Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 48
 1. #1
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Antarsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  38
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Muzika popullore shqiptare - Tekste kengesh popullore nga trevat e gjithe Shqiperise.

  Ne kete teme jeni te mirepritur te postoni tekste te kengeve popullore nga te gjitha trevat shqiptare ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni, Mal te Zi dhe Cameri.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Orion_DYRRAHU : 08-05-2002 m 12:04

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Inconstant Moon
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  44
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Lulebore (e dua shume kete kenge )

  Tuj shetitur n'mal e n'koder,
  tuj prek lulet t'gjith me dore,
  vec n'nji kopsht ma t'bukurin n'Shkoder,
  ty te gjeta lulebore.

  Je e vogel por e plote,
  ty t'kerkoj un tash sa mot,
  tash sa mot un ty t'kerkoj,
  vi me ty jeten ta coj,
  Eja, eja lulebore,
  se me ty do thur kunor.
  Eja, eja lulebore,
  se me ty do thur kunor.

  Pash ma t'bukren stine t'pranveres
  pash ma t'bukrin tranofil
  mos ja hap ti ma kujt deren,
  se per mu vetem ke il.
  I started a landslide in my ego
  Look from the outside
  To the world I left behind
  U2

 3. #3
  S.Mod. i dikurshem Maska e Orion_DYRRAHU
  Antarsuar
  18-04-2002
  Vendndodhja
  Larg
  Mosha
  38
  Postime
  432
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Muzika popullore shqiptare - Tekste kengesh popullore nga trevat e gjithe Shqiperise.

  Ali Pashai. (Grupi i Tepelenes)

  Koka n Stamboll more,
  e trupi n Janin,
  e t shtrin Ali Pasha more,
  e o Pasha t shtrin.

  Se nj varr i vetm more,
  e s'ta nxe dot lavdin,
  e t shtrin Ali Pasha more,
  e o Pasha t shtrin.

  Zbardhur mjekr gjat more,
  e si bora n brinj,
  e t shtrin Ali Pasha more,
  e o Pasha t shtrin.

  Dhe q nga bedenat more,
  e ulrin stuhia,
  e si mjergull te koka more,
  e rri Vasiliqia.

  Koka n Stamboll more,
  e trupi n Janin,
  e t shtrin Ali Pasha more,
  e o Pasha t shtrin.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  BOSTON
  Mosha
  33
  Postime
  166
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Rrush tek buza jote ( e kom fiksim si kong lol)

  Tr vreshtat i shkova
  rrush tek buza jote s'ova


  Me nj vresht po rri zotrote
  ova rrush te buza jote
  ova rrush te buza jote
  me nj vresht po rri zotrote


  'i kan thn asaj satme
  q se do sevdan ton


  'i kan thn t'jatit - eee
  q shkon n rrug e nuk m flet
  q shkon n rrug e nuk m flet
  'i kan thn t'jatit - eee


  Me nji vresht po rri zotrote
  ova rrush tek buza jote
  ova rrush tek buza jote
  me nj vresht po rri zotrote

 5. #5
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,665
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  Kjo kenga me pelqen shume sepse muzika ndrryshon tre here.

  Mora rrugen per Janine
  isha vetem
  bashke me arabaxhine
  apo nate
  bashke me arabaxhine apo nate
  atje me zune pusine
  isha vetem
  copa-copa ma bene melcine dhe zemren
  Kendojne gjashte bilbila
  tre te kuqe tre jeshila
  tre te kuqe tre jeshila
  cili te pelqen moj bije
  cili te pelqen moj bije
  ai qe kendon me mire
  ai qe kendon me mire
  Kendona bilbil kendo kendo-na
  neper baxhet me limon kendona
  neper baxhet me limon, me limon kendona
  Oh kendon bilbili mi goce ne baxhe
  oh cme ka zene me ty maraku i pare
  te ullirei i kodres prite djalin se po vjen
  prite djalin se po vjen kam nji llave e do tja them
  nje kujtim te paharru do ta them se prap te du
  Oh kendon bilbili mi goce ne qershie
  o dil ta sho o moi shpirt o syn e zie
  Po te pres me padurim kam ne zemer nji kujtim
  nji kujtim te paharru po ta them
  se prap te du.

 6. #6
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Antarsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  42
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  "TE DESHA ME HALIKAT"

  "TE DESHA ME HALIKAT"
  "TE DESHA ME HALIKAT"KENGE NGA SHQIPERIA E MESME

  T desha me hakikat-e
  T mova mikesh t shtrenjt

  Mirpo paskam qen pa fat
  Ej amon 'ma punove pa t drejt

  Me gjith zemr un t desha
  Si njeri me mirsi

  Disa her un t buzqesh
  Ej amon me mallin e djalit t'ri

  Nji kujtim q ma ke dhan-e
  Po e ruj me dashuni

  Do ta kujtosh fukaran
  Ej amon megjithse m'ke marr mni
  Pr, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ket gjuh t Perends,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a ln ai fms;
  Edh atij i u thaft, po, goja,
  Qi e perbuz ket gjuh hyjnore;
  Qi n'gjuh t'huej, kr s'sht nevoja,
  Flet e t'veten ln mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 7. #7
  MODERATOR Maska e Letersia 76
  Antarsuar
  23-06-2002
  Vendndodhja
  OXFORD ENGLAND
  Mosha
  42
  Postime
  731
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  "ORE VELLAI I MOTRES" KENGE NGA SHQIPERIA E VERIUT


  More vllau i motrs o
  Top sheqeri ambl o
  Top sheqeri ambl o

  Vishi tirqit me gajtana
  T't boj motra dhandr o
  T't boj motra dhandr o

  Ore vllau motrs o
  Top sheqeri ambl o
  Top sheqeri ambl o

  Ven kapuin prmbi sy-e
  Lumja un motra pr ty-e
  T't bj motra dhandr o
  T't bj motra dhandr o
  Pr, mallkue njaj bir Shqyptari,
  Qi ket gjuh t Perends,
  Trashigim, qi na la i Pari,
  Trashigim s'i a ln ai fms;
  Edh atij i u thaft, po, goja,
  Qi e perbuz ket gjuh hyjnore;
  Qi n'gjuh t'huej, kr s'sht nevoja,
  Flet e t'veten ln mbas dore.

  AT Gjergj Fishta

 8. #8
  Dr. Maska e Zani
  Antarsuar
  02-10-2002
  Mosha
  40
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Lirika kengesh popullore

  Udh' e largt m kish marr
  Gji dhe zemer m kish thar
  Nn....
  Moj e mire nn

  Era vjen me thot dy fjal
  Ulrinte si e marr
  Nn..
  Moj e mir nn
  Det i thell e i pamatur dhembshurie
  Sa m prite at nat ti e dije

  Erdha,s't gjeta t gjall
  U ula t puth n ball
  T putha gjirin e thar
  Por dot nuk ta nxorra mall
  Nn...
  Moj e mir nn

  Zaho Balili

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-12-2002
  Postime
  112
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Zani pershendetje per temen e hapur
  Shume prekese lirika qe ke sjelle , hej cna bere te perlotemi....

  Ja dhe nje qe sja mbaj ment titullin

  Ike moj ike more dhene
  Kush t'ja beje babait kafene
  Le tja beje nusja e djalit
  Dhe per mua , moj ta marre malli.

  Ike moj ike more dhene
  Kush t'ja beje nenes kafene
  Le tja beje moj kush te doje
  Kush i tha moj te me martoje???

 10. #10
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Zani dhe Heret a Vone, shume tekste te bukura. I lexon dhe rilexon dhe vjen gjithmone tek i njejti perfundim: qe kemi nje folklor te mrekullueshem.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 11. #11
  Ushtari i mire
  i/e ftuar
  Ra topi ne Palavli
  Fush e Delvines cu nxi
  cu mbush plot me suvari
  me nizam e me deli
  i shkreti Hodo Ali
  i ka djemte cimili
  Bura djem do hidhemi
  mos trembi se s'vritemi
  me palle do pritemi
  me dyfek do digjemi
  Gjolek e Hodo Aliu
  ne dore palla i ngriu

 12. #12
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Nen nje portokalle moj
  te njoha une ty
  lulet e limonit moj
  te binin mbi sy

  Ngrije koken larte moj
  sec me mori malli
  vinte gusha jote moj
  arome portokalli

  Rrinim ne te dy o moj
  nen nje portokalle
  permbi kokat tona moj
  lulet hidhnin valle

  Ngrije koken larte moj
  sec me morri malli
  vinte gusha jote moj
  arome portokalli
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 13. #13
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne 1999, kur kam qene student ne Tirane, ndodhi nje vrasje ne Qytetin "Studenti".Kozeta Hyseni nje studente vlonjate qe studionte per filologji u gjet e vrare nje mengjes te kinoklubi i "Q.Studenti". Kjo kenge i kushtohet asaj.

  ELEGJIA E KOZETES

  Ne t'i pame vjershat me endje
  oooooj, ooooooooh
  moj Kozeteeeeeeeeeeeeee
  dhe u mbushem me trishtime
  oooooj,oooooooooh
  moj Kozete

  Nje titull na mbet' ne mendje
  oooooj,oooooooooh
  moj Kozete
  "Vdekja ime ne agime"
  oooooj,oooooooooh
  moj Kozete

  Plage nuk pata, plage me dhane
  me nis dhembja qe ne thua
  O Zot pse s'mu ndodhe mbane
  kur nje drite syri m'u shua
  ooooooo, o vajz-o

  Se nje drite syri ma shuan
  po vajtoj si cilimi
  edhe lotet me shterruan
  dhe te qaj s'kam me fuqi
  oooooooo,o vajz-o

  U nxirrofsh e zeza dore
  qe theve nje dege me lule
  vese e lehte mbi kurore
  flokun e bores mbi supe
  oooooo,o vajz-o
  Trimi i mir me shoqe shum

 14. #14
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  183 falenderime n 159 postime
  Kenge moj ti shko merr dhene,
  Kush ta ngriti ty moj folene,
  Kenge moj na mbush me gezime
  Ne tek ty gjejme ngushullime
  Hej hej hej heeej
  (dy here)

  Refreni
  Kenge moj bucit ne male
  E barinjte le te hedhin valle
  Edhe qingjat le te blegerojne
  Kur bilbilat te kendojne o heeej
  (dy here)
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 15. #15
  xha Barka Maska e Jonian
  Antarsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Ec drejt bulevardit deri te Skenderbeu. Aty pastaj futja nga te duash...
  Mosha
  39
  Postime
  332
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Kenge mund te shkarkosh nga kazaa n.q.se e ke te instaluar programin. Po ashtu nese ben nje kerkim ne Google do te te shfaqen disa website shqiptare qe kane kenge te cilat mund t'i shkarkosh. Jam i sigurt qe do te kete edhe te tjera por une keto di.Shpresoj te te kem ndihmuar sadopak.
  Trimi i mir me shoqe shum

 16. #16
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Aman kur me rrije
  ne hije te fikut moj, te fikut...

  Kur me rrije ne hije te fikut,
  fet me sy ja ben ashikut,
  fet me sy, fet me qepalle,
  c'e shtive ne dhe te gjalle.

  ----------------------------------------

  O, o kaperrolle,
  kaperrolle qumeshtore,
  gjer te bregu me percolle,
  ktheve koken me shikove,

  O, o kaperrolle,
  Syne e zi c'e rrotullove,
  O moj kaperrolle!

  Kur po shkoje ne ato varre,
  me fustanin zvarre-zvarre,
  te vdekurit sec i ngjalle,
  te gjallet c'i vdiqe fare.

  ----------------------------------------------

  Aman kur me rri-me rrije,
  Ne hije te malit moj, te malit.

  Kur me rrije ne hije te malit,
  fet me sy ja ben capkenit,
  fet me sy e me qepalle,
  c'e shtive ne dhe te gjalle.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 17. #17
  madmoiselle Maska e angeldust
  Antarsuar
  08-06-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Postime
  1,375
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime

  Cobankat

  Cobankat, o moj qe shkojne
  zallit o moj cobankate
  shkojne e tjerrin per djemte e
  malit o moj cobankate.

  O ri ri ri ri per djemte e malite
  O per djemte me yll te kuq mes ballite
  O moj cobankate
  O moj te mirate.

  Tirre trashe e mos e tirr
  holle o moj mos e tirr holle,
  per trimat qe flene ne de-
  -bore dhe o moj ne debore.

  O ri ri ri ri per djemte e malite
  Per djemte moj me yll te kuq mes ballite
  O moj cobankate
  O moj te mirate.

  Tjerr moter, moj te tjerrim
  t'ju bejme rroba trimave

  O ri ri ri ri per djemte e malite
  O per djemte me yll te kuq mes ballite
  O moj cobankate
  O moj te mirate.
  In the sweetness of friendship let there be laughter, for that's how heart finds its morning and is refreshed.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Kur e percolla Ylberin ktheva hyra n'ode
  Kur ja pash mantelin vjehro ja lava ma lot
  Mos e laj me lot oj Zane mos e laj me lot
  se shkon viti i par moj Zane sikur dita sot

  Shkuan muaj, shkuan vite zemra mu ndoz flak
  s'na lan hallet,s'na lan dertet me jetue bashk
  Vitet e kurbetit Ylber qofshin te mallku
  ndau biro, ndau Ylber, ndau burr me gru

  Mblodha harxhet dola n'bahce corapet me i thur
  prej merzis o mbi corape plasa tu vajto
  O Ylber i dades a thu m'ke haru
  vitet e kurbetit Yleber qofshin te mallku
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e As^Dibrane
  Antarsuar
  03-12-2002
  Vendndodhja
  e humbur diku
  Mosha
  37
  Postime
  209
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  MARTESA
  Qysh se vogli ne u deshtem njeri-tjetrin perqafum
  Zemrat tona kurre pa ja nda perher njera-tjetren e kerkun

  REFartesa jone eshte e bukur
  kur eshte gezimi dashuris
  O zemer kendo pa pushuar
  kenget e bukra t'lumturis

  Si endren me te bukur qe per ne sot po agon
  Gjith natyra po kendon me te bukuren keng te jetes ton

  REF: Martesa jone eshte e bukur
  Kur eshte gezimi i dashuris
  O zemer kendo pa pushuar
  Kenget e bukura te lumturis
  Zot me shpeto nga miqte, une mund te mbrohem vete na armiqte

 20. #20
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Antarsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,499
  Faleminderit
  0
  101 falenderime n 92 postime
  Postuar m par nga As^Dibrane
  Kur e percolla Ylberin ktheva hyra n'ode
  Kur ja pash mantelin vjehro ja lava ma lot
  Mos e laj me lot oj Zane mos e laj me lot
  se shkon viti i par moj Zane sikur dita sot

  Shkuan muaj, shkuan vite zemra mu ndoz flak
  s'na lan hallet,s'na lan dertet me jetue bashk
  Vitet e kurbetit Ylber qofshin te mallku
  ndau biro, ndau Ylber, ndau burr me gru

  Mblodha harxhet dola n'bahce corapet me i thur
  prej merzis o mbi corape plasa tu vajto
  O Ylber i dades a thu m'ke haru
  vitet e kurbetit Yleber qofshin te mallku

  Nice songggggggggggggg ! Dibrane te lumte qe e solle ketu.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Prgjigje: 1013
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 13:05
 2. Muzika popullore ne dileme.
  Nga ChuChu n forumin Muzika shqiptare
  Prgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 04-05-2009, 16:00
 3. Paketa e propozuar nga Ahtisari pr statusin final t Kosovs
  Nga Nice_Boy n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 451
  Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
 4. Historia politike e Shqipris n tre vjet
  Nga no name n forumin shtja kombtare
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-03-2007, 19:49
 5. Merjemja a.s, Nna e Isait (Jezusit)
  Nga Klevis2000 n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-03-2005, 07:17

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •