Close
Faqja 12 prej 21 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 221 deri 240 prej 411
 1. #221
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Berat, prplasen dy motocikleta plagosen 3 persona

  08 Prill 2011 - 17:00 | Shqiperi

  Berat, prplasen dy motocikleta plagosen 3 persona


  BERAT- Nj aksident me pasoj plagosjen e 3 personave ka ndodhur rreth ors 15:00 t dits s sotme n lagjen Uznov t qytetit t Beratit.

  Dy motoikleta, q vinin n drejtim t kundrt me njra-tjetrn, jan prplasur kok m kok dhe si pasoj t tre pasagjert q ndodheshin mbi mjetet kan prfunduar mbi asfalt.

  Dy te rinjt q udhtonin n nj nga motoikletat, Altin Hoxha 27-vje dhe Kliton Oboni 23-vje, kan marr plag t lehta, ndrsa 60-vjeari Nexhmedin ela, i cili udhtonte n motoikletn tjetr, ka ngelur i shtrir n rrug pr rreth 20 minuta n pritje t ambulancs edhe pse spitali ndodhet rreth 500 metr larg vendit ku ndodhi aksidenti.

  Ndrkoh msohet se n ambulancn e mbrritur pr t marr t plagosurin nuk ka pasur personel mjeksor t ndihms s shpejt, por n t ka qn vetm drejtuesi i mjetit.

  Vonesa e ambulancs ka rnduar mjaft gjndjen shndetsore t t aksidentuarit, i cili sht drguar me urgjenc n Spitalin Ushtarak t Tirans.
  Policia q mbriti menjher n vendngjarje, po punon pr zbardhjen e shkaqeve t ktij aksidenti.

  (e.m/BalkanWeb)

 2. #222
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident n aksin Tiran- Elbasan, 1 vdekur, 3 plagosen

  09 Prill 2011 - 10:05 | Shqiperi

  Aksident n aksin Tiran- Elbasan, 1 vdekur, 3 plagosen

  TIRANE- Aksident rrugor, me nj t vdekur dhe 3 t plagosur sht shnuar mngjesin e sotm n aksin Tiran -Elbasan n dalje t Saukut.

  Nga prplasja e nj automjeti tip Volsvagen me nj kamion ka gjetur vdekjen Xhafer Collaku 23 vjec pasagjer n makinn e vogl kurse t plagosurit jan drejtuesi i mjetit dhe dy pasgjer t tjer. Automjeti tip Volsvagen drejtohej nga shtetasi Ardit Gjuzi kurse kamioni nga Lulezim Kajmaku.

  Aksidenti ndodhi rreth ors 05:00 t mngjesit t sotm, dhe sipas policis automjeti i vogl i ka rn nga pas kamionit. Policia po heton pr rrethanat dhe shkaqet e aksidentit.
  (s.g/balkanWeb)

 3. #223
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Aksidentet rrugore n Shqipri, 1 viktim n 48 or

  do vit n Shqipri humbasin jetn rreth 317 persona, vetm si pasoj e aksidenteve rrugore. Nga nj prllogaritje e thjesht matematikore do dy dit n Shqipri nj person humb jetn.

  E ndrsa policia prej kohsh sensibilizon qytetart pr respektim t normave t shpejtsis nj tjetr alarm vjen nga ekspertt shkencor t aksidenteve. Sipas tyre, gjat vitit 2000 Shqipria rnditej e 19-ta n rang evropian pr vdekshmrin nga aksidentet, ndrsa n 2015-n ajo pritet t renditet e treta.

  “N vitin 2000, Shqipria ishte e 19-ta prsa i prket ngjarjeve dhe vdekshmris n renditje, kurse n vitin 2004 arritm n nivelin e 13-t. N vitin 2015 do t arrijm n nivelin e 3-t”, thot eksperti pr aksidentet, Robert Karati.

  Specialistt thon se ende n Shqipri nuk llogariten kostot reale t riaftsimit ose kurimit t t aksidentuarve, e cila sht barr e rnd financiare, jo vetm pr familjet, por edhe pr shoqrin.

  Vendet e BE-s, 2,5-3% t PBB-s e shpenzojn pr kt qllim, ndrsa Shqipria shpenzon rreth 30 % t ktij prodhimi t prgjithshm, shifra kto q arrijn n miliarda euro.

  “Duke ditur q ne 4 % kemi rritjen vjetore, ather kuptohet se sa e rndsishme sht q ta bjm aktin t plot, t drejt e t pakonstatueshm”, tha Karati.

  Gjat ktyre 20 viteve t fundit n t gjith vendin jan numruar mbi 13 mij aksidente, ndrsa n Shqipri ato paraqiten 3.5 her m t larta se ato n vendet e Evrops Lindore dhe Qendrore. /AS/

  Marr nga Zri

  10-04-2011 14:16
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 4. #224
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime n 26 postime
  fajin e ka vetem policia
  te gjithe jane te pa-afte, pijanece

 5. #225
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Tre t vdekur n 2 aksidente rrugore n akset nacionale

  11 Prill 2011 - 08:23 | Shqiperi

  Tre t vdekur n 2 aksidente rrugore n akset nacionale


  TIRANE- Tre persona kan humbur jetn, n dy aksidente t ndryshme automobilistike t ndodhura brenda pak orsh. Aksidenti i par ka ndodhur gjat orve t nats n aksin Korc-Pogradec, pran fshatit iflig. Dy persona jan prplasur pr vdekje nga nje makin tjetr teksa po tentonin t shtynin nga prapa makinn e tyre. Sipas policis Genti auku 30 vje dhe 50-vjecari Roland Mysliu jan prplasur pr vdekje nga makina me targa TR 2616 I, e cila drejtohej nga 25 vjecari Vilgerd Vojkollari.

  Aksidenti i dyt ka ndodhur mngjesin e sotm n aksin rrugor Tiran- Elbasan. Nj grua ka vdekur dhe nj person tjetr sht plagosur teksa automjeti me t cilin udhtonin ka dal nga rruga. Pr momentin nuk dihet identiteti i t lnduarve n aksident ndrkoh q policia ka shkuar n

 6. #226
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Nj 21-vjear prplas me kamion bashkshortt, humb jetn gruaja

  Nj 21-vjear prplas me kamion bashkshortt, humb jetn gruaja
  BARDHA NERGJONI | 12/04/2011 | LAJM I FUNDIT |
  PERRENJAS- Nj aksident m pasoj vdekjen ka ndodhur pak minuta m par n aksin kombtar Librazhd - Qaf Than n qytetin e Prrenjasit. Nj kamion me targa LB 18 67 A me drejtues 21- vjearin Fatjon Shahini, ka prplasur bashkshortt Feride dhe Sefedin Tarushi. Pr pasoj ka gjetur vdekjen Feride Tarushi, 45 vje, ndrsa sht transportuar pr n spital n gjendje t rnduar pr jetn bashkshorti i viktims Sefedin Tarushi, 47 vje. Msohet se n momentin e prplasjes t dy bashkshortt ishin duke kaluar rrugn. Policia ka nisur hetimet pr zbardhjen e plot t shkaqeve q uan n kt aksident tragjik.

 7. #227
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Shkopet, bie makina n liqen, dyshohet pr tre t vdekur

  Shkopet, bie makina n liqen, dyshohet pr tre t vdekur
  GJERGJ MARKU | 15/04/2011 | LAJM I FUNDIT |
  MAT - Nj makin tip Volsvagen me targa t Tirans, TR 0403 U, ka rn rreth ors 13 n ujrat e liqenit Shkopet n sektorin 3 afr Vablinit.


  Kan qen kalimtar t rastit q kan par fluturimin e makins n gremin rreth 100 metra posht e drejt n ujrat e thella t liqenit Shkopet, ata t cilt dhe kan lajmruar policin vendore, e cila ka mbrritur n vendin e ngajrjes pas gjysm ore.


  Dyshohet q brenda n makin t ken qen tre persona, ndrsa makina sht zhytur n rreth 20 metra thellsi, por nuk shihet nga ujrat e paqarta t liqenit. Jan krkuar forca polumbare pr t br krkime pr personat q gjenden nn ujrat e liqenit, emrat e t cilve nuk dihen.


  Ndrkoh, rruga e shkatrruar ka shkaktuar edhe vonesn e polumbarve, t cilt do t nisin krkimet n ujrat e liqenit.

 8. #228
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime n 12 postime
  Shqipri, 2 viktima n nj aksident n Martanesh

  Dy persona kan gjetur vdekjen si pasoj e nj aksidenti t rnd rrugor t ndodhur n aksin Thekr-Krast n Martanesh.

  Sipas njoftimeve paraprake, 45 vjeari Behar Kenga ka gjetur vdekjen pas prplasjes tragjike t automjetit, tip fuoristrad, ndrkoh q identiteti i viktims tjetr ende nuk dihet.

  Nga aksidenti kan mbetur edhe 2 persona t tjer t plagosur, njri prej t cilve n gjendje t rnd shndetsore i shoqruar pr n Spitalin Ushtarak me helikopter

  Policia ka mbrritur n vendngjarje dhe ka nisur hetimet pr zbardhjen e plot t shkaqeve q uan n aksidentin tragjik. /tch/

  Marr nga ZRI
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 9. #229
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Martanesh, bie n gremin makina, vdesin 2 persona, plagosen 2

  17 Prill 2011 - 16:55 | Shqiperi

  Martanesh, bie n gremin makina, vdesin 2 persona, plagosen 2


  MARTANESH- Dy persona kan vdekur dhe 2 t tjer jan plagosur si pasoj e nj aksidenti t ndodhur pasditen e sotme n zonn e Martaneshit, n verilindje t vendit. Msohet se aksidenti ka ndodhur n aksin rrugor Qaf Bualli-Krast pran vendit t quajtur Lucan, ku nj automjet automjet tip foristrade me targa t huaja ERBP 190 ka dal nga rruga duke prfunduar n gremin.

  Si pasoj e terrenit t vshtir policia ka mundur t mbrrij n vendngjarje nprmjet helikopterit. Msohet se viktimat jan shtetasit Behar Kenga 48-vjec dhe Dashamir Cani 40- vjec. Ndrkoh q msohet se personat e plagosur jan Halim Gjoka dhe Hajdar Selimi. I plagosuri Gjoka sht transportuar menjher drejt Tirans me helikopter, ku do t marr ndihmn e nevojshme n spitalin e kryeqytetit, i cili ndodhet n gjendje t rnd ptr jet.

  Flitet se brenda automjetit ka qn dhe nj person tjetr i pest, por q nuk ka ende informacion mbi t. Forcat policore po vijojn krkimet n vendin ku sht rrzuar makina.

  Nga ana e uniformave blu bhet me dije se automjeti, i cili ka prfunduar n gremin ishte e tipit fuoristrad. Ndrkoh q msohet se polia ka nisur punn pr identifikimin e personave t vdekur dhe pr shkaqet e vrteta t aksidentit, ndrkoh q dyshimet e para mendohen t jen si shkak i shpejtsis me t ciln ngitej fuoristrada.
  (e.m/BalkanWeb)

 10. #230
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Me ardhjen e veres afrohet dhe ardhja e shqiptareve qe jetojne jashte Shqiperise...dhe fillon kasaphana..disa te vdekur ne dite. Qe tani shoh neper rruget e Tiranes plot me targa italie qe ecin sikur te jene me ngut per te takuar vdekjen.

 11. #231
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Sarand, vdes nj person e prplas makina

  18 Prill 2011 - 16:41 | Shqiperi


  Sarand, vdes nj person e prplas makina


  SARAND- Nj aksident i rnd m pasoj vdekjen e nj personi ka ndodhur sot pasdite n fshatin Metoqi t Sarands. Si pasoj e ktij aksidenti msohet se ka humbur jetn shtetasi Erjon Braho 24-vje.

  Sipas dshmitareve okular, viktima udhtonte n drejtim t Metoqit, ndrsa sht prplasur me nj automjet me targa SR 4216 B, drejtuar nga Besnik Kroi. Prplasja ka qen fatale pasi motocikleta ishte me shpejtsi t madhe. I riu sht prplasur me dern e majt t automjetit, duke gjetur vdekjen e menjhershme.

  Uniformat blu njoftojn se shkak i aksidentit sht manovrimi i gabuar i automjetit, i cili drejtohej nga Kroi. Nga verifikimet n vengjarje policia bn me dije se automjeti po bnte manovra pr tu kthyer n rrug, ndrkoh q ka ndaluar drejtuesin e mjetit.
  (e.m/BalkanWeb)

 12. #232
  -
  Antarsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime n 25 postime
  Qe ke sa te duash qe ecin me shpejtesi te madhe, dhe qe iu shkon adrenalina ne stratosfere nga shpejtesia me te cilen ecin, ke sa te duash, dhe e kemi gjete taktiken qe megjithe ato police rrugore qe gjinden dhe jane gati ta kercasin gjoben po te zune me shpejtesi, rrime e bejme njeri tjetrit si sinjal me drita kur shkembehemi ne rruge, per te tregu se ke policin, dhe sa shohim ato me jelekun jeshile fillojme e ngadalsojme , sa i kalojme; perseri avazi, shpejtesine sa te mundesh sikur te ishe ne Formula 1.
  Duhet ndergjegjesim tek vete njerezit, se po nuk u bere vete njeri, nuk te bejne as ligjet dhe pastaj; ja pasojat....

 13. #233
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident, fuoristrada prplas motoikletn 2 t vdekur

  22 Prill 2011 - 08:34 | Shqiperi


  Aksident, fuoristrada prplas motoikletn 2 t vdekur

  LEZHE- Nj aksident i rnd me pasoj dy t vdekur sht shnuar sot n mngjest n kryqzimin e Shnkollit, n aksin nacional Lezh- Milot.

  Sipas policis nj motociklet n t ciln udhtonin nj burr dhe nj grua sht prplasur nga nj fuoristrad me targa TR 6671 R, e drejtuar nga Haxhi Dajko 47 vje.

  Viktimat, kan qen duke udhtuar me motoriklet. Pr momentin dihet vetm emri i drejtuesit t motorciklets Gjon Deda 75 vje, ndrsa viktima tjetr, e identifikuar me vone, eshte Gjelina Prelashi, 70 vjece, kushrir e Deds.

  Nga t dhnat e para t policis dyshohet se fajtor i aksidentit ka qen drejtuesi i motociklets i cili ka dal nga nj rrug dytsore duke hyr n rrug kryesore, pa kontrolluar m par lvizjen e makinave.
  (s.g/Balkanweb)

 14. #234
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Shkodr, prplaset makina me shtylln vdes nj 18 vjear

  25 Prill 2011 - 13:40 | Shqiperi

  Shkodr, prplaset makina me shtylln vdes nj 18 vjear  SHKODR- Nj 18 vjear nga qyteti i Shkodrs humbi jetn sot paradite n nj aksident automobilistik, pasi autovetura n t ciln ai udhtonte si pasagjer u prplas me nj shtyll elektrike.

  Sipas zdhnses s policis s Shkodrs, ngjarja n fjal ndodhi n segmentin rrugor Golem - Stom Golem, Komuna Rrethina Shkoder, kur autovetura tip BMW, me targa SH 4395 D, e drejtuar nga 18 vjeari Gjok Pepaj, si pasoj e shpejtsis, doli nga rruga dhe u prplas me nj shtyll tensioni. Si pasoj e prplasjes s fort gjeti vdekjen e menjhershme shtetasi T.Pjolli, 18 vje, banues n lagjen "Sknderbeg".

  Zdhnsja tha se gjat ktij aksidenti jan plagosur rend vet drejtuesi i mjetit si dhe pasagjert e tjer, Armando Gj, Anton Gj, Gjok P, q t tre banues n lagjen "Sknderbeg", t cilt aktualisht ndodhen ne Spitalin Rajonal Shkoder n gjendje t rnd.

  (d.b/BalkanWeb)

 15. #235
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident tragjik n Elbasan, vdesin 2 student, 5 plagosen

  07 Maj 2011 - 09:29 | Shqiperi
  Aksident tragjik n Elbasan, vdesin 2 student, 5 plagosen

  ELBASAN- Nj aksident i rnd automobilistik sht shnuar n ort e para t mngjesit t sotm n qytetin e Elbasanit. Nj makin n t ciln udhtonin 7 t rinj, t moshs 22 e 25 vjecare ka dal nga rruga duke shkaktuar vdekjen e 2 prej tyre si dhe plagosjen e 5 t tjerve.

  Nga t dhnat e para msohet se aksidenti ndodhi rreth ors 02:00 t mngjesit t sotm n aksin nacional Elbasan- Crrik, pran vendit t quajtur Ura e zez, kur makina e tipit Benz me targa CF 853RS pasi sht prplasur me nj trafik ndarse ka prfunduar n nj kanal buz rrugs.

  Sipas policis viktimat jan dy student t Universitetit "Aleksandr Xhuvani" Elbasani, Shpendi Hysa, drejtuesi i automjetit, Erjola Kurti, 22 vjee me banim n Librazhd. Ndrsa t plagosur jan Leonard Allani, 23 vje, banues n Belsh, Enea Hysa, 25 vjec, Xhemile Toska, 22 vjee, banuese ne Dragostunje-Librazhd, Brunilda Kullolli, banuese n Berat dhe Oligert Shallmi 23 vjec.

  Korrespondeti i NEWS24 Fatmir Popja raportoi sot n mngjes se t 7 personat q kan udhtuar n makin kan kaluar natn s bashku n nj nga lokalet e Elbasanit dhe m pas ishin nisur me makin drejt qytetit t Crrikut.

  Sipas mjekve t spitalit t Elbasanit gjndja shndetsore e 4 prej t plagosurve sht e rnd. Nj ekip mjeksh pr or t tra kan br prpjekje pr t shptuar jetn e t plagosurve, pasi kan pasur dmtime t rnda. Ndrsa viktimat jan transportuar n morgun e spitalit.

  Nga t dhnat e para msohet se shkak i ktij aksidenti duhet t ket qen shpejtsia e madhe, dhe humbja e kontrollit nga drejtuesi i automjetit pasi makina pasi sht prplasur fillimisht me trafik ndarsen sht rrokullisur duke rn n kanal n krah t rrugs.

  Prplasja me trafik ndarsen duhet t ket qen shum e fuqishme, pasi mjeti ka dmtime shum t mdha.

  Nj grup hetimor ka nisur veprimet hetimore pr t zbardhur n detaje si ka ndodhur aksidenti tragjik.
  (s.g/BalkanWeb)

 16. #236
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  39
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Uleni pakes gazin thojuni ketyre piloteve te vdekjes.Sa me ngadale te ecesh aq me shume te shtohet jeta!
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 17. #237
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Kjo sa per humor e per te qeshur

  Bie n shatrvan autobusi i linjs Tiran - Athin
  SHEKULLI ONLINE | 09/05/2011 | LAJM I FUNDIT |
  Nj aksident i leht sht shnuar mngjesin e sotm n kryeqytet. Rreth ors 04:00 t s hns, autobusi i linjs Tiran - Athin ka prfunduar n shatrvanin te Zogu i Zi.
  N momentin e aksidentit, n autobus ndodheshin rreth 30 udhtar, disa prej t cilve psuan dmtime t lehta.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 18. #238
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Korc e Gjirokaster 2 te vdekur

  12 Maj 2011 - 22:45 | Shqiperi


  Korc, e prplas makina, vdes 11-vjecari


  KORC- Nj 11-vjecar ka mbetur i plagosur rnd si pasoj e nj aksidenti t ndodhur pasditen e djeshme n aksin Korc-Pogradec, pran fshatit Sovjan. 11-vjecari me iniciale M.Gj ka qn duke udhtuar me nj biciklete ndrsa sht prplasur nga nj furgon me targa t Korcs 57-65B.

  Sipas policis prplasja ka ndodhur n momentin q 11- vjecari ishte duke hyr nga rruga dytsore n aksin kryesor Korce-Pogradec, ndrsa furgoni nuk ka mundur t manovroj pr shkak t shpejtsis s madhe me t ciln udhtonte. 11-vjecari M.Gj pr n spitalin ushtarak n gjendje t rnd. Ndrkaq policia ka vn n pranga drejtuesin e furgonit Jani Mukollari.
  (e.m/NEWS24/BalkanWeb)  12 Maj 2011 - 15:20 | Shqiperi

  Gjirokastr, aksident me makin nj vdes nj plagoset

  GJIROKASTR- Nj person ka humbur jetn dhe nj tjetr ka mbetur i plagosur si pasoj e nj aksidenti t ndodhur paraditen e sotme n aksin Gjirokastr-Tepelen. Aksidenti ka ndodhur n vendin e quajtur Gerhot. Policia ka identifikuar viktimn Hito Bezgo, punonjs i rruga-urs.

  Msohet se aksidenti ka ndodhur si pasoj e prpalsjes s dy punonjsve t mirmbajtjes s rrugve nga nj makin tip fuoristrade me targa t Gjirokastrs 9958. T dy punonjsit punonjsit po punonin n an t rrugs gjat kohs q automjeti i ka prplasur. Pr pasoj ka mbetur i vdekur Hito Bezgo si dhe ka mbetur i plagosur rnd kolegu i tij. Ky i fundit sht drguar n spitalin e Gjirokastrs jasht rrezikut pr jetn.

  Ndrkaq, policia ka ndaluar autorin e ktij aksidenti, Viktor Hilaj, si dhe po punon pr zbardhjen m tej t shkaqeve q cuan n kt aksident t rnd.
  (e.m/NEWS24/BalkanWeb)

 19. #239
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  3 aksidente gjat nats n Kor,Tiran, e Lezhe, 2 te vdekur

  15 Maj 2011 - 09:28 | Shqiperi

  Dy aksidente gjat nats n Kor e Tiran, 1 i vdekur

  Dy aksidente n dy qytete t ndryshme jan shnuar n ort e vona t s shtuns. Aksidenti i par ka ndodhur n aksin Kor- Ersek, ku ka gjetur vdekjen nj 35- vjecar, ndrsa aksidenti tjetr sht shnuar n nj nga kryqzimet e Tirans.


  KORCE- Nj 35-vjecar ka humbur jetn mbrmjen e djeshme si pasoj e nj aksidenti rrugor, t ndodhur n aksin Korc-Ersek. Ngjarja ka ndodhur rreth ors 22:30 t mbrmjes s t shtuns teksa 35 vjecari i identifikuar si Elton Ruco po shtynte makinen e tij, q kishte psuar nj defekt gjat udhtimit, n kt koh ai sht goditur nga nj makin me targa greke duke mbetur i plagosur rnd. 35 vjecari sht transportuar m pas pr n spitalin e Erseks, por nuk ka mundur tu mbijetoje plagve t marra. Policia ka ndaluar autorin e aksidentit Kristif Koco 52 vjec. Sipas policis aksidenti ka ndodhur si pasoj e shpejtsis s madhe t automjetit me targa greke , dhe sinjalistiks s munguar n aks q shpeshher sht br shkak pr aksidente t rnda.

  15 Maj 2011 - 22:31 | Shqiperi

  Lezh, makina prplaset me zetorin vdes shtetasi kosovar

  LEZHE-Nj aksident i rnd automobilistik ku ka gjetur vdekjen nj shtetas kosovar ka ndodhur sot n mbrmje n aksin Lezh-Shkodr.

  Policia bn t ditur se n afrsi t fshatit Gjadr nj zetor sht prplasur me nj automjet tip Volkswagen q udhtonte prej Malit t Zi n t cilin udhtonin 3 persona.
  Prplasja ka qn tepr e fort nga ku si pasoj ka gjetur vdekjen nj shtetas kosovar, emri i t cilit ende nuk bhet i ditur. Shtetasi kosovar udhtonte me automjetin tip volkswagen.
  Nga hetimet paraprake, policis i rezulton se shkak i aksidentit mund t ket qn shpejtsia me t cilin udhtonte volkswageni dhe mungesa e sinjalistiks.

  (d.b/BalkanWeb)

  Tirane, perplasen automjetet, demtohet semafori e shtylla elektrike
  Dy automjete jan prplasur me njra tjetrn shum pran kryqzimit q lidh rrugn Myslym Shyri me Ministrin e Mbrojtjes mesnatn e s shtuns. Nj taksi tip benz sht prplasur me nj fuoristrad me targa TR 0009M. Automjetet kan psuar dmtime t rnda, ndrsa nuk jan lnduar drejtuesit e automjeteve. Nga verifikimet e para t grupit hetimor q ka mbrritur n vendngjarje konstatohet se aksidenti ka ndodhur si shkak i shkeljes s rregullave t qarkullimit rrugor. Nga prplasja e dy automjeteve jan dmtuar edhe shtylla dhe semafori q ndodheshin ans rrugs n kt kryqzim.
  (s.g/BalkanWeb)
  Ndryshuar pr her t fundit nga Edvin83 : 15-05-2011 m 18:10

 20. #240
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

  Aksident n Rinas prplasen 2 makina plagosen 2 persona

  16 Maj 2011 - 09:13 | Shqiperi
  Aksident n Rinas prplasen 2 makina plagosen 2 persona

  TIRAN-Nj aksident automobilistik sht shnuar paraditen e sotme prane aeroportit t Rinasit ku si pasoj kan mbetur t plagosur 2 persona.
  Msohet se n hyrje t t aeroportit Nn Tereza dy automjete jan prplasur me njra-tjetrn. T plagosur kan mbetur drejtuesi i automjtetit benz me targa SH 9838 C dhe nj pasagjer i automjetit tip Passat me targa spanjolle.
  Nuk dihen rrethanat n t cilat ka ndodhru ngjarja, por msohet se dy personat e plagosur jan drguar n gjendje t rnd n Spitalin Ushatarak n Tiran.

  (d.b/BalkanWeb)

Faqja 12 prej 21 FillimFillim ... 21011121314 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •