Close
Faqja 1 prej 34 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 667
  1. #1
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime

    Poezi pa fund

    E nesermja.

    Ti mendon te nesermen
    se nuk ke idene cdo vije
    as planet qe ti bere
    kur ishe femije.

    Koha kalon pa u ndiere
    iken pa lene gjurme
    jeta shkon ne vend te ndjere
    si nga ti dhe nga une

    Vetmia vjen kur se pret
    dhe te mbyt trishtimi
    kujton castet plot me jete
    dhe ia keput vajtimit.

    Mendon valle a do vazhdoje gjate
    pa kuptuar ky cast vetmie.
    Por ne nuk e parashikojme gjetke
    vetmine pa shoqeri

    E nesermja do vije
    do apo nuk do ti
    nga koha kur ishe femije
    fitove flatrat e se bukures rini

  2. #2
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Bota virtuale

    Shume veta jane regjistruar ne shume forume
    se duan shoqeri, te flasin, te bisedojne
    ne jete reale nuk gjehen dot keto forume fatlume
    ashtu si liria qe kane aty ku ata kuvendojne

    Ka chate,ku njerezit hyjne se jane kurioze
    dhe flasin pa kuptuar se koha kalon
    kur chatet jane vec njerez anonime e virtuoze
    jo si jeta reale ku njeriu cdo gje perjeton

  3. #3
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Dashuria

    Vjen casti kur se pret
    dhe dashurohesh
    mendon shume ne jete
    edhe te martohesh

    Ne fillim eshte pengesa
    qe te pret pa e ditur
    se jeta pa pengesa
    te gjen te papergatitur

    Kjo pengese eshte dashuria
    qe perjeton per te paren here
    besimi dhe ndershmeria
    qe kane gjithnje vlere

    Thua do dashurohem
    ke rene ne dashuri
    Thua do martohem
    do kem edhe femije

    Dashuria qe perjeton
    nuk te le te lire
    Se kafazi ku je zene
    te mban pa meshire

    Dashuro dashuro se jeta
    nuk eshte e persosur
    Madje dhe problemet
    nuk kane kurre te sosur.

  4. #4
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Mosha
    18
    Postime
    3,255
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 herė nė 1 postim
    Poezi e pakryer

    Si pellumbi kraheshkruar
    je bere moj vashe e bukur
    si yll duke vallezuar
    me embel se nje flutur.

    Kur ti hap dritaren ne mengjes
    lulet qelin duke qeshur
    kur ti hidherohesh keq
    bie shiu sikur kurre ashtu
    te mos kete reshur.

    Syte e tu
    shikojne thelle ne horizont
    e zemra jote e dashuruar
    e pret princin bukurosh.

    Por, ai eshte larg
    shume larg prej teje
    megjithse edhe ai te do
    aq shume, sa per ty
    do t'i dilte perball nje rrufeje.

    Dora jote e bute pambuk
    i perkedhel lulet e zymbylat
    por ajo dore
    kurre s'do ta perkedhele
    zemren e princit sikur trendafilat.

    Eh, moj vashe ...


    P.S. S'e besoj qe do te mendoni qe nuk e kam shkruar une !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e ILMGAP
    Anėtarėsuar
    10-04-2009
    Vendndodhja
    In
    Postime
    2,784
    Faleminderit
    0
    3 falenderime nė 3 postime
    Ju komplimentoj e Nderuar Gloreta pėr poezitė qė ke sjellur, por shumė do tė doja tė dija nė i ke shkruar ti apo janė poezi tė ndonjė autori tjetėr, nėse i ke shkruar ti tė komplimentoj dhe tė rekomandoj tė vazhdosh.

    Gjithashtu Zogu Dukagjinas ...
    Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

  6. #6
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Mosha
    18
    Postime
    3,255
    Faleminderit
    0
    Falenderuar 1 herė nė 1 postim
    Se di se si u be puna, por duke pare ketu ne forum mu kujtua kjo poezi, s'e di ne kam shkruar ndonje poezi kaq te bukur ne kete drejtim !!

    Te faleminderit per komplimentin Ilmgap !!
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  7. #7
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Citim Postuar mė parė nga ILMGAP Lexo Postimin
    Ju komplimentoj e Nderuar Gloreta pėr poezitė qė ke sjellur, por shumė do tė doja tė dija nė i ke shkruar ti apo janė poezi tė ndonjė autori tjetėr, nėse i ke shkruar ti tė komplimentoj dhe tė rekomandoj tė vazhdosh.

    Gjithashtu Zogu Dukagjinas ...
    Jo keto i kam shkruar vete sepse kam filluar qysh ne shkollen 8 vjecare te shkruaj poezi.
    Por si keto poezi nuk ke ku gjen jane te miat.
    Megjithate faleminderit per inkurajimin.

  8. #8
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Deti Adriatik.

    Me deshira te magjepsura dilja anes detit
    shikoja ato dallge qe perplaseshin ne breg
    zhurmen e tyre plot endje e shijoja
    endje qe te vlonin ne zemer plot jete

    Buze detit mendimet te vinin me radhe
    pa kuptar nga zhurma e tij e rrembyeshme
    dallget qe duke u perplasur ne cdo ane
    te jepnin kujtime te bukura, te paharrueshme

    Nje dite do vij do vij tek ti se sben
    do marr prej teje ato kujtime
    ti ve ne nje liber me emrin tend

    qe ti shoh gjate gjithe jetes sime.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Mosha
    66
    Postime
    2,798
    Faleminderit
    0
    11 falenderime nė 9 postime
    Gloreta!!!!!!!!!
    Te Lumte Moj Poeteshe E Mrekullueshme. Shkruaj Dhe Mos Harro Qe Xhaxhi Gimi Te Ka Xhan, Madje Shume Xhan.
    Urime!!!!!

  10. #10
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Citim Postuar mė parė nga Agim Doēi Lexo Postimin
    Gloreta!!!!!!!!!
    Te Lumte Moj Poeteshe E Mrekullueshme. Shkruaj Dhe Mos Harro Qe Xhaxhi Gimi Te Ka Xhan, Madje Shume Xhan.
    Urime!!!!!

    Mos me bej te nxehem hahahaha Faleminderit.

  11. #11
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Televizori

    - Ma jep pultin mua
    dua te shoh nje film
    - Jo nuk ta jap nuk dua
    eshte pulti im
    - Jepma te shkreten
    ate pult qe ke
    se do shoh filmin
    aktori me deve.
    - Pultin nuk ta jap
    eshte pulti im
    filmin qe po shoh
    e shoh per qejfin tim

    Ky pult eshte lufta
    qe behet ne cdo shtepi
    filma emisione telenovela
    u bene si ushtri

    - Jepma pultin mua
    se ti mjaft pe
    - Jo nuk ta jap nuk dua
    as per aktorin mbi deve.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Mosha
    66
    Postime
    2,798
    Faleminderit
    0
    11 falenderime nė 9 postime
    Po ta kisha pultin e "jetės" nė dorėn time
    Do ja ndrroja te gjitha bateritė!
    Do ta fiksoja ate devenė nė filmime
    Tė shfaqej neper mure, ēdo natė e ēdo ditė!

  13. #13
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Forumi

    Vij ketu per te pershendetur
    anetare nga jane e nga sjane
    ca te humbur ca te mbetur
    serioze dhe gazmore


    Ju pershendes te gjitheve
    nuk ju harroj jo
    ce do jeta eshte ne pritje
    me pervojat qe ajo do

  14. #14
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Mergimtari

    Me cante ne shpine mergimin ai mori
    Larg vendit qe ai donte
    Per ne nje bote te huaj ku te gjente lirine
    Si gjithe te tjeret te rronte.

    La shtepine , nene e babe
    gruan, femijen e tij te vogel.
    Te mergonte ne nje bote te papare
    Qe me perpara iu duk si loder.

    Suksese nuk kishte aty ku mergoi,
    kishte pengesa pa mbarim.
    Koha te papriturat ia mesoi
    Qe te bente durim.

  15. #15
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    SMS-te

    Kur do vish ne takim?
    Kam shume qe te pres
    qe te zbavitemi bashke
    nga ora 2 e nates gjer ne mengjez.

    Se vete me premtove
    Patjeter do vij the
    E shoh se me genjeve
    asnje pergjigje nuk me dhe.

    Keto SMS-te
    jane bere zakon
    nje det plot me fjale
    qe kurre nuk shteron.

    Ne SMS ti thua:
    mbaroi nuk ka me
    se ti nuk je per mua,
    prandaj po te le

    I cuditur mendon
    ci bera une valle
    pastaj e kupton
    dashuria eshte perralle.

    Dergo merr SMS
    shaj fyej pa mbarim.
    Ne jete u be belaja
    nga SMSte e shkruara pa ngurrim
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gloreta : 06-11-2009 mė 14:35

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Agim Doēi
    Anėtarėsuar
    23-05-2002
    Vendndodhja
    Tiranė, Ministria e Mbrojtjes
    Mosha
    66
    Postime
    2,798
    Faleminderit
    0
    11 falenderime nė 9 postime
    Tashti thashe pse nuk morra kurr nje mesazh...
    ndoshta asnjeri nuk e di numurin tim....
    Gloreta, poezia jote eshte si nje "lavazh"
    Ku une laj ēdo dite pisllekun e shpirtit tim........

    keshtu me kane thene qe ne Itali, ka karta Tim
    ndaj dhe une nuk kam SMS ne celular
    Kjo nuk ka hiē rendesi, per njeriun Agim
    Persa kohe qe impulset, greku i ka marr...

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    3,950
    Faleminderit
    0
    0 falenderime nė 0 postime
    Perse jetoj nuk e di,
    marr fryme ne demokraci.
    Fatkeqesi o njeri,
    baca ka lindur ne SERBI.

  18. #18
    Larguar..
    Anėtarėsuar
    31-08-2009
    Postime
    4,204
    Faleminderit
    1
    4 falenderime nė 3 postime
    Zemer e plagosur

    O zemer e trishtuar qe vajton dashurine
    sa kohe qe te mendosh te japesh besnikerine
    ne trishtimin tend ka vatren vajtimi
    dhe kurre nuk do qe te te leje te lire mjerimi

    e cmendur pas asaj qe te bene dhe te plagosen
    te lane te vetmuar ne vetmine te brengosen
    mos rri e trishtuar se nuk e meriton
    as trishtimin qe ke as lumturine qe nuk e gezon

    o zemer qe vajton per ate dashuri
    per jeten qe ke per ate besnikeri
    jepi gaz jetes lere te jetoje
    vetmine trishtimin kjo jete ta largoje

    se dashuria besnike nuk te le te vuash
    te mbron te jep kurajon dhe te ben te duash
    hapi udhen gezimit, lumturise, besimit
    dhe merrja kenges sate kenges se kushtrimit

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anėtarėsuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,172
    Faleminderit
    127
    87 falenderime nė 76 postime
    Glori! Kur te thashe poete e mrekullueshme me shave!E shikon sa e mire dhe e vleresuar je...?Suksese te metejshme.

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e mondishall
    Anėtarėsuar
    28-11-2006
    Vendndodhja
    Ne Selanik te Greqise
    Mosha
    57
    Postime
    2,637
    Faleminderit
    0
    22 falenderime nė 18 postime
    Gloreta, poezia jote ka shpirt poetik qe kerkon me ngut te dale fjaleve, te lidhet vargjeve, te rrjedhe poezise. Duke te deshiruar dhe uruar vazhdimesi ne krijimtari, guxoj ndryshe nga komentuesit e tjere te te them qe ne kete ngutje, mundoju te ruash harmonine e mendimit dhe ndjenjes, te gjesh figuren e duhur dhe mos u tremb aspak nese te rimojne apo jo vargjet. Kur flet shpirti i krijuesit, mendimi rrjedh vete figurshem dhe e gjen rimen ne vete melodia e harmonia e vargjeve. Ti e ke kete dhunti, e lexoj, e ndjej ne poezite e tua, prandaj mos ju ndaj leximit e krijimtarise. Je ne rruge te mbare. Urime!
    -Pasja e shpirtit ėshtė privilegj pėr trupin. (E SH)

Faqja 1 prej 34 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •