Close
Faqja 51 prej 90 FillimFillim ... 41495051525361 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1,001 deri 1,020 prej 1792
 1. #1001
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2009
  Postime
  69
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Drenica 97 Lexo Postimin
  Sė pari nuk e di pse e keqperdor familien JASHARI dhjet vite pas flijimit te sajė per lirin dhe pavarsin e KOSOVES.

  Familjen JASHARI e ka perciell policia serbe nga pyrgu i fabrikes se municionit nė Skenderai,prej nga shtepia e JASHARAJEVE shihet si nė pellemb te dores.
  Familja Jashari per her te parė ėshtė sulmu nga policia serbe nė dhjetor te vitit 1991 ,dhe nga ajo koh ka qen e perciellur nga policia.
  Ne ato video nuk thuhet asgjė per Rexhep Selimin dhe Kadri Veselin.
  Afera me Nazim Bllacen nuk ka kurfar lidhje me familjen JASHARI e as me Rexhep Selimin,kjo afer u lansu nė fushat zgjedhore per interesa politike te grupeve te caktuara.A ishte Bllaca agjent i SHIKut dhe a ka kry vrasje,tortura,shantazhe me urdhra te tij ket do ta vendos drejtsia.

  Nuk po e keqperdori familjen Jashari, por dhash nje deshmi sepse ne video shihet qarte qe nuk flitet per aksionet e Ademit ne vitin 1991, po ne vitin 1998, pikerisht ne kohen kur ne shtepine e jasharve kishin qendruar Rexhep Selimi dhe LULI (Kadri Veseli). Shtrohet pyetja prej kujt kishte frige Kadri Veseli qe nuk e tregonte emrin e vertete. Dihet boterisht se pas luftes Rexhep Selimi, ne Qeverine Perkohshme u emrue minister i puneve te brendashme te Kosoves e Kadri Veseli Shef i SHIK-ut.

  SHIK-u perveē informatave qe kishte per ēeshtje dhe per persona te caktuar ne strukturen e vete kishte edhe skuadren e pushkatimit pa gjyq qe drejtonte Azem Syla dhe Xhavit Haliti!

 2. #1002
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Foleja_ Lexo Postimin
  Si nuk iu vjen turp te prekni ne gjera te shenjeta , vetem e vetem qe te arrini ta plasoni disi me dhune propaganden e Jeremiqit te cilen ai e perhap ne tere boten, se gjoja shkijet skan vrare ne Kosove por kete e ben shqiptaret mes vete . Apo ende me forcen e fundit po perpiqeni nen skenaret e dy produkteve te Dobrica Qosiqit dhe Akademise te famshme serbe , te lekundeni themelet e shtetit te sapoformuar .Kot e keni , ata trima qe diten ta mbrojne atdheun ne ditet me te veshtira do te dijne edhe tash te qendrojne para nje sfide te radhes qe i ka pregadite shkau me shqipfolesat e Kosoves.
  Sikur te perpiqeshit te gjeni te verteten sikur po perpiqeni te mbillni te keqen, dhe po derdhni lot krua per ata qe vranin naten e qanin diten, per shqipfolesat qe ua kan pi gjakun djemve me te mire te Kosoves, per ata qe cdo plumb ka qene hallall , do te ishteme mre per ju dhe per popullin ne pergjithesi.
  Mire ju e keni, por edhe ne emer te njerezve te shejte eshte turp te mbrohen kriminelet,ata duhet te dalin para drejtesis,kurse ju s“keni kurfar te drejte te ja hallalloni plumbin askujt.Dhe mos te meremi tash me serbine,ne jemi shtet dhe ne duhet ta mbrojm shtetin,por jo duke i mbroj kriminelet ne emen te atedhetaris dhe te shejteve.Akademia e asnji shkence nuk mundet me ja lekund themelet e asnji shteti,vetem nese ai shtet eshte i themeluar mbi krimin e organizuar dhe mbi kriminelet,pasi kriminelet nuk njohin as komb as shtet.

 3. #1003
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-02-2007
  Postime
  389
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  kriminel nuk eshte ai qe e vran nje tradhtar te kombit,qka deshe tradhtaret e udbashet qe deri dje kan nxi jeten e popullit shqiptar ne Kosov ti lam te qeshen me neve dhe te na veshtirsojn tash pavarsin dhe bashkimin kombetar,jo vetem ushtria qlirimtare e Kosoves po qdo ushtri ne bote ne kohe te luftes vret tradhtaret e kombit e te shtetit,franca me generallin de goll me shum kan vra tradhtar frances se nacist gjerman

 4. #1004
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga daja shneq Lexo Postimin
  kriminel nuk eshte ai qe e vran nje tradhtar te kombit,qka deshe tradhtaret e udbashet qe deri dje kan nxi jeten e popullit shqiptar ne Kosov ti lam te qeshen me neve dhe te na veshtirsojn tash pavarsin dhe bashkimin kombetar,jo vetem ushtria qlirimtare e Kosoves po qdo ushtri ne bote ne kohe te luftes vret tradhtaret e kombit e te shtetit,franca me generallin de goll me shum kan vra tradhtar frances se nacist gjerman
  mos e krahaso ti me popullin frances dhe gjerman,popullin ton .popullin frances e perbajn 70%afrikan 20%rus dhe 10%te tjer,gjithashtu edhe popullin gjerman,kurse ne jemi shqiptar tek ne eshte krejt tjter struktur,harroje ate.
  Kurse sa per tradhtare te kosoves ata i kemi ne qeveri.

 5. #1005
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2009
  Postime
  69
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shikoni sesi e sabotoi UĒK-n e Adem Jasharit Azem Syla dhe Xhavit Haliti. Nga kjo duket qarte se kush e keqperdori familjen Jashari, Fehmi dhe Xheve Lladrofin e shume ushtare te devotshem te vullnetare te UĒK sikur qe ishin ata te Bataljonit Atlantiku.


  Pse u refuzuan kėrkesat pėr dėrgimin e kuadrove?

  Shkruan Dr. Muhamet Kelmendi (dekretar i LPK v.j.)

  Ne kuadėr te dėrgimit te kuadrit brenda vendit, ne vitin 1996 kishim ēuar shumė shokė ne radhėt e UĒK-sė. Ndonėse kishte luhatje dhe rezerva tek dy anėtarėt e sektorit, ne asnjėherė nuk patėm mosmarrėveshje te thella ne Kryesinė e Degės pėr dėrgimin e anėtarėve te LPK-sė,simpatizantėve apo te veprimtarėve tjerė ne UĒK. U vendes me vota. Ēdo kush kishte te drejtė te paraqiste kėrkesėn dhe mbi te merrej vendimi. Pas kėsaj shokėt dėrgoheshin nga sektori brenda vendit.
  Ne vitin 1996 shqyrtuam kėrkesėn e Fehmi Ladrovcit te cilėn e paraqiti Ali Ahmeti (Ditari iMK). Ai kishte kėrkuar lejen nga Kryesia pėr te shkuar brenda vendit pėr vetė, pėr bashkėshorten e vet dhe mėse 10 shokė. Ne si Kryesi e kishim shqyrtuar kėtė kėrkesė disa here, por kundėr shkuarjes se grupit te Fehmi Ladrovcit brenda vendit ishte kryesisht Xhavit Haliti dhe Azem Syla, me arsyetimin se, ky njeri dhe shokėt e tij janė kanenstė, njerėz qė shkojnė atje pėr te udhėhequr luftėn e jo pėr te luftuar (Deklarata ne Kryesi e anėtarėve te sektorit te vecante). Ky bllokim kuptohet se bėhej ne emėr te Shtabit Qendror te UĒK-sė, duke kėrcėnuar e lėshuar mbledhjen. Den ne maj te vitit 1997 e bllokuan vendimin e dėrgimit te Fehmi Ladrovcit me shokė. Arsyetimi i kėtyre dy vetave, ne emėr te SHQ te UĒK-sė, sepse, Ali Ahmeti ishte pėr t'i lejuar, ndėrsa Jashar Salihu nuk ishte anėtar i Kryesisė, ndaj as qė merrte pjesė ne mbledhje, ebllokoi Kryesinė dhe ishte shumė negativ. Ata, pėrveē qė akuzonin pėr karrierizėm e mosdėgjueshmėri, me thėnien: "shokėt brenda vendit nuk kanė nevojė pėr shokė nga jashtė,por vetėm pėr para" (Deklarata ne Kryesi e Xhavit Halitit dhe Azem Sylės), krijuan njė fėrkim dhe mosbesim te madh. Ne emėr te kėsaj kjo thėnie ne Kryesi gjeti pėrkrahje, u shty pėr njė kohė te pacaktuar marrja e vendimit pėr dėrgimin e Fehmi Ladrovcit me shokė ne Kosovė. Duke u mbėshtetur ne kėtė gjendje, ne vitin 1997, shkruam njė letėr drejtuar Shtabit Qendror, ne te cilin bazoheshin dy anėtarėt, pėr te shqyrtuar situatėn e krijuar. Kėtu po tregoj vetėm pėrmbajtjen ne mėnyrė te pėrmbledhur.
  Ne letėr shpjegohej situata jonė politike, juridike e diplomatike ne bote; shkruhej pėr akuzat ndaj luftės dhe kėrkohej qė te dy organet, ai i UĒK-sė dhe Kryesia te takoheshin se bashku, ne nivel te tyre, apo te dy a me shumė delegatėve, diku ne Shqipėri a ne Kosovė. Ne te lypsej te diskutohej situata aktuale, gjendja e brendshme e dėrgimi i forcave, detvrat dhe, sidomos, kėrkohej qė te bisedohej mbi Frontin Ēlirimtar te Kosovės te cilin ne donim te ndėrtonim (Projekti i letrės). Letra iu dha Azem Sylės dhe ai na premtoi se do ta dėrgonte ne vend, tek Shtabi Qendror. Por, si duket, kjo letėr kurrė nuk iu ėshtė dėrguar shokėve atje. Ajo ka mbetur ne sirtarėt e tij, nėse i ka, ne xhepa apo veē ėshtė zhdukur. Ne vend te kėsaj, ai i kishte lajmėruar shokėt brenda vendit, se ne po shkonim pėr te udhėhequr luftėn nga jashtė. Prandaj, filluan edhe fėrkimet e para midis Azem Syles dhe Xhavit Halitit ne njė anė, dhe pjesės tjetėr te Kryesisė se Degės jashtė vendit, duke u mbėshtetur ne gjoja faktin se "nga bregu do te udhėhiqnim luftėn". Mirėpo, dobėsimi i radhėve brenda vendit, megjithė kundėrshtimin e tyre, pas janar-shkurtit 1997,kur UĒK-ja mbeti pa organ te vetin udhėheqės, pėrveē Kryesisė qė e udhėhiqte atė, pėrsėn morėm ne shqyrtim kėrkesėn e Fehmi Ladrovcit. Ne maj te vitit 1997, edhe pse pėrsėri dy ishin kundėr Azuem Syla dhe Xhavit Haliti), u vendos dėrgimi i tyre ne Kosovė. Pėr realizimin e kėtij vendimi u caktua Ali Ahmeti, Xhavit Haliti dhe Azem Syla. E bėmė kėtė me qėllim qė kėta te mos i nxirrnin vėshtirėsi grupit te Fehmi Ladrovcit gjatė rrugės dhe ne vendiindje, sepse nėse nuk veprohej kėshtu kishte rrezik qė te precipitonte deri te konfliktet e brendshme, ne kuadėr te UĒK-sė. Pėrkundėr tėrė kėsaj ngjarjeje, vendimi nuk u realizua, pėr
  shkak te vrasjes nga forēat serbe te Luan Harajdinajt duke kaluar kufirin me shokė. Por, e pėrbashkėt ėshtė se, pėrkundėr dobėsimit te radhėve te ushtrisė, me bllokimin e vulinetarėve e kuadrove, u veprua edhe kundėr kėrkesave te shokėve te tjerė te Kryesisė a te KP te Degės j.v.te cilėt e shprehėn gatishmėrinė pėr te shkuar brenda vendit. Ēdo kėrkesė qė bėhej ne Kryesinga dy anėtarė te sektorit (Xhavit Haliti dhe Azem Syles), u refłzua kategorisht, ne emėr te UĒK-sė, e, gjoja se nuk kishin nevojė, ndėrsa dėrgonin persona te tjerė, anėtarė qė i kishin nėn kontrollin e tyre. Kėtė e refuzonte Ali Ahmeti, duke treguar se ato nuk ishin vendime te UĒK-sė (Ditari i MK). Ne kėtė kohė nga kėta dy anėtarė te sektorit, paraqitet kėrkesa pėr gjetjen e ndėriidhėsve midis Kryesisė se Degės dhe UĒK-sė. Nga Xhavit Haliti dhe Azem Syla u paraqitėn Hashim Thaēi dhe Kadri Veseli, si kuadro te vyeshėm e te sakrificės pėr detyrėn e tille. Ne nuk i njihnim, por me propozim te sektorit Kryesia i pranoi dhe ata nga sektori u dėrguan si ndėrlidhės nga Cyrihu i Zvicrės, ku ishin vendosur brenda vendit. Kjo, natyrisht, ishte e drejtė,
  por e keqja ėshtė se kėshtu nga kėta paraqiteshin dy kute krejtėsisht te kundėrta: ai i refuzimit te shokėve qė nuk i kishin nėn kontroll Xhavit Haliti e Azem Syla, si dhe te pranimit nga ata te dy pėr te dėrguar te tjerė brenda vendit, kuptohet sipas raporteve qė kishin ata. Puna e tille e sektorit, me mire te themi e krijuar kėshtu, nuk kishte asnjė diskutim qė bėhej me qėllim moslejimin e ndėrtimit te radhėve te UĒK-sė me forēa profesionale, me forēa qė ishin pėr ndėrtimin e sistemit ēlirimtar, pėrveē se me ato forēa te cilat drejtoheshin prej tyre edhe ishin kundėr atij sistemi. Ne kėtė kohė kėta ende nuk dilnin kundėr sistemit a shokėve. Mirėpo, ne emėr te saj vepronin kundėr, me qėllim pėr mos ndėrtimin e UĒK-sė dhe Frontit
  Ēlirimtar te Kosovės. Pėr kėtė, ne emėr te luttes, forcuan dv ish ndėriidhėsit, Hashim Thaēin e Kadri Veselin, ne emėr te radhėve brenda vendit, duke kundėrshtuar dėrgimin e shokėve qė nuk i konsideronin shokė apo mobilizimin e kuadrit te aftė ushtarak, ne llogari te kuadrit te paaftė e karierist.

 6. #1006
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime


  Krasniqi: Kemi kėrkuar tė bėhen tė gjitha hetimet e mundshme

  04 Dhjetor 2009 | 15:51

  Pėrderisa ditėve tė fundit ngjarjet qė ndodhėn i kanė dhėnė tension situatės politike nė vend, zyrtarėt e Qeverisė sė Kosovės theksuan se gjykimet e vlerėsimet duhet tė nxjerrėn nga faktet qė prezantojnė institucionet pėrgjegjėse dhe jo nga shpifjet tė cilat e dėmtojnė imazhin e Kosovės, ndėrsa kėrkuan edhe njė herė nga drejtėsia qė rasti tė zbardhet deri nė fund.

 7. #1007
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Kur vampirohen udbashėt

  5 Dhjetor 2009
  Kur vampirohen udbashėt

  Halil Selimi


  Dikush po harron se Kosova ėshtė ēliruar dhe ėshtė bėrė shtet.
  Pushtimi serb, sė bashku me “heronjtė” e tij udbeskė, ka ikur njėherė e pėrgjithmonė, nė humbjen e vet. Kush nė Beograd e kush nė botėn tjetėr ferr.

  Por, gjakėpirėsit, qė jetuan me gjakun e dlir tė liridashėsve shqiptarė, si duket, nuk prehen tė qetė as nė atė botėn e tyre skėterrė dhe vampirosen tė pijnė akoma gjak dhe tė vjellin helm.

  Dikush po guxon akoma jo vetėm tė na i kujtojė hakmarrshėm kundėr fitimtarėve dhe heronjėve tė Lirisė sonė, lirisė sė vetė!

  Vrastarėt, i ka varrosur hakmarrja, bashkė me dhembjen. Por, farė e keqe, sikur, kėrkon nga varri tė rimbijė! Lirinė tė na e nxijė! Gjaku i heronjėve tė lirisė, akoma pa u tharė mirė.

  Turp e faqja zezė! Pėr gjithė ata qė na i rikujtojnė dhe na i ringjallin paturpėsisht, si kujtesė tė hidhur paralirie dhe parahistorike…

  Si pėrballje mitike, pėr jetė a vdekje, kur hermesėt vampirosen pėr t’i ritorturuar promethejtė.

  Hermesi mitologjik grek:

  Me ty, o dhelpėr, tallės e pėrbuzės,
  me ty, o tradhtar i perėdive,
  me ty, qė pasurove njerėzit e vdekshėm,
  me ty, hajdut i zjarrit tė hyjnive,
  me ty po flas! Im at' i madh kryezot
  nė qiell, tė urdhėron ēdo gjė qė llape
  pėr dasmėn, qė do ta rrėzoj nga froni,
  shpejt t'ia tregosh haptazi, pa fshehur gjė.
  Fol qartė, Promete dhe pa enigma!
  Mos mė shtrėngo tė bėj dy herė rrugėn.
  Nuk zbutet Zeusi me kokėfortėsi!

  Hermesėt modernė mund t’i dėgjoni sot nė masmediat tona tė lira dhe nė parlament…
  Medet!

  Por, Kosova ėshtė e lirė dhe e shtrenjtė.
  Heronjtė e bėjnė tė shenjtė.
  Guximi i marrtė vrasėsit vampirenjė!

 8. #1008
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  cka po thuhet ne prishtine?

  ne youtube gjeta kte video


 9. #1009
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-12-2009
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Drityll Lexo Postimin
  Shikoni sesi e sabotoi UĒK-n e Adem Jasharit Azem Syla dhe Xhavit Haliti. Nga kjo duket qarte se kush e keqperdori familjen Jashari, Fehmi dhe Xheve Lladrofin e shume ushtare te devotshem te vullnetare te UĒK sikur qe ishin ata te Bataljonit Atlantiku.
  .
  asgje nuk lexova per batalionin Atlantiku, dhe nuk di prej nga keta dezinformata se ata jane keqperdorur nga Azem Syla dhe Xhavit Haliti?

 10. #1010
  i/e regjistruar Maska e RiNiKi
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Postime
  201
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  B.RR.RR.


  ''Batalioni Atlantiku'', i ardhur nga SHBA dhe Kanadaja, kane luftuar vetem 3 dite ne Z.O. te Pashtrikut, ne malet rrez Bjeshkes se Pashtrikut, perkatesisht ne rajonin e Hasit...
  nese eshte fjala per kete ngjarje, e nese eshte fjala per dicka tjeter, iu kerkoi ndjese...

  Por, tri brigada te tjera jane perfshir ne luftime te zhvilluara ne Bjeshken e Pashtrikut,, qe njihet me emrin e koduar ''operacioni shigjeta'', eshte zhvilluar ne mes te Brigates 128, 127 dhe brig, ''Hasi'',te Uck dhe forcave serbe ne Fsh. Gorozhup te Prizrenit qe kishte vazhduar deri e perfundim te luftes. Ky operacion ishte drejtuar drejtepersedrejti nga Shtabi i Pergjitheshem i UCK, por nderhyrjes se tyri i ka paraprire mbeshtetja me altileri dhe me tanke nga Divizioni i Kukesit te Ushtrise Shqiptare qe vepronte ne anen e kufirit te Shiperise, por edhe bombardimet e NATO-s...
  Une po iu jap disa filma per kete ngjarje, sepse ia vlen.
  Vizitoni kete shihen se si bombardojn altileria e ushtrise shqiptare pozicionet e forcave serbe ne fshatin Gorozhup te Hasit te Prizreni qe iu parapriu futjes se UCK ne kete zone:  Ne kete me poshte shihen ajroplanet e NATO-se duke bombarduar pozicionet e forcave serbe ne fshatrat Gorozhup, Planej, Milaj, Dobrusht, Zhur, Vermice,Shkoze etj, te Komunes se Prizrenit...

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga RiNiKi : 05-12-2009 mė 02:16

 11. #1011
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin


  Krasniqi: Kemi kėrkuar tė bėhen tė gjitha hetimet e mundshme

  04 Dhjetor 2009 | 15:51

  Pėrderisa ditėve tė fundit ngjarjet qė ndodhėn i kanė dhėnė tension situatės politike nė vend, zyrtarėt e Qeverisė sė Kosovės theksuan se gjykimet e vlerėsimet duhet tė nxjerrėn nga faktet qė prezantojnė institucionet pėrgjegjėse dhe jo nga shpifjet tė cilat e dėmtojnė imazhin e Kosovės, ndėrsa kėrkuan edhe njė herė nga drejtėsia qė rasti tė zbardhet deri nė fund.
  Zotri memli
  Perse prit kaq vite qe sot te kerkoni qe te behen hetime,apo keni ndonje presion nga te tjeret qe te beni hetime.
  Leni prrallat zotri memli se ti je akoma i ri dhe nuk merr vesh me sa pula ne telefon per keto gjera,ti je vetem nje altoparlant i qeveris e hiq me shume.
  Eshte fat qe ne kete rast organet e ndjekjes se kosoves nuk do te ken far qasje sipas eulexit,dhe ketu qendron e ter deshira e memli krasniqit qe hetimet te zbardhin te verteten duke ditur se rrug tjeter nuk ka.

 12. #1012
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Eulekxi deklaroi se i beson deshmis se Bllaces
  Me gjithate une besoi qe eshte hapur kutia e pandores dhe jam shume i bindur qe shume gjera do te dalin ne shesh dhe ata qe i kan ber do ta marrin denimin e merituar.
  Ne vend qe te kerkoim ta zbulohen te gjitha krimet nga kush do qoft,disa "patriot me bateria zbrazura"derdhin lot krokodili se perze bllaca e zbuloi shikun.
  Dihet qe shiku ka qen organizat ilegale dhe i ka sherby nje partie,dhe kjo eshte veper penale pa shku me thell se qfar kaber pastaj.
  Kush e financoi dhe prej nga parat per kete organizat,kush ishte bosi,a eshte e vertet qe kishin nje list per likfidimin e nje elite te kosoves kush ishte i pari dhe kush i fundit.
  E shume gjera tjera qe kam shpresen shpejt do te dal ne shesh.
  Bllaca i ka borgj kosoves nje liber,ta shkruaj nje liber rreth ketyre ngjrjeve,e para ai do ket kohen e mjaftushme dhe pa e pengu askush(sepse do kalbet ne burg)pastaj do te le nje liber brezave se qfar kan ber,dhe nga ky liber do pasurohet vet.
  Si do qoft te shpresoim qe eulexi kete rast ta marri ne duar te veta dhe te mos lejoj te perzihet askush tjeter.

 13. #1013
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga daja shneq Lexo Postimin
  kriminel nuk eshte ai qe e vran nje tradhtar te kombit,qka deshe tradhtaret e udbashet qe deri dje kan nxi jeten e popullit shqiptar ne Kosov ti lam te qeshen me neve dhe te na veshtirsojn tash pavarsin dhe bashkimin kombetar,jo vetem ushtria qlirimtare e Kosoves po qdo ushtri ne bote ne kohe te luftes vret tradhtaret e kombit e te shtetit,franca me generallin de goll me shum kan vra tradhtar frances se nacist gjerman


  Ti e ke shume mire . Mirepo duhet shtruar pyetja . Kush percakton dhe vendose per nje njeri , se a eshte UDB-ash apo jo ? Atehere kur kemi te bejme me grupe te shumta " hulumtuese " dhe egzekutuese , atehere qendron rrezik i madh te kalohet ne anarki . Nje gje e tille na ndodhi pra ne Kosove . Dhe une e them me bindje te plote , se krah tradhetareve , u vrane edhe shume atdhetar . Kjo eshte krim , dhe kete krim nuk e justifikon asgje .

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise qe doli nga lufta ?

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise ne pushtet ?

  A eshte tradhtar ai qe fali toke ne emer te fqinjesise se mire ?

  A eshte tradhtar gazetari qe hulumton ?

  A eshte tradhtar i vdekuri qe nuk ka mundesi te flase ?


  Apo ndoshta tradhtari eshte mu ne qeveri , ne postin e keshilltarit te kryeministrit ? Ndoshta tradhtari eshte ende ne Tirane ( personi nga Mitrovica me emrin Fadil )

  Kush eshte tradhtari ? Kush eshte udbashi ? Kush vendosi se cili eshte tradhtari ? Mos ndoshta tradhtaret , per te mbuluar veten e tyre ?

  Zoti na ruajt nga tradhtaret por edhe nga " atdhetaret " .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Daja-GONI : 05-12-2009 mė 03:19

 14. #1014
  shqipetar Maska e elza
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  Kur vampirohen udbashėt

  5 Dhjetor 2009
  Kur vampirohen udbashėt

  Halil Selimi


  Dikush po harron se Kosova ėshtė ēliruar dhe ėshtė bėrė shtet.
  Pushtimi serb, sė bashku me “heronjtė” e tij udbeskė, ka ikur njėherė e pėrgjithmonė, nė humbjen e vet. Kush nė Beograd e kush nė botėn tjetėr ferr.

  Por, gjakėpirėsit, qė jetuan me gjakun e dlir tė liridashėsve shqiptarė, si duket, nuk prehen tė qetė as nė atė botėn e tyre skėterrė dhe vampirosen tė pijnė akoma gjak dhe tė vjellin helm.

  Dikush po guxon akoma jo vetėm tė na i kujtojė hakmarrshėm kundėr fitimtarėve dhe heronjėve tė Lirisė sonė, lirisė sė vetė!

  Vrastarėt, i ka varrosur hakmarrja, bashkė me dhembjen. Por, farė e keqe, sikur, kėrkon nga varri tė rimbijė! Lirinė tė na e nxijė! Gjaku i heronjėve tė lirisė, akoma pa u tharė mirė.

  Turp e faqja zezė! Pėr gjithė ata qė na i rikujtojnė dhe na i ringjallin paturpėsisht, si kujtesė tė hidhur paralirie dhe parahistorike…

  Si pėrballje mitike, pėr jetė a vdekje, kur hermesėt vampirosen pėr t’i ritorturuar promethejtė.

  Hermesi mitologjik grek:

  Me ty, o dhelpėr, tallės e pėrbuzės,
  me ty, o tradhtar i perėdive,
  me ty, qė pasurove njerėzit e vdekshėm,
  me ty, hajdut i zjarrit tė hyjnive,
  me ty po flas! Im at' i madh kryezot
  nė qiell, tė urdhėron ēdo gjė qė llape
  pėr dasmėn, qė do ta rrėzoj nga froni,
  shpejt t'ia tregosh haptazi, pa fshehur gjė.
  Fol qartė, Promete dhe pa enigma!
  Mos mė shtrėngo tė bėj dy herė rrugėn.
  Nuk zbutet Zeusi me kokėfortėsi!

  Hermesėt modernė mund t’i dėgjoni sot nė masmediat tona tė lira dhe nė parlament…
  Medet!

  Por, Kosova ėshtė e lirė dhe e shtrenjtė.
  Heronjtė e bėjnė tė shenjtė.
  Guximi i marrtė vrasėsit vampirenjė!
  Po i nderuar Llap, Kosova eshte shliruar dhe kan perenduar njehere e pergjithemon koherat kur udbashet dhe titistet e sojit SALIHAJ , s'lenin gure pa lekundur per ti ndjekur, presekutuar e luftuar djemt e vajzat me te mira t epopullit ton. Tani jemi te lire dhe keto dhelpra e ushujza qe na ekan pi gjakun nen pushtimin Serrb, sdo te ken jete ne Kosoven e lire .
  Lavdi luftes dhe luftetarve te UCK-se!
  E maskarenjet vafshin ne djalle te mallkuar!
  E pakta qe mund te beje njeriu eshte te tregoi ndershmeri!

 15. #1015
  shqipetar Maska e elza
  Anėtarėsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Arrow

  Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Ti e ke shume mire . Mirepo duhet shtruar pyetja . Kush percakton dhe vendose per nje njeri , se a eshte UDB-ash apo jo ? Atehere kur kemi te bejme me grupe te shumta " hulumtuese " dhe egzekutuese , atehere qendron rrezik i madh te kalohet ne anarki . Nje gje e tille na ndodhi pra ne Kosove . Dhe une e them me bindje te plote , se krah tradhetareve , u vrane edhe shume atdhetar . Kjo eshte krim , dhe kete krim nuk e justifikon asgje .

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise qe doli nga lufta ?

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise ne pushtet ?

  A eshte tradhtar ai qe fali toke ne emer te fqinjesise se mire ?

  A eshte tradhtar gazetari qe hulumton ?

  A eshte tradhtar i vdekuri qe nuk ka mundesi te flase ?


  Apo ndoshta tradhtari eshte mu ne qeveri , ne postin e keshilltarit te kryeministrit ? Ndoshta tradhtari eshte ende ne Tirane ( personi nga Mitrovica me emrin Fadil )

  Kush eshte tradhtari ? Kush eshte udbashi ? Kush vendosi se cili eshte tradhtari ? Mos ndoshta tradhtaret , per te mbuluar veten e tyre ?

  Zoti na ruajt nga tradhtaret por edhe nga " atdhetaret " .
  Per nje njeri , a eshte udbash apo jo, percaktuse jan veprat e vet udbashit.
  Te keqiat qe ia ka ber ai qeshtjes kombetare dhe njerzve per rreth.S'eshte e veshtire ti gjesh ushujza qe dikur i banin shtat pal qejfe duke pire gjakun e djemve e vajzave tona qe dergjeshin nepre burgje. E tani natyrisht qe atyre ju ka zene gryka se ne krye te shtetit te Kosoves jan djemt e e burrat qe e kan deshmuar me qendresen e tyre burgjeve e fronteve se e duan Kosoven.
  E pakta qe mund te beje njeriu eshte te tregoi ndershmeri!

 16. #1016
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Postime
  1,283
  Faleminderit
  3
  4 falenderime nė 3 postime
  Akuza tė shumta kundėr Nazim Bllacės

  Publikuar: E premte, mė 04 dhjetor 2009

  Prishtinė, 4 dhjetor - Kohavisioni ka siguruar vendimin pėr paraburgim tė ngritur nga prokurori ndėrkombėtar Francesco Flori, nė gjykimin e parė mė 1 dhjetor tė Nazim Bllacės nė Gjykatėn e Qarkut. Nazim Bllaca akuzohet pėr vrasje tė qėllimshme tė Ibush Kllokoqit dhe krim tė organizuar e pjesėmarrje nė raste tė tjera kriminale.
  Sipas kėtij vendimi, i akuzuari hetohet pėr kryerjen e kėtyre krimeve:
  “1. Vrasje e qėllimshme , e ndaluar dhe dėnuar me nenin 30, paragrafi 1 dhe 2, nėnparagrafi 1, tė Ligjit Penal i Kosovės, dhe neni 22 tė Kodit Penal tė Kosovės, sepse nė bashkėpunim me Faruk Gashin, Bekim Sylėn, Sadik Abazin dhe Shpresim Ukėn, i akuzuari Nazim Bllaca i ka marrė jetėn Ibush Kllokoqit, duke e thirr tė dalė jashtė shtėpisė dhe pastaj duke e qėlluar me armė zjarri” – thuhet nė vendim. Aty shtohet: “Krejt kjo ėshtė bėrė me ndihmėn e personave tė tjerė tė lartpėrmendur, ku Shpresim Uka ka qenė shofer, i cili ka ndihmuar tė largohen nga vendi i ngjarjes. Sadik Abazi ka biseduar fillimisht me viktimėn dhe tė tjerėt dhe me prezencėn e tyre kanė pėrkrahur aktin e vrasjes nė Prishtinė, nė muajin gusht tė vitit 1999”.
  2. Krim tė organizuar, e ndaluar dhe dėnuar me nenin 274, paragrafi 2 dhe 4 i Kodit Penal tė Kosovės, sepse i akuzuari Nazim Bllaca nė mėnyrė aktive ka marrė pjesė nė aktivitete kriminale, veēanėrisht nė aktet kriminale tė cekura mė lart (siē ėshtė tentim vrasja dhe shantazhet, kryesisht kundėr atyre qė supozoheshin si bashkėpunėtor serb, kėto tė kryera nė strukturėn speciale tė ekzekutimit, e krijuar nė SHIK. Provat dhe bazė e hetimeve, sipas kėtij vendimi tė prokurorit Francesco Flori, janė vetė deklarimet e Bllacės pėr kėto krime tė kryera. Gjithashtu bazė do tė konsiderohen edhe detajet dhe provat e dhėna pėr rastet, tė cilat ka mundėsi tė jenė tė njohura vetėm pėr personat qė kanė asistuar nė kėto raste. Tė gjitha kėto, sipas vendimit, e bėjnė tė besueshme deklaratėn e Bllacės. Si rrjedhojė, akuzat me vetėdije pėr veten e tij nga i akuzuari japin edhe njė tjetėr element kredibiliteti Bllacės, ndėrsa dobėsojnė mundėsinė e shpifjes dhe akuzimit tė rrejshėm. Vendimi nga gjykimi i parė i Bllacės nuk pajtohet me mendimin e Prokurorit se ka ndonjė rrezik tė pėrsėritjes sė akteve kriminale nga i akuzuari. Pėr kėtė, Nazim Bllaca do tė qėndrojė nė arrest shtėpiak deri mė 1 janar tė vitit 2010, ndėrsa atij i janė konfiskuar pėrkohėsisht dokumentet e udhėtimit. Vendimi i marrė nė Gjykatėn e Qarkut, gjithashtu e vlerėson Nazim Bllacėn si person i vetėdijshėm pėr ato qė ka bėrė, dhe i cili ėshtė nė gjendje tė bashkėpunojė me organet e hetuesisė deri nė fund tė rastit.

 17. #1017
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-10-2009
  Postime
  2,629
  Faleminderit
  12
  31 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Ti e ke shume mire . Mirepo duhet shtruar pyetja . Kush percakton dhe vendose per nje njeri , se a eshte UDB-ash apo jo ? Atehere kur kemi te bejme me grupe te shumta " hulumtuese " dhe egzekutuese , atehere qendron rrezik i madh te kalohet ne anarki . Nje gje e tille na ndodhi pra ne Kosove . Dhe une e them me bindje te plote , se krah tradhetareve , u vrane edhe shume atdhetar . Kjo eshte krim , dhe kete krim nuk e justifikon asgje .

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise qe doli nga lufta ?

  A eshte tradhtar ai qe nuk i perket partise ne pushtet ?

  A eshte tradhtar ai qe fali toke ne emer te fqinjesise se mire ?

  A eshte tradhtar gazetari qe hulumton ?

  A eshte tradhtar i vdekuri qe nuk ka mundesi te flase ?


  Apo ndoshta tradhtari eshte mu ne qeveri , ne postin e keshilltarit te kryeministrit ? Ndoshta tradhtari eshte ende ne Tirane ( personi nga Mitrovica me emrin Fadil )

  Kush eshte tradhtari ? Kush eshte udbashi ? Kush vendosi se cili eshte tradhtari ? Mos ndoshta tradhtaret , per te mbuluar veten e tyre ?

  Zoti na ruajt nga tradhtaret por edhe nga " atdhetaret " .


  Tė nderuar forumist tė nderuar
  Nė vazhdim do tė lexoni shumė emra tė cilėt aso kohe kryenin punėt e " dreqit".
  Me kėtė rastė menndojė qė nuk do ishte me rendesi tė sjellė emrat e Fadil Hoxhės, Mahmut Bakallit, Ali Shukriut, Sinan Hasanit, Kolė Shirokės apo edhe tė tjerėve sepse pėr ta veq dihet...

  Do sjellim nė vazhdim emrat e atyre qė rrihnin, burgosnin denonin dhe spiunonin bijtė dhe bijat mė tė mirė tė kombit tonė....

  Fillojmė:
  Mehmet Shoshi - spiun ( minister i Udbes)- merrte vetė pjesė nė torturimin e tė burgosurve
  2. Fevzi Ajvazi - spiun
  3. Jusuf karakushi - spiun udbash mė vonė minister i Udbes

  4.HASAN MEHMETI-ish-kryeshef i Sigurimit shtetėror(UDB-sė)nė Prishtinė;
  5.NAZMI JUNIKU-ish-sekretar Krahinor i Jurisprodencės dhe Administratės sė Pėrgjithshme;
  5.DURAK JASHARAJ-ish-gjykatės hetues;
  6.HALIL KELMENDI-ish-prokuror publik;
  7.DURMISH KOĒINAJ-ish-kryetar trupit gjykues
  8.SHEFQET BYTYQI-ish-gjykatės;
  9.FEHMI GASHI-ish-gjyqtar porot;
  10.Ymer Osaj - gjyqtarė
  11.HASAN BERISHA-ish-gjyqtar porot;
  12.NAZMIJE KRASNIQI-ish-procesmbajtėse nė gjykim;
  13.ISAK HASANI-gazetar i „RILINDJES“;
  14.ALI OLLONI ish-gazetar i”Zėrit tė rinisė”
  15.FAHREDIN GUNGA-ish-kryeredaktor i Radio Televizionit tė Prishtinės(RTP);


  Udbash qė torturonin tė burgosurit
  1.Bafti Jakupi,
  2.Lutfi Ajazi
  3. Ejup Bajgora
  4.Mehmet Haskaj
  5..Ibush Kllokoqi
  5.Drago Dragojeviq
  6.Muharrem Dana
  7.Sllobodan Mijoviq
  8.Asllan Sllamniku
  9.Shefqet Hashani
  12.Zenun Shala
  13.Naip Hoxha
  14.Refik Tashi
  15.Metush Sadiku
  16.Zejnullah Shala
  17.Hasan Mehmeti
  18.Shefqet Obria
  19.Faik Nura
  21.Metė Kuqi

  PAK A SHUMĖ TĖ GJITHĖ KĖTA GJENDEN EDHE TE " DOSJA ADEM DEMAĒIT"..

  vazhdojmė me tė tjerėt

  1.Metush latifi - gjyqtarė
  2. tadej Rodiqi - gjyqtarė
  3. Hilmi Zhitia - gjyqtarė
  4. Nexhat Ajro - prokuror
  5. Mehmet maliqi - minister i udbes ( babai i Skėlzen maliqit)
  6. Flori Bruqi - gauetar i tanjugut ( lexo Ninit)
  7. Isak Nishevci - gjyqtarė..

  Tė tjerė qė qiten nė kurtha rininė studentore

  1. Rrahman kastrati ( oficer Jugosllav dorė nė burgosjen e Gjyle Krasniqit)
  2.Adem Ymeri arsimtar, shkolla e mesme Shtimje

  3. Hasan Murena, fshati Hade Obiliq spiunoi 29 veta tė gjithė ushtarė shqiptarė ( Zėri I kosovės numri 6 viti 1983 faqe 15).

  4. Sadik Blakaj nga Komuna e Istogut nė bashkėpunim me udbashėt Selim Brosha e Jusuf Karakushi i ka qitur nė kurthė plakun Qazim Sabit dhe Tahir Demajn, tė dy nga Gjilani... Mė vonė ky Sadik Blakaj ka shkuar nė Paris i cili ma vonė e ka qitur nė kuthė Hysen Gegen i cili u dėnua me 13 vjet Burgė..

  5. hasan Cėrvadiku - profesor udbash nė Prishtinė ( profesor nė shkollen kulturologjike ku qenė burgosur dy nxėnės tė asaj shkolle Afrim Zhitia dhe Esat Brajshori)

  6.Halil Mujė Kabashi i fshatit Gjurakoc
  7. Ismail Horri - nga Istogu
  Sami Aliēkaj fshati Carrabreg
  ( tė dhėna mė tė hollėsishme rreth bėmave tė tyre mund tė gjenden te ( Zėri I Kosovės numer 5 viti 1983 faqe 15)


  8. Isuf pllana fshati Shtitaricė ish-arsimtar i historisė nė Obiliq ( Zėri I Kosovės numer 7/1983 faqe 14

  9. Gani Shoshi dhe Hajdar Shoshi ( babė e bir) fshati Staradran Komuna e Istogut
  10. Istref Sadiku udbash - Ozdrim ( 7/83 zėri I Kosovės).

  11.Zenun Ēelaj, profesor i kimisė dhe rrahim Pėrēuku ( qė tė dy profesor tė QAMO" Muharrem bekteshi. Vushtrri) ( zėri I Kosovės numer 7 viti 1983

  12. Rexhė Ze4iraj nga Pasjaki afėr Gjilanit i njohur si Rexhė pasjaku vegėl e Selim Broshės

  13. Bajram Troshupa, - arsimtar i fiskulltures nė prishtinė
  14. Klodin Shiroka , arsimtare e matematikes ( mbesa e Kolė Shirokes)

  15: fatmir rexhepi, - aktivist i LSP punonjes tė Prishtines ( tani ėshtė zgjedhur minister i punėve tė brendshme nė qeverin e re tė A. Qekut)
  16. Jonuz Salihu, arsimtar i kimis ( minister i drejtsisė sot) dhe aktivist i Lidhjes Komuniste ( sekretar nė Qamo " Milladin popoviq ( normalja e Prishtines)

  17.Hasim Milici fshati papaz komuna e Ferizajt
  18. Januz Loshi udbash Skėnderaj

  19. Bahtir Asllani i Makermalit ( zėri i Kosovės numer 4 viti 1983 faqe 15)

  20.Vuksan Vuksanaj, udbash qė pėrcillte emigracionin nė Nju Jork

  21ZYHRA KURTESHI( ZYHRA KASTRATI) fshati Lebushė Komuna e Deēanit.

  22. Demė Muja pejė, udbash plagos pėr vdekje tre fshatarė tė Radavcit dhe pėr kėtė as edhe njė ditė nuk mbanė burgė.

  23. Bajram fazliu ose Bajram Ēarraniku ose PATLIGJANI, fshati Iligje pejė

  24. Izet Imeri Komogllav ferizaj

  25. Hasan Lekiqi , udbash gadime Komuna e Lipjanit
  26. Asllan hetem Ibrahimi Gadime e Epėrme me vajzen e gruas XHEVAHIREN..Kjo punonte nė udbė...

  27. Agim Tasholli - gadime e Ulėt, nip i kryeudbashit faik Dudushi
  28. Faik Dudushi . kryeudbash

  29. Ejup Kamerolli nga Llapashtica
  Ahmet Deliu , Podujevė

  30. Ahmet Ahmeti gjykatės ( dėnopi kadri osmanin).
  31. Sokol Osman oruqi - Turiqevc Skėnderaj
  32. maliq dhe Fatmir Sheholli ( babė e bir),- ky i dyti edhe sot punon per UNMIKUN..

  33.Nijazi hasani fshati rakovicė ose qysh e kanė quajtur ndryshe Nijazi Kisha ( pėr tė gjithė kėta mund tė lexohet nė Zėrin e Kosovės numer 10 viti 1984 si dhe nė ZIK numer 5 viti 1985).

  34. Fehmi Bradashi, profesor i gjeografis nė shkollėn e mesme 8 Nėntori nė Podujevė

  35. Ramiz Shehu " Hitleri" mėsues
  Ukė Muēaj , - gjykatės nė pejė
  36. Nezir Sherifi udbash nė Ferizaj
  37. Shaqir Uka dhe Vahide Uka ( burrė e grua njeri dhender i Halit Ternavcit e tjetra e motra)..
  Pra siē po e shihni pak a shumė kemi tė bėjmė me persona tė cilėt pėr njė moment kishin harruar kombin e tyre dhe ishin bė vegla tė armiqėve tanė... Mundė tė ndodhė qė shumica prej tyre edhe nuk jetojnė sikurse qė dihet qė edhe disa prej tyre janė vrarė si. Ejup bajgora, Ibush kllokoqi, maliq Sheholli e ca udbash tė tjerė...

  Por mund tė ketė edhe tė atillė qė, mė vonė janė penduar pėr veprimet e tyre dhe kryesisht janė anėtarsuar nė LDK.. Argumenti mė i mirė pėr kėtė janė Fatmir regjepi si dhe Jonuz salihu tė dy tė propozuar pėr ministra...


  Ka edhe emra tė tjerė, tė cilėt nė njė mėnyrė apo tjetren kanė ra viktima tė budallallėqeve tė tyre...

  NUK PO KĖRKOJMĖ QĖ TĖ DĖNOJMĖ - POR TĖ MOS HARROJMĖ
  TĖ MOS KETĖ MĖ TĖ TILLĖ SEPSE SADO QĖ KALON KOHA TĖ BĖMAT NUK HARROHEN...  ----------------------------


  Vazhdojmė me paraqitjen e atyre qė ishin nė shėrbim tė Azem Vllasit dhe Udbes jugosllave...


  EMRA TJERĖ TĖ SPIUNĖVE

  Zymer Maqastena - spiun
  Ibush Arifi - bashkpuntor i udbes me tė bijtė nga bakshia
  Murat zhevelli

  Ibėr Hasku - udbash ( vrau Haxhi Tishakun)
  Januz Haklaj, - spiun
  Hysen prushi - bashkėpunėtor
  Shaban Abazi
  Agim Muhagjiri - gazetar ( ky nė vitin 1990 publikisht nė gazeten Rilindja kishte kėrkuar falje pėr bėmat e tija dhe natyrisht..hm.. ishte falur sepse megjithat e kishte kuptuar gabimin qė kishte bėrė punėn e dreqit)

  Ramė Ademaj - udbashė Pejė
  Istref sadikaj - udbashė Pejė
  Ramė Ademi - kryeudbashė pejė

  Rrahman Zylfiu - udbashė Kumanovė

  Rabit Zylfiu ( ishte dėrguar nė Turqi pėr tė bėrė atentat nė Sabri Novosellen dhe pasi e kishte burgosur policia turke ky nė njė proqes gjyqesor edhe kishte pohuar kėtė gjė se: " ishte derguar pėr tė pėrcjellė njė emigrant shqiptar nga Jugosllavia) - pėr kėtė mė hollėsisht shkruan " Zėri I Kosovės" numėr 6 viti 1983..

  Behxhet Jashari - udbash hajdut
  Behxhet Behxheti - Shkup
  Januz Panjolli - Shkup ( Zėri I Kosovės numer 7 vitit 1983
  Rexhep Musliu - Shkup
  Hasan Abazi - historian Kėrēovė
  Selman Sadiku -
  Nexhemedin Rustemi - Kėrēovė

  Hamit hamiti ( dėbohet nga Shqipėria si agjent i udbes dhe vazhdon punen nė Maqedoni, pra kjo verteton qė Jugosllavia tentonte tė qonte spiun nė Shqiperi tė cilet gjoja si tė pėrndjekur nga serbet...pra shifet se si ky spiun ishte zbuluar nga Tirana dhe me ta kthaer ky kishte vazhduar punen e tij nė SPB tė Maqedonisė).
  Zylal Abedini - udbash SPB Maqedonis

  Abdyl Zhuta - udbash Ohėr
  Edin Marku - udbashDibėr
  Ajrush Toska - udbash Strugė
  Sherif Trema - udbash Kėrēovė
  Kaim Murtishi ( zik numer 3 viti 1984).

  Mehmet Hasku - udbash Pejė
  Halit Deliu - spiun nga majaci
  Xheladin beēiri - udbash

  Kristė Gegaj - Istog ( personalisht shkon dhe burgosė Emine Mahmutajn)
  Xhelil Shala - Hade
  Nijazi Limanowski ( Limani)
  Xhabir Alija ( Ilijowski) ( zik numer 3 viti 1985 faqe 19)

  Esat limani - arsimtar bilologji
  Mustafa Abedinoski

  Qamil Muhagjeri ( udbash nė ambasaden e e Jugosllavis nė Tiranė - ma vonė e patėn dėrguar nė Cyrih pėr tė pėrcjellur emigracionin ( zėri I kosovės 7-8 gusht -shtator) 1986
  Nezir Sferifi - udbash Ferizaj
  Enver Gashi - diplomat Cyrih

  Sali bajrami, Ibush maraj, Sinan Blakaj, Nimon Blaka tė gjithė nga Vrella ( Zėri I kosovės 4 prill 1987)...

  kta po ju dhimsen gani gecit dhe adem salihajt kta qe gjakosen kosoven para lufte do far prokshat dhe do far kllokoqat

  shiko mos po e gjene emrin tende
  mos u mundo me thane sene se nuk dihet kush eshte tradhtar e sherbyes i serbis
  ka plot qe emrat e tyre ende nuk jan publikue

 18. #1018
  i/e regjistruar Maska e shalja1
  Anėtarėsuar
  18-05-2009
  Postime
  429
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  shum paska pase

 19. #1019
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga elza Lexo Postimin
  Po i nderuar Llap, Kosova eshte shliruar dhe kan perenduar njehere e pergjithemon koherat kur udbashet dhe titistet e sojit SALIHAJ , s'lenin gure pa lekundur per ti ndjekur, presekutuar e luftuar djemt e vajzat me te mira t epopullit ton. Tani jemi te lire dhe keto dhelpra e ushujza qe na ekan pi gjakun nen pushtimin Serrb, sdo te ken jete ne Kosoven e lire .
  Lavdi luftes dhe luftetarve te UCK-se!
  E maskarenjet vafshin ne djalle te mallkuar!


  Per qfar arsye flisni per njerz qe nuk i njehni. Une jam i sigurt se ““JU““ nuke njihni Adem Salihajn ““JU““e njihni Salihajn vetem permes Interpretacioneve.

  P.S. Ju qe po shkruani ketu asnjerin prej ketyre personave nuk e njihni ju vetem keni degju se jua ka interpretu dikush juve(Ky eshte kshtu e aj ashtu(thash e theme))

 20. #1020
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime

  Angry

  Kush nuk esht ne Pdk esht UDBa.

Faqja 51 prej 90 FillimFillim ... 41495051525361 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •