Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
  1. #61
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Pse nuk e pyet ate vet me mire. Cfare moshe keni? Po te ishte e virgjer nuk do te kishte lejuar te beje dicka te tille. Mendimi im ky.
    kam pershtypjen se driloni thjesht do te tallet...

  2. #62
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Himeni eshte i vendosur 2-3 cm nen buzet e vogla te vagines,ti gishtin mund ta futesh deri ne fund,por pasojat munden me qen deflorimi(dmth ajo qe te intereson ty -humbet virgjinitetin vajza) vetem ne rastet kur hymeni eshte elastik qe eshte shum i rralle si rast.
    Ja po postoi disa tipesh himenesh,dhe ajo hija e zez ne vizatim paraqet pershkushmerin (hapjen) e himenit,pra jan te tipeve te ndryshem ,dhe mvaret cilit ti i takon vajza.
    Vizitat te ginekologu qe behen me gishtrinje(dmth te metoda klasike) nuk vizitohen vajzat e virgjera ,pos kur ka ndonje indikacion absolut,dhe leshohet nje vertetim se e ka defloruar mjeku per qeshtje shendetesore.
    Vizitat behen nga vrima anale,dmth vizitohen me gisht nga vrima anale qe te mesohet per murin vaginal ,ngase anusin dhe vaginen mes vete e ndan nje mure i holle.Emri:  Hymen_en.svg.png

Shikime: 7693

Madhėsia:  65.7 KB

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    kam pershtypjen se driloni thjesht do te tallet...
    Nuk perjashtohet kjo mundesi, por jam e sigurt qe ka plot adoloshent qe i bejne vetes pyetje te tilla.
    Feelings change - memories don't.

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    vjen vajza e botes ne vizite,ankohet per ca probleme ne anush,ca te shofesh,kan lulezuar condylomat si kepurdha
    http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1006915

    kjo eshte gjigante,por sa per ide per ca po flasi,eshte nje infekcion viral,qe fitohet me shum nga ndrimet e shpeshta te partnerve,dhe terhqe vrejtjen doktoreshes-shif se une jam virgjine!!!!!

    vertet njesohet vajza virgjine nese anusin e ka bere si tip piakdoje,ndersa himenin e ruan me fanatizem???!!!
    duhet konsultuar profesori duhet

  5. #65
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk perjashtohet kjo mundesi, por jam e sigurt qe ka plot adoloshent qe i bejne vetes pyetje te tilla.
    po sigurisht, pergjigjet ndoshta mund t'i sherbejne te tjereve...

  6. #66
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Ja nje rast interesant
    vajza eshte ankuar se nuk ka menstruacione,por ka dhimbje barku.
    ne vizite gjinekologjike,vertetothet se ka hymenin fare te pa tejkalueshem,dhe behet hapja e saj ,me qellim qe te lejohet largimi i menstruacioneve,
    ku eshte rast shum i rralle,por sa per te pas iden poziten e himenit te vagin

    Inperforate hymen
    http://www.ovguide.com/hymen-9202a8c...00000000091621
    monetin qe hapet hymeni rrjedh gjak menstrual.dmth gjaku i grumbulluar ne vagin,por qe nga mungesa e vrimes nuk kishte si te dilte

    ps.keni ngren buke,vraponi para videos hahhahhaah

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-01-2012
    Postime
    73

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    vjen vajza e botes ne vizite,ankohet per ca probleme ne anush,ca te shofesh,kan lulezuar condylomat si kepurdha
    http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMicm1006915

    kjo eshte gjigante,por sa per ide per ca po flasi,eshte nje infekcion viral,qe fitohet me shum nga ndrimet e shpeshta te partnerve,dhe terhqe vrejtjen doktoreshes-shif se une jam virgjine!!!!!

    vertet njesohet vajza virgjine nese anusin e ka bere si tip piakdoje,ndersa himenin e ruan me fanatizem???!!!
    duhet konsultuar profesori duhet
    teta shum gabim je,ky eshte mashkull ne fotografi e jo vajz,me habit qe sen dallon gjinit ende,eshte mashkull 45 vjecar dhe kjo semundje nuk vjen nga tu nderu partnerat por eshte nje infektim HPV typit te 6(Tumor) nuk ka te bej asgje me virgjerin por thjesht nje semundje Tumorit.
    '' Duaji tė gjithė, beso vetėm disa. Askujt mos i bėj keq''

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    une pasqyrova condylomen pra patologjin (sigurisht se foton e vajzes nuk do ta sillja,por nje shembull nga interneti),thjesht nje patologji e zmadhuar shum qe te duket paster te personat qe nuk jan ne fushen medicinale ,e theksova se eshte gjigande,nuk zgjedha fare gjinin.Haset njejt te te dy gjinit!!!
    kjo shkaktohet nga viruset (human papilloma virus) ,dhe eshte shum e shpesht te personat qe ndrojn partneret.
    qellimi im ishte te propagoja per nevojen e mbrojtjes gjat aktit seksual,sepse nuk mund ta dish ca semundje mund te ket tjetri,eshte fjala per persona qe ndrjon partneret .

    fjala Tumor ne latinishte ne perkthim i bie-dicka e rritur shum,psh edhe nje puqerr apo edhe dicka e ajur ne gjuhen latine shenohet tumor plus pjesa se ku ndodhet
    ndersa nese ke menduar per karcinom ajo eshte semundje qe ne popull njihet se tumor por ka te bej me semundjet malinje psh gjenitale ne kete rast.Pra nuk po flasim per carcinoma por per condylloma

    http://www.uptodate.com/contents/con...ogenital-warts

    ja njesohet si semundja me e shpesht transmisive seksuale ne USA ,ect..

    shendet
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 10-11-2013 mė 13:46

  9. #69
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    po ne rregull je ti moj teta, si te flasesh per carcinoma apo per condiloma. HPV eshte shkaktari kryesor i ketyre semundjeve. pra edhe ne rast carcinome, per zhvillimin e semundjes, HPV eshte faktor i domosdoshem ndonese jo i mjaftueshem. per arsye se eshte nje semundje ne rritje, keshillohet edhe vaksinimi i vajzave adoleshente, per te evituar carcinomen ne qafen e mitres ne rast infektimi.

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    po nje mashkull te virgjer e Duan femrat?
    JO SEKS PARA MARTESE

  11. #71
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    po nje mashkull te virgjer e Duan femrat?


    Keq nuk do ishte
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  12. #72
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Eh goldian, thuaj shyqyr qe femrat nuk jane me fiksime si ju, se do ngeleshit te gjithe beqar pastaj.
    Feelings change - memories don't.

  13. #73
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    po ne rregull je ti moj teta, si te flasesh per carcinoma apo per condiloma. HPV eshte shkaktari kryesor i ketyre semundjeve. pra edhe ne rast carcinome, per zhvillimin e semundjes, HPV eshte faktor i domosdoshem ndonese jo i mjaftueshem. per arsye se eshte nje semundje ne rritje, keshillohet edhe vaksinimi i vajzave adoleshente, per te evituar carcinomen ne qafen e mitres ne rast infektimi.
    opo sa sh gjera rreth qafes mitres di dhe ti me dreq
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  14. #74
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga Endless Lexo Postimin
    opo sa sh gjera rreth qafes mitres di dhe ti me dreq
    kjo eshte minimumi

    seriozisht tani, kanceri i qafes se mitres eshte shume i perhapur dhe me nje vdekshmeri te larte. prandaj eshte mire qe femrat qe jane seksualisht aktive te bejne nje PAP test cdo dy vjet per kontroll. (sidomos ato qe nderrojne shume partnere)

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga Hopee Lexo Postimin
    teta shum gabim je,ky eshte mashkull ne fotografi e jo vajz,me habit qe sen dallon gjinit ende,eshte mashkull 45 vjecar dhe kjo semundje nuk vjen nga tu nderu partnerat por eshte nje infektim HPV typit te 6(Tumor) nuk ka te bej asgje me virgjerin por thjesht nje semundje Tumorit.
    dhe duke patur parasysh se transmetohet me rruge seksuale i bie te jete pederast.....
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  16. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Marya pėr postimin:

    2043 (30-11-2014)

  17. #76
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Miri, po te flas si nje mikut tim! Ajo fatkeqesisht ka patur marredhenie por deshiron ti harroje ate ose ato eksperienca te hidhura, pa dashuri dhe aksidentale, per shkak te mendjelhtesise se moshes. Sepse organi i femres se virgjer eshte si ato tapat e shisheve te salces, nese ajo eshte e pahapur tapa kercet lehte dhe leshon salce, keshtu qe nuk paske patur fat. Nga ana tjeter edhe pse mund te kesh bere seks dhe mund te pretendosh se nuk je i virgjer, duhet te gjesh nje vajze me dashuri per tu cvirgjeruar, per te shakrkuar stresin e brezave qe ka mbledhur trupi yt, ndryshe mund te pretendosh sa te duash qe nuk je i virgjer dhe te vuash idhtesiren qe leshon stresi i prinderve apo te afermeve.

  18. #77
    i/e regjistruar Maska e JuliusB
    Anėtarėsuar
    06-08-2012
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    620

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    UN JAM I VIRGJER. Dua 1 goc serioze per tu cliruar nga virgjeria. Le te mos jete e virgjer, ska gje. Le te jete dhe mami po te doje. Ndihme.

  19. #78
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga JuliusB Lexo Postimin
    UN JAM I VIRGJER. Dua 1 goc serioze per tu cliruar nga virgjeria. Le te mos jete e virgjer, ska gje. Le te jete dhe mami po te doje. Ndihme.
    Sa gjynah qe je
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  20. #79
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    une pasqyrova condylomen pra patologjin (sigurisht se foton e vajzes nuk do ta sillja,por nje shembull nga interneti),thjesht nje patologji e zmadhuar shum qe te duket paster te personat qe nuk jan ne fushen medicinale ,e theksova se eshte gjigande,nuk zgjedha fare gjinin.Haset njejt te te dy gjinit!!!
    kjo shkaktohet nga viruset (human papilloma virus) ,dhe eshte shum e shpesht te personat qe ndrojn partneret.
    qellimi im ishte te propagoja per nevojen e mbrojtjes gjat aktit seksual,sepse nuk mund ta dish ca semundje mund te ket tjetri,eshte fjala per persona qe ndrjon partneret .

    fjala Tumor ne latinishte ne perkthim i bie-dicka e rritur shum,psh edhe nje puqerr apo edhe dicka e ajur ne gjuhen latine shenohet tumor plus pjesa se ku ndodhet
    ndersa nese ke menduar per karcinom ajo eshte semundje qe ne popull njihet se tumor por ka te bej me semundjet malinje psh gjenitale ne kete rast.Pra nuk po flasim per carcinoma por per condylloma

    http://www.uptodate.com/contents/con...ogenital-warts

    ja njesohet si semundja me e shpesht transmisive seksuale ne USA ,ect..

    shendet
    ma shpife. ....
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  21. #80
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005

    Pėr: Pytje rreth Virgjinitetit

    fajin e ka salihu qe ben sex pa prezervativ
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 01-12-2014 mė 04:38

  22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar teta pėr postimin:

    2043 (01-12-2014)

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •