Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26
  1. #21
    Besimtar Katolik Maska e altint71
    Anėtarėsuar
    27-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    933
    Per kokatrorin.
    Ne tiran kan ardhur si nga fshatrat e si nga qutetet e vogla te krijuara nga enveri.
    Cdoo famiglie ka shitur shtepin e vjeter dhe ka bler me nje shtim lekesh nga femit ne emigrim(e ka raste keta femij jane dhe 2 apo tre sepse te ardhurit kan dhe shum femij!!)
    Jan femit meshkuj kryesisht qe bejn te mundur kete perse jane gjithmon burrat qe jan te lidhur me token ,pronen.
    Eshte me se e vertet qe nje dhome e guzhin te kohes se enverit 40 vjecare kushton 50miljon lek 40.000 €.
    Dua edhe te theksoj qe ka gjerman e austriak me dhjjetra qe kan blere shtepi apartament ne himar sarand .
    per mua eshte ender te blej shpi atje jam gati ta shes ate qe kam ne tiran...
    pra ka shum kendveshtrime

  2. #22
    Ia vlen apo s'ia vlen, kjo varet nga situata personale e secilit. E shikon si investim, duke e blere tani dhe e shet me vone apo duke e dhene me qera, apo duke e shfrytezuar per te banuar apo kaluar pushimet ....
    Edhe ne Shqiperi, si kudo, vendos kerkese oferta. Nuk jane te njejtat ēmime ne Tirane, ku pati edhe nje kerkese te madhe, apo ne disa pjese te bregdetit me qytete apo zona te tjera te Shqiperise.
    Cmimet jane relativisht te larta ne krahasim me rrogat, por ne asnje vend te botes nuk mund te blesh nje shtepi pernjeheresh ose me sakte jane nje pjese e vogel ata qe mund ta perballojne te bejne diēka te tille. Edhe sasia e lekeve eshte relative se ēfare mund te blesh ne nje vend apo nje tjeter me te njejten shume...
    Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e KokeKatrori
    Anėtarėsuar
    18-06-2009
    Vendndodhja
    perballe Malit
    Postime
    237
    Citim Postuar mė parė nga altint71 Lexo Postimin
    Per kokatrorin.
    Ne tiran kan ardhur si nga fshatrat e si nga qytetet e vogla te krijuara nga enveri.
    Cdo famiglie ka shitur shtepin e vjeter dhe ka bler me nje shtim lekesh nga femit ne emigrim(e ka raste keta femij jane dhe 2 apo tre sepse te ardhurit kan dhe shum femij!!)
    Jan femit meshkuj kryesisht qe bejn te mundur kete perse jane gjithmon burrat qe jan te lidhur me token ,pronen.
    Eshte me se e vertet qe nje dhome e guzhin te kohes se enverit 40 vjecare kushton 50miljon lek 40.000 €.
    Dua edhe te theksoj qe ka gjerman e austriak me dhjetra qe kan blere shtepi apartament ne himar sarand .
    per mua eshte ender te blej shpi atje jam gati ta shes ate qe kam ne tiran...
    pra ka shum kendveshtrime
    Pershendetje Altin, jam shume dakort, por me duket se cmimet jane te eksagjeruara dhe se nuk kane me baza reale.
    Sot pashe rastesisht kete artikull :
    http://finance.yahoo.com/news/At-for....html?x=0&.v=1

    Kur eshte me lire te blesh nje shtepi ne Florida apo Chikago sesa ne Tirane apo Sarande ... dicka nuk shkon.

    Une them se flluska do pellcase ....

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    sa kushton nje apartament 2 e 1 guzhin ne kto qytete..
    durres, kavaje, shkoder, lezhe, elbasan, vlore, lushnje, fier, berat, rrogozhine etj?

    jo ne qender.. por diku periferi..

    ???

  5. #25
    Afer Baba Fajes Maska e Marinari
    Anėtarėsuar
    04-02-2005
    Vendndodhja
    Martanesh
    Postime
    1,015
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    sa kushton nje apartament 2 e 1 guzhin ne kto qytete..
    durres, kavaje, shkoder, lezhe, elbasan, vlore, lushnje, fier, berat, rrogozhine etj?

    jo ne qender.. por diku periferi..

    ???
    Brari,
    Per ty shume me lire! Por me nje kusht: nese e nderron teseren...!?

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    01-11-2009
    Postime
    160
    Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
    sa kushton nje apartament 2 e 1 guzhin ne kto qytete..
    durres, kavaje, shkoder, lezhe, elbasan, vlore, lushnje, fier, berat, rrogozhine etj?

    jo ne qender.. por diku periferi..

    ???
    Kete Brari-n te kem ta rrah tre here ne dite nuk ngopem, se gjithmone e perfytyroj si nje 60 vjecar me xhama syzesh si by.. kavanozi qe ja kane levruar mire ne kohen e Veros, por qe edhe tani kot ha tum se prape me breke ka ngelur ..., megjithate po e citoj ...
    A mund te na thote dikush si ka evoluar tregu i trojeve dhe i ndertimeve aktualisht ?? A dallohet ndonje tendenze ??

    Nese dikush ka eksperiencen e vet, pyetja ime : Si blihet nje cope toke aktualisht ne Shqiperi ???

    Faleminderit paraprakisht (dhe Brari, pusho or dreq dhe mos repliko se smerr vesh ti jo)

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •