Close
Faqja 10 prej 26 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 508
 1. #181
  Perjashtuar
  Antarsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Ne Mesfush!!
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pjesa pare:  Pjesa e dyte:  Pjesa e trete:  Pjesa e katert:

 2. #182
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,089
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  A ka nai un shqiptar qe ka marre per grua ndonje serbe ???
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 3. #183
  1+1=2 Maska e eaglexxx
  Antarsuar
  24-08-2009
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga dallendyshi Lexo Postimin
  Serbia dhe Shqipria, dy vende q dikur flisnin me gjuhn e lufts, sot duket se kan krijuar nj marrdhnie m shum se miqsore. Prej dy vitesh, 86 vajza shqiptare jan martuar me djem nga Serbia, por fakti q aktualisht ka tetmij djem q jan vn n radh pr t'u martuar me vajza shqiptare flet qart se tashm mes dy vendeve po fryn nj er e re, shum miqsore. N lagjen "Rus", n periferi t qytetit t Shkodrs, ndodhet shoqata "Moraa Rozafa", e cila prfaqson pakicat serbo-malazeze n Shqipri. Pran zyrave t ksaj shoqate ushtron aktivitetin e saj edhe nj kompani private "Maruel 2008", e licencuar pr konsulenc familjare dhe q n bashkpunim me kompanin serbe "Novi Varosh" kan marr prsipr t bashkojn n martes djemt serb me vajzat shqiptare.
  Genjeshter

  --------------------------------------------------------------------------------
  eaglexxx:Une them se kjo eshte nje genjeshter.

  Ndoshta mund te kete ndonje rast sporadik ,por jo shume.
  Kjo teme me shume ka degjeneruar ne ofendime personale.
  Edhe sikur lajmi te ishte i vertete, ne mund te diskutonim mbi fenomenin e jo mbi individin.

  Ty Fisnik studenti nuk te kuptoj me keto qe shkruan:


  Fisnik Studenti:
  ti i shypnis ti mendon qe ne kem qellim i ktu me me ba patriotizem, jo i nderuem qellim asht me e nderpre e me tregue ty e tjerve qe mendon si ti, se nuk keni me ken te akceptuem nga njerzia,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
  Mire ai ,ose ne te "Shqypnise"

  Po ti i kujt qenke ........?
  Mos je valle i Moldavise..............!!
  Edhe njehere po e them eshte nje flluske sapuni e fryre shume .
  raste sporadike ka sa te duash :Shqipetare te martuar me kinez,me njerez me ngyre,me rus ,me serb , me gjerman ,me italian, me japonez , etj.

  Megjithate keto vajza mund t'i quajme fatkeqe, per nje apo nje tjeter arsye ,por nuk ka te beje fare me kombetarizmin dhe atdhe dashurine,sepse edhe tema me kete qellim eshte hapur.

  Thjesht desha te dija ?

  A ka martesa me serbe ndermjet shqipetareve te Kosoves?
  Ndryshuar pr her t fundit nga eaglexxx : 24-11-2009 m 11:35
  .................................................. ........................................

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e Kaoni
  Antarsuar
  19-03-2009
  Postime
  272
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Fermeri serb n krkim t gruas. N rast nevoje dhe n Shqipri

  Nga Thomas Roser, “Die Welt”
  Nj martes e lumtur nuk vjen gjithmon nga t kuptuarit e njri-tjetrit. Me nj thik t mpreht, Blagos Djokovi pret disa feta proshut, ndrsa gruaja e tij Lena u shrben miqve kafen plot arom.

  Tre muajt e par t martess s tyre ajo nuk ka kuptuar asnj fjal, rrfen shqiptarja flokerrt n nj serbishte relativisht t rrjedhshme.

  Tri her e kishte vizituar burri i saj i sotm at n fshatin e lindjes, n Hot, prpara se t shprngulej n fshatin serb, Crcevo.

  Ajo nuk ishte domosdoshmrisht entuziaste me shtpin e saj t re, tregon 28-vjearja. “Por burrin e kisha n rregull. Me kalimin e kohs msova gjuhn dhe u ambientova me fshatin. Jam e lumtur ktu.”

  Vajzat serbe preferojn m shum t flen

  Dhoma e ndenjes e familjes Djokovi sheh pr nga malet e blerta dhe majat e mbuluara me dbor. 12 shtpi dhe 50 banor jetojn n fshatin malor, jo shum larg qytezs Sjenica, n Sanxhakun jugor serb.

  “Lopa kullot aty ku ka bar”, - prgjigjet me mprehtsi Blagos, kur pyetet se si i ka ardhur ideja q t shkoj n Shqiprin e largt pr t krkuar grua.

  Gra ka edhe n Serbi, por mundsit e przgjedhjes pr beqart vendas jan t pakta: “Vajzat serbe nuk duan t jetojn n fshat. Ato pin cigare, flen shum gjat - dhe nuk kan aspak dshir q t punojn ndr fusha ose q t mjelin lop.”

  “Grat serbe mund t’i mbash pr dy dit n fshat”, - thot kushriri i tij Dragovan: “Por prgjithmon nuk do donte asnjra q t jetonte ktu.”

  Ndryshimet ekonomike kan sjell n rajonin, e strukturuar dobt, n jugperndim t Serbis, nj val privatizimesh fatkeqe, papunsi n masn 40 pr qind dhe largim t popullsis.

  102 fshatrat e zons s Djenics kan humbur 5 mij nga 40 mij banor, thot zv/kryebashkiaku Momir Kovaevi.

  Sidomos fermert e rinj jan ata q vuajn m shum kt eksod rural, thot aktivisti i organizats “Stara Raska”, q bn prpjekje pr t rigjallruar zonn e Sanxhakut. “Problemi me mungesn e grave nuk sht vetm i yni, por i t gjitha zonave rurale n Evrop.”

  Prpara disa viteve, klani Djokovic n Crveco dukej se ishte pran zhdukjes.

  Por ishte eksploruesi Miklovan, q i pari u nis n Shqipri: Lajmet se nj fermer i martuar me nj shqiptare kishte gjetur lumturin, bn q edhe ai t krkonte fatin n dh t huaj.

  Me ndihmn e nj prkthyesi q luante dhe rolin e taksistit, ai gjeti atje Violetn - q m von e bri at baba t lumtur.

  Shembullin e tij e ndoqn me shpejtsi vllezrit dhe kushrinjt e pamartuar.

  Fal Lens, Maries, Dhurats dhe Mirs, pothuajse t gjith beqart e Crcevos kan gjetur shpirtin binjak.

  Shqiptaret kan marr n dor rilindjen e fshatit. Tre fmij jan lindur tashm, ndrsa pasardhsi i radhs i Djokovic sht n pritje pr t mbrritur.

  Gjyshja Rasta prqafon krejt dashuri nipin sykaltr, Jan. Gruaja e djalit sht puntore, e dgjon, dhe m s fundmi i ka dhuruar dhe nipin e shumpritur, ndaj gruaja e moshuar me shami n kok thot: “Un e dua at si bijn time.”

  Por serbt jan dhe njerz t mir

  Edhe n Shqipri, 250 kilometra m larg, gjendja n familjet e zonave rurale nuk sht aspak m e mir, thot flokkuqja Violet.

  “Q prej ndryshimit t regjimit, ne nuk kemi m pun. Familje t tra, kryesisht djem t rinj, largohen nga vendi pr t gjetur pun jasht. Mikeshat dhe grat i gjejn n vendet ku punojn”, - thot shqiptarja.

  Faktin q do t jetojn n rajonin e ftoht t Serbis, ajo nuk e kishte imagjinuar kurr. “Ajo ’ka m rndsi pr mua sht natyrisht burri. Por serbt jan dhe njerz t mir. Dhe male kaq t bukura si ktu s’ma do mendja t ket te ju. Un jetoj ktu m mir se n Amerik.”

  Megjithat, akoma Serbia e afrt sht nj destinacion i pazakont pr emigrantt shqiptar. Shumica e shqiptareve t martuara me serb vijn nga zonat e varfra t veriut t vendit, thot Idro Seferi, korrespondenti n Beograd i televizionit shqiptar Top Channel: “Martesa jasht vendit sht dhe nj arrati drejt nj t ardhmeje m t sigurt - nj mnyr pr t siguruar jetn.”

  Nj nga historit m t bukura t Ballkanit Perndimor

  N t vrtet shqiptart, pr shkak t konfliktit t gjat t Serbis me ish-provincn e Kosovs, kan nj imazh t keq ktu. N sondazhe t ndryshme, pr sa i prket shkalls s plqimit, ata renditen t fundit, pas myslimanve t Bosnjs dhe romve.

  Por kjo nuk mund ta ndaloj diplomacin e martesave. 30 martesa shqiptaro-serbe u regjistruan vetm n vitin 2006 n Sjenica, n Sanxhak numri i tyre llogaritet t jet mbi 150.

  Si “nj nga historit m t bukura n Ballkanin Perndimor”, e vlerson gazeta “Politika” “diplomacin e dashuris serbo-shqiptare”.

  Kushrinjt Djokovi bjn kryqin, prpara se t nisin rrfimin nga buzt e lagura me raki.

  “Koht kan ndryshuar”, - e mbyll ligjratn, Dragovani, burri i Mirs.

  Para pes vitesh ai ndoshta nuk do t guxonte t prmendte se kishte ndrmend t martohej me nj shqiptare: “Njerzit do t mendeshin. Por gjrat lvizin. N tre ose katr vjet, martesat shqiptaro-serbe do t jen krejtsisht normale ktu.”
  Ndryshuar pr her t fundit nga Kaoni : 29-11-2009 m 18:49

 5. #185
  i/e regjistruar Maska e Kaoni
  Antarsuar
  19-03-2009
  Postime
  272
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  A ka nai un shqiptar qe ka marre per grua ndonje serbe ???
  O skutho, se je ene cun Tirone, mos fol budalliqe tashi.
  Ku din ato skiatoret anejna nolt, se cere do me thon Shqiptar, ato i soj e kan, shif mashkull, qe ka i gjo t'varun mes komve ene o burra m'sulm.
  Hi hi hi

 6. #186
  i/e regjistruar Maska e Kaoni
  Antarsuar
  19-03-2009
  Postime
  272
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Po ti shko mer jahu, ene shno emrin ke lista, ose dergo haber me kto "Qikat" qe po martohen anejna.

 7. #187
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-05-2009
  Vendndodhja
  ........
  Postime
  322
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Gjeja e pare qe duhet te bej nje Shqiptar eshte te mesoje mire gjuhen Shqipe. Ta shkruaj e flas pa gabime.
  Gjja e pare q duhet t bj nj Shqiptar sht t mos harron armikun , sa i prket gjuhes Shqipe e keni br turlitava , edhe ngjyrn e kaltrt e keni ngjyros me BLUE , duke mos harruar q gjuha Shqipe sht : LEXOJE ME VMENDJE :
  Pennsylvania State University
  Updated: 04-Nov-2009
  In 3200 BC, there were many, many languages spoken besides Sumerian and Egyptian, but they weren't fortunate enough to have a writing system. These languages are just as old. To take one interesting case, the Albanian language (spoken north of Greece) was not written down until about the 15th century AD, yet Ptolemy mentions the people in the first century BC.* The linguistic and archaeological evidence suggests that Albanians were a distinct people for even longer than that. So Albanian has probably existed for several millennia, but has only been written down for 500 years. With a twist of fate, Albanian might be considered very "old" and Greek pretty "new".
  http://linguistlist.org/ask-ling/oldest.html
  Mos harroni armikun ( vlen pr ata q e kan by... t kthyer andej )
  http://www.youtube.com/watch?v=jsPpI...eature=related

 8. #188
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  mendoj se gjja me e tmerrshme esht se te shqiptart ne pergjisthsi mungon niveli i lart i vetedijes jo te te gjith shqiptart por te nje numer po-
  dhe kjo qendron
  esht nje numer i shqiptarve qe bejn qudira dhe absurde-
  per shembull dis e djegun atdheun disa hyjn ne sherbim te armiqve disa shkaktojn trubullira dhe pegesa atdheut te vet disa sabtpjn disa nuk punojn dhe bejne aventura te quditshme disa merren me krime disa bejene kso biudalleqesh martohen me serb disa ashtu e disa keshtu secili ne formen e vet me gabimet e veta pastaj qahen dhe vajtojn e ankohen ne te tjeret duke mos i par asnjeher gabimet e veta duke mos luftuar per nje nivel e per nje vetedije me te lart njerzore per nje pervoj per nje perpjekje qe jeten ta esin sa ma ne binar-
  qelllimi i rrqinit a rmik serb ne trojet shqiptare dihet te gjitha prapavijat jan politike -
  ashtu siq jan te grekut qellimi i serbve esht qe vetem pak te fus hundet ne shqiperi
  dhe pastaj te shemb shqiperin nga mbrenda shembja e shqiperis do te behet pastaj neper mes veglave nipave qe do te serbizohen e do te behen qetnik te mir ata pastaj do ta kthejn komplet shqiperin kah serbia dhe do ta bejene nje serbi te adriatikut
  ku kosoven pastaj dal nga dal do ta thyejn
  kosoven e kan shum ma veshtir sepse jan te freskta masakrat e shqiptarve nga ana e armikut por shqiperia deshmon ketu nje egoizem te pa par duke mos e marr aspak per zem,er vuajtjene kosoves nga serbi
  por si kur te dalin ne yu tube vuajtjet qe i ka shkkattuar serbia shqieris ne vitet 1913 1915 deri ne vitet 1918 masakrat e saj kohe te serbve q etnik
  mbi shqiptart e shqiperis dhe dhunimet e grave ete femrave ne shqiperi qe u bn nga ushtria qentike serbe
  jan te llahtarshme po aq te llahtarshme sa ato ne koosv ndaj shqiptarve te kosoves gjat gjith pushtimit

  por shqiptart e shqiperis ket llahtar krimeshe dhunimesh as qe e permendin

  as qe ju intereson ata kan vendosur te miqsohen me serbin nen ndimkimin e agjentures rrjetit agjenturesk te ashtuquajtur rozafa moraqa ne shkoder

  dhe kjo bhet aq lehte dhe pa pengesa sepse djemt e shqipes nuk jan ma ata kan vdekur te gjith ashtu siq kan vdekur edhe shqiponjat dhe nuk jan ma
  perndryshe do to dridheshin gjunjet shoqates rozafa moraqa ne shkoder vetem kur do te mendonte ket gj se le ma te organizonte kso lloj asimilimesh barbare bastarde
  antikombtare qe jan ne dm te madh te kombit shqiptar


  pra shqiptart nuk jan gjall ma ket le ta din koha e qdo kush me shqiptart mund t bsh q te duash sot ti martosh me serb me grek me shkje me djllin me dreqin me brir shyqyr qe nuk po del ndonje shoqat qe do te organizonte martesat me gjarprin se edhe at do ta bnin me shum vullnet dhe do ty hynte gjatrprio dhenderr per shkak se truri i disa shqiptarve veq ka skaduar dhe nuk esht ma normal truri ka kapitulluar dhe vetedije nuk ka as pak vetedije nuk ka kurfare as vetedija e trurit te milingones

  te behen martesa me serb kjo esht diqka e re per ne diqka fenomenale me serbin
  i cili nuk ka kurfar qellimesh tjera per veq se ta shauj kombin shqiptar nga faqaje dheut
  me njerz te cilet nuk shquhen per asgje vetem per krime te llahtarshme emasakra barbare te civilve kjo deshmon se sa e ult esht vetedija e disa familjeve shqiptare ne shkoder qe bejne lidhje krushqie me serbin

 9. #189
  i/e larguar Maska e dibrani2006
  Antarsuar
  29-01-2006
  Vendndodhja
  Europe
  Postime
  2,709
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Ti e di sa te izoluar na la Komunizmi ne? E ke idene si kemi jetuar ne ne komunizm? Ti e di qe ne ate kohe ne ju kishim zili ju, se ishit te hapur me boten dhe jo si ne? Normal qe tani jemi hap si vaji neper lakra.
  Kam pat nje komshie, femije atehere. Sa zili e kisha kur e shikoja me rrobat qe i kishin ardh prej Kosove. Ne na ngelen ne trup doqet, kadifet e shpifura dhe bluxhins i trashe si veshje punetoresh. As e kishim idene se ju vuanit. Armiqte tane ishin ata qe mesonim neper libra. Serbet per ne kane ekzistuar vetem ne libra e tv, si italiani, gjermani, turku. Mendon se ti e urren Enverin njesoj si ai qe ka vuajtur nga rregjimi i tij ne Shqiperi? Normal qe jo.
  Nuk desha te citoj por ja qe gabon nga ndonjehere dhe duhet cituar!.

  Ty ke lindur pas Komunizmit pas rregjimit sa per te te cituar pakes, dhe me e keqja eshte, qe i kam lexuar se duhet shkruar mire dhe paster Shqip' por kur te martohesh per serb e haron pergjithmone Shqipen ti moj upe.

  Vertet keni qene te izoluar por s'duhet thane se keni qene te izoluar dhe per martesa dhe tani qe jeni me te lire ja do te versulem nga na mban deshira, por jom me armikun se armiku dhe gjyshit tend ja ka pire gjakun.

  Edhe une kam qene ne kohen e ditatures ne Shqiperi dhe nuk kam ardhur me xhinsa por i veshur thjeshte erdha te mallem me gjakun tim dhe jo per modernizem.
  Nuk keni qene vetem ju qe dolet nga rregjimi, por edhe ne Shqipetaret kemi pas rregjim ne ketane garrdhit mos haroni.

  Po u perzit gjaku haj merre me mend se fare rasati del, do te mbesish dhe pa shtet dhe pa gjuhe.
  Mjafte e bete Shqiperine ne demokraci melez cfar do race e keni pranuar per martese apo kjo eshte demokracia e juaj?.
  Ndryshuar pr her t fundit nga dibrani2006 : 30-11-2009 m 05:07

 10. #190
  Kalors i Liris Maska e BlueBaron
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  N Tironn e Ondrrave
  Postime
  5,089
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Kaoni Lexo Postimin
  O skutho, se je ene cun Tirone, mos fol budalliqe tashi.
  Ku din ato skiatoret anejna nolt, se cere do me thon Shqiptar, ato i soj e kan, shif mashkull, qe ka i gjo t'varun mes komve ene o burra m'sulm.
  Hi hi hi


  Kaono, e ke gabim plako, gocat serbe jane kinge. Per mendimin tim jane me te mirat ne gjithe ish-Jugosllavine ...
  Mund t shkpussh unat nga TIRONA, por kurr nuk mund t shkpussh TIRONN nga zemra e unave !!!

 11. #191
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  afr kojshis
  Postime
  221
  Faleminderit
  1
  4 falenderime n 4 postime

  Te lumte, goja

  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  Pse nuk hapni dhe nje teme per Shqiptaret qe martohen me Turq, Grek, Italian, Gjerman, Arab,....? Apo me ata ruhet identiteti Shqiptar?
  Ju lumte goja e "shkrojla". Ku me e marre me u martue me te gjithe te largetit e te largetat, me lidh miqesi e krushqi... Shqiptari gjithmone ka dashte me marre nuse sa ma larg, por edhe me dhane. A s'thote Halili te Cikli i Mujit dhe Halilit: "Zoti u vrafte, more agt' e Jutbines!/ Po ku a' ndie n'mjet tok's e t'qielles/ se muer vllau motren e vet,/ qi tane bijat e Krahin's ku jane,/ tane si motra qi po m'duken?/...
  Ndryshuar pr her t fundit nga BROZALINI : 30-11-2009 m 07:49

 12. #192
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Nuk di q te them por nje numer shqiptarsh kan filluar te qoroditen te degjenerohen


  po vijn gjithnji e me shum dit te veshtira per patriotet shqiptar dhe atdhetart


  atdhetart do te mbeten klasa ma e vuajtur e shoqeris shqiptare

  ata edhe sot e kan nje status te till te mohuar


  si me te vuajturit qe jan

  edhe pse jan me te merituarit per atdhe

  ata atdhetart e ndershem me se shumti rrropaten dhe vuajn nga dukuri te tilla qe po shfaqen ne shoqerin shqiptare

  atdhetari o ndershem provo nje jete per ta humbur jeten ne perpjekje per atdhe

  duke u cioptuar per nje shqiperi te shendosh etnike te bashkuar

  e me ne fund dalin femra mendjeshkurtra debile qe nuk dijn s e q bejne
  e ta rrenojn punen atdhetare te nje jete duke u martuar me serbin

  Serbi tallet me kombin armiku shekullor i shqiptarve

  atdhetart do te vuajn deri sa nji dit do te ju vie ne maje te hundes vuajtja e ti kapin armt

  pastaj nuk do te ket gj qe i ndal ata

  e mjer ato llume pastaj qe u dalin para turrit te tyre te revoltuar

  ka njerz qe me breza dhan per atdhe me gjenerata

  duke vuajtur brez pas brezi nga nje pushtues ne tjetrin

  e sot kur ata prisnin lirin bashkimin kombtar frytet per qka ata u munduan

  dalin palaqo e zhgjgjyre e na bejen krushqi me serbin duke zhgenyjer atdhetart per qka ata u coptuan gjith jeten dhe vuajten per te be nje atdhe te lavdishem
  ndersa keta zhgjyrt tallen me punen dhe mundin e atdhetarve


  duke na e rrezikuar jeten


  duke na i futur ata derra pansllav ne hisen ton ne token tone shqiptare

  qe e kemi la me lot e gjak roberi e renkime e vuajtje neper shekuj -

  e dalin familje tradhtare qe duan te na lidhin me krushqi me serbin armik


  me njerzit qe i urren e gjith bota

  qe lan nam me masakrat e tyre ne foshnje e ne gra shqiptare

  e ne civil te pafajshm

  kjo deshmon se disa shqiptar nuk kan kurfar te menduari kan medje pule mendje qorre jan budallej debil te pa aft as per te pa jo ma larg se pula me sqep qe e fut sqepin ne pleh kahdo qe sillet
  ashtu jan disa familje shqiptare te zgjebosura tradhtare llume bastarde


  Si mund te martohen pa dashuri pa emocion pa u njohur ma par me djalin

  pa pasur kujtime
  nuk mendojn ma gjat as sa lopa as sa dhija

  nuk mendojn ma larg se delja as se pela as se pula

  vertet ato shqiptare qe po martohen ne serbi dhe familjet e tyre jan llum idiotik i llojit te kafshes


  po q i shtyn ata te bejne krushqi me serbin


  qe ky serbi ky lloj nomadesh te ardhur nga rusia


  nuk shquhen per asgje ne ket bot as nuk jan te pasur as puntor
  as nuk kan vlera per tu dalluar ne europ


  serbet jan shumica kriminel asocial jan pijanec na urrejn ne shqiptarve me shekuj

  jan te varfer te humbur te pa kapital nuk kan kurfar atdheu jan te izoluar nga bota nuk i do kush -  urrejn kombin shqiptar

  u vie era nuk lahen jan pa la dhe vazhdimisht jan me cigare ne goj e m,e shlivovicen rakin
  e tyre pijanec te mjer te humbur fshatrave neper male te izoluar

  pjesa ma emadhe e tyre tyre jan llafazan mashtrues te pa siqnert
  dhe nuk kan kurfar kulture

  per qka lakmojn aq shum keto shqiptare familje llume disa femra shqiptare qe po lidhin krushqi me serbin

  per qfar lakmojn aq shum ne serbet pijanec batakqi varfanjak dembel te pa puntor


  pleq kot qe nuk shquhen per asgje

  njerz te humbur te fshatrave te humbura te serbis

  qe jan shum me te humnbura se fshatrat shqiptare

  apo per ta poshtruar femren shqiptare per te ja lar kembet serbit si skllave

  siq tregonte nje foto aty ne nji rast te neveritshem fytyren e urryer te qetnikut se si tallej me femren shqiptare
  me sjelljen si ne mesjet qe e detyronte te ja laj kembet serbit

  per fqar dashurie mund te flasim ketu per qfar eomocioni apo emancipimi per veq se nje lloj kafshrie e pa shoqe
  sa te mjera jan ato femra te shkodres
  sa serbofile jan ato familje te mjeruara shqiptare te pa vetedije


  ku nje femer shqiptare si e shitur sherbente ne at familje serbe

  ku i lante kembet burrit e serbi i fuste kemben ne goj duke e poshtruar femren shqiptare

  apo shqiptarja e mjer qenka lindur per treg per shitje per skllaveri

  si ka mundsi nje logjik kaq qorre e verbt e nji femre shqiptare

  e aq e nenshtruar e poshtruar si dhe te prinderve te tyre qfar edukate paskan ata prinder te atyre femrave shqiptare ne shkoder  SQHIPTARJA E MJER E etur per ti sherbyer nji serbi

  qe ma par as nuk e ka njohur as nuk ka pasur emocion te dashuris martohet dhe sherben si lopa ne gjuhen e huaj dhe zakonet e huaja qe nuk i kupton

  q dashuri makabre mund te jet kjo veprim barbar i pa menduar shkurtpamesi si pula qorre e semur nga dergja e mjeruar medet sa te te pa ngritura sa te pa fisme keto familje sa te pa vyrtyt sa te pa logjik  si ka mundesi nga pjelli kjo ide martesat me serbin me armikun shekullor

  e femra e mjer shqiptare as nuk ka kaluar me te as nuk ka kujtime dashurie me serbin vetem shkon ne shtrat me porosi me kamion transporti drejt e neserbi si kafsha

  per te pjellur serb sa turp i shekkullit sikur te behej kjo ne kohen e shpellave do ta kuptoja por ne ket shekull te informimeve kursesi
  si ka mundesi qe merret serbi me poorosi meret femra shqiptare e merr serbi si kafsha pa dashuri


  vertet te habit ky banalitet ky barbarizem bizar
  vertet me duket nganjiher sikur nuk paska mbetur shqiptar ma mbi dhe

  sa treg kafshror kjo shoqata rozafa moraqa

  qe ka nje treg transport mishi te ashtuquajtur martesor me treg ndjenjash si kafsha
  ku vijn llumi serb aventurier e asocial pijanec pleq llumi
  pijn dy tri gota raki dhe bejne krushqi me ato familje shqiptare proserbe vertet zhgjyre

  Cakrron gotat me raki hedh valle serbe ne shqiperi
  dhe merr femren shqiptare

  e qon ne shtrat ne serbi

  po q far lloj kafsh familje esht ajo qe e jep gocen pa ditur e as pa e njohur familjen serbe

  nje dit e nje nat larg udhtim neper shkretirat e serbis

  duke e larguar gocen e vet ne nje komb armik e shtet armik
  qe pas nje kohe kur te vie ndonje kriz politike ne mes te serbve e shqiptarve

  serbi ua pret kokat te gjithve atyre fmijve e femrave shqiptare qe jan martuar atje
  po a jan normal keta prind qe lejojn shoqaten moraqa rozafa per interesa mafioze profiteresh
  te luajn me fatin e vajzave shqiptare ne shkoder

  apo vetem per te dalur nga shqiperia e hajt si bagtia

  pa ditur se ku e ka h po ia mban

  treg barbar martesash pa dashuri

  qe i ngjajn shitjes s e bagtive primitivizem qe nuk do ta benin as talibanet e shpellave aziatike

  se le ma ne shqiperi ne mes te europes ato fam,ilje shqiptare as gjuhen serbe nuk e njohin si dreqin do merren vesh me mikun se le ma per ndjenjat te mos flasim nji femre shqiptare i duhen njizet vite per ta msuar serbishte n
  si do te lind dashuria nuk e kuptoj apo nuk ka rendesi dashuria por vetem per te sherbyer si skllave e per te pjelkur serbian me porosi si kafsha
  e eger q absurd bastard perjetoj koha e jon vertet ngjarje makabre budalleqe naive te disa koktrashve te shkodres qe si familje nuk paskan kurfar vlerash njerzore as kombtare  po qfar dashurie mund te jet kjo qfar emancipimi

  kur femra shqiptare martohet pa dashuri
  as nuk e njeh e as nuke e ke par ma par kurr serbin as nuk ja din gjuhen as nuk din se si te merret vesh
  me at armik i cili e qon ne shtrat si lopne
  duke biseduar me shenja me duar me vite q marrzi
  q shkurtpamsi idiotike mendje naive qorre bizare e disa prinderve hajvan qe nuk diujn te mendoj fare aspak


  si mund te behet krushqi ashtu me serbin
  e drejt e ne mardhenje seksuale ne shtrat nga transporti pas nje udhtimi ne vise te huaja
  ku do te vuajn ne gjuhen e huaj pa askend te vetin pa fis e pa far pa te njohur ne mjedis te huaj ne fshatra te humbura te serbis po q lloj kafshrie mund te jet ky treg a mund te me thot kush a ka logjik ketu ne ket barbari mizore

  dashuri pa emocion pa e njohur kurr ma par njeriun ehuaj qe na urren dhe ekemi armik shekullor

  por vjen me porosi si kafsha ne treg e drejt e ne shtrat pa pasur

  shkembim ndjenjash dashurie te ma parshme

  turp ky skandal bizar i shekullit kafshri degjenerimm treg kafshesh

  loj me ndjenja e nje shoqate kriminale agjentureske e quajtur shoqata rozafa moraqa qe per interesa parash shesin njerz neper serbi ky esht prostitucion dhe duhet ndaluar keto shoqata dhe veprimete tyre ne shkoder

  sepse esht turp dhe barbari martesa pa dashuri  sa veprime barbare keto veprime te mendjeve qorre pa vetedije

  te vetedijeve shum te ulta te pa logjik vertet edhe prindi armik i vajzes qe e lejon
  femren shqiptare te shkon fmiun e vet mu ne mes te armiqve ne rrezik
  kur te shkojn keta per vizita te vajza e vet ne serbi
  mu ne mes te serbis qetniket serb do ti kapin e do te ua prejn kokat

  pastaj u qoft per hajr krushqia shqiptaro serbe kur kokat shqiptare do rrokullisen ne serbi nga thikat qetnike
  serbe si duket keta hajvan shqiptar te shkodres akoma nuk po e ditkan se kuesh esht serbi  por nje mendje qorre e veteije kafshe as pula nuk do bente keshtu

  pa e njohur disa dit gjelin nuk do ta lente gjelin per mardhenje ndersa shqiptarja po po at nat qe vjen serbi e merr
  sa turp i pa emocion i pa emancipim martesa barbare

  sa turp e kafshri sa mendje qorre primitive

  e pa ndjenja sa asimilim i kot hajvansh

  dhe familjesh kafshrore qe i shef njeriu si i bejjne perhajr vajzat e tyre duke i derguar ne serbi si kafshen
  me transport

  me at tru qorr primitiv te mendjes se gjymt prej gomarit


  babai ia uron vajzen martesen me serbin i cili vjen diku nga fundi i serbis
  e kurr ma par nuk e ka njohur

  me esht mbushur mendja se edhe majmun te afrikes nese vijn aty per krushqi

  ata bababllar e nna te atyre vajzave shkodrane me tru qorr

  nuk do ti thonin jo transportit qe vijn me marr kafsh femrash te pa dashuri

  q primitivizem barbar q vetedije e ult kafsshrore

  e pa ndjenja as kombtare e as njerzore
  te befason shumqka kohet e fundit dhe te zhgenjen

  nji dit kjo sjellje do te ju vie ne maje te hundes atdhetarve shqiptar


  dhe ata do ti kapin armet


  rrug tjeter nuk ka per shpetim kombtar nga keto kafsh qe duan te na e serbizojn shqiperin per prapavija politike asimiluese -  por se mund te jet aq e ult vetedija ma e ult se e gomarit


  vetem te ata prind te atyre vajzave kam pa nje vetedije kafshe

  qe i tretin vajtzat e tyre ne serbin e humbur

  ndersa ao si lopa pranojn te shkojn me kamion ne serbi

  drejt e ne shtrat qfar kafshrie pa dashuri emancipuese modrne bashkohore

  e pa kuptimt martesa lopsh pa dashuri
  pa ideal pe romantik pa kurfar vlerash

  ku vijn e i ngarkojn e drejt e ne shtratin e varfer serb

  ku serbi pijanec dembel anarkist i varfer as nuk ka buk per dark

  aq te varfer jan serbet bukshkelsa e te urryer nga bota per shkak se jan kriminel qe vrasin fmijt e shqiptarve
  Ndryshuar pr her t fundit nga angert : 30-11-2009 m 11:20

 13. #193
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,872
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime

 14. #194
  Perjashtuar
  Antarsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  835
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga skuthi_vogel Lexo Postimin
  A ka nai un shqiptar qe ka marre per grua ndonje serbe ???
  per dashnore une jam dakort biles po me pelqeu shume mund te bej femije me te

 15. #195
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime


  Serbi: 32 nuse shqiptare pr katr vjet

  Nga Express m 30.11.2009 n ora 19:50
  Mediat serbe pohojn se numri i martesave t prziera serbo-shqiptare po rritet gjithnj e m shum.

  Brenda katr viteve t fundit 32 vajza nga Shqipria jan martuar pr meshkuj serb nga trevat prreth Sjenics dhe Novi Pazarit, deklaroi pr mediat serbe Momir Kovacevic, kryetar i shoqats Stara Raska (Rashka e Vjetr).

  Nga Shqipria veriore, gjegjsisht nga rrethi i Shkodrs, kan ardhur 32 nuse, kryesisht t besimit katolik, t cilat jan martuar me meshkuj t besimit ortodoks nga treva jon. Pr katr vjet jan lindur 16 fmij, sqaroi Kovacevic, duke shtuar se Shoqata e ka mbshtetur secilin ift bashkshortor me nga 40,000 dinar (rreth 400 euro).

  Sipas Kovacevic, n t gjitha familjet e prziera mbretron harmoni dhe nuk ka fare probleme q lidhen me t kaluarn e afrt dhe me marrdhniet e tensionuara shqiptaro-serbe.

  Diplomacia e dashurs sht m e fuqishme se ajo shtetrore, pohon ai.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #196
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  19,547
  Faleminderit
  51
  44 falenderime n 34 postime
  shteti i kosoves dhe i shqiperise duhet te ven dore ne kte marri qe po ndodh..

  ne se nji vajz shqiptare martohet sot me nji serb.. do te thote se ne katund te ksaj vajze.. ne shkoll ku ka msu kjo vajze.. ne familje ku ka hanger pasul kjo vajz.. nuk eshte folur kurre per Kosov e per Krimet e serbise tash 200 vjet mbi shqiptaret e kosoves..
  e kjo e ben shtetin shqiptar fajtor..  ..

 17. #197
  i/e regjistruar Maska e alem_de
  Antarsuar
  02-10-2009
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  6,775
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 2 postime
  Njoh nje raste qe nje Shqipetare nga Maqedonia eshte e martuar per nje Serb nga Novisadi.Ajo vajza ka qene sisa here ne
  Serbi por ata nuk e pranojne.Kurse ai Serbi nuka qene asnje hetre tek ata te nuses.kan nje djale te perbashket 18 vjecar.
  Do te paralajmeroja cdo shqipetare qe martohet me Serbe.Jane kanale shume te thella midis dy popujve.

 18. #198
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,593
  Faleminderit
  19
  83 falenderime n 76 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin


  Serbi: 32 nuse shqiptare pr katr vjet

  Nga Express m 30.11.2009 n ora 19:50
  Mediat serbe pohojn se numri i martesave t prziera serbo-shqiptare po rritet gjithnj e m shum.

  Brenda katr viteve t fundit 32 vajza nga Shqipria jan martuar pr meshkuj serb nga trevat prreth Sjenics dhe Novi Pazarit, deklaroi pr mediat serbe Momir Kovacevic, kryetar i shoqats Stara Raska (Rashka e Vjetr).

  Nga Shqipria veriore, gjegjsisht nga rrethi i Shkodrs, kan ardhur 32 nuse, kryesisht t besimit katolik, t cilat jan martuar me meshkuj t besimit ortodoks nga treva jon. Pr katr vjet jan lindur 16 fmij, sqaroi Kovacevic, duke shtuar se Shoqata e ka mbshtetur secilin ift bashkshortor me nga 40,000 dinar (rreth 400 euro).

  Sipas Kovacevic, n t gjitha familjet e prziera mbretron harmoni dhe nuk ka fare probleme q lidhen me t kaluarn e afrt dhe me marrdhniet e tensionuara shqiptaro-serbe.

  Diplomacia e dashurs sht m e fuqishme se ajo shtetrore, pohon ai.
  Dhe na sillet kjo si prove ketu?

  Atere duhet ti besojme dhe kur thon Kosova eshte serbe apo shqiptaret jane te ardhur ne Ballkan?

 19. #199
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  T pranoj shqiptarja te ndrroj emer e mbiemer te behet serbe

  o tmerr i zi o tok hapu


  te hyjm te gjall ne ty te gjith shqiptart se i erdhi fundi kti kombi

  e per q arsye femrat shqiptare te behen serbe

  qka ofrojn serbet per veq mjerimit te tyre varfris dhe papunsis krimit

  vertet shqiptaria ka disa tradhtar naiv mendjeshkurter qe nuk dijn as nuk kan logjiken as sa te kafshes me brir sa te smur qe jan

  te pa kuptimt

  qka duan femrat shqiptare ne serbi qe po zhduken pa gjurm e nuk po shifen ma me familjet e tyre ne shkoder

  qka do te gjejn ato atje perveq rrezikut dhe pasiguris ne serbin e varfer

  rrezikut te jetes se tyre ne qdo hap nga organizatat kriminale qetnike te arkanve dhe sheshelve e millosheviqve

  sa te marrin vesh organizatat serbo radikale qetnike

  do te shifni se vet serbet nuk do ta durojn ket ndryshim dhe krushqi

  duke e ditur se urrejtja ndaj rraces dhe gjakut te shqiptarve


  nder serbet radikal esht e njohur


  dhe ata qetniket nji dit do te revoltohen

  si qetnik qe jan dhe do ua prejne koken atyre femrave shqiptare qe jan martuar
  per serb ne serbi serbet njihen si qetnik radikal ne gjith boten si mizor e te pa mshir kasap
  dhe masakrues
  ata
  femrave shqiptare qe jan te martuara ne serbi do te ua bejne gjamen kur te acarohen raportet shqiptaro serbe

  kush nuk i njeh serbet vetem dikush qe esht naiv

  dhe nuk i njef nga afer


  se ata jan kriminel gjakftoft te quditshem heshtin dhe presin rastin

  jan dinak dhe te rrezikshem


  dhe presin momentine caktuar


  ata per qdo gj mbajn shenime te sakta dhe jan vezhgues


  qe kur te vjen momenti ata vershojn si bishat ne egersi siq jan deshmuar  dhe poashtu kur te marrin vesh se femrat shqiptare po perhapen neper serbi

  qetniket e organizuar do te reagojn pasi qdo kush ne bot tash ma e
  njef serbianin

  se se qfar dinaku dhe vrasesi esht dhe se si e pret rastin

  meqense ata njihen dhe presin rastin


  nji dit ata do te shperthejn ne shovenizmin e tyre kriminal vajzat shqiptare do te pendohen per ket qe bejne sepse ato nuk dijn dhe nuk i njohin serbet qetnik siq ka deshmuar e gjith historis se kush jan serbet
  dhe si e ruajn ata shovenizmin
  kunder rraces se shqiptarve per momentin e caktuar

  dhe do i sulmojn te gjitha ato femra shqiptare kur te ju vie momenti


  dhe ato familje serbe qe jan martuar me shqiptar
  por akoma nuk ka ardhur koha mendojn ata


  sepse si dinak qe jan ata vetem vezhgojn ne afate kohore

  por kur te u vie momenti ata sulen me thika te pergjakura si bishat


  serbet njihen per shovenizmin e tyre dhe habitem se si guxojn femrat shqiptare te hyjn ne gojen e ujk,ut ne serbi mu ne pranin e qetnikve

  qe siq dihet
  sa her acaroheshin situatat serbo shqiptare serbet benin hakmarrje dhe masakra ne ata shqiptar qe punonin ne serbi
  qe kishin embeltore byrektore ne serbi

  keshtu nji her kur te acarohen raportet serbo shqiptare

  ose te shperthej lufta per teritore ne kufij
  do te ndodh masakra edhe me vajzat shqiptare te martuara ne serbi


  ato nuk kan ardhmeri

  sa po te acarohen situatat serbo shqiptare ato femra shqiptare do te sulmohen nga serbet qetnik


  e qetnik ka sa te duash ne serbi


  nuk jan numer i vogel por ka shum dhe qe jan si bishat  ata gjithnji me thika ne duar rrijn


  dhe mjer ai shqiptar qe hyn ne duart e tyre pastaj  Un habitesha se si disa shqiptar shkonin e kerkonin dikur pun ne serbi

  ose hapnin byrektore atje por u deshmua pastaj se serbet qetnik hyne ne embeltore e byrektore ne serbi me rame ne dor pastaj
  dhe i vran e masakruan ata shqiptar q e punonin aty ne ato byrektore te gjoret shqiptar qe punonin per buken e gojes

  per qudi disa shqiptar qe buka e gojes i detyroj te shkojn atje ne serbi

  mu ne gojen e ujkut por ata gjat ndezjes se shovenizmit deh vandalizmit bararbar qetnik serb

  shum shqiptar ne serbi pesuan dhe u jan pre kokat

  jan vra e masakruar kur ndezej shovenizmi qetnik

  serb

  ne meri e urrejtje antishqiptare  ata per te shfry sadizmin qetnik serb vrisinin qdo shqiptar qe e gjenin para dhe masakronin edhe pse ata shqiptar ishin civil te pafajshem  serbet njihen per shperthim te menjehershem te urrejtjes qetnike

  dhe si te ju te ju vjen koha


  ata serbet prejn shqiptar ke te gjejn para pamshirshem

  keshtu do te ndodh edhe me ato femra shqiptare kur te acarohen raportet serbo shqiptare  e deri sa serbia qetnikt e serbis te marrin listat informacionet

  dhe shenimet se ku jan martuar ato femra shqiptare ne cilat qytete serbe jan

  e kush jan ato deri sa te hulumtohen

  pastaj opinioni do te bindet vet se qfar qetnikesh jan serbet

  e qka jan ne gjendje te bejne ata


  prandaj habitem me femrat e ato familje shqiptare se si guxojn
  te hyjn ne serbi

  mu ne mes te qetnikve


  ata qetniket nuk pyesin fare se kush je e ku shkon sa te shofin qe je shqiptar
  nuk pyesin se ke e ke ne serbi ose per qka ke ardhur

  por te heqin koken menjeher

  prandaj habitem me disa shqiptar se si pa mendue i martojn vajtzat ne nje vend armik ku nuk ka siguri jete as ardhmeri as pasuri per ato femra shqiptare te mjera

  femrat shqiptare ne serbi nuk kan ardhmeri

  ato do te pendohen kur te acarohen raportet serbo shqiptare

  qetniket do te hyjn ne shtepi e do i dhunojn e masakrojn


  per te shfry urrejtjen barbare qetnike qe e kan ndaj shqiptarve

  Sa te marrin vesh se ku jan te martuara e ku jan ato femra shqiptare


  edhe pse serbet ua ndrrojn emrat e mbiemrat e disa i shesin si prostituta

  disa i mshefin dhe i mshefin adresat e tyre e vendqendrimet
  qe prinerit shqiptar ekan veshtir ti gjejne bijate tyre ne serbi

  perseri organizatave qetnike esht e pa mundur per te ju shpetuar
  vezhgimit te tyre te mbrehte

  ata e dijn qdo levizje e vezhgojn ne serbi

  acarimi me i vogel i situates serbo shqiptare serbet menjiher naten do shkojn e do ua prejne kokat atyre femrave shqiptare

  sepse serbet nuk durojn kurr qe rraca e shqiptarit te hyn ne serbi

  ata jan qetnik te deshmuar

  edhe fmijt do ua prejn femrave shqiptare sa te marrin vesh qe jan te lindura me shqiptare


  ata e urrejn rracen shqiptare me shovenizmin me te thell


  prandaj nuk e kuptoj naivitetin
  e disa familjeve shqiptare te shkodres

  perse i bejn me kaq mendjelehtesi keto veprime krushqi pa ardhmeri pa siguri te bijave te tyre shqiptare
  pperse hyjn ketyre rreziqeve
  e rreziqe perse i humbin bijat e tyre perse per q arsye


  qetniket e serbis qe jan organizata ilegale e te organizuara mir si

  cerna ruka srbski nozh frenki arkanovci sheshelovci e shum organizata qetnike
  ne serbi
  sa te marrin vesh se ku jan femrat shqiptare e qe jan me serb te martuara

  e jan te gjakut shqiptar

  edhe fmijt do ua nxjerrin nga barku

  sepse ata jan qetnik te tmershem vrases kriminel

  si kan guxuar familjet shqiptare te lejojn vajzat e tyre te hyjn ketyre rreziqeve

  martesave a nuk i merr malli ata prind katil qe i japin aq larg bijat e tyre per ti larguar nga familjet sa te ult qe jan
  ato vajza shqiptare ne serbi nuk kan kurfar ardhmerie

  ne nje an jan te urrejtura nga shqiptart

  e ne anen tjeter nga qetniket serb

  perse pra keto familje naive i bejn keto veprime kaq mendjeshkurtra
  po a nuk njihen serbet per krime te tilla sigurisht qe njihen


  por te ja lm kohes dhe rrethanave


  jam i bundur se nese acarohen situatat politike serbo shqiptare

  do te pendohen te gjitha ato shqiptare te maruara ne serbi


  disa nga ato tani ma jan te penduara e ka deshmuar situatra ne bosnje e kroaci ku ka pasur qifte te martuara te perziera kroato serbe ose boshnjako serbe shkoni e pyetni ata dhe vuajtjete tyre qe i kan pasur pastaj gjat luftes boshnjako serbe e kroato serbe ose ato disa te vojvodines qe jan qifte te perzieera u detyruan te gjith te ikun jasht atdheut
  sepse e kishin te pa mundur ku do qendrimin


  ndersa disa femra shqiptare qe u martuan ne serbi jan penduar se tani veq po
  po shiten nga serbet shiten si prostituta ne serbi sepse serbet nga qe jan te varfer nxjerrin paran me ato duke i shitur


  por ato femra shqiptare nuk mund te kthehen ma ne gjendjen e maparshme

  por faj kan familjet shkodrane babai nna vllezrit

  qe prnaojn nje aventur te till aq te quditshme


  qe i marrin ne qaf vajzate tyre qe nuk dijn se ku i dergojn
  as adresa nuk kan dhe nuk i shofin ma me sy
  si mund te humb njeriu gjakun e vet keshtu kaq pamshirshem nuk kuptoj
  per q' arsye

  ne nje rast nji familje shqiptare shkodrane qe kishte martuar bijen ne serbi

  shkoj per te pa te bijen por u kthye pa e par as pa i rene ne gjurm askund bijes s evet

  qfar tmerri qfar besimi naiv budallek

  -serbet i than se ne nuk dijm gj as nuk ka keso lloj adrese ketu as kesi lloj emri e mbiemri

  prindi u kthye me lot ne sy ne shkoder


  sepse ne serbi sa po i marrin ua ndrrojn emrat dhe mbiemrat


  dhe i mshefin femrat shqiptare pa gjurm zhduken ndryshohen emrat embiemrat


  sigurisht disa nga ato i shesin per prostitucion


  dhe nuk duan qe ato te ken ma lidhje me shkodren ua humbin gjurmt


  por faj kan mendjelehtit familjar ne shkdoer


  qe aq naivisht ju besojn organizatave bizare te biznesit te pist kriminal
  dhe shoqates rozafa moraqa te shkdores

  te cilet per para dhe perfitime te tyre personale

  ndermjetsojn ket lloj patzari krushqie

  si per shembull kryekrimineli gezim gjoka nga shkodra


  qe ben keso ndytsish matrapazlleqe

  ndermjetsime te tilla te ndyra


  qe ne serbi dergoj sa e sa vajza shqiptare ne serbi

  qe as gjurmet nuk ju dihen

  dhe te afermit tani nuk i gjejn dot bijat e tyre

  se ku jan martuar


  sepse kan ndrruar emrat dhe mbiemrat jan be serbe


  per te mos ra ne sy te organizatave qetnike masakruese qfar absurdesh po pjellen kohet e fundit nga mendjet qorre bizare qe nuk dijn se q bejn me naivitetin e tyre shpellor
  krim pazare bizari maskrallek idiotizem krushqi budalleqesh naive injorante pa dashuri si lloj prostitucioni

  a kan mend e ne kok ato familje
  qfar idiotizmi manjak qfar shkurtpamsie deri kur shqiptar me naivitete

  si nuk mendojn ma gjat por vetem shkurt e pa kuptueshme
  sa vetvrasese me duket kjo aventur ku nuk ka as miqsi as lezet as kurfar kuptimi per asgj perse veprojn
  disa familje shkodrabe keshtu a thua vall aq naiv jan sa nuk kan pa kurr bot me sy q jan ata njerz kaq te prapambetur ne te menduar kaq naiv kaq mjeran

  hapi syt o komb shqiptar emos beni gabime aq naive sepse dolet fare nga gabimet e vazhdueshme te pa mend e te pa menduara vertet te pa menduara
  Ndryshuar pr her t fundit nga angert : 30-11-2009 m 15:58

 20. #200
  1+1=2 Maska e eaglexxx
  Antarsuar
  24-08-2009
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Me duhet te ripostoj te njejtin shkrim, sepse pothuajse e njejta teme eshte hapur edhe diku edhe tek "aktualitete"

  Nuk jam pro ketyre martesave,por jam kunder temehapesve qe "ne nje vrime i bien"
  Nje shprehje thote : "Kush ta ka nxjerre syne? Imi,- prandaj ta paska nxjerre kaq thelle."

  Edhe njehere po e them eshte nje flluske sapuni e fryre shume .raste sporadike ka sa te duash :Shqipetare te martuar me kinez,me njerez me ngyre,me rus ,me serb , me gjerman ,me italian, me japonez , me grek, me arab, me turq etj.

  Megjithate keto vajza mund t'i quajme fatkeqe, per nje apo nje tjeter arsye ,por nuk ka te beje fare me kombetarizmin dhe atdhe dashurine,sepse edhe tema me kete qellim eshte hapur.

  Thjesht desha te dija ?

  A ka martesa me serbe ndermjet shqipetareve te Kosoves?
  .................................................. ........................................

Faqja 10 prej 26 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •