Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
  1. #1

    Kuçi në çerekfinalet e botërorit të boksit

    Kuçi në çerekfinalet e Botërorit të Boksit në peshën 69 kg

    Boksieri shqiptar Jetmir Kuçi ka shënuar mbrëmë fitoren e dytë radhazi në konkurrimin në peshën 69 kg, e vlefshme për kampionatin e 15-të Botëror të Boksit, që po zhvillohet në Milano(Itali) nga datat 1-13 shtator.

    Kuçi ka mposhtur serbin Zoran Mitroiviç me pikë me rezultatin 15-5. Ndërkohë, fitoren e parë Kuçi e mori ndaj armenit Samuel Matevosjan, me rezultatin 10-4.

    Me këtë fitore Jetmir Kuçi arrin çerekfinalet e Botërorit të Boksit. Është hera e parë në historinë e përfaqësimeve të ekipeve shqiptare në një botëror, që një boksier shqiptar arrin të kalojë dy turne, duke shkuar në çerekfinale.

    Në çerekfinale Jetmir Kuçi do të ndeshet me boksierin e Kirgistanit Asadullo Bojmurodov. Nëse Kuçi arrin fitore edhe në çerekfinale do të jetë historik kalimi i tij në gjysëmfinalet e botërorit, po aq sa sa ç’është historik fakti se do të jetë një nga 4 pretendentët finalistë për medalje në këtë botëror.

    (s.g/ATSH/BalkanWeb)
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga shigjeta Lexo Postimin
    Kuçi në çerekfinalet e Botërorit të Boksit në peshën 69 kg

    Boksieri shqiptar Jetmir Kuçi ka shënuar mbrëmë fitoren e dytë radhazi në konkurrimin në peshën 69 kg, e vlefshme për kampionatin e 15-të Botëror të Boksit, që po zhvillohet në Milano(Itali) nga datat 1-13 shtator.

    Kuçi ka mposhtur serbin Zoran Mitroiviç me pikë me rezultatin 15-5. Ndërkohë, fitoren e parë Kuçi e mori ndaj armenit Samuel Matevosjan, me rezultatin 10-4.

    Me këtë fitore Jetmir Kuçi arrin çerekfinalet e Botërorit të Boksit. Është hera e parë në historinë e përfaqësimeve të ekipeve shqiptare në një botëror, që një boksier shqiptar arrin të kalojë dy turne, duke shkuar në çerekfinale.

    Në çerekfinale Jetmir Kuçi do të ndeshet me boksierin e Kirgistanit Asadullo Bojmurodov. Nëse Kuçi arrin fitore edhe në çerekfinale do të jetë historik kalimi i tij në gjysëmfinalet e botërorit, po aq sa sa ç’është historik fakti se do të jetë një nga 4 pretendentët finalistë për medalje në këtë botëror.

    (s.g/ATSH/BalkanWeb)
    Fatkeqësisht sot dha dorëheqjen Jetmir Kuçi nga kampionati Botëror, duke deklaruar se do kryej një ndërhyrje kirurgjikale në gishtin e dëmtuar kundër Samuel Matevosjan. Na u pre shpresa për të marrë për herë të parë një medalje në kampionatin e boksit.

    I urojë shërim sa më të shpejt Jetmirit, dhe urime se arriti më të mirën.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga Aikido Lexo Postimin
    Fatkeqësisht sot dha dorëheqjen Jetmir Kuçi nga kampionati Botëror, duke deklaruar se do kryej një ndërhyrje kirurgjikale në gishtin e dëmtuar kundër Samuel Matevosjan. Na u pre shpresa për të marrë për herë të parë një medalje në kampionatin e boksit.

    I urojë shërim sa më të shpejt Jetmirit, dhe urime se arriti më të mirën.
    kam kujtu se ka humb me ket bullgarin por ky nuk qenka ndesh hiç. gjynah se po paraqitej mire

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    kam kujtu se ka humb me ket bullgarin por ky nuk qenka ndesh hiç. gjynah se po paraqitej mire
    Mesa di unë thyerjen e gishtit e ka bërë kundër Armenit, dhe ndeshjen e ardhshme e kishte me Kirgistanasin Asadullo Bojmurodov, siç e lexova. Nuk e di me siguri mund të jet dhe ndryshe.

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-04-2008
    Postime
    8
    Shnosh more se ka mundesi tjera her ose edhe tjeterkush.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •