Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 13 prej 13
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime

  Lista e njerezve te vrare nga regjimi komunist

  ketu keni listen e njerezve te vrare nga regjimi komunist mund te shikoni dhe njerzit tuaj nese doni mund ti nenvizoni qe ti shohim te gjith.


  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V.LIND VEND.LIND V.EK. DT. EKZ.


  SAHIT DULL ELEZI 1916 SHTIQEN KUKES 2/12/1946
  XHEMAL IBRAHIM LLANAJ 1906 BURREL TIRANA3 2/12/1946
  NDOC KOL JAKOVA 1923 SHKODER SHKODER 2/13/1946
  MALIQ HYSEN BUSHATI 1893 SHKODER SHKODER 2/14/1946
  QAZIM HALIL SHOTI 1919 PESHKOPI TIRANA1 2/14/1946
  XHEMAL IBRAIM LLANAJ 1906 KURDARI TIRANA 12/14/1946
  FIQIRI SHAQIR ZEBI 1919 Ushtelence DIBER 2/15/1946
  HALIM SHAQIR SPAHIA 1897 GJAKOVE TIRANA3 2/15/1946
  SOKOL ZEF KUKAJ 1902 TROPOJE TROPOJE 2/15/1946
  SABRI HYSNI BAXHO 1902 DELVINE DELVINE 2/16/1946
  SUL ASLLAN ELEZI 1927 SHTIQEN KUKES 2/21/1946
  XHAFERR SHABAN PAMA 1920 KASTRIOT DIBER 2/25/1946
  Ibrahim XHemal Hasantare 1878 TEPELENE DURRES 2/28/1946
  MARK PRENG ZEFI 1910 SRRIQE S HKODER 2/28/1946
  NIKOLLE DED LUKA 1908 FREGEN PUKE 2/28/1946
  DANIEL LLESH DAJANI 1903 SHKODER LEZHE 3/4/1946
  Gjelosh LULASH GJELOSHI 1925 SHOSH SHKODER 3/4/1946
  GJON LORO SHLLAKU 1907 SHKODER SHKODER 3/4/1946
  ISMAIL MUSTAFA TAFA 1935 ELBASAN GRAMSH 3/4/1946
  MARK NDOC CUNI 1922 BUSHAT SHKODER 3/4/1946
  QARIM SADIK SADIKU 1919 VUTHAJ SHKODER 3/4/1946
  DYLBER ZENEL AGOLLI 1919 MOCON KORCE 3/5/1946
  ISLAM HAMZA MERDINI 1875 SOHODAN DIBER 3/8/1946
  RAMIS HALIL ZAJMI 1894 DIBER TIRANA1 3/8/1946
  RAMIZ HALIL ZAJMI 1884 DIBER TIRANA3 3/8/1946
  NEZIR NEBI MARKAJ 1920 ARREZ KUKES 3/10/1946
  ABDI AZIS NDREU 1910 PALAMAN DIBER 3/15/1946
  GJON LUK KACAJ 1898 KASTRAT SHKODER 3/15/1946
  HYSEN BAFTJAR TAGA 1927 KRUJE KRUJE 3/16/1946
  IBRAHIM MYFTAR KUPI 1895 KRUJE KRUJE 3/19/1946
  JAKUP IBRAHIM KUPI 1930 KRUJE KRUJE 3/19/1946
  DEMUSH MUSLI HOXHA 1915 LUZHE TROPOJE 3/20/1946
  HALIL MAHMUT HOXHA 1881 BYTYC TIRANA3 3/20/1946
  HALIT MAHMUT HOXHA 1875 TROPOJE TIRANA1 3/20/1946
  Ramadan Sulejman SHERA 1915 BILISHT KORCE 3/20/1946
  SHABAN MUSLI HOXHA 1903 TROPOJE TROPOJE 3/20/1946
  ZIJA MUSTAFA CUNGU 1927 SHKODER SHKODER 3/24/1946
  EFTIHIA KRISTO NACI 1905 PEPEL GJIROKASTE 3/25/1946
  EFTIQIA KRISTO NACI 1905 Gjirokaster TIRANA1 3/25/1946
  EMRI ISUF LITA 1907 KUKES KRUJE 3/25/1946
  SEJDI IBRAHIM JAKUPI 1903 HELSTRAN HAS 3/26/1946
  Sulejman Rizvan Matranxhi 1929 KUKES KUKES 3/26/1946
  REXHEP BAJRAM PRINI 1894 MAZHE KRUJE 3/30/1946
  GJOK MARK NDRECA 1900 DOMIGJON MIRDITE 3/31/1946
  Hamit ISMAIL Stambollxhi 1909 ELBASAN ELBASAN 3/31/1946
  ZEF MARK NDRECA 1907 Domigjon MIRDITE 3/31/1946
  AHMET HAXHI BORUSHI 1922 DURRES KRUJE 4/1/1946
  MAN SELMAN MENA 1913 PESHKOPI TIRANA4 4/1/1946
  SALI OSMAN MANOVI 1926 KANDER DIBER 4/2/1946
  STAVRO KRISTO PAPA 1898 Gjirokaster GJIROKASTER 4/2/1946
  CELNIK XHEMAL AGOLLI 1915 KORCE TIRANA3 4/3/1946
  HASAN SELMAN MENA 1900 FUSHLURE DIBER 4/3/1946
  ISLAM SELMAN MENA 1906 LURE LAC 4/3/1946
  TAHIR SELMAN MEKA 1908 LUK DURRES 4/3/1946
  DESTAN LOHE SEITI 1917 REC DIBER 4/4/1946
  VAT GJELOSH VATA 1908 SHKREL LAC 4/5/1946
  PRENG BIB BIBA 1880 MIRDITE LAC 4/6/1946
  QAZIM ARIF KALOSHI 1920 KANDER DIBER 4/9/1946
  Brahim Muharrem Bajraktari 1924 KUKES TIRANA3 4/10/1946
  DOD LLESH LUFI 1910 LUFAJ MIRDITE 4/10/1946
  Hamdi Muharrem Bajraktari 1927 KUKES TIRANA3 4/10/1946
  LLESH SHKURT LUFI 1880 LUFAJ MIRDITE 4/10/1946
  LOHE HASAN SEITI 1875 Shtorovic DIBER 4/10/1946
  HAMIT DESTAN CEJKU 1882 KUKES TIRANA4 4/11/1946
  HAMIT DESTAN CEJKU 1890 LUSEN KUKES 4/11/1946
  YMER SHABAN BERISHA 1912 PEJE TIRANE 4/11/1946
  HYSEN ZENEL LITA 1933 DIBER TIRANA4 4/15/1946
  JAHO ALI LITA 1917 PLOSHTAN DIBER 4/15/1946
  RUSHIT ALI LIKA 1912 PLOSHTAN DIBER 4/15/1946
  SHEFQET ZENEL LITA 1931 DIBER TIRANA4 4/15/1946
  ZENEL ALI LITA 1893 DIBER TIRANA4 4/15/1946
  ALI EMIN MUKJA 1896 LIBRAZHD LAC 4/20/1946
  VELI XHEMAL PUCI 1883 KUKES TIRANA4 4/20/1946
  SHEMSI VEHBI HATIBI 1910 PESHKOPI DIBER 4/24/1946
  DOD BIB LLESHI 1895 NDERSHAN MIRDITE 4/30/1946
  DODE BIB LLESHI 1895 MIRDITE LAC 4/30/1946
  FRROK PRENG BIBA 1915 KONAJ MIRDITE 4/30/1946
  HASAN SELMAN MEMA 1912 PESHKOPI ELBASAN 4/30/1946
  LOKE NURO ALIKAJ 1918 VLORE TIRANA2 4/30/1946
  MUSTAFA NOKE FEJZO 1900 Goshtmisht PERMET 4/30/1946
  Prend Bardhok Bardhoku 1912 MUDE SHKODER 4/30/1946
  PRENGE BIBE BIBA 1880 KORRAJ MIRDITE 4/30/1946
  GELMAN ALI MEMA 1881 PESHKOPI DURRES 4/30/1946
  NUZ MUSTAFA KETA 1910 Shengjergj TIRANA4 5/1/1946
  Mustafa Mehmet Sallaku 1926 KRUJE KRUJE 5/1/1946
  STAVRO KRISTO PAPA 1898 Gjirokaster Gjirokaster 5/1/1946
  Alush Myftar Habibi 1923 KAVAJE KAVAJE 5/10/1946
  KURT ISUF HALILI 1923 KRUJE KRUJE 5/10/1946
  Mark Ndue Bajraktari 1918 KUZHINEN MIRDITE 5/10/1946
  HAZIS OSMAN ROSHI 1891 POROCA GRAMSH 5/12/1946
  ZYLYF DAUT HOXHA 1915 Rrogozhine KAVAJE 5/14/1946
  Haxhi Ahmet KASTRATI 1910 BERDICE SHKODER 5/19/1946
  LEK GJON COLI 1895 LEZHE LEZHE 5/19/1946
  Ndrec Nikoll BARDHI 1900 KALUR MIRDITE 5/19/1946
  Abdi Ramadan DODA 1918 BURREL MAT 5/23/1946
  ShyqyrI SadrI MYFTIU 1888 PEQIN SHIJAK 5/23/1946
  VANGJEL JANAQ CELA 1866 PERMET LEZHE 5/25/1946
  VANGJEL JANI CELA 1866 PERMET LUSHNJE 5/25/1946
  VANGJEL JANI CELO 1866 PERMET TIRANA2 5/25/1946
  ANDREA ILIA DHIMO 1896 HIMARE VLORE 5/30/1946
  Sulejman Xhafer Sulja 1911 TIRANE TIRANA1 5/30/1946
  ZEF GJOK BRUNGA 1910 SHENGJIN LEZHE 5/30/1946
  ZEF PJETER GJONI 1915 MANATI LEZHE 5/30/1946
  Abdyl Fariz SALLKU 1926 HAMIL FIER 5/31/1946
  JORGO MIHAL LACI 1920 Gjirokaste GJIROKASTE 5/31/1946
  Myrteza HAXHI KASEMI 1919 IBALLE PUKE 5/31/1946
  PRENG DED MARKU 1919 PUKE PUKE 6/1/1946
  Shemsedin HYSEN AGA 1913 Grazhdan DIBER 6/1/1946
  ZEQIR DESTAN ALLA 1903 ZGOSHT LIBRAZHD 6/1/1946
  ALI LIK DAMZI 1865 KATUNDIRI DIBER 6/3/1946
  ISMAIL QAZIM SPAHIA 1909 Naqellare TIRANA2 6/3/1946
  VLLAS TALI ARAPI 1922 VLORE VLORE 6/5/1946
  Asllan Destan Ndregjoni 1882 VAJMIK DIBER 6/6/1946
  MURAT SALI DATJA 1880 PESHKOPI DIBER 6/7/1946
  Gligor Dhimitri LabovitI 1908 Dhrovjan Gjirokaster 6/8/1946
  DEMIR JAHO PESHKU 1905 MAT MAT 6/9/1946
  KRISTO NGJEL BENDO 1916 DIVJAKE KAVAJE 6/10/1946
  Bajram Shemshedin Vlesha 1908 BRESTE DIBER 6/12/1946
  LALO MERSIN YZO 1902 VERCUN POGRADEC 6/12/1946
  NAZIF MAHMUT RECI 1900 BREZHDAN DIBER 6/12/1946
  Destan Rexhep Bilalaj 1904 KUKES SHKODER 6/13/1946
  Nikoll PREND PJETRI 1930 GJEGJAN PUKE 6/13/1946
  MARK GJON GJONI 1911 SHKODER SHKODER 6/14/1946
  ELEZ ALUSH DEME 1897 DIBER TIRANA4 6/15/1946
  GJEK ZEF MIRI 1910 KRUJE LAC 6/16/1946
  RUSTEM ALI BITRI 1882 BLLICE DIBER 6/16/1946
  SULEJMAN NUZ VRIONI 1921 SUKTH DURRES 6/16/1946
  ADEM ZENEL BITRI 1894 BLLICE DIBER 6/17/1946
  ELMAZ TESUN CEJKU 1908 LUSEN KUKES 6/17/1946
  HYSEN SELMAN PUCI 1887 VINISHT TIRANA1 6/17/1946
  Rahman Hajdar Bashllari 1900 KORCE TIRANA1 6/17/1946
  Tosun HASAN CEJKU 1880 LUSEN KUKES 6/17/1946
  KOL TUK ASHIKU 1885 SHKODER DURRES 6/18/1946
  NDREC NDUE NDRECA 1919 XHUXH MIRDITE 6/20/1946
  TAHIR DALIP MATA 1909 BARBULLEJ KRUJE 6/20/1946
  Mustafa AZIZ MILKUTI 1915 LIS MAT 6/25/1946
  Nikoll PREK DEDAJ 1901 DEDAJ SHKODER 6/25/1946
  Rahman AZIZ MILKUTI 1909 LIS MAT 6/25/1946
  Rahman Haziz Milkurti 1900 MAT BURREL 6/25/1946
  Marije Mark SHLLAKU 1914 SHKODER SHKODER 6/28/1946
  Vangjel Kosta Kalcai 1907 Kudurice SARANDE 6/28/1946
  Kokerr KOL MARASHI 1910 SHOSH SHKODER 6/30/1946
  LLESH BIBE DOCI 1907 LURE DIBER 6/30/1946
  PJETER KOL KOLA 1910 KAJVALL SHKODER 6/30/1946
  Veli Osman MATJANI LUSHNJE LUSHNJE 6/30/1946
  ALI NUZ KAVAJA 1912 DURRES TIRANA1 7/3/1946
  IVZI HYSEN GOLJA 1895 DIBER TIRANA2 7/3/1946
  Mahmut Mahmut Meniku 1905 TIRANE TIRANA3 7/3/1946
  Mehmet SEIT BESHIRI 1904 TIRANE TIRANA3 7/3/1946
  Qenan Abdurraman Dibra 1912 DIBER TIRANA3 7/3/1946
  Sami Kasem CERIBASHI 1887 GJIROK. TIRANA1 7/3/1946
  TELAT ASLLAN DRINI 1908 DIBER TIRANA1 7/3/1946
  ALEKS KOCI LIPE 1895 PERMET SHKODER 7/4/1946
  Istref MECAN ALIRAJ 1896 VLORE VLORE 7/4/1946
  DALI SHAQIR YMERAJ 1875 DIBER TIRANA3 7/6/1946
  Preng LLESH GJONI GJEGJAN PUKE 7/7/1946
  Mazllum HASAN SHEHU 1905 SHLLICE DIBER 7/8/1946
  SHAQIR NEZIR BELBA 1920 SKROSKE LIBRAZHD 7/8/1946
  Faredin HYSNI JAHJA 1914 BREST DIBER 7/9/1946
  MISIM DULLE VLADI 1916 DIBER DIBER 7/9/1946
  Nexhip Mazllem Methasani 1897 SOKODOLL DIBER 7/9/1946
  Selim Sulejman Kaloshi 1880 DIBER TIRANA1 7/9/1946
  Hysni Sheme SADIKAJ 1911 DUKAT VLORE 7/10/1946
  Ismail Asllan DERVISHI 1885 LUKAN DIBER 7/10/1946
  Shaban Qamol BALLA 1908 TIRANE TIRANA2 7/10/1946
  Bexhet Kamber AJAZI 1922 VLORE VLORE 7/11/1946
  Ferit IZET KOBLANA 1919 PERMET TIRANA3 7/11/1946
  GANI HALIT SOPOTI 1921 BREZHDAN DIBER 7/12/1946
  GJERGJ PAL DODAJ 1890 PERLAT MIRDITE 7/13/1946
  SELMAN BEQIR ALIU 1898 MIRDITE LAC 7/13/1946
  Xheladin ALI MURATI 1891 LURE DIBER 7/13/1946
  GANI Ramadan HOXHA 1888 PESHKOPI DIBER 7/15/1946
  NURI Muharrem XHYDO 1912 HUDENISHT POGRADEC 7/15/1946
  OSMAN MUSTAF LITA 1875 KALIS KUKES 7/15/1946
  RRAHIM OSMAN LITA 1931 DIBER TIRANA1 7/15/1946
  SEFEDIN MURAT KALOSHI 1924 DIBER TIRANA1 7/15/1946
  VEHAP OSMAN LITA 1933 DIBER TIRANA1 7/15/1946
  VEHEP OSMAN LITA 1933 ISHTAN KUKES 7/15/1946
  KOCO Vangjel EVANGJELI 1919 PESHKOPI GJIROKASTE 7/16/1946
  IBRAHIM Ramadan PORJA 1900 MACUKULL BURREL 7/17/1946
  KOL GJERGJ ABATI 1907 SHKODER SHKODER 7/18/1946
  LLESH MARASH VATA 1897 SHKODER SHKODER 7/18/1946
  SEJFULLA MAN MERLIKA 1913 KRUJE KRUJE 7/18/1946
  VELI HALIL JUBA 1875 SHKODER TIRANA1 7/18/1946
  DAM SHTEJAN KURTI 1881 PRIZREN DURRES 7/20/1946
  JANAQ ANDREA GJANI 1905 SARANDE DURRES 7/20/1946
  MUSTAFA TAHIR DAKA 1885 ELBASAN 7/23/1946
  MEHILL KOL MEHILLI 1900 SHKODER TIRANA3 7/24/1946
  HAZIS SALI TOSKU 1909 F.ALIE DIBER 7/26/1946
  KADRI NAZIF Kallcishta 1905 BLLAT DIBER 7/30/1946
  RAMADAN XHEMAL DEMA 1905 VICISHT DURRES 7/30/1946
  XHAVIT MUSTAFA KOKA 1908 LESKOVIK TIRANA3 7/30/1946
  ZENEL ADEM CUPI 1912 LUZNI DIBER 7/30/1946
  BAJRAM HAXHI CAPANI 1917 LAC LAC 7/31/1946
  DEDE MIRASH MIRASHI 1899 SHKODER SHKODER 7/31/1946
  GANI HYSEN NDREU 1909 SLLOVE TIRANA3 7/31/1946
  MARK NDREC Bajraktari 1860 HEBE MIRDITE 7/31/1946 JO
  MARK NDREC MARKU 1924 DOMGJON MIRDITE 7/31/1946
  PRENG NIKOLLE DODA 1885 LULAJ MIRDITE 7/31/1946
  MEHDI ABAZ KACA 1871 DIBER DIBER 8/1/1946
  NJAZI REXHEP TONUZI 1915 DIBER DIBER 8/1/1946
  REXHEP TONUZ TONUZI 1887 DIBER DIBER 8/1/1946
  XHELADIN ALI QOSHI 1901 ZGOSHT LIBRAZHD 8/1/1946
  ZENEL REXHEP KOXHERI 1911 ELBASAN MAT 8/1/1946
  BAJRAM HAZIZ CAKRRI 1915 BREST DIBER 8/2/1946
  SEF Xheladin BAJRAKTARI 1905 DOMAJ TIRANA4 8/2/1946
  SHEFQET DALIP TERZIU 1880 POCEST DIBER 8/2/1946
  SULEJMAN SURE AJAZI 1926 PREZE TIRANA1 8/3/1946
  SALI MAN ZALLI 1925 BEGAJ TROPOJE 8/5/1946
  SHEFQET QAZIM BALLA 1917 OKSHTUN MADH BULQIZE 8/5/1946
  TEFIK ISMAIL BALLA 1914 DIBER KAVAJE 8/5/1946
  MARK MIRASH MIRI 1881 SHKODER LAC 8/6/1946
  SEIT REXHEP MATJA 1915 TIRANE TIRANA1 8/6/1946
  JAK PRENG PRENGA 1875 LEZHE LEZHE 8/7/1946
  LLESH JAK PRENGA 1930 LEZHE LEZHE 8/7/1946
  RUZHDI HAMIT TOMZI 1917 MAQELLARE BULQIZE 8/8/1946
  TUN NIKOLL NIKOLLI 1891 GJAKOVE SHKODER 8/9/1946
  GANI MEHMET IZVIRA 1910 CERENEC BULQIZE 8/10/1946
  ISMAIL DINE DEMA 1915 DIBER TIRANA1 8/10/1946
  KOL MARASH MARASHI 1875 SHOSH SHKODER 8/10/1946
  MHILL Pellumb Kodervelaj 1918 GJURAJ M.MADHE 8/10/1946
  NDUE GJELOSH VATA 1917 SHKREL LAC 8/10/1946
  HABE ELEZ LEKA 1895 ZOQJE BULQIZE 8/12/1946
  HOBE ELEZ LEKA 1895 BULQIZE TIRANA1 8/12/1946
  ABAZ DYLE RIZVANI 1900 DERJAN MAT 8/13/1946
  NUZ ALI LLESHI 1913 DIBER TIRANA3 8/14/1946
  LLESH PRENG MARKU 1910 KIMEZ LAC 8/15/1946
  LLESH PRENG MARKUT 1910 PUKE PUKE 8/15/1946
  ESTREF SERJAN LAMCE 1905 FOLLORINE KORCE 8/17/1946
  FRAN UKSHIN PJETERNIKA 1910 TROPOJE TROPOJE 8/18/1946
  NIK TOM PRELA 1907 GORRE LAC 8/20/1946
  PAL ZEF NIKA 1910 BEME SHKODER 8/20/1946
  PREK FILIP GAZULI 1905 DAJC LEZHE 8/20/1946
  EMIN MUSA GJURA 1886 USHTELENCE DIBER 8/21/1946
  VUKSAN MARK MARKU 1908 SHKODER SHKODER 8/21/1946
  VUKSAN MARK MARKU 1908 SHOSH SHKODER 8/21/1946
  MARK DELI MARASHI 1890 SHKODER LEZHE 8/22/1946
  NDUE DELI MARASHI 1900 SHOSH SHKODER 8/22/1946
  BAM PILO BOZO 1915 LUSHNJE ELBASAN 8/23/1946
  HAZIS SHABAN QOSJA 1896 LUSHNJE KAVAJE 8/23/1946
  LYM MEHMET SEFA 1884 LUSHNJE LUSHNJE 8/23/1946
  MEXHIT XHEMAL ASLLANI1912 ALLEBEG DIBER 8/23/1946
  NEZIR RAMAZAN BLLIKU 1921 LUSHNJE LUSHNJE 8/23/1946
  QAMIL ABDYL KARESHI 1921 LUSHNJE KAVAJE 8/23/1946
  QAMIL ABDYL KORESHI 1921 LUSHNJE LUSHNJE 8/23/1946
  DODE GJETE GJERA 1890 LIMAN MIRDITE 8/24/1946
  SALI BAFTJAR DODA 1889 TEJMALL TIRANA3 8/25/1946
  KASEM BRAHIM HOXHA 1882 LUSHNJE LUSHNJE 8/26/1946
  SULEJMAN HAJREDIN BUCI 1910 LURE DIBER 8/26/1946
  ZEF MIR MIRI 1878 KRUJE LAC 8/26/1946
  NDUE GJERGJ MIRI 1897 GURE LAC 8/27/1946
  NDUE FRAN RROKAJ 1913 KELMEND M.MADHE 8/29/1946
  NIKOLL MARK NIKOLLI 1908 PUKE SHKODER 8/29/1946
  ADEM BEKTASH GRRICA 1909 PESHKOPI BURREL 8/30/1946
  HASAN ZENEL SPAHIU 1910 DARES MAT 8/30/1946
  KRISTO GJERGJI GJINI 1914 VANISTE DURRES 8/30/1946 7/16/1946
  KRISTO RGO GJINI 1914 GJIROKASTER TIRANA1 8/30/1946
  RIZA QAZIM TUTANI 1923 SHENGJERGJ KAVAJE 8/30/1946
  TAHIR DEMIR MOLI 1890 BUQEZ ELBASAN 8/30/1946
  ALI BEKTASH HOXHA 1900 TIRANE TIRANE 8/31/1946
  FETAH XHEMAL SEFERI 1921 LUZIMADH KAVAJE 8/31/1946
  MARIA THANAS NACI 1925 GJIROKASTER GJIROKASTER 8/31/1946
  MARIE THANAS NACI 1925 KASHOVICE GJIROKASTER 8/31/1946
  MUHARREM ALI GJURA 1890 DIBER LEZHE 8/31/1946
  MUHARREM SHEFQET BEJLERI 1919 LIBOHOVE TIRANA3 8/31/1946
  NEXHIP ISLAM TAFANI 1890 BELESH ELBASAN 8/31/1946
  AHMET GJIZ HOXHA M 1884 LIBRAZHD LUSHNJE 9/1/1946
  GJETE PJETER LLESHI 1930 GJEGJAN PUKE 9/1/1946
  GJON NDREK LOSKA 1918 HAJMEL SHKODER 9/1/1946
  GJON NDUE MARKU 1910 SHKODER SHKODER 9/1/1946
  ISA MAN XHETANI 1908 DERJAN MAT 9/1/1946
  MEHMET DEMIR NDERPJETRI 1920 ELBASAN ELBASAN 9/1/1946
  OSMAN YMER GOSTIMA 1878 ELBASAN ELBASAN 9/1/1946
  ZEF VATE MARASHI 1899 OBLIKE SHKODER 9/1/1946
  IDRIZ KADRI DELAJ 1919 NIKC M.MADHE 9/2/1946
  IDRIZ KADRI DELAJ 1919 NIKCE M.MADHE 9/2/1946
  ISLAM MEHMET ZEQJA 1880 MAJTAR DIBER 9/2/1946
  ZEF PJETER PJETRI 1908 QELET PUKE 9/2/1946
  ALI MARK MARKU 1880 IBALLE PUKE 9/3/1946
  SOTIR VASIL SHQEVI 1919 SARANDE SARANDE 9/4/1946
  TELI KRISTO HARBACI 1914 SARANDE SARANDE 9/4/1946
  BARDHOK GJIN MIZA 1900 LAC LAC 9/5/1946
  JAKUP MEHMET SHARKA 1895 MYZEQE LUSHNJE 9/5/1946
  RASIM FETAH BARDULLA 1909 PESHKOPI DIBER 9/5/1946
  BEKTASH KAMBER MUCAJ 1916 SHKOZARJE KORCE 9/6/1946
  EMIN MUSA GJURA 1893 DIBER BURREL 9/6/1946
  THIMJA ANASTAS GJIKA 1911 SOPIK GJIROKASTE 9/6/1946
  ABAZ BEQIR BAJRAMI 1908 DIBER LAC 9/7/1946
  ABAZ ZEQIR BAJRAMI 1900 BULQIZE BULQIZE 9/7/1946
  VELADIN NEXHIP VELO 1923 VLORE VLORE 9/7/1946
  ZEF VAT MARASHI 1893 OBLIKE LEZHE 9/7/1946
  VASIL ZISO MILORI 1919 VRINE SARANDE 9/8/1946
  BRAHIM SELIM CEKAJ 1885 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  ELEZ BAZ BAJRAKTARI 1919 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  HALIL DAUT BUSHAJ 1888 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  HYSEN VELI CELA 1915 DRAGAC SHKODER 9/9/1946
  NAZ SALO SHKRELI 1905 BABER SHKODER 9/9/1946
  RESHIT BEQIR BUSHAJ 1914 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  REXHEP BAZ BAJRAKTARI 1934 SHKODER SHKODER 9/9/1946
  REXHEP IDRIZ BUSHAJ 1896 KULLA SHKODER 9/9/1946
  SADIK RUSHIT MLLOJA 1902 SHKODER SHKODER 9/9/1946
  SAIT DUL BUSHI 1878 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  YMER ZENEL BAJRAKTARI 1896 KULLAJ SHKODER 9/9/1946
  AQIF ISMAIL SOPOTI 1881 BREZHDAN TIRANA1 9/10/1946
  AVDI RAKIP HALILAJ 1919 BICAJ TIRANA1 9/10/1946
  AZIS FETAH GASHI 1896 KUKES TIRANA3 9/10/1946
  HALIT MET HASAJ 1896 DRAGOC SHKODER 9/10/1946
  IDRIZ IBRO CEKAJ 1907 BAKES SHKODER 9/10/1946
  MARASH VAT VATA 1908 SHLLAK SHKODER 9/10/1946
  NDUE VAT VATA 1912 SHLLAK SHKODER 9/10/1946
  NEBI NEZIR MARKAJ 1900 ARREZ KUKES 9/10/1946
  SOKOL PAL PALI 1885 TROPOJE TROPOJE 9/10/1946
  ZOG SOKOL VATA 1888 NAUMAVRIQ SHKODER 9/10/1946
  VANGJEL RAFAIL LLOGORI1906 KORCE KORCE 9/11/1946
  MAHMUT TAHIR TOLA 1905 VICISHT BULQIZE 9/12/1946
  NASHO PANDO RGO 1920 SOPIK SARANDE 9/12/1946
  HYSEN KURTISH HOXHA 1901 PESHKOPI TIRANA1 9/13/1946
  MURAT QAZIM BRAKOLLI 1910 MIRAS DEVOLL 9/13/1946
  SADRI BEQIR BICAKU 1907 QARRISHT LIBRAZHD 9/13/1946
  BASHKIM ZENI KOLECI 1922 KOLONJE KOLONJE 9/14/1946
  ZALO ALI FANA 1900 KOLONJE DURRES 9/14/1946
  DEMIR BAJRAM KOCI 1909 ZAMBISHT KAVAJE 9/15/1946
  HASAN QERIM MAHO 1906 KORCE TIRANA1 9/15/1946
  IBRAHIM CAN PERPALI 1908 PERAJ TROPOJE 9/15/1946
  MAL ISUF OSMANI 1880 GLLANGCICE TROPOJE 9/15/1946
  DUSH MYFTAR GILA 1923 ABAT SHKODER 9/17/1946
  JUP MUHARREM KAZAZI 1905 SHKODER SHKODER 9/17/1946
  JAK PAL PALI 1875 VUKAJ SHKODER 9/19/1946


  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V.LIND VEND.LIND V.EK. DT. EKZ.

  SAHIT DULL ELEZI 1916 SHTIQEN KUKES 2/12/1946
  LEK GJON GJONI 1895 VUKAJ SHKODER 9/19/1946
  RASIM Sulejman GJYREZI 1888 SHKODER SHKODER 9/19/1946
  ALI FETAH LETICA 1929 SHTIGEN KUKES 9/20/1946
  ALUSH ELEZ ARIFAJ 1916 KRYEZI PUKE 9/20/1946
  ALUSH ELEZ MUSTAFA 1916 KRYEZI PUKE 9/20/1946
  HALIL IMER KETA 1895 KOCAJ BULQIZE 9/20/1946
  NDUE GJOK VOCRRI 1917 KLLOGJEN SHKODER 9/23/1946
  ISUF AVDI LACI 1919 PUKE PUKE 9/24/1946
  REXHEP Rustem SADRIA 1912 PUKE PUKE 9/24/1946
  PASHA AHMET XHIKA 1867 SHTEPANJ ELBASAN 9/25/1946
  SALI XHAFERR BALLA 1921 KRUJE KRUJE 9/25/1946
  HAMIT Ramazan HABILI 1924 KAVAJE KAVAJE 9/26/1946
  DED MEHILL KOLA 1893 DUKAGJIN SHKODER 9/27/1946
  DED PRENUSH Prenushi 1909 QERET SHKODER 9/29/1946
  GJON VAT LULI 1887 TALJE LEZHE 9/29/1946
  ALIKO LELO DAVACI 1920 KALLARAT TIRANA 9/30/1946
  DOD PRENG KALAJ 1892 RRESHEN MIRDITE 9/30/1946
  GJON PREK DEKAJ 1910 HOT M.MADHE 9/30/1946
  KOL SIMON ZADRIMA 1897 SHKODER SHKODER 9/30/1946
  Muharrem ALI GJUNA 1890 PESHKOPI TIRANA 9/30/1946
  Myzafer MUSTAFA PIPA 1914 TURQI DURRES 9/30/1946
  NUH BEQIR ORASHI 1878 SHKODER SHKODER 9/30/1946
  OSMAN AQIF MIRACI 1921 TATZAT DELVINE 9/30/1946
  OSMAN HYSEN HYSENI 1878 BOKAJ SHKODER 9/30/1946
  PASHUK BIB MIRAKAJ 1901 IBALLE TIRANA3 10/1/1946
  RRAPO ELMAS SHAHAJ 1880 FIER FIER 10/1/1946
  ZOG MAL MALA 1883 SHOSH SHKODER 10/1/1946
  Hajredin AHMET Tushilla 1875 DIBER DIBER 10/2/1946
  KEL SHAN DEDA 1879 SHKODER TIRANA3 10/2/1946
  TAHIR ALI HALILAJ 1922 SKRAPAR DURRES 10/2/1946
  TISH PASHUK HILA 1890 SHELDI SHKODER 10/2/1946
  Ahmet ZENEL Bajraktari 1885 KULLAJ SHKODER 10/5/1946
  ORHAN Nexhip PRENJASI 1901 PRENJAS LUSHNJE 10/5/1946
  Osman MALIQ Haratciu 1885 SODOHOLL DIBER 10/5/1946
  Ramazan OSMAN DOCI 1919 GURRE BURREL 10/8/1946
  RIFAT Sulejman Alibegaj 1909 ULQIN SHKODER 10/8/1946
  ZENEL HASAN LIMAJA 1903 BURREL BURREL 10/8/1946
  LIMAN AHMET BOZA 1901 BURREL MAT 10/9/1946
  NDREC Gjergj NDRECA 1918 BILISHT MIRDITE 10/9/1946
  TAHIR ALI STARAVECKA 1922 SKRAPAR TIRANA3 10/9/1946
  AVDYL Beqir Hardolli 1910 KRAJE SHKODER 10/10/1946
  GASPER GJON BRUKU 1923 LEZHE LEZHE 10/10/1946
  JASHAR VEIZ XHIHAMI 1916 DERSNIK KORCE 10/10/1946
  KOL FRROK Markatoma 1905 BULQIZE TIRANA3 10/10/1946
  KOLE DEDE KOLA 1911 SHOSH SHKODER 10/10/1946
  MATI PREND NDOJ 1914 SHKOZE PUKE 10/10/1946
  SADIK BAJRAM ULAJ 1919 SHKODER LAC 10/10/1946
  IZET MEMET LAZAJ 1896 TREVLLZEN TIRANA4 10/10/1946
  GJELOSH LUSH Gjeloshi 1911 SHOSH SHKODER 10/11/1946
  GJON VAT GJELOSHI 1914 DUKAGJIN SHKODER 10/11/1946
  PETRO NESTUR KOKA 1921 SARANDE TIRANA2 10/11/1946
  ZEF NIK SOKOLI 1909 NICAJ SHKODER 10/11/1946
  JAK PASHKO JAKU 1918 GRASH LEZHE 10/12/1946
  Mustafa Tahir KURANI 1880 KONISPOL SARANDE 10/12/1946
  AHMET Shaban PERHATI 1874 DIBER TIRANA1 10/13/1946
  MARASH NDUE QEPURI 1910 DUKAGJIN TIRANA1 10/14/1946
  DALAN Myrteza FERHATI 1916 CAMERI VLORE 10/15/1946
  NDUE GET GETJA 1909 SHKODER SHKODER 10/15/1946
  NDUE GJETO GJETJA 1909 JUSHIT SHKODER 10/15/1946
  NEKI ESTREF SHAHU 1903 KAZEL FIER 10/15/1946
  NEKI ESTREF SHALMI 1903 ERSEK ELBASAN 10/15/1946
  SHYQYRI EMIN EMINI 1919 KORCE TIRANA3 10/15/1946
  Xhemal MYRTO HASANI 1916 CAMERI KAVAJE 10/15/1946
  XhemalI MYRTO HASANI 1916 CAMERI KAVAJE 10/15/1946
  HALIL BAL REXHAJ 1906 TROPOJE TROPOJE 10/16/1946
  SIMON GASPER Daragjati 1904 SHKODER SHKODER 10/17/1946
  JANAQ PANDELI DHIMA 1912 LESKOVIK KORCE 10/19/1946
  HASAN CAUSH TABAKU 1877 CANAKAJ LUSHNJE 10/20/1946
  ISUF SADIK TAFHASAJ 1880 MUSTAFAJ KUKES 10/20/1946
  MARK KOL UJKA 1903 SHKODER LAC 10/22/1946
  MARK STAK STAKA 1881 SHKODER LAC 10/22/1946
  MARK STAK STAKAJ 1881 GUREZ LEZHE 10/22/1946
  XHETAN RAM TOCI 1910 UJMISHT KUKES 10/22/1946
  ZEF NOK LLAKA 1910 GORE LEZHE 10/22/1946
  ALI QERIM SEFERI 1900 STRIKCAN BULQIZE 10/23/1946
  BEQIR TAFIL BEQIRI 1917 SOJME KUKES 10/23/1946
  DYLE SULEJMAN VOCI 1898 VAJKOL BULQIZE 10/23/1946
  ISUF BAJRAM PETKU 1886 SHTIQEN KUKES 10/23/1946
  MARK NOSH QEPURI 1893 KIRE KRUJE 10/24/1946
  Mahmut MURAT KALOSHI 1929 DIBER TIRANA1 10/25/1946
  VOGEL KOLA 1905 PALAJ SHKODER 10/27/1946
  BERNARD LAZER LACA 1918 SHKODER DURRES 10/28/1946
  Bernard LLAZAR BACA 1918 SHKODR SHKODER 10/29/1946
  PJETER GOC TUKU 1920 LEZHE LEZHE 10/29/1946
  Asllan ISMAIL MEZINI 1874 GJIROKAST. TIRANA1 10/30/1946
  GJERGJ NIKOLL SOKOLI 1917 SHENKOLL LEZHE 10/30/1946
  LLESH GJERGJ MIRI 1919 GUREZ LAC 10/30/1946
  NDUE GJON UCI 1900 KRUJE LAC 10/30/1946
  TOM NIK KEQI 1911 KRUJE LAC 10/30/1946
  UKE CUN QEHAJA 1921 TROPOJ LEZHE 10/30/1946
  BAFTJAR SIMON MJERKA 1911 KUCEJ KRUJE 10/31/1946
  BESIM YMER KAJA 1911 KAVAJE KAVAJE 10/31/1946
  Hajdar ISMAIL PLANEJA 1910 PRIZREN TIRANA3 10/31/1946
  SABRI MEHMET HOXHA 1920 KRUJE KRUJE 10/31/1946
  TUSH IBRAHIM TUSHA 1900 PATEN MAT 10/31/1946
  SHYQYRI Ramazan KURTI 1921 VASHAJ PEQIN 11/4/1946
  GJOK DED BROQI 1876 BAJZE M.MADHE 11/9/1946
  HAZIS FETAH GJOSHI 1885 NANGAJ KUKES 11/10/1946
  LUIGJ NUSH PICI 1907 ULQIN TIRANA3 11/10/1946
  MALIQ HAZIZ SAVA 1927 BREST DIBER 11/10/1946
  MYFTAR ALI DUQI 1895 IBE TIRANA4 11/11/1946
  APOSTOL THANAS GEGA 1922 ELBASAN ELBASAN 11/13/1946
  FADIL IZET IZETI 1910 PESHKOPI ELBASAN 11/13/1946
  QAMIL ISLAM HASA 1875 BIXEJ PEQIN 11/13/1946
  GROSH ZEQIR SECI 1900 TROPOJE TROPOJE 11/15/1946
  ISUF XHAFER SULO 1910 KONISPOL SARANDE 11/15/1946
  ISUF XHAFERR SULO 1910 SARANDE TIRANA2 11/15/1946
  NDREC DOD DODANI 1916 MNELE SHKODER 11/16/1946
  MARASH VATE LUMAJ 1909 VERMOSH M.MADHE 11/17/1946
  MARTIN LULASH KUKAJ 1913 ROJE TROPOJE 11/17/1946
  ABDYL MUSA SHARA 1911 VLORE DURRES 11/18/1946
  DEM NUREDIN SULMATA 1910 MAMEZ KUKES 11/18/1946
  CAN MAL OSMANI 1915 TROPOJE TROPOJE 11/20/1946
  KOL CUN KALAJ 1908 PUKE TIRANA2 11/20/1946
  ZEF MARASH MHILLI 1900 KIR SHKODER 11/20/1946
  KUJTIM ALI BEQIRI 1916 VELCE TIRANA1 11/22/1946
  SHABAN IDRIZ COKA 1888 MURRIZ LUSHNJE 11/22/1946
  MARK FJOLLA 1918 DUKAGJIN LAC 11/23/1946
  JARK ALI MARKU 1920 VUKSANAJ SHKODER 11/23/1946
  SHEFQET DALIP TUKA 1920 PJECE DIBER 11/23/1946
  ARBEN XHELO KOKA 1900 TEPELENE SHKODER 11/24/1946
  HYSNI DURMISH MERKAJ 1908 MAROVE VLORE 11/24/1946
  FAT SADIK GJELI 1875 TROPOJE TROPOJE 11/29/1946
  FET SADIK GOLI 1875 TROPOJE SHKODER 11/29/1946
  Bexhet Hekuran Hoxhallari 1894 POGRADEC POGRADEC 11/30/1946
  KOLE PJETER ZEFI 1907 DELBNISH LAC 11/30/1946
  LLESH TOM RRUKAJ 1879 BROJ M.MADHE 11/30/1946
  MUSA ADEM RUCI 1922 BURREL MAT 11/30/1946
  NDREK GJON KODHELI 1909 SHKODER SHKODER 11/30/1946
  Ramadan Xhaferr Kullolli 1946 GRAMSH GRAMSH 11/30/1946
  SIM JAK METALIA 1892 TROPOJ LAC 11/30/1946
  XHEMAL ALI ZHACI 1912 FIER FIER 11/30/1946
  Xhemil Kaman MUstafaraj 1918 GOLEM TEPELENE 11/30/1946
  Perlat SHEFQET GJOLEKA 1910 VLORE TIRANA2 12/4/1946
  MARIJE Shtjefen DEDA 1916 SHKODER SHKODER 12/6/1946
  PJETER SHAN DEDA 1883 SHKODER SHKODER 12/6/1946
  GJERGJ VAT GJELOSHI 1915 SHKODER SHKODER 12/7/1946
  SHAQIR NEZIR BELBA 1920 SKROSKE TIRANA3 12/8/1946
  LUC PREK DELAJ 1912 BAJZE M.MADHE 12/10/1946
  NEVRUS Shaban SELIMI 1880 Masllavice LUSHNJE 12/10/1946
  ALI ADEM KUCI 1875 SKRAPAR TIRANA3 12/11/1946
  BAJRAM HAJREDIN BUCI 1926 LURE DIBER 12/12/1946
  DAUT NEXHIP CEKAJ 1885 PESHTAN FIER 12/12/1946
  ELEZ SUL KALOSHI 1910 SINE DIBER 12/12/1946
  RAPO SHABAN QERETI 1861 BERAT LUSHNJE 12/12/1946
  REIZ XHEVDET SELFO 1986 Gjirokaste LUSHNJE 12/12/1946
  SEID EMIN BYLYKBASHI 1925 BILISHT DEVOLL 12/12/1946
  ZENEL ALI SHEHU 1906 BULQIZE DIBER 12/12/1946
  SYL MARTIN MARKAJ 1890 TROPOJE TIRANA3 12/13/1946
  GJYSH MARK LUMCI 1903 PISTULL SHKODER 12/14/1946
  HAMIT FERHAT HOXHA 1890 Okshtun Madh BULQIZE 12/15/1946
  YMER REXHEP BUZI 1902 KALLM FIER 12/15/1946
  DALIP Ibrahim MATJANI 1931 GORRUNJAS LUSHNJE 12/17/1946
  HASAN Asllan MATJANI 1926 GORRUNJAS LUSHNJE 12/17/1946
  KOLEC PASHKO DEDA 1880 SHKODER TIRANA1 12/21/1946
  TEKI HYSEN BOBI 1920 LAZARAT GJIROKASTE 12/21/1946
  Reshat XHAFER STERMASI 1914 TIRANE TIRANA1 12/23/1946
  BARDHOK JAK Bajraktari 1922 KASHNJET LEZHE 12/26/1946
  NIKOLLE PRENG LLESHI 1910 OROSH MIRDITE 12/26/1946
  MARK SOTIR TOCI 1923 DURRES DURRES 12/30/1946
  RUZHDI HAMIT TONUZI 1917 DIBER DIBER 12/30/1946
  SKENDER HAJDAR CELA 1923 DURRES DURRES 12/30/1946
  SYL JAKUP BRATI 1910 GOLAJ KUKES 12/30/1946
  ABAZ ALI MUKA 1910 GRAMSH GRAMSH 12/31/1946
  ABAZ MURAT TOLULI 1924 REC DIBER 12/31/1946
  ABDULLA ALUSH DEMA 1860 HAMESH BULQIZE 12/31/1946
  ANDREA ALEKS ZISI 1913 LESKOVIK KOLONJE 12/31/1946
  ARISTIDH PETRO QENDRO 1910 LIBOHOVE TIRANA1 12/31/1946
  DAUT NURI MECAJ 1911 FIER FIER 12/31/1946
  Dhimiter VASIL KARAJANI 1927 PERAT PERMET 12/31/1946
  FRROK NIKOLLE NDOKA 1897 SHENGJIN MIRDITE 12/31/1946
  GALIP RASIM HATIBI 1922 TIRANE TIRANA1 12/31/1946
  GJIN GEGE LEKGEGA 1916 PERLAT MIRDITE 12/31/1946
  HILMI HAZIS KALOSHI 1928 DIBER TIRANA1 12/31/1946
  HYSNI HYSNI SADE 1908 ELBASAN BERAT 12/31/1946
  KAMBER BESIM RULI 1893 LIBOHOVE LUSHNJE 12/31/1946
  KOL NDUE POAPLEKAJ 1886 LEKBIBAJ LEZHE 12/31/1946
  LEK LUL VULAJ 1908 KASTRIOT M.MADHE 12/31/1946
  LEK SUL MARKU 1908 KASTRAT SHKODER 12/31/1946
  LEKE DIL MARKU(VULAJ) 1908 SHKODER TIRANA1 12/31/1946
  MEHILL PRENG KOLA 1910 OROSH MIRDITE 12/31/1946
  MUSTAFA HYSEN TURRA 1893 KAVAJE KAVAJE 12/31/1946
  NAZIF HAN KAZAZI 1910 GURAS BULQIZE 12/31/1946
  NDUE PJETER GJOKA 1860 XHIXHO MIRDITE 12/31/1946
  QAMIL AVDYL KORRESHI 1921 LUSHNJE LUSHNJE 12/31/1946
  QAMIL MUSTAFA MALAJ 1897 SIQEC FIER 12/31/1946
  QEMAL DULE HODAJ 1912 DRIZAN BERAT 12/31/1946
  RASIM HALIL SOPOTI 1921 DIBER DIBER 12/31/1946
  REXHEP QAMIL HERSI 1908 Sukallmur KAVAJE 12/31/1946
  SAIT MUHARREM KAZAZI 1913 SHKODER SHKODER 12/31/1946
  SPIRO PANDELI MANO 1911 KORCE TIRANA3 12/31/1946
  SULEJMAN SELMAN SULA 1931 KRUJE KRUJE 12/31/1946
  TAF RAMIZ TAFAJ 1917 BURGAJET DIBER 12/31/1946
  TOM ZEF KOLA 1910 SHLLAK SHKODER 12/31/1946
  VELI BEKTASH DEMA 1903 PJEC DIBER 12/31/1946
  XHAVIT PAJO MOLLA 1916 SKRAPAR LUSHNJE 12/31/1946
  ZEF NDUE PRECI 1907 OROSH TIRANA3 12/31/1946
  FRAN MAL PLLUMBAJ 1917 VERMOSH SHKODER 01/02/1947
  MEHMET LIMAN SALLAKU 1897 KRUJE KRUJE 0

  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V.LIND VEND.LIND V.EK. DT. EKZ.

  YMER BAJRAM LEKA 1887 BORIZANE KRUJE 1/3/1947
  VESEL ALI ZOGU 1895 KRUJE KRUJE 1/3/1947
  JANI PERIKLI RGJI 1914 Gjirokaster Gjirokaster 1/4/1947
  LUMAN HALIL BOCI 1923 ZHULAT Gjirokaster 1/4/1947
  MARK PRENG NDRECA 1899 MILOT LAC 1/5/1947
  ILJAZ LIMAN PEPOSHI 1895 KUKES KUKES 1/8/1947
  HAZIS ISUF SUCI 1885 MACUKULL BURREL 1/11/1947
  Sulejman DESTAN KUKELI 1907 MUSTAFAJ DIBER 1/13/1947
  ALEKO FILI VASILI 1893 KORCE KORCE 1/17/1947
  METLLI COBAN BORA 1914 VAJZE VLORE 1/17/1947
  ABDULLA ALI KOKA 1905 BURREL MAT 1/19/1947
  HAKIK REXHEP PRENDI 1915 DIBER TIRANA4 1/19/1947
  HAQIF ALI KOKA 1930 BURREL MAT 1/19/1947
  SKENDER MESUT PAJO 1927 BELSH ELBASAN 1/20/1947
  KALEM HALIM PLASHNIKU1913 PLASHNI DURRES 1/21/1947
  KALEM HALIM ZOGU 1913 PLASHNIK BERAT 1/21/1947
  MIRUSH BEDRI PERMETI 1912 PERMET TIRANA3 1/21/1947
  XHEMAL TAIP GALLUSHI 1914 KAVAJE TIRANA2 1/21/1947
  ALUSH HAFUZ BRESHA 1902 BUZMADH KUKES 1/23/1947
  LUIGJ PASHKO Prendushi 1895 SHKODER SHKODER 1/24/1947
  VASIL THeodhoraq MANO 1912 KORCE KORCE 1/27/1947
  FRROK GJERGJ SHERRI M 1918 BLINISHT MIRDITE 1/29/1947
  GANI HYSEN NDREU 1909 SLLOVE TIRANA3 1/29/1947
  HALIM MUSA SHEHU 1890 REC DIBER 1/29/1947
  SABRI HAZIS NDREU 1911 PARAMAN DIBER 1/29/1947
  SHAQIR REXHEP PRENDI 1914 DIBER TIRANA4 1/29/1947
  ISMAIL Muharrem BALLIU 1906 FUNARES LIBRAZHD 1/30/1947
  MESUT AVDUL PAJO 1887 BELSH ELBASAN 1/31/1947
  XHEZAIR BAJRAM VASHA 1913 RADANJ KOLONJE 1/31/1947
  HASHIM YMER PIRA 1912 DIBER DIBER 2/5/1947
  HAKI HAXHI XHINDOLE 1883 LUSHNJE KAVAJE 2/6/1947
  QAZIM OSMAN GELLI M 1919 FARJE LIBRAZHD 2/6/1947
  HYSNI MUHARREM RUDI 1914 GJAKOVE TIRANA1 2/8/1947
  RAKIP ALI ZDRAVA 1907 FIER KUCOVE 2/13/1947
  GJIN PJETER FRUKU 1898 KACINAR LEZHE 2/17/1947
  HIDAJET LATIF KULLA 1898 NEPRAVISHT TIRANA1 2/17/1947
  VEIZ RAKIP METANAJ 1915 FIER FIER 2/22/1947
  GIM MARASH MARASHI 1910 VUKAJ SHKODER 2/24/1947
  GJIN MARASH MARASHI 1910 VUKAJ SHKODER 2/24/1947
  NDUE LAZER PALI 1920 VUKAJ SHKODER 2/24/1947
  RIFAT AHMET KOPLIKU 1881 SHKODER SHKODER 2/24/1947
  ELMAS TARE KACI 1922 PEQIN ELBASAN 2/25/1947
  ELMAZ TARE KUCI 1922 LAZARENJ PEQIN 2/25/1947
  LAZEN GJON LLESHI 1910 KRUJE LAC 2/25/1947
  MARTIN NDOK NDOKA 1918 DUSHMAN SHKODER 2/26/1947
  HAMIT Muhamet Myrtezaj 1876 CAMERI VLORE 2/27/1947
  USHTAR DEMIR NUMANI 1917 BERAT BERAT 2/27/1947
  SABRI BEQIR MUCAJ 1907 VELCE VLORE 2/28/1947
  SAMI HMIT SULSTAROVA 1907 POGRADEC POGRADEC 2/28/1947
  MUSTAFA TAHIR Dalloshi 1916 LUNDER TIRANA1 3/4/1947
  DOD LLESH KOKA 1897 LIVADHEZ MIRDITE 3/5/1947
  IBRAHIM RAM HAZIRAJ 1900 TROPOJE TIRANE 3/6/1947
  QERIM NUSHI SJARCA 1900 SHKARANE DURRES 3/9/1947
  GARIP JASHAR KUTROLLI 1921 KAPSHTICE DEVOLL 3/10/1947
  ZEF MARK VATRIKAJ 1927 SHENGJERGJ DURRES 3/10/1947
  GJET DOD PERVUKA 1927 MIRDITE LAC 3/11/1947
  TEFIK MASAR DELIALLISI 1912 SHIJAK DURRES 3/11/1947
  ADEM NEZIR GJOCAJ 1920 LURE TIRANA3 3/14/1947
  ISMAIL SALI BRAHILIKA 1912 MAT MAT 3/15/1947
  RAMIZ QERIM OSMANI 1904 KOSOVE FIER 3/15/1947
  ABAZ DEDE ELEZI 1887 MERTENJ TIRANA1 3/18/1947
  NURI OSMAN Mukaretali 1896 BERAT BERAT 3/20/1947
  DOD COC COCI 1890 VUKAJ SHKODER 3/26/1947
  XHEVAT ZERE ZERE 1904 LESHANIK KOLONJE 3/29/1947
  LAZER DED SHYTI 1900 KELMENT LEZHE 3/30/1947
  SHABAN RAM MEMIAJ 1921 SHUMICE TROPOJE 3/30/1947
  NIKOLLE GJET NDOJ 1895 OROSH LAC 3/31/1947
  BAJRAM SELMAN MENA 1902 Fushe-Arrez DIBER 4/1/1947
  FEJZI AHMET LAPARDHJA 1899 BERAT LEZHE 4/2/1947
  ISLAM BALI NEKSHIQI 1919 TROPOJE TROPOJE 4/5/1947
  Sulejman Muharem LLESHI 1914 TIRANE TIRANA1 4/10/1947
  FAIK BANUSH LAMCE 1902 MOLLAS SKRAPAR 4/12/1947
  FERRIK AZEM PJERO 1875 DELVINE DELVINE 4/12/1947
  MARK MARTIN MARTINAJ 1888 THETH SHKODER 4/12/1947
  QAZIM SELMAN MENA 1919 LURE DIBER 4/13/1947
  AHMET BEJTASH BRAHO 1900 SARANDE SARANDE 4/16/1947
  MEHMET ABAZ SHAHINI 1891 TATZAT SARANDE 4/16/1947
  MEHMET SHAHIN ABAZI 1891 TATZAT TEPELENE 4/16/1947
  PASHK MARK MOLLA 1915 TARAZH MIRDITE 4/18/1947
  BAJAZIT Sulejman PREVIZI 1905 PESHKOPI ELBASAN 4/20/1947
  BEQIR BEKTASH LALA 1912 ZERQAN BULQIZE 4/21/1947
  GANI RUSHIT Kryemadhi 1913 ZGJUPE ELBASAN 4/21/1947
  QAZIM JASHAR SHAHU 1912 PERMET PERMET 4/21/1947
  STAVRO PETRO KONOMI 1920 DELVINE DELVINE 4/22/1947
  PJETER FRROK NIKOLLI 1896 GJEGJAN PUKE 4/24/1947
  GJIN JAK JAKU 1914 LEZHE LEZHE 4/25/1947
  FEJZI AHMET Lapardhaja 1889 LAPARDHA BERAT 4/26/1947
  Aleksandra Nikolla ZOHARI 1883 PELEQ Gjirokaster 4/27/1947
  NIKOLLA AONOSI ZOHARI 1860 KOSTARVIC Gjirokaster 4/27/1947
  BEG IBRAHIM BEQEJA 1897 SHATEL TIRANA3 4/28/1947
  HIQMET MAKIM ROSHI 1893 GJirokaster FIER 4/28/1947
  GEGE PJETER MARGJINI 1923 BOZHIQ MIRDITE 4/30/1947
  GJON NIK VUKSANI 1908 SHKODER DURRES 4/30/1947
  LLESH PRENG NIKOLLA 1921 TRESH LEZHE 4/30/1947
  NDRE MARK CEKA 1915 BURREL BURREL 4/30/1947
  PJETER MARK DOCI 1920 BAZE BURREL 4/30/1947
  PRENG PJETER RUCI 1914 SHESHAJ MIRDITE 4/30/1947
  RIZA IZET RESULI 1914 BERAT ELBASAN 5/2/1947
  NDREC MARK RAMA 1897 RRAS PUKE 5/3/1947
  DERVISH LAZE BULLARI 1912 GURAZ ELBASAN 5/5/1947
  FRROK DOD PERMKO 1905 MIRDITE LAC 5/5/1947
  SELIM RAMAZAN MARKU 1899 SHIJAK SHIJAK 5/5/1947
  QAMIL SELMAN ZEKTHI 1898 BELSH ELBASAN 5/7/1947
  BAJRAM ISMAIL SATA 1880 MAT TIRANA4 5/10/1947
  KOL SIMON VOKRRI 1913 HAJMEL SHKODER 5/14/1947
  NDUE MARK GJERGJI 1881 PUKE PUKE 5/14/1947
  DALIP QAZIM Sheshalliu 1917 TOZHAN BERAT 5/15/1947
  MARK GJOK NDOJ 1895 PETAQ MIRDITE 5/15/1947
  RIZA HAMIT TOLA 1911 ELBASAN ELBASAN 5/15/1947
  XHEMAL SALI META 1906 MAT TIRANA2 5/15/1947
  HARALLAMB Nikolla PAPA 1892 LESHNICE TIRANA3 5/16/1947
  MUSA SHEME BRAHO 1890 VOKOPOLE KORCE 5/17/1947
  DHIMITER Nikolla PANO 1908 TERIHAT GJIROKASTE 5/18/1947
  RAMAZAN ISUF JELLA 1895 TIRANE DURRES 5/18/1947
  DHIMO GAQI SPIRO 1917 LEKEL GJIROKASTE 5/20/1947
  MAHMUT HYSEN TABAKU 1920 CANAKEG PEQIN 5/23/1947
  MISIR CAUSH BALI 1930 BALAJ LUSHNJE 5/23/1947
  MYRTEZA PAJAZIT PAJA 1912 KRUJE KRUJE 5/24/1947
  ISUF TAF HYSA 1901 KRUJE KRUJE 5/25/1947
  ZALO VAIT XHUMAQI 1921 ERSEKE TIRANA1 5/28/1947
  HASAN LIK MURATI 1885 KRUJE KRUJE 5/29/1947
  NEKI HAJDAR Radovicka 1908 KOLONJE TIRANA1 5/29/1947
  BAJRAM LIMAN Tafhasaj 1918 KUKES KUKES 5/30/1947
  HAJDAR Ibrahim MATJANI 1930 LUSHNJE LUSHNJE 5/31/1947
  Ibrahim HASAN MATJANI 1899 GORRUNJAS LUSHNJE 5/31/1947
  ENVER ALUSH KRUSHI 1924 SHKODER SHKODER 6/1/1947
  XHEMAL Mustafa KERMIQI 1920 SHKODER DURRES 6/1/1947
  FETI ALUSH MECE 1888 OSECKE KOLONJE 6/4/1947
  QANI SHABAN CENKO 1873 KOLONJE TIRANA3 6/5/1947
  ASIM Mehmet Abdurrahmani 1905 SHKODER TIRANA2 6/8/1947
  AQIF AHMET AVERAJ 1910 KAVAJE KAVAJE 6/11/1947
  AQIF MEHMET HAVERIKU 1910 KAVAJE KAVAJE 6/11/1947
  HAZBI REFAT PUTO 1897 GJIROK. TIRANA1 6/11/1947
  PJETER PRENG PRENGA 1868 PUKE PUKE 6/12/1947
  JANI NIKOLL KOLJAKA 1883 KAVAJE TIRANA2 6/15/1947
  KRISTO KOSTA KOSTA 1885 DHROVJAN SARANDE 6/16/1947
  NDUE PREND NIKOLLI 1910 KACINAR MIRDITE 6/16/1947
  RIZA SELIM RAMA 1907 BURREL BURREL 6/17/1947
  ZABIT MUSA SULKU 1922 KAJARE BULQIZE 6/25/1947
  LONI ADHAM ADAMI 1912 KORCE TIRANA1 6/30/1947
  QAZIM YMER FRASHERI 1889 KORCE KORCE 7/1/1947
  MALIQ HAJDAR Bardhoshi 1926 BERAT BERAT 7/8/1947
  FAHRI Muharrem SHEHU 1913 BILISHT TIRANA3 7/9/1947
  MARK PRENG DODA 1927 MUNEGE MIRDITE 7/9/1947
  SHAQIR REXHEP MEZHIKA 1903 MAT MAT 7/10/1947
  ASLLAN HAZIS KALOSHI 1925 DIBER TIRANA1 7/11/1947
  NDUE SADRI SADRIA 1903 NICAJ SHKODER 7/11/1947
  FRROK KEQAN PALUSHI 1908 KOKEDODE PUKE 7/12/1947
  NESIM ELMAS Met-hoxha 1897 SKRAPAR DURRES 7/12/1947
  ISUF RAM XEKA 1902 KRUJE KRUJE 7/15/1947
  ARIF LUMAN SUCI 1892 BURREL BURREL 7/20/1947
  XHEMAL AZIS VATA 1895 MAT TIRANA1 7/20/1947
  XHEMAL HAZIS VATA 1925 MACUKULL BURREL 7/20/1947
  RAKIP MALIQ CILINI 1900 PESHKOPI TIRANA4 7/22/1947
  RAKIP MALIQ CLLINI 1904 TOPOJAN BULQIZE 7/22/1947
  SINAN RUSTEM GEGA 1892 BULQIZE BULQIZE 7/22/1947
  PERTEF ISMAIL RESULI 1906 VADHIZE FIER 7/23/1947
  SELIM SALI KELMENDI 1902 VUTHAJ TIRANA3 7/29/1947
  FOTO VANGJEL NINI 1921 SARANDE SARANDE 7/31/1947
  GANI HAXHI KALAJA 1880 PREZE DURRES 7/31/1947
  VLASH VASIL BUSHI 1911 DURRES DURRES 8/1/1947
  PAL KOL THANI 1910 SHKODER SHKODER 8/3/1947
  LLESH GJON GJONI 1919 OROSH SHKODER 8/9/1947
  NIKOLL Kostandin Konoplev 1902 KAUKAZ TIRANA1 8/10/1947
  SOKOL BEK ARUSHA 1915 TROPOJE TROPOJE 8/10/1947
  Aleksandra Nikolle ZAHARI 1883 Gjirokaster Gjirokaster 8/11/1947
  NIKOLLA Thanas ZAHARI 1900 Gjirokaster Gjirokaster 8/11/1947
  Mahmut AVDULLA PERVIZI 1905 ZERQAN BULQIZE 8/12/1947
  MESIM ELMAZ Methoxha 1899 MOLLAS SKRAPAR 8/12/1947
  SHYTAN CAN NIKA 1906 SHLLAK SHKODER 8/15/1947
  SHYTAN CAN NIKA 1906 KAJVADH SHKODER 8/15/1947
  FROK NDUE MATA 1898 KACINAR MIRDITE 8/16/1947
  PJETER DED VILA 1916 MIRDITE SHKODER 8/16/1947
  MARK DOD PERVUKA 1919 MIRDITE LAC 8/17/1947
  ALI MUHARREM BEGEJA 1888 TIRANE TIRANA1 8/18/1947
  PETRO SOTIR AFEROLLI 1888 KORĒĖ DURRES 8/19/1947
  ALI ABAZ SHTRAZA 1908 SHTRAZE DURRES 8/20/1947
  IBRAHIM SEIT HAXHIRI 1893 KAVAJE KAVAJE 8/20/1947
  KADRI ABAZ SHTRAZA 1912 SHTRAZE DURRES 8/20/1947
  RAMIZ NUREDIN KASA 1902 KAVAJE KAVAJE 8/20/1947
  REZIP ZEQIR ZENELI 1917 VAJZE VLORE 8/20/1947
  TEFIK BILAL TESKO 1890 NOVAJ SKRAPAR 8/21/1947
  KAPLLAN BILAL FESKO 1911 SHPATAJ DURRES 8/22/1947
  NESIM ELMAZ Methoxha 1895 MOLLAS SKRAPAR 8/22/1947
  TAFE MER SHIMA 1899 GJORM KRUJE 8/25/1947
  MYNYR HAMZA SHEHU 1890 POBRAT SARANDE 8/26/1947
  QAZIM MALO BANAJ 1904 BALLABAN PERMET 8/26/1947
  NIKOLL KOL HYSENI 1902 SHKOPET BURREL 8/27/1947
  DEDE GJETO GJONAJ 1920 SHKODER M.MADHE 8/28/1947
  MAKSUT HASAN ZHITI 1930 SKRAPAR DURRES 9/2/1947
  DALIP KALEM AHMETAJ 1913 BURRAZES LUSHNJE 9/3/1947
  BARDHA MARK Bushkala 1935 LEKUNDE MIRDITE 9/5/1947
  NDUE NIKOLL LULI 1900 OROSH MIRDITE 9/9/1947
  KRISTAQ Anastas CEKA 1880 PESHTAN TEPELENE 9/10/1947
  QERIM SHERIF MUZHAQI 1921 POLIS LIBRAZHD 9/10/1947
  HAJDAR DAN CURRI 1907 DRISHT SHKODER 9/11/1947
  NOTE SPIRO STRATI 1893 GJIROK. TIRANA2 9/11/1947
  NOTO SPIRO STRATI 1893 GJIROK. DURRES 9/11/1947

  ISMAIL KURT CEKA 1913 MELGUSH SHKODER 9/16/1947
  FERIT JASHAR Hysenbegas 1904 STAROVE BERAT 9/17/1947
  Harilla Athanas BAKALLI 1922 KISHOVE DIBER 9/17/1947
  HAMZA SEJDI RRAPAJ 1912 VLORE VLORE 9/20/1947
  VESEL HODO KEKENEZI 1890 STARJE KOLONJE 9/20/1947
  MAL KOL PRENDI 1905 MERTUR PUKE 9/21/1947
  SIMON NDREK DEDAJ 1909 SHKODER SHKODER 9/22/1947
  MYNIR HAMZA SHEHU 1890 POBRAT BERAT 9/26/1947
  QAMIL TARE VASKA 1889 FIER BERAT 9/30/1947
  RUSTEM HALIL MUCA 1900 VOJNEK DIBER 9/30/1947
  HALIL SELMAN ALLA 1917 ZGOSHT LIBRAZHD 10/1/1947
  AHMET IBRAHIM DAKLI 1879 ELBASAN TIRANA3 10/2/1947
  YMER OSMAN MERLIKA 1908 KRUJE KRUJE 10/2/1947
  XHEMAL HALIT JUKO 1913 SHKODER TIRANA2 10/3/1947
  RAM MUJ HOXHA 1918 KAVAC TROPOJE 10/7/1947
  QEMAL KASEM DRACINI 1925 SHKODER SHKODER 10/8/1947
  ABDYL ASIM KOKOSHI 1908 VLORE SHKODER 10/10/1947
  Agathokli THOMA Xhitoni 1889 PERMET TIRANA3 10/10/1947
  BEQIR MUSTAFA CELA 1913 KARBUNAR DURRES 10/10/1947
  ENVER ISLAM SAZANI 1910 HIMARE TIRANA3 10/10/1947
  HYSEN IBRAHIM SHEHU 1897 LUSHNJE ELBASAN 10/10/1947
  IRFAN HAMID MAJUNI 1910 DIBER TIRANA3 10/10/1947
  MUHAMET JAHJA Prishtina 1926 SHIJAK TIRANA1 10/10/1947
  PERTEF SAMI KARAGJOZI 1907 GJIROKAST. TIRANA3 10/10/1947
  RIZA FEJZI ALIZOTI 1909 STAMBOLL TIRANA3 10/10/1947
  SELAUDIN RIZA TOTO 1910 PROGONAT TIRANA2 10/10/1947
  SELIM SELIM KOKALARI 1897 DURRES KAVAJE 10/10/1947
  SHEFQET OSMAN BEJA 1912 DURRES KAVAJE 10/10/1947
  SHEH IBRAHIM Karbunara 1880 LUSHNJE TIRANA3 10/10/1947
  SULO ISMAIL HELASI 1916 KLOS TIRANA2 10/10/1947
  TODI DHIMITER Merdani 1921 SHTERMAN ELBASAN 10/10/1947
  ZEF GJOK RICA 1898 BUSHKASH SHKODER 10/10/1947
  QAMIL SEIT KADRIU 1922 Gjirokaster TIRANA3 10/11/1947
  PRENG KOL KOLA 1909 GJERGJAN PUKE 10/15/1947
  ISLAM SELMAN MATA 1910 BURREL BURREL 10/16/1947
  IZEDIN GALIP VRIONI 1888 BERAT TIRANA1 10/16/1947
  OSMAN SELMAN MATA 1895 MAT BURREL 10/16/1947
  LATIF HYSEN GOLJA 1911 DIBER TIRANA3 10/17/1947
  RUSTAN Sulejman KURTI 1895 MAT MAT 10/17/1947
  SIMON PALOK KRAJA 1897 SHKODER SHKODER 10/19/1947
  SIMON PALOK KRAJA 1925 SHKODER SHKODER 10/19/1947
  ISMAIL SALI HYSA 1914 DERJAN MAT 10/20/1947
  NDUE PREND Baraktari 1924 DUKAGJIN DURRES 10/30/1947
  NDUE PRENG Bajraktari 1924 DOMGJON LEZHE 10/30/1947
  KOL PAL GEGA 1909 LESTER LAC 10/31/1947
  Shefqet MehmetalI Stringa 1896 ELBASAN ELBASAN 10/31/1947
  PELLUMB DUSH MIRAKA 1925 IBALLE PUKE 11/3/1947
  SHUAIP ZIT MURATAJ 1920 DIBER KUKES 11/4/1947
  RASIM HASAN ZYHJA 1910 SHKODER SHKODER 11/6/1947
  SALI ASLLAN RIZVANI 1910 MAT KRUJE 11/8/1947
  LUK PJETER CARKU 1908 PUKE PUKE 11/10/1947
  MUSTAFA Selman QOSJA 1921 TIRANE TIRANA3 11/10/1947
  YMER XHEMAL BEGEJA 1921 TIRANE TIRANA3 11/10/1947
  ALI HYSEN MEHMETI 1891 TEPELENE TIRANA1 11/16/1947
  NAMIK ALI HADER 1911 SARANDE GJIROKASTE 11/17/1947
  GJON PRENG DODANI 1896 NOROG SHKODER 11/18/1947
  MARK GJON DODANI 1927 NOROG SHKODER 11/18/1947
  NIKOLLE NDUE TROKTHI 1923 LAC LAC 11/20/1947
  FERRIK COBO EHEJA 1917 HAMIL FIER 11/23/1947
  MEHILL BISH DRICAJ 1910 DAJC M.MADHE 11/25/1947
  KOSTA KRISTO MANARI 1877 DELVINE TIRANA2 11/26/1947
  HILMI HYSNI DOKO 1902 VLORE KORCE 11/27/1947
  MYRTO SHEFQET HYSA 1923 GOLEN GJirokaster 11/27/1947
  MYRTO SHEFQET HYSA 1923 GOLEM Gjirokaster 11/27/1947
  THOMA VANGJEL Orollaga 1888 KORCE TIRANA2 11/30/1947
  GJET ZEF NDECA 1918 LAC LAC 12/1/1947
  SABRI KADRI NASUFI 1900 Maqellare DIBER 12/1/1947
  Xheladin BEQIR KAMATA 1921 SHKODER SHKODER 12/1/1947
  SELIM MEHMET ZYMA 1897 BOSNJE TIRANA3 12/3/1947
  NAMIK HAJDAR BARDNI 1912 GREQI ELBASAN 12/4/1947
  SAFET ABAZ BRACE 1918 GRAMSH GRAMSH 12/9/1947
  ALI ABAZ DERVISHAJ 1900 TIRANE TIRANA1 12/10/1947
  KOCO ANASTAS LAHO 1882 GERMENJ KOLONJE 12/10/1947
  LAZER MATI NDOCI 1883 JUBAN SHKODER 12/11/1947
  YMER BEQIR SHABAJ 1862 BAKS SHKODER 12/11/1947
  FRROK MARK GJOKA 1880 GJERGJAN PUKE 12/15/1947
  ISLAM MALIQ LAMCE 1920 CORRUSH DURRES 12/15/1947
  LAM AHMET DACI 1892 BURREL MAT 12/15/1947
  NDUE MARK GJOKA 1895 GJERGJAN PUKE 12/15/1947
  XHAFERR Ibrahim MIRAKU 1905 ELBASAN ELBASAN 12/15/1947
  ZIJA SULEJMAN LUNIKU 1907 ELBASAN ELBASAN 12/15/1947
  ABEDIN QAZIM XHEKA 1907 SHELCAN GRAMSH 12/19/1947
  PRENG GJERGJ RAJTA 1906 DIBER MIRDITE 12/20/1947
  XHEMAL Miftar KALOSHI 1926 KANDER DIBER 12/20/1947
  ALEKS JANI PAPAJANI 1909 SOPIK GJIROKASTE 12/22/1947
  GJON MARK RAJTA 1922 DIBER TIRANA1 12/22/1947
  PRENGJ GJERGJ RAJTA 1906 KREJLURE DIBER 12/22/1947
  ALI ZYLFO AGALLIU 1885 TAC KOLONJE 12/25/1947
  BARDHI JHALIL Rragami 1898 JASHMIC DURRES 12/26/1947
  MUSA Ramadan ISLAMAJ 1912 ROKOSH DURRES 12/26/1947
  MYRTEZA RAP ZELA 1915 PREZE TIRANA4 12/27/1947
  GANI MUHARREM BULKU 1913 BAGO KAVAJE 12/28/1947
  GAQO Anagnost MUZINA 1890 SARANDE TIRANA2 12/28/1947
  RUSTEM RAMADAN DANI 1902 SHQATH DIBER 12/29/1947
  AQIF RIKA KASHAKU 1910 Gjirokaste GJIROKASTE 12/30/1947
  FADIL SHAQIR ALLIU 1929 KRUJE TIRANA1 12/30/1947
  PJETER KOL MHILLI 1885 KALLMET LEZHE 12/30/1947
  SHEZAR DYLBER SKORA 1884 ELBASAN ELBASAN 12/30/1947
  BAJO MATO BEJO 1891 KUC VLORE 12/31/1947
  BIB PRENG DODA 1923 BOZHIQ MIRDITE 12/31/1947
  FRANO PASHKO Markvukaj 1926 IVANAJ SHKODER 12/31/1947
  GJELOSH GJOK LULI 1912 SHKODER TIRANA3 12/31/1947
  GJIN GJOK MARKU 1928 BOZHIQ MIRDITE 12/31/1947
  GJIN MARK NDOJ 1904 KACINAR MIRDITE 12/31/1947
  Leonidha MARKO Frasheri 1887 PERMET TIRANA2 12/31/1947
  LLESH PRENG Bajraktari 1912 OROSH MIRDITE 12/31/1947
  MUHO FETAH BUSHAJ 1910 KULLAJ SHKODER 12/31/1947
  PJETER MARK NDOJ 1895 KACINAR MIRDITE 12/31/1947
  PRENG NDUE GJOKA 1923 GJERGJAN PUKE 12/31/1947
  QERIM SHERIF MUZHAQI 1921 POLIS TIRANA3 12/31/1947
  RAGIP MEHMET GJYREZI 1912 SHKODER SHKODER 12/31/1947
  SHEFIK XHAFER KONDI 1906 TIRANE TIRANA1 12/31/1947
  SIMON FRROK GJOKA 1913 GJEGJAN PUKE 12/31/1947
  HALIM SULEJMAN Xhakja 1900 MITROVIC DURRES 1/1/1948
  MARIJE MARUKE KAĒI 1927 S`JEPET DURRES 1/1/1948
  OSMAN ALI KALLABOKU 1919 Shishtavec KUKES 1/1/1948
  RIZA HARIZ KECI 1922 SHIJAK DURRES 1/1/1948
  SADIK BEQIR NDREU 1909 DIBER TIRANA2 1/1/1948
  SHAQIR HARIZ KECI 1920 SHIJAK DURRES 1/1/1948
  XHEMAL Mustafa GJAKA 1910 MANX DURRES 1/1/1948
  Shefqet HAJDAR Mahmutaj 1890 GLLAVE TIRANA3 1/8/1948
  SHAHIN HYSEN DACI 1913 MACUKULL MAT 1/9/1948
  SHEFQET HAJDAR Mahmuti 1891 GLLAVE TIRANA1 1/10/1948
  ANTON NDREK SARACI 1925 SHKODER SHKODER 1/11/1948
  DOD MARK GJOKA 1887 SHKODER SHKODER 1/11/1948
  ERNEST NDREK DUSHAJ 1971 SHKODER SHKODER 1/11/1948
  LUDOVIK GASPER SARACI 1902 SHKODER SHKODER 1/11/1948
  PAULIN LLUKA SHESTANI 1915 SHKODER SHKODER 1/13/1948
  PJETER LLESH GJONI 1896 GJEGJAN PUKE 1/13/1948  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V. LIND V. LIND V. EK. DT. EKZ.

  PRENG CUP PRENGA 1911 PESHQESH LAC 6/23/1952
  LLESH FROK FROKU 1917 KALIVAC LEZHE 6/30/1952
  MARK PJETER NDOJ 1930 VIGE SHKODER 6/30/1952
  ASQERI KAMBER QAMO 1932 NOVAJ BERAT 7/1/1952
  FIDAI RAPO VELI 1916 FUSHEBARDHE GJIROKASTER 7/5/1952
  SEFER HYSEN VRENOZI 1900 FIER FIER 7/9/1952
  BALISH PAL MARKAJ 1898 TROPOJE TROPOJE 7/10/1952
  SINAN HYSEN ALETI 1922 BERDEC SHKODER 7/10/1952
  NIKOLLE PRENG PERLALA 1925 HEBE MIRDITE 7/14/1952
  DIN DEMIR JATA 1910 KUKES DURRES 7/16/1952
  KOL NDUE MARKU 1929 KASHNJET LEZHE 7/20/1952
  NDUE NIKOLL MARKU 1900 KASHNJET LEZHE 7/20/1952
  NDUE PAL GJINI 1913 SKURRAJ LAC 7/25/1952
  ZENUN MESUT GJOLENA 1911 LUSHNJE LUSHNJE 7/31/1952
  TEFIK BAJRAM KOKLA 1915 NARTE LUSHNJE 8/3/1952
  KOL MAC MACI 1881 SHKODER TIRANA1 8/12/1952
  KOL MAC SMAJLAJ 1881 SHKOER M.MADHE 8/12/1952
  REXHEP OSMAN PICARI 1918 VORE TIRANA3 8/12/1952
  XHEMAL HYSEN HASRAMA 1896 VORE TIRANA4 8/12/1952
  ZAIM XHELAL HITO 1933 SKRAPAR SKRAPAR 8/14/1952
  HYSEN SALI SALLKU 1910 BOCEVE BULQIZE 8/17/1952
  HASAN XHAFER STAJKU 1889 ELBASAN ELBASAN 8/19/1952
  NDOC VATE KICAJ 1929 DUKAGJIN SHKODER 8/20/1952
  DED FRROK NDOJ 1933 KERTHPUL SHKODER 8/22/1952
  PRENG LLESH LLESHI 1920 SKURAJ LAC 8/25/1952
  RAMIZ ZYBER BUNACA 1915 PRISKE TIRANA4 8/27/1952
  MARASH NDUE MIRI 1924 GURE LAC 8/28/1952
  POLAK GJOK HOTI 1921 BAJZE M.MADHE 8/28/1952
  NIKOLL PRENG DUSHI 1890 PUKE LEZHE 8/29/1952
  MEHMET MURAT GALJA 1929 ARAPAJ KAVAJE 9/1/1952
  ZEQIR NEBI AGOLLI 1920 KORCE KORCE 9/2/1952
  SINAN TILO MEHILLI 1903 GECK GJIROKASTER 9/3/1952
  NDOC MARASH SHKRELI 1895 BUSHAT SHKODER 9/4/1952
  ISUF MUSTAF CALA 1923 SHKODER SHKODER 9/10/1952
  MYRTEZA VESEL KARAJ 1931 MAFIKEQ KRUJE 9/13/1952
  VESEL SHABAN KARAJ 1906 MAFIKEQ KRUJE 9/13/1952
  MARK GJETE DODAJ 1914 PESHQESH KRUJE 9/14/1952
  PASHKO LEK PRELAJ 1917 LEZHE ELBASAN 9/17/1952
  PASHKO LEK TURKAJ 1917 SHENKOLL ELBASAN 9/17/1952
  SABRI MURAT NEZIRI 1935 POCEST TIRANA4 9/17/1952
  PJETER GJEKE HYSAJ 1915 VERMOSH M.MADHE 9/18/1952
  MARK NIKOLL SOKOLI 1919 SHENKOLL LEZHE 9/30/1952
  SINAN ZYLFO MEHILLAJ 1903 GJIROKASTER GJIROKASTER 9/30/1952
  SHUK ZEF NENSHATI 1906 SHKODER SHKODER 10/11/1952
  SULK ZEF NUNSHATI 1906 SHKODER LAC 10/11/1952
  LATIF ELMAZ NEZHA 1891 KUCOVE LUSHNJE 10/13/1952
  MEMO CELO RAKO 1889 GOLEM GJIROKASTER 10/18/1952
  LEM YMER MATRAMA 1925 NDROQ TIRANA4 10/23/1952
  Prendush Gjergj Macotaj 1920 LAKE M.MADHE 11/1/1952
  TAHIR SULEJMAN PRENCI 1921 PESHKOPI TIRANA1 11/3/1952
  SEJDI MUHARREM HYSAJ 1930 SHKOZE VLORE 11/11/1952
  ASLLAN DEMIR SEITI 1936 KORCE TIRANA2 11/17/1952
  PRENG DEDE NIKOLLI 1920 RANJE MIRDITE 11/22/1952
  Lulash Pjeter Brushtylla1910 SHKODER M.MADHE 11/25/1952
  MUHAMET MUSTAFA KRUJA 1908 LEZHE LEZHE 11/30/1952
  ILIA PANDO DUSHKU 1870 KORCE KORCE 12/15/1952
  NDUE GJON KASNECI 1923 KAMEZ SHKODER 12/17/1952
  GJON JAK PIROLI 1932 ZHEJ LAC 12/24/1952
  GJON VLASH PIROLI 1931 ZHEJE LAC 12/24/1952
  MUCO HARIZ CEPRATI 1913 VLORE ELBASAN 12/27/1952
  DAN COL BRUCAJ 1884 REC LEZHE 12/30/1952
  SABRI DALIP CELA 1907 POGRADEC ELBASAN 12/30/1952
  BLLAGO Budimir Stankovic1925 PEJE SHKODER 12/31/1952
  FERRIK QAMIL HAXHIU 1912 MULLET TIRANA4 12/31/1952
  IBISH ARIF ARIFI 1903 OSTREC LUSHNJE 12/31/1952
  ELISABETA VASIL SPIRAKU 1902 DHROVJAN TIRANA2 1/1/1953
  SPIRO ARISTOTEL SPIRAKU 1900 DHROVJAN TIRANA2 1/1/1953
  CUN LLESH KALAJ 1900 MNELE SHKODER 1/13/1953
  DYLAVER ALI PARRUCA 1928 KRUJE KRUJE 1/25/1953
  QEMAL SALI DAJA 1922 TIRANE TIRANA2 1/27/1953
  HYSNI LIMON LLESHI 1923 GJORICE BULQIZE 2/13/1953
  MERSIN ASLLAN TOSKA 1910 FIER BERAT 2/21/1953
  BAKI TELKA PERA 1929 MEMEHISHT POGRADEC 2/23/1953
  MENDU EMIN VOCI 1935 KORCE TIRANA3 2/23/1953
  NEVZAT HALIL XHIHANI 1921 POJAN KORCE 2/23/1953
  SULEJMAN REXHEP XHIHANI 1926 POJAN KORCE 2/23/1953
  HAJDAR ADEM YMERAJ 1896 KURTAJ TIRANA3 2/24/1953
  HAJDAR TAFE LUGU 1920 DOMEN SHKODER 2/25/1953
  VATH MAKSUT DERVISHI 1890 KARPEN DURRES 2/26/1953
  JAKUP JAKUP DUSHAJ 1880 TROPOJE TROPOJE 2/28/1953
  NDUE GJON VUKSANI 1930 TALE SHKODER 2/28/1953
  ZEF NIKOLL PERBIBA 1917 MIRDITE LEZHE 2/28/1953
  QIRIM GAMNI VERTENIKU 1917 KOLONJE TIRANA2 3/1/1953
  NEXHIP SULO LUMANI 1926 KSOROVAT KORCE 3/2/1953
  MAZLLEM MUHARREM LAMCE 1914 POGRADEC TIRANA4 3/10/1953
  TARE FAIK COCKA 1899 GOLEM SARANDE 3/12/1953
  TARE TEFIK COCKA 1899 GJIROKASTE LAC 3/12/1953
  TARE TEFIK COCKO 1896 GOLEM SARANDE 3/12/1953
  RAMIZ IBRAHIM HAKCANI 1932 BALDUSHK TIRANA4 3/20/1953
  HAXHI MUSTAFA GJYLA 1900 MAT BURREL 3/31/1953
  NDUE LLESH SALI 1906 VUKAJ SHKODER 3/31/1953
  FRAN GJOK GJELAJ 1921 VUKEL M.MADHE 4/8/1953
  NIKOLLE KOL META 1895 KRUJE LAC 4/8/1953
  SHAQIR HAJDAR MIFTARI 1908 SAKAT PUKE 4/10/1953
  SHAQIR HAJDAR MYFTARI 1953 PUKE TIRANA2 4/10/1953
  QAZIM SULEJMAN GJOKJA 1914 KOSOVE DURRES 4/14/1953
  KOCO THANAS KANDILI 1920 DELVINE DELVINE 4/15/1953
  KOCO THANAS KONDILI 1920 PERMET PERMET 4/15/1953
  XHEMAL SHEME GURI 1894 KORĒĖ DURRES 4/18/1953
  NURI IBRAHIM PLAKA 1915 GOSTINE ELBASAN 4/22/1953
  ELEZ HYSEN METALIAJ 1919 TROPOJE TROPOJE 4/29/1953
  MARK NDUE MOLLA 1912 MALEJ MIRDITE 4/30/1953
  LLESH NDUE MARKU 1917 LEZHE LEZHE 5/2/1953
  ZEF GJELOSH GJELOSHI 1922 SHKODER LAC 5/2/1953
  ABDULLA SHEME ZOTO 1918 KORCE TIRANA3 5/13/1953
  TAHIR MEHMET KALO 1917 KOLONJE TIRANA2 5/13/1953
  MUSA JACE JACELLI 1918 PRETUSH POGRADEC 5/20/1953
  BAKO LILO HALILI 1918 PERMET LUSHNJE 5/29/1953
  BAJRAM HAZIZ RRAGAMI 1885 TROPOJE TROPOJE 5/30/1953
  SABRI ASLLAN HYKA 1916 SHENEPREMTE KORCE 5/31/1953
  SULEJMAN BAJRAM SPAHIJA 1932 SHKODER SHKODER 6/10/1953
  SULEJMAN BAJRAM SPAHJA 1932 BERDEC SHKODER 6/10/1953
  SADIK MUSLI MULDAKA 1884 TROPOJE TROPOJE 6/16/1953
  BEQIR MUSTAFA MANCAKU 1912 TIRANE TIRANE 6/17/1953
  MHILL ZEF BEGACI 1907 SHALE SHKODER 6/23/1953
  BURHAN JAHO KUMANI 1931 KUMAN FIER 6/28/1953
  PASHK ZEF HOTI 1917 GURE LAC 6/30/1953
  SEIT METALLA ALLA 1913 BASTAR TIRANA4 6/30/1953
  MARK PRENG MARKU 1921 KIMEZ PUKE 7/13/1953
  ADEM HASAN BAKU 1934 SHKODER SHKODER 7/19/1953
  SULEJMAN XHEMAL RAMA 1930 BURREL BURREL 7/25/1953
  JAK NDUE PERJAKU 1904 BERZAN LEZHE 8/11/1953
  IBRAHIM SULEJMAN GJOKJA 1893 KOSOVE DURRES 8/15/1953
  KOL SOKOL SHULLANI 1908 RODOJE SHKODER 8/15/1953
  GLIGOR NASHO HARITO 1929 GRAZHDAN SARANDE 8/18/1953
  HYSEN MUSTAFA HASANI 1900 PUKE DURRES 8/18/1953
  SAMI SULO BARDHI 1923 LESKOVIK TIRANA1 8/26/1953
  RAM ZOG MULGECI 1894 TROPOJE TROPOJE 8/30/1953
  PRENG FRROK MEMA 1911 MIRDITE KRUJE 9/1/1953
  SHPEND HALIT NEZA 1894 TROPOJE TROPOJE 9/2/1953
  NIKOLL GJIN KOLA 1911 LEZHE LAC 9/11/1953
  GJON GJOK CAKA 1912 KRUJE KRUJE 9/21/1953
  MUJ HALIL BYBERI 1925 TROPOJE TROPOJE 9/24/1953
  XHAFER RESHIT CELIRAMA 1873 ELBASAN ELBASAN 9/24/1953
  FERHAT HULUSI THACI 1921 KOSOVE TIRANA1 9/29/1953
  GJIN FRROK NIKOLLI 1908 RUBIK MIRDITE 9/30/1953
  RAMADAN HASAN SHKEMBI 1917 KORCE KORCE 9/30/1953
  ALI HAJDAR CINARI 1910 ZAGORCAN POGRADEC 10/17/1953
  CESK NDOC COBA 1922 SHKODER SHKODER 10/18/1953
  BIDO SHEFQET DYRMISHI 1925 GRAMSH LUSHNJE 10/20/1953
  ZEF NDUE PRENGA 1924 OROSH MIRDITE 10/20/1953
  BAJRAM HAZIN RRAGAMI 1885 LLUGAJ SHKODER 10/24/1953
  SOTIR KRISTO KENUTI 1924 DHIVER SARANDE 10/25/1953
  SPIRO KRISTO KENUTI 1925 DHIVER SARANDE 10/25/1953
  PRENGE NIKOLL PERBRUNGA 1920 MIRDITE MIRDITE 10/27/1953
  PJETER MARK NIKOLLI 1898 SHKOZE PUKE 11/7/1953
  BRAHIM CAF BURGUJ 1921 SHKODER M.MADHE 11/15/1953
  IBRAHIM CAF BURGAJ 1921 SHKODER M.MADHE 11/15/1953
  ZEF NIKOLL MARKU 1908 PUKE PUKE 11/24/1953
  LEKMI MUSA SHARRA 1919 VLORE VLORE 12/1/1953
  HASAN TEME LAZAJ 1925 TEPELENE ELBASAN 12/6/1953
  SHAQIR SYL KUKAJ 1930 ZGJEP HAS 12/8/1953
  ISUF IMER PRROI 1904 SHALES ELBASAN 12/23/1953
  MARTIN LUSH NDOJ 1923 KORTHPUL PUKE 12/30/1953


  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V. LIND V. LIND V. EK. DT. EKZ.

  RIZA XHETAN LALA 1910 BURREL MAT 11/30/1944
  SELAM LUMAN SELAMAJ 1887 SKREVAN BERAT 11/30/1944
  SELFO NOS HAMITAJ 1899 FIER MALLAKASTER 11/30/1944
  SHAHIN BAJRAM BLLOSHMI 1908 LIBRAZHD ELBASAN 11/30/1944
  SHERIF MURAT HAXHIMUHAJ 1902 PODGORIC SHKODER 11/30/1944 SITKI MUSTAFA SHKUPI 1895 SHKUPI TIRANA1 11/30/1944
  SULO NESIM JAHO 1909 DELVINE DELVINE 11/30/1944
  TAMAZ RIZA XHANGA 1900 DELVINE DELVINE 11/30/1944
  ZEF NDUE MARKU 1907 MASTERKOR MIRDITE 11/30/1944
  ZINI BEQIR MALO 1910 KORCE DEVOLL 11/30/1944
  HARSHI SEJFULLA MEMAJ 1906 KUC VLORE 12/1/1944
  LAZER VUKSAN VOCAJ 1920 LUME SHKODER 12/1/1944
  NIKOLLA MARKO KOCULI 1910 DHERMI VLORE 12/1/1944
  TAFIL MYFTAR SHULI 1918 LETEM LIBRAZHD 12/1/1944
  VELIKO MURAT BRESHANI 1888 KALLARAT VLORE 12/1/1944
  AVDULLA SALIH SALIHI 1920 PUKE PUKE 12/2/1944
  BAJRAM YMER HOXHA 1901 MIRAS DEVOLL 12/3/1944
  HAMIT MEHMET KARAKETA 1893 BOZHIGRAD DEVOLL 12/3/1944
  SHEFQET HASAN META 1911 BELISHOVE MALLAKASTER 12/4/1944
  ZENEL NEZIR BUCI' 1887 F.ALIA DIBER 12/4/1944
  LEKE MARTIN MARTINI 1897 DALQ SHKODER 12/5/1944
  LULASH MARTIN MARTINI 1902 DALQ SHKODER 12/5/1944
  MEXHIT MYSLYM LITA 1916 KALIS DIBER 12/5/1944
  SEFEDIN XHAFERR NOKA 1915 BLLICE DIBER 12/5/1944
  BEJAZ HAZIS MEHMETI 1910 FATZAT DELVINE 12/10/1944
  MARK KOL THANA 1913 DUKAGJIN SHKODER 12/10/1944
  NDOC SIMON PACI 1911 SHKODER SHKODER 12/10/1944
  AHMET JAHO ALKOLLARI 1905 STRELCE KORCE 12/12/1944
  BAJRAM HAJDAR MASHE 1920 LUZIMADH KAVAJE 12/15/1944
  HAMID ABDULLA LECINI 1884 KAVAJE KAVAJE 12/15/1944
  MUHAREM DANE RRAPAJ 1910 SIQEC FIER 12/15/1944
  ZEF ENJELL KUKA 1923 SHKODER SHKODER 12/15/1944
  SYLO GJETO ALIAJ 1896 MYSELIM SHKODER 12/17/1944
  REXHEP AHMET SKEPI 1881 DIBER DIBER 12/19/1944
  GANI HAJDAR MULLARAJ 1904 KASHISHTE TEPELENE 12/20/1944
  KOL MARK TONAJ 1912 VUSANJ SHKODER 12/20/1944
  RAMADAN SELMAN DODA 1914 TEJMAL KUKES 12/20/1944
  SALI TAHIR HOTI 1912 BORIC DIBER 12/20/1944
  SELIM NURO KOPACI 1887 QUKES LIBRAZHD 12/20/1944
  ZEF MARASH MARASHI 1883 KACINAR PUKE 12/20/1944
  JAKUP IBRAHIM HIDRI 1900 DERJAN MAT 12/22/1944
  HALIL SELIM ALIA 1910 FUSHE-ALI TIRANA3 12/23/1944
  LLUKA VASIL XHUMARI 1901 DURRES TIRANA3 12/23/1944
  RAM ALI KORBI 1922 KOLOSJEN KUKES 12/26/1944
  NDUE PRENG MARKU 1923 NIG SHKODER 12/27/1944
  RRAPUSH ISUF SHERIFAJ 1888 FIER FIER 12/27/1944
  EMERLLA MYFTAR TALI 1910 KRUJE KRUJE 12/30/1944
  IBRAHIM OSMAN METALLA 1895 ELBASAN ELBASAN 12/30/1944
  MUHARREM MUSTAFA SHEHU 1890 PERMET ELBASAN 12/30/1944
  NJAZI ETEM LAMKA 1919 BOZHIGRAD DEVOLL 12/30/1944
  QAMIL SHAQIR BECA 1915 VAJNIK DIBER 12/30/1944
  SELAMI HASAN LAMKA 1912 BOZHIGRAD TIRANE 12/30/1944
  SELIM MAHMUT BARUTI 1909 ERSEKE FIER 12/30/1944
  SHERIF MURAT CEKREZI 1887 ERSEKE ELBASAN 12/30/1944
  ZEF NDUE LLESHI 1903 PUKE PUKE 12/30/1944
  ABDULLA ABAZ HAJDARI 1895 SHTUPENZE TIRANA4 12/31/1944
  ABDYL ASQERI ASQERIU 1907 GJIROKASTER VLORE 12/31/1944
  ADEM SELIM HYRA 1904 PEQIN TIRANA4 12/31/1944
  ALI DYRMISH FARUKU 1900 PESHKOPI TIRANA1 12/31/1944
  AXHEM RESUL CELAJ 1904 TEPELENE TIRANA2 12/31/1944
  AZEM TAHIR BEJDO 1910 BERAT KUCOVE 12/31/1944
  BAJRAM SELIM BLLOSHMI 1873 LIBRAZHD ELBASAN 12/31/1944
  BAKO CANE MAZEJ 1920 VLORE TIRANA3 12/31/1944
  BEKTASH RESHIT HOXHA 1894 KUKES ELBASAN 12/31/1944
  DALIP DERVISH GREMI 1906 FIER FIER 12/31/1944
  DEMIR KASEM ALUSHI 1906 PERMET KUCOVE 12/31/1944
  DINE BRAHIM DYRMISHI 1905 DOBRUSH TIRANE 12/31/1944
  DINO TELKO MEMA 1923 VELCE VLORE 12/31/1944
  ELAM ARIF MALRILI 1917 ARMEN VLORE 12/31/1944
  EMANUEL LOPEZ BELENGUER 1899 SPANJE SHKODER 12/31/1944
  EMIN MAKSUT BARUTI 1897 STARJE FIER 12/31/1944
  ENVER SALI LUFI 1916 BURREL BURREL 12/31/1944
  FADIL AHMET MIDHA 1921 BURREL LEZHE 12/31/1944
  FRAN PJETER KOLA 1916 IBALLE PUKE 12/31/1944
  GJON GJEK MIRUKA 1920 RAHOVIC SHKODER 12/31/1944
  HAJDAR BEKTASH HOXHA 1930 KUKES ELBASAN 12/31/1944
  HAJRULLA SADIK PALLACI 1910 BURREL MAT 12/31/1944
  HAMIT SEIT CELA 1880 BUDIN ELBASAN 12/31/1944
  HASAN MUSTAFA HOXHA 1918 TOMIN DIBER 12/31/1944
  HAXHI ZENEL LIKA 1917 BUDIN ELBASAN 12/31/1944
  HAZIZ MEHMET DEBROVA 1919 ELBASAN ELBASAN 12/31/1944
  HEKURAN FETAH SHEMUNI 1883 LUSHNJE LUSHNJE 12/31/1944
  HYSEN BAJRAM HALILI 1900 MILOT LAC 12/31/1944
  HYSEN SEIT CELA 1917 BUDIN ELBASAN 12/31/1944
  HYSNI DESTAN BASHA 1918 KUKES TIRANA1 12/31/1944
  IBRAHIM TAHIR TOSHKEZI FIERITE FIER 12/31/1944
  IDRIZ NEXHIP SELIMI 1914 DELVINE DELVINE 12/31/1944
  ISLAM MARKO BLLOSHMI 1929 BERZESHTE LIBRAZHD 12/31/1944
  ISMAIL AHMET JACE 1916 REHOVE LEZHE 12/31/1944
  ISUF MAKSUT BARUTI 1908 ERSEKE LUSHNJE 12/31/1944
  JAHJA ABAZ ABDISHAHI 1900 TILAJ KAVAJE 12/31/1944
  JAKOV VASIL DERVISHI 1873 VELESH ELBASAN 12/31/1944
  JANI STEFAN GJIKA 1911 GLINE GJIROKASTE 12/31/1944
  KARAFIL MALIQ QALLIA 1914 FIER FIER 12/31/1944
  LIC KOZMA DAKA 1904 SHIRQAN ELBASAN 12/31/1944
  LLESH PJETER ZEFI 1880 SUKXHI LEZHE 12/31/1944
  MARK DOD KOLA 1911 KACINAR MIRDITE 12/31/1944
  MARK NIKOLLE NOLI 1896 KACINAR MIRDITE 12/31/1944
  MARK PRENG NIKOLLI 1911 MIRDITE LEZHE 12/31/1944
  MARK TUC TUCI 1903 PUKE PUKE 12/31/1944
  MARTIN PREC QOSAJ 1915 KELMEND M. MADHE 12/31/1944
  MEHMET MAHMUT DADA 1917 XIBER TIRANA3 12/31/1944
  MEHMET REFIK KOROMACI FIER FIER 12/31/1944
  NAZO VELIKO TOZAJ 1907 VLORE VLORE 12/31/1944
  NESHAT SHERIF MUJA 1920 KORCE TIRANA1 12/31/1944
  NEVRUZ XHEMIL LLAHA TUNJE GRAMSH 12/31/1944
  NIKOLL GJERGJ QOSJA 1929 ROHOVIC LEZHE 12/31/1944
  NIKOLL TROK TROKU 1913 MANATI LEZHE 12/31/1944
  OSMAN DEMO XHAFA 1913 DERMENAS FIER 12/31/1944
  PETRO MANTHO CECO 1914 VLORE VLORE 12/31/1944
  PJETER PRENG GJINI 1920 LEZHE LEZHE 12/31/1944
  QAZIM MAHMUT KOSTA 1899 BALDUSHK TIRANA4 12/31/1944
  QERIM RESUL DUMA 1916 BORSH SARANDE 12/31/1944
  RAM HASAN SALLAKU 1907 SHKRETE KRUJE 12/31/1944
  RAMADAN RESHIT HOXHA 1892 KUKES ELBASAN 12/31/1944
  RAMADAN SEHIT KALOSHI 1914 BELE KUKES 12/31/1944
  RAMO ABDYL THOMARAJ 1904 VLORE TIRANA1 12/31/1944
  REFAT XHEZO ALIAJ 1912 CORRUSH VLORE 12/31/1944
  REIS ALEM BANUSHI 1917 RANICE VLORE 12/31/1944
  REIZ ALEM BANUSHI 1917 RAMICE TIRANA2 12/31/1944
  RIZA HAXHI HOXHA 1923 ELBASAN ELBASAN 12/31/1944
  RIZA SALI XHIHANI 1883 KORCE KORCE 12/31/1944
  SABRI ZAQE ALIROJ 1918 VLORE 12/31/1944
  SADIK SHAQIR OSMANI 1918 MITROVICE DURRES 12/31/1944
  SALI ASLLAN ALLMUCA 1901 BALDUSHK TIRANA4 12/31/1944
  SEFEDIN MUCO KODHELI 1924 BERAT BERAT 12/31/1944
  SELIM ALI HAMOLLI 1908 BERAGORZHD POGRADEC 12/31/1944
  SELIM SKENDO LALAJ 1907 TRAGJAS VLORE 12/31/1944
  SHABAN EMIN MUCKA 1918 BOZHIGRAD ELBASAN 12/31/1944
  SKENDER TEFIK COKU 1923 BERAT FIER 12/31/1944
  SYRJA KASEM PERONA 1924 SUL DEVOLL 12/31/1944
  TEFIK SULEJMAN SPAHO 1894 BABAN KORCE 12/31/1944
  YZEIR KAREMAN HOXHA 1885 BERAT BERAT 12/31/1944
  ALIKO XHAFER RRAPAJ 1892 MAXHAR VLORE 1/1/1945
  ISMAIL ISUF DEBROVA 1917 ELBASAN ELBASAN 1/1/1945
  SHAHIN OSMAN CAUSHI 1911 BORJE KUKES 1/1/1945
  ZEF GJON KOLAJ 1922 KRUJE KRUJE 1/1/1945
  SALI TAHIR BRUFI 1905 ELBASAN LIBRAZHD 1/3/1945
  GJON SOKOLL RRUKAJ 1873 KELMEND M. MADHE 1/6/1945
  LILE RIZA MINA 1926 TIRANE TIRANA3 1/6/1945
  NJAZI MEHMET PILKU 1890 DIBER TIRANA1 1/8/1945
  NJAZI MEHMET PILKU 1900 DIBER TIRANA3 1/9/1945
  SUL HASAN KURTI 1890 MACUKULL SHIJAK 1/9/1945
  AHMET ALI VLADI 1927 TROPOJE TROPOJE 1/10/1945
  KOL NDUE NIKA 1912 SHKODER LAC 1/10/1945
  LUC GJON NIKAJ 1915 SHKODER M. MADHE 1/10/1945
  MEHMET MUS HOXHA 1920 TROPOJE TROPOJE 1/10/1945
  MET REXHE SARACINI 1920 BERISHE TROPOJE 1/10/1945
  MUS AVDYL NEZAJ 1900 TROPOJE TROPOJE 1/10/1945
  MUSE ZENEL AHMETAJ 1920 KEPENEK TROPOJE 1/10/1945
  MUSE ZENEL AHMETI 1920 TROPOJE TIRANA4 1/10/1945
  RAM OSMAN HOXHA 1910 TROPOJE TROPOJE 1/10/1945
  SADRI DASH GJONPAPAJ 1919 BERISHE TROPOJE 1/10/1945
  SALI SHPEND PRENGJONI 1926 ZHERKE TROPOJE 1/10/1945
  SELIM MAL HOXHA 1901 REC TROPOJE 1/10/1945
  SHABAN SADIK SARACINI 1915 BERISHE TROPOJE 1/10/1945
  SHPEND HALIL HOXHA 1910 TROPOJE TROPOJE 1/10/1945
  SHPEND ZEQIR PRENDGJONI 1904 ZHERKE TROPOJE 1/10/1945
  UKE ARIF PRENDGJONI 1909 ZHERKE TROPOJE 1/10/1945
  YMER HALIL PRENDGJONI 1915 ZHERKE TROPOJE 1/10/1945
  ZOJE KAM LUSHI 1920 GOLAJ KUKES 1/10/1945
  ALI MYFTAR ZHUTAJ 1919 KAPENEKE TROPOJE 1/11/1945
  COL ISUF KOKAJ 1923 BERISHE TROPOJE 1/11/1945
  ISMAIL SADIK KOKTAJ 1900 BERISHE TROPOJE 1/11/1945
  REXHE MEHMET TUTAJ 1910 PAL TROPOJE 1/11/1945
  ZENEL MYFTAR ZHUTAJ 1927 KOPENEK TROPOJE 1/11/1945
  FAIK HASAN BRAHIMI 1927 LEPENICE VLORE 1/12/1945
  ISLAM ABDI ABDIU 1898 GJINAJ HAS 1/12/1945
  AVDUL MEHMET KUCI 1882 KUC VLORE 1/14/1945
  BEHAR TEFIK MEBELLI 1921 KADIPASHAI LUSHNJE 1/14/1945
  GJON LLESH KOLA 1912 BORIZANE KRUJE 1/14/1945
  LEF STILIANO NOSI 1873 ELBASAN ELBASAN 1/14/1945
  MALIQ KADRI AVDULLAI 1885 LIN POGRADEC 1/14/1945
  MYRTEZA BEKTASH SOTKO 1912 PERMET TIRANA2 1/14/1945
  QAZIM ISMAIL MEREPEZA 1900 TIRANE TIRANA1 1/14/1945
  QERIM SALI SHEHU 1870 BILISHT DEVOLL 1/14/1945
  RESHIT HYSEN CUHLLAJ 1912 PEKISHT PEQIN 1/14/1945
  RESHIT HYSEN CULLHAJ 1912 ELBASAN ELBASAN 1/14/1945
  SALI QERIM SHEHU 1885 BILISHT DEVOLL 1/14/1945
  ZYKE SHEFIT METUSHI 1912 FIER FIER 1/14/1945
  DODE MEHILL NDRETHI 1925 SHKODER LEZHE 1/15/1945
  HYSEN REXHE LUSHA 1921 GOLAJ HAS 1/15/1945
  LAZER VAT GJONI 1900 XHAN SHKODER 1/15/1945
  PJETER ZEF LUSHAJ 1919 BRAGJ M. MADHE 1/15/1945
  PREL SMAJL TURKAJ 1883 BROJE M. MADHE 1/15/1945
  PRETASH KOK KOLA 1914 BRATOSH LEZHE 1/15/1945
  REXH UK HAXHIAJ 1900 TROPOJE TROPOJE 1/15/1945
  XHAFER RAMAZAN GROMI 1926 NDROQ KAVAJE 1/15/1945
  XHAFER RAMAZAN VOKSHI 1926 NDROQ TIRANA3 1/15/1945
  ZEF NIK TURKAJ 1873 BROJE M. MADHE 1/16/1945
  LULASH SHYTAN SHYTANI 1900 GIMAJ SHKODER 1/17/1945
  MARASH GJELOSH TERTHORJA1914 TROPOJE SHKODER 1/17/1945
  IBRAHIM MUSLI DEMALIAJ 1900 TROPOJE TROPOJE 1/20/1945
  ISLAM ISMAIL SEJDO 1898 SUL TIRANA2 1/20/1945
  LLESH CUB PRENDI 1904 KUM PUKE 1/20/1945
  SALI SHPEND MUJA 1919 VLAD KUKES 1/20/1945
  SHTJEFEN KIN KOCAJ 1945 DAJC LEZHE 1/20/1945
  XHEVIT ZABIT ALIKAJ 1913 BOLENE VLORE 1/20/1945
  NERIM TEKI SHAHOLLI 1923 GUACE DEVOLL 1/21/1945
  KOL LEK DUCAJ 1918 SHKREL M. MADHE 1/23/1945
  LUIGJ KOL SHOTAJ 1921 BRATASH M. MADHE 1/23/1945
  MARK TOM MARKAJ 1903 BZHETI M. MADHE 1/23/1945
  GJON MARTIN LULATI 1893 IVANAJ M. MADHE 1/24/1945
  MIRASH PALOK KOKAJ 1900 IVANAJ M. MADHE 1/24/1945
  PJETER KOL SOKOLAJ 1928 DEDAJ M. MADHE 1/24/1945
  BAJRAM SALI GASHI 1914 PEJE TIRANA2 1/25/1945
  GJON NDUE NDOKU 1911 MIRDITE LAC 1/25/1945
  ZEF NIK TURKAJ 1926 KELMEND M. MADHE 1/25/1945
  DED PRENG SHABANI 1895 SHKODER LEZHE 1/26/1945
  ELEZ RUSTEM HOTI 1900 SHKODER SHKODER 1/26/1945
  PALOK MARK PIKOLINA 1916 SHKODER SHKODER 1/26/1945
  SELIM RAM RAMA 1910 SHKODER SHKODER 1/26/1945
  SHABAN ELEZ MUHAJ 1894 TUZ SHKODER 1/26/1945
  GJELOSH GJOKE DEKAJ 1910 HOT M.MADHE 1/27/1945
  BANUSH ZENEL DERVISHI 1908 PICALL TIRANA4 1/30/1945
  ISA HARUN ZEQIRAJ 1908 BELISHOVE MALLAKASTE 1/30/1945
  MURAT ISUF HAXHIMUHAJ 1860 PODGORIC SHKODER 1/30/1945
  NDUE SOKOL SOKOLI 1914 GIMAJ SHKODER 1/30/1945
  NIKOLL NDOC NOGA 1893 SHKODER SHKODER 1/30/1945
  VELI XHEP XHEPI 1895 TRUSH SHKODER 1/30/1945
  AQIF OSMAN MIRACI 1887 TATZAT SARANDE 1/31/1945
  FERAT BYDO MUJOLLARI 1895 KORCE KORCE 1/31/1945
  GJOK KOLE PELLUMBI 1918 SHKODER M.MADHE 1/31/1945
  HAXHI MYNYR HITA 1905 RUSAN DELVINE 1/31/1945
  LULASH CUK CURAJ 1888 JERAN M.MADHE 1/31/1945
  MARE ALI VACAJ 1870 KUC M.MADHE 1/31/1945
  MARK PREN ALLAMANI 1895 KRUJE KRUJE 1/31/1945
  MEĒAN AVDULLA MEĒAJ 1895 FIER MALLAKASTER 1/31/1945
  NIKOLLE ZEF ISUFAJ 1944 NIKS M.MADHE 1/31/1945
  SHABAN ASLLAN HOXHAJ 1905 CEREM TIRANA3 1/31/1945
  SULO SHABAN BERAJ BELISHOV MALLAKASTE 1/31/1945
  UJK MARASH RREKAJ 1860 SHKODER M.MADHE 1/31/1945
  XHAFERR RAHMAZAN VOKSHI 1926 NDROQ DURRES 1/31/1945
  XHAFERR RAMAZAN VOKSHI 1926 NDROQ TIRANA4 1/31/1945
  ZEF KOL UKCENAJ 1903 APRIPE TIRANA3 1/31/1945
  LESH KOL HAKA 1900 GJINAJ SHKODER 2/1/1945
  TRIFON PREN MEMO 1878 ELBASAN ELBASAN 2/1/1945
  XHEMAL YMER CAMI 1915 BERZESHTE LIBRAZHD 2/1/1945
  FILIP KOLE VUKA 1902 SHLLAK SHKODER 2/2/1945
  KOLE NURI SHELDIA 1900 KOLONJE SHKODER 2/2/1945
  NIKE MARASH BUNGAJ 1898 SELIQ M.MADHE 2/2/1945
  PASHUK HIL HAJDARI 1925 KOMAN PUKE 2/2/1945
  PJETER DED SHKOZA 1885 SHKODER SHKODER 2/2/1945
  QAZIM RUSTEM BUSHATI 1903 SHKODER LEZHE 2/2/1945
  SADIK MEN ZOGORA 1912 TRUSH SHKODER 2/2/1945
  SEIT CAN CANI 1895 SHKODER SHKODER 2/2/1945
  TAIP HALIL HALILI 1903 BERDICE SHKODER 2/2/1945
  VELI SALE SALA 1868 BERDICE SHKODER 2/2/1945
  NDUE NDREC NIKOLLI 1913 KONAJ MIRDITE 2/3/1945
  NIKOLL NDREC LUFI 1923 LUFAJ MIRDITE 2/3/1945
  NIKOLLE NDREC SUFI 1923 SUFAJ LAC 2/3/1945
  SELMAN ALI KACILLARI 1923 PERMET LAC 2/3/1945
  PJETER GJOK HOTI 1905 HOT M.MADHE 2/4/1945


  EMRI ATĖSIA MBIEMRI V.LIND VEND.LIND V.EK. DT. EKZ.

  SAHIT DULL ELEZI 1916 SHTIQEN KUKES 2/12/1946
  LEK GJON GJONI 1895 VUKAJ SHKODER 9/19/1946
  RASIM Sulejman GJYREZI 1888 SHKODER SHKODER 9/19/1946
  ALI FETAH LETICA 1929 SHTIGEN KUKES 9/20/1946
  ALUSH ELEZ ARIFAJ 1916 KRYEZI PUKE 9/20/1946
  ALUSH ELEZ MUSTAFA 1916 KRYEZI PUKE 9/20/1946
  HALIL IMER KETA 1895 KOCAJ BULQIZE 9/20/1946
  NDUE GJOK VOCRRI 1917 KLLOGJEN SHKODER 9/23/1946
  ISUF AVDI LACI 1919 PUKE PUKE 9/24/1946
  REXHEP Rustem SADRIA 1912 PUKE PUKE 9/24/1946
  PASHA AHMET XHIKA 1867 SHTEPANJ ELBASAN 9/25/1946
  SALI XHAFERR BALLA 1921 KRUJE KRUJE 9/25/1946
  HAMIT Ramazan HABILI 1924 KAVAJE KAVAJE 9/26/1946
  DED MEHILL KOLA 1893 DUKAGJIN SHKODER 9/27/1946
  DED PRENUSH Prenushi 1909 QERET SHKODER 9/29/1946
  GJON VAT LULI 1887 TALJE LEZHE 9/29/1946
  ALIKO LELO DAVACI 1920 KALLARAT TIRANA 9/30/1946
  DOD PRENG KALAJ 1892 RRESHEN MIRDITE 9/30/1946
  GJON PREK DEKAJ 1910 HOT M.MADHE 9/30/1946
  KOL SIMON ZADRIMA 1897 SHKODER SHKODER 9/30/1946
  Muharrem ALI GJUNA 1890 PESHKOPI TIRANA 9/30/1946
  Myzafer MUSTAFA PIPA 1914 TURQI DURRES 9/30/1946
  NUH BEQIR ORASHI 1878 SHKODER SHKODER 9/30/1946
  OSMAN AQIF MIRACI 1921 TATZAT DELVINE 9/30/1946
  OSMAN HYSEN HYSENI 1878 BOKAJ SHKODER 9/30/1946
  PASHUK BIB MIRAKAJ 1901 IBALLE TIRANA3 10/1/1946
  RRAPO ELMAS SHAHAJ 1880 FIER FIER 10/1/1946
  ZOG MAL MALA 1883 SHOSH SHKODER 10/1/1946
  Hajredin AHMET Tushilla 1875 DIBER DIBER 10/2/1946
  KEL SHAN DEDA 1879 SHKODER TIRANA3 10/2/1946
  TAHIR ALI HALILAJ 1922 SKRAPAR DURRES 10/2/1946
  TISH PASHUK HILA 1890 SHELDI SHKODER 10/2/1946
  Ahmet ZENEL Bajraktari 1885 KULLAJ SHKODER 10/5/1946
  ORHAN Nexhip PRENJASI 1901 PRENJAS LUSHNJE 10/5/1946
  Osman MALIQ Haratciu 1885 SODOHOLL DIBER 10/5/1946
  Ramazan OSMAN DOCI 1919 GURRE BURREL 10/8/1946
  RIFAT Sulejman Alibegaj 1909 ULQIN SHKODER 10/8/1946
  ZENEL HASAN LIMAJA 1903 BURREL BURREL 10/8/1946
  LIMAN AHMET BOZA 1901 BURREL MAT 10/9/1946
  NDREC Gjergj NDRECA 1918 BILISHT MIRDITE 10/9/1946
  TAHIR ALI STARAVECKA 1922 SKRAPAR TIRANA3 10/9/1946
  AVDYL Beqir Hardolli 1910 KRAJE SHKODER 10/10/1946
  GASPER GJON BRUKU 1923 LEZHE LEZHE 10/10/1946
  JASHAR VEIZ XHIHAMI 1916 DERSNIK KORCE 10/10/1946
  KOL FRROK Markatoma 1905 BULQIZE TIRANA3 10/10/1946
  KOLE DEDE KOLA 1911 SHOSH SHKODER 10/10/1946
  MATI PREND NDOJ 1914 SHKOZE PUKE 10/10/1946
  SADIK BAJRAM ULAJ 1919 SHKODER LAC 10/10/1946
  IZET MEMET LAZAJ 1896 TREVLLZEN TIRANA4 10/10/1946
  GJELOSH LUSH Gjeloshi 1911 SHOSH SHKODER 10/11/1946
  GJON VAT GJELOSHI 1914 DUKAGJIN SHKODER 10/11/1946
  PETRO NESTUR KOKA 1921 SARANDE TIRANA2 10/11/1946
  ZEF NIK SOKOLI 1909 NICAJ SHKODER 10/11/1946
  JAK PASHKO JAKU 1918 GRASH LEZHE 10/12/1946
  Mustafa Tahir KURANI 1880 KONISPOL SARANDE 10/12/1946
  AHMET Shaban PERHATI 1874 DIBER TIRANA1 10/13/1946
  MARASH NDUE QEPURI 1910 DUKAGJIN TIRANA1 10/14/1946
  DALAN Myrteza FERHATI 1916 CAMERI VLORE 10/15/1946
  NDUE GET GETJA 1909 SHKODER SHKODER 10/15/1946
  NDUE GJETO GJETJA 1909 JUSHIT SHKODER 10/15/1946
  NEKI ESTREF SHAHU 1903 KAZEL FIER 10/15/1946
  NEKI ESTREF SHALMI 1903 ERSEK ELBASAN 10/15/1946
  SHYQYRI EMIN EMINI 1919 KORCE TIRANA3 10/15/1946
  Xhemal MYRTO HASANI 1916 CAMERI KAVAJE 10/15/1946
  XhemalI MYRTO HASANI 1916 CAMERI KAVAJE 10/15/1946
  HALIL BAL REXHAJ 1906 TROPOJE TROPOJE 10/16/1946
  SIMON GASPER Daragjati 1904 SHKODER SHKODER 10/17/1946
  JANAQ PANDELI DHIMA 1912 LESKOVIK KORCE 10/19/1946
  HASAN CAUSH TABAKU 1877 CANAKAJ LUSHNJE 10/20/1946
  ISUF SADIK TAFHASAJ 1880 MUSTAFAJ KUKES 10/20/1946
  MARK KOL UJKA 1903 SHKODER LAC 10/22/1946
  MARK STAK STAKA 1881 SHKODER LAC 10/22/1946
  MARK STAK STAKAJ 1881 GUREZ LEZHE 10/22/1946
  XHETAN RAM TOCI 1910 UJMISHT KUKES 10/22/1946
  ZEF NOK LLAKA 1910 GORE LEZHE 10/22/1946
  ALI QERIM SEFERI 1900 STRIKCAN BULQIZE 10/23/1946
  BEQIR TAFIL BEQIRI 1917 SOJME KUKES 10/23/1946
  DYLE SULEJMAN VOCI 1898 VAJKOL BULQIZE 10/23/1946
  ISUF BAJRAM PETKU 1886 SHTIQEN KUKES 10/23/1946
  MARK NOSH QEPURI 1893 KIRE KRUJE 10/24/1946
  Mahmut MURAT KALOSHI 1929 DIBER TIRANA1 10/25/1946
  VOGEL KOLA 1905 PALAJ SHKODER 10/27/1946
  BERNARD LAZER LACA 1918 SHKODER DURRES 10/28/1946
  Bernard LLAZAR BACA 1918 SHKODR SHKODER 10/29/1946
  PJETER GOC TUKU 1920 LEZHE LEZHE 10/29/1946
  Asllan ISMAIL MEZINI 1874 GJIROKAST. TIRANA1 10/30/1946
  GJERGJ NIKOLL SOKOLI 1917 SHENKOLL LEZHE 10/30/1946
  LLESH GJERGJ MIRI 1919 GUREZ LAC 10/30/1946
  NDUE GJON UCI 1900 KRUJE LAC 10/30/1946
  TOM NIK KEQI 1911 KRUJE LAC 10/30/1946
  UKE CUN QEHAJA 1921 TROPOJ LEZHE 10/30/1946
  BAFTJAR SIMON MJERKA 1911 KUCEJ KRUJE 10/31/1946
  BESIM YMER KAJA 1911 KAVAJE KAVAJE 10/31/1946
  Hajdar ISMAIL PLANEJA 1910 PRIZREN TIRANA3 10/31/1946
  SABRI MEHMET HOXHA 1920 KRUJE KRUJE 10/31/1946
  TUSH IBRAHIM TUSHA 1900 PATEN MAT 10/31/1946
  SHYQYRI Ramazan KURTI 1921 VASHAJ PEQIN 11/4/1946
  GJOK DED BROQI 1876 BAJZE M.MADHE 11/9/1946
  HAZIS FETAH GJOSHI 1885 NANGAJ KUKES 11/10/1946
  LUIGJ NUSH PICI 1907 ULQIN TIRANA3 11/10/1946
  MALIQ HAZIZ SAVA 1927 BREST DIBER 11/10/1946
  MYFTAR ALI DUQI 1895 IBE TIRANA4 11/11/1946
  APOSTOL THANAS GEGA 1922 ELBASAN ELBASAN 11/13/1946
  FADIL IZET IZETI 1910 PESHKOPI ELBASAN 11/13/1946
  QAMIL ISLAM HASA 1875 BIXEJ PEQIN 11/13/1946
  GROSH ZEQIR SECI 1900 TROPOJE TROPOJE 11/15/1946
  ISUF XHAFER SULO 1910 KONISPOL SARANDE 11/15/1946
  ISUF XHAFERR SULO 1910 SARANDE TIRANA2 11/15/1946
  NDREC DOD DODANI 1916 MNELE SHKODER 11/16/1946
  MARASH VATE LUMAJ 1909 VERMOSH M.MADHE 11/17/1946
  MARTIN LULASH KUKAJ 1913 ROJE TROPOJE 11/17/1946
  ABDYL MUSA SHARA 1911 VLORE DURRES 11/18/1946
  DEM NUREDIN SULMATA 1910 MAMEZ KUKES 11/18/1946
  CAN MAL OSMANI 1915 TROPOJE TROPOJE 11/20/1946
  KOL CUN KALAJ 1908 PUKE TIRANA2 11/20/1946
  ZEF MARASH MHILLI 1900 KIR SHKODER 11/20/1946
  KUJTIM ALI BEQIRI 1916 VELCE TIRANA1 11/22/1946
  SHABAN IDRIZ COKA 1888 MURRIZ LUSHNJE 11/22/1946
  MARK FJOLLA 1918 DUKAGJIN LAC 11/23/1946
  JARK ALI MARKU 1920 VUKSANAJ SHKODER 11/23/1946
  SHEFQET DALIP TUKA 1920 PJECE DIBER 11/23/1946
  ARBEN XHELO KOKA 1900 TEPELENE SHKODER 11/24/1946
  HYSNI DURMISH MERKAJ 1908 MAROVE VLORE 11/24/1946
  FAT SADIK GJELI 1875 TROPOJE TROPOJE 11/29/1946
  FET SADIK GOLI 1875 TROPOJE SHKODER 11/29/1946
  Bexhet Hekuran Hoxhallari 1894 POGRADEC POGRADEC 11/30/1946
  KOLE PJETER ZEFI 1907 DELBNISH LAC 11/30/1946
  LLESH TOM RRUKAJ 1879 BROJ M.MADHE 11/30/1946
  MUSA ADEM RUCI 1922 BURREL MAT 11/30/1946
  NDREK GJON KODHELI 1909 SHKODER SHKODER 11/30/1946
  Ramadan Xhaferr Kullolli 1946 GRAMSH GRAMSH 11/30/1946
  SIM JAK METALIA 1892 TROPOJ LAC 11/30/1946
  XHEMAL ALI ZHACI 1912 FIER FIER 11/30/1946
  Xhemil Kaman MUstafaraj 1918 GOLEM TEPELENE 11/30/1946
  Perlat SHEFQET GJOLEKA 1910 VLORE TIRANA2 12/4/1946
  MARIJE Shtjefen DEDA 1916 SHKODER SHKODER 12/6/1946
  PJETER SHAN DEDA 1883 SHKODER SHKODER 12/6/1946
  GJERGJ VAT GJELOSHI 1915 SHKODER SHKODER 12/7/1946
  SHAQIR NEZIR BELBA 1920 SKROSKE TIRANA3 12/8/1946
  LUC PREK DELAJ 1912 BAJZE M.MADHE 12/10/1946
  NEVRUS Shaban SELIMI 1880 Masllavice LUSHNJE 12/10/1946
  ALI ADEM KUCI 1875 SKRAPAR TIRANA3 12/11/1946
  BAJRAM HAJREDIN BUCI 1926 LURE DIBER 12/12/1946
  DAUT NEXHIP CEKAJ 1885 PESHTAN FIER 12/12/1946
  ELEZ SUL KALOSHI 1910 SINE DIBER 12/12/1946
  RAPO SHABAN QERETI 1861 BERAT LUSHNJE 12/12/1946
  REIZ XHEVDET SELFO 1986 Gjirokaste LUSHNJE 12/12/1946
  SEID EMIN BYLYKBASHI 1925 BILISHT DEVOLL 12/12/1946
  ZENEL ALI SHEHU 1906 BULQIZE DIBER 12/12/1946
  SYL MARTIN MARKAJ 1890 TROPOJE TIRANA3 12/13/1946
  GJYSH MARK LUMCI 1903 PISTULL SHKODER 12/14/1946
  HAMIT FERHAT HOXHA 1890 Okshtun Madh BULQIZE 12/15/1946
  YMER REXHEP BUZI 1902 KALLM FIER 12/15/1946
  DALIP Ibrahim MATJANI 1931 GORRUNJAS LUSHNJE 12/17/1946
  HASAN Asllan MATJANI 1926 GORRUNJAS LUSHNJE 12/17/1946
  KOLEC PASHKO DEDA 1880 SHKODER TIRANA1 12/21/1946
  TEKI HYSEN BOBI 1920 LAZARAT GJIROKASTE 12/21/1946
  Reshat XHAFER STERMASI 1914 TIRANE TIRANA1 12/23/1946
  BARDHOK JAK Bajraktari 1922 KASHNJET LEZHE 12/26/1946
  NIKOLLE PRENG LLESHI 1910 OROSH MIRDITE 12/26/1946
  MARK SOTIR TOCI 1923 DURRES DURRES 12/30/1946
  RUZHDI HAMIT TONUZI 1917 DIBER DIBER 12/30/1946
  SKENDER HAJDAR CELA 1923 DURRES DURRES 12/30/1946
  SYL JAKUP BRATI 1910 GOLAJ KUKES 12/30/1946
  ABAZ ALI MUKA 1910 GRAMSH GRAMSH 12/31/1946
  ABAZ MURAT TOLULI 1924 REC DIBER 12/31/1946
  ABDULLA ALUSH DEMA 1860 HAMESH BULQIZE 12/31/1946
  ANDREA ALEKS ZISI 1913 LESKOVIK KOLONJE 12/31/1946
  ARISTIDH PETRO QENDRO 1910 LIBOHOVE TIRANA1 12/31/1946
  DAUT NURI MECAJ 1911 FIER FIER 12/31/1946
  Dhimiter VASIL KARAJANI 1927 PERAT PERMET 12/31/1946
  FRROK NIKOLLE NDOKA 1897 SHENGJIN MIRDITE 12/31/1946
  GALIP RASIM HATIBI 1922 TIRANE TIRANA1 12/31/1946
  GJIN GEGE LEKGEGA 1916 PERLAT MIRDITE 12/31/1946
  HILMI HAZIS KALOSHI 1928 DIBER TIRANA1 12/31/1946
  HYSNI HYSNI SADE 1908 ELBASAN BERAT 12/31/1946
  KAMBER BESIM RULI 1893 LIBOHOVE LUSHNJE 12/31/1946
  KOL NDUE POAPLEKAJ 1886 LEKBIBAJ LEZHE 12/31/1946
  LEK LUL VULAJ 1908 KASTRIOT M.MADHE 12/31/1946
  LEK SUL MARKU 1908 KASTRAT SHKODER 12/31/1946
  LEKE DIL MARKU(VULAJ) 1908 SHKODER TIRANA1 12/31/1946
  MEHILL PRENG KOLA 1910 OROSH MIRDITE 12/31/1946
  MUSTAFA HYSEN TURRA 1893 KAVAJE KAVAJE 12/31/1946
  NAZIF HAN KAZAZI 1910 GURAS BULQIZE 12/31/1946
  NDUE PJETER GJOKA 1860 XHIXHO MIRDITE 12/31/1946
  QAMIL AVDYL KORRESHI 1921 LUSHNJE LUSHNJE 12/31/1946
  QAMIL MUSTAFA MALAJ 1897 SIQEC FIER 12/31/1946
  QEMAL DULE HODAJ 1912 DRIZAN BERAT 12/31/1946
  RASIM HALIL SOPOTI 1921 DIBER DIBER 12/31/1946
  REXHEP QAMIL HERSI 1908 Sukallmur KAVAJE 12/31/1946
  SAIT MUHARREM KAZAZI 1913 SHKODER SHKODER 12/31/1946
  SPIRO PANDELI MANO 1911 KORCE TIRANA3 12/31/1946
  SULEJMAN SELMAN SULA 1931 KRUJE KRUJE 12/31/1946
  TAF RAMIZ TAFAJ 1917 BURGAJET DIBER 12/31/1946
  TOM ZEF KOLA 1910 SHLLAK SHKODER 12/31/1946
  VELI BEKTASH DEMA 1903 PJEC DIBER 12/31/1946
  XHAVIT PAJO MOLLA 1916 SKRAPAR LUSHNJE 12/31/1946
  ZEF NDUE PRECI 1907 OROSH TIRANA3 12/31/1946
  FRAN MAL PLLUMBAJ 1917 VERMOSH SHKODER 01/02/1947
  MEHMET LIMAN SALLAKU 1897 KRUJE KRUJE 01/02/1947
  __________________

 2. #2
  kujtimi Maska e KUJTIM CAMI
  Anėtarėsuar
  24-10-2008
  Vendndodhja
  prrenjas
  Mosha
  50
  Postime
  463
  Faleminderit
  4
  7 falenderime nė 4 postime
  Bo sa shumė qė janė.
  Edhe luftė tė kish qėnė s'do kishin vdekur kaq shumė.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  anesti 55
  kta me t'kuqe jane t'afermit tuj?

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  1473 vete.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga puroshkodran Lexo Postimin
  anesti 55
  kta me t'kuqe jane t'afermit tuj?
  Njeri eshte stergjyshi i mbeses qe kam tani ne krah te jteret jane baballaret e miqeve te mi por nuk i kam kontrolluar te gjithe pasi kam dhe shume te tjere.

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  1473 vete.
  I bie 2 persona e gjysem ne muaj dmth gati 1 vrasje cdo 12-13 dite.


  Po te mos ishin vrasje politike por ordinere ne keto 19 vjet transizion e kemi kaluar shum me teper ate shifer.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga dardajan : 23-08-2009 mė 09:15

 7. #7
  Hands up! Maska e Jack Watson
  Anėtarėsuar
  30-04-2007
  Vendndodhja
  Tiron'
  Postime
  4,577
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Kjo eshte vetem nje pjese e listes, sepse ka shume e me shume.

  Mgjth, me bie ne sy fakti se shumica e te ekzekutuarve jane verior.
  Life's too short to remove USB safely.

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Kam pershtypjen se lista perfshin vitet 1945-1953, vetem. Pra, 8 vjet. 15,3 persona ne muaj. Po te extrapolosh 19 vjet tranzicioni me ritmin e shfarosjes me lart do te duhej te ishin vrare 3500 vete.

  Sigurisht qe ne shifrat me lart nuk jane perfshire termetet, permbytjet dhe aksidentet automobilstike e ujore, dhe as shoket komuniste. Te bie ne sy megjaithate se shumica e listes jane gege, por ata te Kosoves ja kane kaluar ne llogari Titos.

 9. #9
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Jack Watson Lexo Postimin
  Kjo eshte vetem nje pjese e listes, sepse ka shume e me shume.

  Mgjth, me bie ne sy fakti se shumica e te ekzekutuarve jane verior.
  Malesori ka pas veshtersi me ju perul Turkut dhe Komunizmit ...

  Gjynah gjith ky milet
  D'Oh!

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2004
  Postime
  1,683
  Faleminderit
  2
  25 falenderime nė 22 postime
  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Kam pershtypjen se lista perfshin vitet 1945-1953, vetem. Pra, 8 vjet. 15,3 persona ne muaj. Po te extrapolosh 19 vjet tranzicioni me ritmin e shfarosjes me lart do te duhej te ishin vrare 3500 vete.

  Sigurisht qe ne shifrat me lart nuk jane perfshire termetet, permbytjet dhe aksidentet automobilstike e ujore, dhe as shoket komuniste. Te bie ne sy megjaithate se shumica e listes jane gege, por ata te Kosoves ja kane kaluar ne llogari Titos.
  Vertet tani i pash datat ateher kjo nuk do te thote vrasje si pasoje e luftes se klasave por vrasje per larje hesapesh te pas luftes me kundershtaret. Ateher lufta sapo kish mbaruar dhe udheheqesit e saj nuk ishin ndare akoma ne komuniste dhe antikomuniste. Prandaj mendoj se ato vrasje nuk kane shum lidhje me sistemin komunist te porsalindur , e aq me aspak me ate socialist por me larje hesapesh.

  Cudi nuk ka asnje vrasje nga viti 1953 e ketej...


  Nga ka dale kjo liste mund te thoni edhe burimin e materialit.... se me sa shof nuk egziston asnje burim.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e puroshkodran
  Anėtarėsuar
  07-02-2008
  Postime
  3,643
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 6 postime
  jo vetem qe nuk jane vrasjet mbas vitit 53, por nuk po shof as ekzekutime te viteve 1949, 1950, 1951. nuk besoj se kan ndejte pushim kto 3 vite

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Anėtarėsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga puroshkodran Lexo Postimin
  jo vetem qe nuk jane vrasjet mbas vitit 53, por nuk po shof as ekzekutime te viteve 1949, 1950, 1951. nuk besoj se kan ndejte pushim kto 3 vite
  Me vejn keq, por komunistet dhe per dite djele e kishin dite aksioni, jo me te kene bere pushim me vite.Numri i te pushkatuarve arrin afersisht 6000.Por femijet e te afrmit qe perfunduan ne internim dhe ne burgje pa fund?Por si te mos mjaftonte kjo drame , me paturpesine me te madhe,femijeve te tyre i vune dhe damken e spiunit.Pra komunistet dhunojne dhe te vdekurit e jo me te gjallet.E pra Anesti ne kete bote nuk ka vote per bllokemene, jo per faktin se i perkas kesaj shtrese, por se mjafton te shoh se cfar kane bere.Sot nipat e tyre i kemi gjithe diten tu na dhene leksione demokracie ne rrolin e gazetarit (Bushati nipi i Hysni Kapos) apo ne rrolin e udheheqesit te partise si Edvin Rama nipi i S. Kolelkes.Luajne teater kurvat, sillen sikur kritikojne njeri tjetrin.Te gjithe u habiten me trimerine e Bushatit kur i tha Rames qe ke dale nudo.?!!!!Mallkuar qofshin!

  Statistikat e genocidit komunist janė me tė vėrtetė shokuese


  1.- Tė pushkatuar: 5548 Nga kėto: 91 gra

  2.- Tė burgosur: 14563 Nga kėto: 445 gra

  3. Tė vdekur nė burg: 987 Nga kėto: 7 gra

  4. Tė futur nė Psikiatri: 308 Nga kėto: 35 gra

  5. Tė internuar e dėbuar: 21401 Nga kėto: 9322 gra


  Gjithsej tė pushkatuar e vdekur nė burgjet e komunizmit: 6535 viktima


  U pushkatuan, burgosėn dhe vdiqėn nėpėr burgje


  Klerikė katolikė 120

  Klerikė bektashianė 83

  Klerikė muslimanė 60

  Klerikė ortodoksė 39


  U shkatėrruan dhe u mbyllėn 2169 institucione fetare

  -Xhami 740

  -Kisha e manastire ortodokse 608

  -Kisha e manastire katolike 157

  -Teqe, tyrbe 530
  __________________
  Per kosovaret qe respektojne Enerin qe ishte bashkepunetor i Jugosllaveve.
  Ja si e ka trajtuar familjen e Isa Boletinit.


  TE VRARE NGA SERBET

  1. Halil Boletini 1833
  2. Mujė Boletini 1892
  3. Ahmet Boletini 1894
  4. Isa Boletini 1916
  5. Halil Boletini 1916
  6. Seid Boletini 1916
  7. Jonuz Boletini 1916
  8. Halit Boletini 1916
  9. Musa Boletini 1944
  10. Skėnder Boletini 1944
  11. Asllan Boletini 1945
  12. Faik Boletini 1947
  13. Isuf Boletini 1947
  14. Rasim Dajēi (nip) 1945
  15. Hysni Rudi (nip) 1945

  TE BURGOSUR NE JUGOSLLAVI

  1. Mujė Boletini 3 vjet
  2. Kapllan Boletini 20 vjet
  3. Ali Boletini arrtisur nga burgu
  4. Tafil Boletini burgosur nė 1945
  5. Ikbale Boletini burgosur nė 1945
  6. Kumrie Boletini burgosur nė 1945

  TE VRARE DHE TE BURGOSUR NE SHQIPERI

  1. Adem Boletini vrarė nė 1943
  2. Tafil Boletini burgosur nė 1945
  3. Adile Boletini burgosur nė 1947
  4. Ismet Boletini burgosur nė Spaē
  5. Enver Dajēi (nip) burgosur nė Spaē


  Familja e madhe e Isa Boletinit nga Mitrovica e Kosovės
  Origjina e herėshme e familjes sė Boletinėve prej nga rrjedh i famėshmi Isa Boletini, ėshtė nga fshati Isniq i Mitrovicės. Nė atė fshat qė pėrpara periudhės sė Skėnderbeut thuhet tė ketė ka banuar i pari i tyre qė quhej Lekė, i cili ka pasur tre djem: Nika, Cana dhe Preka. Nga kėta tre vėllezėr qė jetuan nė fshatin Isniq, rrodhėn dhe u krijuan tre lagje, qė morėn emrat: Niklekaj, Canalekaj dhe Preklekaj tė cila u shumuan dhe arritėn deri nė 500 shtėpi. Si shumė familje tė mėdha patriakale tė asaj periudhe, edhe familja e Lekės e ata qė erdhėn pas tij deri nė pesė breza, tė detyruar nga presionet e pushtimet osmane dhe pėr t'ju shpėtuar pagimit tė taksave dhe detyrimeve ndaj Turqisė, iu vunė fėmijėve tė tyre emra tė ndryshėm si Mujė, Demė, Hajdar dhe Myrsel. Kėshtu nga barku i familjes sė Hajdarit dhe vėllait tij Halitit, rrodhi dhe u krijua lagjia Zhazhė, kurse nga barku i vėllait tjetėr Ahmetit, rrodhi dhe u krijua lagjia Muslije. Nga barku i Adem Myrselit rrodhi shtėpia e Ahmet dhe Isa Boletinit. Mė pas duke u shtuar numri i tyre, rreth 180 shtėpi u shpėrngulėn nga fshati Isniq dhe u vendosėn rreth e rreth Istogut ku formuan katundet Tomoe, Muzhevinė, Prekallė, Rudicė, Zabllac, Trubuhovcė, Boletin e Zharcė. Po kėshtu nė atė kohė nga Isniqi janė shpėrngulur edhe mė shumė se 50-60 shtėpi tė tjera tė cilat u vendosėn nėpėr fshatra dhe qytete tė ndryshme tė Kosovės. Sipas njė studimi tė Prof. Skėnder Luarasit, thuhet se tė parėt e kėsaj familje tė detyruar nga depėrtimet e pushtuesėve osmanė, kanė zbritur nga viset veriore ku banonin nė atė kohė dhe janė vendosur nė fshatin Boletin aty rreth vitit 1529, ku morėn dhe mbiemrin Boletini. Ky fshat i cili ėshtė dhe vėndlindja e Isa Boletinit, ndodhet jo shumė larg qytetit tė Mitrovicės (nė veri tė saj) i cili duket si njė qytezė e vogėl i vendosur mbi faqen e njė shkėmbi tė madh, pėrbri njė shpati qė vėndasit e quajnė Sokolaj. Aty nga viti 1750, kullat e Boletinėve u dogjėn pėr herė tė parė nga taborret e ushtrisė turke, kur kėta marshuan nė drejtim tė asaj krahine pėr tė kapur Hajdarin e Demė Mujė Nikės dhe vėllezėrve tė tij Halilit e Ahmetit. Duke qenė si fisi i Boletinėve nuk u pajtua asnjėherė me politikėn e Portės sė Lartė tė Stambollit dhe ishte gjithmonė nė gjėndje lufte me ta, kullat e tyre nė fshatin Boletin u dogjėn pėrsėri nė vitet 1830-1832 kur ushtria turke erdhi pėr tė kapur Adem Boletinin. Po kėshtu nė vitin 1892 ajo kullė u dogj pėrsėri nga turqit nė luftrat qė ata bėnė kundėr Ahmet Boletinit. Historia e familjes Boletini vazhdon me Isa Boletinin (u lind nė fshatin Boletin nė 15 janar 1864) i cili vazhdoi luftrat kundėr turqėve dhe si rezultat i saj, zjarri mbi kullat e Boletinėve u vu pėrsėri nga Hafėz Pasha i cili i dogji ato nė vitin 1895. Pas kėsaj kullat e Boletinėve u dogjėn edhe dy herė rradhazi nga xhonturqit nė vitet 1908 dhe 1914, nė luftrat qė ata bėnė kundėr Isa Adem Boletinit. Isa Boletini pati nėntė djem dhe pesė vajza, tė cilat quheshin: Halil, Zahid, Mujė, Adem, Musė, Bajazit, Asllan, Faik, Kapllan, Azize, Havize, Shehdije, Ajete dhe Feride. Isa Boletini pasi u bė njė nga prijsit kryesorė tė shqiptarėve tė Kosovės nė luftrat e tyre kundėr pushtimit osman, njė nga ngjarjet mė tė njohura tė jetės sė tij, ėshtė pjesmarrja nė ngritjen e Flamurit nė Vlorė nė nėntorin e 1912-ės ku Ismail Qemali shpalli Pavarsinė e Shqipėrisė. Isa Boletini u vra nga forcat serbo-malzeze tė Gjeneralit Vukoviq, teksa ishte duke kaluar nė urėn e Ribinicės nė qytetin e Podgoricės. Bashkė me Isa Boletinin, atė ditė u vranė dhe shtatė pjestarė nga familja e tij, duke filluar nga djali i tij i madh Halili (24 vjeē), djali tjetėr Zahidi (18 vjeē) qė nė atė kohė ishte student nė Vjenė, dy nipat Jonuzi (26 vjeē) dhe Halili (24 vjeē) si dhe tre kushėrijtė e tyre tė quajtur Hajdar Selim Radisheva, Misin Niman Bala dhe Idriz Bislimi. Pas vrasjes sė Isa Boletinit, nė vitin 1916, qė pėrkon edhe me largimin e ushtrisė osmane nga Shqipėria, familja e madhe e Boletinėve qė jetonin nė fshatin me tė njėjtėn emėr nė afėrsi tė Mitrovicės, u muar me administrimin e pronave tė tyre. Pėrveē kėtyre pronave tė cilat konsistonin nė toka bujqėsore, blegtori me mijra kokė dele dhe kullota qė shtriheshin nė tė gjithė fshatin Boletin, familja Boletini ka qenė e njohur dhe pėr prodhimin e gurėve tė Mademit pėr mullijtė e blojės, tė cilat shiteshin deri nė Hungari. Nė vitin 1944 me ardhjen nė pushtet tė regjimit komunist tė Titos, familja Boletini iu nėnshtrua njė persekucioni tė egėr dhe barbar, duke bėrė qė djemtė, nipat dhe mbesat e Isa Boletinit tė ndiqeshin, pushkatoheshin dhe burgoseshin. Po e njėjta gjė ndodhi dhe me pjesėn tjetėr tė familjes sė Isa Boletinit qė ndodhej nė Shqipėri, ku qė nė 1943 u vra me atentat djali i Isės, nėnkolonel Adem Boletini dhe mė pas disa nga nipat e kėsaj familje vuajtėn nėpėr burgje dhe internime. Si rezultat i kėsaj politike qė u ndoq nga regjimet e Beogradit dhe Tiranės nė harkun kohorė tė 80 vjetėve, nga familja e Isa Boletinit janė vrarė apo ekzekutuar 15 vetė dhe dhjetė tė tjerė vuajtėn me vite tė tėra nė burgje dhe internime. Regjimi komunist i Tiranės duke ndjekur dhe mbajtur ndaj familjes Boletini tė njėjtin qėndrim si ai i Beogradit, nuk ia dha Isa Boletinit vėndin qė i takonte nė Historinė e Shqipėrisė. Si rezultat i kėtij qėndrimi, deri nė vitin 1962 ai mbante vetėm urdhėrin "Skėnderbeu" dhe nė atė vit, nė kuadrin e 50-Vjetorit tė Pavarsisė, iu akordua titulli i lartė "Hero i Popullit". Pas kėsaj rreth 20 vjet mė vonė nė vitin 1981, atij iu ngrit njė monument madhėshtor nė qytetin e Shkodrės dhe nė inagurimin e tij nuk u thėrritėn dy nipat e Isa Boletinit, Enisi dhe Isai qė jetonin nė Tiranė.


  Dashnor Kaloēi
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Anesti_55 : 23-08-2009 mė 19:27

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Mosha
  33
  Postime
  205
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Lista nuk perfshin ata qe vdiqen ne burg prej torturave.

  Komunistet rrac e mallkuar!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •