Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 67
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin


    hahahahahhahahahha o c'me kenaqe moj cupe. Per 16 vjece qenke vertet e trajnuar mire per genjeshtra ti. lol

    Ti nxenese e mire dhe ne shkolle tani? Po, kjo gjenerata jone ata nxenes i quan NGELES.

    Rritu nga trute njehere pastaj shiko trupin.



    tregom pse te genjej??cka mund t fitoj un nese te genje ty qe as edhe te njoh???

    tani pse nuk jam e rritur ne trup do te thote se nuk jam edhe me mendje dhe nuk mund te jesha nxense e mire ne shkolle...cfar je tu fol o njeri??



    pse jep paragjykim edhe per mendjen kur un tregova se mangesi kam se nuk jam e gjat..ajo nuk don te thote se genjej ose mos jesha nxense e mire...

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Bina ke quan keshille ti? Ti paske nevoje per ''furca'' lol, dhe jo keshilla.
    Feelings change - memories don't.

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    Bina, une te kam thurur dhe nje poezi, por me duket se nuk e vure re.

    Ja dhe nje tjeter, Bina, per ty :

    Nje dite, nje cupe e vogel qe e kisha ne shkolle,
    Kish veshur kepuce me taka dhe nje fustan te holle,
    Prane saj ca djem te ligj filluan ta ngacmonin shume
    Ajo qeshte e pafajshme dhe veshtronte nga une.

    M'u dhimbs trendafili i vogel mes gjembave te mprehte
    Tek perpiqej te gjente nje lule te ulej si nje blete.
    Por shpejt ra nata dhe ujqerit ulerine,
    dhe une u rrotullova dhe fjeta ne shpine.


    Te pelqen, Bina ? Eshte per ty, si shoqe te mira qe jemi.

  4. #44
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ec pastaj e hap teme ne forum qe ke ndonje problem!

    Te sulen kta "perfektet pipllat" e forumit te nxjerrin edhe gjera qe ske!

    Ehh.. thuaj.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  5. #45
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
    jo aspak nuk po genjej....dhe jo nuk jam ne summer school kam plan for the next summer...por kam shkolle edhe gjat ketij pushimi...jam e zgjedhur nga profesoret si nxensja me e mire e gjenerates dhe po jam ne shkolle edhe pse eshte 31 korrik...ditet dhe mujat skan asnje lidhje..koha nuk egziston nese nuk e shfryteson per dicka
    Po ti si nxenesja me e mire e gjenerates duhet t'i dish keto gjera moj goce. Ke degjuar ndonjehere te flitet (rastesisht) per anatomine ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
    Bina, une te kam thurur dhe nje poezi, por me duket se nuk e vure re.

    Ja dhe nje tjeter, Bina, per ty :

    Nje dite, nje cupe e vogel qe e kisha ne shkolle,
    Kish veshur kepuce me taka dhe nje fustan te holle,
    Prane saj ca djem te ligj filluan ta ngacmonin shume
    Ajo qeshte e pafajshme dhe veshtronte nga une.

    M'u dhimbs trendafili i vogel mes gjembave te mprehte
    Tek perpiqej te gjente nje lule te ulej si nje blete.
    Por shpejt ra nata dhe ujqerit ulerine,
    dhe une u rrotullova dhe fjeta ne shpine.


    Te pelqen, Bina ? Eshte per ty, si shoqe te mira qe jemi.

    me te verte me pelqen... edhe un shkruj disa her kur jam vetem...
    faliminderit shume e vlersoj...

  7. #47
    Į Я † ι $ † Maska e Homer
    Anėtarėsuar
    18-12-2008
    Vendndodhja
    Nιρρση
    Postime
    2,287
    Aman lejeni Binen rahat... kjo e shkreta ka ardh me kerku ndihm qe te ndihet ma mir dhe jo kurajo me vra veten ... lol
    D'Oh!

  8. #48
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
    La vita č bella...

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Tipiku
    Anėtarėsuar
    08-08-2005
    Postime
    3,950
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
    Pse nuk ja thu troc mi??

    Me mire e shkurter edhe e shkathet sesa e gjate edhe e ngathet

    Stjerner er dom som lyser i Mųrke

  10. #50
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga Homer Lexo Postimin
    Aman lejeni Binen rahat... kjo e shkreta ka ardh me kerku ndihm qe te ndihet ma mir dhe jo kurajo me vra veten ... lol



    ouuuu e kutpove se kam ardh per ndihme... mbi koke me rane te gjith ne perjashtime te plot dhe apollyonit

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Po ti si nxenesja me e mire e gjenerates duhet t'i dish keto gjera moj goce. Ke degjuar ndonjehere te flitet (rastesisht) per anatomine ?



    po sigurisht anatomia eshte shkence qe merret me formen e qenieve te gajlla dhe zhvillimn e tyre..dhe perfshin te gjith trupin nga skeleti e tutje....


    me ben test tani???

    mendove se skam lexuar ne anatomi per zhvillimin e qenieve njerzore?

  12. #52
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
    As ti vete nuk e beson kete qe thua erush. Ne te vertete ne kete teme nuk e ka ofenduar askush edhe pse goca eshte rrebeluar shume. Te thuash realitetin nuk do te thote te ofendosh, dhe ajo qe eshte nxenesja me e mire e gjenerates siē shprehet se eshte , nuk kerkon ilace per tu zgjatur kur eshte ne moshen 16 vjeēe.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  13. #53
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
    po sigurisht anatomia eshte shkence qe merret me formen e qenieve te gajlla dhe zhvillimn e tyre..dhe perfshin te gjith trupin nga skeleti e tutje....


    me ben test tani???

    mendove se skam lexuar ne anatomi per zhvillimin e qenieve njerzore?
    Deri ne ēfare moshe gjymtyret mund te zgjaten tek femrat ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  14. #54
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Po e gjenerates mbase e ka per klasen e vet, sepse ne krahina te ndryshe shprehesh ndryshe...
    Behu e mire, ti dreqe vogel, se edhe ti je me e mira e gjenerates tek klasa jote, s'ta heq njeri ket
    Bacione!!!
    La vita č bella...

  15. #55
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
    Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
    jam shume e kenaqur me personalitetin tim qe kam krijuar, me mjeshtrin e zotiti qe ka renditur fytyren time te vogel me aq saktesi dhe bukuri... dhe ndihem shume rehat kur jam ne nje rreth me njerz qe me vlersojne...
    por te isha edhe dsia centimetra me e larte qofshin 3-4 centimetra me e gjate nuk do te ishte keq...por sic thaje asnjeri nuk eshte perfect nuk jam as un...

  16. #56
    Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
    Anėtarėsuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Bravo Bina... Keshtu vazhdo, se ti qenke ajke tamam. Gjatesia rregullohet se ka taka
    La vita č bella...

  17. #57
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    me mjeshtrin e zotiti qe ka renditur fytyren time te vogel me aq saktesi dhe bukuri
    Mos ta egzagjerojme tani!

    LOL
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-07-2009
    Postime
    14
    Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
    Deri ne ēfare moshe gjymtyret mund te zgjaten tek femrat ?
    un sic kam lexuar dhe kam njohuri rritja e femijeve nvaret edhe nga prinderit...
    por te femrat puberteti shfaqet nga mosha 9vjecare deri ne moshen 15-16...ateher fillon edhe ndryshimi i pamjes, zhvillimi i trupit fillon cikli menstrual rritja e gjinjeve etj.por te disa njerez mbaron mė heret. Te te tjere rrjedh me ngadale. sepse nuk shfaqet puberteti ne moshen e njejte te te gjith....

  19. #59
    … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anėtarėsuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
    un sic kam lexuar dhe kam njohuri rritja e femijeve nvaret edhe nga prinderit...
    por te femrat puberteti shfaqet nga mosha 9vjecare deri ne moshen 15-16...ateher fillon edhe ndryshimi i pamjes, zhvillimi i trupit fillon cikli menstrual rritja e gjinjeve etj.por te disa njerez mbaron mė heret. Te te tjere rrjedh me ngadale. sepse nuk shfaqet puberteti ne moshen e njejte te te gjith....
    Siē te thash edhe me siper, max qe mund te zgjatesh eshte fare pak cm nqs e sforcon trupin me aktivitet fizik. Nqs ne organizmin tend cikli menstrual eshte i hershem atehere trupi jot eshte zhvilluar aq sa mundet, nqs cikli menstrual te ka filluar kohet e fundit, atehere mund te shpresosh edhe per pak (gje qe e dyshoj shume). Tiparet e tua tani do te theksohen por nuk do te ndryshojne.

    Ti nuk je e semure qe mund te kerkoje ilace per zgjatje koēkash. Edhe sikur te ishe atehere ne moshen 16 vjeēare kjo nuk do ishte e mundur. Besoj se kaq shpjegime mjaftojne. Rendesi ka qe ti te ndihesh mire me veten tende. 2-3 cm me shume apo me pak nuk bejne dallim goce.

    Prsh.
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  20. #60
    http://it.wikipedia.org/wiki/Statura...a_e_la_statura


    Lexo ketu nqs din Italisht ,ke mundesi te rritesh prap ,nqs eshte e vertete qe deshiron kete ,shko tek ndonje mjek per tu vizituar ,mos e merr me te qeshur dhe te marresh mendime nga njerez qe nuk jane te profesionit ,kjo eshte nje gje shume e rendesishme jo vetem nga pikepamja estetike ,por dhe shendetsore (nqs deshiron te behesh nene ).
    Kohe per tu rritur disa cm ke akoma ,por ky proēes behet me i shpejte me sport (per te zgjatur muskujt)si dhe me mjekim.
    Kėshtu ėshtė kur kakarisin pulat ! lol

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •