Close
Faqja 13 prej 26 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 241 deri 260 prej 508
 1. #241
  i larguar Maska e bindi
  Antarsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,576
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Ka shume mundsi qe keto ashtuquatura "agjensi"qe bejne ndermjetsimin e ktyre martesave te pazakonshme te jene ndonji hallke e TRAFIKINGUT te mishit te bardhe!...Dhe si mask e perdorin vellon e marteses!...Se mos ka bere kush hetime rrethe ketyre punve !...

 2. #242
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,673
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Angert,
  shkrimi yt me shqeteson, nuk ke pse ta ndihesh me kaq zjarr martesen e disa vajzave me serb. Mos e ndiej kaq shume sikur te jete martuar motra jote. Lodh veten tende kot se cbehet ne shtepine e tjetrit, vajzat qe kane bere kete zgjidhje e dine vete dhe besoj 100% nga e keqa jane martuar e jo me dashuri.
  Mos na kujto 97 tani....me mire hajde ti perkushtojme me shume kohe lajmeve te mira, se shpejti do te hyjme ne Bashkimin Evropian dhe presim vendimin mbi heqjen e vizave. Rruga Kosove-Shqiperi po ndertohet (ishte me te vertete mahnitese, bukuria e maleve ngela me sy hap dhe pse rruga ishte edhe me e gjate/lodheshme sesa ajo e maqedonise, me dha emocione qe vecse vendi jot te dhuron)
  Pak nga pak po permiresohemi edhe ngjarje te tilla martesore do mbeten ne pakice.
  Angert, Jeta eshte e bukur Ti kushtojme me teper kohe gjerave qe na ben te ndihemi mire, mos harxho kohen tende me urrejten ndaj serbve sepse vret veten shpirterisht. Perqafime

 3. #243
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,872
  Faleminderit
  0
  35 falenderime n 35 postime
  Ne perendim vetum per letra martohen e jo per gjethe jeten

 4. #244
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Antarsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,967
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga fegi Lexo Postimin
  Ne perendim vetum per letra martohen e jo per gjethe jeten
  futja kot!!!
  te gjithe bekan keshtu???

  njoh raste sa te duash meshkujsh dhe femrash shqiptare qe jane te martuar dhe te lumtur me shtetas te huaj dhe nuk gjej asgje te gabuar ketu......
  Vasudhaiva Kutumbakam

 5. #245
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Antarsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,872
  Faleminderit
  0
  35 falenderime n 35 postime
  Shume pak jon edhe ata qe jon i ka ra puna qashtu;nji fjal popullore Thot:" Ma mir dreqi yte se melaqja e huje"
  Ndryshuar pr her t fundit nga fegi : 02-12-2009 m 14:09

 6. #246
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  3,074
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Citim Postuar m par nga [era] Lexo Postimin
  Shprehja eshte e sakte, por eshte perdorur ne vend te gabuar.

  Sido te jete Serbia, asnjehere nuk do lejohet te rikthehet edhe nje here ne zanatine e vet qe permbahej ne akte makabre, ndaj popujve nen sundimin e saj... Nuk ekzistojne me popuj te nenshtruar nqs do te hecesh drejt Evropes, e Serbia kete e ka kuptuar mire.
  Serbia ka debuar nga rrethi i nisusit mbi 500 fshatra shqiptare (Kosova veri lindore)Ka kryer krime nder me rrenqethse e trishtuse ndaj njeriut.1878 me 1912 ka kry masakra ne shkoder dhe rrethin ne jani pazar ka masakruar gjith popullsin shqiptare. me 1918.me1945 ,1968 1974, 1999.Gjate gjith historise ne kto troje serbi ka pase dhe ka qellim te vetem shfarosjen e jo serbve.Nuke po flasin hiq shqip madje e kan harru kure thoshin une do lind femi e ai do mesoj edhe serbski edhe allbanski kapak po mallo. Une pata then diqka e po dalin disa para shikime te mijat .Shume nga shqiptart jon ne nivel te kafshve. Nese nuk ndryshojm ne se per serbin ase qe behet fjal.PO jo as ne as ata.Zoti ujkun e fali ujk e lopen lop.Pa dashur te ju lendojEra ,kur po na vjen pranvera hahaha.

 7. #247
  1+1=2 Maska e eaglexxx
  Antarsuar
  24-08-2009
  Postime
  161
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Edhe njehere po e them eshte nje flluske sapuni e fryre shume .
  raste sporadike ka sa te duash :Shqipetare te martuar me kinez,me njerez me ngyre,me rus ,me serb , me gjerman ,me italian, me japonez , me turq, me somalez , me boshnjak, me amerikan etj.

  Megjithate keto vajza mund t'i quajme fatkeqe, per nje apo nje tjeter arsye ,por nuk ka te beje fare me kombetarizmin dhe atdhe dashurine,sepse edhe tema me kete qellim eshte hapur.

  Thjesht desha te dija ?

  A ka martesa me serbe ndermjet shqipetareve te Kosoves?
  .................................................. ........................................

 8. #248
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  3,074
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Serbija dhe populli serb as nji here nuke jon treguar miqsor ndaj shqiptarve.Une e di se ekzisto nji kumunitet serbo malazez dhe tani ata po martohen me njeri tjetrin ,po nji gje qe nuke e arsytoja apsolutikisht nji njeri qe keto martesa ti vlerso si per afrim me popullin serb.Martesat e tilla u vlersuan ne fillim mes muslimanve boshnjak e serb e kruat po nuke u tregua as pak si afrim per keta popuj kshtu u tregua me luften ne Bosne.Sa per historit e historianve serb se nena e Skenderbeut ishte serbe ,ajo vazhdoj sa edhe Skender beun e ben nji her boshnjak me destinim te fundit serb ,dukej ky tren i historise serbe.Serbija ju ka sjell vetem fatkeqsira shqiptarve dhe kete nuk ben ta harrojn kurre shqiptart , ju per tu hakmerrur po per te mose behen gjahu i ketyre egersirave te ndyra.Une jom i bindur se ka njerz ne forum qe futen vetem sa per te hupur koh ,per te ndez debate por disa vertet spo ja gasin hiq ama bash hiq .Serbija duhet me sinqeritet te kerkoj falje nga shqiptart per krimet qe ka ber,te tregohet se vertet don te kemi fqinjisi po edhe miqsi por jo ne ket menyre ,te vrava te djega e masakrova dhe tash pot ....... kjo ju shko per shtati veq me serb te kufirit shqiptaro cernagor(Shqiptaro - Shqiptar) dhe me shqiptart qe kan ren nen nivelin e kafshes. me keq ardhjen me te madhe po e theksoj po ezeza e zez e e bardha e bardh.I shalla shqiptarve jua bje zoti met se kshtu do te jen te humbur .E humbem bregdetin adriatik e humbem ter panonin ,nisusin hercegovinen ,tash jemi mbet nji pellemb tuke. Dhe pse e humbem ngase nuk e vlersuam dhe se deshem vellan po punuam per shkaun,Ata qe me serjozotet mendojn ti afrohen serbit pa levizure serbi nji milimeter nga pozicioni qe don ta ruaj se ishte viktim .Dhe pa e njohure kosoven pa e denuar rezhimet serbe qe na sollen vetem kobe lufta shkatrrim ,kosova dhe ter shqiptaret mose genjehen se luftrat mbeten pjes e se kaluares ,gabohen.

 9. #249
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  3,074
  Faleminderit
  27
  20 falenderime n 20 postime
  Citim Postuar m par nga eaglexxx Lexo Postimin
  Edhe njehere po e them eshte nje flluske sapuni e fryre shume .
  raste sporadike ka sa te duash :Shqipetare te martuar me kinez,me njerez me ngyre,me rus ,me serb , me gjerman ,me italian, me japonez , me turq, me somalez , me boshnjak, me amerikan etj.

  Megjithate keto vajza mund t'i quajme fatkeqe, per nje apo nje tjeter arsye ,por nuk ka te beje fare me kombetarizmin dhe atdhe dashurine,sepse edhe tema me kete qellim eshte hapur.

  Thjesht desha te dija ?

  A ka martesa me serbe ndermjet shqipetareve te Kosoves?
  Une para disa dite degjova lajm te sakt se nji shqiptar ja beri nji ortake
  gruas se vet dhe qa se xix xix Mesen e gjyshes emis , gjegjsisht mesen e vellaut DUSkosShkin vallahi(SERBE) Po e dhe ky kllashari jon shqiptar asht hajvan ,jon martu kafshet si gjithe her. raste tjera skom ngegju pas lufte, e pom behet qefi per zotin qe spo nije raste tjera e kurre mose nifsha se popull ma tinxare nuke ka pokit albanin tone maje mend ka me ba pej ni trupi dy trupa fizik. nihum prap insha alla.

 10. #250
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga s0ni Lexo Postimin
  Angert,
  shkrimi yt me shqeteson, nuk ke pse ta ndihesh me kaq zjarr martesen e disa vajzave me serb. Mos e ndiej kaq shume sikur te jete martuar motra jote. Lodh veten tende kot se cbehet ne shtepine e tjetrit, vajzat qe kane bere kete zgjidhje e dine vete dhe besoj 100% nga e keqa jane martuar e jo me dashuri.
  Mos na kujto 97 tani....me mire hajde ti perkushtojme me shume kohe lajmeve te mira, se shpejti do te hyjme ne Bashkimin Evropian dhe presim vendimin mbi heqjen e vizave. Rruga Kosove-Shqiperi po ndertohet (ishte me te vertete mahnitese, bukuria e maleve ngela me sy hap dhe pse rruga ishte edhe me e gjate/lodheshme sesa ajo e maqedonise, me dha emocione qe vecse vendi jot te dhuron)
  Pak nga pak po permiresohemi edhe ngjarje te tilla martesore do mbeten ne pakice.
  Angert, Jeta eshte e bukur Ti kushtojme me teper kohe gjerave qe na ben te ndihemi mire, mos harxho kohen tende me urrejten ndaj serbve sepse vret veten shpirterisht. Perqafime
  --------------------------
  sepse nga serbet asnjiher nuk vjen diqka e mir per shqiptar
  e gjith kjo tani qe pollli esht nji
  metod tjeter e rrezikimit te shqiptarve qe planifikon serbia e rusia ne shenjester esht shkdora per momentin dhe vajzat e keti rrethi

  synohet kjo pik dhe un alarmoj per rrezikun qe i kanoset shqiptarve
  nese nuk merren masa menjiher qe gjendja te ndryshoj
  nuk dua ta shof asnji serb as 500 ki,ometra afer shqiperis edhe nese ai esht po aq qellimmir si nene tereza -
  serbi nuk guxon ti afrohet mgegjave shqiptare 500 kilometra asnjiher ne jetene tij se le ma te kaloj megjen shqiptare
  ky nacion djajsh te mallkuar vetem vuajtje do te na sjellin dhe asgj te mir nga keta satan do te kemi vetem pengesa luftra gjak e lot dhe mjer brezate se ardhmes se qfar telashe do i sjell serbi ballkanit dhe europes
  natyrisht i perkrahur dhe nxitur nga rusia

 11. #251
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Antarsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  5,513
  Faleminderit
  274
  38 falenderime n 37 postime
  Spektri Lajme
  Gjuha nuk sht nj penges pr serb-ndeshje shqiptar

  Data Publikuar: Dhjetor 02, 2009
  I love you's "scribbled mbi duart e tyre n nj gjuh q nuk e kuptojn, Vidan dhe zotohen Djana veten n martes dhe t angazhohen pr nj jet t re s bashku. Never mind historin e kombeve t tyre t konfliktit dhe dyshimit, ose moshn 18-vjeare hendek , krko gjat Vidan Mitroviq pr nj nuse e ka marr at nga nj fshat i vogl n jugperndim t Serbis t gjith kufirit t Shqipris s Veriut.

  Vendet e tyre, etnike dhe fetare shufrat e larg, kan debatoi pr brezat, sidomos lidhur me Kosovn, dhe ende dyshimet zgjatem. Tani, i trembur dhe i vjen turp me emocion t rast, 24-vjear Djana Isufi po prgatitet t lr shtpin e saj n fshatin shqiptar e Grude e Re.

  Vidan, 42 vje, merr dorn e saj dhe shkruan: "I love you" me stilolaps n at n fjalt e vetme e shqiptar ai e di. Ajo, nga ana tjetr, shkruan njjtin mesazh n pllmba e dors s tij, kt her n gjuhn serbe, nj gjuh ndryshe ajo nuk e di as. Kjo nuk ka merak at. Ai thot se sht i sigurt se ata do t jen n gjendje t komunikojn "me sy, me duar dhe me zemr. Fjal t tjera do t vijn m von.

  Disa nga t afrmit e Vidan kan br edhe udhtim, dhe familjet e dy fiances takohen n shtpi. N frontin e t dashurit e tyre, Vidan dhe shkmbimi Djana unaza dhe ndr vet, ai n traditn ortodokse serbe, ajo n nj katolike. Ceremonia zyrtare martess do t zhvillohet nj dit m von n qytetin perndimor serb t Uzhics, por Djana tashm mund t vishni veshje t saj t martess.

  Njerzit e rinj t ln Shqiprin pr t emigruar, "thot babai Djana e Kanto." Vajzat shqiptare nuk jan t tepruar. Ata jan t ndershm, shum modest n nevojat e tyre. Vidan na tha se t gjitha vajzat serbe duan t nisen pr n Perndim. Ata nuk duan t qndrojn n shtpi dhe t kujdesen pr nj familje. "Vidan gjetur Djana prmes nj agjencie martes. Kjo lloj martese serbo-shqiptare nuk sht e rrall, dhe ka disa shoqata t regjistruara zyrtarisht me autoritetet q sindikatat t organizojn t tilla.

  Gezim Gjoka, i cili punon pr nj agjenci martese n qytetin verior shqiptar t Shkodrs, than se s paku 86 grave t reja shqiptare kishin serbt martuar gjat dy viteve t fundit. "Katr fmij kan lindur nga kto sindikata. Un nuk shnojn do divorc," shtoi ai me krenari. Ai tha se krkesa ka ardhur nga t gjith Serbin, jo vetm n jug q sht goditur nga nj eksodin rural. Pavlo Jaku, nj avokat q prfaqson serbe dhe pakicave malazeze n Shqipri, tha se ka qen s paku 8.000 krkesat e pazgjidhura nga serb rinj
  njerzit q t martohen me femra shqiptare.

  A sht ai i lumtur? "Un mendoj kshtu" Disa jav kan kaluar. N fshat i vogl e Ruda Bukva, pran kufirit me Bosnje dhe arritshme vetm prgjat nj udh poshtr, Vidan jets Mitrovic savours me nusen e tij t re. "Natyrisht, un u prpoq pr t gjetur nj grua ktu, por nuk keni punuar," shpjegon ai, si nj qeshur Djana prgatit kafe.

  Un megjithat vendosi t qndroj n fshat dhe pr t vazhduar pr t prodhuar raki rakija (tradicionale serbe), si babai im. "Vendi i tyre sht i thjesht, por mikprits. Fjalor serbo-shqiptar shtrihen n tryez kuzhin pran manuale se si pr t msuar gjuht .

  Un jam i lumtur t shoh se ajo ka msuar veten ktu. Ka pasur 25 apo 26 vjet q nga hera e fundit fshati kishte nj nuse ", Vidan shton." Asgj nuk sht m e keqe se vetmuar. "Fshat i vogl sht nj grup i vetm rreth 20 shtpi dhe mezi 100 vet. Popullsis ka rn si ln t rinj pr nj jet m t mir diku tjetr. Vidan tha se n fshatin Djana n Shqipri, ajo u burra t cilt u larguan. "Shumica e tyre largohen sa m shpejt q ata nga ana e 18, duke krkuar pr nj jet m t mir n Austri, Itali apo gjetk.

  Djana thot se ajo ishte "i pranuar mir dhe me respekt" nga banort e Ruda Bukva dhe familjes Vidan, edhe pse disa nga fjalt e saj serb shpesh t shkaktoj t qeshura t qeshur. Ajo sht n kontakt t rregullt t telefonit me familjen e saj, komunikon me gra t tjera shqiptare i martuar me serbt dhe gzon shikuar Vidan vlersojm ent e mishit me pancakes cabbages dhe ajo prgatitet pr at.

  Edhe pse i matur, syt e saj t shklqej. Ajo jep prshtypjen ajo ndihet n shtpi ktu, dhe shpesh duket mbi affectionately n burrin e saj. Pra sht Vidan lumtur? Djana nuk ngurrojn t thon: "Un mendoj kshtu." AFP

  Burimi; http://translate.google.com/translat...A%3D%3D&anno=2
  Askush nuk te pyt: 'ka bere atedheu per ty por 'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 12. #252
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,155
  Faleminderit
  99
  61 falenderime n 55 postime
  A e dini qe po beheni te padurushem ju patriotet" e Kosoves.

  shihni mer kasollen tuj.me shume keni minare se shkolla.

  po na boheni atdhetar tu lujt tastjeren.lirik bo pak pushim se te shteren forcat.

 13. #253
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  A e dini qe po beheni te padurushem ju patriotet" e Kosoves.

  shihni mer kasollen tuj.me shume keni minare se shkolla.

  po na boheni atdhetar tu lujt tastjeren.lirik bo pak pushim se te shteren forcat.

  mos ke merak ti per patriotet nuk na shterren forcat ne

  nese iliret qyqar e te paorganizuar por te shpartalluar si dhit qe ishin i lan sllavt e stepave me hy ne ballkan ne se paku qe jemi me te vetedijshem

  nuk do ti lm aq leht sepse brezi shqiptar qe esht tani esht me i vetedijshm
  nuk do ta leshojm kombin ton qe te degjnrohet e serbizohet
  patriotet shqiptar do te gjenden te gjith bashk ne nje front
  prandaj propozoj qe te krijohet lidhja atdhetare patriotike shqiptare
  ku te gjith patriotet ta gjejn aty adresen dhe mbeshtetjen
  sepse patriotet jan ma te rrezikuarit

  patriotet nuk kan kurfar mbrojtje ata jan ne shenjester ata nuk kan as mbrojtje materiale as ushtarake as policore as kurfar baze ku te drejtohen e te ndjehen te mbrojtur te adresuar te perkrahur

  ndersa tradhtart po tradhtart kan perkrahje finaciare nga agjenturat e huaja kan para kan mbrojtje kan strehim ne rast nevoje kan lidhjet e tyre ndersa patriotet rrijn si qyqet te pa organizuar
  ata luftojn veq e veq por kurr jo n e nji lidhje te bashkuar
  tash duhet te krijohen grupe dhe organizata te atdhetarve
  esht ky i vemti shpetim o gjeraqinave shqipeve shqiptare

  le te dihet se kush esht sorr shpendkeqe tradhtare qe don te ja nxjerr syt atdheut e kush esht shqipe

  nuk do te mbetet atdheu jetim se Mic Sokoli e Oso Kuka Azem Galica Jakup Feri
  Adem Jashari Shote Galica Tahir Meha Selam Labi e Zhuj Selmani
  kan lan pasardhs siq la teuta e agroni
  nuk jepet aq lir kombi e atdheu siq mendon dikush kjo nuk ka per te ndodh
  pa u shtrengue zmerat qelike shqiptare e dhembet e djemve te Oso Kukes
  dhe gabim esht kjo qe thot ky drague se te pa durueshem jan b patriott

  te pa durueshem jan b pikrisht tradhtart kriminel mafioz ndytsirat qe shesin adtheun per pes pare atdheu kombi esht i shtrejte nuk shitet nuk ka qmim me atdhe nuk luhet

  kush jan te pa durueshem ata q e embrojn te drejten ne token stergjyshore kombine tyre interest e atdheut apo ata qakaj e grryesa ne themelet e atdheut
  tradhtart maskarej jan b te pa durueshem agjenturat e huaja qe nuk ln me dot pa perdorur per ta sllavizuar e grwqizuar kombin shqiptar per ta skllavruar poshtruar varfruar mjeruar gjunjzuar

  per ta b me lot te mbyten ne det te ikun ne serbi te armiku

  per se ather luftoj teuta e agroni bardhyli skednerbeu ismail qemali is boletini e sa e sa trima e burra e gjaku shkoj rreke per te jetuar te kir dhe me nder ne atdheun ton un nuk urrej kombe por nuk lejoj qe kombin tim dikush ta myk te ja vras ndergjegjen kombtare muziken artin lirin pasurin teritorin
  e ta degjenroj e ta varfroj ta mjeroj ta asimiloj

  secili komb le te rrij ne punen e vet ne token e vet ne lirin vet ne artine evet
  ne etnin e vet ne paqen e vet
  ne shqiptart nuk po sulmojm as nuk po shkepusim teritore as nuk po dergojm pedofil e masakrues ne vende te huaja as pushtues as marrina sabaotatore e grupe tjera armiqsore siq po bejnserbete greket

  tradhtart si familja e diana isufit qe kan prapavija politike per cotpimine shkdores bollanot qe kan prapavija politike per coptimine himares
  dhe te tjeret ne kosov qe coptuan mitrovicen tradhtart jan b te pa durueshem e ke shu gabim ti drague dhe mos e mbaj at emer

  se emer i mdh esht ai ai emer i shkon dikuj te familjes Jasharaj
  ndonje patrioti te dreres si Mic Sokolve O so Kukeve
  Un jamm kunder atyre q eprekun interesat e kombit tim duke qen i till un e di se sa dhimbje esht qe ta ngacmoj e ta cenoj dikush atdheun prandaj jam i ndergjegjshem e di se sa dhibje esht prandaj nuk ja preku kombeve tjera interesat e teritorin as kulturen as jeten nuk ua rreizkoj as atdheun per se ata ne po vazhdimisht
  dhe nese bertasime psikasim per token ton alarmojm qka ka diksuh kunder nesh patriotve q far krimi bejm ne qe mbrojm atdheun ton te dfashur
  natyrisht s ekush na bie ne qaf ne dhe atdheut ton do t e jehojm do te brtasim kush me poend e kush me pushk por koha esht qe atdhetaret te jen bashk te ken lidhje politike organizative bizenese mbrojtje kapitale kordinative

  tradhtart jan b te pa dureueshem jo patriotet

  qe ja duan te miren popullit vendit atdheut
  por me te rrezikuar s e patriotet nuk ka kategori ne keto kohra te mallkuara prandaj patriotiet ata duhet ti ken shoqatat e tyre mbrojtese

  dhe mjaft te pasura materialisht per veprime dhe qellime patriotike


  ku te adresohen

  dhe duhet te jen aq te organizuar perfekt
  sepse tradhia ne keto koh esht e madhe -

  patriotve ju duhet mbeshteteje jo tradhtarve
  kaho po i gjejn tradhtart fondet parat me thas perse patriotet nuk po kan para as nuk kan skurfar sigurie eksistence
  pers e me qellim q ete ata te shkatrohen bashk me kombin
  ja per se
  por themelete kombit i mbrojten trimat me koh me gjak dhe sakrifica
  jasharajt u flijuan komplet por pati edhe flijime tjera qe nga koha e ilirve kur nenat ilire me fmi binin ne flak per te mos ra ne duart e armiqve

  keshtu veproninedhe femrat shqiptare qe binin ne gremina mos me ra ne dor te armniqve ndersa tradhtia sot i qet ato ne doren e armiqve te blera me para si kafsha

 14. #254
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga Kreksi Lexo Postimin
  Spektri Lajme
  Gjuha nuk sht nj penges pr serb-ndeshje shqiptar

  Data Publikuar: Dhjetor 02, 2009
  I love you's "scribbled mbi duart e tyre n nj gjuh q nuk e kuptojn, Vidan dhe zotohen Djana veten n martes dhe t angazhohen pr nj jet t re s bashku. Never mind historin e kombeve t tyre t konfliktit dhe dyshimit, ose moshn 18-vjeare hendek , krko gjat Vidan Mitroviq pr nj nuse e ka marr at nga nj fshat i vogl n jugperndim t Serbis t gjith kufirit t Shqipris s Veriut.

  Vendet e tyre, etnike dhe fetare shufrat e larg, kan debatoi pr brezat, sidomos lidhur me Kosovn, dhe ende dyshimet zgjatem. Tani, i trembur dhe i vjen turp me emocion t rast, 24-vjear Djana Isufi po prgatitet t lr shtpin e saj n fshatin shqiptar e Grude e Re.

  Vidan, 42 vje, merr dorn e saj dhe shkruan: "I love you" me stilolaps n at n fjalt e vetme e shqiptar ai e di. Ajo, nga ana tjetr, shkruan njjtin mesazh n pllmba e dors s tij, kt her n gjuhn serbe, nj gjuh ndryshe ajo nuk e di as. Kjo nuk ka merak at. Ai thot se sht i sigurt se ata do t jen n gjendje t komunikojn "me sy, me duar dhe me zemr. Fjal t tjera do t vijn m von.

  Disa nga t afrmit e Vidan kan br edhe udhtim, dhe familjet e dy fiances takohen n shtpi. N frontin e t dashurit e tyre, Vidan dhe shkmbimi Djana unaza dhe ndr vet, ai n traditn ortodokse serbe, ajo n nj katolike. Ceremonia zyrtare martess do t zhvillohet nj dit m von n qytetin perndimor serb t Uzhics, por Djana tashm mund t vishni veshje t saj t martess.

  Njerzit e rinj t ln Shqiprin pr t emigruar, "thot babai Djana e Kanto." Vajzat shqiptare nuk jan t tepruar. Ata jan t ndershm, shum modest n nevojat e tyre. Vidan na tha se t gjitha vajzat serbe duan t nisen pr n Perndim. Ata nuk duan t qndrojn n shtpi dhe t kujdesen pr nj familje. "Vidan gjetur Djana prmes nj agjencie martes. Kjo lloj martese serbo-shqiptare nuk sht e rrall, dhe ka disa shoqata t regjistruara zyrtarisht me autoritetet q sindikatat t organizojn t tilla.

  Gezim Gjoka, i cili punon pr nj agjenci martese n qytetin verior shqiptar t Shkodrs, than se s paku 86 grave t reja shqiptare kishin serbt martuar gjat dy viteve t fundit. "Katr fmij kan lindur nga kto sindikata. Un nuk shnojn do divorc," shtoi ai me krenari. Ai tha se krkesa ka ardhur nga t gjith Serbin, jo vetm n jug q sht goditur nga nj eksodin rural. Pavlo Jaku, nj avokat q prfaqson serbe dhe pakicave malazeze n Shqipri, tha se ka qen s paku 8.000 krkesat e pazgjidhura nga serb rinj
  njerzit q t martohen me femra shqiptare.

  A sht ai i lumtur? "Un mendoj kshtu" Disa jav kan kaluar. N fshat i vogl e Ruda Bukva, pran kufirit me Bosnje dhe arritshme vetm prgjat nj udh poshtr, Vidan jets Mitrovic savours me nusen e tij t re. "Natyrisht, un u prpoq pr t gjetur nj grua ktu, por nuk keni punuar," shpjegon ai, si nj qeshur Djana prgatit kafe.

  Un megjithat vendosi t qndroj n fshat dhe pr t vazhduar pr t prodhuar raki rakija (tradicionale serbe), si babai im. "Vendi i tyre sht i thjesht, por mikprits. Fjalor serbo-shqiptar shtrihen n tryez kuzhin pran manuale se si pr t msuar gjuht .

  Un jam i lumtur t shoh se ajo ka msuar veten ktu. Ka pasur 25 apo 26 vjet q nga hera e fundit fshati kishte nj nuse ", Vidan shton." Asgj nuk sht m e keqe se vetmuar. "Fshat i vogl sht nj grup i vetm rreth 20 shtpi dhe mezi 100 vet. Popullsis ka rn si ln t rinj pr nj jet m t mir diku tjetr. Vidan tha se n fshatin Djana n Shqipri, ajo u burra t cilt u larguan. "Shumica e tyre largohen sa m shpejt q ata nga ana e 18, duke krkuar pr nj jet m t mir n Austri, Itali apo gjetk.

  Djana thot se ajo ishte "i pranuar mir dhe me respekt" nga banort e Ruda Bukva dhe familjes Vidan, edhe pse disa nga fjalt e saj serb shpesh t shkaktoj t qeshura t qeshur. Ajo sht n kontakt t rregullt t telefonit me familjen e saj, komunikon me gra t tjera shqiptare i martuar me serbt dhe gzon shikuar Vidan vlersojm ent e mishit me pancakes cabbages dhe ajo prgatitet pr at.

  Edhe pse i matur, syt e saj t shklqej. Ajo jep prshtypjen ajo ndihet n shtpi ktu, dhe shpesh duket mbi affectionately n burrin e saj. Pra sht Vidan lumtur? Djana nuk ngurrojn t thon: "Un mendoj kshtu." AFP

  Burimi; http://translate.google.com/translat...A%3D%3D&anno=2
  Se q' jet mund te ken ato femra shqiptare te martuara ne serbi
  del ne fshat dhe gjuhen serbe nuk e njeh
  fshati e shikon me neveri e huaj shqiptare komb armik shekullor
  e shikojne me neveri e urrejtje te mbrendshme
  gjak i huaj pastaj gjaku i serbit esht i helmuar me urrejtje esht substanc urrejtese qetnike

  te jeni te bindur se shpirti serb kshtu flet

  e kam lexuar gjith jeten ne syt e sllaveve ket dhe jam tmerruar nga ato rraca qe natyra i ka krijuar te veqanta
  ne mberndin etyre qendron nje shovemizem i pa spjegushem
  dhe ne momente te caktuara ai esht aq kanibalist kur nxjerr kanibalizmin ne neveri sa qe han njerz ndjenja e tyre shovene mshifet ne syt e tyre edhe kur ishin raportet normale dhe pa konflikte mund te lexoje ne syt
  e tyre se ata ne rastin me te vogel jan ne gjendje te prejn koken e shqiptarit
  sepse te till kishin ardhur nga stepat ruse ne ballkan te till ishin ndertuar me qeliza dhe te till mbeten kjo esht substanciale e formuar e krijuar nuk ka te bej me meremetimin qe mund te behet esht e pa shartuar

  ne shqiptart ne jugosllavi kemi jetuar me ta me sllav nen piushtim te detyruar kemi ndejt ne shkolla burgjeve me ta ekemi pa ne syt e tyre se qka mshefet
  shpirti syt e tyre flisinin ne mendimet e tyre lexohej urrejtja per shqiptarin
  asnjiher nuk mund te ketz integrime serbo shqiptare

 15. #255
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Jam studjues i qdo levizje te tyre i qdo gjesti te serbo sllaveve te tjer


  jam perjetues analizues i i qdo mimike dhe levizje te tyre

  dhe te dinakeris se rrezikshme qe ata e mbajn thell ne shpirtin e tyre me maskuar te mshefur

  ua kam percjell gjestet mendimet gjat vuajtjes se denimit ne burgje me ata
  ku kishte edhe shum pjestar te shum kombeve te botes aty si te burgosur  i kam percjellur ne detale dhe ne hollsi sidomos serbet
  por edhe te tjeret kombe te ish jugosllavis


  isha kureshtar qe ti njof ata

  por vet jeta me ta ne vuajtje te denimeve kaq te gjata me vite te bente ti njofesh
  dhe kam pas shkruar edhe pershtypjet dhe opininet e mia por nuk arrita ti nxjerri jasht burgut sepse me kontrollonin
  qdo shkrim dhe me percillnin qdo hap
  jan teper njerz jashtzakonisht interesant qe i ka krijuar natyra
  dinakeria esht karakteristika e tyre kryesore


  serbet jan teper te perkushtuar ndaj qfarojes se shqiptarve

  edhe me i zakonshmi i tyre ka diqka ne mbrendi qe te len pa tekst


  habitesh me ket kosntruktin e tyre kaq negativ e sidomos te menduarit ndaj shqiptarve qe e kan ata me te vertet te len pa tekst se si mundet njeriu te mshef diqka te till ne shpirt e ta baj ne s trukturen e tyre shpirtrore te tyre at pesh kaq kriminale
  e dinake qellimkeqe ngarkes qe ne fakt nuk mund ta hetoje pa qen tepr specialist i mir intelegjent -
  dinakria e tyre ilegale teper serkete ka ndertuar deri ne detalin me te holl planet shfarosese qubrilloviqiane qe rrenjet e i kan pikrisht ne keta shpirta te popullit serb sepse nga shpirti i popullit serb qubrilloviqi e garashanini e klubi serb i ka mbledhur per labortaorin me te zi vampiresk pansllav te shfarosejes se shqiptarve
  ket negativitet te tyre qe ishte specifik e aneve negative te natyres qe kishte ndertuar serbin nji njeri te till kaq vraese dinak dhe te ngakruar me rriqneri shpirtrore te till e ngarjesa laboratore kaq helmuese me shovenizem kaq kanibal ku as nji lloj principi njerzor epo etike nuk merrej para sysh por vetem plani i zi djallzor kriminal dhe oeqeane te zeza krimesh me burime te pashterrshme urrejtjesh


  ky destruksion negativ energji e errsire e natyres qe kishte krjuar serbin armik qetnik
  siq i pershkruan edhe gjergj fishta kur thot

  per me u gri e per per me u pre ne mni te shoqi shoqit ishin le
  ata ishin laborator shpirtrash fenomen me urrejtje te pashtershme antishqiptare

  ne thelbin me te veqant te errsirave shpirtrore qe ka ndetuar negativiteti kriminal i natyres

  qe ka ndertuar natyra specifika dhe fenomene destruksione te tilla
  ne ata ishte shovenizmi aq oqeanik aq i maskuar
  por ne shpirtine njeriut mun d te mshefet ndoje grop e vogel uji shovenist
  qe ndoshta del dhe daljen e rrezeve ai rrezatohet por ne shpirtin serb oqeane te errta shovene te pa shtershme prej nga vjen keshtu kj far fare fenomenale e mizorive

  ne shpirtin e tyre qendrojn oqeane egersish dinake te mshefta
  te kombinuara me urrejtje manjake antishqiptare

  qe dijn te kamuflohen me nje lloj kozmetike e mbuluar si ilustrueshem

  fytyr qe pas shperthimit shoven del ne skene me sy perbindsh vraese s
  urrejts qetnik

  kur ti vjen rasti ben at q e n uk bn bisha ndaj te pa fuqishmit


  sa te te etshem ishin dhe jan per vrasjen e zhdukjen e shqiptarve ata serbet nuk zgjedhin forma i pranojn te gjitha vetem e vetem qe te marrin troje shqiptare e shqiptarve te ua humbin faren

  me qfar do metode te mundshme dinake

  ajo mask e fytyres seerbe esht mashtruese

  dhe te mashtron ne kosov shum kush ra ne ket kurthe te tyre vraese duke mos qen i aft ta dalloj ta njoh ne thellsi dhe ne raste te jashtzakonshme
  prandaj naiviteti ishte i madh i mases dhe ra aq shum ne kthetrat e tyre te dhunes
  pa qen te pregatitur me menquri per te deshifruar serbin kriminal vraese
  sepse sikur ta dinin e ta njihnin do te kishin marr masat e menqura me koh paraprakisht
  me mjeshtir strategjike por ka edhe shqiptar naiv q enuk jan ne gjendje nuk kan aftesi te menduariot per deshifrime e njohje te njerzve

  por mjer ai q e bie nen thiken serbe na tastze te caktuara ne kummine fenomenit t etyre kur smundja e tyre oqeanike urrejtse fillon e derdh vrerin shovemist te tebruar kanibal sidomos ndaj te pa fiqsihmit ai esht krejt mizor ndaj fishnjeve e djepave grave dhe te pa fuqishmve


  ne raste te caktuara serbi por edhe disa tjer i kan keto karakteristika

  pra maskohet aq mir sa te habit te len pa tekst po te mos jesh i aft te deshifrosh me koh qellimin
  e tij pastaj fillon rjepja prerja ne fyt masakrimi dhe sadizmi


  siq esht deshmuar dora dhe zemra e shpirti makaber i kriminelve serb
  ne masakrat e kosoves ne dhunen e grave
  ne veprat bizare tze ndyra manjake masakrat e fmijve

  e te njerzve te pafajshem

  nuk po genjej as nuk po them diqka te re

  kjo dihet dhe mund te shifet me fakte e vepra

  se q egersi kanibale deshmoj edhe ne kohrat me te reja te ketij civilizimi

  serbi i masakrave rrenqethse te egra barbare  pra nuk po genjej por po deshmoj nje te vertet


  qe e dijn te gjith popujt e botes kjo nuk esht diqka e re te gjith i njohin mizorit serbe

  dhe mund te shifet edhe ne yu tube ne filma

  qdo lloj masakre urrejtje dhe veprimi serb ndaj shqiptarve te pafajshem

  jan filmat dhe dokumentart

  jan veprat q e i kan b ata qnjerzior jasht planetar
  pra fytyra e jshtme e tyre maskohet me nje hekurosje palosese dhelprore


  qe te mashtron si krokodili dhe vaj halli kur hyn njeriu ne knetetene tyre urrejtse te shpirtit  nes e nuk ja ve re seciles levizje te tyre te fytyres se tyre
  me kujdes vrojtimin e vezhgimin per ti deshifruar ata

  si dhe syve te tyre bjen ne mashtrimine tyre ne kurthen e tyre dinake  se si nga njiher megjithat oqeani i urrejtjeve srbe

  dhe tmerreve te zeza qe mshefen ne at shpirt

  e kan kohen e tyre kur del e shfaqet


  nganjiher ne fytyrat e tyre te veqanta dhe ne veprimet

  ket mund ta dalloj vetem i interesuari per te vene re veset e tyre barbare vertet shpellore


  dhe gjithqka urrejtse ka ne ata

  un q ejam interesuar per qdo detal te deshifrimit dhe njohjes se tyre


  sepse pe r dit isha ne burg me kombe te ndryshme

  dhe te gjitha karakteristikat e tyre me interesonin

  te mbrendshme dhe te jashtnme

  serbet karakterizohen me urrejtje te pa shterrshme

  te gatshme per merit e pa fund dhe veprimet ma ekstreme
  barbare qe mund te pjell mendja bafrbare e qenjes njerzore

  kjo edhe esht deshmuar nuk po them diqka q enuk esht

  por dukurit me te thella negativitete te jashtzakonshme te mundshme
  qe shfaqen nepermes te burimeve fenomenale te pashterrshme te urrejtjeve te tyre qe ata i mbajn ngarkuar ne shpirtine tryee neper shekuj

  kjo te habit s q lloj rrace jan serbet teper inetresant si mund ti mbajn gjith ato errsira oqeanike ne shpirtine tyre kaq te eger e dinak te gatshem gjithnji per m,asakra ma barbare te mundshme e mizore qe nuk kan as mshiren me elementare
  as kurfar shenje vyrtyti as fisnikrie por deri ne qmenduri shkon kasaphanja e ci optimet e tyre q e i bejn foshnjes apo njeriut te pa fasjhem
  ketu qendron i gjith studimi dhe detyra e shum psikologve dhe psikiaterve te merren me studimine njerzve te veseve dhe negatiteve te llojeve te njerzve siq jan serbet mizor e te pa bes teper dinak e ne rastet me te papritura tgeper te jashtazkonshem qe njeriu nuk e pret te habisin te lene te habitur te quditur me veprimet q emund te bejene ata

  -
  ata ket e deshmuan edhe ne veprimet shtazarake ne bosnje
  ne kroaci ne kosov

  ky burim errsire shpirti shoven me ngarkeaa shekullore urrejtje

  pa arsye por te prirur nga truri mendja njeri ngrenese e lakmive bizare per masakra e pushtime per pa drejtesi e krime

  ishte dhuna e tyre kanibale

  dhe urrejtjet me te neveritshme qe mund ti pjkell nji mendje bizare e njeriut meskin

  kanibal

  qe mund te ket mendja njerzore barbarizma

  jo vetem shpellore por teper qnejrzore
  ndersa ndaj shqiptarve ata serbet pra jan gjenetikisht jan teorientuar per keq
  dhe gjitmon me prijet ma negative

  ky esht fakt nuk po them diqka te re ket e dijn te gjith edhe fmijt e djepit
  kjo u pa kjo esht e vefrtet e pa kontestueshme

  e gjith bota mund ta deshmoj ket qe po e them me shkrim ketu pa dyshim keshtu esht
  dhe serbet nuk mund te shterrohen nga keto smundje sepse ne mbrendi te tyre ka oqeane urrejtse qe nuk shterren
  nese marrim nje pomp motorrike dhe provojm te shterrim oqeane
  do te shohim se sa e kot esht puna hargjimi dhe benzina qe bejme per at qellim
  sepse uji perseri bashkohet e mbushet dhe nuk ka fund ashtu jan urrejtjet e serbve ata jan te smur nga oqeanet e pa shterrshme te shpirtit te tyre te errsirave qe jan deshmuar neper shekuj se nuk dijn q esht fqinjsia e integrimi siq e arriten gjermanet dhe franqezet por ata mshefin thiken per djepa te shqiptarve perseri
  sepse jan te smur pa dyshim dhe jan primitiv kanibal qe asnjiher nuk mund te integrohen me popujt e civilizuar  -
  gjat vuajtjes se dinimit kur un isha ne burg


  ata mundoheshin nganjiher te ishin normal ne dialog

  por sa po nuk ishte i pranishem shqiptari aty

  ata flisnin per masakren qoroditeshin shalloheshin neper urrejtje anti shqiptare te pa fre

  ndaj shqiptarve

  flisinin per prerje kokash te shqiptarve

  njeri thoshte do te kisha marr qekanin dhe do te goditja plisa te bardh ne koka te shqiptarve
  ne qeleshe te bardha te shqiptarve

  duke goditur shqiptart ne kok

  tjetri thoshte do ua kisha pre femijt neper kilnika te shqiptarve tejetri thoshte ua kisha mbyt me qekan fmijt e prosa lindur
  sa te lindin

  tjetri thoshte do, ,ua kisha pre fytin shqiptarve

  e qindra e qindra gajasje barbare qe i benenin ne puntori duke treguar edhe me gjeste e thika ne duar ne puntori te burgut e treoginin me shembuj me qekana

  e qeshnin pastaj vampiresisht si bisha ndersa un mshefesha me qellim
  qe ti njihja ti deshifroja te denoncoja shpirtine tyre nji dit me penden time sepse jam betuar qysh ne burg se sa te dal ne liri ket do ta bej

  dhe doja te jem i pregatitur ti njoh ne thellsi s e kush jan
  ti deshifroj vet karakteret dhe fytrat e tyre ti njof sa me mir ne detale

  dhe i ndegjoja me vemendje

  prej pozicioneve te mdryshme ua percillja levizjet ndryshimet ne fytyrat shoveniste


  kur ato ju ndezeshin mrive shobeniste antishqiptare
  dhe ju delte krimi shoven ne fytyra gjveshej fytyra e tyre e stepave te egra ruse e etur per krim e gjak

  delet urrejtjka shovenizmi i qart pansllav ne qehren e tyre vampireske kanibale

  qe donin te hanin shqiptar-

  po sa hynte njeriu ne puneotri pastaj duke u paraqitur se gjoja nuk kam degjuar e nuk ka par gj

  ata e ndryshonin qehren


  dhe mundoheshin ti ngjanin kultures fallco mashtruese engjellore palosje dinake

  tinzare

  ne gjakun e ne zemrat e mendjet e tyre ishte djalli sllav por ata komplet oqeanin e urrejtjes e terheqnin ne errsirat e tyre te vorrrit te quajtur krim e shpirt

  atza ishin bim e veqant e nje krijimi t e till e din vetem fenomeni i defektit specifik
  te natyres te krijoj qenje te till te quditshme

  ishte po ai barbari me te njejtat urrejtje i pa ndryshuar po ai serbi pushtues i stepave

  ruse qe ka ardhur ne ballkan kur prente koka ilire

  nuk esht e mundur te ndryshohet kjo gj gjenetike

  qe esht e lindur te ata ket vet e kam studjuar ne hollsi ne qdo detal  dhe jam bindur vet

  se sidomos serbet jan ata qe duan me doemos shkatrrimin d he shfarosjen ton te kombit shqiptar me qdo kusht

  ndaj tyre duhen vetem mas mbrojtese shqiptarve ju duhet armatim modern dhe te jen ne gjendje vet te presin ruset dhe serbet ne fund te fundit ne jemi mbrojtesit me te sigurt te perendimitt e eruopes vet nga pasnnllavizmi ne shqiptart jemi muri ma i qelikt kunder njerzve te till kaq te eger qe rrezikojn jo vetem eujropen por edhe turqin e vendet tjera aziatike

  Bota duhet te na ndihmoj ne

  qe ne shqiptart te jem populli me i pregatitur me i zhvlliuar e me ushtri e armatim me te fuqishmin


  ne te gjitha apsektet te zhvilluar

  per tu mbrojtur nga keta njerz te eger nga serbet pushtues dinak

  qe nuk heqin dor nga permbysja e civilizimeve botrore

  dhe sjellin rreziqe per europen dhe stabilitetine saj -
  sjellin ndoshta edhe luften e trete botrore siq i kan sjellur dy luftra botrore qe ne se shihen ne esenca pikrisht per shkak te sherreve serbe kan filluar
  sepse serbet dhe ruset rrezikonin interesat gjermane te asaj kohe por edhe tani te till jan

  pa dyshim

 16. #256
  Maska e Liridona
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Mancester.Uk
  Mosha
  38
  Postime
  172
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Pasha ty moj dade s'po te lexon kush...Lere te past dada kete pune se nuk o per ty!
  Liridona

 17. #257
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  serbet po te kishin fytyr do te duhej te rrinin te heshtur per dy tre shekuj
  per gjithqka e masakrat q e kan b poshtersit e flliqesit kanibale

  por jo te shfaqen menjiher me kaq paftyrsi e si te pa cip e te radhiten me martesa gjoja me nga 8000 serb qe ne fakt shum mir dihen qellimet e tyre
  se pse duan tu fusin hundet ne shqiper i
  ne veri ata kerkojn te bejene at q eben bollano ne jug kryengritje
  per coptimin eshqiperis tani ne rrezik esht shqiperia
  dhe zona e shkodres dhe ehimares gezim gjoka ne veri e bollano n e jug

  tani m ne rrezik nuk esht kosova per shkak se aty u b tollovi e madhe
  dhe serbet per momentin nuk kan gjasa ne koosov te bejne diqka
  ata edijn dhe sepse aty esht edhe faktori nderkombtar


  ata jan kan msy shqiperis sepse aty nuk esht faktori nderkombtar dhe ket shans ekan vrejtur ata
  e kan pa se shqiperia nuk ka kontroll te fort per momentin
  shqiperia esht ne rrezik nga greku e serbi

  secila pllembe e tokes se shqiperis esht ne rrezik

  nga edi ramt bollanot e gzim gjokt

  le te dijn te gjith shqiptart prandaj forcat shqiptare duhet te koncentorhen ne mbrojtjen e atdheut kah shqiperia

  pamvarsisht se nazim bllaca beri nji pshtjellim te madh tani ne koosov

  ne keto kohra
  perseri po them se kosova nuk esht ne rrezik sa shqiperia
  shqiperia esht ne rrezik qe ta dini o vllezer patriot shqiptar

 18. #258
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,593
  Faleminderit
  19
  100 falenderime n 93 postime
  Citim Postuar m par nga angert Lexo Postimin
  serbet po te kishin fytyr do te duhej te rrinin te heshtur per dy tre shekuj
  per gjithqka e masakrat q e kan b poshtersit e flliqesit kanibale

  por jo te shfaqen menjiher me kaq paftyrsi e si te pa cip e te radhiten me martesa gjoja me nga 8000 serb qe ne fakt shum mir dihen qellimet e tyre
  se pse duan tu fusin hundet ne shqiper i
  ne veri ata kerkojn te bejene at q eben bollano ne jug kryengritje
  per coptimin eshqiperis tani ne rrezik esht shqiperia
  dhe zona e shkodres dhe ehimares gezim gjoka ne veri e bollano n e jug

  tani m ne rrezik nuk esht kosova per shkak se aty u b tollovi e madhe
  dhe serbet per momentin nuk kan gjasa ne koosov te bejne diqka
  ata edijn dhe sepse aty esht edhe faktori nderkombtar


  ata jan kan msy shqiperis sepse aty nuk esht faktori nderkombtar dhe ket shans ekan vrejtur ata
  e kan pa se shqiperia nuk ka kontroll te fort per momentin
  shqiperia esht ne rrezik nga greku e serbi

  secila pllembe e tokes se shqiperis esht ne rrezik

  nga edi ramt bollanot e gzim gjokt

  le te dijn te gjith shqiptart prandaj forcat shqiptare duhet te koncentorhen ne mbrojtjen e atdheut kah shqiperia

  pamvarsisht se nazim bllaca beri nji pshtjellim te madh tani ne koosov

  ne keto kohra
  perseri po them se kosova nuk esht ne rrezik sa shqiperia
  shqiperia esht ne rrezik qe ta dini o vllezer patriot shqiptar
  o angert

  shkruj

  mor vlla me

  rregulla drejtshkrimi

  se

  nuk lexojm dot temen

  vetem prej

  postimeve te tua

  qe

  i zgjat

  kot pa lidhje

  duke shtu

  hapesira

  vend e pa vend

 19. #259
  Perjashtuar
  Antarsuar
  20-10-2005
  Postime
  1,757
  Faleminderit
  0
  5 falenderime n 5 postime
  Koncentrim politik spiunazhi dhe i agjenturave serbe ne shkoder fillim i stacionimit te bazave ne shkoder nepermes martesave me gra shqiptare agjenture pansllave
  akt agjentursk i serbve dhe rusve me prapavi strategjike ne shkoder, pastaj pasi t arrijn t hyjn ne shkoder neperme s ksaj lidhje fermash ata do ta bejne andej nje qameri t e re spattrim etnik me thika per ta be andej serbi ne menyre qe te ja nderprej rrugen me qdo kusht perendimit andej nga deti per dalje ne azi


  serbo rusia do t kerkojn pastaj autonomi serbe ne shkoder pamvarsi komb serb te drejta serbe ne shkoder

  flamur kombtar e serbi pastaj serbo rusi pansllavi baza e arme anije luftarake tanke ushtri serbe qetnik qendra spiunimi

  thika prejre ne fyt dhunime femrash prerje kokash te foshnjeve shqiptare ne djepa dhunime te femrave pastrime etnike

  nipat e shqiptarve e te baballarve serb pastaj do e sjellin qirilicen ne shkoder e do e shtrijne ne gjith shqiperine deri sa ta bejne gjuhe e alfabet zyrtar


  pastaj do i vendosin bazat atomike nendetset raketat ruse ne ballkan atomin kthimin
  r aketave me koka andej nga vatikani perendimi europa mncheni parisi londra roma uashingtoni stambolli -
  keshtu e kan deshmuar serbet nper shekuj keta jan serbet ruset qe sillen rreth ballkanit me thika te pergjakura ne duar e me maska e martesa shqiptare do te konkurojn ata me miliona per ket qellim deri sa te behet shqiperia serbi ,
  deri sa te fusin bazat ushtarake dikund ne shqiperi pastaj fillojne dhunimet prejrjet e njerzve ne fyt dhe kur amerika i kercnon serbet ata i thon amerikes ketu nga shkodra ta bej hi e pluhur europen me raketa ruse hajde shqiperi hajde edhe kjo po ndodhe martesa me armikun shekullore qfar mejerimi -
  per hajr ju qofte miqsia me shkja ju disa shqiptarve te shqiperis

  paskit qene patriot s e jo mahi mjer kosova mjer europa e mjera mjer arabt turqit amerika bota dhe njerzimi qe ju ka ju disa shqiptarve mendjecekt ne ballkan
  qe mendojn bota se ju ka aleat te beses e baze te sigurt te perendimit

  te mjert perendimi per e aleancat per keta disa shqiptar te mjere qe nuk kan vetedije sa pula po keta disa prej tyre qe ebsa per pes lek shesin baben

  e mjer bota dhe civilizimi per vetdijen q e keni ju disa shqiptare mjeran te shkdores
  qe na hapni plag e mjejrime ne keto kohra dhe na shqetesoni ne kosovarve e te tjeret perendimin ameriken dhe te gjith aleatet me keto sjellje proserbe proruse
  te smura duke deshmuar s e ne ju nuk mund te mbeshtetet askush
  as amerika as askush sepse disa shqiptar nga shqiperia vertet jan te mallkuar dhe meritojn e plumbin ballit shkurt dhe pa asnji diskutim
  gjtihqka kisha besuar por s e vie puna deri ketu qe serbi ne keto situata arrin te hyn ne shkoder ket nuk e kisha besuar

 20. #260
  VETEVENDOSJE! Maska e Endri_UCK
  Antarsuar
  11-12-2009
  Vendndodhja
  Me Shqiponjat.
  Postime
  405
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Citim Postuar m par nga drague Lexo Postimin
  A e dini qe po beheni te padurushem ju patriotet" e Kosoves.

  shihni mer kasollen tuj.me shume keni minare se shkolla.

  po na boheni atdhetar tu lujt tastjeren.lirik bo pak pushim se te shteren forcat.
  I padurushem je ti e jo Kosovaret,
  Merr pak shembull na Kosovaret qe te behesh dhe ti pak si ata per me tu then te verten as te maj e kambes nuk ja rrin ti!

  PS: Sa po keto loj martesa mo mire te varesh veten sa te martoesh me Serbe ose Serb TURP I MADHE KETO QE BEJN FAMJLJET SHQIPETARE.!
  Shqipri, o jetgjat, ty t kemi mm e at dhe pr ty do t luftojm gjersa t t trashgojm.

Faqja 13 prej 26 FillimFillim ... 3111213141523 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •