Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 29 prej 29
 1. #21
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Expertet e Reuter. Jane keta keshilltare apo vendimarres ne BE?

  Ne 1992 specialiste te MPJ se Italise na parashikonin qe Shqiperia do ishte ne BE ne 2006. Me siguri keta kane qene pesimistet, pasi ne kemi mijevjecare qe jemi aty.
  Ndryshuar pr her t fundit nga javan : 15-11-2009 m 18:59

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Shtrengoni rripat Shqiptar. Perveshjuni punes mire se s'kemi gje ne vije me Europen.
  I Zoti e nxjerr gomarin nga balta.
  Feelings change - memories don't.

 3. #23
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  112
  64 falenderime n 58 postime
  Citim Postuar m par nga javan Lexo Postimin
  Expertet e Reuter. Jane keta keshilltare apo vendimarres ne BE?

  Ne 1992 specialiste te MPJ se Italise na prashikonin qe Shqiperia do ishte ne BE ne 2006. Me siguri keta kane qene pesimistet, pasi ne kemi mijevjecare qe jemi aty.
  nuk e di cfare kenaqsie i jep ketyre tipave.

  une kushedi mund te vdes ne kurbet,por vendit tim i uroj progres dhe mireqenje.

 4. #24
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Antarsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Aman ju lutem ku i merrni keta lajme?

  Na beni te semuremi para kohe
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 5. #25
  Perjashtuar
  Antarsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  nuk e di cfare kenaqsie i jep ketyre tipave.

  une kushedi mund te vdes ne kurbet,por vendit tim i uroj progres dhe mireqenje.
  E po edhe ti je tradhetar "nacionalist", Drague.

 6. #26
  gazetar
  Antarsuar
  06-06-2009
  Postime
  735
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga gerrard73 Lexo Postimin
  Nese prespektivat jane keto Shqiperia nuk do te antarsohet kurre. Kjo nuk eshte gje tjeter por vetem mendimi i nje grupi gazetaresh apo ekonomistesh, ku e dime shume mire se 'do gazetar ne raste te tilla shpreh vetem mendimin e tije personal. Nga momenti qe Europe te pranoje kerkesen e Shqiperise si vend kandidat, nuk mund te kalojne me shume se 5 vjet per pranimin me te drejta te plota. . Nese Europa e pranon kerkesen e Shqiperise si vend kandidat brenda ketije viti, Shqiperia pranohet ne BE brenda vitit 2014, nese jo atehere flitet per vitin 2015. Por nese gjerat do te zvarriten deri ne vitin 2020 nuk do te kete kurre me antarsim. Kjo te jep te kuptosh se Turqia nuk do te pranohet kurre, per vete faktin se nuk ka nenshkruar as Stabilizim Asocimin.
  Dje theksova se, nese pranohet kerkesa e Shqiperise si vend kandidat brenda ketije viti, Shqiperia do te antarsohet brenda vitit 2014. Sot Shqiperise ju pranua kerkesa, dhe viti 2014 mund te konsiderohet i larget per mendimin tim, besoj se ekzistojne arsyet qe te jemi akoma me optimist. Ndersa livizja e lire brenda veres se ardhshme.

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  une desha te shtroja nje pyetje
  vertet problemin me i madhe sot per sot ne shqiperi eshte integrimi dhe hyrja ne BE ,gjithcka tjeter punon vaj

 8. #28
  gazetar
  Antarsuar
  06-06-2009
  Postime
  735
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga OPARI Lexo Postimin
  une desha te shtroja nje pyetje
  vertet problemin me i madhe sot per sot ne shqiperi eshte integrimi dhe hyrja ne BE ,gjithcka tjeter punon vaj
  Me antarsimin ne BE, Shqiperise i akordohen 'do vit me miliardo euro fonde. Nuk ju duket nje arsye e vleshme kjo? Pa folur per investitoret. Shikoni Rumanine, qe ka qene(dhe eshte natyrisht) bishti i Europes, por sot njeh nje rritje ekonomike mbi normen, dhe nje dyndje investitoresh nga e gjith Europa. 30% e ndermarrjeve italiane kane mbyllur aktivitetin e tyre ne Itali, dhe jane trasferuar te gjitha ne Rumani. Ndersa ne Shqiperi ka 20 vjet qe nuk vjen askush. Pritej nje ndryshim tendence me hyrjen ne NATO, kjo nuk ndodhi per faktin se Shqiperia nuk ka arritur te zgjidhe ende eshtjen e pronave. Nje nder kushtet per te hyre ne BE eshte zgjidhja e eshtjes se pronave. Asnje investitor nuk shkon ne nje vend qe nuk e ka te percaktuar me ligj te drejten e prones.
  Pra antarsimi ne Europe detyron politiken shqiptare te zgjidh disa probleme qe pa presionin e nderkombetareve nuk do t'a kishte bere kurre. Europa eshte shpetimi jone. Vetem brenda nje ekonomie kaq te madhe do te mund te mbijetojme. Sot, o je superfuqi, o je i destinuar te vdesesh ne kuptimin e plote te fjales.
  Globi sot, si kurre me pare jeton nje periudhe konkurence te hatashme, SHBA, Rusi, Kine, Europe, Brazil, Indi, Japoni, Australi, Kanada, te tjeret ekzistojne vetem ne numer. Te jemi pjese e nje superpotence ekonomike si eshte Europa, do te beje qe femijet tane do te kene nje te ardhme.
  Ndryshuar pr her t fundit nga gerrard73 : 16-11-2009 m 17:00

 9. #29
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  E Kosova kur po hika ne Bashkimin Evropian, mos ndoshta ne 2035.

  Une kam ndegju se anetaresimi ne BE per vendet e Ballkanit do te jete me se largu ne vitin 2014-2015. Shqiperia do te hyje me shpejt, por fatkeqesisht politika e ka lene prapa.
  Destroyer of falsehood :)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •