Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 115
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825

    Gjermania gjate Luftes se Dyte Boterore shkaktoi dhembje pafund,

    30.08.2009

    Nė njė mesazh me rastin e 70 vjetorit tė fillimit tė Luftės sė Dytė Botėrore , kancelarja gjermane Angela Merkel rikujtoi pėrgjegjėsinė e Gjermanisė qė, duke shkaktuar konfliktin, solli dhimbje tė pafund nė Evropė dhe botė.

    "Njė shtatori ėshtė njė ditė zie pėr dhimbjen dhe kujtimi i fajit tė Gjermanisė qė u bė pėrgjegjėse duke nisur Luftėn e Dytė Botėrore", deklaroi Merkel nė njė videomesazh. "Konflikti u kushtoi jetėn 60 milionė personave dhe ndikoi pėr dhjetėra vjet nė rregullimin politik evropian", shtoi Merkel, e cila e ka origjinėn nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.

    perkthyer dhe kopjuar nga forumishqiptar .net

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    ika nga shqiperia e familja vajti ne gjermani kur filloi demokracia. ne fillimin e shkolles time se mesme u shperngulem ne Amerike ku u rrita me shoke e shoqe hebrenj ne cherry hill, new jersey.

    dhimbjet e luftese se dyte boterrore.

    une nuk jam deshmimtar i atyre ngjarjeve por kam degjuar nga gjysherit dhe gjyshet e tyre sa dhimbje e peripeci ka shkaktuar lufta e dyte boterore.

    vellai i madh i gjyshit tim ra deshmor e prehet ne varrezat e deshmoreve te kombit ne tirane.

  3. #3
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Eh, i bere nje homazh dhimbjeve apo cfare?
    La vita č bella...

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
    ika nga shqiperia e familja vajti ne gjermani kur filloi demokracia. ne fillimin e shkolles time se mesme u shperngulem ne Amerike ku u rrita me shoke e shoqe hebrenj ne cherry hill, new jersey.

    dhimbjet e luftese se dyte boterrore.

    une nuk jam deshmimtar i atyre ngjarjeve por kam degjuar nga gjysherit dhe gjyshet e tyre sa dhimbje e peripeci ka shkaktuar lufta e dyte boterore.

    vellai i madh i gjyshit tim ra deshmor e prehet ne varrezat e deshmoreve te kombit ne tirane.
    Vellai i vajzes se tezes te loces time eshte djegur ne kamp perqendrimi.Por une banoj ne BRD tvsh,dhe kam shume apo pak miq(aq sa mund ti beshe).Por jane tolerant(ne shpirt nuk i njof) dhe kur flasim per politike thone: c'faje kemi ne qe gjysherit tane bene gabime,dhe ne sot paguajme taksa,Apo jo goldi?
    Por ne Gjermani e kemi fajin vete qe emer te keq kemi marre.Vine ca ASI(jo shoqeror) qe i mashtrojne dhe me kerr shkojne ne Durres.
    Gjermanet jane me tolerante se Breshkat apo Helenet,aq sa kam pare une.
    Gjermanin se ben dot mik,po e bere e ke per tere jeten MIK.
    lg

  5. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    ke gje per dhimbjen qe dha lufta e dyte boterrore systemA?

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
    ke gje per dhimbjen qe dha lufta e dyte boterrore systemA?
    Kam.por jeta vazhdon.Dhe ai kushuriri im i trete s'ka varr.Po deshe ta jap emrin me pm.

    Ne jemi me te k...............le se atave.
    Me kupton,besoj.
    Shendet.

  7. #7
    Prenku i Dalmatėve
    Anėtarėsuar
    12-12-2008
    Vendndodhja
    Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
    Postime
    1,008
    Unė e di qė lujshin "abėz" me thmi tė vogėl.

  8. #8
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.
    dhe ka vite qe gjermanet e perendimit paguajn per lindjen,ndihet lehte tek rrogat

    Eshte me te vertet e dhimbshme ajo qe ndodhi ne luften e dyte botrore,por e kane pagu goxha demin.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  9. #9
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz

    Shifni nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga Himitsu Lexo Postimin
    Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz

    Shifni http://www.youtube.com/watch?v=kRfwZIE91M8 nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
    Jane me te mire se ne,dhe jane ne vendin e tyre.
    @Izadora
    tamam,dhe duan perseri murin e Berlinit...68%. e perendimit.
    Sepse portofoli eshte holluar.
    PS: Gjermanet ne krahasim me Francezet(zona e Elsasit) apo pizza conektion edhe karamanlis,jane tolerante dhe jo nazi.
    Teutonet jane pro neve,neve jemi pro serbe,dhe serbet jane kundra teutoneve.
    Pra Jugot(fjale percmuese ne Gjermani per sllavet).
    lg

  11. #11
    Prenku i Dalmatėve
    Anėtarėsuar
    12-12-2008
    Vendndodhja
    Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
    Postime
    1,008
    Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz
    Tė dhemb shpirti se janė vrarė ca jehudė? Si nuk tė pashė asnjėherė duke vajtu pėr ata njerėz qė janė njerėzit tu, shqiptarėt e Kosovės, qė kanė vuajtur nga serbi pėr 200 vite rresht, qė nga masakra e parė mė 1804, e dyta mė 1815, e treta mė 1878, e pastaj pas 1912, nėn sundimin serb, njė shekull i tėrė me vrasje, masakra, vampirė serbė, kulshedra sllave, gjak, burgosje etj.

    Mirė hebrenjtė pėr 4 vite vuajtje, po ne 200 vite???

    nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
    Kurse mua emri Gjermani mė kujton kohėn qė ne e quanim "Koha e Shqipnisė" kur trojet tona ishin bashkuar, ne ishim tė lirė, e kur shkau nuk mund tė bėnte asgjė.

    Gjermania mė kujton se si u ndėrpre shpėrngulja e dhunshme e shqiptarėve pėr nė Turqi. Dhe me kėtė sot jemi kėtu, pėrndryshe do tė shėtiteshim shkretinave tė Anadollit.

  12. #12
    ***mistrece*** Maska e Himitsu
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
    Postime
    454
    Citim Postuar mė parė nga Testim Lexo Postimin
    Tė dhemb shpirti se janė vrarė ca jehudė? Si nuk tė pashė asnjėherė duke vajtu pėr ata njerėz qė janė njerėzit tu, shqiptarėt e Kosovės, qė kanė vuajtur nga serbi pėr 200 vite rresht, qė nga masakra e parė mė 1804, e dyta mė 1815, e treta mė 1878, e pastaj pas 1912, nėn sundimin serb, njė shekull i tėrė me vrasje, masakra, vampirė serbė, kulshedra sllave, gjak, burgosje etj.

    Mirė hebrenjtė pėr 4 vite vuajtje, po ne 200 vite???
    Mos ke qene ne shtepi time ti te me shikosh vuaja une apo jo??? Ky hera pare qe flet me mu si nuk te pashe asnjehere thote... eh Zot pame njoft arin en konkluzone.. nejse

    Kurse mua emri Gjermani mė kujton kohėn qė ne e quanim "Koha e Shqipnisė" kur trojet tona ishin bashkuar, ne ishim tė lirė, e kur shkau nuk mund tė bėnte asgjė.

    Gjermania mė kujton se si u ndėrpre shpėrngulja e dhunshme e shqiptarėve pėr nė Turqi. Dhe me kėtė sot jemi kėtu, pėrndryshe do tė shėtiteshim shkretinave tė Anadollit.
    Shpresoj qe te jemi prap nje komb
    Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
    I'm Dying

  13. #13
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Gjermanet jane evropianet e vertete. Kush i gjykon permes historise, me mire te rrije me goje mbyllur. Duhet ti njohesh qe te jesh ne gjendje te flasesh per ta. Kane nje kulture, edukate dhe dije te pashembullt. Une per vete i admiroj!
    Elegance is an attitude.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
    Gjermanet jane evropianet e vertete. Kush i gjykon permes historise, me mire te rrije me goje mbyllur. Duhet ti njohesh qe te jesh ne gjendje te flasesh per ta. Kane nje kulture, edukate dhe dije te pashembullt. Une per vete i admiroj!
    Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anėtarėsuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
    Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.
    Hast du recht,kjo esht e vertet
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anėtarėsuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
    Hast du recht,kjo esht e vertet
    Danke.faleminderit.
    Te pershendes.

  17. #17
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-06-2009
    Vendndodhja
    webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
    Postime
    825
    Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
    Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.
    ata qe thua ti tolerante nuk jane gjermane por nje hibrid. ska rrace te kulluar gjermane ne gjermani sot.

    eh u tret nje rrace tmerresisht inteligjente nga cmenduria e nje psikopati qe vuri ne zjarr gjithe boten.

  18. #18
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Vendndodhja
    Ōsensei
    Postime
    1,118
    Dhe mirė ja bėn, shikoni ēfarė po bėjn kėto viktimat e Holokausit? Edhe ēfarė kanė bėrė pėrpara!

    Nė shkoll kam pasur nė klas njė djalė nga Saarland aty afėr Mainz, nuk e di mirė kush jeton nė Gjermani e di. Nė 4 vitet e para thjesht salutoheshim dhe maksimumi pinim ndonjė kafe ose nė menz mund tė ishim nė tė njėjtėn tavolin. Mė pas u afruam mė shum dhe mosha pak mė e madhe. Nė vitin e 2-tė fakultet kemi qėnė si vėllezėr dhe akoma e ruajmė atė miqėsi, dhe nuk harron kurrė tė kujtohet pėr festa, ditėlindje. Mezi pres tė liberalizohen vizat tė iki ti bėj njė vizitė

  19. #19
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
    30.08.2009

    Nė njė mesazh me rastin e 70 vjetorit tė fillimit tė Luftės sė Dytė Botėrore , kancelarja gjermane Angela Merkel rikujtoi pėrgjegjėsinė e Gjermanisė qė, duke shkaktuar konfliktin, solli dhimbje tė pafund nė Evropė dhe botė.

    "Njė shtatori ėshtė njė ditė zie pėr dhimbjen dhe kujtimi i fajit tė Gjermanisė qė u bė pėrgjegjėse duke nisur Luftėn e Dytė Botėrore", deklaroi Merkel nė njė videomesazh. "Konflikti u kushtoi jetėn 60 milionė personave dhe ndikoi pėr dhjetėra vjet nė rregullimin politik evropian", shtoi Merkel, e cila e ka origjinėn nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.

    perkthyer dhe kopjuar nga forumishqiptar .net
    tema mė idiote e mundshme

    Luftėn e dytė botėrore e nisėn Britania e Madhe dhe Franca
    Prektora

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e skampin
    Anėtarėsuar
    12-01-2003
    Vendndodhja
    Spanjė
    Postime
    947
    Humbja e Gjermanise ishte nje fatkeqesi kombetare per ne Shqiptaret.
    Te zite e ullirit hoqi kombi shqiptar nga ardhja ne pushtet e pedero sllavo komunisteve.
    Kujdes nga shkjau
    Kujdes nga greku
    Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
    AT GJERGJ FISHTA

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •