Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 48
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Jan kenge te vjetra qytetare qi i kan kenduar nga keto ane ja dhe nji tjeter
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Hajde, hajde Fato te shkojm n'Gjermani
  shpirto te shkojm n'Gjermani

  N'Gjermani te shjkojme flori te fitojm
  shpirto, flori te fitoj

  Flori te fitojm shtepi te ndertojm
  shpirto, shtepi te ndertojme

  Cme duhet shtepia kur skena dy t'mira
  shpirto, kur skena dy t'mira

  Shkove u harove,nje leter sma cove
  shpirto, nje leter s'ma cove

  nje leter te bardhe me nja 2-3 fjale
  shpirto, me nja 2-3 fjal

  Kur dola te dera nuk me linte vjehra
  shpirto, nuk me linte vjehra

  Vjehra nuk me linte hallet nuk mi dinte
  shpirto, hallet nuk mi dinte

  Kur dola te shkalla aty m'priste halla
  shpirto , aty m'priste halla

  Halla aty m'priste , hallet nuk mi dinte
  shpirto, hallet nuk mi dinte

  Kur dola te mani, me priste jarani
  shpirto, me priste jarani

  Jarani me priste hallet ai mi dinte
  shpirto hallet ai mi dinte


  P.S. kengetarja me sa me kan treguar ka qen strugane dhe kete kenge e ka shkruar per jeten e vet
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Isha vetem tu mendu
  trandafilat paskan cel
  bilbilat jan tuj kendu
  edhe hena sa po del

  O un mendoj vetem per ty
  prej at dit qe jena pa
  ftyra jote me rrin nder sy
  o un prej teje skam me u nda

  o vec nje var ne me na nda
  me na m'blu ai dheu i zi
  gjer sa t'jem gjall ne ket jet
  nuk e ndroj ket dashuri
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ju vasha mos u rreni dashuri te zeni
  se dashuria eshte helm, helm si vet ai

  Kur dola me shetit ate me tjeter e pash
  mu afrua ngadal dhe mi tha keto fjal

  un dashurova nji tjeter dashuro dhe ti
  letrat e tua i dogja , digji edhe ti

  Kur shkova ne shtepi nenes i tregova
  ndoza nje zjar te madh dhe letrat e tija i dogja

  Vesha fustanin e zi, deri te dheu i zi
  Vura shamin e zez, deri te vetllat e krese

  Shkova ne manastir murgesh per me u ba
  ate atje e pash dhe dy tri fjal ja thash

  A po me njeh kush jam, un jam murgesh e re
  un jam dashnorja e pare, u perqafuam ngadal
  u perqafuam ngadal dhe te dy ram mbi var
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 5. #25
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Xhamadanin kuq si gjaku
  Kuq si gjaku(2 here)
  Ta qendisa o prej maraku (2 here)

  Bie, bie me gajtane, me gajtane (2 here)
  Ojna, ojna per sevdaaa (2 here)

  Dilna, dilna tshikoj pak
  Ta qendisa per marak
  Sa ta shoh si rri ne shtat
  Hajde djalo te rrime pak ... (3 here)
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 6. #26
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  GUSHEBARDHA SI DEBORA

  Epo gushbardha si ddora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo 't sheh syri ta bn dora
  xhan xhan vetulla holla

  Epo n pun shkoje n pun shkoja
  xhan xhan vetulla holla

  Epo si s'm the njher u lodha
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo t isha zog t fluturoja
  xhan o xhan vetulla holla

  Epo mbi balluke t qndroja
  xhan o xhan vetulla holla
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-12-2002
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  E bukur kjo kenga me siper po mundohem te kujtoj melodine e saj po u bera lemsh fare...

  Kengen qe po postoj e degjova sot te kenduar nga Aurela Gace.

  TUNDU BEJKE

  O natene pa gdhire mire
  Do takonem me barine
  Bej te fle gjumi s'me ze
  Culja moj bie embele
  E degjon e gezon xhani
  I bije djale cobani

  Duke u tundur zbret nga zalli
  Me shami lidhur tek balli
  Tundu moj bejke e bardhe tundu
  Natene me hene duku
  Bejke e bardhe bore e malit
  Ti je moj ilaci cobanit

  O kur mer uje tek burimi
  Me dukesh si lule prilli
  Tundu moj bejke e bardhe tundu
  Natenee me hene duku
  Bejke e bardhe bore e malit
  Ti je moj ilaci cobanit....

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  E moj nane tu thafte gjuha dhe moj nane
  Epo si su gjend nje burre per mua dhe moj nane

  Epo burren cifci se dua dhe moj nane
  Epo tere diten vete e leron edhe moj nane
  Epo tere naten vjen dhe renkon edhe moj nane

  Epo burren coban se dua dhe moj nane
  Epo tere diten coban coban edhe moj nane
  Epo do tme lere pa fustan edhe moj nane

  Epo burren Efendi se dua dhe moj nane
  Epo tere diten efendin efendon dhe moj nane
  Epo tere naten ai shkruan hajmali edhe moj nane

  E moj nane te lumte gjuha dhe moj nane
  Epo pse u gjend nje burre per mua dhe moj nane

  Epo burren Amerikan e dua dhe moj nane
  Epo tere diten me gjezdis me aeroplan edhe moj nane
  Epo tere naten me ushqen me bakllava edhe moj nane

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e ChuChu
  Antarsuar
  03-06-2002
  Vendndodhja
  nyc
  Postime
  3,417
  Faleminderit
  0
  16 falenderime n 16 postime
  Kan dal' plakat n lm,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Kuvendojn rnd-rnd,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Nuset q kemi s'na bjn,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  D'u themi djemve t'i ln,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Si ti ln' e ku ti ln,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Po t tjerat ku ti gjjn,
  Qaj nno, qaj moj nn.  ------------------------

  Plaka me plakun 'u zun,
  Car je ti e ar jam un,

  Plaka moj plaka,
  Plaka moj gjith lajka.

  Plaku moj plaku,
  Plaku mustaqe sharku.

  . . . . . . . . . . . .  ---------------------

  Byrekun me lakra,
  'e gatoj e varfra,

  Byrekun me lakra,
  Se e hngri maeja,

  i moj mae, moj e shkret,
  se m le burrin pa brek (ashtu.. pa drek).

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-12-2002
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  CUPEZE BEQARE MOJ

  C'mu verdhe o moj mu bere ftua
  Cupeze beqare moj
  Se shtive o moj merak per mua
  Cupeze beqare moj...

  E hiq merakun e hajde me mua
  Cupeze beqare moj
  E te kam dashur edhe prap te dua
  Cupeze beqare moj...

  Kur me shkonje ti moj n'ato varre
  Cupeze beqare moj
  Me fustanin o moj zvarre zvarre
  Cupeze beqare moj...

  E te vdekurit o moj se c'i ngjalle
  Cupeze beqare moj
  E te gjallet o moj ci vdiqe fare
  Cupeze beqare moj

  Ti moj shqerkeza o moj manare
  Cupeze beqare moj
  Pse na dole ti moj genjeshtare
  Cupeze beqare moj

  E si na the o moj s'martohem fare
  Cupeze beqare moj
  E do ti rri o moj babait beqare
  Cupeze beqare moj....

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e forever
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  M kan thn shoqet mbrm
  merre moj merre plakun e
  M kan thn shoqet mbrm
  merre moj merre plakun e

  O ju thaft goja mori shoqe
  'ka ta boj un plakun
  Duj e pas un cunin e
  O ju thaft goja mori shoqe
  'ka ta boj un plakun
  duj e pas un cunin e

  Bj kuvend me vajzat e
  Bj kuvend me vajzat e
  Shif vajzat shqiptare
  Bukur hedhin valle
  Shif vajzat shqiptare
  Bukur hedhin valle
  ----------(refreni)

  M kan thne shoqet mbrm
  merre moj merre djalin e
  M kan thn shoqet mbrm
  merre moj merre djalin e

  O ju lumt goja mori shoqe
  e do ta marr un djalin e
  bashk ta lidhim jetn ne
  O ju lumt goja mori shoqe
  e do ta marr un djalin e
  bashk ta lidhim jetn ne

  O kam dy dit moj q s't kam par,
  moj syzeza gushbardh

  O me k ke moj hedhur sevdan,
  moj syzeza gushbardh

  O me nj djal o moj n mhall,
  moj syzeza gushbardh

  O hodha dorn moj mbi gjerdan,
  moj syzeza gushbardh

  O mora dy trndafila t'bardh,
  moj syzeza gushbardh

  O nj pr up e moj nj pr djal,
  moj syzeza gushbardh
  Liebe! liebe, lass mich los!

 12. #32
  i/e regjistruar Maska e forever
  Antarsuar
  24-05-2002
  Vendndodhja
  new york
  Postime
  396
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kuqe, tu befte dita nje mije e nje...........drite pac perhere, seriozisht, ate kengen me plakat e qan ima ate me dajat e vete (permetare hesapi) dhe une nuk i kujtoja dot tekstin....c'fare kenaqesie me ke dhene, lere lere

  Zog ku m q-
  zog ku m qnke, moj,
  hajde, moj rritur-?
  (2 her)

  Ans e pas a-
  ans e pas ans, moj,
  o, moj t lumit-.
  (2 her)

  *******

  Zog ku m q-
  zog ku m qnke, moj,
  hajde, moj rritur-?

  Ans e pas a-
  ans e pas ans, moj,
  o, moj t fushs-.
  (2 her)

  Me shami t ho-
  me shami t holl, moj,
  lidhur, moj gushs-.
  (2 her)

  *******

  Zog ku m q-
  zog ku m qnke, moj,
  hajde, moj rritur-?

  Ans e pas a-
  ans e pas ans, moj,
  o, moj t malit-.

  Hap m hap me a-
  hap m hap me apin, moj,
  o, moj t djalit-.
  (2 her)
  Liebe! liebe, lass mich los!

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-12-2002
  Vendndodhja
  CH
  Mosha
  65
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime


  Melodi dhe tekste i gjeni edhe ne kete faqe:
  http://www.alb-midi.ch.tf

 14. #34
  e panjohura Maska e *Ema*
  Antarsuar
  17-08-2003
  Vendndodhja
  rruga e pyllit
  Mosha
  38
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  (po e rifreskoj nje here temen)

  Vika deti tallaz tallaz

  Eh vika deti mi lale,
  o tallaz tallaze
  (2 here)

  Eh se m'ka zon o mi shpirto,
  sevdaja me plase
  (2 here)

  -- Refreni --
  Jarina lalin o,
  m don e t due
  jarina lalin o,
  ti qonke pr mue

  E kjo sevdaja mi goce,
  qe m'ka zon me tye
  (2 here)

  E ta pres vetllen lala,
  amon me gjith sye
  (2 here)

  (Refren)

  E vika deti mi lale,
  amon truma truma
  (2 here)

  E kush t don o mi shpirto,
  o ma fort se una
  (2 here)

  (Refren
  Encompassed in a love so profound,
  incomparable to all he has known.
  Propelled into this wondrous whirlwind,
  his heart understands she is his alone.

 15. #35
  e panjohura Maska e *Ema*
  Antarsuar
  17-08-2003
  Vendndodhja
  rruga e pyllit
  Mosha
  38
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kur pata nji lule t'bukur

  Kur pata nji lule t'bukur
  thash' se do ta kem prher'.

  Iku, fluturoi si flutur,
  edhe s'mujta me i marr' er

  Lulen n'dor un kur e pata
  kimetin nuk ia dita.

  Vaj sa shpejt oh u ngris nata
  un kt' gja nuk e prita.

  Lulja prej doret 'm doli,
  e prej gjumit un jam u'.

  Nat e shkret, oh, n mendime
  asnjher' s'e kam harru'.

  gjithe kenga perseritet 3 here nese e mbaj mend mire!
  Encompassed in a love so profound,
  incomparable to all he has known.
  Propelled into this wondrous whirlwind,
  his heart understands she is his alone.

 16. #36
  e panjohura Maska e *Ema*
  Antarsuar
  17-08-2003
  Vendndodhja
  rruga e pyllit
  Mosha
  38
  Postime
  111
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  O Hajredin Pasha
  O po vjen Radiks
  O vall ku jan o malet e Dibrs (2x)


  Vall ku jan o malet e Dibrs
  O te kalaja o po bjn kuven' (2x)


  O bjn kuven' e po tek kalaja
  Hajredin Pashn e ka gjet belaja (2x)


  Hajredin Pasha o more hutae
  S'rrihet Dibra pash mr me krba (2x)

  O lidho me vdeke e po lidh t tane
  S'nigjon Dibra jo me dhan nizam (2x)


  Hajredin Pasha ku e ke lan ushtrin
  Gjith n Dibr besa mi kan gri (2x)


  O gjith n Dibr besa mi kan gri
  Jo ma pak se 12-mij (2x)


  Jo ma pak o se 12-mij
  Kan' mbet' n'istikam e n'varrez 'kan hy (2x)
  Encompassed in a love so profound,
  incomparable to all he has known.
  Propelled into this wondrous whirlwind,
  his heart understands she is his alone.

 17. #37
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Postuar m par nga Kuqalashja
  [B]Kan dal' plakat n lm,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Kuvendojn rnd-rnd,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Nuset q kemi s'na bjn,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  D'u themi djemve t'i ln,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Si ti ln' e ku ti ln,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  Po t tjerat ku ti gjjn,
  Qaj nno, qaj moj nn.

  /B]
  oh vdeksha une c'na ke sjelle!
  E pashe me shume vonese, po kenaqesia eshte e njejte
  Summertime baby!

 18. #38
  Perjashtuar Maska e Ihti
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  NY
  Postime
  966
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  KENGA E QESENDISJES:

  O moj nuse o moj nure,
  mos je nga mendja kobure
  Hiqe vallen si dhe ne,
  se shpejt do biesh perdhe.

  Hoshteva ne nje shulle,
  nuk do njerez me mendje fle...
  Hiqe, hiqe kapardine,
  do mbeten dhente ne brinje
  Qen e ujqer do ti grijne!
  Summertime baby!

 19. #39
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Ja nje kenge qe e degjoj shpesh keto kohet e fundit se me pelqen shume

  Sa here ne gezime mblidhen
  Njerezia kur festojne
  Pogonishte vallen preferojne
  Hidhe vallen me ngadale
  Syzeza porsi nje ngjale
  Kur ti lot, cudite nje mehalle

  Ref
  Dridhe, tunde shamine me lezet
  Si nje zane e bukur po me ndjek
  E bukur eshte vallja
  Kur kercen sorkadhja

  Valle e bukur dore per dore
  Nusja porsi lule bore
  Pogonishtja valle shekullore
  Pogonishte valle e bukur
  E kercen gjithe Shqiperia
  Nje tradite kjo nga Cameria

  Ref
  Dridhe, tunde shamine me lezet
  Si nje zane e bukur po me ndjek
  E bukur eshte vallja
  Kur kercen sorkadhja
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e Dreri
  Antarsuar
  02-06-2002
  Vendndodhja
  Florida
  Postime
  656
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Teme interesante..besojeni tek i lexoja mundohesha ti shoqeroj edhe me pak ze dhe melodine..shume prej tyre jane aq te bukura...
  Do ju lutesha qe te mos i perziejme..pra "kenge popullore" qe te metet interesante si teme..Une si fillim do sjell nje kenge..pastaj..duke shkruar dhe duke kenduar.."hajde pra..opaaaaaa" lol
  * * *
  Mori cike lule rudine
  ndalu pak ne zemren time
  Po cka t'bana une i mjeri
  qe me largohesh si ylberi
  Sa here t'dal ne shteg me m'ardhe
  une jam diell ti bahesh hane

  Kur del dada neper fusha
  flok't e saj porsi drenusha
  ndalu pak se shume u lodha
  mu lodh zemra e mu tha goja

  Te kerkoj neper mengjese
  bahesh drite e me ik si rreze
  sa here t'dal ne shteg me m'ardhe
  Une jam diell ti bahesh hane.
  muzg i heshtur

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1013
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 13:05
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Historia politike e Shqipris n tre vjet
  Nga no name n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49
 5. Merjemja a.s, Nna e Isait (Jezusit)
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-03-2005, 07:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •