Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime

  Filmat e ri Vizatimorė (Animuar)

  Mund te jemi te rritur, mirpo nostallgjia per femijerinė sigurisht nuk na eshte shuar dhe eshte natyrshme nese na eshte mbetur sado pak ajo shije ndaj filmave vizatimor.

  Shpesh vie momenti kur ngopemi me filma te dhunshem dhe deshirojm qe te qetesohemi dhe ti kenaqim syte duke shikuar nje art te tille qe na prezenton nje film vizatimor.

  Koheve te fundit me teknologjin e sofistikuar jan duke u prodhuar filma vizatimor te jashtezakonshem, dhe ajo qfar te bie ne sy dhe te josh eshte pjesmarrja ne sinkronizim i yjeve hollywodian siq jan: Jim Carrey, Eddi murphy, George Clooney etj.. dhe shpesh humori i tyre i perdorur te ben qe ta pelqesh nje lloj filmi te tillė.

  ----------

  Po propozoj kete te Jim carreyt  Alvin and the Chipmunks 2


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 20-11-2009 mė 12:27
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 2. #2
  HoneY-BunnY √
  Anėtarėsuar
  10-10-2009
  Vendndodhja
  Mbi re...
  Postime
  2,727
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Me pelqejne sh keto lloj filmash.Kane ca batuta sh nice.Jan filma te animuar per te vegjel dhe te rritur gjithashtu
  Kam pare "Up" "Monsters vs aliens" etj etj dhe sigurisht qe do ta shoh dhe "A christmas Carol"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga aMLe : 20-11-2009 mė 12:52
  U come 2 love not by finding the perfect person,
  but by seeing an imperfect person perfectly.

 3. #3
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  G- Force  Per ta shikuar klikoni ketu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 20-11-2009 mė 14:22
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 4. #4
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  aq i shohim, c'e piet. Skena lene asnje pa pare. Kshu pa effekte, dhe me effekte me 2D e 3D-ira.

  se shpejti mezi presim te shohim ne cinema Alvin and the Chipmunks 2, se 1 e kena pa nja 50 here deri tani. LOL
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 5. #5
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  G- Force
  Pse qesh? Kot fare ishte. Se mos kishte ndonje skene gallate aty qe te bente me qesh. Filma qe ma kan shkri tu qesh jan Madagascar edhe Shrek. Mos flasim pastaj per South Park, se ato kan seriale te gjeta, edhe gjithmone te mekin.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 6. #6

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Me zi po pres te dali "Alice in WonderLand" me Johnny Depp,s'dua ta humb,po te dali ne kinemat shqipo aq me mire me bebat ne rradhe te pare LoL


 7. #7
  Erga omnes Maska e fisniku-student
  Anėtarėsuar
  11-10-2006
  Vendndodhja
  Nėn hijen e Diellit
  Postime
  4,439
  Faleminderit
  3
  21 falenderime nė 21 postime
  THE PRINCESS AND THE FROG  Fantastic Mr. Fox


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga fisniku-student : 05-12-2009 mė 09:31
  "Idea ėshtė Kėshilltari mė i mirė i Veprės"

 8. #8
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  5,104
  Faleminderit
  2
  34 falenderime nė 31 postime
  Merry Madagascar...
  I fundit i sages

 9. #9
  ...... Maska e Rreja
  Anėtarėsuar
  09-11-2009
  Vendndodhja
  Prison
  Postime
  379
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ky filmi The Princess and the frog ende nuk ka dal ashtu ? vetem Trailer`i apo?btw a christmas carol e pash sishte aq i mir sa qe ma kan lavderuar
  Deffiniton Of Emotional People:Crying for things They never had..

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e arjan03
  Anėtarėsuar
  02-02-2010
  Mosha
  24
  Postime
  969
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Filmi vizatimor eshte tomi and jerry...........
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 11. #11
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  UP eshte gallate fare me ka shkri tu qesh..

  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #12
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime
  Madagascar dhe Shrek jane fantastik!!
  une shkoj perhere ti shoh sapo dalin dhe kur kinemaja eshte mbushur plot me femije, me pelqen kur mbaron filmi se vec te kthesh koken e sheh kinemane te shnderruar ne nje fushe beteje..pop corn ne te gjitha anet, shishe coca-cola pertoke, cemcakiza te ngjitur ku nuk ta pret mendja..zhurme qe te shurdhon veshet..prinder qe vetem nje vizite ne psikiatri i ben derman pas asaj dite..funny

 13. #13

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim


  Po shikoja kete traileri-n,loool,mendova se per cfare legjende behej fjale...kur bufi i thote vetes shqiponje.lol
  Megamind nga trailer-i duket interesant,


 14. #14
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,592
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Ky mbetet njishi i njishave  Para nje 6 ditesh vajta dhe pash Shrek 4ever after... Salla plot, plot beba, ca qanin, ca qeshin, nje tjeter thoshte nje e dy "miumiu", po me te papare ishin prindirt... njeri qe kisha mbrapa: Pushon xhan i mamit se ta thirra xhaxhi shrekun Shrekun (WTF???). Dhe nje femij tjeter aty ngjitur, du ele una slekun, du ele une slekun :P
  Mos te flasim pastaj qe salla e kinemas u be si tregu i madh.. vetkuptohen kto gjera : D


   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 15. #15
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,877
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Sherku me shkrirre gjithnje Kungfu Panda dhe Madagaskari po qe po
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 16. #16
  ÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Filma te ri cilet quhen? Gjithsesi.
  Ky "Kung fu Panda" nuk me ka impresionuar. O po ka shume filma te animuar qe jane te bukur. Nga keta te rinjte jane gallate pervec "Shrek" qe me kane pelqyer qe te tre qe kam pare, Madagascar 1 &2, edhe 3 "Ice Age"-t. Edhe ajo "Corpse Bride" me ka pelqyer, edhe "Monster vs. Aliens" nuk qe i keq, pale "Ratatuille" sa i zeletshem. A, edhe "Bee Movie" nuk qe gje e jashtezakonshme, po i shikueshem si film. I bukur eshte dhe filmi "Horton hears a who" .

  Qejfi im ama jane filmat me Barba edhe "Monster Shpk", edhe "Mulan"-i, edhe "Rruga per ne El Dorado". Ahu ka shume.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  arushi koralgol

  mamadhia me 7 kecat


  arushi qe kerkon babane


  nils holgersoni

  qerosi dhe katallani

  ago ymeri

  kto mbaj mend une nga filmat vizatimore qe shihnim kur ishim bebe ne memedhe
  kush i mban mend nonje tjeter ?

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  38
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  derkuci cufo dhe tipi ca e ka ai

  edhe nje film vizatimor ku eshte ujku dhe demi , dhe ujku i thote demit qe te heqi briret qe ta haje pastaj

  pa brire ti je mbret
  pa brire ti je pasha
  pa brire eshte edhe moda

  kush e mban mend

 19. #19
  ÆÆÆÆÆÆÆÆ
  Anėtarėsuar
  17-11-2005
  Postime
  797
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ka plot qe do kisha renditur dhe une ketu. Jane gjithe ata teatro me kukulla e filma vizatimore shqiptare, po hapesi i temes thote "Filmat e ri"

 20. #20
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Ne fakt une po kerkoja sugjerime, po ju paskeni harruar

  Gjithesesi nder filmat me te bukur te prodhuar kohet e fundit do permendja :

  *Tangled - Rapunzel L'Intreccio Della Torre
  Regjia: Nathan Greno, Byron Howard
  Zerat e personazheve: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ewan McGregor, Ron Perlman, Steve Martin, M.C. Gainey, Jeffrey Tambor, Brad Garrett
  Produksion: Walt Disney Animation Studios, Walt Disney Pictures
  Film i vitit 2010

  Tani paska dale Tangled ever afer (tip trailer) per te na paralajmeruar qe aventurat do vazhdojne lol do e bejne si Shrekun dhe kete, por gjithesesi filmi i pare eshte shume gallate.

  *Gnomeo & Juliet
  Nje film i 2011 i Kelly Asbury. Batutat e filmit ishin te forta

  *Maēoku me ēizme
  Me regji te Chris Miller , film i 2011.
  Me zerat e :Antonio Banderas, Salma Hayek, Zach Galifianakis, Billy Bob Thornton.
  Nga publiciteti qe i ben , prisja gje me te madhe. Disa batuta tek-tuk ishin te pranueshme per humor :P

  *Arthur Christmas
  Nje film i Sarah Smith, Barry Cook, i fundvitit 2011. Ishte pergjithesisht gazmor per atmosferen festive, po jo ndonje gallate e madhe.

  Po shihja per filma te 2012 po deri tani nuk ka dale ndonje gje interesante. Sugjerime?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •