Close
Faqja 6 prej 21 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 120 prej 411
 1. #101
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kavaj, aksidentohen pr vdekje 2 gra drejtuesi largohet  KAVAJ- 2 gra kan humbur jetn si pasoj e nj aksidenti n qytetin e Kavajs. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme n unazn e qytetit, pikrisht n aksin Kavaj-Rrogozhin. Burime nga policia bjn t ditur se dy viktimat Hasa Xhani 64 vjece dhe Valentina Larushi 41 vjece kan qen duke ecur n an t rrugs teksa jan prplasur nga nj automjet.

  Pas aksidentit drejtuesi i mjetit sht larguar menjher duke ln t vdekura n vend dy grat. Ndrkaq policia po vijon hetimet pr identifikimin e mjetit dhe drejtuesit q shkaktoi aksidentin e rnd.

 2. #102
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Aksidente n Korc e Puk, vdesin 3 persona  PUKE- Dy aksidente t rnda automobilistike brenda pak orsh u kan marr jetn 3 personave. Nj shofer n Puk sht mbytur, ndrsa automjeti i tij sht gjetur sot n lumin Fan, kurse n Korc nj furgon me pasagjer ka dal nga rruga duke u marr jetn dy shtetasve me t njjtin mbiemr.

  Korc, vdesin 2 pasagjer
  Nj aksident i rnd sht shnuar sot paradite n Korc me bilancin 2 t vdekur.
  Msohet se nj furgon me pasagjer me targa KO 415 A sht aksidentuar n aksin Plas-Pendavinj ku si pasoj kan gjetur vdekjen dy bashkshortt Sabri dhe Ajko Risi prkatsisht 73 dhe 75 vje.

  Policia ka shoqruar drejtuesin e automjetit, shtetasin Farti Xhihani, 51 vjec. Nga hetimet paraprake msohet se shkak I aksidentit mund t ket qn lagshtia n rrug q ka sjell m pas dhe daljen e automjtetit nga rruga. Priten hetimet e tjera q do t zbardhin aksidentin q I mori jetn 2 personave.

  Puke, mbytet shoferi
  Aksidenti tjetr ndodhi n aksin Fush Arrz- Gjegjan t rrethit t Puks. Mesnatn e s mrkurs duke u gdhir e enjtja nj automjet ka dal nga rruga dhe ka rn n ujrat e lumit Fan. Policia informon se maklina me targa t Lacit sht gjetur sot n mngjes e mbuluar trsisht nga uji.

  Forcat e shumta t policis, Forcat e Ndrhyrjes s Shpejt (FNSH) dhe polumbart kan mbrritur n vendngjarje dhe pas disa krkimesh kan arritur t gjejn trupin e drejtuesit t mjetit 10 km larg vendit ku ndodhi aksidenti. Viktima identifikohet me emrin Durim Nikolli, rreth t 20- tave.
  (s.g/d.b/BalkanWeb)

 3. #103
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Durrs, tre aksidente gjat pasdites, dy t vdekur, nj i plagosur


  DURRES- Dy viktima dhe nj person i plagosur rnd sht bilanci nga tre aksidente q prgjakn rrugt e vendit pasditen e sotme.

  Burime nga policia konfirmojn se rreth ors 17:00, n autostradn Tiran-Durrs, nj fugon ka prplasur pr vdekje nj grua rreth t 70-ave, e cila po tentonte t kalonte n ann tjetr t rrugs.
  Viktima nuk sht identifikuar ende, ndrsa policia ka shoqruar drejtuesin e mjetit tip furgon, me targa KV 27 54 B, 24-vjecarin Edmir Skuraj.

  Ndrkaq, nj tjetr aksident me pasoj vdekjen, ka ndodhur pak m par n aksin Durrs-Kavaj, ku humbi jetn 54 vjecari Hamit Celpeza. Ende nuk ka t dhna t qarta n lidhje me rrethanat dhe shkaqet e ktij aksidenti, ndrsa priten rezultatet e hetimeve t policis, q ka mbrritur n vendngjarje.

  Gjat pasdites s sotme, nj tjetr aksident ka ndodhur n Shkozet, ku shtetasi Gzim Hasa sht prplasur nga nj automjet duke marr plag t rnda. Hasa sht drguar me urgjenc n spitalin rajonal t Durrsit ku po merr ndihmn e nevojshme mjeksore.

  Policia po punon pr zbardhjen e shkaqeve t tre aksidenteve, si dhe identifikimin dhe kapjen e autorve t tyre.

  (e.n/BalkanWeb)

 4. #104
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime
  o zot sa e tmerrshme
  cfar lajmesh tragjike
  JO SEKS PARA MARTESE

 5. #105
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  nje gje nuk kuptoj nga njerzi se si marrin guximin dhe duan te kalojne nga njera ane ne tjeter dhe aqe me keqe per nje moshe 70 vjecare ,ku merr me qafe dhe drejtusin e mjetit apo me keqe hyne ne hasmeri,
  pavarsishte se eshte mungese mbikalimesh por eshte me sigurte qe te udhetosh pak ne kembe sesa te kalosh me koke ne torbe

  shyqyre qe nuk ngrene lapidare anes kesaj "superstrade"se do ishte bllokuar fare

 6. #106
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Me sa po shohim, pohimi "cdo dite nje viktime nga aksidentet" me duket se po del i rreme, ndoshta duhet ta bejme "cdo dite 3 viktima nga aksidentet"..

 7. #107
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 26 postime
  Vini ngele duke sjelle lajme me vdekje or burr..
  Cdo gje eshte relative...

 8. #108
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga smokkie Lexo Postimin
  Vini ngele duke sjelle lajme me vdekje or burr..
  NUk eshte se dua te sjell, por eshte tema e tille, qe duhet te japim alarmin per kete. Apo te vetecensurohemi e te fleme mbi dafina?

 9. #109
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime n 26 postime
  E di qe eshte tema e tille..
  Une po lexoja postimet dhe po mendoja "vetem lajme me vdekje"..
  Cdo gje eshte relative...

 10. #110
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Aksident n aksin Gjirokastr- Tepelen vdesin 2 t rinj  GJIROKASTER- Nj aksident i rnd automobilistik me dy viktima ndodhi mngjesin e sotm n aksin Gjirokastr-Tepelen. Makine tip BMW me targa TR3076T ka devijuar rrugn dhe sht prplasur me murin rrethues t nj godine n an t rrugs prane fshatit Mashkullore. Pr pasoje ka humbur jetn drejtuesi i mjetit 28 vjecari Ardian Mamo si dhe vajza me t ciln udhetonte dhe q dyshohet t jet e fejuara e tij.

  Automjeti sht rrokullisuar disa her dhe ka dal 100 metra larg rrugs kombtare, duke prfunduar pran nj objekti n ndrtim, n krahun e majt t rrug, si pasoj e shpejtsis.
  Prplasja ka qen tepr e fort saq makina sht dmtuar trsisht dhe copat e saj jan prhapur npr zon (ne foto makina e aksidentuar)
  Vajza eshte identifikuar nga shokt e viktims, drejtuesit t mjetit si Altea Hoxha nga Burreli, studente n Tiran.

  Dy viktimat ishin nisur n ort e para t mngjesit nga Gjirokastra n drejtim t Tirans. Policia e cila mbrriti menjher n vendgjarje dhe nga veprimet e para hetimore dyshohet se aksidenti ka ndodhur pr shkak t shpejtsis.
  (s.g/balkanWeb)

 11. #111
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  2
  37 falenderime n 33 postime
  >>> Mire e ka Edvini nuk e tepert te sjellesh kroniken e zeze ne forum gjersa kjo kronike sa vjen dhe pasurohet.
  La verita' ti rendera' libero!

 12. #112
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,965
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime
  Pervec aksidenteve te trafikut, po kryhen edhe nga dy vrasje ne dite.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 13. #113
  i/e regjistruar Maska e lisa12
  Antarsuar
  30-11-2008
  Postime
  2,630
  Faleminderit
  0
  9 falenderime n 9 postime
  po noral se dhe karrocierat jane bere me makina,femijet 12-13 vjec po e po qe gjith diten duke xhiruar gomat dhe prinderit krenohen qe ju rrit cuni me i dhene makines,mjere ate qe i ze thuaj
  Ti me sjell gjithmone fat dhe lumturi

 14. #114
  i/e regjistruar Maska e eagle_black
  Antarsuar
  17-12-2008
  Vendndodhja
  LAGJIA E JOHANIT
  Postime
  357
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  eshte normale qe te jete keshtu kurr neper rruget tona nuk ka akoma sinjalistike
  ska rregull ska asgje prej gjeje
  imagjinoni autostradat tona pa asnje lloj ndricimi
  e cfare duhet te presim nga keto mangesi??????
  ``I wanna thank the almighty for making me ALBANIAN, since theres no greater HONOR``

 15. #115
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Lezh, makina rrshqet nga ngrica, 1 i vdekur, 2 t plagosur  LEZHE- Nj aksident i rnd, me nj t vdekur dhe 2 t plagosur sht shnuar mbrm n hyrje t qytetit t Lezhs. Nj automjet, tip fuoristrad Nisan Patrol me targa t Kosovs 480 Ks 720, shte perplasur me nj autobetoniere pa targa mbi urn e lumit Drin, rreth ors 23.00 t s premtes.

  N aksident ka mbetur i vdekur Kol Gjoni 45 vjec pasagjer n fuoristrad, ndrsa jan plagosur Marsrel Gjoni 17 vjec dhe Fatjon Gjoni. 20 vjec, prkatsisht djali dhe nipi i viktims. Vet drejtuesi i mjetit Tonin Gjoni, 45 vjec nuk ka psuar lndime.

  Sipas policis shkak i aksidenti ka qen rrshqitja e automjetit tip Nisan. N momentin kur drejtuesi i mjetit Tonin Gjoni ka marr t frenoj makina ka rrshqitur pr shkak t ngricave duke u prplasur me betonieren.

  Drejtuesi i betonieres Eduard Frroku, 33 vjec nga Kamza sht shoqruar n polic pr t kryer verifikimet e mundshme. Ndrsa t plagosurit ndodhen n spitalin e Lezhs.
  (s.g/BalkanWeb)

 16. #116
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Shkodr, makina prplas bicikletn vdes 74 vjeari

  SHKODR- Nj aksident tragjik me pasoj vdekjen e nj 74- vjeari ka ndodhur pak minuta m par n lagjen Bahcallk, n hyrje t qytetit t Shkodrs.

  Sipas korrespondentit n vendngjarje, msohet se Marash Kol Gjelaj, banor i komuns Brdic, sht prplasur nga nj automjet teksa kthehej me biiklet nga Shkodra, duke gjetur vdekjen e menjhershme.

  Policia e mbrritur n venngjarje, ka shoqruar drejtuesin e mjetit, shtetasin Kol Ndoka, banor i Vaut t Dejs, ndrkoh q grupi hetimor ka nisur hetimet pr zbardhjen e ngjarjes.

  (d.b/BalkanWeb)

 17. #117
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Per fate te keqe shqipetaret nuk kane kulture dhe edukate trafiku. Keto fenomene negative ne trafik , jane edhe ne Kosove , dhe Maqedonine perendimore .

  Ligje te rrenda per trafikun rrugore .

 18. #118
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-11-2010
  Postime
  315
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Kam lexuar diku qe numri i vdekjeve nga aksidentet rrugore shkon ne rreth 350 e ca ne vit, rreth 800 te plagosur, statistika sikur vendi te ishte ne lufte.
  Eshte tmerr per shoferat e rinj si puna ime te udhetosh me makine. Naten sidomos, obobo... s'ka ndricim, te gjithe me drite verbuese, secili e ka me nxitim, njerezit qe kalojne ne rruge duken si hije nga erresira. U pa puna, duhet te vendos njoftimin "shofer i ri" urgjentisht. Disa dite me pare mora vesh dhe gjuhen e shofereve per te share me borite, kete me mire te mos e dija fare

 19. #119
  sylar Maska e Jackie
  Antarsuar
  21-10-2010
  Vendndodhja
  Tiron
  Postime
  544
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga vajz Lexo Postimin
  Kam lexuar diku qe numri i vdekjeve nga aksidentet rrugore shkon ne rreth 350 e ca ne vit, rreth 800 te plagosur, statistika sikur vendi te ishte ne lufte.
  Eshte tmerr per shoferat e rinj si puna ime te udhetosh me makine. Naten sidomos, obobo... s'ka ndricim, te gjithe me drite verbuese, secili e ka me nxitim, njerezit qe kalojne ne rruge duken si hije nga erresira. U pa puna, duhet te vendos njoftimin "shofer i ri" urgjentisht. Disa dite me pare mora vesh dhe gjuhen e shofereve per te share me borite, kete me mire te mos e dija fare
  do msohesh po he. vajzat kane privilegje zakonisht. edhe shoferi me injorant t'jete n'rruge i ruhet femrave se e di qe jane bjonde ne timon
  Against all odds..

 20. #120
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Gjirokastr, makina del nga rruga vdes 20 vjecarja  GJIROKASTER- Nj 20 vjecare ka mbetur i vrar n ort e para t mngjesit t sotm kur makina n t ciln udhtonte s bashku me bashkshortin ka dal nga rruga dhe ka prfunduar n kanal.

  Aksidenti i rnd rrugor ndodhi rreth ors 02. 00 n aksin Gjirokastr-Kakavij.

  N n afrsi t fshatit Haskov, 10 km larg Gjirokastrs makina me targa GJ 1671 A, ka dal nga rruga duke prfunduar n kanal.

  Si pasoj e aksidentit ka humbur jetn 20 vjearja Aldona Bylykbashi , ndrsa ka mbetur i plagosur drejtuesi i mjetit, Fatjon Bykykbashi, bashkshorti i viktims.

  Policia n vendngjarje ka nisur hetimet pr zbardhjen e shkaqeve t aksidentit, pasoj e t cilit mendohet t jet shpejtsia jasht normave t lejuara .

  Referuar burimeve nga Policia lokale, vetm gjat ktij viti, n Qarkun e Gjirokastrs kan ndodhur 6 aksidente t rnda, 5 prej t cilave n rrug kombtare dhe 7 n rrug dytsore, ndrkoh q bilanci i aksidenteve sht 12 t vdekur.
  (s.g/balkanWeb)

Faqja 6 prej 21 FillimFillim ... 4567816 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •