Close

Rezultati i Sondazhit: Shkollat publike apo private?

Votues
21. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Shkolla private

  6 28.57%
 • Shkolla publike

  15 71.43%
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 46
 1. #1
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime

  Private apo Publike ?

  ... behet fjale per shkollat. Qe nga elementary school e deri ne High School. Ja vlejne, sja vlejn .. pse po , pse jo etc etc.

  gjithmone duke u bazuar nga eskperienca personale neper vendet ku jetoni.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  sqaroje pak me mire pink,
  ēdo te thote "po" dhe ēdo te thote "jo".

 3. #3
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  e ta zgjeroj pak me shume,

  shkollat private ne usa, duke filluar qe nga elementary 4500 dollare viti,
  vazhdojme me high school- variojne nga 8000 -11.000 viti, tuition.

  gjithe ky investim, si mendoni ja vlen ?

  personalisht mendoj ja vlen shume, sidomos ne ditet sot.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  e ta zgjeroj pak me shume,

  shkollat private ne usa, duke filluar qe nga elementary 4500 dollare viti,
  vazhdojme me high school- variojne nga 8000 -11.000 viti, tuition.

  gjithe ky investim, si mendoni ja vlen ?

  personalisht mendoj ja vlen shume, sidomos ne ditet sot.
  doja te dija, nese une jam pro shkollave publike, duhet te votoj "po" apo "jo"?

 5. #5
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  doja te dija, nese une jam pro shkollave publike, duhet te votoj "po" apo "jo"?
  Po, cfare do preferoje me shume(gjithmone varet nga mundesite financiare nuk diskutohet) ne edukimin dhe formimin e femijes tend ne te ardhmen - nje shkolle private apo publike ?

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  08-10-2009
  Vendndodhja
  turist nė Shqipėri .....I wish to be Eagles, the country went to the country when to be alone, to sit - in your arm My mother Albania, in my heart have to be the only You.
  Mosha
  38
  Postime
  150
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shkollat publike apo private?

  Normale me mire eshte privatia ,
  se i perkushtohesh me shum lendeve, {dhe per ato qe kane}


  PS: kurse ne shkolla publike dihet kush shkon!!! (ata qe skan letra me ngjyre )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Alkolisti : 10-10-2009 mė 11:44

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Varet ku jeton. Ne Shqiperi s'ja vlen. Femija qe vjen nga nje familje e edukuar dhe intelektuale pritet te shkelqeje kudo qe te jete si ne privat school, ashtu edhe ne public. Per filloren nuk jam dakort, dhe as per te mesmen nese jeton ne nje lagje te mire. Pastaj po pate mundesi ti perballosh tjeter gje. Shume veshtire per familjet Shqiptare, te perballoj te coje dy-tre femije ne shkollat private qe ne fillore.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Publike,
  privatet kane tendenca te japin kollaj noten sepse paguan lesht e kokes.

 9. #9
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Pink sondazhi nuk eshte i qarte

  Pergjigjet po ose jo, me mire ne vend te po/jo Private /publike/ se di
  Jam per shkollat publike ,privatet vetem sa m'bushin xhepat.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 10. #10
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Ndonje mod ta ndryshoje pak ate Jo dhe Po dhe ta bej Private- Publike. Se tani e pashe qe e kam bere gabim. Thx

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e fegi
  Anėtarėsuar
  29-05-2009
  Postime
  5,796
  Faleminderit
  0
  36 falenderime nė 36 postime
  Kur skisha leju shkolla private.populli thot:
  Gjysme mjeku te bone invalid dhe xhysme hoxhe te len pa iman.

 12. #12
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga fegi Lexo Postimin
  Kur skisha leju shkolla private.populli thot:
  Gjysme mjeku te bone invalid dhe xhysme hoxhe te len pa iman.
  cfare dmth kjo ?


  Izadora per cilen vend po i referohesh me ate - "private mbushin xhepat "?

 13. #13
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  E ta theksoj ca me shume private = catholic schools ketej ne usa.

  Standarte te larta
  disipline e rrepte, strikt.

  Po ne europe ? Lol

 14. #14
  maraklije Maska e bombona
  Anėtarėsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime nė 11 postime
  shkollat publike jan me mir un e them kete se i kam provu te dyja....
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 15. #15
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  cfare dmth kjo ?


  Izadora per cilen vend po i referohesh me ate - "private mbushin xhepat "?

  Flas per ketu ku jetoj une.

  Ne privat i cojne ne pergjithsi ,femijet qe nuk i plotesojne piket per gjimnaz ,dmth qe ne grundschule qe eshte 6 vjet , i pagezojne me shpresen ti fusin ne shkolla private katolike ,evangelisch, per te studiuar me tej.
  Normal do paguash nje kuot mujore dhe njekohesisht je i DETYRUAR te marresh pjese ne lenden e fese perkatse,te shkosh rregullisht ne kishe.

  Nje nxenes qe 6 vjet hyn midis 4 dhe 5 ,eshte e pamundur te arrije te kaloje gjimnazin.

  Rregullat kendej jane te rrepta , nqs hyn ne gjimnaz ,je 6 muaj prove ,pra mos mendo se ja hudhe lumit :-D
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 16. #16
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Sipas kushteve ekonomiko-financiare qe i kane kosovart ne ditet e sotme mendoj qe me e arsyeshme eshte hapja e shkollave publike !!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
  Sipas kushteve ekonomiko-financiare qe i kane kosovart ne ditet e sotme mendoj qe me e arsyeshme eshte hapja e shkollave publike !!
  Pse zogu nuk keni shkolla publike ju?
  Feelings change - memories don't.

 18. #18
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Une jam per shkollat publike, deri sa arrihet tek e larta, sepse aty fundja njeriu eshte disi me i pjekur edhe jo vetem duke shpenzuar i dedikohet me teper, por edhe prestigji qe kane shkollat private e plus shoket e shoqet apo turpi nga profesore te ndritur e me emer te ben te mesosh.

  Personalisht jam ndjere shume mire ne shkollat publike, qe nga cerdhja, kopshti, shkolla fillore, tetevjecare, e mesme e universiteti. Nuk do me vinte keq te beja nje master ne ndonje shkolle private, edhe se kuptohet vetem sa per prestigjin, pervec njohurise qe mund te merret ne cdo shkolle...
  La vita č bella...

 19. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2003
  Vendndodhja
  varavingo
  Mosha
  41
  Postime
  1,087
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Personalisht do e thoja private vetem nese kjo shkolle private eshte e shquar dhe ka histori qe ka nxjerr koka te shquara. Do isha kunder privates nese e con vetem sa me e heq nga pislliku i shkolles publike.

  Kam nje mik anej nga bostoni ene femija i shkon ne nje shkolle qe 80% e studenteve shkojne ne universitet me te mira(biles njeri ka qene president i amerikes). Ky nuk paguan asne gje por shkolla ku i shko femija kushton 26mije dollar per klasen e 7te.

  Tani ke ene shkolla private katolike ktu ne bronx qe sja vlejne fare por prinderit paguajne vetem me mos me i lene femijet ne shkolla publike.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime nė 198 postime
  Citim Postuar mė parė nga vagabondo_nyc Lexo Postimin
  .

  Tani ke ene shkolla private katolike ktu ne bronx qe sja vlejne fare por prinderit paguajne vetem me mos me i lene femijet ne shkolla publike.
  I paguan prindi apo e kane te paguar nga shteti?
  S'kam njof ndonje Shqiptar ketu ta kete cuar femijen ne shkolla private ne fillore apo te mesme.
  Feelings change - memories don't.

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •