Close
Faqja 10 prej 51 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 1001
 1. #181
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Zyber Haluli
  Kryebashkiak i Tiranes-1913-1914

  Shqiperi-1930

  Tirane-1930
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 05-11-2009 mė 15:53

 2. #182
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  po vras mendjen me gjet se ..ku ka hyp fotografi me fotografue ndertesat e sapo mbarume te ministrive e pran tyre .. parlamentin qe ne koh te ppsh sherbeu si teatri i kukullave..

  si thu ti korason..ku ka vnue shkallet ky..

  i bie te ket hyp ne 15 katsh..por ska pas 15 katsh..
  apo ne hotel peza..po ska pas hotel pez..

  ka ndonji tiranas ktu qe ka gjyshin gjall?

  apo ka qen ndonji kish aty..
  thx marinar per fotot..

  e pash dhe abedin nepravishten.. qe zanin ja kisha ndigjue si kryebashkiak qe ka bere shume..

  dhe hallulin e pam emrin e e cilit e mban shtepia e femijes..pra jetimorja..

  edhe qazim mulletin gjithashtu..

  shum interesante..

  hmm..tash mu kujtu.. fotografi ka hyp ne bashki.. hmm..

  i vun dinamitin bashkis tiranes gomeret..

  nejse..

  ehh..


  ..

 3. #183
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Mendohu Mendohu Se Do Ta Gjesh
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Pogradecari : 22-10-2009 mė 18:32

 4. #184
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marinari Lexo Postimin
  Bamba pershendetje!
  Medevegja ka qene dhe eshte nen administrimin jugosllav. Flamuri shqiptar ka qene i ndalur te perdoret, ne vend te tij eshte perdorur flamuri jugosllav.
  Nje fotografi flet shume, dhe qellimi im eshte qe sado pak te shetisim neper kohe, gjithandej neper shqiptari...!
  Marinari, nuk ishte ndonje ngacmin apo provokim nga ana ime, isha kurioz se nuk i dallova ato flamuj. Shume faleminderit edhe njehere me materialet qe po sjell!

 5. #185
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bamba Lexo Postimin
  Marinari, nuk ishte ndonje ngacmin apo provokim nga ana ime, isha kurioz se nuk i dallova ato flamuj. Shume faleminderit edhe njehere me materialet qe po sjell!
  Z. Bamba, nuk e kisha as me te voglin dyshim, se pyetja e juaj ishte provokative. Ishte pyetje normale dhe krejt e sinqerte.

  Pershendetje,
  Marinari

 6. #186
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Tregu i gomerve ne Korēe-1914


  Idriz Seferi me kryengites ne vitin 1908 ne Gryken e Kaēanikut
  At Shtjefan Gjeqovi-1927
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 05-11-2009 mė 15:55

 7. #187
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Kreret e Malesise se Madhe-1908
  Familje shkodrane
  Faik Konica
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 05-11-2009 mė 15:56

 8. #188
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Per Brarin!

  Seit Kryeziu i pari nga e djathta me vellezerit dhe bashkepunetoret
  Per Brarin!

  Nga e djathta ne te majte: Seit Kryeziu, Hasan Kryeziu, Lazar Fundo, Gani Kryeziu

  Martanesh-1942
  Mustafa Xhani-Baba Faja


  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 05-11-2009 mė 15:56

 9. #189
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Respekt nga ana ime,dhe origjinale.
  Tu rrit ndera i nderuar Marinar.
  Gjithe te mirat.

 10. #190
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  zürich.swiss
  Postime
  1,190
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Marshi i te burgosurve 1912 gjat kohes se luftrave ballkanike shqiptaret e burgosur nga trupat serbet duke parakaluar neper beograde

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga drifilon : 23-10-2009 mė 12:27

 11. #191
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Leo Trocki ka mbajtur nje ditar te krimeve Serbe ne Kosove.
  Dhe tek google e gjen,per patriotet e vatanit.
  S'besoj qe genjen...
  ani,tung.

 12. #192
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  system.. sille kte ditarin po munde.
  trocki nuk genjen.

  marinar..
  meqe solle nji kryezi..sille dhe zai fundon po qe se te del kund..
  se ku e pash kto dit ne nji foto dhe ish bodygardin e mehmet shehut.. ali musteqen..
  spo e kujtoj dot.

 13. #193
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Legata amerikane ne Shqiperi-1930

  Tirane-1945 Mitrush Kuteli

  Lasgush Poradeci dhe Eqrem Qabej ne Viene te Austrise, gjate viteve te 30-ta
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 05-11-2009 mė 15:57

 14. #194
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Prishtine 1930
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 06-11-2009 mė 20:23

 15. #195
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Prishtina-1930

  Prishtine--1930

  Pazari i Prishtines-1948
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Altin1 : 06-11-2009 mė 20:23

 16. #196
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  thx marini..

  ay qenka zai fundua ..hm..

  cka thuhet ne kosove per paburrerine e atyre qe e morren ne bes dhe e vrane me te pabese intelektualin e shquar zai fundo-n?

  nje akt i felliqur i pashoq..

 17. #197
  Afer Baba Fajes Maska e Marinari
  Anėtarėsuar
  03-02-2005
  Vendndodhja
  Martanesh
  Postime
  1,027
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Brari!
  Hidhe "vallen" ti se pari dhe na trego pak historine e Kryezive nga prizmi yt, dhe pastaj do ta kesh edhe prononcimin tim per Fundon!

  Une, mund t'u tregoje se ēka flitet ne Shqiperi per Fundon, kurse ēka flitet ne Kosove, pyeti keta shoket e forumit nga Kosova.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marinari : 24-10-2009 mė 03:03

 18. #198
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  per kryezinjte e kosoves ose te gjakoves me mir me than.. di se jan familje e njohur ne shekujt e fundit..
  me duket abdulla pash dreni eshte kryezi..
  di se kan pasur pasuri..
  di se kan pasur njohje me shum familje tjera me fame ne trojet shqiptare..
  di se ka pas miqesi dhe me zogun nji her nji nga kryezit e pastaj jan prish..
  di se te kryezinjte strehoej zai fundo ca kohe e nga shtabi i partizanve ne shqiperi ku bilbilosnin enveri dushani milladini etj.. vjen nji porosi per shtabin e fadil hoxhes ne kosove ..se duam te bisedojme me zai fundon per ca probleme..
  dhe keshtu ndodhi pabesia..
  nje grup partizanesh nga ana e ushtris se enver dushanit e marrin zain e ngrate duke i premtuar ktyre ne kosove se.. vec per muhabet e dojna.. dhe diku ne zonen kukes-peshkopi ne mos gaboj..e vrasin zai fundon..

  ky akt eshte nga me barbaret e me te felliqurit dhe kur te vij demokracia ndoj here.. ne trojet shqiptare.. do duhet te mbahet qendrim per kte poshtersi..

  me erdhi mire nji dite kur pashe ne tv te kosoves..nje reklam..
  nji far biznesmeni reklamonte mallin e tij e aty lexova.. firma filan shet x gjera.. ejani blini ne magazet tona ne rrugen.. ahmet krasniqi.. nr aq e kaq..

  respekt per sejdiun i cili pati guximin edhe se jeton ne mes polpotistave ta nderoj te ngratin ahmet krasniqin.. vrare ne tirane ne pabesi nga flliqanet envero-qosisto- klosoiste..


  ..
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Brari : 24-10-2009 mė 10:37

 19. #199
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  sys.. meqe ke nick jo praktik.. do te therras sillo ty system..

  keshtu pra qe ta lem marinarin me sjelljen e fotove te qete ti sillo me bej nje sherbim..
  gjeje dokumentin e trockit mbi krimet serbe ne kosove dhe hape nje tem te re me kte se ka shum interes ky muhabet..

  marinar..
  shih mos na gjen foto te kadri hazbiut.. llambi pecinit.. koco theodhosit abdyl kellezit etj..
  po dhe foto te ndertimit te hekurudhes durres-peqin-elbasan ne vitet e okupacionit.. kur ne mos gaboj qeveria drejtohej nga shefqet verlaci e foto te verlacit po munde..
  jam kurioz dhe per foto te myfit bej libohoves.. e iljaz pash vrionit..
  thx ne paradhenje..

 20. #200
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Anėtarėsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  666
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Sa foto te bukura me domethenje te lumte qe sado pake na rikthen ne kujtime me keto foto te bukura.I nderuari Marinari vazhdo me keso fotosh nese ke ende se vertet paskan nje vlere te jashtezakonshme.
  Po shof se disa ketu e kan gabuar Temen per tu kacafytur mes veti,shkoni ju lutem e gjeni Tema qe ka me bollek per te nderruar replikat tuaja.

Faqja 10 prej 51 FillimFillim ... 8910111220 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •