Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 67
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin


  hahahahahhahahahha o c'me kenaqe moj cupe. Per 16 vjece qenke vertet e trajnuar mire per genjeshtra ti. lol

  Ti nxenese e mire dhe ne shkolle tani? Po, kjo gjenerata jone ata nxenes i quan NGELES.

  Rritu nga trute njehere pastaj shiko trupin.  tregom pse te genjej??cka mund t fitoj un nese te genje ty qe as edhe te njoh???

  tani pse nuk jam e rritur ne trup do te thote se nuk jam edhe me mendje dhe nuk mund te jesha nxense e mire ne shkolle...cfar je tu fol o njeri??  pse jep paragjykim edhe per mendjen kur un tregova se mangesi kam se nuk jam e gjat..ajo nuk don te thote se genjej ose mos jesha nxense e mire...

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  242 falenderime nė 197 postime
  Bina ke quan keshille ti? Ti paske nevoje per ''furca'' lol, dhe jo keshilla.
  Feelings change - memories don't.

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-04-2009
  Postime
  392
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Bina, une te kam thurur dhe nje poezi, por me duket se nuk e vure re.

  Ja dhe nje tjeter, Bina, per ty :

  Nje dite, nje cupe e vogel qe e kisha ne shkolle,
  Kish veshur kepuce me taka dhe nje fustan te holle,
  Prane saj ca djem te ligj filluan ta ngacmonin shume
  Ajo qeshte e pafajshme dhe veshtronte nga une.

  M'u dhimbs trendafili i vogel mes gjembave te mprehte
  Tek perpiqej te gjente nje lule te ulej si nje blete.
  Por shpejt ra nata dhe ujqerit ulerine,
  dhe une u rrotullova dhe fjeta ne shpine.


  Te pelqen, Bina ? Eshte per ty, si shoqe te mira qe jemi.

 4. #44
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  Ec pastaj e hap teme ne forum qe ke ndonje problem!

  Te sulen kta "perfektet pipllat" e forumit te nxjerrin edhe gjera qe ske!

  Ehh.. thuaj.
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 5. #45
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
  jo aspak nuk po genjej....dhe jo nuk jam ne summer school kam plan for the next summer...por kam shkolle edhe gjat ketij pushimi...jam e zgjedhur nga profesoret si nxensja me e mire e gjenerates dhe po jam ne shkolle edhe pse eshte 31 korrik...ditet dhe mujat skan asnje lidhje..koha nuk egziston nese nuk e shfryteson per dicka
  Po ti si nxenesja me e mire e gjenerates duhet t'i dish keto gjera moj goce. Ke degjuar ndonjehere te flitet (rastesisht) per anatomine ?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
  Bina, une te kam thurur dhe nje poezi, por me duket se nuk e vure re.

  Ja dhe nje tjeter, Bina, per ty :

  Nje dite, nje cupe e vogel qe e kisha ne shkolle,
  Kish veshur kepuce me taka dhe nje fustan te holle,
  Prane saj ca djem te ligj filluan ta ngacmonin shume
  Ajo qeshte e pafajshme dhe veshtronte nga une.

  M'u dhimbs trendafili i vogel mes gjembave te mprehte
  Tek perpiqej te gjente nje lule te ulej si nje blete.
  Por shpejt ra nata dhe ujqerit ulerine,
  dhe une u rrotullova dhe fjeta ne shpine.


  Te pelqen, Bina ? Eshte per ty, si shoqe te mira qe jemi.

  me te verte me pelqen... edhe un shkruj disa her kur jam vetem...
  faliminderit shume e vlersoj...

 7. #47
  Į Я † ι $ † Maska e Homer
  Anėtarėsuar
  18-12-2008
  Vendndodhja
  Nιρρση
  Postime
  2,293
  Faleminderit
  17
  8 falenderime nė 8 postime
  Aman lejeni Binen rahat... kjo e shkreta ka ardh me kerku ndihm qe te ndihet ma mir dhe jo kurajo me vra veten ... lol
  D'Oh!

 8. #48
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
  La vita č bella...

 9. #49
  *Viking* Maska e Tipiku
  Anėtarėsuar
  08-08-2005
  Vendndodhja
  Valhalla (from Old Norse Valhöll "hall of the slain"[1]) is a majestic, enormous hall located in Asgard, ruled over by the god Odin.
  Postime
  3,989
  Faleminderit
  1
  8 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
  Pse nuk ja thu troc mi??

  Me mire e shkurter edhe e shkathet sesa e gjate edhe e ngathet
  Liebe ist wie der Wind, kann man nicht berühren, fühlt sich aber
  Stjerner er det,Der lyser i Mųrke

 10. #50
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Homer Lexo Postimin
  Aman lejeni Binen rahat... kjo e shkreta ka ardh me kerku ndihm qe te ndihet ma mir dhe jo kurajo me vra veten ... lol  ouuuu e kutpove se kam ardh per ndihme... mbi koke me rane te gjith ne perjashtime te plot dhe apollyonit

 11. #51
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Po ti si nxenesja me e mire e gjenerates duhet t'i dish keto gjera moj goce. Ke degjuar ndonjehere te flitet (rastesisht) per anatomine ?  po sigurisht anatomia eshte shkence qe merret me formen e qenieve te gajlla dhe zhvillimn e tyre..dhe perfshin te gjith trupin nga skeleti e tutje....


  me ben test tani???

  mendove se skam lexuar ne anatomi per zhvillimin e qenieve njerzore?

 12. #52
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
  As ti vete nuk e beson kete qe thua erush. Ne te vertete ne kete teme nuk e ka ofenduar askush edhe pse goca eshte rrebeluar shume. Te thuash realitetin nuk do te thote te ofendosh, dhe ajo qe eshte nxenesja me e mire e gjenerates siē shprehet se eshte , nuk kerkon ilace per tu zgjatur kur eshte ne moshen 16 vjeēe.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 13. #53
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
  po sigurisht anatomia eshte shkence qe merret me formen e qenieve te gajlla dhe zhvillimn e tyre..dhe perfshin te gjith trupin nga skeleti e tutje....


  me ben test tani???

  mendove se skam lexuar ne anatomi per zhvillimin e qenieve njerzore?
  Deri ne ēfare moshe gjymtyret mund te zgjaten tek femrat ?
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 14. #54
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Po e gjenerates mbase e ka per klasen e vet, sepse ne krahina te ndryshe shprehesh ndryshe...
  Behu e mire, ti dreqe vogel, se edhe ti je me e mira e gjenerates tek klasa jote, s'ta heq njeri ket
  Bacione!!!
  La vita č bella...

 15. #55
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga [era] Lexo Postimin
  Bina nqs je nxenesja me e mire vazhdo keshtu, sepse me shkollen e me zgjuarsine i bie ball ēdo gjeje Mos degjo fort e mos e mbaj mendjen tek ata qe ofendojne apo te shikojne per gjatesine, sepse asnjeri nuk eshte perfekt. Madje ata qe duket te tille jane si ajo fjala "per perjashta lale lule, per perbrenda glas pule". Prandaj perhere duhet te jemi te kenaqur me ate qe kemi, sepse cdo gje qe merret nga ana tjeter jepet
  jam shume e kenaqur me personalitetin tim qe kam krijuar, me mjeshtrin e zotiti qe ka renditur fytyren time te vogel me aq saktesi dhe bukuri... dhe ndihem shume rehat kur jam ne nje rreth me njerz qe me vlersojne...
  por te isha edhe dsia centimetra me e larte qofshin 3-4 centimetra me e gjate nuk do te ishte keq...por sic thaje asnjeri nuk eshte perfect nuk jam as un...

 16. #56
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Bravo Bina... Keshtu vazhdo, se ti qenke ajke tamam. Gjatesia rregullohet se ka taka
  La vita č bella...

 17. #57
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  me mjeshtrin e zotiti qe ka renditur fytyren time te vogel me aq saktesi dhe bukuri
  Mos ta egzagjerojme tani!

  LOL
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 18. #58
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  14
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Deri ne ēfare moshe gjymtyret mund te zgjaten tek femrat ?
  un sic kam lexuar dhe kam njohuri rritja e femijeve nvaret edhe nga prinderit...
  por te femrat puberteti shfaqet nga mosha 9vjecare deri ne moshen 15-16...ateher fillon edhe ndryshimi i pamjes, zhvillimi i trupit fillon cikli menstrual rritja e gjinjeve etj.por te disa njerez mbaron mė heret. Te te tjere rrjedh me ngadale. sepse nuk shfaqet puberteti ne moshen e njejte te te gjith....

 19. #59
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  44 falenderime nė 43 postime
  Citim Postuar mė parė nga Bina55 Lexo Postimin
  un sic kam lexuar dhe kam njohuri rritja e femijeve nvaret edhe nga prinderit...
  por te femrat puberteti shfaqet nga mosha 9vjecare deri ne moshen 15-16...ateher fillon edhe ndryshimi i pamjes, zhvillimi i trupit fillon cikli menstrual rritja e gjinjeve etj.por te disa njerez mbaron mė heret. Te te tjere rrjedh me ngadale. sepse nuk shfaqet puberteti ne moshen e njejte te te gjith....
  Siē te thash edhe me siper, max qe mund te zgjatesh eshte fare pak cm nqs e sforcon trupin me aktivitet fizik. Nqs ne organizmin tend cikli menstrual eshte i hershem atehere trupi jot eshte zhvilluar aq sa mundet, nqs cikli menstrual te ka filluar kohet e fundit, atehere mund te shpresosh edhe per pak (gje qe e dyshoj shume). Tiparet e tua tani do te theksohen por nuk do te ndryshojne.

  Ti nuk je e semure qe mund te kerkoje ilace per zgjatje koēkash. Edhe sikur te ishe atehere ne moshen 16 vjeēare kjo nuk do ishte e mundur. Besoj se kaq shpjegime mjaftojne. Rendesi ka qe ti te ndihesh mire me veten tende. 2-3 cm me shume apo me pak nuk bejne dallim goce.

  Prsh.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e zois1
  Anėtarėsuar
  22-03-2009
  Postime
  159
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  http://it.wikipedia.org/wiki/Statura...a_e_la_statura


  Lexo ketu nqs din Italisht ,ke mundesi te rritesh prap ,nqs eshte e vertete qe deshiron kete ,shko tek ndonje mjek per tu vizituar ,mos e merr me te qeshur dhe te marresh mendime nga njerez qe nuk jane te profesionit ,kjo eshte nje gje shume e rendesishme jo vetem nga pikepamja estetike ,por dhe shendetsore (nqs deshiron te behesh nene ).
  Kohe per tu rritur disa cm ke akoma ,por ky proēes behet me i shpejte me sport (per te zgjatur muskujt)si dhe me mjekim.
  Kėshtu ėshtė kur kakarisin pulat ! lol

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •