Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 13
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-09-2009
    Postime
    9

    Dashuri apo....

    Une jam nje anetare e re e forumit. Kam nje shoqe shume te ngushte. Historia e saj shume hidhur une per vete smund ta ndihmoj dot.
    Qe ne moshen 16 vjecare filloi te fliste me nje djale ne telefon. ai ishte 12 vjet me i madh se kjo. E pa ne nje ditelindje te nje kusherires se vet. Kusherira ja dha numrin duke menduar se kjo sa ta merrte nje here per loje. Kjo vazhdoi te flase me djalin. Filluan te flasin aq shpesh sa filluan te ndejnin shume per njeri tjetrin. KJo e genjejte per cdo gje sepse kishte frike se duke qene me e re ai do ta refuzonte. Folen keshtu gati 1 vit dhe mbas nje viti kesaj i dolen letrat per ne USA. Ketij djalin i tha qe do largohej me studime dhe se takoi kurre megjithe perpjekjet e tij. Nejse ketu ne USA ajo e merrte vazhdimisht. Nuk jetonte dot pa zerin e tij. Qe te mundohet ta harroje kjo lidhet me nje tjeter dhe mbyll cdo lidhje me djalin. Ky cmendet fare deri sa ja gjen numrin. Perballet dhe me kusheriren e kesaj dhe merr vesh cdo gje per vajzen. Prape se prape edhe pse kjo ishte ne nje lidhje ai e merr ne tel dhe i thote qe e pret. Kjo nuk degjon dhe cben shkon edhe fejohet me kete djalin tjeter. Vitet kalojne dhe djali ne Shqiperi fejohet dhe e merr kete ne tel nje dite te bukur to thote lajmin. Flasin dhe gjate biseds ndryshojne drejtim dhe fillojn e flasin se sa shume ju mungon njeri tjetri. Keto fillojne te flasin shume shpesh si dy njerez te lidhur. Vitet kalojne dhe kjo shkon ne Shqiperi bashke me te fejuarin. Takohet me djalin dhe lidhja e tyre behet akoma me e forte. Vjen prape ne USA dhe djali e merr gjithmone e me shume ne telefon. Te them te drejten ky djali qe eshte lidhur ketu eshte a real jerk. nuk e meriton fare. Nejse kjo akoma ne shkolle se vazhdonte dhe masterin. veres qe shkon ky i ben nje propozim. Tani ky eshte 35 vjec. I thote hajde ne Shqiperi martohemi (oh edhe ky me nje njeri koti fare tekanjoz dhe shume koti ishte lidhur dhe kjo eshte e verteta (i am not making this up). Kjo i thote smund ta bej po prinderit...)nejse ky shkon e martohet se edhe ato te shpise po ja hanin koken...kur po martohesh bla bla. Ne mars shkon edhe kjo i fut nje dasem ne Shqiperi. E takon perseri edhe biles kalon momente te paharruara me te. Tani jane te dy te ndare edhe kalojne kot me kot ne lidhjet e tyre. Akoma vazhdojne te flasin ne tel edhe cdo dite e me shume keqesohen lidhjet me partnert qe kane.

    U zgjata pak.....Po ju cmendoni,.....eshte dashuri apo cfare eshte?
    PS: kjo este nje histori 8 vjecare....

  2. #2
    .................... Maska e iktuus
    Anėtarėsuar
    30-11-2008
    Postime
    1,261
    Delikate por me shume me duket si barsalet. Nejse keto gjera ekzistojn edhe realisht per kete jam shume i sigurt. ne fillim fillohet me simpati e pastaj................
    Dashuria, miqsia,respekti nuk formojn lidhje aq te forta sa nje urrejtje e perbashket

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-09-2009
    Postime
    9
    Seshte barcalet.....very very reall............

  4. #4
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anėtarėsuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    E vertet qe ndodhin mungesa e kurajos i ben
    Te jetojn larg njeri tjetrit
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-09-2009
    Postime
    9
    44 anetare e paskan lexuar kete teme dhe asnjeri ska mendim??????? Une po mundohem ta ndihmoj shoqen time........mendimi juaj eshte shume i rendesishem............

  6. #6
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    njeriu ne jete nuk duhet te rrije kurre me pikepyetje: po sikur, po nese, si do ishte??? etj etj...
    nese kane 8 vjet qe nuk arrijne te largohen nga njeri tjetri , nje arsye do te kete..
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Te kisha pergatit nje keshille interesante, po me iku linje internetit dhe po pertoj ta shkruaj prape. Ca te besh s'paske fat, jam i bindur qe me keshillen time vuajtjet e shoqes tende dhe mikut saj do te merrnin fund njehere e pergjithmone!
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-03-2008
    Postime
    208
    ..........8 vjet .........dashuri cka tjeter.........po edhe pasiguri.............

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-09-2009
    Postime
    9
    PO eshte qe eshte dashuri kete e di shume mire.......se e kam shume sshoqe te ngushte por une smund ti jap dot nje keshille te mire.....sepse edhe faj nuk ju ve te dyve...keshtu erdhen kushtet edhe pse ato duhet.....ne te vertete se kane pasur ne dore vete fatin e jetes ato te dy................

  10. #10
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga syjeshil_tr Lexo Postimin
    PO eshte qe eshte dashuri kete e di shume mire.......se e kam shume sshoqe te ngushte por une smund ti jap dot nje keshille te mire.....sepse edhe faj nuk ju ve te dyve...keshtu erdhen kushtet edhe pse ato duhet.....ne te vertete se kane pasur ne dore vete fatin e jetes ato te dy................
    nuk eshte aspak e vertete qe nuk e kane pasur ne dore fatin e jetes tyre.. ja krijome vete fatin vetes, nuk na bie nga qielli... por shpesh here eshte me e thjeshte te themi qe nuk ishte fati apo nuk ishte e shkruar sesa te kuptojme gabimet qe bejme..
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Koka ben, koka peson. Keshtu edhe puna e shoqes tende. Kujton se do luante me nje 28 vjecar kur ajo ishte kalama? Sa te afta e kujtojne veten ca zocka! Nejse ajo shume e papjekur ishte dhe e tille paska ngelur. Fejohet per te harruar ate qe donte. Martohet per inat te tij meqe ai u martua. Mire ja beri ai, se do presi ate tere jeten, kur ti mbushet mendja asaj. Tani te dy te ndare, pasoje e budallallekut te tyre. Une se kuptoj si merret ai me nje tyryfycke si ajo, apo kane gjetur tenxherja kapakun. Ajo ashtu ka per ta ngrysur jeten. Nuk ka tragjedi ketu. Asaj i pelqen te luaj rolin e viktimes dhe e tille ka per te ngelur tere jeten. Viktime e veprimeve te saj te papjekura.
    Jam e sigurte kur flasin ne tel. i thone njeri-tjetrit, '' E kush do na marri ne'' .
    Feelings change - memories don't.

  12. #12
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    18-09-2009
    Postime
    9
    Jo dea_07 seshte ashtu.....vertete filloi si tallje....ishte shume e vogel.....per inat seshte fejuar....ajo mendonte gjithmone qe prinderit sdo ta lejonin qe lidheshe me kete dhe e ndau mendjen, mendoi se do mund ta harronte. Une e njoh shume mire eshte shume vajze e prejukur biles nje njeri qe e njef nga afer as nuk do ta imagjinonte qe nje vajze e atille te gjendej ne kete pozite. Edhe ai djali eshte shume i mire, rob zoti kur i thone.....me shkolle me te gjitha....jane te dy shume njeres te mire. Sic e thashe asnjeri sdo e besonte historine e tyre. Eshte nje shprehje Dea_07 (vetem i zoti e di ku i ikon catio) dmth kur i thua fytyrycke seshte ashtu megjithate mendimi yt.....

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga syjeshil_tr Lexo Postimin
    Jo dea_07 seshte ashtu.....vertete filloi si tallje....ishte shume e vogel.....per inat seshte fejuar....ajo mendonte gjithmone qe prinderit sdo ta lejonin qe lidheshe me kete dhe e ndau mendjen, mendoi se do mund ta harronte. Une e njoh shume mire eshte shume vajze e prejukur biles nje njeri qe e njef nga afer as nuk do ta imagjinonte qe nje vajze e atille te gjendej ne kete pozite. Edhe ai djali eshte shume i mire, rob zoti kur i thone.....me shkolle me te gjitha....jane te dy shume njeres te mire. Sic e thashe asnjeri sdo e besonte historine e tyre. Eshte nje shprehje Dea_07 (vetem i zoti e di ku i ikon catio) dmth kur i thua fytyrycke seshte ashtu megjithate mendimi yt.....
    Une nisem me c'shkruan ti. Dhe me aq sa kuptoj ajo nuk di cfare kerkon. Ishte e vogel atehere kur u dashurua me nje 12 vjet me te madh. Nuk po e gjykoj, se gjera qe ndodhin ne adoloshence. Nese e donte djalin nuk kishte pse martohej. Le te rrinte beqare e te mundohej tu mbushte mendjen prinderve per ate djalin qe donte. Nuk besoj se prinderit i vune lakun ne fyt qe te fejohej e martohej me tjetrin. E kane te dy fajin per gjithcka ka ndodh me jeten e tyre. Po tani pse nuk bashkohen meqe qenkan te dy te ndare ? Cfare po presin akoma? Apo prape i pengojne familjet?!
    Feelings change - memories don't.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •