Close
Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 411
 1. #21
  Curva Sud Milano Maska e niku-nyc
  Antarsuar
  20-03-2005
  Vendndodhja
  With God...
  Postime
  3,333
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 5 postime
  Autostrada pa drita, rruge pa viza, pa polic rrugore, pa semafore = kaos!
  Il Club Pi Titolato Al Mondo

 2. #22
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Antarsuar
  07-10-2004
  Postime
  639
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Une u tmerrova kur u ktheva ne Shqiperi mbas ca kohe mungese. Shqiptaret nuk rrespektojne automjetet qe ne nje sekond pakujdesie kthehen ne nje arme qe peshon me tonelata.
  Nje dite kur une isha ne makine, dhe isha afer Fushe Krujes duke u ngjitur ne nje ure, me vijne perballe 2 makina, njera ne korsine e saj dhe tjetra ne korsine time...me shume se u friksova ngela me goje hapur. Si mundet tjetri te hyje ne korsine time pa patur idene se cfare gjendet pertej sepse qartesisht ai nuk me shikonte mua sic une nuk e shihja ate kur ngjitesha ures.
  Nga pikpamja e kembesorit as e cante koken njeri fare, me vinte tjetri me shpejtesi dhe ndalonte 1 meter larg kembeve me makine dhe PASTAJ me jepte shenje te kaloja.
  Nje dite desh me perplasi nje djalosh qe me ngadalsim minimal mori kthese nga rruga kryesore ne rrugicen qe une po pershkoja.
  Im ate e ka thene mire, ne Shqiperi u ben kalitje ushtarake nervave. Jo faleminderit.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  nje fshat zhduket nga aksidentet ,nje tjeter fshat zhduket nga vetevrasja,do eci ai vend do eci

 4. #24
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Tiran, aksidenti n autostrad, 3 t vdekur
  Tiran, aksidenti n autostrad, 3 t vdekurTIRAN-Aksidenti i rnd i ndodhur mbrmjen e djeshme n autostradn Tiran- Durrs ka cuar n tre numrin e t vdekurve.
  Astrit Doci, 45 vjec, drejtuesi i taksis me targa TR 211 C ndrroi jet n spital, ndrsa dy viktimat e tjera, pasagjer mbetn t vdekur n vendin e aksidentit.

  Rreth ors 22:00 t s enjtes mjeti n t ciln udhtonin viktimat sht prplasur me nj kolon ndarse t nj karburanti n kilometrin e 6-t autostrads. Drejtuesi Astrit Dai 45 vjec ka humbur kontrollin e makins n prpjekje pr t evituar takimin me nj tjetr mjet por sht prplasur me betonin.

  Policia ka mbrritur menjher n vendngjarje dhe ka nisur hetimet pr shkaqet e aksidentit. Sipas t dhnave paraprake, prplasja e taksis ka qn aq e fuqishme sa sht ndar n dysh.

  Njra prej viktimave, femr e moshs 20 vjec. Vajza ishte me origjin nga Kosova dhe quhet Legjenda Sadikaj. Bashk me t ka qn duke udhtuar edhe nj djal, identiteti i t cilit nuk bhet i ditur.
  (s.g/BalkanWeb)

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Rama dhe Shalesi thone vazhdimisiht, se Tirana eshte shembulli se si duhet te jete gjithe Shqiperia.
  Po pse me ka len truni mua te degjosh Ramen dhe Shalsin ca thon?

  Po nese kane thene me verte se Tirana duhet te jete shembull, per mua kane te drejte. Dhe une ashtu them. Ashtu thone dhe shqiptaret qe kane levizur cereku ne Tirane. A eshte perfekte? Jo, shume shume larg biles.

 6. #26
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Shkodr, vdes n aksident nj 21-vjecar
  Shkodr, vdes n aksident nj 21-vjecarSHKODR- Nj 21-vjecar nga Barbullushi i Shkodrs ka humbur jetn si pasoj e nj aksidenti pran plazhit t Velipoj. Ngjarja ka ndodhur mbrmjen e sotme n rrugn pran plazhit. Sipas policis automjeti tip Fiat me targa Shkodre 37 35 E sht prplasur me nj automjet tip benz me targa Shkodre 31 17 D q drejtohej nga Vladimir Shenjo.

  Pr pasoj ka humbur jetn drejtuesi i Fiatit 21-vjecari Ervis Qarri. Menjher n vendngjarje kan mbrritur forcat e policis t cilat bn t mundur dhe shoqrimin e drejtuesit t automjetit tjetr. N baz t dhnave paraprake mendohet se shkak i aksidentit ka qen mosrespektimi i rregullave t qarkullimit rrugor dhe shpejtsia.
  (m.a/News24/BalkanWeb)

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Antarsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,071
  Faleminderit
  2
  37 falenderime n 33 postime
  >>> Po ku mos te behen aksidente ne shqiperi?
  > A i keni pare rruget? Ka me shume gropa ne asfalt sesa jashte asfaltit dhe fosforeshentet anes rruges i shkulim per t'ju a vene bicikletave e karrocave.
  > Gjysma e shqipetareve i kane patentat te blera dhe trecereku kane probleme me syte por nuk e dine.
  > Pastaj mos guxo te parakalosh se eshte ofeze dhe kalon ne ceshtje personale.
  > Nje pjese e mire kane inat derri po ja bere me drita hap rrugen dhe me e keqja eshte se i rrine ngjitur tjetrit si me 20km/ore ashtu dhe 120 km/ore.
  > Pefundimisht, duhet goxha fat.
  La verita' ti rendera' libero!

 8. #28
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Tiran, aksidenti, nj i vdekur nj tjetr i plagosur
  Tiran, aksidenti, nj i vdekur nj tjetr i plagosurTIRAN- Nj i vdekur dhe nj i plagosur sht bilanci i nj aksidenti rrugor t ndodhur sot pasdite n Tiran. Viktima sht 75-vjecarja, Bihana Ruci ndrsa i plagosur rnd n spital, ndodhet nj i afrm i saj, Halit Drixhi 65-vjec.
  Aksidenti ndodhi ort e pasdites n rrugn e Porcelanit, kur dy t aksidentuarit kalonin nga njra an e rrugs n tjetrn. Ata jan prplasur nga nj motorr n t cilin udhtonin dy persona.

  Menjher n vendngjarje kan shkuar forcat e policis t cilt sqarojn se motorri sht prplasur fillimisht me nj makin tip benz dhe m pas ka aksidentuar dy t moshuarit. Prplasje nga e cila, 75-vjecarja, Bihana Ruci ka gjetur vdekjen e menjhershme. Ndrkoh blut e Tirans kan br t mundur shoqrimin n polici t drejtuesit t motorrit dhe t makins.
  (m.a/News24/BalkanWeb)

 9. #29
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Edhe nje lufte konvencionale do ta kishte zili kete bilanc viktimash qe shkakton trafiku shqiptar..

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e Ver
  Antarsuar
  23-07-2008
  Postime
  117
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ja ku i keni shifrat e Instat per aksidentet automobilistike:

  http://www.instat.gov.al/graphics/do...TRN2008/t1.xls

  Jane me mijra ne shkalle vendit, disa qindra ne Tirane.

  Skandal!

  Me keto shifra vdekjeje dhe plagosje te te pafajshmve duhej qe televizori te mos pushonte nate e dite duke bere reklama anti-ngarje-makine. Por televizionet tona - perfshire dhe TVSH-ne publike - e kane mendjen tek Big Brother.

 11. #31
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga Ver Lexo Postimin
  Ja ku i keni shifrat e Instat per aksidentet automobilistike:

  http://www.instat.gov.al/graphics/do...TRN2008/t1.xls

  Jane me mijra ne shkalle vendit, disa qindra ne Tirane.

  Skandal!

  Me keto shifra vdekjeje dhe plagosje te te pafajshmve duhej qe televizori te mos pushonte nate e dite duke bere reklama anti-ngarje-makine. Por televizionet tona - perfshire dhe TVSH-ne publike - e kane mendjen tek Big Brother.
  1559 te plagosur a te vrare, nga keta 303 te vdekur ne 2008...kush e di si eshte bilanci ne 2010...Big Brother eshte si droge per njerezit, i mban ne endrra, ndersa nga 300 000 makina qe jane ne rruget shqiptare, 300 nga ato ne vit, do te shkojne per ferr, bashke me shoferet e pasagjeret e tyre...

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e diita
  Antarsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  De
  Postime
  283
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Sa here kam qen ne Shqiperi kam pare aksidente rruges. Vozitesit atje ishin shum te pakujdeshem,, saqe kur me kujtohet me kap frika.
  Duhet shteti te nderrmarre masa.

  Zoti i rujt!
  Heimat ist Heimat!

 13. #33
  i/e larguar Maska e SKRAPARI
  Antarsuar
  13-01-2005
  Postime
  876
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  faji eshte vetem i policise. ajo nuk ve gjoba per ata qe ecin keq, ajo nuk respekton kembesoret por i jep prioritet makinave, ajo nuk del per kontroll por rri neper kafenera.

 14. #34
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Sezoni turistik shton aksidentet n rrug
  16/05/2010
  Gazeta Shqip

  Nj i ri vdiq t premten n mbrmje n Velipoj. Disa turist nga Tetova u plagosn rrugs pr n Vlor

  Nj aksident me pasoj vdekjen e nj shtetasi dhe plagosjen e nj tjetri ka ndodhur rreth ors 22:30 t s premtes, n afrsi t plazhit t Velipojs. Policia e Shkodrs njoftoi se viktim e ktij aksidenti sht shtetasi Ervis Qarri, 21 vje, banues n fshatin Barbullush t Shkodrs, ndrsa sht plagosur leht shtetasi Vladimir Shenja, nga Velipoja. Sipas policis, n aksident jan prfshir nj Mercedes Benz q drejtohej nga Vladimir Shenjo dhe nj Fiat q drejtohej nga Ervis Qarri. Si pasoj e prplasjes s fort t ktyre dy automjeteve q lviznin n drejtime t kundrta, ka mbetur i vdekur drejtuesi i automjetit tip Fiat, Ervis Qarri. Me gjith ndihmn e dhn n spitalin e Shkodrs, ai nuk ka mundur t shptoj, pr shkak t plagve t rnda t shkaktuar nga prplasja. Policia ka shoqruar n komisariat shtetasin Vladimir Shenja, i cili dyshohet t jet shkaktar i ktij aksidenti.
  Aksident n Levan, plagosen tre persona

  Nj tjetr aksident i rnd ka ndodhur mesditn e djeshme n hyrje t fshatit Levan t Fierit, prgjat rrugs kombtare Fier-Vlor. Nj furgon me targa t Tirans sht prplasur me nj vetur ku udhtonin katr persona dhe pr pasoj jan plagosur pes persona, tre prej t cilve n gjendje t rnd. Burimet policore thon se pes t plagosurit, katr prej t cilve ishin n makinn me targa t Fierit, jan drguar me urgjenc n spitalin rajonal t Fierit.

  Pak minuta prpara aksidentit t rnd t ndodhur n Levan, nj tjetr aksident sht shnuar n rrugt e Fierit, ku jan prfshir dhjetra turist nga Maqedonia. Aksidenti ka ndodhur rreth ors 12:00 n daljen perndimore t qytetit t Fierit, me drejtim qytetin e Vlors. Autobusi me targa t Tetovs sht prplasur me nj vetur me targa t Fierit. Prplasja ka qen e fort, por fatmirsisht pasojat nuk kan qen t rnda. Burimet e policis tregojn se n autobus ndodheshin disa t rinj nga Maqedonia, q ishin nisur nga Tetova pr disa dit pushimesh n Shqipri. Disa prej tyre kan marr plag t lehta, ndrkoh q jan plagosur leht edhe tre personat q ndodheshin n vetur. Policia msohet se ka nisur procedimin penal pr drejtuesin e autobusit.

 15. #35
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Aksident i rnd n Milot -Fush Kruj vdesin dy t rinj
  Aksident i rnd n Milot -Fush Kruj vdesin dy t rinjMILOT- Nj aksident i rnd ka ndodhur pasditen e sotme n aksin Milot -Fush Kruj, ne vendin e quajtur kryqzimi i Patokut, me pasoj vdekjen e 2 t rinjve.

  Djemt ishin duke udhtuar me nj motociklet teksa jan prplasur me nj mjet tip kamioncin me targa LA0261A e cila drejtohej nga shtetasi K.Lleshi.

  Prplasja ka qen fatale pr 20 vjecarin Zef Turja, ndrsa shoku i tij Alban Zaji sht nisur n gjendje t rnd drejt spitalit, por nuk ka mundur t'u rezistoje plagve.

  Policia ka mbrritur menjher n vendin e ngjarjes, ndrsa po hetohet pr shkaqet e aksidentit te rnd q i kushtoi jetn dy t rinjve.
  (e.n/BalkanWeb)

 16. #36
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Sarand, aksidenti, vdes 78-vjecari plagoset nj tjetr
  Sarand, aksidenti, vdes 78-vjecari plagoset nj tjetrSARAND- Aksident i rnd n hyrje t Sarands. Mjeti tip Benz me targ SR 18 22 B q ishte duke udhtuar n drejtim t Ksamilit me drejtues shtetasin Zenun Mero, 60 vje banor i Ksamilit ka dal nga rruga dhe ka prfunduar posht n nj lartsi rreth 30 m.

  Gjat daljes nga rruga mjeti ka marr prpara nj kalimtar 78 vjecar, Koo Nika, i cili sht trhequr zvarr nga automjeti dhe ka psuar godititje n kok, duke humbur m pas jetn gjat transportimit pr n spital.

  Drejtuesi i mjetit, Zenun Mero 60 vje nga rnia posht e mjetit sht plagosur rnd, por ndodhet jasht rrezikut pr jetn n repartin e kirurgjis n spitalin e Sarands. Pr shtetasin Zenun Mero pr shkelje t rregullave t qarkullimit rrugor, sht marr masa e ndalimit nga komisariati i Sarands.
  (m.a/News24/BalkanWeb)

 17. #37
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Ngjarjet tragjike jan regjistruar nga policia n qytetin e Vlors, Elbasanit dhe Kors

  Dy persona t vdekur dhe pes t plagosur jan shnuar nga aksidentet rrugore n Vlor, Elbasan dhe Kor. Aksidenti m i rnd sht shnuar n fshatrat e Vlors, ku nj i ri ka humbur jetn, ndrsa tre t tjer jan plagosur. Sipas t dhnave, ngjarja ndodhi dje n mesdit, n afrsi t segmentit rrugor n fshatin Ceprat. Katr t rinjt nga Llakatundi udhtonin drejt Vlors, ndrkoh q shkak sht br shpejtsia. Mjeti ka dal nga rruga dhe sht prplasur me nj pem. Si pasoj e prplasjes ka vdekur 22-vjeari Ervis Danaj. Tre t rinjt e tjer i kan transportuar drejt spitalit rajonal t Vlors. Mjekt than se gjendja e tyre sht e rnd. Ndrsa n Elbasan, nj 31-vjear sht drguar pa jet n spital, pas nj aksidenti me traktorin e tij. Fluturim Myrta, 31 vje, banues n fshatin Lleshan, sht drguar n spital nga t afrmit, t cilt kan treguar se aksidenti kishte ndodhur rreth ors 18:00 n fshatin Lleshan, ku sht rrzuar mjeti dhe e ka zn posht. Ndrkaq, nj mjet me targa greke q udhtonte n drejtim t Kors ka dal nga rruga dhe pr pasoj jan plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur dje rreth ors 15:10, n rrugn nacionale Kor-Pogradec, n afrsi t fshatit Vashtmi. Blerim Laze, 29 vje, dhe shoku i tij, Erjon Nuriu, 28 vje, t dy nga fshati Ravonik, jan transportuar drejt spitalit civil t Kors, me plag t rnda. Policia q ka shkuar n vendin e ngjarjes, ka prcaktuar si shkak arjen e goms s par t mjetit, ndrsa ka qen duke lvizur me shpejtsi n rrug nacionale. Mjeti me targa greke ka humbur kontrollin dhe ka dal nga rruga, duke prfunduar n nj ar, ndrsa pr shkak t trajektores s prshkuar dhe kanalit ka psuar dmtime t shumta, deri n plagosjen e dy pasagjerve. Sipas policis, t dmtuarit jan jasht rrezikut pr jetn.

 18. #38
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga Edvin83 Lexo Postimin
  Sarand, aksidenti, vdes 78-vjecari plagoset nj tjetr
  Sarand, aksidenti, vdes 78-vjecari plagoset nj tjetrSARAND- Aksident i rnd n hyrje t Sarands. Mjeti tip Benz me targ SR 18 22 B q ishte duke udhtuar n drejtim t Ksamilit me drejtues shtetasin Zenun Mero, 60 vje banor i Ksamilit ka dal nga rruga dhe ka prfunduar posht n nj lartsi rreth 30 m.

  Gjat daljes nga rruga mjeti ka marr prpara nj kalimtar 78 vjecar, Koo Nika, i cili sht trhequr zvarr nga automjeti dhe ka psuar godititje n kok, duke humbur m pas jetn gjat transportimit pr n spital.

  Drejtuesi i mjetit, Zenun Mero 60 vje nga rnia posht e mjetit sht plagosur rnd, por ndodhet jasht rrezikut pr jetn n repartin e kirurgjis n spitalin e Sarands. Pr shtetasin Zenun Mero pr shkelje t rregullave t qarkullimit rrugor, sht marr masa e ndalimit nga komisariati i Sarands.
  (m.a/News24/BalkanWeb)
  Ky duhet denuar per vrasje, jo per shkelje t rregullave t qarkullimit rrugor.

 19. #39
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Aksident n aksin Lezh-Shkodr 5 t plagosur
  Aksident n aksin Lezh-Shkodr 5 t plagosurLEZH- Aksident automobilistik me nj bilanc 5 t plagosur ka ndodhur pasditen e s hns n superstraden Lezh-Shkodr. N orn 15:30 n afrsi t fshatit Dajc t Lezhs nj automjet tip Volsvagen me targa TR 3993D q drejtohej nga shtetasi Prek Gjoka ka tentuar t parakaloj nj kamion n mnyr t gabuar. T dy kto automjete po lviznin n drejtim t Lezhs. Si rezultat i parakalimit t gabuar dhe e lvizjes me shpejtsi Volsvageni sht prplasur me automjetin tip Benz Mercedes me targa SH 4623C q drejtohej nga shtetasi Arben Loku, q po lvizte n drejtim t Shkodrs.

  Nga prplasja e ktyre 2 automjeteve jan dmtuar rnd drejtuesi i Volsvagenit Prek Gjoka 60 vjec si edhe Zoj Gjoka 54 vjece q po udhtonte n kt automjet. Gjithashtu kan marr dmtime t lehta pa rrezik pr jeten edhe drejtuesi i benzit dhe dy shtetas italian pikrisht, Arben Loku 44 vjec, Giovani Altovilla 42 vjec si edhe Alesio Jantola 40 vjec t cilt jan derguar n spitalin e Lezhs, ndrsa ciftiGgjoka n drejtim t spitalit Ushtarak t Tirans.
  (m.a/News24/BalkanWeb)

 20. #40
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  DURRS- N harkun kohor t 24 orv, n qytetin e Durrsit jan shnuar 5 aksidente me pasoj vdekjen e dy personave.

  Aksidenti i par me pasoj vdekjen e nj kalimtari, ka ndodhur n ort e para t dits, ku sipas policis rreth ors 10.00 n vendin e quajtur "Sheshi Pranvera" n Durrs, ku jan t prqndruar linjat e autobuzve urban t ketij qyteti drejt plazhit dhe lagjeve periferike, autobuzi urban i linjs Spitall-Durrs ka aksidentuar duke ln t vdekur nj kmbsor rreth 31 vjec, banues n Durrs.

  Ndrkaq n ort e mbrmjes t s diels n autostraden Tirane-Durres e pikerisht n vendin e quajtur "Mbikalimi i Sukthit" nje 45 vjecar, banues ne Tirane, duke drejtuar nje mjet fuoristrade Mitsubishi ka aksidentuar me pasoj vdekjen nje kmbsor 57 vjec, banues ne Sukth.

  Policia ka shoqruar dy drejtuesit e mjeteve.

Faqja 2 prej 21 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •