Close
Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 115
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Gjermania gjate Luftes se Dyte Boterore shkaktoi dhembje pafund,

  30.08.2009

  Nė njė mesazh me rastin e 70 vjetorit tė fillimit tė Luftės sė Dytė Botėrore , kancelarja gjermane Angela Merkel rikujtoi pėrgjegjėsinė e Gjermanisė qė, duke shkaktuar konfliktin, solli dhimbje tė pafund nė Evropė dhe botė.

  "Njė shtatori ėshtė njė ditė zie pėr dhimbjen dhe kujtimi i fajit tė Gjermanisė qė u bė pėrgjegjėse duke nisur Luftėn e Dytė Botėrore", deklaroi Merkel nė njė videomesazh. "Konflikti u kushtoi jetėn 60 milionė personave dhe ndikoi pėr dhjetėra vjet nė rregullimin politik evropian", shtoi Merkel, e cila e ka origjinėn nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.

  perkthyer dhe kopjuar nga forumishqiptar .net

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ika nga shqiperia e familja vajti ne gjermani kur filloi demokracia. ne fillimin e shkolles time se mesme u shperngulem ne Amerike ku u rrita me shoke e shoqe hebrenj ne cherry hill, new jersey.

  dhimbjet e luftese se dyte boterrore.

  une nuk jam deshmimtar i atyre ngjarjeve por kam degjuar nga gjysherit dhe gjyshet e tyre sa dhimbje e peripeci ka shkaktuar lufta e dyte boterore.

  vellai i madh i gjyshit tim ra deshmor e prehet ne varrezat e deshmoreve te kombit ne tirane.

 3. #3
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Eh, i bere nje homazh dhimbjeve apo cfare?
  La vita č bella...

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
  ika nga shqiperia e familja vajti ne gjermani kur filloi demokracia. ne fillimin e shkolles time se mesme u shperngulem ne Amerike ku u rrita me shoke e shoqe hebrenj ne cherry hill, new jersey.

  dhimbjet e luftese se dyte boterrore.

  une nuk jam deshmimtar i atyre ngjarjeve por kam degjuar nga gjysherit dhe gjyshet e tyre sa dhimbje e peripeci ka shkaktuar lufta e dyte boterore.

  vellai i madh i gjyshit tim ra deshmor e prehet ne varrezat e deshmoreve te kombit ne tirane.
  Vellai i vajzes se tezes te loces time eshte djegur ne kamp perqendrimi.Por une banoj ne BRD tvsh,dhe kam shume apo pak miq(aq sa mund ti beshe).Por jane tolerant(ne shpirt nuk i njof) dhe kur flasim per politike thone: c'faje kemi ne qe gjysherit tane bene gabime,dhe ne sot paguajme taksa,Apo jo goldi?
  Por ne Gjermani e kemi fajin vete qe emer te keq kemi marre.Vine ca ASI(jo shoqeror) qe i mashtrojne dhe me kerr shkojne ne Durres.
  Gjermanet jane me tolerante se Breshkat apo Helenet,aq sa kam pare une.
  Gjermanin se ben dot mik,po e bere e ke per tere jeten MIK.
  lg

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ke gje per dhimbjen qe dha lufta e dyte boterrore systemA?

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
  ke gje per dhimbjen qe dha lufta e dyte boterrore systemA?
  Kam.por jeta vazhdon.Dhe ai kushuriri im i trete s'ka varr.Po deshe ta jap emrin me pm.

  Ne jemi me te k...............le se atave.
  Me kupton,besoj.
  Shendet.

 7. #7
  Prenku i Dalmatėve
  Anėtarėsuar
  12-12-2008
  Vendndodhja
  Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
  Postime
  1,025
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Unė e di qė lujshin "abėz" me thmi tė vogėl.

 8. #8
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime
  nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.
  dhe ka vite qe gjermanet e perendimit paguajn per lindjen,ndihet lehte tek rrogat

  Eshte me te vertet e dhimbshme ajo qe ndodhi ne luften e dyte botrore,por e kane pagu goxha demin.
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 9. #9
  ***mistrece*** Maska e Himitsu
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
  Mosha
  28
  Postime
  454
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz

  Shifni nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
  Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
  I'm Dying

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga Himitsu Lexo Postimin
  Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz

  Shifni http://www.youtube.com/watch?v=kRfwZIE91M8 nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
  Jane me te mire se ne,dhe jane ne vendin e tyre.
  @Izadora
  tamam,dhe duan perseri murin e Berlinit...68%. e perendimit.
  Sepse portofoli eshte holluar.
  PS: Gjermanet ne krahasim me Francezet(zona e Elsasit) apo pizza conektion edhe karamanlis,jane tolerante dhe jo nazi.
  Teutonet jane pro neve,neve jemi pro serbe,dhe serbet jane kundra teutoneve.
  Pra Jugot(fjale percmuese ne Gjermani per sllavet).
  lg

 11. #11
  Prenku i Dalmatėve
  Anėtarėsuar
  12-12-2008
  Vendndodhja
  Nė dritėn fosforike qė lėshojnė varrezat gjatė natės
  Postime
  1,025
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te dhemb shpirti te shikosh se cfare kane hequr ata njerez te shkrete ne kampet e perqendrimit te Auschwitz
  Tė dhemb shpirti se janė vrarė ca jehudė? Si nuk tė pashė asnjėherė duke vajtu pėr ata njerėz qė janė njerėzit tu, shqiptarėt e Kosovės, qė kanė vuajtur nga serbi pėr 200 vite rresht, qė nga masakra e parė mė 1804, e dyta mė 1815, e treta mė 1878, e pastaj pas 1912, nėn sundimin serb, njė shekull i tėrė me vrasje, masakra, vampirė serbė, kulshedra sllave, gjak, burgosje etj.

  Mirė hebrenjtė pėr 4 vite vuajtje, po ne 200 vite???

  nuk eshte e lehte te harosh se di por pavaresisht se nuk dua te paragjykoj i kam mare shum inat gjermanet se emri GJermani me ben te mendoj per Ebrenjte dhe torturat qe kane hequr
  Kurse mua emri Gjermani mė kujton kohėn qė ne e quanim "Koha e Shqipnisė" kur trojet tona ishin bashkuar, ne ishim tė lirė, e kur shkau nuk mund tė bėnte asgjė.

  Gjermania mė kujton se si u ndėrpre shpėrngulja e dhunshme e shqiptarėve pėr nė Turqi. Dhe me kėtė sot jemi kėtu, pėrndryshe do tė shėtiteshim shkretinave tė Anadollit.

 12. #12
  ***mistrece*** Maska e Himitsu
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne forcen e shpreses dhe bukurine e endrres
  Mosha
  28
  Postime
  454
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Testim Lexo Postimin
  Tė dhemb shpirti se janė vrarė ca jehudė? Si nuk tė pashė asnjėherė duke vajtu pėr ata njerėz qė janė njerėzit tu, shqiptarėt e Kosovės, qė kanė vuajtur nga serbi pėr 200 vite rresht, qė nga masakra e parė mė 1804, e dyta mė 1815, e treta mė 1878, e pastaj pas 1912, nėn sundimin serb, njė shekull i tėrė me vrasje, masakra, vampirė serbė, kulshedra sllave, gjak, burgosje etj.

  Mirė hebrenjtė pėr 4 vite vuajtje, po ne 200 vite???
  Mos ke qene ne shtepi time ti te me shikosh vuaja une apo jo??? Ky hera pare qe flet me mu si nuk te pashe asnjehere thote... eh Zot pame njoft arin en konkluzone.. nejse

  Kurse mua emri Gjermani mė kujton kohėn qė ne e quanim "Koha e Shqipnisė" kur trojet tona ishin bashkuar, ne ishim tė lirė, e kur shkau nuk mund tė bėnte asgjė.

  Gjermania mė kujton se si u ndėrpre shpėrngulja e dhunshme e shqiptarėve pėr nė Turqi. Dhe me kėtė sot jemi kėtu, pėrndryshe do tė shėtiteshim shkretinave tė Anadollit.
  Shpresoj qe te jemi prap nje komb
  Sick of crying, tired of trying, yea I'm smiling, but inside....
  I'm Dying

 13. #13
  back to origin Maska e ☆Angie☆
  Anėtarėsuar
  02-11-2007
  Vendndodhja
  Skyline
  Postime
  2,575
  Faleminderit
  4
  11 falenderime nė 11 postime
  Gjermanet jane evropianet e vertete. Kush i gjykon permes historise, me mire te rrije me goje mbyllur. Duhet ti njohesh qe te jesh ne gjendje te flasesh per ta. Kane nje kulture, edukate dhe dije te pashembullt. Une per vete i admiroj!
  Elegance is an attitude.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
  Gjermanet jane evropianet e vertete. Kush i gjykon permes historise, me mire te rrije me goje mbyllur. Duhet ti njohesh qe te jesh ne gjendje te flasesh per ta. Kane nje kulture, edukate dhe dije te pashembullt. Une per vete i admiroj!
  Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Linda5
  Anėtarėsuar
  03-10-2007
  Postime
  7,301
  Faleminderit
  70
  80 falenderime nė 70 postime
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.
  Hast du recht,kjo esht e vertet
  Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,656
  Faleminderit
  633
  177 falenderime nė 162 postime
  Citim Postuar mė parė nga Linda5 Lexo Postimin
  Hast du recht,kjo esht e vertet
  Danke.faleminderit.
  Te pershendes.

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-06-2009
  Vendndodhja
  webcam or email ne tek tvsh21@yahoo.com
  Postime
  827
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga SystemA Lexo Postimin
  Danke,dhe jane tolerant.Po te ishin tek neve,neve nxirrnim Jataganin apo Hanxharin per dru me pre.
  ata qe thua ti tolerante nuk jane gjermane por nje hibrid. ska rrace te kulluar gjermane ne gjermani sot.

  eh u tret nje rrace tmerresisht inteligjente nga cmenduria e nje psikopati qe vuri ne zjarr gjithe boten.

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dhe mirė ja bėn, shikoni ēfarė po bėjn kėto viktimat e Holokausit? Edhe ēfarė kanė bėrė pėrpara!

  Nė shkoll kam pasur nė klas njė djalė nga Saarland aty afėr Mainz, nuk e di mirė kush jeton nė Gjermani e di. Nė 4 vitet e para thjesht salutoheshim dhe maksimumi pinim ndonjė kafe ose nė menz mund tė ishim nė tė njėjtėn tavolin. Mė pas u afruam mė shum dhe mosha pak mė e madhe. Nė vitin e 2-tė fakultet kemi qėnė si vėllezėr dhe akoma e ruajmė atė miqėsi, dhe nuk harron kurrė tė kujtohet pėr festa, ditėlindje. Mezi pres tė liberalizohen vizat tė iki ti bėj njė vizitė

 19. #19
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,927
  Faleminderit
  0
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga tvsh Lexo Postimin
  30.08.2009

  Nė njė mesazh me rastin e 70 vjetorit tė fillimit tė Luftės sė Dytė Botėrore , kancelarja gjermane Angela Merkel rikujtoi pėrgjegjėsinė e Gjermanisė qė, duke shkaktuar konfliktin, solli dhimbje tė pafund nė Evropė dhe botė.

  "Njė shtatori ėshtė njė ditė zie pėr dhimbjen dhe kujtimi i fajit tė Gjermanisė qė u bė pėrgjegjėse duke nisur Luftėn e Dytė Botėrore", deklaroi Merkel nė njė videomesazh. "Konflikti u kushtoi jetėn 60 milionė personave dhe ndikoi pėr dhjetėra vjet nė rregullimin politik evropian", shtoi Merkel, e cila e ka origjinėn nga Gjermania lindore qė pėsoi edhe dėmet mė tė mėdha tė luftės.

  perkthyer dhe kopjuar nga forumishqiptar .net
  tema mė idiote e mundshme

  Luftėn e dytė botėrore e nisėn Britania e Madhe dhe Franca
  Prektora

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Anėtarėsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanjė
  Postime
  949
  Faleminderit
  1
  5 falenderime nė 5 postime
  Humbja e Gjermanise ishte nje fatkeqesi kombetare per ne Shqiptaret.
  Te zite e ullirit hoqi kombi shqiptar nga ardhja ne pushtet e pedero sllavo komunisteve.
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

Faqja 1 prej 6 123 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •