Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 9 prej 9
 1. #1
  dolce & gabi Maska e nihilist
  Anėtarėsuar
  06-10-2009
  Vendndodhja
  aty ku zbret dhia me frena dore....hahaha
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Arrow si behet bashkimi familjar???

  Pershendetje miq!

  serish dua tju drejtohem juve ne lidhje me ceshtjet e emigracionit...

  desha tju pyes se cfare procesesh duhet te ndiqen per te bere bashkim familjar??? (psh te terheqesh mamane)
  psh per ne hollande, belgjike, danimarke, gjermani etj

  dmth cfare moshe duhet te kete mamaja??
  cfare kriteresh duhet te plotesoje djali apo vajza qe do te terheqe mamane??
  sa zgjat si procedure?? etj...

  ju falenderoj per pergjigjet...
  Dashuria eshte gezimi i te qenit DY, tmerri se mos mbetesh NJE, frika se mos behesh TRE....!!!!

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Nuk jane procedura te lehta.

  E mundur eshte teknikisht por kushti kryesore eshte qe nena te jete e vjeter (sigurisht ne moshe pensioni sdi sigurt).
  Kushti tjeter eshte qe duhet te dokumentohet sigurisht nga ndonje autoritet qe nuk ka askend tjeter qe kujdeset per te.
  Personi qe e merr duhet te kete kushtet e mira si rroge te mire, banese te madhe ose shpi te veten.
  Munde te zgjat si procedure varet krejt per sa kohe munde ti plotesosh ketu kushte.

 3. #3
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Varet nga shteti ne shtet.Une di te te them per ne Itali kurse keto shtete qe permende me lart nuk e dij.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 4. #4
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,514
  Faleminderit
  68
  179 falenderime nė 165 postime
  Citim Postuar mė parė nga nihilist Lexo Postimin
  Pershendetje miq!

  serish dua tju drejtohem juve ne lidhje me ceshtjet e emigracionit...

  desha tju pyes se cfare procesesh duhet te ndiqen per te bere bashkim familjar??? (psh te terheqesh mamane)
  psh per ne hollande, belgjike, danimarke, gjermani etj

  dmth cfare moshe duhet te kete mamaja??
  cfare kriteresh duhet te plotesoje djali apo vajza qe do te terheqe mamane??
  sa zgjat si procedure?? etj...

  ju falenderoj per pergjigjet...
  Per cfare shteti behet fjale?
  Te pyetja fut nje shtet vetem dhe jo disa.Forumi ketu nuk eshte ministria e jashtme.
  Aty ku jeton shko te zyrat e emigracionit,ose shkon te faqja e zyres se emigracionit ne internet dhe shkarko nje formular ne pdf per bashkimin familjar.Duke plotesuar formularin i merr vesh te gjitha cfare kushtesh kerkohen.
  Kushtet kryesore jane.
  Te jesh qytetar i shtetit ku banon dmth me pashaporten(status citizen).
  Te mos kesh raste denimesh per krime(whatever).
  Kerkohet nje minimum te ardhurash
  qe do te thote qe nqs do marresh familjen ose nje person te familjes,nenkupton qe do e mbeshtetesh ate financiarisht.Ky minimum ose me shume mund te jete diku 2500 dollare/muaj.Nqs ben 2500 dollare ne muaj rroge atehere te lejohet,aprovohet kerkesa per bashkim familjar dhe behet pagesa per te procesuar formularin nga zyrat,aprovuar kerkesen dhe vazhduar me nxjerrjen e vizes dhe dergimin e saj ne ambasaden e shtetit ne Shqiperi..Mosha e prinderve nuk ka rendesi.Nuk ka ndonje kusht qe prindi duhet te jete 99 e up,ose nen 70.
  Rroga minimum qe kerkohet mund te ndryshoje nga njeri shtet ne tjetrin,mund te jete me e ulet ose me e larte dhe kjo varet nga kostoja e jeteses aty ku jeton..Shteti icakton minimumet mbi bazen e kostos se jeteses per 1 person,per 2,dhe per nje familje 4 e me shume.
  Minimumi i rroges qe duhet kesh do ndryshoje nqs terheq dy pjestare familje(minimumi behet me i larte),ndryshon nqs terheq 3 dhe ndryshon prape nqs terheq nje batalion lol.Kushdo qe do te vije duhet te beje kontroll mjeksor dhe marre dokument nga mjeku para se te niset per te siguruar qe nuk ka rrezik semundje ose perhapje infeksioni.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 11-10-2009 mė 18:17
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 5. #5
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  gjermania nuk ben bashkim familje.

  vetem nqs. je minoren.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Bamba
  Anėtarėsuar
  22-12-2006
  Postime
  3,411
  Faleminderit
  0
  21 falenderime nė 21 postime
  Drejt te kane thene shoket me siper, duhet te jesh me specifik per shtetin! Cdo shtet ka ligjet e veta...

 7. #7
  gone Maska e INFINITY©
  Anėtarėsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  gjermania nuk ben bashkim familje.

  vetem nqs. je minoren.
  Dmth nqs do te martohesh dhe e ke gruan ne Shqiperi, nuk e merr dot?! As nene dhe baba?

 8. #8
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,129
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
  Dmth nqs do te martohesh dhe e ke gruan ne Shqiperi, nuk e merr dot?! As nene dhe baba?
  gruan nuk diskutohet.e thote kushtetuta.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-06-2003
  Postime
  570
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga mendimi Lexo Postimin
  Nuk jane procedura te lehta.

  E mundur eshte teknikisht por kushti kryesore eshte qe nena te jete e vjeter (sigurisht ne moshe pensioni sdi sigurt).
  Kushti tjeter eshte qe duhet te dokumentohet sigurisht nga ndonje autoritet qe nuk ka askend tjeter qe kujdeset per te.
  Personi qe e merr duhet te kete kushtet e mira si rroge te mire, banese te madhe ose shpi te veten.
  Munde te zgjat si procedure varet krejt per sa kohe munde ti plotesosh ketu kushte.
  Une ketu e kisha fjalen per gjermanine se nuk e thash me heret.

  Bashkime familjare behet edhe me nene e baba po procedurat qe i thash me lart nuk jane te lehta

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •