Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
  1. #1
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456

    Emisioni, Histori me zhurmues

    Njė spektakėl mėse origjinal i parealizuar mė parė, nje format i cili ka formėn e njė udhėtimi nė vite, ku gjithēka ėshtė e dokumentuar nga shtypi i kohės ose letėrsia. Gjithēka ėshtė e ilustruar me kronikat e kinoditarėve tė kohės. Gjithēka ėshtė e komentuar nga personazhe realė, biografia e tė cilėve ėshtė historia e vėrtetė e vendit tonė.

    Struktura e programit “Histori me Zhurmues” ėshtė e ndarė nė tre rrugė paralele:

    • Ngjarjet, faktet, njerzit, personazhet qė lidhen me momentet mė tė rėndėsishme tė historisė sė Shqipėrisė pėr rreth gjysėm shekulli,
    • Politika, jeta sociale, ekonomike, arti dhe kultura, muzika, kinematografia, letėrsia dhe teatri pėr mė shumė se 50 vjet,
    • Historia e vendit tonė me tė bardhėn dhe tė zezėn, legalen dhe ilegalen, tė mirėn e tė keqen, gjatė kėsaj periudhe.

    Emisioni transmetohet ēdo tė dielė ora 21:00 nė televizionin kombėtar KLAN.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  2. #2
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anėtarėsuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456
    E hapa kėtė temė tė diskutojmė mbi kėtė emision tepėr interesant. Do mė pėlqente qė diskutimet tė bazoheshin tek emisionet qė janė zhvilluar... Tė nisin diskutimet mbi videon e rradhės qė do postoj mė poshtė.

    Personalisht kur kam kohė e ndjek dhe tė them tė drejtėn mė pėlqen shumė pasi aty mesa kam parė e dėgjuar nuk shtrembėrohet lajmi apo historia.


    Shikim dhe diskutim tė kėndshėm!

    Histori me zhurmues, viti 1956
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    emision shum interesat
    shum i vlefshem per ne qe nuk e kemi jetu ate kohe, qe i njohim ato vite vetem prej tregimeve ose prej leximeve.
    kure e shof ate emision me vjen ēudi qe ka akoma njerez qe e duan ate sistem

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •