Close
Faqja 21 prej 21 FillimFillim ... 11192021
Duke shfaqur rezultatin 401 deri 411 prej 411
  1. #401
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Vallaj ke te drejte ore mik, por sa police rrugore ka ne rruget e Shqiperise nuk ka ne gjithe Europen se bashku.
    Dhe policet me bllokun e gjobave ne dore nuk ua kursejne denimet shofereve,- te jesh i sigurt.
    Por ne kete mes rol negativ luan shtimi i numrit te makinave e sidomos kultura jone teper e munguar ligjore.
    Ne jemi nje komb qe nuk kemi respekt per ligjin dhe e shkelim ate pa na u dridhur fare qerpiku. Vendosja e ligjit ne Shqiperi duhet te behet permes sanksioneve te forta ashtu sic eshte bere ne mbare Europen. Gjobat per shkeljet rrugore duhet te jene shume here me te larta e denimet per veprat penale duhet te jene shume here me te rrenda. Vetem keshtu do ruajme jeten e qytetareve shqiptare dhe dinjitetin tone si komb.


    Po ça police rrugore me bllok gjobash ne dore o doctor ?!? Po ata jane komplet druvare, biles edhe druvari ka me profesionalitet. Shpesh here me ka qelluar te shoh police qe japin e marrin me bllokun e gjobave ne dore me nje makine te vetme kur trafiku eshte kaçurrel, biles lesh arapi fare. Me thuaj te lutem, sa police ne Evrope mund te lene rregullimin e qarkullimit ne nje kryqezim per te vendosur nje gjobe ???
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  2. #402
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Po ça police rrugore me bllok gjobash ne dore o doctor ?!? Po ata jane komplet druvare, biles edhe druvari ka me profesionalitet. Shpesh here me ka qelluar te shoh police qe japin e marrin me bllokun e gjobave ne dore me nje makine te vetme kur trafiku eshte kaçurrel, biles lesh arapi fare. Me thuaj te lutem, sa police ne Evrope mund te lene rregullimin e qarkullimit ne nje kryqezim per te vendosur nje gjobe ???
    Ne europe nuk ka police qarkullimi neper semafore. Te pakten une nuk kam pare ndonjehere.
    Jam ok me ty qe jane druvare, ama gjobat jane duke i vene qe cke me te. ketu nuk eshte faj i druvarit qe behen aksidente por i neve druvareve te tjere qe ecim me makine nen efektin e alkoolit dhe as qe i respektojme tabelat fare.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  3. #403
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anëtarësuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Vallaj ke te drejte ore mik, por sa police rrugore ka ne rruget e Shqiperise nuk ka ne gjithe Europen se bashku.
    Dhe policet me bllokun e gjobave ne dore nuk ua kursejne denimet shofereve,- te jesh i sigurt.
    Por ne kete mes rol negativ luan shtimi i numrit te makinave e sidomos kultura jone teper e munguar ligjore.
    Ne jemi nje komb qe nuk kemi respekt per ligjin dhe e shkelim ate pa na u dridhur fare qerpiku. Vendosja e ligjit ne Shqiperi duhet te behet permes sanksioneve te forta ashtu sic eshte bere ne mbare Europen. Gjobat per shkeljet rrugore duhet te jene shume here me te larta e denimet per veprat penale duhet te jene shume here me te rrenda. Vetem keshtu do ruajme jeten e qytetareve shqiptare dhe dinjitetin tone si komb.
    Per cilet police e ke fjalen dottore......per ata qe rrine te fshehur neper cepa duke u lutur qe ndonje shofer fukara te beje shkelje???????
    Policia funksionon vetem per te varfrit hallexhinjte dhe emigrantet.......nuk funksionon as per pushtetaret e aparatciket as per "bobat"
    Asnje makine policie nuk zbato regullat e qarkullimit
    Asnje pushtetar nuk zbaton rregullat e qarkullimit
    Asnje polici nuk ja mban te ndaloje "bobat".
    Ky eshte realiteti tani dottore dhe nuk mund te mbulohet.
    Qe te kete rezultat ligji duhet filluar nga maja e ajzbergut e te zbresesh poshte.

  4. #404
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Ne europe nuk ka police qarkullimi neper semafore. Te pakten une nuk kam pare ndonjehere.
    Jam ok me ty qe jane druvare, ama gjobat jane duke i vene qe cke me te. ketu nuk eshte faj i druvarit qe behen aksidente por i neve druvareve te tjere qe ecim me makine nen efektin e alkoolit dhe as qe i respektojme tabelat fare.



    Kur nuk punojne semaforet, sigurisht qe ka. Dhe jo vetem 1, por 3 ose 4.

    Per injorancen e shofereve ke shume te drejte. Jo vetem qe nuk njohin normat e shpejtesise dhe rregullat e qarkullimit, por nuk njohin as tabelat.
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  5. #405
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Kur nuk punojne semaforet, sigurisht qe ka. Dhe jo vetem 1, por 3 ose 4.

    Per injorancen e shofereve ke shume te drejte. Jo vetem qe nuk njohin normat e shpejtesise dhe rregullat e qarkullimit, por nuk njohin as tabelat.
    Aman or burr i dheut. Ne Tirane kur nuk punojne semaforet mungojne edhe policet ne kryqezime, perkundrazi kur semaforet punojne gjen nga 6 police rreth tyre
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  6. #406
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Ah se harrova privilegjin me te fundit te policeve, jo vetem atyre rrugore, ne Shqiperi. Te drejten e mospagimit te taksave dhe sigurimit te detyrueshem.
    Nqs kishe makine pa letra apo me taksa te papaguara per te shitur klientela e vetme ishin punonjesit e policise.
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  7. #407
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Ah se harrova privilegjin me te fundit te policeve, jo vetem atyre rrugore, ne Shqiperi. Te drejten e mospagimit te taksave dhe sigurimit te detyrueshem.
    Nqs kishe makine pa letra apo me taksa te papaguara per te shitur klientela e vetme ishin punonjesit e policise.
    edhe mu me ka ba pershtyoje kjo gja qe leviznin dhe e shprehnin me krenari copat e policeve qe kishin makine pa letra
    po nje pytje kam
    nuk asht turp qe je polic per te vu rregullin dhe vet je i parregullt?
    JO SEKS PARA MARTESE

  8. #408
    CHEERFUL GIRL
    Anëtarësuar
    14-04-2008
    Postime
    3,536
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Aman or burr i dheut. Ne Tirane kur nuk punojne semaforet mungojne edhe policet ne kryqezime, perkundrazi kur semaforet punojne gjen nga 6 police rreth tyre
    Edhe me shume trafik behet kur ka police neper semafore
    E ne qofte, ftohte e ngrice, ti duro se dimri do t ike nje dite...

  9. #409
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    po nje pytje kam
    goldian

    Politika eshte si Feja

    Nuk duhet te pyesesh, duhet vetem te bindesh

    BB & 2043 & brar & co

    Rendesi ka qe Berisha e ka Mercedesin 700.000 $ te blinduar dhe se gjen gje.

    Pa Shqiptar ka sa te duash
    Revolution 1848

  10. #410
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    Ne europe nuk ka police qarkullimi neper semafore. Te pakten une nuk kam pare ndonjehere.
    Jam ok me ty qe jane druvare, ama gjobat jane duke i vene qe cke me te. ketu nuk eshte faj i druvarit qe behen aksidente por i neve druvareve te tjere qe ecim me makine nen efektin e alkoolit dhe as qe i respektojme tabelat fare.
    cfare gjobash vene keto police te degjeneruar ore???
    vjet me ndalen mua me nje shok. ishte ora 11 e nates e ishim me makine te ketij shkout. makina iishte me targa te huaja.
    polici na ndaloi per te kontrolluar dokumentat. siguracioni i huaj vlen ne tere europen pervec nja 2-3 vendeve. dhe normalisht shqiperia eshte nje nder ta.
    ky shoku im nuk e dinte kete dhe nuk kishte bere siguracion kur kishte hyre ne shqiperi.
    si rrjedoje ne meritonim nje gjobe te mire + duhet te na sekuestronin makinen...

    cfare donin keto legenat??? donin para. na jep 10€ (nuk e kujtoj shumen, por dicka qesharake ishte) dhe bejme sikur nuk ka ndodhur gje...
    Vasudhaiva Kutumbakam

  11. #411
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2004
    Postime
    5,896
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin

    Per injorancen e shofereve ke shume te drejte. Jo vetem qe nuk njohin normat e shpejtesise dhe rregullat e qarkullimit, por nuk njohin as tabelat.
    Martin Curri, shoferi i autobusit të Kamzës, që u godit dje nga katër efektivë policie, ndodhet i shtruar me plagë të rënda në Spitalin Ushtarak.

    I kanë rënë më qafë kot, vetëm përse iu është përgjigjur se ai është shoferi, ndonëse efektivët kanë kërkuar një tjetër shofer që do kishte pasur fatin e keq të tij.

    “Më pyetën se kush ishte shoferi i autobusit dhe unë duke menduar se e kishin për shoferin e autobusit të Kamzës, u thashë që isha unë”, tregon Curri.

    Aq ka dashur njëri prej efektivëve she ka shpërthyer në të shara nga më fyeset e mundshme.

    “… Pastaj unë nuk e di çfarë ndodhi, por më goditi në fillim ai që më pyeti, pastaj erdhi edhe një tjetër dhe u bënë dy. Pastaj edhe dy të tjerë që mu sulën për sipër dhe nuk po merrja vesh se çfarë arsyeje kishin, sepse unë nuk kisha bërë asgjë. As hasëm nuk kam, as konflikt me njeri, nuk po kuptoja asgjë”, pohon ai për gazetën “Panorama”.

    Shoferi tregon se oficerët e policisë të veshur civil për asnjë moment nuk janë prezantuar, ndonëse i ka pyetur, ata kanë vazhduar ta godisnin.

    “Unë i pyesja se cilët ishin, por nuk merrja përgjigje. Thjesht më godisnin dhe më bërtisnin të pushoja. Më godisnin me grushte dhe kryesisht në fytyrë. Ju i shihni vetë plagët që i kam në fytyrë dhe kokë. Më pas më kanë goditur me një mjet të fortë pas koke, ku kam tri plagë. Me aq sa pashë unë më kanë goditur me tytat e pistoletave, se i pashë kur i nxorën dhe i mbanin në dorë”, rrëfen shoferi.

    Madje njëri prej tyre ka mbushur pistoletën dhe ia ka drejtuar drejt fytyrës.

    “Shkrepe”, i thashë. “Meqë ka arritur puna këtu, më mirë shkrepe”, nënvizon Curri.

    Pas këtij momenti kanë ndërhyrë forcat e policisë me uniforma, megjithatë Curri pohon se ndjehet i fyer nga gjithë kjo ngjarje.

    “Të më ndodhë një gjë e tillë në këtë moshë më shumë se më dhembin plagët, më vjen turp nga ajo që ndodhi në sy të njerëzve. Kam tre vjet që bëj linjën e Kamzës dhe nuk kam pasur kurrë probleme as me pasagjerët, jo më me policinë,” deklaron ai.

    Ai tregon se nuk është marrë në pyetje nga asnjë punonjës policie .

    Burime zyrtare të policisë kanë thënë se katër efektivët ishin në operacion për kapjen e një personi në kërkim, por gërvishtja e automjetit nga shoferi i një autobusi në ngjyrë të kuqe ka penguar operacionin.

Faqja 21 prej 21 FillimFillim ... 11192021

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •