Close
Faqja 13 prej 21 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 411
 1. #241
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Durrs, fuoristrada prplas pr vdekje 12-vjecaren

  24 Maj 2011 - 16:02 | Shqiperi


  Durrs, fuoristrada prplas pr vdekje 12-vjecaren

  DURRS- Nj 12-vjecare ka humbur jetn tragjikisht teksa sht prplasur pr vdekje nga nj automjet mesditen e sotme.

  Ngjarja e rnd ka ndodhur n fshatin Rrashbull t qytetit t Durrsit.

  Nga hetimet paraprake t policis njoftohet se 12-vjecarja me inicialet G.M po ecte pran rrugs ndrkoh q sht pplasur pr vdekje nga nj automjet tip fouristrad.

  Nga prpasja e rnd 12-vjecarja ka gjetur vdekjen e menjhershme dhe sht drguar menjher n morgun e spitalit t Durrsit, ndrkohq policia ka br t mundur ndalimin e drejtuesit t mjetit Eugen Cela.
  (e.m/BalkanWeb)

 2. #242
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Berat, i prplas makina 1 vdes dy plagosen

  30 Maj 2011 - 19:38 | Shqiperi

  Berat, i prplas makina 1 vdes dy plagosen


  BERAT- Nj 47-vjecar ka humbur jetn, si dhe dy t tjer kan mbetur t plagosur si pasoj e nj aksidenti automoblistik t ndodhur mesditen e sotme n qytetin e Beratit.

  Msohet se personat dy prej tyre at e bir, po kalonin rrugn, teksa nj makin tip BMW me targa t Beratit AA 939 C q drejtohej nga Aurel Musabelliu, ka dal nga rruga, duke prplasur 3 kalimtart dhe duke prfunduar bashk me to n ujrat e lumit Osum.

  3 t plagosurit jan drguar menjher n spitalin rajonal t Beratit, por 47-vjecari, Fredi Merko nuk ka mundur tu shptoj plagve t marra.

  Ndrkohe djali i tij Albano dhe i plagosuri tjetr ndodhen n gjendje t rnd shendetsore. Ndrkaq policia ka ndaluar drejtuesin e mjetit Aurel Musabelliu dhe po punojn m tej pr zbardhjen e shkaqeve q cuan n kt aksident t rnd.
  (e.m/NEWS24/BalkanWeb)

 3. #243
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Kuks, kamioncina nga Kosova prplas pr vdekje 9 vjearin

  31 Maj 2011 - 10:08 | Shqiperi


  Kuks, kamioncina nga Kosova prplas pr vdekje 9 vjearin  KUKES - Nj aksident i rnd ndodhi mbrmjen e kaluar n segmentin e autostrads Kuks- Morin, kur nj automjet tip kamioncin, me targa t Kosovs, prplasi pr vdekje nj fmij 9 vjear nga fshati Morin i rrethit t Kuksit.
  Sipas zdhnses s Drejtoris s Policis s Qarkut t Kuksit, Suada Sulaj,"ngjarja ndodhi rreth ors 19.00 t mbrmjes s kaluar, n afrsi t fshatit Morin, kur mjeti tip kamionin me targ 617 KS 441, me drejtues Zeqir Gashin nga Prizreni, prplasi duke i shkaktuar vdekjen e menjhershme 9 vjearit F.P, banues i fshatit Morin, ndrsa po kalonte nga njra an e autostrads n tjetrn".

  Policia ka ndaluar drejtuesin e kamioncins, i cili po jep shpjegime pr aksidentin. Paraprakisht dyshohet se shkaku i aksidentit ka qen shpejtsia e madhe e mjetit.

  Mungesa e mbikalimeve n fshatrat pran autostrads rrezikon shpesh jetn e banorve q lvizin nga njra an e saj n tjetrn.
  (s.g/balkanWeb)

 4. #244
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Priste autobusin n stacion, e prplas makina pr vdekje

  21 Qershor 2011 - 11:11 | Shqiperi

  Priste autobusin n stacion, e prplas makina pr vdekj

  TIRANE-Nj aksident me pasoj vdekjen e nj kalimtari ka ndodhur n Yzberisht, Tiran.
  Mengjesin e sotem rreth ors 06:30 minuta nj automjet tip Fiat Punto me targa italiane ka prplasur pr vdekje nj kmbsor q po priste n stacionin e autobusit. Viktima quhet Agron Zeka 47 vjec. Policia e cila mbrriti n vendgjarje shoqroi drejtuesin e mjetit, shtetasin, Ferdinand Rama. Dshmitar bn t ditur pr policin se Zeka ishte duke pritur autobusin n momentin kur automjteti Fiat Punto e aksidentoi. Efektivt blu po punojn pr mbledhjen e provave me qllim zbardhjen e aksidentit.

  (d.b/BalkanWeb)

 5. #245
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Sa t sigurta jan rrugt e Shqipris?

  Kronik, Shekulli Sot|27/06/2011 07:00
  Sa t sigurta jan rrugt e Shqipris?
  TIRANE- Akset rrugore kombtare, urbane dhe ato rurale, po bhen gjithnj e m pak t sigurta nga viti n vit pr prdoruesit e tyre. Ky sht konstatimi i studimit t kryer nga Open Data Albania (ODA), n lidhje me aksidentet e ndodhura n Shqipri, q nga viti 1995 e n vazhdim. Sipas t dhnave t ODA-s, nga viti 1995, aksidentet rrugore nga viti n vit kan ardhur duke shtuar numrin e t dmtuarve t plagosur apo t vrar. Studimi i ODA-s, prfshir nj krkim mbi numrin e aksidenteve rrugore n Shqipri, si dhe numrin e t dmtuarve nga kto aksidente dhe sht bazuar n t dhnat e INSTAT. Nga viti 1995, sipas studimit numri i aksidenteve rrugore dhe t dmtuarve ka ndryshuar n mnyr progresive, ku vihet re se aksidentet jan shtuar e po kshtu edhe numri i t vdekurve n vite.

  Gjat vitit 2010, n Shqipri kan ndodhur 1564 aksidente rrugore, prej t cilve jan dmtuar 2069 persona. Ngakjo kategori t aksidentuarish kan mbetur t vdekur n vend ose pak koh pas aksidentit 353 prej tyre. Pjesa tjetr kan qen t plagosur n aksidente. M tepr sht rritur numri i t plagosurve, nga viti n vit, ndrsa numri i t vdekurve ka qen n shifra t prafrta, q vrtiten rreth shifrs nga 350 deri tek ajo e 380 personave. Kshtu sipas studimit t Open Data Albania, n vitin 1995, kan ndodhur 399 aksidente nga t cilt, ka pasur 639 persona t dmtuar dhe kan vdekur 306 persona. Sipas statistikave ksaj organizate referuar INSTAT-it, shifra m e ult e t aksidentuarve me pasoj vdekjen e tyre i prket vitit 2002, kur u shnuan 250 t vdekur, duke e ulur nurmin e ksaj kategorie posht rekordit t regjistruar n vitin 1996, q ishte me 257 t vdekur.

  Po kshtu edhe numri n total i t aksidentuarve t dmtuar ishte n shifrn e 478 t dmtuarve nga 328 aksidente t regjistruara n total n t gjith vendin. Vitet q pasuan, qen t prgjakshme pr akset rrugore t vendit duke shkaktuar t vdekur dhe t plagosur n shifra t frikshme. Edhe pse infrastruktura rrugore ka ardhur n prmirsim gjat viteve, viti 2010 mbetet viti me numrin m t madh t aksidenteve dhe personave t lnduar n to. Sipas Hulumtimit statistikore te Open Data Albania ne vitin 2010 rezulton krahasuar me vitin 2009, numri i aksidenteve sht rritur me 7 pr qind, ndrsa numri i t lnduarve me 13 pr qind. N total, sipas ksaj statistike, jan 16 020 t dmtuar, t palgosur apo t vrar nga aksidentet n kto 16 vite, nga t cilt kan mbetur t vdekur 4799 t vdekur t marra n studim nga Open Data Albania.  2069 persona kan mbetur t dmtuar si t plagosur apo t vrar nga aksidentet rrugore n vend, gjat vitit 2010 n Shqipri.

  353 persona, kan mbetur t vdekur n Shqipri, gjat vitit t kaluar nga aksidentet rrugore sipas statistikave t ODA, referuar INSTATIT.


  16020 persona, kan mbetur t plagosur n n Shqipri, nga aksidentet rrugore t ndodhura n akse t ndryshme rrugore n vend q nga viti 1995  4799 njerz, kan vdekur n Shqipri nga aksidentet rrugore t ndodhura q prej vitit 1995, koha nga e cila referohen t dhnat e aksidenteve.


  Prse ndodhin aksidentet?

  Shifrat tregojn pr nj rritje t vazhdueshme t aksidenteve, kjo si pasoj e problemeve me sinjalistikn, mungesn e kujdesit t shoferve dhe t kmbsorve. N rrugt kombtare ajo q vihet re lehtsisht sht fakti se nj pjes e mir e t plagosurve apo e t vrarve n aksidentet rrugore, jan dmtuar pr shkak t mungess s kalimeve pr kmbsort, nga njri krah i rrugs n krahun tjetr, si jan mbikalimet nnkalimet, apo edhe kufizimeve t rrugve kombtare n ato akse ku ato i prafrohen standarteve t autostradave.

  N shum prej tyre mungojn mbikalimet apo nnkalimet e posame pr kmbsort, ndrsa vihet re se edhe kur ato jan ato nuk respektohen n disa raste nga vet kmbsort q n jo pak raste bien viktim e ktij nnvlersimi. Ndrkaq n disa raste vendet e kalimit jan shum t largt nga njra tjetra, duke br q shum njerz t marin pr sipr rrezikun pr t kaluar m shpejt rrugn nga sa do ta kalonin po t krkonin pr nj mbikalim apo nn kalim. N disa nga akset rrugore kombtare ka kryqzime n nivel, t cilat jan t ndaluara nga Kodi Rrugor. Sipas Berti Koxhajt, oficer Policie n lirim, kto kryqzime duhet t zgjidhen minimalisht me rreth rrotullim, ose me mbikalime dhe nnkalime. Kto rrug absolutisht nuk duhej t ishin marr n dorzim n kushte t tilla nga Drejtoria e Prgjithshme e Rrugve,- thot Koxhaj,

  Ish- kryepolici Berti Koxhaj: Prmirsimi i rrugve, n dor t qeveris

  Berti Koxha, ish- drejtor i Policis Rrugore n Policin e Shtetit, thot se rritja e numrit t aksidenteve m pasoj m shum t vdekur e t plagosur pas 2003 -2004, ka ndodhur pasi u fut sistremi i ri i informatizuar t regjistrimin e aksidenteve. Kjo u b n bashkpunim me nj projekt suedez dhe Policin Rrugore dhe u krijua sistemi AIS. U krijua nj baz t dhnash ku regjistroheshin aksidentet, n baz t nj formulari t ri me 32 rubrika, q nga lloji i prplasjes llojet e mjeteve, e deri tek rripi, siguracion apo jo, kolaudim etj. Po kshtu u llogaritn edhe numri i personave femra apo meshkuj t dmtuar n aksisdente, t plagosur rnd apo leht etj.

  Sipas Koxhajt, 2002 shnoheshin n statistika vetm ato aksidente q shkonin n prokurori dhe numri ishte m i vogl. Po kshtu raste e plagosjeve t lehta nuk prfshiheshin, t kundrt sipas sistemit t ri suedez, shnohet gjithka dhe deri edhe nj grvishtje klasifikohet si plagoset. Aplikimi i sistemit AIS, ky mund t quhet edhe shkaku i rritjes s aksidenteve, por q solli regjistrim dhe evidentim m t plot t situats s aksidenteve u trajnuan njerzit person prgjegjs q do merrej me administrimin e sistemit dhe ishin n 12 qarqet dhe mendohej se do trasnmetoheshin on line.

  Deri n 2006, t dhnat administroheshin dhe na drgoheshin n drejtori, jo on line por me dokumentacion me 32 rubrika. Ka koh q nuk mbahen kto t dhna. Koxhaj thot se detyra e policis rrugore sht ti regjistroj sa m mir dhe t plota numrin e aksidenteve dhe jo t ket frik ti administroj dhe ti publikoj. Policia sht administruese por jo se sht ajo prgjegjse kryesore pr aksidentet. Ajo duhet ti administroj statistikat dhe q punojn pr to t prpunojn strategji dhe t punojn pr rritjen e siguris rrugore. Komiteti Ndrministror e organe t tjerja q ia rekomandojn qeveris t jen sa m t sakt, me qllim prmirsimin e infrastrrukturs dhe sinjalistike. Policia ka prgjegjsi pr parandalimin dhe ndshkimin e tyre.  Dashamir Biaku

 6. #246
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident n Peqin-Elbasan, prplasen 3 automjete, vdesin 2 vet

  06 Korrik 2011 - 08:09 | Shqiperi

  Aksident n Peqin-Elbasan, prplasen 3 automjete, vdesin 2 vet

  ELBASAN-Nj aksident automobilistik sht shnuar mngjesin e sotm n aksin Peqin-Elbasana, ku si pasoj kan gjetur vdekjen 2 persona.

  Policia bn t ditur se viktimat jan shtetasit, Leonidha Kote dhe Dhimitr Haxhillari.

  Aksidenti u shnua mes 3 automjeteve n fshatin Karin. Nj Benz me targa t huaja q doli nga korsia e rrugs u prplas me nj fuoristrad me targa El 9702 B dhe kjo e fundit si dhe nj kamion me targa KO 5972 B.

  Si pasoj gjetn vdekjen 2 personat q ndodheshin n benzin me targa t huaja.

  Policia dyshon se shkak pr aksidentin ka qn pikrisht drejtuesi i benzit. Mendohet se shoferi ka qn i prgjumur n momentin q drejtonte automjtetin. Si pasoj gjeti vdekjen dhe pasagjeri i tij.

  (d.b/BalkanWeb)

 7. #247
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime
  duhet ti kesh nervat hekur qe te perballosh stresin dhe nervozizmin qe te krijohet ne cdo cm rruge ketu tek ne.le qe kur e di se si merren patentat ne te shumten e tyre....kot qe flasim.....
  "M e mira sht armike e s mirs"

 8. #248
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Antarsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,438
  Faleminderit
  77
  124 falenderime n 80 postime
  edhe kembesoret jane po aq te allakatur............
  "M e mira sht armike e s mirs"

 9. #249
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime
  Aksidenton kalimtart, largohet 25-vjecarja
  13/07/2011 12:00

  Nj 25-vjecare u arrestua nga policia pasi aksidentoi me makinn e saj dy kalimtar. N pranga prfundoi Bruna Nura, e cila pasi prplasi dy kalimtar m Kamz, u largua nga vendi i ngjarjes.

  Sipas informacioneve t fundit n gjendje t rnd pr jetn ndodhen n spital shtetasit Sali Selita 65 vjec dhe Nikolin Marku 20 vjec.

  Hetimet e para tregojn se shkak pr aksidentin sht br mosrespektimi i rregullave t qarkullimit rrugor.


  PS
  te besh nje aksident mund ti ndodh cdokujt nga pakujdesia , por ti lesh viktimat sheshit dhe t'ja mbathesh ai eshte krim me vetedije

  njerez plehera

 10. #250
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  24 Korrik 2011 - 11:56 | Shqiperi

  Aksident n autostrad prplasen 6 makina 7 t plagosur

  TIRANE- Nje aksident automobilistik me pasoj plagosjen e 7 personave, ndodhi mbrmjen e s shtuns n autostradn Tiran-Durrs, pran “City Park”.

  N aksident u prfshin 6 automjete. T plagosurit u drguan n Spital Ushtarak pr t marr mjekimin e duhur. Nga ta 3 persona kan marr plag t leht. Sipas policis aksidenti ndodhi si pasoj e shpejtsis.
  (s.g/balkanWeb)

 11. #251
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Kuks,hedhin inerte n autostrad, aksidentohet makina, 1 i vdekur

  29 Korrik 2011 - 12:58 | Shqiperi

  Kuks,hedhin inerte n autostrad, aksidentohet makina, 1 i vdekur

  KUKES- Hedhja e nj sasie inertesh n mes t autostrads Rrshen- Kalimash, gjat nats, ka shkaktuar nj aksident t rnd automobilistik me pasoj vdekjen e nj personi dhe plagosjen e dy personave t tjer.

  Viktima sht drejtuesi i automjetit, Sokol Biba, ndrsa dy t plagosurit, pasagjer n makin, jan n gjndje t rnd pr jetn dhe po mjekohen n Spitalin Ushtarak t Tirans.

  Sipas poliis makina sht prplasur me nj grumbull inertesh t hedhura nga fshatar t zons shum pran tunelit hyrs n Fan, pjes e autostrads Rrshen-Kalimash. Policia arrestoi dy fshatart t dyshuar si prgjegjs t hedhjes s inerteve. Ata jan Nikolle Xheci 48 vjec nga Mamurasi dhe Zef Nikolli 49 vjec nga Fani.
  (s.g/balkanWeb)

 12. #252
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Skrapar, makina bie 200 m n humner, vdesin 6 te rinj
  Skrapar, makina bie 200 m n humner, vdesin 6 te rinjSKRAPAR-Gjashte persona kan humbur jetn mbrmjen e se henes pasi makina e tyre ka rn n kanionet e Skraparit, 200 metra lartesi. Ky eshte bilanci tragjik i nje aksidenti automobilistik ne kete filim jave te nxehte gushti, pak km larg Skraparit qe u mori jeten 6 te rinjve.
  TVNews24 mson se rreth ors 19:45 t mbrmjes s se te henes, prane fshatit Grepcke, n zonn pran kanioneve t Skraparit, 2.5 km larg qytetit, kur nj automjet fuoristrad tip Mitsubishi me targa angleze ka dal nga rruga dhe ka rn n humner. Ishin banore te zones qe njoftuan per ngjarjen e rende.

  Kreu i policis s Skraparit, Fatmir Lleshi bn t ditur pr TvNews24 se si pasoj e aksidentit kan gjetur vdekjen te gjithe personat qe ndodheshin ne automjet. Lleshi pohoi se n automjet ka patur 6 persona, nj prej t cilve per shume ore rezultoi i zhdukur, derisa u gjet sot ne mengjes.
  Policia ka br t ditur identitetin e viktimave:
  Vladimir Dylellari 26 vjec, dejtues mjeti
  Fatjon Feka 23 vjec
  Xhulio Allko 19 vjec
  Edison Cuko 26 vjec
  Eni Guri 21 vjec
  Drilon Guri, 24 vjec. (trupi i te riut u gjet sot ne mengjes).

  Por, tragjedia u rendua me teper pasi policia nuk arriti dot te nxjerre trupat e viktimave, te cilet qendruan per gjate gjithe nates ne vendgjarje. Banore te zones dhe RENEA ndodhen edhe sot n vendgjarje. Makina vijon te qendroje e bllokuar mes shkmbinjve n humner prej mbremjes se djeshme pasi dhe erresira vshtirsoi forcat e RENEA pr t ndihmuar.

  Forcat RENEA nisen sot operacionin per nxjerren nga humnera te viktimave. Trupi i pare qe u nxorr me barrele i lidhur me litar nga 200 metra poshte gremines ishte i te riut, Drilon Guri, 24 vjec. Me pas puna vijoi me nxjerrjen e trupave te Eni Gurit, Fatjon Cekes, Xhulio Hallkes e Edison Cukes dhe ne oren 10 e 20 minuta operacioni u permbyll me nxjerrjne e trupit te Vladimir Dylellarit, qe ishte she drejtuesi i mjetit.

  Nga hetimet paraprake dyshohet si shkak i aksidentit ka qene shpejtesia e madhe. Si pasoje drejtuesi i mjetit Dylellari, humbi kontrollin e automjtetit dhe doli nga rruga.

  Nderkohe nje aksident tjeter ndodhi sot ne mengjes ne Tepelene, ku si pasoje e daljes nga rruga te nje makine, vdiq nje person, ndersa u plagos rende nje tjeter.

  (d.b/BalkanWeb)

 13. #253
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Shqiperia nuk ka rregull ne komunikacion,policin jo te forte,dhe denimet e vogla,ti rrisin denimet ,dhe te mbajne pak rregull, edhe ndeshjet do te zvogeloheshin !

 14. #254
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Korrik-Gusht muajt e tmerrit ne shqiperi.
  Ne vend qe te jene muaj gezimesh kthehen ne muaj zie.
  Fajtore jane te gjithedhe jane alizuar edhe ketu ne forum shume here ,por mbi te gjithe une do te vecoja rolin e policise rrugore.
  Kemi me shume se cdo vend i botes police ne rruge dhe gjithashtu edhe me shume aksidente.......PERSE?????
  Sepse policet tane e kane kthyer ne biznes punen.
  Te fshehur pas kthesave apo makinave te tyre me radaret ngrehur nuk u intereson shume se po ecen shpejt perkundrazi ata ate duan qe ti te ecesh shpejt e te te marin parate.
  Pasi te ndalojne afrohen me miresjellje dhe te kerkojne dokumentat dhe te thone: po ecnit mbi normen e lejuar per kete ju konfiskohen dokumentat. ejani ne rajon pas nje jave qe te dilni ne komision dhe te terhiqni dokumentat dhe ti je i detyruar qe ti japesh leket qe do bjesh ne pazar pastaj se perndryshe te mbajne dokumentat.
  Me pake fjale kete e dine te gjithe emigrantet dhe nuk i kushtojne edhe shume rendesi shpejtesise
  I jep 10 euro policit dhe je ne rregull.........

 15. #255
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime
  Citim Postuar m par nga prenceedi Lexo Postimin
  Korrik-Gusht muajt e tmerrit ne shqiperi.
  Ne vend qe te jene muaj gezimesh kthehen ne muaj zie.
  Fajtore jane te gjithedhe jane alizuar edhe ketu ne forum shume here ,por mbi te gjithe une do te vecoja rolin e policise rrugore.
  Kemi me shume se cdo vend i botes police ne rruge dhe gjithashtu edhe me shume aksidente.......PERSE?????
  Sepse policet tane e kane kthyer ne biznes punen.
  Te fshehur pas kthesave apo makinave te tyre me radaret ngrehur nuk u intereson shume se po ecen shpejt perkundrazi ata ate duan qe ti te ecesh shpejt e te te marin parate.
  Pasi te ndalojne afrohen me miresjellje dhe te kerkojne dokumentat dhe te thone: po ecnit mbi normen e lejuar per kete ju konfiskohen dokumentat. ejani ne rajon pas nje jave qe te dilni ne komision dhe te terhiqni dokumentat dhe ti je i detyruar qe ti japesh leket qe do bjesh ne pazar pastaj se perndryshe te mbajne dokumentat.
  Me pake fjale kete e dine te gjithe emigrantet dhe nuk i kushtojne edhe shume rendesi shpejtesise
  I jep 10 euro policit dhe je ne rregull.........
  Keto fatekeqesi kan edhe kendeveshtrimin tjeter,policia kurr nuk mundet te preventoj aksidente 100% qoft polici e kurruptuar apo jo, ketu me teper kemi te bejm me nje mentalitet dhe kultur "veteshkatrruese" kamikaze,!
  Le te analizohen te gjitha fatkeqesit ,gati 100% te rasteve jan mospershtatja e e shpejtesise dhe mos rrespektimi i shenjave te komunikacionit ,viktimat me teper jan te rinjt qe dojn te fluturojn me presh ne b..th!
  Kam patur rastin te udhtoj ne shqiperi me makine ,jam i lumtur qe kam shpetuar per ato tri dite qe jam gjend ne komunikacion!!
  Pershtypja qe pata fituar ishte se aty njerzit nuk kishin iden se njeriu mund te vdes ne komunikacion,tejkalohej ne kthesa ku nuk eshte e lejuar ,ku bukvalisht eshte nje situat jete apo vdekje ! Ne nje vend qe keto situata jen te rendomta tragjedite jan perditshmeri!!!

 16. #256
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Antarsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  Keto fatekeqesi kan edhe kendeveshtrimin tjeter,policia kurr nuk mundet te preventoj aksidente 100% qoft polici e kurruptuar apo jo, ketu me teper kemi te bejm me nje mentalitet dhe kultur "veteshkatrruese" kamikaze,!
  Le te analizohen te gjitha fatkeqesit ,gati 100% te rasteve jan mospershtatja e e shpejtesise dhe mos rrespektimi i shenjave te komunikacionit ,viktimat me teper jan te rinjt qe dojn te fluturojn me presh ne b..th!
  Kam patur rastin te udhtoj ne shqiperi me makine ,jam i lumtur qe kam shpetuar per ato tri dite qe jam gjend ne komunikacion!!
  Pershtypja qe pata fituar ishte se aty njerzit nuk kishin iden se njeriu mund te vdes ne komunikacion,tejkalohej ne kthesa ku nuk eshte e lejuar ,ku bukvalisht eshte nje situat jete apo vdekje ! Ne nje vend qe keto situata jen te rendomta tragjedite jan perditshmeri!!!
  Pikerisht pra.....mentaliteti shqiptarit, mosha kiu-fiu, pijet alkolike dhe kryesorja mospatja frike se do gjobitesh apo do konfiskohet patenta apo automjeti cojne ne keto aksidente

 17. #257
  i/e regjistruar Maska e Sea Melody
  Antarsuar
  14-08-2011
  Vendndodhja
  Ne boten time
  Mosha
  27
  Postime
  58
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Normal qe ndodhin aksidente,sepse disa vozitin sikur kuaj.
  GJITHQKA ose asgje.

 18. #258
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime
  eshte nje Fatkeqsi kjo qe ndodh ne shqiperi eshte per te ardhe keq sinqerisht
  aksidentet ndodhin per rrethana shum te ndryshme

  njeri me lart tha policia i mer nje jav dekumentat enigranteve per nje jav ky eshte ligj futja kot sepse keta shqiptar qe jetojn jasht disa vin per 3 dit se pastaj kan punen e tyre ne vendin ku jetojn

  besoj ne shqiperi cdo moshe 18-edhe lart nuk kan rrespekt per kalimtaret
  ne shqiperi duhet te ket rregulla te forta sepse ne shqiperi asnjeri ska frik te drive edhe pse ka pir nje kile raki se ka shok filanin ose njef filanin qe eshte shoku i tafilit dmth mik hesapi


  pastaj eshte nje thenie qe te pakten e perdorin nga zona ku jam rit un

  Ruaje Veten Nje Here te Ruaj Zoti 10
  Partizoni

 19. #259
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,460
  Faleminderit
  295
  123 falenderime n 103 postime
  Ne te semes te shkojne katunaret qe dalin ne rruge si bagetia
  Un jam njeri i thjesht.
  Knaqem me pak.
  M mjafton m e mira.

 20. #260
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Shteti eshte fajtore ,ligjet jane te korrupetuara .Pse te njetit persona te rijte nuk vozisin pa kujdes ne evrope, e kame fjalen per shqipetaret,sepse policia e evropes ta pret krahun,kurse policia ne Shqiperi jane te dehur gjithemone .

  Ne vendet ku nuk respektohet ligji nuk ka dallim kafsha nga njeriu.

Faqja 13 prej 21 FillimFillim ... 31112131415 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •