Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 70
  1. #21
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anėtarėsuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar mė parė nga Risko Lexo Postimin
    Nga kryqezimi i ketyre martesave turko-shqiptare femijet dalin arab.


    Ke tė drejtė ! Po nuk kam mė mundėsi tė jap pikė vlerėsimi pėr 24 orėt e fundit !

  2. #22
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Citim Postuar mė parė nga Gjinokastra Lexo Postimin


    Ke tė drejtė ! Po nuk kam mė mundėsi tė jap pikė vlerėsimi pėr 24 orėt e fundit !
    do jete mencuri e ytje nese nuk flet tere jeten tende

  3. #23
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anėtarėsuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
    do jete mencuri e ytje nese nuk flet tere jeten tende
    ?

    Deshe tė thoje : "Do tė ishte shumė e menēur nga ana jote , nėse nuk flet mė kaq shumė" ?!

    Pėrdore mė mirė Google Translate nga Turqishtja nė Shqip !

  4. #24
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    more shqiptare i googlizuar, shqip te fola ,por si duket nuk te erdh per qejfi fjala ime prandaj reagove

    apo ti nuk e di mire shqipen pasi qe je italianizuar dhe i krishterizuar deri mbi vesh

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anėtarėsuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    te martohesh me turk do te thot je martu me nje ish armik te kombit,prandaj eshte e njejta gje sikur te martohesh edhe me serbin.
    Shqiptaret e maqedonis kan probleme te medha me identitet,me shume se gjysma e flasin turqishten,dhe vetem ne vitet e 80 kur univerziteti i kosoves filloj ti shkolloj disa student shqipetar filluan te kendellen kombetarisht,per ndryshe me shku ne tetov njeru mendon se eshte diku ne turqi apo arabi.
    I kam ndegjua te vjetrit duke then se kushkel turku nuk mbin bari.

  6. #26
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    Cfare problemi mund te sjelli kjo gje?

    Sa eshte e perhapur si dukuri?

    Un per vete di qe eshte shume i perhapur, ata qe flasin shqip martohen me turqit pa asnji problem ose ngurrim (80-100 mij turq jane ne Maqedoni). Shume persona qe kam njoft nga Maqedonia kane pas ose nenen ose baben turk.
    Ti je i sigurt ne kete qe flet apo e hedh si teori ??

    Nese flet me siguri ateher sjelli statistikat ose ndonje burim te besueshem informacioni te shofum a eshte e vertet apo jo ?


    Por nese eshte e vertet ateher eshte turp boll kem djem shqiptar dhe sna duhen te tjeret ta perziejm gjakun me askend .

  7. #27
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    sikur ti e paske regulluar statusin tend ne kosov dhe po na meson neve se kush jemi

  8. #28
    18 scudetti Maska e Gjinokastra
    Anėtarėsuar
    29-08-2009
    Postime
    1,159
    Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
    more shqiptare i googlizuar, shqip te fola ,por si duket nuk te erdh per qejfi fjala ime prandaj reagove

    apo ti nuk e di mire shqipen pasi qe je italianizuar dhe i krishterizuar deri mbi vesh


    Unė , Oroshi edhe Drague jemi pėrfaqėsuesit e shumicės ateiste mes shqiptarėve !

    Me krishterėt ik hidh valle ti ! Nė fund tė fundit myslimanė edhe tė krishterė jeni vėllezėt ēifutė ! Vallė keni harruar origjinat tuaja ?

  9. #29
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    13-05-2009
    Postime
    795
    Citim Postuar mė parė nga Gjinokastra Lexo Postimin


    Unė , Oroshi edhe Drague jemi pėrfaqėsuesit e shumicės ateiste mes shqiptarėve !

    Me krishterėt ik hidh valle ti ! Nė fund tė fundit myslimanė edhe tė krishterė jeni vėllezėt ēifutė ! Vallė keni harruar origjinat tuaja ?

    te njejtit m... jeni edhe ju ateistat

  10. #30
    Citim Postuar mė parė nga fisniku-student Lexo Postimin
    Sepse!!!

    1. Identiteti kombetar dhe prejardhja ketyre turqeve shpesh mund te kontestohet?(d.m.th mund te jen edhe shqiptar me gjak)
    e ju jeni tu i shqiptarizu edhe i her ee? Si rrac jan turk, duken ne surrat.

    2. Funksionaliteti i nje Martese (martesat e tilla jan zakonisht funksionale - ndoshta per shkak te harmonis religjioze)
    Ju shko omel prej fese. Skom kundershtim. hulluni tashi ka pasunaret arab.

    3. Kemi te perbashketa Kulturore qe na lidhin
    Edhe ktu jam dakort. Ne nje ane turq, ne anen tjeter kuazi turq. sepse kshu jan ne Maqedoni thujse turk. vetem 30-40% te gjuhes kan shqip, pjesa tjeter turqisht, sllavisht. mos te hyjm masanej ka rraca.

    4. Nuk ka ndalesa Fetare ne kete rast (nuk mohohet ndikimi fetar ne keso qeshtjesh)
    e tham ke pika 2, feja esht lubrifikant per asimilimin me turk. ka nodh edhe me par, ne disa komunitete ne Serbi e ne Mal te Zi, qe sot quhen me kombesi muslimane (ose boshnjak). po ashtu edhe ne Greqi qe jan asimilu ne kombsi tjeter.

    5. Hapesi i temes eshte i dyshimt, sigurisht na njef ky neve, por jo me kete nofk
    si urdhron. sallam.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Electrical : 23-09-2009 mė 13:27

  11. #31
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Ti je i sigurt ne kete qe flet apo e hedh si teori ??

    Nese flet me siguri ateher sjelli statistikat ose ndonje burim te besueshem informacioni te shofum a eshte e vertet apo jo ?


    Por nese eshte e vertet ateher eshte turp boll kem djem shqiptar dhe sna duhen te tjeret ta perziejm gjakun me askend .
    ka me qindra e me mijera martersa shqiptar + turk ne Maqedoni.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    11-06-2005
    Postime
    360
    Citim Postuar mė parė nga muslimani72 Lexo Postimin
    sipas teje na bjen qe edhe semafori duhet me qene shqip,
    o debil gjate kryerjes se faljes se namazit lexohet arabisht,kete nuk e bejne vetem shqipteret por krejt popujt e botes qe jane musliman pa mare parasysh nacionalitetitn

    ndersa lutjet dhe mesimet qe mesohen per islamin secili i meson ne gjuhen e vete,

    ke ndegjuar ti te tehritet ezani ne ndonje gjuhe tjeter??.

    xhamijat kane qene edhe pa mos qene ti shqiptare ,kur ke qene pagan dhe ke folur gjuhe maloke

    ska faj BLLAZHJA
    po mir debil nuk mu duk se te thirra dhe nuk kam sha kan nojher por ato, qe the maje per veten, dhe ashte kollaj me sha dikan qe nuk e sheh dhe nuk e njeh. Mas parit jam shqiptare por ne qofte se don me te mesua pak historin, shqiptaret moren fene katolike jo me force por me deshire. mas pushtimit turk, tri rrug ishin o banu mysliman ose jeto ne mal ose te hiqet kryet, fillimishte turku vrau e bani kerdine si i thom na te malit, por e pa se me force shqiptarin nuk mun ta kthente , ather perdori metoda tjera duke ja ba jeten shum te shtir qe shum njerez per te shpetu familjen ne fillim u kthyen etj. Ai qe ashte shqiptare me gjak, duhet ta dije se ata qe u vran dhe ju ngulen kokat neper hunj duhet te ishin te paret tane, prandaj nuk duhet ti harrojme , e dyta ne fis tem jana mysliman dhe katolik dhe ne 4 brez bashkohena jena nji gjak, pra nuk me prish pun se je mysliman por mos merr kulturen arabe se je shqiptare mas parit.

    Dhe sa per hoxhen nuk kam nigjua nej her tu fal shqip por arabishte, dhe nji dazem qe e kam pa (SHqiptare) hoxha folte arabishte.

    DHE SA PER GJUHEN MALOKE AJO ASHTE SHUM E VJETER DHE CDO NJANI QE ASHTE SHQYPTAR DUHET TA RRESPECTOJ. SE VEC NJAJO G'JUH NA KA MET SE TE TJERAT NA I KAN MARR TE HUJT.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga detiad : 23-09-2009 mė 13:12

  13. #33
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    ka me qindra e me mijera martersa shqiptar + turk ne Maqedoni.
    Edhe une kam te njofshem ne Maqedoni por asnjeher skan treguar per gjera te tilla .

    Nese paska mijera , spaskan mbet asnje shqiptar sepse ne skem miliona aty

    Nese ka raste te caktuara ateher nuk eshte si qindra dhe mijera.

    Por edhe nese ka mijera sjell ndoj link qe ti shofim apo ndonje raport gazete a TV

  14. #34
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Edhe une kam te njofshem ne Maqedoni por asnjeher skan treguar per gjera te tilla .

    Nese paska mijera , spaskan mbet asnje shqiptar sepse ne skem miliona aty

    Nese ka raste te caktuara ateher nuk eshte si qindra dhe mijera.

    Por edhe nese ka mijera sjell ndoj link qe ti shofim apo ndonje raport gazete a TV
    skam ca te sjell link se nuk maen stastika per keto gjera. thjesht kam taku shum e shum persona nga maqedonia qe kan pas prindrit me kombsi te ndryshme. mos te hyjm pastaj te personat qe kan noj gjysh a gjyshe turqeli.

    500 mij shqiptar plus 100 mij turq plus shuli fetar =========>>> e kupton vet sa martesa jan bere, e do behen.

  15. #35
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    skam ca te sjell link se nuk maen stastika per keto gjera. thjesht kam taku shum e shum persona nga maqedonia qe kan pas prindrit me kombsi te ndryshme. mos te hyjm pastaj te personat qe kan noj gjysh a gjyshe turqeli.

    500 mij shqiptar plus 100 mij turq plus shuli fetar =========>>> e kupton vet sa martesa jan bere, e do behen.
    Shiko nese jan 500 mij shqiptar sjan te gjithe per martes , sepse ka pleq , plaka , ka njerz te martuar etj etj .

    Mandej sjon te gjithe 100 mij turqit per martes

    Eshte mire mos me fol paushall sepse ste beson kush

  16. #36
    Citim Postuar mė parė nga xhamia Lexo Postimin
    Shiko nese jan 500 mij shqiptar sjan te gjithe per martes , sepse ka pleq , plaka , ka njerz te martuar etj etj .

    Mandej sjon te gjithe 100 mij turqit per martes

    Eshte mire mos me fol paushall sepse ste beson kush
    ti koke i lodht. kush t'tha qe jan per martes? thash qe aq jan popullsite respketive ne Maqedoni. 600 mij shqiptar e turq, qe se kan problem hic martesa mes vejti. Kultura turke (nqs i qujm kultur) ngjit shum bukur atje. rasti i pollatit qe lujten mencc disa.

  17. #37
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    ti koke i lodht. kush t'tha qe jan per martes? thash qe aq jan popullsite respketive ne Maqedoni. 600 mij shqiptar e turq, qe se kan problem hic martesa mes vejti. Kultura turke (nqs i qujm kultur) ngjit shum bukur atje. rasti i pollatit qe lujten mencc disa.
    Jo une vetem deshta met tregu se smunden me qen mijera martesa ne mes dy komuniteteve te ndryshme kur jane 600 mij banore .

    As ne Mal te Zi sjan kan shum martesa ne gjith shtetin lol

    Me sa di une Pollati eshte artist nese nuk gaboj , dhe mbas artistave besoj se shef TV qa bejne tjera vendeve

  18. #38
    zakonisht nuk flas me murin (ose muret).

  19. #39
    100 % shqiptar Maska e Milkway
    Anėtarėsuar
    08-01-2007
    Vendndodhja
    In the land of eagles
    Postime
    7,375
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    zakonisht nuk flas me murin (ose muret).
    Kjo ndodh kur ske qka te thuash me apo si ??

    Ndoshta kjo eshte metoda yte ti largohesh debatit kur flet paushall ???

    Nese po .....je i lir te largohesh nga debati

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e diita
    Anėtarėsuar
    16-10-2007
    Vendndodhja
    De
    Postime
    283
    Citim Postuar mė parė nga Electrical Lexo Postimin
    Cfare problemi mund te sjelli kjo gje?

    Sa eshte e perhapur si dukuri?

    Un per vete di qe eshte shume i perhapur, ata qe flasin shqip martohen me turqit pa asnji problem ose ngurrim (80-100 mij turq jane ne Maqedoni). Shume persona qe kam njoft nga Maqedonia kane pas ose nenen ose baben turk.
    Cudi! Une prej atje jam edhe as nje rast nuk kam degjuar deri tash qe nje shqiptar/shqiptare eshte martuar me turk/e.

    Edhe nese ndodh martohen me ke te doje, nuk e di pse po te preukupon ty. Sa vajza shqiptare martohen me italian e grek. Apo i ke harru ato?/!!

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •