Close

Rezultati i Sondazhit:

Votues
0. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • 0 0%
Faqja 486 prej 568 FillimFillim ... 386436476484485486487488496536 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 9,701 deri 9,720 prej 11341
 1. #9701
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  835
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po pohoj nje bizness qe jo ethically bej une e myslymaneve nuk i jap asnje perqindje nga fitimi.

  une ve baste sa njerez do i shtypet koka apo do vriten ne meke, kur turma merr vrapin me vrull rreth gurit te zi.

  ju lutem juve sduhet te vini ne dukje gabimet ne kuran sepse po demtoni biznesin tim te basteve.

 2. #9702
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,023
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marduk Lexo Postimin
  Ohhh more Techlic kur nuk din dicka mos fol hiq ma mire se sa me korit vetin kshtu. Une shum mir ta Spjegova se cka jane Xhinet ti prap me thu me lexu Libra, une kom lexu shum libra sa qeti s'ki kime n'tru loqkoman.

  Xhinet ose Demonat kan egzistu edhe me heret se Islamizmi pra ne kohen e Budizmit kan egzistu amo qysh kan egzistu? Me meditimin e Guatanam Budhes qe kur ka meditu ka hin shum thell ne mendime sa qe ka bere lufte me Demonat dhe i ka mposht, por kjo s'duhet me thane qe kan egzistu ne Realitet qe i ka dal dhe jon rreh me shpatapor vetem ne mendje jan si Xhinet, Angjejt, Djalli, Zoti, Ferri dhe Parajsa.

  Krijesa t'zjarrit kurr s'ka pas, ne qoftese ka pas ajo gje ish pa siq shihet Flaka ne Realitet:d po t'vogel jeni ju duhet hala me e hap trunin...

  Ajt hec edhe mos u kap tjeter lidhje palidhje.
  hehe ani mvjen mir qe po lexojshme libra, liber esht edhe borbardha po sdo me than tash mi besu apo jo . sa per qi krijesa tzjarrit e spjegun ma lart edhe ti je i krijum prej baltes po nuk je balt tash, po je mish e kock kapishi haver ? lexo ma lart qka kan shkru tjert mos ja fut veq kishe po di un , un aq sa di foli qka nuk di nuk foli si maroj vetes qef kishe po di me rrejt veten, nese doket vetja aq i dishem nisja qit liber edhe mos mer copy past qka kan shkru naper wikipendia apo websaita tndryshme .

  a per ty tvsh skem tu fol per shimpanza ktuu hec shko te vendi nkafaz
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 3. #9703
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  5,268
  Faleminderit
  52
  20 falenderime nė 17 postime
  autori i Kuranit eshte nje injorant 'i theksuar'... ndoshta injoranti me i madh qe ekziston.

  Ky Muhamedi pas eksperiences se pare me 'shpirtera e engjuj' mendoi se ishte duke folur me demone dhe deshironte te bente vetevrasje, e gruaja e tij Hatixheja i tha: 'Jo ti ske fol me djaje, por me engjullin Gabriel', cfare profeti, te lumte ne.
  We are spirits and not animals

 4. #9704
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  5,268
  Faleminderit
  52
  20 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga prizrentrance Lexo Postimin
  Ne Kur'an ne shume vargje thuhet se xhinet jane krijesa te krijuara nga zjarri:

  15:27. E xhinėt i krijuam mė parė nga zjarri, nga flaka e fortė.

  Por ne nje varg jeter thuhet se keto krijesa mund te zhyten ne uje:

  21:82. Edhe disa nga djajtė (ia nėnshtruam) qė zhyteshin (nė thellėsi tė ujit) dhe bėnin edhe punė tė tjera pėr tė (pėr Sulejmanin), por Ne i ruanim ata (tė mos shmangeshin).

  Shtrohet pyetja: Si eshte e mundur qe krijesat e krijuara nga zjarri te zhyten ne uje kur dihet qe sipas reaksionit kimik zjarri e fik ujin?!

  Kerkoj pergjigje nga filozofet muslimane qe shkruajne shpesh ne kete forum siē jane fisniku-student dhe gostivari_usa!
  Qa kane dashur keta xhinet ne fund te ujit mas pari? A mos kane qene duke punu per 'Discovery Channel' dhe po benin kerkimet e tyre. Cka ju ka dasht Profetit Solomon (Sylejman) keta 'xhine' me keto 'misione' te rrezikshme. Kjo ska te quhet ndryshe perpos edhe nje budallallek tjeter i Kuranit. Turp
  We are spirits and not animals

 5. #9705
  Perjashtuar Maska e morrison
  Anėtarėsuar
  16-01-2007
  Vendndodhja
  Me kembe ne toke!
  Postime
  821
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga prizrentrance Lexo Postimin
  Ne Kur'an ne shume vargje thuhet se xhinet jane krijesa te krijuara nga zjarri:

  15:27. E xhinėt i krijuam mė parė nga zjarri, nga flaka e fortė.

  Por ne nje varg jeter thuhet se keto krijesa mund te zhyten ne uje:

  21:82. Edhe disa nga djajtė (ia nėnshtruam) qė zhyteshin (nė thellėsi tė ujit) dhe bėnin edhe punė tė tjera pėr tė (pėr Sulejmanin), por Ne i ruanim ata (tė mos shmangeshin).

  Shtrohet pyetja: Si eshte e mundur qe krijesat e krijuara nga zjarri te zhyten ne uje kur dihet qe sipas reaksionit kimik zjarri e fik ujin?!

  Kerkoj pergjigje nga filozofet muslimane qe shkruajne shpesh ne kete forum siē jane fisniku-student dhe gostivari_usa!
  Hahahhaaa ca llogjike mor zot.... Sapo pash titullin u turra me hap temen.....

  Ta ka kthy mire pergjigjen ky shoku:

  barcelonist

  injorant. ti je krijuar nga sperma.
  kjo nuk do te thote qe tretesh ne uje
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga morrison : 14-10-2009 mė 11:43

 6. #9706
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  5,268
  Faleminderit
  52
  20 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga barcelonist Lexo Postimin
  injorant. ti je krijuar nga sperma.
  kjo nuk do te thote qe tretesh ne uje
  hehe ----------
  We are spirits and not animals

 7. #9707
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  5,268
  Faleminderit
  52
  20 falenderime nė 17 postime
  Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
  po pohoj nje bizness qe jo ethically bej une e myslymaneve nuk i jap asnje perqindje nga fitimi.

  une ve baste sa njerez do i shtypet koka apo do vriten ne meke, kur turma merr vrapin me vrull rreth gurit te zi.

  ju lutem juve sduhet te vini ne dukje gabimet ne kuran sepse po demtoni biznesin tim te basteve.
  Ato vrapimet e kinse gjuajtja e djallit me gure jane paganizem total e mallkim per nje pjese te madhe te popullsise boterore. Verberia e injoranca na kushton...
  We are spirits and not animals

 8. #9708
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Anėtarėsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,224
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pergjegjje e drejt

  Citim Postuar mė parė nga murik Lexo Postimin
  Eshte shume e thjeshte; flaka ne uje? Vullkanet ne uje a e ke idene?
  A i ke pare llavet e zjarrta qe dalin nga fundi i oqeanit?A nuk jane ato flake ne uje?Thjesht ta bera kete observim thjesht per te te ndihmuar.Mos kujto se ke zbuluar ndonje koncept te ri.Lexo shume,por mos harro te logjikosh.

  Ke dhen nje pergjegjje te thjesht,por te sakte ,

  Allahu ta shperblefte qe dhe pergjegjjen aqe kjart.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 9. #9709
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2009
  Postime
  567
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga presHeva-Lee Lexo Postimin
  hehe ani mvjen mir qe po lexojshme libra, liber esht edhe borbardha po sdo me than tash mi besu apo jo . sa per qi krijesa tzjarrit e spjegun ma lart edhe ti je i krijum prej baltes po nuk je balt tash, po je mish e kock kapishi haver ? lexo ma lart qka kan shkru tjert mos ja fut veq kishe po di un , un aq sa di foli qka nuk di nuk foli si maroj vetes qef kishe po di me rrejt veten, nese doket vetja aq i dishem nisja qit liber edhe mos mer copy past qka kan shkru naper wikipendia apo websaita tndryshme .

  a per ty tvsh skem tu fol per shimpanza ktuu hec shko te vendi nkafaz
  Po de edhe Kurani eshte asi lloji si borebardha ''Ruju se po t'han Xhini'' ja kshtu ''Ruju se Zoti ko me t'djeg n'zjarr'' ose ''Ka me t'denu Zoti per ate qe ke bere'' Ni sen t'mir e ka pas ni filozof s'po me kujtohet Emri thojke: NJeri lind ne Liri por vdek ne Roberi. E me qeta deshta me t'than se ti je i lir por njerit te bejne Rober dhe te mallkojn me Emer te Zotit dhe me Fe. Per kete gje ti je bal qe s'mundesh me e kuptu Jeten por i ke be qejf vetes se ko me t'prit Zoti me lule ne Xhehnet veq knaqu ti edhe qendro larg meje.

 10. #9710
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,023
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Marduk Lexo Postimin
  Po de edhe Kurani eshte asi lloji si borebardha ''Ruju se po t'han Xhini'' ja kshtu ''Ruju se Zoti ko me t'djeg n'zjarr'' ose ''Ka me t'denu Zoti per ate qe ke bere'' Ni sen t'mir e ka pas ni filozof s'po me kujtohet Emri thojke: NJeri lind ne Liri por vdek ne Roberi. E me qeta deshta me t'than se ti je i lir por njerit te bejne Rober dhe te mallkojn me Emer te Zotit dhe me Fe. Per kete gje ti je bal qe s'mundesh me e kuptu Jeten por i ke be qejf vetes se ko me t'prit Zoti me lule ne Xhehnet veq knaqu ti edhe qendro larg meje.
  Qka besoj une mos ta nin ty balo se kjo esht jeta jeme dhe qysh tma mare mendja ma mir qashtu e boj nuk jam kryeneq si ti, un jam ni njeri kokulur qe besoj ne nji zot t'madherishem e i pavdekshem dhe kjo natyra qe po i thoni ju krejt osht veper e tij, se ame pret zoti me lule a jo aty osht puna e tij kjo mvaret krejt pi veprave t'mija qka kom me bo . Mir paska thon aj filozofi po budalla se ka dit qe at fjal e ka thon per veti, edhe aj garant ka vdek ne roberi se i ka thon vetes mashallah ika hi vetja n'zejtin ju ka dok zot vetja a ku di un qfar, kur sosht ngjendje me kontrollu zemren e vet. Ti vazhdo si ja ke nis se ki me pi kafe bashk me darwinin me gjith ato shimpanza e me gjith ato bishtfertele qe dalin nga uji e bohen elefant e mandej tu dasht me honger npemet e larta i dalin flatrat edhe bohet mushkonj hahaha. Ehh runa zot nga injoranca e njeriut .
  paqe
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 11. #9711
  Inxhinier Maska e albani1
  Anėtarėsuar
  16-08-2007
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  29
  Postime
  840
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Smile Pershendetje

  [QUOTE=prizrentrance;2427307]Kam disa pyetje per besimtaret e fese islame, katolike, dhe te feve tjera!

  1. Perse te gjithe profetit deklaronin se shpalljen e merrnin nga engjujt dhe perveq atyre askush tjeter nuk i pa engjujt pra nuk pati deshmitare tjere okulare kur ju vinte atyre shpallja?

  Jo ne fakt pak profet e kane marre mesazhin nga engjejt dhe :
  Mesazhi eshte marre ne menyra te ndryshme .
  Sigurisht edhe nga engjej por edhe nga vet Zoti si dhe shume here ka qene frymezim nga Fryma e Shenjte , madje me mbrapa gjerat qe ishin shkrojtur dhe ruajtur lexoheshin dhe aty ishte perseri mesazhi i Zotit.Pra nuk ishte vetem nga engjejt. Pastaj Zoti e vertetonte edhe shfaqjen e Tij me mrekulli si edhe engjejt e tregonin fuqine e Zotit permes mrekullive dhe vertetohej mesazhi.
  Por ne shpesh nuk mund te kuptojme eksperiencat e te tjereve ne mund te themi qe nuk eshte e vertet por duhet te kesh fakte per te thene nje gje te tille.
  Por shfaqja e Zotit ka qene edhe e dukshme per shume njerez njekohesisht psh Jezusi iu shfaq pernjeheresh 500 veteve pasi kish vdekur pasi u ringjall.
  mrekullite e moisiut u pane nga te gjithe Ixraelitet dhe ata nuk e ndoqen moisiun nga frika por e dinin tashme qe kishin pare mrekullite se Zoti eshte i fuqishem dhe shikonin mbrojtje tek Zoti dhe shikonin qe Zoti po i drejtonte permes Moisiut.

  2. Perse te gjithe profetet i kane frikesuar njerezit me denimin me zjarr kur i kane ftuar te besojne? Pra nga kjo del se njerezit e kane pranuar fene nga frika e ndeshkimit!

  Sic thashe me larte nuk eshte e vertet te pakten per Besimin tim jo per te tjerat nuk dua te flas, nese vjen tek kisha ku une shkoj askush nuk te detyron qe te besosh sepse ndryshe do te vrase Zoti, perkundrazi Zoti na do dhe une te them beso tek Zoti sepse Ai dha jeten per ty por megjithate qe ferri egziston kjo eshte e vertet por Zoti mendon se do te lejoje vrasesit dhe perdhunuesit qe skane ndryshuar ne zemren e tyre ne parajse? A e kupton cdo me thene kjo qe edhe ne parajse te kete gjera te tilla kjo nuk eshte e drejte.
  Pastaj nje pyetje e mire per te kuptuar kete eshte perse nuk te merr njeri ne pune ty sot nqs ti nuk ke kualifikimin e duhur per ate pune?
  Do thuash ti por le ti jepet nje mundesi qe te mesoje.
  Por kete gje po ben edhe Zoti vazhdon te na jape mundesi qe te falemi dhe te pendohemi qe zemrat tona te ndryshojne dhe te kenaqemi me Zotin pastaj, keshtu do shpetojme dhe nga e keqja dhe mekati.Te pakten flas per besimin tim nuk mund te flas per te tjerat.

  3. Perse secila fe kerkon nga besimtaret te jepet nje shume e caktuar parash nga pasuria e tyre dhe kush mund te garantoje qe keto mjetet e grumbuluara do te perdoren per ēeshtje bamiresie?

  Flas gjithmone per besimin tim.
  Kisha ku shkoj nuk i detyron besimtaret te hedhin me dhune lek sidomos per jobesimtaret jo e jo nqs nuk e kuptojne aresyen pse hidhen leket.
  Si fillim dua te them qe kishat nuk i nderton qeveria qe te mbahen me taksat e shtetit dhe ka shume fatura qe duhen paguar sic jane kushtet komode per te ardhur pershembull kondicioneri ose soba me gaz ose kaloriferet kur eshte ftohte sepse ndryshe njerezit qe vijne do mberdhijne se ftoheti dhe do semurem duk duam qe te semuren kur te vijne ne kishe thone pastaj na semuri Zoti (shaka)
  Si dhe elektriciteti pastaj jane freskuesit kur eshte vape sidomos kur mblidhen shume njerez dhe aty tek kisha ime shpesh mblidhen shume sa dhe vend per te ulur nganjeher nuk ka, sic e shikon duhen edhe karrige dhe kur vijne shume njerez ne kishe pastaj duhet me e zgjeru vendin ose me marr nje salle te madhe me qera se ku mund te rrijne njerezit?
  Pastaj aty punesohet pastrues per te mbajtur higjienen paster qe njerezit kur te vijne te mos dalin me duar ne hunde pastaj apo jo?Dhe keto pastruese paguhen se jane duke u perkushtuar per dicka dhe qe eshte e mire, kemi pastaj edhe Pastorin i cili na jep mesazhin e Zotit por qe te na ushqeje me ushqim frymeror te mire i duhet kohe per te pergatitur dhe une nuk preferoj qe ai te punoje nje pune tjeter per tu ushqyer vete dhe te me jape mesazh koti por preferoje qe ta mbajme ne si kishe qe ti perkushtohet punes se Zotit te na ushqeje me ushqim te mire frymeror.Kisha ka edhe roje qe ruajne sepse ne kohet e sotme ka njerez te pabese qe sduan tia dijne per objektet e kultit dhe nqs behet fjale per para ata nuk te falin kane zemren te atille qe vjedhin ku te dojne , te mbash roje eshte dicka e zgjuar, edhe Ne kohet e vjetera Zoti udhezonte popullit te Tij te vinte roje per tu mbrojtur nga sulme te ndryshme. Pastaj a nuk duhet te ndihmojme edhe njerez qe skane ushqim sic jane vejushat e vjetera qe smund te siguroje askush per ato dhe jetimiet qe mund te jen te vegjel dhe skane mundesi te punojne ose invalidet.Shteti nuk kujdeset per te gjithe. Nuk po them se ne jemi shteti por ate mundesi qe kemi e perdorim nuk po them qe ti japim te tjereve gjerat llokum se kjo nuk i ndihmon por ata qe skane asnje mundesi i jepet nje dore.
  Ka ka q shume gjera ne lidhje me parate.

  4. Perse secila fe kerkon qe te vizitohen vendet e shenjta dhe te nderohen ato?

  Besimi qe une kam nuk kerkon te vizitosh asnje vend te shenjte por kudo qe te jesh Zoti eshte aty dhe mund ta kerkosh Ate kudo dhe kurdo. Por ne mblidhemi ne kishe sepse kisha eshte vendi ku inkurajojme njeri tjetrin si dhe adhurojme Zotin sebashku. Eshte shume e rendesishme te jemi sebashku qe te ndihmojme njeri tjetrin ne ecjen ne besim.Une dua te di se cpo ndodh me jeten e bashke besimtarit tim nese ai kalon nje kohe te veshtire kjo eshte dshuria per njeri tjetrin dhe keshtu do te njihemi qe jemi te Jezusit duke dashur njeri tjeterin.

  Kam edhe shume pyetje te tjera por keto mu duken disa nga me te rendesishmet!

  Tani, po i shpreh disa mendime te mija ne lidhje me te gjitha fete:

  Shume besimtare te feve te ndryshme behen arrogante dhe mendjemedhenje kur fillojne te praktikojne ritualet e feve dhe i kritikojne te tjeret pse nuk e bejne te njejten gje.
  Ne besimn tim nuk detyrohet askush te adhuroje Zotin sic veproj une Zotin rendesi ka ta adhurosh me zemren tende jo me duart larte ose duart poshte kjo nuk eshte e rendesishme por perkushtimi jot me zemren tende. Shpesh kur hidhemi perpjete nga gezimi ndodh qe kjo behet per shkak te asaj te brendshmes jo sepse eshte ritual, eshte njesoj sikurse lind nje beb motra jote se eshte e martuar dhe ti do behesh xhaxha apo halle ose teze o daje dhe hidhesh perpjete nga gezimi nuk eshte nje ritual por dicka e brendeshme nje gezim.

  Pra ne kete menyre atyre ju duket vetja si te zgjedhurit e Zotit dhe me te mire se njerezit e tjere dhe shpesh edhe tallen me te tjeret duke i quajtur jobesimtare dhe mohues dhe duke i frikesuar me denime te ndryshme! mendoj qe kam folur edhe per ket pak me larte.

  Pra, mua me duket se fete me shume shkaktojne perēarje te njerezit sesa bashkim.

  kjo me shume ndodh kur vertet te detyrojne

  Besimtaret i urrejne jobesimtaret, te krishteret i urrejne muslimanet, muslimanet i urrejne te krishteret, etj. Une si besimtar nuk i urrej jobesimtaret sepse kam qene vet i tille plus qe kam babin dhe nenen jobesimtare dhe nuk mund ti urrej ata pastaj une dua qe jobesimtaret te besojne dhe nqs i urrej ata nuk do besojne plus qe urrejtja eshte mekat.

  Gjithashtu udheheqesit e ndryshem fetare i shfrytezojne fete per perfitime personale (sidomos koheve te fundit eshte perhapur shume ky fenomen) duke i zgjedhur njerezit injorante qe mendojne se kane bere mekate dhe duke ju premtuar se ata do te pastrohen nga mekatet!
  Eshte e vertete qe kane ndodhur gjera te tilla flas vetem per besimin tim por ai person ka qene nje bari i keq qe meriton te largohet nga ai pozicion dhe ndoshta mund te kene qene edhe rrethane te tjera por kjo nuk dua te behet me e gjate se cduhet. Per sa i perket mekatit mekati egziston dhe ai nuk te lejon te kesh marrdhenie me Zotin prandaj eshte mire te qortohet me dashuri qe mekatari te pendohet dhe te shpetohet jo te denohet.
  Eshte nje shprehje : me mire dikush qe te qorton per gabimet se sa nje qe te lavderon me lajka dhe pastaj te ngelesh ne pozocioni e mekatit.
  Ai qe te korrigjon eshte me mire se ai qe te thote bej cte duash perse?
  Sepse une dua te ndreqem qe te jem ne nje pozicion ku nuk i lendoj te tjeret dhe madje as veten te mos e lendoj , edhe femijet kur shkojne ne shkolle pa mesuar eshte mire te korrigjohen nga mesuesit me dashuri per qellimin e mire qe te mesojne dhe te rriten duke u pjekuruar, dhe jo si budallenjte.

  Pastaj, te gjitha librat fetare shperndahen falas dhe kjo le te kuptohet qe dikush shume i pasur i financon keta njerez per te bere propagandat e tyre, etj. nuk po shkruaj me teper sepse deshiroj te di dhe mendimet tuaja per keto ēeshtje![/QUOT
  Librat kane kosto dhe kjo kosto nuk eshte e vogel por nqs dikush vertet do te kete nje liber ai do ta gjeje mundesin e per te bler nje. Ne fakt jam dakort qe jane nje cik shtrenjte flas vetem per besimin tim jo per te tjeret, por edhe vlera e tyre eshte e madhe. Por nqs i referohemi Bibles une nuk mund ti jap falas dikujt biblen qe e shikoj qe nuk i intereson shume por e merr dhe pastaj e gris jane para te fituara me djerse ato leket qe hidhen ne kishe dhe nuk dua ti coj dem .
  Por megjithate kur behet fjele per libra te tille pershembull si martesa ato i botojne njerez ne shtypshkronje dhe ata kane te drjejte te bejne cte duan me produktin e tyre, plus qe ne fakt kane edhe shpenzime sepse botimi kushton lek.
  Shiko nuk eshte vetem qellimi per tu ushqyer por edhe per te permbushur nevojen e lekeve per shpenzim per shtypshkronjen dhe botimin.
  Ndersa literatura te tjera me te vogla iane falas.
  Perendia eshte aq i madh, saqe ne na duhet perjetesia per ta njohur Ate plotesisht.

 12. #9712
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,226
  Faleminderit
  133
  17 falenderime nė 16 postime
  Te shkojne dhe shperndahen neper rrethe ne Vlore psh, ne Fier nuk qahemi kemi nje xhami dhe do zgjohemi qe ne 5 te mengjesit nga e keqa ,e kemi si gjel kokosh na ben zgjimin.

  Per mua jo ne shesh te dalin, por ne maj kulmakut as qe dua ta di por qe nuk eshte e drejte nuk eshte .

 13. #9713
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2009
  Postime
  567
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shuj bal mo shuj, se e tregove vetin ti, sa qe me s'kam cka diskutoj me ty, trrus bothen e rreje vetin se ki mu ngjall per s'dyti...

  Ban e ki prej meje fysht.

 14. #9714
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,023
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  nuk ke faj se gjuhen e majmunqeve nuk e di, edhe per at nuk diskutohet .
  bash ta boj ni eksperiment mos po bohet bishtfertelja tu dal prej ujit dinosauruz edhe tja ndoj ni pem e mos po bohet mushkonj .
  uu aa ii banane
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 15. #9715
  18 scudetti Maska e Gjinokastra
  Anėtarėsuar
  29-08-2009
  Mosha
  25
  Postime
  1,160
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Gjinokastra Lexo Postimin
  -Karl :
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Gjinokastra : 15-10-2009 mė 11:20

 16. #9716
  -
  Anėtarėsuar
  15-08-2009
  Vendndodhja
  Graz
  Postime
  145
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  presheva_lee
  mos humb shume kohe me qiftin e disave me lart
  sia vlen
  I'm MUSLIM and I'm proud

 17. #9717
  P-51 Maska e heimat
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Vendndodhja
  Wir schützen die Heimat
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  veē nji gabim?!
  n'gadi

 18. #9718
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-03-2009
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
  Te shkojne dhe shperndahen neper rrethe ne Vlore psh, ne Fier nuk qahemi kemi nje xhami dhe do zgjohemi qe ne 5 te mengjesit nga e keqa ,e kemi si gjel kokosh na ben zgjimin.

  Per mua jo ne shesh te dalin, por ne maj kulmakut as qe dua ta di por qe nuk eshte e drejte nuk eshte .
  cka nuk ju duket juve e drejt?pse te pengon ty qe shqiptaret falen?

  a mos duhet te marin leje tek juve per nje gje te tille?

 19. #9719
  Follow the Light Maska e presHeva-Lee
  Anėtarėsuar
  24-11-2008
  Vendndodhja
  toka e shqiponjave
  Postime
  1,023
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga barcelonist Lexo Postimin
  presheva_lee
  mos humb shume kohe me qiftin e disave me lart
  sia vlen
  ski faj edhe une sdi qa boj, tjeter her duhet me bo n'translate prej google n'gjuhen
  se vshtir pe kam mu mar vesh .
  flm per keshillen barcelonist
  Krenohem qi jom Shqyptar e Musliman

 20. #9720
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,248
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga prenceedi Lexo Postimin
  aha, per kete e kishe fjalen?...............atje ku bashkohen dy drejtezat paralele.
  he he

  eshte jashta debatit me fol me ironizem sepse une te pyta seriozisht.

  Nese nuk e din , trego dhe mundona me ta shpjegu

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •