Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 17 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e DEA27
  Anėtarėsuar
  18-08-2004
  Postime
  511
  Faleminderit
  3
  12 falenderime nė 11 postime

  A mund te lyejne floket femrat shtatzane

  Cfare reziku kan perdorimi i bojes ne femrat shtatzane!
  kur eshte e keshillueshme te perdoret ne cfare semestri?
  dhe bojrat qe kane amonjak a i sjellin dem femijes ne bark?
  failure is not an option!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime nė 91 postime
  une nuk para i lyej floket , por me duket se ne kutite e bojes duhet te shkruhet qe eshte apo jo e lejueshme per grate me barre

  te ishte keshtu do ishin hedhur ne gjyq te gjithe ato qe punojne ne permanent dhe u lyejne floket kesaj kategorie te femrave.

  kur e keni kaq merak , nuk rrini dot 9 muaj pa lyre floket, se nuk behet qamata, edhe me pas sa te aletojne femijen se prap do lindi pyetja , a kalon boja tek qumeshti i nenes?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 26-11-2009 mė 08:42

 3. #3
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Lyerja e flokeve ne shtatzani shkeshillohet nga gjinekologu.
  Nuk ekziston semestri ideal per lyerje flokesh.
  Per bojrat me amonjak, dihet qe jane te forta dhe nuk jane te keshillueshme je apo sje me barre. Por per nje pergjigje me te sakte, mund te pyesesh nje gjinekolog e dashur.
  Kalofsh bukur.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 4. #4
  E larguar pergjithmone Maska e izabella
  Anėtarėsuar
  12-07-2009
  Vendndodhja
  Ne nje cep te kesaj bote...
  Postime
  1,792
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Te lyesh floket shate shtatzanise thone qe nuk eshte mire dhe sidomos me bojrat qe kane amonjak.....por mund te perdoresh bojra qe nuk jane shume te forta sepse sot ka dhe bojra qe nuk kane amonjak.....

  Thone edhe qe boja nuk mban gjate dmth. del shpejt nga floket dhe eshte e vertete....

  ps. Une per vete i kam lyer floket dhe pak si shpesh dhe nuk ka ndodhur asgje....

  Kalofsh bukur

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Nuk esht e preferume te ngjyrosen gjat shtatezanis,por nese e ke fiksim ket beje me ngjyr te leht pa amoniak ,(nuk ka dem) .

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Ne tremujorin e pare di qe nuk keshillohet se ndikon neg. te zhvillimi i femijes. Mire eshte qe te mos e lyesh flokun komplet, por p.sh mund ta besh me fije. Une vet i kam lyer, por pas muajti te 6.
  Feelings change - memories don't.

 7. #7
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Ne Shqiperi i lyejne jave per jave e nuk i ka bere dem njeriu. Ketu ne Itali, behen si zorraxhie grate se s'e keshillojne mjeket... Ti zgjidh vete si e mendon me mire
  La vita č bella...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime nė 95 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Ne Shqiperi i lyejne jave per jave e nuk i ka bere dem njeriu. Ketu ne Itali, behen si zorraxhie grate se s'e keshillojne mjeket... Ti zgjidh vete si e mendon me mire
  Qdo gje qe ka permbajte substanc kimike ben dem ne shtatezani mori era...

  edhe ju po e perdorket ket fjal zorraxhi a hahahahaha,te pereshendes

 9. #9
  *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
  Anėtarėsuar
  24-11-2007
  Vendndodhja
  Rruga shishe lagja tap :)
  Postime
  2,359
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Hahahahaha Era. Mua sme ka zene gje syri ketej grua me barre zorraxhie lool. Perkundrazi

  Ketu cdo gjinekolog te thote per lyerjen e flokeve , te pakten mua me tha qe nuk duhet ti lyesh me bojera me amoniak etc etc. Ka produkte biologjike ose shampo ngjyrosje qe nuk jane te demshme.

  Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

 10. #10
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Grate shtatzane nuk duhet te lyejne floket , se nuk ju merr mire boja
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 11. #11
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
  Grate shtatzane nuk duhet te lyejne floket , se nuk ju merr mire boja
  Kjo duhet te jete arsyeja. Nuk ka, absolutisht, mundesi tjeter LoL
  La vita č bella...

 12. #12
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Ne Shqiperi i lyejne jave per jave e nuk i ka bere dem njeriu. Ketu ne Itali, behen si zorraxhie grate se s'e keshillojne mjeket... Ti zgjidh vete si e mendon me mire
  Je e sigurte per kete? lol

  Edhe ketu ne Amerike mjeku nuk e keshillon lyerjen e flokeve. Shoqet e mia i mbajten pa lyer gjate gjithe shtatezanise. Femra shtatezane merr nje bukuri tjeter qe i ka shume hije, me apo pa floke te lyer.

 13. #13
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Oj po personi kur eshte i bukur, si lyer si pa lyer floket, pak rendesi ka. Por qe jam e sigurte per ate qe s'i ka bere dem njeriu jam. Maksimumi mund t'i kete filluar ndonje tullacllek gruas se huaj, por bebi, s'ka pas gje. Njoh madje nje qe eshte edhe doktorresh, jo vetem lyente floket, por edhe pinte duhan si zjarrfikse. Kur doli edhe femija e saj normale, s'ma ha mendja te kete rrezik per te tjeret, prandaj mos u beni shume manjake te fjaleve te mjekve, se ndonjehere edhe e ekzagjerojne.
  La vita č bella...

 14. #14
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Oj po personi kur eshte i bukur, si lyer si pa lyer floket, pak rendesi ka. Por qe jam e sigurte per ate qe s'i ka bere dem njeriu jam. Maksimumi mund t'i kete filluar ndonje tullacllek gruas se huaj, por bebi, s'ka pas gje. Njoh madje nje qe eshte edhe doktorresh, jo vetem lyente floket, por edhe pinte duhan si zjarrfikse. Kur doli edhe femija e saj normale, s'ma ha mendja te kete rrezik per te tjeret, prandaj mos u beni shume manjake te fjaleve te mjekve, se ndonjehere edhe e ekzagjerojne.
  [era], femija nuk i shfaq shenjat menjehere pas lindjes. Ka shume gjera qe nje femer shtatzane nuk duhet te bej apo te pij gjate shtatezanise. Ilacet jane nje prej ketyre. Vite me pare ishte nje ilac per aknet (s'me kujtohet emri) qe shkaktoi femijet te dilnin pa gjymtyre pasi nena i piu keto ilace gjate shtatezanise. Varet se cfare kimikate ka ajo qe perdor.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  per vete si kam lyer floket qe kur rrash shtatezane, por thon pas trimesterit te pare, eshte safe ti lyesh
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 16. #16
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  [era], femija nuk i shfaq shenjat menjehere pas lindjes. Ka shume gjera qe nje femer shtatzane nuk duhet te bej apo te pij gjate shtatezanise. Ilacet jane nje prej ketyre. Vite me pare ishte nje ilac per aknet (s'me kujtohet emri) qe shkaktoi femijet te dilnin pa gjymtyre pasi nena i piu keto ilace gjate shtatezanise. Varet se cfare kimikate ka ajo qe perdor.
  Nuk e di! Mos i pacim kismet, edhe se kismetin ndonjehere e kerkon vete njeriu.
  La vita č bella...

 17. #17
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  se mbakam mend kete gje une te ma kete thene doktoresha. po e kam fiksu mire ama, mace mos mbani afer se ju bejne dem.

  1 here ti lyesh, asgje ste bejne. Kur te behesh gati per ti lyer prape do kesh lindur already. lol
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •