Close

Rezultati i Sondazhit: Shkollat publike apo private?

Votues
21. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Shkolla private

    6 28.57%
  • Shkolla publike

    15 71.43%
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 46
  1. #21
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    I kemi i kemi shkollat publike, por kemi edhe asi private !!
    Une mendova qe te hapen sa me shume shkolla por jo private !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  2. #22
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    I paguan prindi apo e kane te paguar nga shteti?
    S'kam njof ndonje Shqiptar ketu ta kete cuar femijen ne shkolla private ne fillore apo te mesme.
    Nuk paguan asnje kacidhe shteti per shkollat private. Cdo gje paguhet aty. Kur them cdo gje, cdo $$ do dali nga xhepi jot.

    ka ka , njoh une. Qe nga klase e pare biles.Lol

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Nuk paguan asnje kacidhe shteti per shkollat private. Cdo gje paguhet aty. Kur them cdo gje, cdo $$ do dali nga xhepi jot.

    ka ka , njoh une. Qe nga klase e pare biles.Lol
    Edhe mund te kete pink, nuk e perjashtoj. Vetem ata qe do kene te ardhura te mira, biznese private,etj se me nje rroge stabel mezi ja del te mbulosh shpenzimet e familjes e jo me te paguash shkollen fillore e me tej.
    Une per vete cunin e kam ne nje shkolle publike, por shume e mire. Shkolla eshte ne nje lagje 99% te bardhe, dhe banoret me punera te mira, intelektuale. Shkolla ka nivel te mire. Radhitet te te parat ne rang qyteti. Nje shkolle private do ishte e tepert per djalin tim ne te tilla kushte.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 10-10-2009 mė 13:04
    Feelings change - memories don't.

  4. #24
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    ketu ne itali ja vlejne me shume shkollat publike,
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  5. #25
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga dea_07 Lexo Postimin
    Edhe mund te kete pink, nuk e perjashtoj. Vetem ata qe do kene te ardhura te mira, biznese private,etj se me nje rroge stabel mezi ja del te mbulosh shpenzimet e familjes e jo me te paguash shkollen fillore e me tej.
    Une per vete cunin e kam ne nje shkolle publike, por shume e mire. Shkolla eshte ne nje lagje 99% te bardhe, dhe banoret me punera te mira, intelektuale. Shkolla ka nivel te mire. Radhitet te te parat ne rang qyteti. Nje shkolle private do ishte e tepert per djalin tim ne te tilla kushte.
    E di, gjithmone kam wonder , kam pare qytete ketej nga me expensive, me tax te larta dhe % e madhe te bardhesh. Po flas qytete me nivele te larta jetese, po prape shoh prinder qe vazhdojne te cojne femijet ne shkolla private po ne ato qytete qe permenda me lart. Psh shkollat publike aty ne ato qytete jane ne standarte te larta ne krahasime me ato te tjerat po prape njerezit investojne $$$ te medha = college tuition si e si ti cojne ne keto academy-private catholic schools.

    Une them se ambjenti ne keto shkolla luan nje faktor kryesor ne zhvillimin e femijes. Nuk po flas per filloret (po qe atje fillon edukimi) por per high schools po ti krahasosh nxenesit atje me ato publike do dallosh se kane expectations me te larta, se eshte vete ambjenti i shkolles, nxenesit qe e frekuentojne dhe do sdo do kete efekt te njeri tjetri. Eshte ambicja pastaj, ego qe i shtyn per me shume.

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Per vete kam my sister-in-law, qe i con vajzat ne shkolle private (elementry), dhe per mendimin tim, me duket kind of a hassle...nese do te levizesh nga nje vend, por e ke shkollen private larg, dhe ti cosh femijet ne shkolle per nja 1 apo me shume ore larg, sikur nuk ja vlen...plus librat qe kushtojn aq shume, me mire ti investosh ato parat kur femijet te shkojn ne kolegj, apo ndonje menyre tjeter, ndoje aktivitet apo hobby qe femija ka qejf
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #27
    Shqiptar Maska e EdiR
    Anėtarėsuar
    24-05-2002
    Vendndodhja
    Madison, WI, U.S
    Postime
    963
    Pink,
    Nuk e ke qare kete sondazhin

    Po te pergjigjesh jo cilen teze mbeshtet?
    Te dyja jane te domosdoshme per larmishmerine e karakterve.
    Think. Laugh. Live.
    Mendo. Qesh. Jeto.

  8. #28
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga EdiR Lexo Postimin
    Pink,
    Nuk e ke qare kete sondazhin

    Po te pergjigjesh jo cilen teze mbeshtet?
    Te dyja jane te domosdoshme per larmishmerine e karakterve.
    he de se skisha mbaruar coffeen kur e bera.

    Rregulloje ca sondazhin, kam bere kerkese me lart. Meqe je moderatore.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    ...plus librat qe kushtojn aq shume, me mire ti investosh ato parat kur femijet te shkojn ne kolegj, apo ndonje menyre tjeter, ndoje aktivitet apo hobby qe femija ka qejf
    ..............
    Feelings change - memories don't.

  10. #30
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anėtarėsuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Ne Shqiperi per gjimnaz do thoja shkolla te jete private... ne te dyja rastet pagun lek per noten, por te njera ia jep direkt profes, te tjetra ja jep terthorazi nepermjet shkolles... Ne fund te fundıt te gjithe ta japin noten, po ate qe ste jep dot nje shkolle publike eshter rregulli dhe disiplina... Kurse per Universitet per mu sia vlen asnjera
    Persa i perket jashte Shqiperise, ose me mire te them ktu ku jetoj un,universitetet me te mira jane ato private dhe kane emer me te mire, plus qe studentet e kane te pamundur te marrin noten kollaj fare, vetem sepse kane dhene lek...
    Really Dude... Get A Life!!!

  11. #31
    maraklije Maska e bombona
    Anėtarėsuar
    09-02-2009
    Vendndodhja
    ne shkoder,ne shtepin time
    Postime
    4,714
    Citim Postuar mė parė nga Adaes Lexo Postimin
    Ne Shqiperi per gjimnaz do thoja shkolla te jete private... ne te dyja rastet pagun lek per noten, por te njera ia jep direkt profes, te tjetra ja jep terthorazi nepermjet shkolles... Ne fund te fundıt te gjithe ta japin noten, po ate qe ste jep dot nje shkolle publike eshter rregulli dhe disiplina... Kurse per Universitet per mu sia vlen asnjera
    Persa i perket jashte Shqiperise, ose me mire te them ktu ku jetoj un,universitetet me te mira jane ato private dhe kane emer me te mire, plus qe studentet e kane te pamundur te marrin noten kollaj fare, vetem sepse kane dhene lek...
    jo mi adaes ne shkolla sot eshte ba qe en fillore me lek se di ti hehee
    tani qe ne 9-vjeqare fillojn femit me than per lekt qe ju kerkon mesusi si ne privat si ne shteterore ehehehe
    sa per universitet me mir privat dihet....
    meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

  12. #32
    fossa dei leoni Maska e prenceedi
    Anėtarėsuar
    07-11-2008
    Postime
    2,120
    mendimi im eshte se shkollat para viteve 90 ne shqiperi ishin me te saktat.........
    sa per keto shkollat sot te dyja njesoj jane
    PIVATET jane vetem per MODE per tu dukur e per tu mburrur prinderit qe femija im eshte ne shkolle private sa per rezultatet jane *te fryra* per te ruajtur emrin e shkolles
    Ndersa shteteroret nuk behet mesim fare, se shumica e mesuesve ose jane me diplloma fallco, ose jane nga keta te rinjte qe i moren me leke, ose edhe ata pak mesues te mire qe jane nuk bejne mesim qe te vene mbasditeve ne shtepia te bejne mesime privatisht

  13. #33
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Jam pėr shkollat publike, tė paktėn deri nė gjimnaz. Tek privati je klient.

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    i lumte dora atij qe e ka bere lemsh sondazhin,
    une kisha votuar "shkolla private jo".

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anėtarėsuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Arsimi 8-9 vjecar duhet te jete i detyrueshem, qofshin keto private apo shteterore, pastaj arsimi i mesem dhe i larte duhet te jete private dhe duhet te kete edhe publike qe sponsorizohen nga shteti. dhe nuk duhet te egzitojne nga ata qe duan te futen ne universitet me nje mesatare nen 6 sic ndodhi edhe ne Vlore. sote po behen te gjithe analfabetet me diplome universiteti.

    .....qa po ban. qfare keni ngren sot.tungi tungu tungi.....
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  16. #36
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Ndonje mod ta ndryshoje pak ate Jo dhe Po dhe ta bej Private- Publike. Se tani e pashe qe e kam bere gabim. Thx
    Sondazhi u rregullua.


    Diskutime tė kėndshme.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  17. #37
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Flmd Clay



    po ambjenti luan faktor kryesor ne kerkesat tuaja karshi edukimit te femijes apo vetem notat ?

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    20-05-2008
    Vendndodhja
    Oslo, Norway
    Postime
    759
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    ... behet fjale per shkollat. Qe nga elementary school e deri ne High School. Ja vlejne, sja vlejn .. pse po , pse jo etc etc.

    gjithmone duke u bazuar nga eskperienca personale neper vendet ku jetoni.

    Po deshe qe femija yt te bahet drogmen coje ne shkolle publike

  19. #39
    Erando
    Anėtarėsuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    Pajtohem me postimin nr 32.

  20. #40
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Coje ne shkolle private, se nese eshte qullac edhe e co ne shkolle publike, kan me ta perdor si zar.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •