Close
Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 92
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2005
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Doktor Sali Berisha mbushi 65 vjet.

  Sot, Lideri i kombit Dr. Sali Berisha mbush plot 65 vjet.
  Nderit dhe krenarise se kombit, i urojme edhe shume vite te tjera pasi qe Shqiperise ne keto momente te medha te ktheses historike, i nevojitet nje Skenderbe i koheve tona, e ky eshte Dr. Sali Berisha.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime nė 44 postime
  100 vjec u bafte po larg politikes ishalla
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Edhe 100 vite tjera me lumturi, ohh qenka peshorja, drejtesia , i mat gjerat mir .
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e KokeKatrori
  Anėtarėsuar
  18-06-2009
  Vendndodhja
  perballe Malit
  Postime
  237
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga REALIST Lexo Postimin
  Sot, Lideri i kombit Dr. Sali Berisha mbush plot 65 vjet.
  Nderit dhe krenarise se kombit, i urojme edhe shume vite te tjera pasi qe Shqiperise ne keto momente te medha te ktheses historike, i nevojitet nje Skenderbe i koheve tona, e ky eshte Dr. Sali Berisha.
  Eshte per te ardhur keq qe perdhos emrin e Skenderbeut me kete krahasim !!! Emrit te Skenderbeut mund ti afrohet vecse emri i nderuar i Komandantit Adem Jashari, prandaj kujdes kur leshon te tilla brockulla. Sipas teje i bie qe edhe Tosi-Fatosi te jete Gjergj Elez Alia, Edi => Mujo Ulqinaku, Xhozi => Shote Galica, e keshtu me radhe per tere "Doktoret" e Kombit tone qe po lengon ....

  Saliu u befte edhe 150 vjet, por Ti mbaje veten dhe mos na e perzie stomakun

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2009
  Postime
  88
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga REALIST Lexo Postimin
  Sot, Lideri i kombit Dr. Sali Berisha mbush plot 65 vjet.
  Nderit dhe krenarise se kombit, i urojme edhe shume vite te tjera pasi qe Shqiperise ne keto momente te medha te ktheses historike, i nevojitet nje Skenderbe i koheve tona, e ky eshte Dr. Sali Berisha.
  I ke pire ilacet sot?
  Shif se ke nje mize te hunda! E shef dot?

  Sa per dijeni, Skenderbeu i cliroi trojet shqiptare nga zgjedha turke, ndersa "doktori" po u fal trojet shqiptare grekeve. Kjo nuk eshte as me pak e as me shume, por tradheti kombetare!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Mciri : 15-10-2009 mė 15:01 Arsyeja: permiresim

 6. #6
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,707
  Faleminderit
  186
  237 falenderime nė 190 postime
  Urimet e mia per ditlendjen e kryeministrit SHQIPTAR!!
  Urime per njeriun qe po munohet me zgjidh "lamshin" e madh t'problemeve Shqiptare!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #7
  maraklije Maska e bombona
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  urime per sali berishen,njishin e shqiptareve,e per kryeministrin me sipatik te shqiperis deri tani
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  E paska nje dite para Enverit.
  Pritet te hapi tvsh neser nje teme urimi.
  Feelings change - memories don't.

 9. #9
  faraone Maska e tutankamon
  Anėtarėsuar
  11-03-2009
  Vendndodhja
  perball komshiut
  Mosha
  37
  Postime
  3,017
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 8 postime
  ahh mos me shpetoft nga duart asnje mbese e sales////

  nejse , o hapsi temes sa lek te dhan per te hap ket teme ....hajt edhe ty 100 vjec...

  po kujt po i rr ... se ka ditelindjen sot sala ??
  Cdo Gje Ne Jete Paguhet , Eshte Thjeshte Ceshtje Kohe . . .

 10. #10
  mall Maska e bili99
  Anėtarėsuar
  05-04-2007
  Vendndodhja
  USA
  Mosha
  55
  Postime
  1,803
  Faleminderit
  372
  43 falenderime nė 32 postime
  Urime per Ditelindje z.Sali Berisha , shendeti dhe lumturia familjare e percjellt gjithmone.
  Edhe 40 vite te tjera festoft ,plot suksese familjare dhe kombetare, i deshiroj ta mberri ta shohi dhe ta jetoje bashkimin kombetar ,per te cilin jep kontribut konkret per cdo dite.
  Gezuar !
  ( nuk do ta harroj Ditelindjen pas sodit , pasi e ka te njejten dite edhe mbesa ime Saranda)

  me nderime,
  bili99
  I Ilirides jam Iliri,
  dhe i lire dua me mbet.
  Per cfardo xhevahiri,
  Shqiperine se jap per jete

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Doktor Sali Berisha mbushi 65 vjet.

  LAJMET KRYESORE

  Kryeministri Berisha feston 65-vjetorin e lindjes mes tė rinjve dhe kabinetit qeveritar

  15-10-2009 /

  Gazeta 55


  “One Man with Courage makes a Majority”, ky ishte dedikimi qė kabineti qeveritar i bėri si urim Kryeministrit Sali Berisha, me rastin e 65 vjetorit tė lindjes sė tij.
  Nė kėtė shkėmbim urimesh, Kryeministri Berisha i falėnderoi ministrat pėr kontributin dhe mbėshtetjen qė ata i kanė dhėnė gjatė kėtyre viteve pėr realizimin e reformave tė ndėrmarra sė bashku dhe i siguroi ata se katėr vitet e ardhshme do tė jenė edhe mė tė suksesshėm.
  Mė pas, Kryeministri Berisha ka pritur njė grup nxėnėsish dhe studentėsh, pėrfaqėsues tė shkollave e universiteteve tė ndryshme, tė cilėt i uruan gjithashtu 65 vjetorin e tij tė lindjes.
  Studentėt dhe nxėnėsit e falėnderuan Kryeministrin pėr tė gjithė reformat e kryera deri mė tani nė arsim dhe pėr sistemin e internetit tė ngritur nė tė gjitha shkollat e vendit. Kryeministri i siguroi ata se nė vitet e ardhshme do tė vijohet edhe mė tej me reformat nė arsim, pėr tė zgjeruar universitet, rritur cilėsinė e tyre dhe pėr tė siguruar vendet e lira tė punės, qė tė gjithė tė diplomuarit tė mund tė angazhohen pėr njohuritė e marra nė shkollė.
  Nė fund tė takimit, Kryeministri i falėnderoi studentėt dhe nxėnėsit pėr vizitėn dhe urimet e tyre, duke u shprehur se urimi i tyre ishte mė i bukuri qė kishte marrė pėr kėtė pėrvjetor tė tij.

  55


  --


  Gezuar Doktor!!!
  Urime e jet te gjate Doktor Berishes per te miren e Shqiperise e te qytetareve te saje e te krejt Shqiptareve.. kudo qe jetojne.. !!  ...

 12. #12
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Te na rroje e te na leje mbrapa...
  La vita č bella...

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime nė 16 postime

  Si lindin barcoletat papandehur

  Te tema qė kam hapur: E duam atdheun, por jo tė jetojmė nė tė.Pse? kam gjetur njė shkrim sa kam qeshur me tė madhe. Ėshtė dialogu midis “tvsh” ( njė forumist me kėtė nofkė ) dhe “karakaxholli”. Lexojini dhe qeshni edhe ju pse jo:

  Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
  e dua atdheun, por kur i thashe babit para disa vjeteve pse nuk vemi te jetojme pergjithmone atje me tha "ne shqiperi ka gogol, ka sali berishe"
  Dhe ja pėrgjigja e karakaxhollit:

  Citim Postuar mė parė nga karkaxholli Lexo Postimin
  e ke fyer gogolin mer jahu.
  Sa kam qeshur, sa kam qeshur!
  E po ditėlindje i thonė dhe mbi tė gjitha kryeminstrin e kemi edhe humorist tė denjė. Do bėjmė dhe i ēikė humor, pra!

  Na rrofsh 100 vjet kryeministėr!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga projekti21_dk : 15-10-2009 mė 17:39
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 14. #14
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Plasėn furēat!
  Nderi dhe krenaria e kombit?! Dikur mendoja se shqiptarėt ishin miopė. Por me kohė ndryshova mendim: shqiptarėt nuk duan tė shohin!!!

  Sala me Skėnderbeun janė vite drite larg.

  Z. Kryeministėr ka 19 vite qė pėrpiqet ta drejtojė Shqipėrinė, por ka mbetur nė atė kthesėn historike. Urojini tė na nxjerrė tė paktėn.

 15. #15
  ..ılılı T.T ılılı.. Maska e Dj-GabrieL
  Anėtarėsuar
  20-01-2003
  Vendndodhja
  Jabanxhi
  Postime
  1,911
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime

  Sot, ditėlindja e Berishės, dhe urimet e munguara pėr burrat e shtetit!

  Sot, kryeministri i Shqipėrisė, Sali Berisha, mbush 65 vjeē. Kjo hyn tek pėrvjetorėt e rrumbullakėt dhe qė sigurisht kanė mėnyrėn e festimit tė tyre; familjare, politike e shoqėrore... Redaksia, si pėrkrahėse dhe mbėshtetėse e filozofisė dhe programit tė tij, i uron ēiltėrsisht njė gėzim dhe sukses mbi sfidat e ardhshme...
  Por, kjo ditėlindje, tė ēon nė vėmendje tė njė ideje qė vlen pėr tė gjithė publikun dhe shoqėrinė. Janė tė shumtė ata qė e urojnė sot Berishėn, por ėshtė ende i papjekur e i paformuar, ai elitaritet intelektual e politik qė mundet ta trajtojė urimin pėr Berishėn si njė mirėnjohje, tė shpallur e tė padyshimtė, pėr tėrė veprimtarinė e tij nė favor tė kombit. Ėshtė njė dramė e madhe e shoqėrisė shqiptare, qė mirėnjohjet politike, njerėzore dhe shoqėrore, i ka tė vėshtira. Kjo ndodh edhe pėr shkak tė njė kulturė tė mangėt qytetare, edhe pėr faktin se mortja e komunizmit e ka deformuar vlerėn e kontributeve politike. Mungesa e mirėnjohjes politike ka shumė partizanė e aktivistė ēartallozė, tė pakulturuar e xhelozė, tė pakarakterė dhe shpesh injorantė, tė cilėt i fryjnė njė bilbili qesharak, se mos na krijohen mitet e reja... Turp i madh! Njerėzimi ka pasur dhe ka mite. Ēėshtja ėshtė a janė tė vėrtetė si mite? Mirėpo, veēanėrisht kėta ēartallozėt e ngrefosur me xhel nė flokė dhe verdhashė nga pantallonat e fanellat, konkubina shėrbimesh e mashtrues tė fjalės, kanė hall njė tjetėr gjė; mos u preket miti i rremė, miti i Enver Hoxhės. Se ėshtė njė kujtim i trishtė dhe i dhimbshėm qė nė kėtė vend ėshtė pėrkujtuar veē ditėlindja e armiqve themelorė tė kombit shqiptar: Leninit, Stalinit, Titos... Madje ėshtė e turpshme tė themi se ditėlindjet dhe urimet pėr Miladin Popoviēin e Dushan Mugoshėn shoqėroheshin me dhurata tė mėdha financiare, kur inteligjencia shqiptare vdiste nė Maliq apo nė burgjet famėkėqija, ku hetimet bėheshin nga oficerė jugosllavė e rusė dhe ku i gjithė ingranazhi i shtetit lėvizej prej kėtyre specialistėve tė krimit komunist. Ditėlindje ivanovėsh e temposh... Njė fat i rėndė, i zi! Pėr 50 vjet, ditėlindjet e diktatorit, ishin ushqimi dhe mashtrimi kombėtar. Ky njeri qė vrau nė qelizė bashkėkombasit e vet, ky njeri qė sa mė shumė ditėlindje bėnte, mė shumė vriste, mė shumė urrente, deri nė shkallėn qė mbasi mbaroi me kundėrshtarėt politikė natyrale, filloi prodhimin e armiqve, vrau njerėzit e tij tė afėrt; shokė, miq e bashkėpunėtorė, e mė pas vrau edhe djemtė e tyre dhe kurdisi qindra gjyqe e themeloi dhjetėra skuadra pushkatimi... Dhe kėtij njeriu i thuhej “marrsh nga ditėt tona”...
  Por njėkohėsisht, na ndalohej festimi i ditėlindjes sė Ahmet Zogut, njeriut qė e themeloi, i dha fytyrė shtetit shqiptar dhe arriti kuota shumė tė larta konstitucionale... Por po tė uroje atė pėr ditėlindje, shkoje nė varr.
  Sa pak mirėnjohės ndaj njė kontributi tė tillė politik, sa pak urime ka marrė ai njeri, pėr ēka bėri pėr vendin e tij. Se padyshhim, cilido politikan, edhe kur i shėrben pėr mirė kombit tė vet, bėn gabime, por ditėn e ditėlindjes merr urime pėr mirėnjohje. Urimi si mirėnjohje pėr kontributet e politikanėve ėshtė njė plagė e rėndė e shoqėrisė. Madje, ka njė inferioritet edhe brenda segmenteve tė vetė drejtimeve politike, nė tė shprehurin e kėsaj mirėnjohjeje. Ka njė drojė mos ėshtė njė turp e njė gabim. Komunizmi kriminelėt i shpall, u feston edhe ditėlindjen vrasėsve tė mirėfilltė, protagonistėve tė shitjes sė Shqipėrisė... Janė tė mbushur kalendarėt me fytyra tė turpshme, qė rrinė fshehur pas arkivave tė mbyllur apo padijes, apo rregullave strikte xheloze tė atyre qė i dinė tė vėrtetat. Por pėr tė gjithė, veēanėrisht pėr tė djathtėt, ėshtė krejt e nevojshme qė tė shpallin dhe tė legalizojnė vlerat, duke krijuar kalendarin e mirėnjohjeve pėr tėrė ata burra qė ia kanė dalė mbanė t’i shėrbejnė kėtij populli dhe kėtij vendi. Nė kėto 20 vjet pluralizmi, Berisha nė opozitė dhe nė pushtet, ėshtė gjithnjė faktor politik nė kahje tė interesave tė kombit. Dikur, njė ish-bashkėpunėtor i tij ėshtė shprehur nė gazetė se ai ėshtė personalitet historik, kurse tė tjerėt nėpunės. Dhe ne, qė punojmė apo jemi pjesė e filozofisė sė tij politike, jo vetėm e duam, jo vetėm e mbėshtesim, por ne kemi kurajon pėr t’ua dhėnė tė tjerėve si vlerė, pėr tė ushqyer shoqėrinė me tiparet e tij, nė planin njerėzor e politik. Berisha - qėkurse fillon e vlerėsohet burri - nuk ka qenė asnjėherė njeriu i zakonshėm apo i mesatares, ai i ka sulmuar majat dhe i ka kapur ato. Kundėrshtarėt politikė, shpesh janė detyruar t’ia pranojnė vlerat, por gjithsesi njė turp i madh publik ka ndodhur: ndėrsa nuk ėshtė bėrė sulmi dhe shpėlarja nga urimet pėr njė kriminel tė dikurshėm, ėshtė anatemuar me njė zell primitiv qė nuk e nderon dhe nuk tregon pjekuri nė reagimin ndaj veprės sė njė lideri qė bėhet shembės i komunizmit, president dhe kryeministėr i Shqipėrisė sė lirė e demokratike. Zelli i dikurshėm kriminal shpėrndahet nė njė pjesė tė mediave duke shpikur vlera tė paqena tek njerėz tė rėndomtė, nėpunės politikė apo vegla tė ēfarėdolloji, qė sigurisht do jenė tė pranishėm nė zhvillimet e shoqėrisė.
  Urimi si mirėnjohje, ėshtė njė guxim. I vetmi qė s’ka nevojė pėr ato ėshtė vetė personi, vetė lideri. As ky shkrim nuk i duhet Sali Berishės. Madje njė keqkuptim mė shumė, apo njė rast qė rrozaxhinjve tė Enver Hoxhės e Pilo Peristerit tė fillojnė tė qahen, por nevojėn e kemi ne, tė gjithė ata qė kanė pėr detyrė ta modernizojnė kėtė shoqėri, tė rrisin influencėn e mendimit elitar intelektual. Urimet si mirėnjohje e qytetėrojnė shoqerinė, e ndihin paqen sociale, dhe ato zėnė vend kur shprehet pėr figura qė e meritojnė realisht. E tillė ėshtė edhe ditėlindja e Kadaresė, tė tilla janė pėrkujtimet serioze qė duhen bėrė pėr Nėnė Terezėn, Skėnderbeun, Ibrahim Rugovėn, Fan Nolin, Gjergj Fishtėn, Jani Vreton, Gjon Shllakun... Pėr sa e sa politikanė e shtetarė, tė cilėt, ia ngrenė lavdinė kėtij vendi. Shprehja “Ēezarit jepi ē’i takon Ēezarit” ėshtė shumė pak pėr kėto raste. Mė shumė, mė shumė duhen shpallur tė vlefshmit dhe tė mirėt, se pėrndryshe akoma do nderojmė vrasėsit e 150 intelektualėve apo monstrat qė vėrdallosen sot duke helmuar ekranet e titujt e gazetave. Ata s’bėjnė gjė tjetėr veē u ndėrrojnė kostumin ustallarėve tė vjetėr.
  Urimi si mirėnjohje u pėrket njerėzve me karakter, u pėrket guximtarėve, u pėrket tė mirėve.


  Gazeta 55.
  Feel the pump √

 16. #16
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime
  Ky afersisht po mbush 20 vjet kryetar partie.
  Sa ndejti enveri ne krye?
  40?
  Wow , afersisht gjysma .

  Duhet se sben te dali ne pension ky , qe politika shqiptare te eci perpara.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Dorontina
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  "In your dreams making you happy"Nese e ke humb dashurin e ke humb aryen e jetes, nese ende se ke gjet ke arsye te jetojsh "
  Postime
  3,489
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  Citim Postuar mė parė nga KokeKatrori Lexo Postimin
  Eshte per te ardhur keq qe perdhos emrin e Skenderbeut me kete krahasim !!!
  ke te drejt skenderbeu kishte shpat e Salihu spo ka nevoj per te se ka dijeni

  na rrnoft sa malet Patrioti me i madh shqiptar i gjith Historis tone.
  edhe une se harroj daten taman nji vit me i madh se vellai im i madhi po ashtu i drejt dhe i dashur per te gjith.
  "Msyja Henes po smujte me u ndal ne Hene,mbi yje ateron gjitsesi" ....

 18. #18
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  Gezuar Doktor!!!
  Urime e jet te gjate Doktor Berishes per te miren e Shqiperise e te qytetareve te saje e te krejt Shqiptareve.. kudo qe jetojne.. !!  ...
  Brari e ke mor vesh qe sala e ka shit nje pjese te detit shqiptar? Ca mendimi ke ktej e tutje per doktorin?

 19. #19
  Peace and love
  Anėtarėsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,884
  Faleminderit
  112
  64 falenderime nė 60 postime
  Citim Postuar mė parė nga REALIST Lexo Postimin
  Sot, Lideri i kombit Dr. Sali Berisha mbush plot 65 vjet.
  Nderit dhe krenarise se kombit, i urojme edhe shume vite te tjera pasi qe Shqiperise ne keto momente te medha te ktheses historike, i nevojitet nje Skenderbe i koheve tona, e ky eshte Dr. Sali Berisha.
  Ti i paske mar tokat e tua, ( a te tjerve) prandaj thua Skenderbe.Pyet njehere ata qe po rropaten gjykatave per gati dy dekada dhe nuk ja njeh njeri te drejtat,a mendojne edhe ata se eshte nje Skenderbe?

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga REALIST Lexo Postimin
  Sot, Lideri i kombit Dr. Sali Berisha mbush plot 65 vjet.
  Nderit dhe krenarise se kombit, i urojme edhe shume vite te tjera pasi qe Shqiperise ne keto momente te medha te ktheses historike, i nevojitet nje Skenderbe i koheve tona, e ky eshte Dr. Sali Berisha.
  Bravo,a je i ftuar ti per datelindjen e turpit?

Faqja 1 prej 5 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •