Close
Faqja 19 prej 21 FillimFillim ... 91718192021 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 380 prej 411
 1. #361
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kronik, Lajm i fundit|17/12/2011 18:19
  Aksident n autostradn Tiran-Durrs, plagoset ish-ministrja e Kulturs

  Ish-ministrja e Kulturs, Esmeralda Urui, dhe bashkshorti i saj kan mbetur t plagosur n nj aksident t ndodhur gjat orve t pasdites n autostradn Tiran-Durrs, km 12.

  ifti Urui po udhtonin me mjetin e tyre kur jan prplasur me me automjetin me targa TR 6058 K.

  Menjher dy t plagosurit jan drguar n Spitalin Ushtarak, ku msohet se gjendja e bashkshortit t Uruit t jet e rnd.

  Ndrkoh, msohet se n momentin e aksidentit, drejtuesi i mjetit me t cilin sht prplasur makina e iftit Urui sht larguar nga vendi i ngjarjes.

  Sipas hetimeve paraprake, mendohet q shkak i aksidentit t jet br shpejtsia e madhe e mjeteve dhe lagshtira n rrug, pr shkak t reshjeve t dits s sotme. Paralelisht po punohet pr kapjen e drejtuesit t mjetit me targa TR 6058 K.


  Kronik, Lajm i fundit|17/12/2011 13:32
  Aksidenti,1 i vdekur e 2 t plagosur
  Nj aksident i rnd ka ndodhur paraditen e sotme n vendin e njohur si kthesa e Luftinjs n afrsi t Memaliajt, Tepelen. Burime nga policia bjn t ditur se nj automjet kamioin me targa EMK 3874 me drejtues Sokol Martini q po udhtonte n drejtim t Fierit sht prplasur me nj automjet tip maune me targa FR 4974 C me drejtues Subi Buzi .

  Automjeti me targa greke ishte i ngarkuara me drrasa dhe materiale ndrtimi, t cilat si pasoj e prplasjes kan goditur pas koke pasagjeren Arta Prenda nga Shkodra, me shtetsi amerikane e cila ka humbur jetn .

  T plagosur kan ngelur shtetasit Sokol Manushi bashkshorti i viktims dhe Manush Prendi.  18 Dhjetor 2011 - 10:27 | Shqiperi

  Treni Tiran-Durrs shtyp nj person n Vor
  TIRANE-Nj person ka gjetur vdekjen e menjhershme pasi sht shtypur nga treni i linjs Tiran-Durrs. Ngjarja ndodhi mngjesin e sotm n stacionin e trenit n Vor.
  Policia nuk ka zbardhur ende identitetin e viktims t seksit mashkull. Vijojn hetimet pr zbardhjen e rrethanave n t cilat ndodhi ngjarja.

  (d.b/BalkanWeb)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Edvin83 : 18-12-2011 m 06:01

 2. #362
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  18 Dhjetor 2011 - 13:58 | Shqiperi

  Mat, makina bie n lum, 1 i vdekur. Policia: Udhtonte me familjart


  MAT- Nj aksident me pasoj 1 viktim sht shnuar n Mat sot n mesdit. Msohet se nj automjet, me t cilin udhtonin disa pasagjere ka dal nga rruga n vendin e quajtur Ura e Shul Batrs dhe sht rrzuar direkt e n lum. Nga t dhnat e para msohet se nj person ka humbur jetn, ndrsa dshmitart pohojn se n automjetin tip BMW me targa italiane ka patur t tjer pasagjer.
  Forca t shumta policie ndodhen n vendgjarje ku po hetojn rrethanat n t cilat ndodhi aksidenti.

  Polumbart kan mundur t nxjerrin nga ujrat e lumit trupin e pajet. Trupi i identifikua si shtetasi, Albert Guzha. Policia dyshon se Guzha udhtonte n automjet s bashku me disa familjare. Nuk dihet ende numri i pasagjerve q mund t ishin n automjet.

  Automjeti i aksidentuar ndodhet ende n lum.

  (d.b/BalkanWeb)

 3. #363
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Vetem ne kete fundjave vdiqen 4-9 vete ne aksidente rrugore. Me kete ritem aksidentesh, popullsia shqiptare po asgjesohet me keq se sa te kishte lufte. Ushtria, policia e shteti sherbejne per kete gje--per te mbrojtur jetet e shqiptareve ne rast rreziku. Meqe aksidentet po vrasin shume me teper se nje lufte, pse keto organe nuk po marrin asnje mase ndaj ketij armiku?

 4. #364
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime
  Aksident n aksin Elbasan- Librazhd, vdes nj person, tre t plagosur

  Nj aksident, me pasoj vdekjen e nj shtetasi dhe plagosjen e tre t tjerve ka ndodhur n ort e vona t pasdites s sotme, n aksin Elbasan-Librazhd, n vendin e quajtur Mirak, kur pas prplasjes s dy automjeteve, ka humbur jetn 38 vjeari Ibrahim Shabani.

  Burime t Policis bjn t ditur se ngjarja ka ndodhur n vendin e quajtur Mirak Plane, rreth 10 km larg qytetit t Librazhdit, kur automjeti tip Fuoristrad, me targa t Tirans, e drejtuar nga shtetasi Petrit Qosja sht prplasur me mjetin tip Benz me targa t Elbasanit, e drejtuar nga Aleksandr Budo.

  Nga burimet policore msohet se 38 vjeari Shabani, i cili udhtonte si pasagjer n njrin nga automjetet ka ndrruar jet n spitalin Kirurgjik t Elbasanit, ndrsa tre t aksidentuarit e tjer, mes t cilve dy drejtuesit e automjeteve, ndodhen n spitalin e qytetit, n gjendje kritike pr jetn.

  Shkak i prplasjes s dy mjeteve ka qen shpejtsia tej nomrmave t lejuara dhe situata e krijuar n rrug pr shkak t shirave t rn gjat t gjith dits, saktsojn burimet.

  tv klan

 5. #365
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Tiran, prplasen makinat, vdesin 2 persona

  28 Dhjetor 2011 - 12:10 | Shqiperi

  Tiran, prplasen makinat, vdesin 2 persona

  TIRAN- Nj aksident i rnd me pasoj vdekjen e dy personave dhe plagosjen e nj tjetri ka ndodhur mesditn e sotme n zonn pran Pallatit t Sportit Alsllan Rusi n kryeqtyet.

  Burime policore bjn me dije se nj makin tip Opel, i cili po udhtonte nga zona e Lapraks n drejtim t Zogut t Zi dhe nj makint tip Benz, i cili po udhtonte n an t kundrt jan prplasur dhe si pasoj dy persona kan humbur jetn dhe 1 sht plagosur.

  sht dashur ndrhyrja e zjarrfiksve, t cilt bashk me forcat e policis kan mundur t nxjerrin t lnduarit nga automjetet, pr ti nisur me urgjenc drejt Spitalit Ushtarak t Tirans, ku fatkeqsisht dy prej tyre humbn jetn rrugs, ndrsa i treti po merr mjekimet e duhura.

  Nga hetimet paraprake policia bn me dije se shkak i aksidentit sht shpejtsia e madhe me t cilin po udhtonte automjeti tip Opel, i cili ka dal jasht kontrollt dhe ka shkaktuar aksidentin, ndrkoh q ka nisur hetimet dhe ekzaminimet e nevojshme pr zbardhjen e ngjarjes.
  (el.me/BalkanWeb)

 6. #366
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Ndrrimi i viteve, 2 t vdekur n Fush Kruj e Kamz

  01 Janar 2012 - 16:33 | Shqiperi


  Ndrrimi i viteve, 2 t vdekur n Fush Kruj e Kamz

  FUSHE KRUJE - Dy persona kan gjetur vdekjen n prag t ndrrimit t viteve n kryeqytet.
  Parakalimi i gabuar n rrugn Rinas-Fush Kruj pran urs s Gjoles i ka marr jetn 70-vjecarit Muharrem Daci, roje n nj pik karburanti, i cili po kthehej pr n shtpi.

  Policia ka ndaluar autorin e ngjarjes, shtetasin Armando Sula, i cili ka mbetur i plagosur si pasoj e aksidentit. Ndrkoh n Kamz rreth ors 23:00 sht vrar 65 -vjecari Lutfi Damzi, roje n nj biznes.

  Viktima sht qlluar me pistolet nga 30 vjecari Petrit Pepkolaj, banor i zons. Burime t policis bjn me dije se ngjarja dyshohet t ket ndodhur nga pakujdesia. Autori sht vetdorzuar n polici, pr t cilin sht marr masa e arrestit. Grupi hetimor vazhdon hetimet pr sqarimin e plot t rrethanave t ngjarjes.

 7. #367
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  02 Janar 2012 - 19:30 | Shqiperi

  Malsi e Madhe, prplaset pr vdekje nj kalimtar
  MALSI E MADHE- Nj aksident me pasoj vdekjen ka ndodhur mbrmjen e sotme n aksin Koplik-Bajz, n Malsin e Madhe.

  Nj 75-vjecar, i identifikuar si Mark Vogli sht prpalsur nga nj automjet, teksa prpiqej t kalonte rrugn. Viktims i sht dhn ndihma e par nga shoferi i mjetit q e prplasi, por plagt e marra kan qn t rnda. 75-vjecari ndrroi jet gjat rrugs pr n spital.

  Policia e mbrritur n vendngjarje nisi hetimet, ndrsa ndaloi edhe drejtuesin e automjetit.
  (ma.ar/BalkanWeb)

  03 Janar 2012 - 10:31 | Shqiperi

  Pogradec, aksidentohet cifti i emigrantve, vdes bashkshorti
  POGRADEC-Nj person ka gjetur vdekjen dhe nj tjetr sht plagosur gjat nj aksidenti rrugor t ndodhur mbrmjen e djeshme n aksin Korc-Pogradec.
  Ngjarja e rnd ndodhi pran fshatit Starov, ku nj mjet me targa greke ku udhtonin nj cift emigrantsh, doli nga rruga dhe u prplas me nj pem. Msohet se nga aksidenti i rnd ka gjetur vdekjen e menjhershme drejtuesi i mjetit, Artan Blacri 41 vjec ndrsa ka mbetur e plagosur bashkshortja, Nadire Blacri 38 vjece.
  Sipas policis cifti emigrant ishte nisur pr urim tek disa t aferm t tyre n zonn e Mokrs por ka ndodhur edhe aksidenti fatal q i mori jetn njrit prej tyre. Policia nga hetimet n vendngjarje tha se shkak i aksidentit ishte shpejtsia e madhe me t ciln udhtonte drejtuesi i mjetit.

  (d.b/BalkanWeb)

 8. #368
  Perjashtuar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  rruget jane te sigurta se jane rruget me te mira,,,

  akeni pa si ka thene jozefina

  anglia ne krize,,,amerika ne krize,,,gjermania,,,

  vetem shqiperia e saliut nderton dhe seshte ne krize,,,,

  pra ju qe na ankoheni se rruget jane pa tabela,,,pa shenja,,,pa nenekalime,,,dhe policet pa shkolle dhe pa mjete,,,,si dhe semaforet qe nuk ekzistojne atje ku duhen,,,

  u them qe te hyni ne pd te bleni nga nje gomare siq e kishte saliu dikur dhe ecni ansh rruges

  jo ne rruge
  rruget jane per mizat se jane autostrada me 2 korsi

  dhe ne ke fat mezi kalon nje

 9. #369
  Djal Drenice Maska e Lexuesi_
  Antarsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,041
  Faleminderit
  31
  120 falenderime n 111 postime
  Te gjithe ata qe kan patent shoferi dhe qe kan lexuar tekstin sa do pak e kan kuptu qe.

  Shpejtesia duhet te i pershtatet kushteve atmosferike rrugore etj etj. Ne kete rast fajtor aspak nuk eshte shteti po vet vozitesit.

  Shteti ja ka vendos shenjat sinjalizimet ato duhet te rrespektohen nga vozitesit. Shteti te vetmen gje qe mund te bej eshte qe te jen me te ashper ne gjobat e shptejsise dhe tu miret leja atyre qe kalojn ne fillim me kohe te caktuar se paku 6 muaj nese zinet heren e dyte 1 vit mos te ket drejt vozitje dhe atehere do te kishim pas nje kthese per 60 shkalle.

 10. #370
  i/e regjistruar Maska e Bes-s
  Antarsuar
  04-02-2010
  Postime
  208
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Aksidentet n Tiran, do dit nj viktim

  Drguar m: 26/11/2009 - 15:09

  Aksidentet rrugore shkaktojn do dit nj viktim. Kryeqyteti renditet n krye t lists s qyteteve q ka numrin m t madh t tragjedive automobilistike. Viktimat, n 60 pr qind t rasteve jan kmbsort. Nj studim i Institutit t Shndetit Publik i realizuar n Tiran, duke iu referuar shifrave t Qendrs Kombtare t Traumatologjis, tregon se nga 1860 persona q dmtohen nga aksidentet, rreth 300 humbasin jetn. Duke iu referuar shifrave, ISHP-ja hedh alarmin ndaj aksidenteve, ka konfirmon se Shqipria ka 10 t vdekur pr 15 mij banor, nj numr q sht 3.5 her m i lart se vendet e tjera. Numri m i madh i aksidenteve shnohet n kryeqytet, pasi ka m shum automjete n qarkullim. Ndrsa jan meshkujt e moshs 25 deri n 45 vje, q kapin numrin m t madh t autorve t aksidenteve, t ndjekur nga meshkujt e moshs 18 deri 25 vje. Ora q shnon m shum aksidente n Tiran sht 12:00 deri n orn 20:00, ndrsa periudha q shnon pikun e rasteve me pasoj vdekjen sht stina e vers. Ndr shkaqet e aksidenteve sht shpejtsia tej normave t parashikuara n kodin rrugor dhe pakujdesia e kmbsorve.

  Fmijt

  Tirana regjistron edhe numrin m t madh t aksidenteve, por m shqetsues sht fakti se mes viktimave bie n sy shifra e lart e fmijve. N kto aksidente jan plagosur 146 fmije ose 8 pr qind e gjith t dmtuarve si dhe kan vdekur 31 fmij ose 10 pr qind e gjith t vdekurve. Ndrkaq, vihet re se grupmosha 5-10 vje sht ajo m e prekura nga dmtimet prej aksidenteve rrugore. Kjo grupmosh dominon si pr fmijt kmbsor, ashtu edhe pr ata pasagjer. Pr sa i prket specifikimit, vrehet se mbizotrojn kmbsort, t cilt prbjn 74 pr qind, pjesa m e madhe e t cilve jan mosha t reja. Por, n listn e t rrezikuarve hyjn edhe pasagjert apo biiklistt. Sipas statistikave t ISHP-s, q i referohen informacioneve t marra nga Drejtoria e Policis s Qarkullimit Rrugor, gjate tre viteve t fundit ka prirje t rritjes s t dmtuarve, ndrsa sht rritur bilanci i viktimave. Meshkujt me mosh 25-45 vje prbjn numrin m t madh t autorve t aksidenteve, t ndjekur nga ata me mosh nga 18-25 vje.

  Gazeta Shqiptare
  Eshte e vertete se vozitesit ne Shqiperi jane me te pakujdeshmit ne rajon. E them me shume bindje sepse sa here qe vi per pushime verore atje, gjithmone do te kete ne komunikacion ndonje vozites "te cmendur" qe ben akrobacione ne rruge e qe nuk brengoset fare per sigurine e te tjereve sepse per sigurine e tij aspak nuk me intereson!
  Edhe nese kalon udhekryqin kur eshte semafori i gjelbert duhet qe medoemos te jemi syhapur se do te kete ndonje te cmendur qe do te pren rrugen edhe nese ai eshte ne te kuqe...
  Vozitesit ne Shqiperi fatkeqesisht jane shume te padurueshem dhe aspak te sigurte, me cka rezulton te quhen se jane vozites te dobet!

 11. #371
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident i rnd n Milot, 1 i vdekur, 3 t plagosur

  06 Janar 2012 - 09:24 | Shqiperi


  Aksident i rnd n Milot, 1 i vdekur, 3 t plagosur

  MILOT- Nj i vdekur dhe tre t plagosur sht bilanci i nj aksidenti t rnd rrugor, t ndodhur mngjesin e sotm n urn e Matit, n Milot.

  Burime policore bjn me dije se nj mjet tip Benz m targa Lai sht prplasur me nj automjet tip Hundai me targa italiane, duke sjell si pasoj vdekjen e nj personi dhe plagosjen e tre t tjerve.

  T plagosurit jan drguar n gjendje t rnd n Spitalin Ushtarak t Tirans. Nga hetimet paraprake policia bn me dije se aksidenti ka ndodhur si pasoj e lagshtirs n rrug dhe shpjetsis s madhe me t ciln udhtonin mjetet. Ndrkoh dyshohet edhe pr nj parakalim t gabuar nga ana e automjetit tip 'Hundai'.

  Ende nuk dihet identiteti i personave t prfshir t aksident. Forcat e policis s Qarkut t Lezhs po merren me procedurat e nevojshme t ekspertizs dhe kcyrjes s vendit t aksidentit, t cilat do t zbardhin rrethanat e aksidentit.
  (el.me/BalkanWeb)

 12. #372
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Killeri i rrugs vret tre t mitur n hyrje t Fierit

  Killeri i rrugs vret tre t mitur n hyrje t Fierit
  Kronike e Mrkur, Janar 18th, 2012
  Panorama

  Viktimat 17, 15 dhe 12 vje i prplasi nj fuoristrad

  Dy fmij 12 dhe 15 vje dhe nj adoleshent 17-vjear mbetn t vdekur, pasi u prplasn n rrethana ende t paqarta nga nj fuoristrad. Ngjarja e rnd ndodhi n hyrje t Fierit, n vendin e quajtur Rrept, kur mjeti me targa AA 810 CI prplasi pr vdekje 17-vjearin G. Shkrela, banues n fshatin Zhupan t Fierit. Dyshohet se viktima n momentin e ngjarjes q ndodhi rreth ors 22:30, po drejtonte nj motoiklet. Po ashtu, rreth 15-20 metra larg vendit ku ndodhi aksidenti, jan gjetur edhe dy fmij, A. Kola 15 vje, i cili kishte gjetur vdekjen dhe A. Malaj, 12 vje, banues n fshatin Driz, i cili ishte plagosur rnd. Sipas Policis, 12-vjeari Malaj dhe 17-vjeari Shkrela kan gjetur vdekjen n spital vetm disa minuta pas mbrritjes. Autori q shkaktoi aksidentin e rnd sht larguar nga vendi i ngjarjes, por Policia ka arritur ta arrestoj at rreth ors 01:00. Ai nuk ka pranuar t sqaroj rrethanat, por paraprakisht Policia e Fierit ka rindrtuar skenn e ngjarjes. Dyshohet se fillimisht fuoristrada q ka qen me shpejtsi t madhe, ka prplasur motoikletn n t ciln udhtonte adoleshenti. N tentativ pr tu larguar me shpejtsi, ai ka prplasur edhe dy fmijt q po ktheheshin n banesn e tyre n fshatin Driz. As pas aksidentit t dyt, autori, shtetasi Fation Habilaj, 22 vje nga Fieri, nuk sht ndaluar. Tronditja nga dy ngjarjet e rnda ka br q ai t prplaset vetm disa minuta m pas me nj pem. N kt moment, ngjarja sht vn re nga nj roje q sinjalizoi policin. Fillimisht ngjarja u raportua si nj prplasje pa viktima. Policia mbrriti n vend dhe konstatoi pemn q kishte goditur mjeti, por m pas drejtuesi i saj ishte larguar bashk me fuoristradn. Ngjarja sht zbuluar kur blut kan dgjuar pak metra m tej thirrjet pr ndihm t 17-vjearit. Ata e kan marr me shpejtsi viktimn dhe e kan drguar n spital. Por verifikimi n vend i grupit t hetimit, si dhe hedhja disa metra m tej e motorit, zbuloi prmasat e ngjarjes. Policia dgjoi rnkimet e fmijs disa metra m larg dhe gjeti aty 12-vjearin n gjendje t rnd, ndrsa nj tjetr fmij kishte vdekur. Me gjith tentativn pr ta uar me urgjenc n spital, i mituri ndrroi jet disa minuta m pas. Policia e Fierit nisi krkimet pr autorin. N baz t prshkrimeve t rojs q sinjalizoi, blut identifikuan mjetin dhe e gjetn at t braktisur pas nj pike karburanti. M pas u krye edhe arrestimi i 22-vjearit pr veprat penale shkelje e rregullave t qarkullimit rrugor, largim nga vendi i aksidentit, veprime q pengojn zbulimin e t vrtets dhe drejtim i mjetit pa leje drejtimi. Familjart e dy fmijve kan deklaruar n polici se ata kishin dal si do nat pr t luajtur bilardo.

 13. #373
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Nj i vdekur dhe pes t plagosur n Durrs

  Nj i vdekur dhe pes t plagosur n Durrs
  2012-01-19

  Aksidentet

  Nj person ka vdekur dhe pes t tjer kan mbetur t plagosur n dy aksidente t ndryshme rrugore q kan ndodhur n Durrs. Aksidenti i par, me pasoj vdekjen, ndodhi afr mesnats mes s marts dhe s mrkurs, n rrethrrotullimin e Shkozetit. Shtetasi Fredi Shaba, 35 vje, banues n Durrs, n kohn kur drejtonte autoveturn tip Nisan me targa AA289AO, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e mjetit dhe pr pasoj sht prplasur me nj pem t rrethuar me beton. Si pasoj e prplasjes ka mbetur i vdekur drejtuesi i mjetit q udhtonte i vetm. N nj tjetr aksident t ndodhur n aksin rrugor Ura e Dajlanit-Plepa, rreth ors 03.00 t dits s mrkur, nj automjet tip Volkswagen me targa t huaja sht prplasur me nj shtyll, pas humbjes s kontrollit n drejtim. Si rezultat ka mbetur i plagosur drejtuesi i automjetit, Eugert Tako, 27 vje dhe katr pasagjert, t gjith t rinj nga Lushnja me mosh 24-29 vje. T plagosurit E. Tako, A.Agolli, 25 vje, V.Tako 27 vje, D.Gaboci 29 vje dhe P.Tahiri 24 vje jan drguar n Spitalin Rajonal t Durrsit, ku vazhdojn t ndodhen nn kujdes mjeksor. Nga hetimet paraprake mbi kto ngjarje rrugore rezulton se n t dyja rastet jan shkelur rregullat e qarkullimit rrugor, mjetet kan qen duke lvizur me shpejtsi tej normave t lejuara, si dhe n rastin e dyt ka pasur edhe shprqendrim n drejtim.

  Ndrkoh, policia rrugore e Durrsit ka shtuar kontrollet n rrug ditt e fundit. Q nga hyrja n fuqi e sanksioneve t reja q parashikon Kodi Rrugor, n Durrs jan vendosur 700 masa t ndryshme administrative. Burimet zyrtare t Drejtoris s Policis s Qarkut bjn t ditur se kryesisht sanksionet jan vendosur pr prdorim t pijeve alkoolike, tejkalim t normave t shpejtsis, mosprdorim t rripit t sigurimit nga drejtuesit e automjeteve dhe kasks mbrojtse nga drejtuesit e motoikletave, shkelje kto q kan rezultuar shkaktare kryesore t aksidenteve n rrug, shpesh me pasoja pr shndetin dhe jetn. Shum gjoba me vler t shumfishuar jan vendosur n Durrs edhe pr parkim t gabuar.

 14. #374
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kronik, Lajm i fundit|24/01/2012 17:17
  Fier, aksident me dy t plagosur

  Dy persona jan plagosur rnd mesditn e sotme n Fier. Ende nuk dihen rrethanat me t cilat ka ndodhur aksidenti, por mjekt thon se gjndja shndetsore e tyre paraqitet mjaft e rnd.

  Sipas unioformave blu, aksidenti ka ndodhur n komunn Zharrz, ndrsa dy personat e aksidentuar jan Eton Petani, 29-vje dhe Olsi Plepi, 30-vje.

  Policia e mbrritur n vendin e ngjarjes ka nisur hetimet e menjhershme pr t zbardhur shkaqet e aksidentit.


  Kronik, Lajm i fundit|25/01/2012 10:00
  Vlor, aksident me pasoj dy t vdekur dhe nj t plagosur

  Nj aksident automobilist me pasoj dy t vdekur ka ndodhur n ort e para t dits s sotme n qytetin e Vlors n aksin rrugor n zonn e Fush-Dukat t Vlors.


  Mngjesin e sotm, viktimat dhe drejtuesi i automjetit jan nisur pr n qytetin e Vlors. Por humbja e kontrollit t automjetit tip Opel Korsa me targa VL 6408 C ka dal nga rruga dhe m pas ka psuar disa saltro duke prfunduar n kanal.

  Si pasoj e ktij aksidenti n vendin ka vdekur Mino Liko, ndrsa bashkshorti i saj Sulo Liko s bashku m drejtuesin e automjetit Aziz Gjoni 68 vje jan transportuar menjher pr n spitalin Rajonal t Vlors ku sht dhn dhe ndihma mjeksore.

  Sipas bluzave t bardha Liko ka humbur jetn si pasoj e plagve t marra, ndrsa drejtuesi i automjetit sht jasht rrezikut pr jetn. Kshtu ifti prkatsisht 70 dhe 75 vjec kan vdekur.

  Sipas bluve t qytetit t Vlors dyshon se shkak i aksidentit ka qen shpejtsia tej normave t lejuara dhe lagshtia n rrug.

  N ort e vona t nats s djeshme, rreth ors 24:15 sht shnuar nj aksident i rnd. Ku jan prfshir 7 automjete t prplasura. Aksidenti automobilistik ka ndodhur n mes t qytetit t Vlors, n rrugn e re. ML-ja me targa AA 776 BF ka prplasur 6 automjete te tjera t cilat kan qen t parkuara, duke i dmtuar ato krejtsisht.

  N momentin e prplasjes n automjetin tip Reno Klio me targa VL 8454 C kan qn tre persona brenda tij q kan psuar goditje t rnda dhe menjher jan drguar pr n spitalin Rajonal t Vlors n gjendje t rnd shndetsore. Sipas burimeve nga policia shkak i ktij aksidenti ku jan prfshir 3 furgona t linjs Vlor -Tiran dhe nj tjetr automjet tip punto ka qen automjeti ML i cili drejtohej n gjendje t dehur nga shoferi, shtetasit q drejtonin kt automjet ishin nga qyteti i Fierit

 15. #375
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  20 Maj 2012 - 16:07 | Shqiperi


  Tiran, aksident tek rr.Elbasanit, makina prplas 2 kalimtar  TIRAN-Nj aksident i rnd sht shnuar pasditen e s diels n Tiran, ku nj makin aksidentoi 2 kmbsor.

  Ngjarja sht shnuar tek Rruga e Elbasanit prane kompleksit te lodrave '7 xhuxhat', kur automjeti tip BMW me targa AA 366 D ka marr prpara 2 kmbsor.

  T plagosurit jan drguar n gjendje tepr t rnd drejt Spitalit Ushtarak, ndrsa policia ka ndaluar drejtuesin e automjetit, nje shtetas 25-vjecar.

  Msohet se automjeti ka dal nga rruga dhe ka marr prpara 2 kalimtart q ishin duke ecur mbi trotuar. Automjeti BMW ka shkatrruar dhe disa pem t mbjella anash trotuarit.

  Pritet t sqarohen rrethanat n t cilat ndodhi aksidenti i rnd qe mund te kishte rezultuar tragjik per shkak se zona ku ndodhi ka njihet per fluksin e kalimtareve ne cdo ore te dites.

  (d.b/BalkanWeb)

 16. #376
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  SHEKULLI ONLINE
  Ura e Buns, makina prplaset me biikletat, 3 t vdekur
  Published on Tuesday, 24 July 2012 06:21

  Foto nga vendngjarja

  SHKODR - Nj makin ka prplasur dy gra, teksa ecnin mbi biikleta sot rreth ors 06:45 t mngjesit n urn e Buns n Shkodr, e si pasoj e prplasjes s fort t dyja grat kan gjetur vdekjen e menjhershme.

  Viktimat e aksidentit jan; Xhevahire Dibra, 67 vje, Satbere Belinova, 59 vje. Ka mbetur i vdekur edhe drejtuesi i mjetit, Glesar Zaganjori, 22 vje. Ndrsa sht plagosur dhe sht n gjendje t rnd Rezarta Cami, pasagjere n makinn q shkaktoi aksidentin. Identiteti i viktimave u b pasi u uan n morgun e qytetit.

  Zhvillimi i ngjarjes

  Shoferi Glesar Zaganjori ka qen duke udhtuar me mjetin e tij Reno Clio ngjyr jeshile me targ AA 240 DX nga Shkodra n Tiran. N segmentin para urs s vjetr t Buns, tek rruga kryesore e ndar me korsi, ai ka humbur drejtimin e mjetit pr shkak t shpejtsis s madhe dhe sht prplasur me nj shtyll ndriimi, ndrsa ka goditur edhe dy grat me biikleta, q po ecnin n trotuar, si dhe nj mjet tjetr q lvizte para tij. Si pasoj ka gjetur vdekjen e menjhershme drejtuesi i mjetit dhe dy grat e prplasura prej tij, ndrsa sht plagosur nj femr q ishte pasagjere n mjetin e aksidentuar.

  Sipas policis, shkak i aksidentit ka qen shpejtsia e madhe, ndrsa nuk dihet akoma shkaku i humbjes s kontrollit t mjetit nga drejtuesi i saj, i cili ka tentuar t frenoj pr rreth 80m m pas, por sht prplasur me shtylln.
  Nga hetimet paraprake msohet se automjeti ka qen tip 'Reno Clio me targa AA 140 D. Policia ka nisur hetimet pr zbardhjen e plot t shkaqeve t ngjarjes.

  Anila Dushi / MA

 17. #377
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime
  na ruajt Zoti n da si shofer ,n da si kmbsor...n rrugt tona duhet t kesh 4 pal sy.Ve rrugve t pa ftilluara t dyja rolet jane kaos n qarkullim.

 18. #378
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Prgjaken rrugt, aksident i rnd n Fush-Bulqiz, 2 vdesin, 6 plagosen

  29 Korrik 2012 - 07:18 | Shqiperi


  Prgjaken rrugt, aksident i rnd n Fush-Bulqiz, 2 vdesin, 6 plagosen

  BULQIZ- Prgjaken srish rrugt. Nj aksident i rnd raportohet t ket ndodhur n ort e para t mngjesit t sotm n Fush-Bulqiz.

  Nj furgon me pasagjer sht prplasur me nj automjet tip Benz, ndrsa nga t dhnat e para msohet se dy persona kan humbur jetn dhe 6 t tjer jan plagosur rnd.

  Policia e mbrritur n vendngjarje, saktson se aksidenti ndodhi rreth ors 06:20 t mngjesit, ndrkoh q ende nuk dihen shkaqet.

  Po sipas policis, viktima t ktij aksidenti kan mbetur shtetasit, Guri Tollia 52 vje e Rexhep Boa 57 vje. Msohet se viktimat udhtonin n autoveturn tip Benz, ndrsa shkonin n nj dasm n Durrs.

  Pr dy nga gjasht t plagosurit e tjer sht nisur urgjentisht nj helikopter nga Tirana, pr ti transportuar drejt Spitalit Ushtarak.
  (ma.ar/BalkanWeb)

 19. #379
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Elbasan, i prplas makina n trotuar, vdesin 2 motra, plagoset nna

  A nuk duhet terhequr zvarre me makine ky D.C. 23 vjecar neper rruget e Tiranes deri sa te cope-cope?

  -----
  12 Gusht 2012 - 09:26 | Shqiperi

  Elbasan, i prplas makina n trotuar, vdesin 2 motra, plagoset nna


  ELBASAN - Nj aksident me bilanc tragjik u shnua rreth mesnats n unazn jugore t qytetit t Elbasanit. Dy motra kan humbur jetn, ndrsa nna e tyre mbeti e plagosur rnd, pasi u prplasn nga nj automjet n afrsi t stacionit hekurudhor.

  Sipas policis, nj automjet tip Fiat Punto q drejtohej nga 23-vjeari me iniciale D.C, ka humbur kontrollin si pasoj e shpejtsis s madhe, duke dal nga rruga e duke prplasur nnn dhe dy vajzat e saj, t cilat ishin duke ecur n trotuar.

  Pr pasoj kan gjetur vdekjen e menjhershme motrat Paula dhe Baftjare Hekurani, prkatsisht 17 e 18 vjee, ndrsa ka mbetur e plagosur rnd nna e tyre Mimoza Hekurani 40 vje.

  Aktualisht kjo e fundit ndodhet n reanimacionin e spitalit kirurgjik t Elbasanit, ku mjekt deklarojn se gjendja e saj vazhdon t jet kritike, si pasoj e dmtimeve t shumta.

  Msohet se drejtuesi i mjetit u largua nga menjher vendngjarja, ndrsa policia po punon pr kapjen e tij.

  (er.nu/news24/BalkanWeb)

 20. #380
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,667
  Faleminderit
  0
  19 falenderime n 18 postime
  Citim Postuar m par nga Edvin83 Lexo Postimin
  A nuk duhet terhequr zvarre me makine ky D.C. 23 vjecar neper rruget e Tiranes deri sa te cope-cope?
  Jo ky Edvin jo ky, po ata police qe jane cdo gje pervec police, ata duhen terhequr zvarre bashke me gjykatesit qe i len te lire te tille mostra.

  Une e mar shembullin e policeve ne Shijak qe kane dy makina te reja qe i parkojne ne ndonje hije dhe rrijne ne klube duke pire apo ne ndonje trotuar posht pemeve duke ngrene luledielli nderkohe qe makinat me adolishente me dhe pa patente , te pire apo te pa pire, me dokumenta apo pa dokumenta, kalojne me 100 km/ore ne lagje dhe ne mes te qendres pa i hyre gjemb ne kembe. Ja ta theksoj nje cike me te madhe

  Police me ordinere se ne Shijak nuk me kan zene syte

  Ketu jane shtypur me makine, jane therur me thika ne shkolla dhe ne rruge, jane vjedhur shtepi dhe telat e shtyllave te ndricimit ne tere qytetin dhe policia dredh zinxhirin. Ca Police te katundeve te Shijakut qe ka shume mundesi as shkollen e mesme nuk kane, i kan vene per te mbajtur rend ne Shijak. Police qe fshihen skutave kur i lajmerojne per ndonje grindje dhe vijne pasi cdo gje ka mbaruar. Police qe bejne sehir kur te tjeret kan nevoje per ta.

  Merni rrogen me taksat tona more police qe mos e honkshi ate rroge mer qener
  Ndryshuar pr her t fundit nga EuroStar1 : 12-08-2012 m 08:46

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •