vdekjen. Makina me targa Kruje ku udhtonte babai me tre fmijt e tij sht prplasur me nj automjet me targa t huaja q sapo kishte dal nga nj rrug dytsore e fshatit Borizan. Viktimat jan Viola Kola 6 vjec, Griselda Kola 12 vjec dhe Gerald Kola 9 vjec, kurse babai i tyre Anton Kola, rreth 40 vjec, ndodhet n gjndje tepr t rnd n spital ushtarak n Tiran. Familja Kola nga fshati Derven po kthehej nga nj dark Krishtilindjesh n fshatin Borizan kur automjeti me t ciln ata udhtonin nj makin tip golf 2 me targa KR 34602 sht prplasur me nj makin tjetr tip golf 4 me targa t huaja BG 986 DL.

  Ndrsa nj 55-vjecar u aksidentua mbrm n aksin Fier-Lushnje. Automjeti tip Ford me targa TR 3489 M q drejtohej nga shtetasi Novruz Venga ka prplasur pr vdekje kalimtarin 55 vjecarin.

  Pasditen e sotme, n harkun kohor t 24 orve dy aksidente t tjera rrisin bilancin e viktimave. Nj kalimtare rreth 55-vjec e identifikuar si Eli Merko, u aksidentua n aksin Gjirokastr-Tepelen dhe pr pasoj humbi jetn. Nga prplasja e dy makinave n aksin Peqin-Elbasan, humbn jetn 2 persona dhe u plagosn 4 t tjer. Ky sht aksidenti i 4-trt, q con n 7 numrin e t vdekurve.
  (m.a/BalkanWeb)

 8. #128
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Sot paska qene dite hata ne Shqiperi! Ende pa mbaruar dita 7 te vdekur ne aksidente! Shqiptaret rendin drejt vdekjes...

 9. #129
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  30
  Postime
  3,853
  Faleminderit
  169
  110 falenderime n 95 postime
  Aksident tragjik, humbin jetn 3 fmij, babai n gjendje t rnd
  SHEKULLI
  KRUJE- Nj aksident i rnd i ka marr jetn 3 fmijve nga njjta familje. Akidenti tragjik ndodhi mbrm pak pas mesnate, n afrsi t fshatit Borizan n Kruj. Dy automjete u prplasen me njra tjetrn duke i marr jetn tre fmijve 6, 9 dhe 12 vje. N astin e prplasjes tre fmijt udhtonin n makin m t atin e tyre, Anton Kola, 40 vje, i cili sht n gjendje t rnd n spitalin Ushtarak n Tiran.


  Makina e tyre sht prplasur m nj makin e cila po dilte nga nj rug dytsore n Borizan. Sipas t dhnave t para msohet se shkak pr aksidentin ka qen nj manovr e gabuar e makins n t ciln udhtonin tre fmijt me babain e tyre.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 10. #130
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Antarsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Mosha
  30
  Postime
  3,853
  Faleminderit
  169
  110 falenderime n 95 postime
  Ups me falni...tashi e vura re qe qeka postuar nje her ky lajm pak me siper.Ngushellimet tona gjths.
  Ti, Shqipri, M Jep Nder, M Jep Emrin Shqiptar

 11. #131
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Pothuaj ne te gjithe aksidentet e fundit ka qene i pranishem nje mjet me targa te huaja.
  Ju lutemi bashkatdhetareve tane emigrante qe vijne me pushime, te jene me te kujdesshem, sidomos ata qe vijne nga Greqia te cilet jane kontigjenti i pare i destinuar per aksidente.
  Ruani jeten tuaj dhe tonen
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 12. #132
  i/e regjistruar Maska e Endless
  Antarsuar
  17-08-2007
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  5,212
  Faleminderit
  0
  22 falenderime n 17 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  Pothuaj ne te gjithe aksidentet e fundit ka qene i pranishem nje mjet me targa te huaja.
  Ju lutemi bashkatdhetareve tane emigrante qe vijne me pushime, te jene me te kujdesshem, sidomos ata qe vijne nga Greqia te cilet jane kontigjenti i pare i destinuar per aksidente.
  Ruani jeten tuaj dhe tonen
  aww.. *a tear just dropped
  Without deviation from the norm, progress is not possible

 13. #133
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Viktima e tete brenda dites!

  Kemi edhe 30 minuta per te mbaruar dita me e pergjakshme ne Shqiperi. Tete te vdekur ne me pak se 24 ore!


  26 Dhjetor 2010 - 19:28 | Analiza

  Prgjaken akset kombtare, 8 t vdekur brenda 24 orve


  TIRAN- Prgjaken rrugt kombtare, brenda 24 orve t fundit 8 t vdekur n aksidente.

  Aksidenti i par tragjik ndodhi ort e para t dits s sotme ku 3 fmijt e familjes Kola gjetn vdekjen. Makina me targa Kruje ku udhtonte babai me tre fmijt e tij sht prplasur me nj automjet me targa t huaja q sapo kishte dal nga nj rrug dytsore e fshatit Borizan. Viktimat jan Viola Kola 6 vjec, Griselda Kola 12 vjec dhe Gerald Kola 9 vjec, kurse babai i tyre Anton Kola, rreth 40 vjec, ndodhet n gjndje tepr t rnd n spital ushtarak n Tiran. Familja Kola nga fshati Derven po kthehej nga nj dark Krishtilindjesh n fshatin Borizan kur automjeti me t ciln ata udhtonin nj makin tip golf 2 me targa KR 34602 sht prplasur me nj makin tjetr tip golf 4 me targa t huaja BG 986 DL.

  Ndrsa nj 55-vjecar u aksidentua mbrm n aksin Fier-Lushnje. Automjeti tip Ford me targa TR 3489 M q drejtohej nga shtetasi Novruz Venga ka prplasur pr vdekje kalimtarin 55 vjecar.Pasditen e sotme, n harkun kohor t 24 orve dy aksidente t tjera rrisin bilancin e viktimave. Nj kalimtare rreth 57-vjec e identifikuar si Diamanda Merko, u aksidentua n aksin Gjirokastr-Tepelen dhe pr pasoj humbi jetn. Ajo u prplas pr vdekje nga nj automjet tip Hundai me traga TR 1781 T i cili drejtohej nga Kosta Lapa. Ka qen vet drejtuesi i automjetit i cili pasi ka ndalur makinn ka lajmruar edhe salln operative t komisariatit t Gjirokastrs.Shkak pr kt tragjedi msohet t jet br kalimi i gabuar i shtetases Diamantia Merko.

  Nga prplasja e dy makinave n aksin Peqin-Elbasan, humbn jetn 3 persona dhe u plagosn 4 t tjer. Ngjarja ndodhi n afrsi t Komisariatit t Policis Peqin, ku si pasoj e prplasjes fatale mes nj makine tip Volksvagen me targa t huaja YKY 8913 m nj nj tjetr mjet tip Opel, 3 persona humbn jetn. Viktimat n kt aksident t rnd jan 40-vjecari Agim Salliu pasagjer n mjetin tip Volsvagen, dhe Bernarda Dibra vetm 18-vjec, pasagjere n mjetin Opel. Viktima tjetr Alban Hojka, q drejtonte mjetin Opel humbi jetn pak or m pas n spitalin e Elbasanit.

  T plagosur rnd vazhdojn t jen 52-vjecarja Samie Salliu, 30-vjecari Klodjan Greca dhe dy persona t tjer me inicialet E.S dhe A.B prkatsisht 21 dhe 19 vjec. Nga veprimet e para hetimore t kryera nga grupi hetimor, rezulton, se mjeti tip Opel i cili udhtonte nga EL n PE, ka dal nga aksi i tij dhe sht futur n aksin tjetr t rrugs, nga ku lvizte mjeti tip Volsvagen. Ky sht aksidenti i 4-trt, q con n 8 numrin e t vdekurve.
  (m.a/BalkanWeb)

 14. #134
  sylar Maska e Jackie
  Antarsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  544
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ca bohet kshu. si perher pragu festave kthehet ne prag funeralesh.
  Against all odds..

 15. #135
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kasaphane e vertete! Kthehen shqiptaret e frustruar nga vite rregullash e ligjesh qe duhet t'i zbatojne se s'ben se perndryshe paguajne gjoba e u hiqet e drejta e qarkullimit, e kur kthehen ne atdhe shfryjne te gjithe frustrimin duke ngare si te cmendur drejt vdekjes se tyre...fatkeqesisht marrin dhe te tjere me vete.

 16. #136
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Shteti me deomos duhet te marre masa ,per ti mbrojtur jeterat e njeresve .Aksidentet ne trafik ,me se shumti ndodhin per pakujdesine dhe shpejtesine .

 17. #137
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  Duhet t rriten gjobat n komunikacion , t ket m shum kontroll pr Alkohol e aq m shum gjat festave se ne jemi shqiptar dhe pim shum!

  N cdo 20..30..50 km t dali nga nj patroll e policis dhe denimet(gjobat) t rriten 200% po ashtu kontroll t madhe makinave t vjetra se n rrug po dalin lloj lloj kolice e tepr q ska aksidente e me vdek nga 100 n dit!


  Zoti na ruajt , mua m dhimbsen se vdesin pr mend! Ishalla m nuk ndodhin sikur kto dit se asnj lajm t mir spo e dgjojmi vetm aksidente aksidente
  M gnjeu pasuria, jeta vrap m iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka n dhe t huaj do t vdes..

 18. #138
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-11-2010
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Citim Postuar m par nga 2043 Lexo Postimin
  po vure tabelen"SHOFER I RI" nuk ke per ta mesuar makinen kurre.
  Mesohu si te tjeret.
  Nuk jane me te zote se ti.
  I vetmi parim qe duhet te ndjekesh ne rruge qe te ruash veten dhe makinen eshte:
  'Ne rruge vetem ti je shofere e zonja, te tjeret asnjeri nuk e di makinen"
  Po e bere kete nuk ke per te pesuar gje
  Faleminderit shume e qelluar kjo keshille: 'Ne rruge vetem ti je shofere e zonja, te tjeret asnjeri nuk e di makinen"

 19. #139
  Perjashtuar
  Antarsuar
  02-04-2010
  Vendndodhja
  unided states of europe
  Postime
  692
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Ka shum efekt tragjik qe nga gomari ti hypesh BMW X5.
  Gjerat mesohen me rradhe,me pare gomari pastaj kali,bicikleta dhe me shume mundime arrijme tek kerri.

 20. #140
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Burrel, furgoni me 10 pasagjer rrzohet 4 t lnduar

  27 Dhjetor 2010 - 10:44 | Shqiperi  Burrel, furgoni me 10 pasagjer rrzohet 4 t lnduar

  BURREL- Pa kaluar 24 or nga 4 aksidente e rnda me 8 t vdekur t cilt u shnuan t dieln, nj tjetr aksident shnohet n Burrel.

  Nj furgon me 10 pasagjer i linjs Urak-Burrel ka dal nga rruga sot n mngjes dhe sht rrzuar pran Zenishtit. Nga batimi i furgonit kan mbetur t plagosur katr prej pasagjerve. T lnduarit jan transportuar n spitalin e Burrelit ku po marrin ndihmn e shpejt, dhe mjekt thon se gjndja e tyre sht jasht rrezikut pr jetn. Nga veprimet e para hetimore aksidenti ka ndodhur sepse furgoni ka rrshqitur nga lagshtia dhe balta n rrug.
  '
  Mes viktimave t aksidenteve t ndodhura t dieln ishin dhe tre fmijt, 6, 9 dhe 12 vjec e familjes Kola, prkatsisht dy motra dhe i vllai. N aksidenti n Peqin-Elbasan mbetn 3 t vdekur dhe 4 t plagosur.
  (s.g/balkanWeb)

Faqja 7 prej 21 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •