Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 104
  1. #81
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Copeze jete......
    sa shume copeza ka kjo jete
    sa shume
    me kot kerkoj te gjej disa
    me kot...
    sepse ato me te bukurat qe kerkoj
    nuk i gjej dot...
    edhe kur i gjej ... nuk mund ti kthej dot...
    jete mizore.....eshte kjo
    dont worry be happy

  2. #82
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga zhorzhi Lexo Postimin
    Copeze jete......
    sa shume copeza ka kjo jete
    sa shume
    me kot kerkoj te gjej disa
    me kot...
    sepse ato me te bukurat qe kerkoj
    nuk i gjej dot...
    edhe kur i gjej ... nuk mund ti kthej dot...
    jete mizore.....eshte kjo

    Zhorzh!Jo Zhorzh!Eshte shume mire te jetosh... edhe kur jeta te kercenon,edhe kur e ardhmja te kercenon...Dije mire se jeta te buzeqesh edhe kur i ke syte me lot...

  3. #83
    KORCARE 4 EVER Maska e zhorzhi
    Anëtarësuar
    09-01-2007
    Vendndodhja
    atje ku lindja e diellit te jep nje shprese te re....
    Postime
    610
    Citim Postuar më parë nga pranvera bica Lexo Postimin
    Zhorzh!Jo Zhorzh!Eshte shume mire te jetosh... edhe kur jeta te kercenon,edhe kur e ardhmja te kercenon...Dije mire se jeta te buzeqesh edhe kur i ke syte me lot...
    keshtu sic kane erdhur koherat....me duket se BUZEQESHJEN jeta e ka hequr nga fjalori....
    dont worry be happy

  4. #84
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga zhorzhi Lexo Postimin
    keshtu sic kane erdhur koherat....me duket se BUZEQESHJEN jeta e ka hequr nga fjalori....
    zhorzhi! Jeten dhe buzeqeshjen i kemi vete ne dore pasi na i ka dhuruar i madhi Zot!

  5. #85
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    ...kushtuar nje copeze te jetes...

    Kalon ti rruges duke qeshur.
    Sikur asgje nuk ka ngjare...
    Sikur ne kurre nuk u deshem...
    Shume e shume ,vite me pare...

  6. #86
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Jeta eshte e bukur me te gjitha copezat e saj ,prandaj jetojeni ate ne cdo segment te saj!

  7. #87
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Jeta eshte aq e shkurter qe mire do ishte cdo dite qe vjen te mendosh se eshte dita e fundit per ty.Ndoshta kjo do te na motivon ta shijom ne maksimum!
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e toni54
    Anëtarësuar
    25-02-2010
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga pranvera bica Lexo Postimin
    ...kushtuar nje copeze te jetes...

    Kalon ti rruges duke qeshur.
    Sikur asgje nuk ka ngjare...
    Sikur ne kurre nuk u deshem...
    Shume e shume ,vite me pare...
    jo kushtuar nje copeze jete po shume momenteve te jetes mike....shume bukur

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e ajzberg
    Anëtarësuar
    22-09-2004
    Postime
    2,214
    Jeta nuk eshte embelsire qe ahet ne fund,ajo do pertypur vashdimisht ,pa c ka se e hidhur na duket nganjehere,fundja dhe ilacet jane te hidhura ,por ne fund te fundit te sherojne .......
    Dija eshte injorance e mesuar.....

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga ajzberg Lexo Postimin
    Jeta nuk eshte embelsire qe ahet ne fund,ajo do pertypur vashdimisht ,pa c ka se e hidhur na duket nganjehere,fundja dhe ilacet jane te hidhura ,por ne fund te fundit te sherojne .......
    Shume e bukur kjo ajzberg!

  11. #91
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660

    copez Jete

    Jeta eshte si kafja ,here e hidhure,here embel,por gjithmon e zeze.
    Ndryshuar për herë të fundit nga tetovarja87 : 06-08-2012 më 19:27
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  12. #92
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    Citim Postuar më parë nga tetovarja87 Lexo Postimin
    Jeta eshte si kafja ,here e hidhure,here embel,por gjithmon e zeze.
    Cupe e tetes! Jeta eshte nje parajse, por njerezit as nuk e dine dhe as nuk e cajne koken ta dine kete!
    Zemra ime!Jeta duhet cmuar gjithmone se kush nuk e cmon ate, nuk ....e meriton!

  13. #93
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Erdha ne jete pa deshiren time do vdes pa deshiren time,po te gjitha qe i perjetova dhe do ti perjetoj...Ja vlen te jetoj.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  14. #94
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Copëzë jete...

    Keto m'i mesoj Jeta:

    -Ndoshta erdhi koha te flas pak per veten, u lodha duke vleresuar njerez qe nuk ja vlenin dhe gjera qe mbaronin pa nisur mire. Qe e vogel u njoha me peripetit e jetes, kjo ndoshta ishte dhe arsyeja e cila me beri ti shoh gjerat me nje sy me kritik.. E pranoj qe kam dhe une te meta dhe qe kam bere gabime... Por, kurre nuk i percmova si te tilla, sepse ishin pikerisht keto gjera qe me lejuan dhe mesuan te jem kerkuese ndaj vetes dhe me mesuan gjithashtu te dalloj te miren nga e keqja e te bardhen nga e zeza! Ne jete mesova qe jo cdo gje eshte sic duket dhe se, jo gjithkush eshte sic pretendon... Se loti i derdhur ishte nje force me shume, se cdo lot me pastroi syte e me beri ti shoh gjerat me te qarta! Mesova se pas cdo zhgenjimi, zgjidhja me zgjuar nuk ishte te mbyllesha ne dhome dhe te qaja me ore te tera, por duhej te ngrihesha te mblidhja veten e te vazhdoja perpara! Mesova ne jete qe, njerezit ashu sic vine nje dite ikin, mesova se cdo kujtim i bukur duhej ruajtur dhe kujtuar si i tille, nuk duhej urryer... se cdo kujtim i hidhur duhej marre si mesim! Mesova se dhe atehere kur nuk isha e lumtur, dhe se nuk duhej te me shihte kush piken e lotit ne sy per 2 arsye : lendoja ata qe me donin dhe gezoja ata qe me urrenin! E falenderoj jeten per peripetit qe me dha, sepse fale tyre kuptova qe.. e keqja me e madhe te vjen nga ata qe ju ke hap zemren, nga ata qe pretendojne se te duan dhe njerezit e tu me te afert, se ne jete eshte vec dikush qe te do e te prano ashu sic je... familja jote! Mesova se kurre nuk duhet ti shkosh askujt mbrapa!Mesova qe dhe kur goditen, e bene pas shpatullave te mia, se perpara nuk mundnin dot.. Ju falenderoj gjithsesi sepse, me ndihmuat te gjej vetvlersimin qe se kisha dhe te ndihesha krenare per veten... Keto e shume te tjera me tregoi jeta... ndoshta eshte fillimi i "te mesuarit" tim.. por qe, pa meshirshem mu desh ti fiksoja... e ti jepja kurajo vetes per nje jete me te mire... ose, jo aq te veshtire sa e kisha njohur deri tani!!......Pra une vazhdoj te jame Vetevetja...!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  15. #95
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667

    Për: Copëzë jete...

    Une jam "produkt" i ketij universi....... ky perfundim, eshte pertej nje privilegji! Kjo, tejkalon gjithcka!!

    "Une jam uji, toka, dielli, hena.......... e trilionta fat grimcash."

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Copëzë jete...

    Citim Postuar më parë nga EXODUS Lexo Postimin
    Une jam "produkt" i ketij universi....... ky perfundim, eshte pertej nje privilegji! Kjo, tejkalon gjithcka!!

    "Une jam uji, toka, dielli, hena.......... e trilionta fat grimcash."
    Bukur EXODUS !

  17. #97
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Copëzë jete...

    Ditet e mia pa ty,...nje bashkebisedim i vazhdueshem me vetveten,..nje tundim mendimesh,ndjenjash,fjalesh,...nje cmenduri e bukur mbrenda meje,..nje dhimbje pa fjale ...shume fjale njekohesisht,...Ditet e mia pa TY....nje dhimbje pa fund....e jo nje fund pa dhimbje....
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  18. #98
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750

    Për: Copëzë jete...

    Së shpejti mesnatë .. dhe unë tani të shkruaj këtë letër për të thën..... se sa me vlerë je për mua.. thua të intereson se sa shumë të dua ..... .... Para meje edhe një natë pa gjumë ..... .... Unë mund të ndjej se si zemra është duke u përpjekur të hidhet jashtë trupit .. ........ unë e di që do më pyetesh pse nuk tregoj haptas ndjenjat e mia më shumë .... Kjo është vetëm për shkak se unë kam qenë e frikësuar që do të lëndoj...ndoshta me kalimin e kohës .. unë dua ...... ose mundohem t'i fshehu ndjenjat ... ..... Çdo natë para meje shof fytyrën tënde... karakterin tuaj .... .. asnjë mënyrë tjetër nuk gjeta... Secila prej ëndrrave të mia është për ty .... kur kam ëndërr,unë uroj që ëndrra të mbetet një përjetësi e tërë me ty zemër .. dhe së paku që nuk mund të preku më lejo të ndjej.... puth ... ... unë e di se nuk do të bëhet realitet ... Çfarë është e gjithë kjo gjëmë.. Pyes veten ...? ...Athua ti je atje ku jamë unë .... zemra ime thotë se ti je ai që më mësoj shum gjëra ... ..... Çdo herë që të shkruaj nuk mund të fshehu lotët ....Në ëndrrat e mia je një engjull ... dhe kjo është gjëja më e këndshme, kur ti je atje ...Pra në ..ëndrrat e mia... Shof fytyrën ëngjëllore që më buzëqesh .... Unë mendoj se nën lëkurën time je ti ... në vend të gjakut të nxehtë që duhet t'kalon nëpër vena .... .... ... Unë dua ta them një gjë.. TI përsëri më ktheve jetën time .... shpresa ... dhe besimi në vetëvete m'u kthya ....por... përsëri kam humbur buzëqeshjen time ....... buzëqeshje që është me aq shumë dhëmbje ...pasi mundësia është e till ...... dhe unë nuk pretendoj .... Oh! ti ke një shpirt hyjnor...... Ndoshta askush nuk e din se si bëj unë sonte ..... Unë jam e frikësuar ..... .. unë jam duke filluar të vuaj përsëri ... dhe derdh lot .. por ... Unë nuk kam nevojë për të bërë këtë, ajo që dua unë ....je Ti.. Unë jam vetëm një njeri ... Unë kam një zemër dhe shpirt mund të jetë i fortë ....ose i dobët .... bota është e zezë .... ose e bardhë .. ... se lumturia jonë kurrë nuk do të ketë këtë natë ....... Ndërsa butësisht zhytet në pafundësi ... . dhe akrepat e ores numërojn mbarimin.... Unë jam duke u përpjekur për këtë ...edhe nga ana tjetër të botës do mundohem ... që ti të jesh i lumtur.. .... me të vërtetë .... .... shumë larg ..... nga trupi im, por shum afër zemrës sime...... unë vërtet të dua me shpirt.... ..xxxx
    Ndryshuar për herë të fundit nga e panjohura : 02-08-2014 më 06:52
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  19. #99
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Copëzë jete...

    Citim Postuar më parë nga Himitsu Lexo Postimin
    Me pelqen teta vera, me kujton "Sikur te isha djale" eshte me te vertet shume i bukur


    Shume vajzave ne adoleshence ju ndodh qe te marosen pas nje djali dhe ta shikojne ate ne heshtje dhe pa thene as nje fjale te vogel. E ndjekin gjithmone me syte qe ju ndricojne dhe me nje buzeqeshje te embel dhe marosen fare, ndonjehere ne ate fytyre ka dhe pak trishtim sepse personi qe ato duan ne menyre te fshehte nuk i ve re dhe nuk dine per ndjenjat e tyre dhe plagosen sepse personi qe ato duan kaq shume ne ate moment, personi qe do te donin te ishte, afer qe ti falte qofte dhe nje buzeqeshje nuk i ve re ... sa keq eshte kur dukesh e padukshme ne syte e dikujt qe ti do....

    Me rengjethe mishin tek kjo pjese, e ke pershkruar shume bukur ate se cfare do te deshte qe te bente zemra jone per personin qe do.. ndjenjat me te forta te saj... Ah sa shume reh kjo zemra jone per nje person, sa fort godet moj teta vera kur duam dike... Si na ndricojne syte, jemi gati te qajme nga gezimi kur jemi perballe personit qe duam ... jemi sikur duam te fluturojme, ne ato momente je ti dhe ai dhe perreth teje nuk egziston me asgje dhe askushi.. jeni vetem ju te dy te bashkuar nga nje dashuri e madhe, nga ajo ndjenje qe eshte si kalamite qe te terheq kaq fort sa me shume veshtiresi arin qe ti rrezistosh...
    Ah....


    Ahaha sa me bejne te qesh disa situata te tilla, ku mundohesh te mbyllesh cdo ndjenje te zemres tende dhe te tregohesh e keqe dhe indiferente, kur thua ose shkemben disa fjale pa kuptim por qe kur vjen puna kur i mendon ne nje moment jane pikerisht ato pak fjale (pakuptimta) qe te bejne qe te qeshesh dhe te mendosh per te, sepse ne ate moment ai te ka veshtruar ne sy dhe te ka folur per here te pare....



    O Zot si ehste nje moment i tille kur nje person qe do dhe qe ndien dhe ti qe ke qene kaq kohe duke pritu nje moment te tille, qe ne fillim nuk te vinte re dhe tani.. tani eshte pikerisht ai qe te thote se te do... Ndihesh e frikesuar, ndonjehere ke frike se mos eshte duke u tallur me ty, sa mendime te kalojne ne koke ne nje moment te tille por zemra aman eshte gati te dale nga kraharori dhe te bertase me sa fuqi qe ke tere gezimin tend... Dhe me pas, pas shume mendimesh dhe dridhje trupi thua me pak ze nje "po" qe me veshtiresi degjohet dhe pastaj e perserit prap me pak me shume siguri....



    Momentet e para jane ato te me te bukurat, si gjithmone fjalet e embla,ledhatimet enderrimet pa fund.. por kur vjen momenti qe njeri nga te dy ndryshon cdo gje kthehet dhe behet kaq e myzget.. cdo gje nuk ka me ato ngjyra te ndezura qe kishte ne fillim qe jeni vetem per njeri tjetrin.. Nuk eshte me ai moment kur ishim UNE dhe TI por vjen nje moment qe behemi UNE, TI dhe ATO....
    Fillojne njeh vajza me te bukura, me te hedhura dhe ti fillon mos i hysh me ne sy, ai po kerkon qe te beje eksperienca te reja qe te shijoje jeten ashtu sic thone nje pjese e madhe e cunave apo dhe e gocave.... Dhe ti fillon te ndihesh si e teperta ne mes dhe fillon qe te largohesh vete pak e nga pak dhe me zemer te thyer dhe me nje zhgenjim... Ndoshta i ke falur shume dashuri, ndoshta e ke bere te ndihet me shume se kush eshte ne realitet..Nuk e di, por di qe cdo gje ka ndyrshuar dhe nuk eshte me si me pare....


    Dashuria e pare nuk harohet kurre, persa mund te themi qe e kemi haruar ajo eshte aty brenda nesh ne zemren tone, dhe ne shume gjera te cilat do bejme ne nje te ardhme, fjalet qe do themi duam apo nuk duam do te na kujtojne ato momentet e dashurise se pare.. duam apo nuk duam ta pranojme...Eshte kjo dashuria qe na ben te ndihemi me te ritur, me te gezuar.. eshte kjo dashuri qe na ben te ndjejme per here te pare se cfare do te thote te duash nje person dhe se sa fort reh zemra jote.. eshte pikerisht kjo dashuri qe te ben qe te kesh fluturat ne bark.... Por shume here, ne pjesen me te madhe te rasteve kjo dashuri ngelet nje dashuri adoleshence dhe jo te gjithe arijne qe te realizojne ate dhe te fejohen , te martohen, te kene femije dhe te jene bashke deri sa vdekja te na ndaje... dhe kjo per motive te ndryshme..... (fatkeqesisht)



    Pavaresisht se mund te te kete lenduar, tradhetuar, mashtruar apo dicka tjeter kur vjen puna perseri e ke falur dhe i uron gjithe te mirat dhe lumturite me te medha te kesaj bote pavaresisht se ai nuk eshte me ty....

    Ah kjo fjali: Te tjere duam ,te tjere na duan, e me te tjere martohemi... Sa te lendon dhe sa nuk do te doje qe te ishte e vertete por jeta qenka e krijuar ne kete menyre, keshtu ecka jeta ne rrjedhen e saj dhe ne.. nuk kemi se cfare te bejme.. Nuk jemi ne gjendje qe ta ndalojme por vetem se ta pranojme ate ashtu sic vjen dhe te marim me te mirat e saj..dhe te jetojme duke mbajtur dashurine tone dhe kujtimet tona ne zemer dhe ti japim force vetes dhe mos kthehemi me mbrapa.. Si thote nje fjale?? Mos qaj qe ka perfunduar por qesh qe ka ndodhur .. Mendo qe je nder njerezit me me fat qe e kane provuar kete ndjenje dhe mendo se sa fatkeqe do te kishe qene nese nuk do e kishe provuar forcen e dashurise se pare.. I mjere eshte ai person qe nuk do dhe nuk e duan eshte si nje trup qe nuk mer ajer, si nje lule pa uje dhe pa diell, si nje ylber pa ngjyra.. Si nje shtepi e shkrete ne shkretetire....

    Teta vera vazhdo ne jeten tende, mbaje ne zemer dhe ne kujtime.. Sepse dashuria e ben njeriun qe te jete gjithmone i ri dhe mos plaket kurre...
    Pergezimet e mija teta vera me vertet shume e bukur dhe me vertet te sjell ne mendje shume kujtime nga jeta jone, fundja pak a shume cdo vajze e ka provuar kete ndjenje pak te ngjashme me ty por e ndryshme ne partikolare te tjera...

    URIME!
    Ku je Himitsuuu? Shume bukur!

  20. #100
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Copëzë jete...

    A ka mundesi te vazhdoni me kete teme? Eshte bukur te dish nga copezat e jetes se dikujt!

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •