Close

Rezultati i Sondazhit: Ciln forc politike do t votoni n zgjedhjet lokale m 15 nntor 2009?

Votues
101. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • PDK Hashim Thai

  26 25.74%
 • LDK Fatmir Sejdiu

  13 12.87%
 • AKR Behgjet Pacolli

  23 22.77%
 • LDD Nexhat Daci

  7 6.93%
 • AAK Ramush Haradinaj

  19 18.81%
 • PSDK Agim eku

  4 3.96%
 • Te tjerat.

  9 8.91%
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 104
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime

  Zgjedhjet Lokale n Kosov, ciln parti do t votoni?

  Per kend do te votoni ne zgjedhjet lokale e 15 nentorit 2009
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  PDK kandidon Astrit Salihun pr kryetar t Prishtins
  Partia Demokratike e Kosovs mbrm i ka dorzuar n KQZ-s brenda afatit, listn me emrat e t gjith kandidatve pr kryetar t komunave pr zgjedhjet e 15 nntorit.


  Lista e kandidatve t PDK-s pr kryetar t komunave sht:


  Astrit Salihu - Prishtin,
  Bajrush Xhemajli - Ferizaj,
  Avni Kastrati - Mitrovic,
  Ramadan Muja - Prizren,
  Ilhami Gashi - Pej,
  Qemajl Mustafa - Gjilan,
  Ilir Bytyi - Gjakov,
  Muhamet Latifi - Besian,
  Nexhmedin Arifi - Viti,
  Shukri Buja - Lipjan,
  Sokol Bashota - Klin,
  Isni Kilaj - Malishev,
  Ram Vata- Therand,
  [U]Qazim Qeska - Rahavec,
  Sami Lushtaku - Skenderaj,
  Nexhat Demaku -Drenas,
  Naim Ismajli - Shtime,
  Bajram Mulaku - Vushtrri,
  Mus Mushkolaj - Dean,
  Gafurr Mustafa - Artan,
  Begzat Sinani - Dardan,
  Selim Jonuzi - Sharr,
  Ahmet Krasniqi - Fush Kosov,
  Mehmet Pallazhi - Hani i Elezit,
  Idriz Blakaj - Burim,
  Nimon Topaj - Junik,
  Xhabir Zharku - Kaanik,
  Haki Mjeku - Kastriot
  Beqir Fejzullahu - Shterpc.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Kandidatt e propozuar nga degt e LDK-s:
  1. Prishtin, Isa Mustafa
  2. Gjilan, Fatmir Rexhepi
  3. Ferizaj, Faik Grainca
  4. Prizren, Hanefi Muharremi
  5. Gjakov, Fehmi Vula
  6. Pej, Agim Brdynaj
  7. Istog, Fadil Ferati
  8. Mitrovic, Mursel Ibrahimi
  9. Podujev, Agim Veliu
  10. Vushtrri, Ibush Jonuzi
  11. Klin, Fadil Gashi
  12. Dean, Mehmet Bojkaj
  13. Junik, Tahir Isufi
  14. Dragash, Halim Shemsedini
  15. Suharek, Sali Asllanaj
  16. Malishev, Jonuz Kastrati
  17. Viti, Musa Misini
  18. Kamenic, Shaip Surdulli
  19. Rahovec, Ibrahim Kryeziu
  20. Fush-Kosov, Burim Berisha
  21. Obiliq, Mehmet Krasniqi
  22. Kaanik, Lulzim Demaj
  23. Hani i Elezit, Muzafer Demjani
  24. Lipjan, Imri Hamiti
  25. Shtime, Ismajl Hasani
  26. Novo Brd, Bajrush Ymeri.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  AKR prezanton kandidatt


  1. Prishtin AKR - Vegim Gashi
  2. Gjakov AKR - Mimoza Kusari-Lila
  3. Ferizaj AKR - Naim Ferati
  4. Gjilan AKR - Omer Daku
  5. Mitrovic AKR - Nexhmedin Spahiu
  6. Lipjan AKR - Banush Bytyqi
  7. Kaanik AKR - Afrim Loku
  8. Malishev AKR - Alban Kastrati
  9. Novobrd AKR - Ramadan Mehmeti
  10. Dragash AKR - Feim Tefiku
  11. Kamenic AKR - Ramadan Basha
  12. Rahovec AKR - Rexhep Oruqi
  13. Mamush AKR - Mehmet Mazrek
  14. Junik AKR - Ali Kasumi
  15. Fush Kosov AKR - Hasan Maxhuni
  16. Obiliq AKR - Hamdi Toverlani
  17. Podujev AKR - Ejup Visoka (kandidat i prbashkt me Iniciativn qytetare)
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  LDD: Lista e kandidatve pr kryetar t komunave


  Kandidatt e LDD-s pr kryetar komunash jan:

  Ruzhdi Rexha - Prizren,
  Elmi Berisha - Pej,
  Sokol Haliti - Viti,
  Halil Kuqi - Vushtrri,
  Ismet Hulaj - Dean,
  Rifat Osmani - Burim,
  Zenun Zeqa - Klin,
  Fadil Geci - Skenderaj,
  Muhamet Bajraktari - Therand,
  Shpejtim Gacaferi - Junik,
  Enver Ademi - Shtime,
  Milazim Haliti - Ferizaj,
  Jashar Ramadani - Gjilan,
  Nexhmije Kallaba - Kamenic dhe
  Tefik Islami - Shtrpc.

  N disa prej ktyre komunave LDD do ta ket edhe prkrahjen e AKR-s me t ciln kan lidhur koalicion. /rtv21/

  Postuar: 17:07 / 15 Shtator 2009 | RSS
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  PSD do t kandidoj n 17 komuna t Kosovs, n mesin e tyre jan edhe dy femra:

  Prishtin - Sadri Ramabaja
  Pej - Ramiz Libusha
  Gjakov - Shahin Roka
  Mitrovic - Milazim Xhafa
  Prizren - Qerim Shehu
  Dean - Tahir Kuqi
  Gjilan - Fatmir Klaiqi
  Istog - Afrim Sadikaj
  Klin - Ibish Rraci
  Fush Kosov - Ahmet Graievci
  Rahovec - Lulzim Krasniqi
  Shtime - Halil Halili
  Lipjan - Naser Bytyqi
  Kastriot - Sanije Graievci
  Vushtrri - Emine Qerkezi
  Podujev - Rifat Syla.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 7. #7
  Vetevendosje & kuq e zi Maska e ABytyqi
  Antarsuar
  19-05-2006
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  496
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O llap jena lodh me keta tradhtar,se po te ishin njerz shpirt mir, pik se pari do t ja ndrronin ligjet vetit mos me rrejt dhe me ja lju ligjin me denu vetvten nese gabon apo deshton . po kta sjan bash budall qe ta denojn vetin me ligje te huja q s ja dojn te miren kti populli .
  Un asnj her skam votu ne jeten teme;edhe nese do te votoj ather do te votoj per nj parti qe ka nje vizion te qart,me nje platform te perbashket edhe me parti te tjera Shqiptare ne kosov maqedoni dhe mal te zi ,kjo esht nje vizion i perbashket pr nje unitt mobilizim te te gjith shqiptarv e jo parti mafijoze m njrz te shitur si thaqi e ramushi qe u ban hasem te popullit te vet...
  Kosova sht Zemra e Shqipris !

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  nuk e di perse shkruan se Ky sondazh do t mbyllet m 02-10-2009 n 13:37

  kur une kur e hapa ket sondazh e shenova qe te mbyllet nji dit pas votimeve
  pra me 16.11.2009

  lus moderatoret qe ta rregulloin ket
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 9. #9
  automotive Maska e ClaY_MorE
  Antarsuar
  16-05-2004
  Vendndodhja
  Elbasan
  Mosha
  29
  Postime
  4,470
  Faleminderit
  2
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin
  nuk e di perse shkruan se Ky sondazh do t mbyllet m 02-10-2009 n 13:37

  kur une kur e hapa ket sondazh e shenova qe te mbyllet nji dit pas votimeve
  pra me 16.11.2009

  lus moderatoret qe ta rregulloin ket
  Sondazhi u rregullua!

  Votat n sondazh u bn t fshehta di edhe data e mbylljes s sondazhit u ndryshua.
  Jeta ime, mban emrin e saj..

 10. #10
  jakowar Maska e vetevendosje
  Antarsuar
  31-05-2009
  Vendndodhja
  N'GJAKOV
  Postime
  78
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une Votoj
  Ti Voton
  Ai/Ato Votojne
  Ne Votojm
  Ju Votoni
  ATA PERFITOJN


  Bojkotoni Zgjedhjet Lokale te 15 Nentorit ..!!
  Kosova eshte e shtrejt te ju lihet ne dore tradhetareve
  EULEX MADE IN SERBIA
  EULEX UNMIK merre HASHIMIN edhe IK

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Antarsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga vetevendosje Lexo Postimin
  Une Votoj
  Ti Voton
  Ai/Ato Votojne
  Ne Votojm
  Ju Votoni
  ATA PERFITOJN


  Bojkotoni Zgjedhjet Lokale te 15 Nentorit ..!!
  Kosova eshte e shtrejt te ju lihet ne dore tradhetareve
  Vetvendosja me siguri per Hashimin do votojne edhe ashtu po punojn per te hahahaha.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Antarsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,878
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ke harru me vu edhe pytjen per ata qe nuk e kan njet me votu o llap,pra eshte dasht qe ne fund ta shkruash per asnjeren dhe kjo asnjera do te fitoi ta kana ty apo jo.
  jam shume i bindur se kush i ka dy men ne kok nuk voton fare,sepse me keta mafioza qe i kemi kosoven jan duke e kethy mbrapa.
  Populli e din shume mire se nuk ka per ken me votu,dhe prap si heren e me parshme do te i bojkotoi,dhe prap hashimi do te fitoi,nuk ka lidhje a voton kush a jo,ai i gjan ku jan e ku nuk jan dhe ka per te festu "fitoren"nje dit pas zgjedhjeve.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  ke harru me vu edhe pytjen per ata qe nuk e kan njet me votu o llap,pra eshte dasht qe ne fund ta shkruash per asnjeren dhe kjo asnjera do te fitoi ta kana ty apo jo.
  jam shume i bindur se kush i ka dy men ne kok nuk voton fare,sepse me keta mafioza qe i kemi kosoven jan duke e kethy mbrapa.
  Populli e din shume mire se nuk ka per ken me votu,dhe prap si heren e me parshme do te i bojkotoi,dhe prap hashimi do te fitoi,nuk ka lidhje a voton kush a jo,ai i gjan ku jan e ku nuk jan dhe ka per te festu "fitoren"nje dit pas zgjedhjeve.
  po kush sipas teje e qon para apo e ka que para
  hajt bre burr tregona ti kush jan ata e ne do ti votoim
  po kosova tier nuk ka
  keta njerz keto parti keto organizata

  ku disa jan qe e liruan vendin dhe e ben shtetin dhe po e qoin me hapa te sigurt drejt integrimeve euro-atlantike

  disa e kan qeveris prej 45-stes e deri tani von

  nuk e di kush te pilqen ty
  po trus b.ythen e rri atje ku je se shyqyr o zot qe nuk te pyet njeri ty

  dhe e drejt e qdo kujt eshte a voton a jo edhe mos dalja ne zgjedhe eshte e drejt demokratike shfrytezone cilen te doni
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga ClaY_MorE Lexo Postimin
  Sondazhi u rregullua!

  Votat n sondazh u bn t fshehta di edhe data e mbylljes s sondazhit u ndryshua.
  FLM.Moderator


  Sondazh

  Kush do t fitoj garn n Prishtin?

  * PDK (34%, 1,060 Vota)
  * LDK (31%, 990 Vota)
  * AAK (14%, 432 Vota)
  * AKR (11%, 351 Vota)
  * LDD (8%, 248 Vota)
  * PSD (2%, 78 Vota)

  Gjithsej vota: 3,159
  gazeta kosova.sot
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga drenicaku Lexo Postimin
  ke harru me vu edhe pytjen per ata qe nuk e kan njet me votu o llap,pra eshte dasht qe ne fund ta shkruash per asnjeren dhe kjo asnjera do te fitoi ta kana ty apo jo.
  jam shume i bindur se kush i ka dy men ne kok nuk voton fare,sepse me keta mafioza qe i kemi kosoven jan duke e kethy mbrapa.
  Populli e din shume mire se nuk ka per ken me votu,dhe prap si heren e me parshme do te i bojkotoi,dhe prap hashimi do te fitoi,nuk ka lidhje a voton kush a jo,ai i gjan ku jan e ku nuk jan dhe ka per te festu "fitoren"nje dit pas zgjedhjeve.
  Citim Postuar m par nga vetevendosje Lexo Postimin
  Une Votoj
  Ti Voton
  Ai/Ato Votojne
  Ne Votojm
  Ju Votoni
  ATA PERFITOJN


  Bojkotoni Zgjedhjet Lokale te 15 Nentorit ..!!
  Kosova eshte e shtrejt te ju lihet ne dore tradhetareve

  Keshtu si ju mendoin edhe serbet e ruset  Ambasadori rus porosit serbt t bojkotojn zgjedhjet n Kosov

  Mitrovic, 9 tetor - Ambasadori rus n Beograd, Aleksandar Konuzin, sht shprehur kundr zgjedhjeve lokale n Kosov dhe i ka porositur serbt q t mos marrin pjes n to. "Rusia fuqishm mbshtet qndrimin e qeveris s Serbis, q do t thot se nuk e mbshtet pjesmarrjen e serbve n zgjedhje", ka thn ambasadori rus dje n Mitrovic, ku mori pjes n nj konferenc ndrkombtare mbi Kosovn. Ambasadori rus, jasht do praktike t sjelljeve t nj diplomati n nj vend t pavarur, ka prdorur fjalorin e radikalve serb t Vojisllav Sheshelit, duke thn se "zgjedhjet po realizohen n t ashtuquajturn Kosov t pavarur dhe n baz t s ashtuquajturs Kushtetut t Kosovs", njoftojn mediat serbe. Madje, sipas ambasadorit Konuzin, pr Rusin nuk ekziston as Kosova e pavarur e as Kushtetuta e saj, duke i prositur serbt e Kosovs q ta respektojn vetm Kushtetutn e Serbis. Ndrkaq pr vet konferencn "Kosova n rrjedhat civilzuese", Konuzin thot se sht i "impresionuar" me pjesmarrjen nga jasht dhe sipas tij, ajo duhet t dshmoj se "Kosova sht vend burimor serb".
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
  Antarsuar
  18-07-2007
  Vendndodhja
  Prizren
  Mosha
  32
  Postime
  1,234
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  PD- Patia e Drejtesise ( prof.dr. Ferdi Agani)
  _____________________________________
  I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga Llapi Lexo Postimin

  Keshtu si ju mendoin edhe serbet e ruset  Ambasadori rus porosit serbt t bojkotojn zgjedhjet n Kosov

  Mitrovic, 9 tetor - Ambasadori rus n Beograd, Aleksandar Konuzin, sht shprehur kundr zgjedhjeve lokale n Kosov dhe i ka porositur serbt q t mos marrin pjes n to. "Rusia fuqishm mbshtet qndrimin e qeveris s Serbis, q do t thot se nuk e mbshtet pjesmarrjen e serbve n zgjedhje", ka thn ambasadori rus dje n Mitrovic, ku mori pjes n nj konferenc ndrkombtare mbi Kosovn. Ambasadori rus, jasht do praktike t sjelljeve t nj diplomati n nj vend t pavarur, ka prdorur fjalorin e radikalve serb t Vojisllav Sheshelit, duke thn se "zgjedhjet po realizohen n t ashtuquajturn Kosov t pavarur dhe n baz t s ashtuquajturs Kushtetut t Kosovs", njoftojn mediat serbe. Madje, sipas ambasadorit Konuzin, pr Rusin nuk ekziston as Kosova e pavarur e as Kushtetuta e saj, duke i prositur serbt e Kosovs q ta respektojn vetm Kushtetutn e Serbis. Ndrkaq pr vet konferencn "Kosova n rrjedhat civilzuese", Konuzin thot se sht i "impresionuar" me pjesmarrjen nga jasht dhe sipas tij, ajo duhet t dshmoj se "Kosova sht vend burimor serb".
  Autoritetet e Beogradit u bjn thirrje serbve t Kosovs t mos marrin pjes n zgjedhjet vendore t 15 nntorit

  Autoritetet e larta t Qeveris s Serbis vazhdojn t iu drgojn porosi politike serbve t Kosovs, n mnyr q ata t mos marrin pjes n zgjedhjet e 15 nntorit, meq sipas tyre se nuk paska kushte pr t marr pjes n kto zgjedhje. Mirpo formimi i komunave t reja, nga disa politikan serb, shihet si arsye e mjaftueshme pr t marr pjes n kto zgjedhje vendore, t cilat kan zgjuar nj interesim m t madh te pjestart e ksaj pakice kombtare, n krahasim me t gjitha zgjedhjet paraprake t organizuara n Kosov prej vitit 2000. Nj numr i konsiderueshm i subjekteve politike serbe jan paraqitur n Komisionin Qendror t Zgjedhjeve, n Prishtin dhe tashm kan br t ditur zyrtarisht se do t marrin pjes n procesin zgjedhor.
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 18. #18
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,508
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O Llap harrone se muni me marr Prishtinen , nuk jan katunar si ju ata .

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Antarsuar
  08-08-2002
  Postime
  21,116
  Faleminderit
  37
  103 falenderime n 98 postime
  Citim Postuar m par nga xhamia Lexo Postimin
  O Llap harrone se muni me marr Prishtinen , nuk jan katunar si ju ata .
  pikerisht ketu i shof shansat ma te mira
  kur dihet qe Prishtina eshte kryekatundi ma i madh i Kosoves
  Do ti luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-10-2009
  Postime
  13
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Une jam per RAMUSH HARADINAJ

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •