Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 82
  1. #1
    automotive Maska e ClaY_MorE
    Anëtarësuar
    16-05-2004
    Vendndodhja
    Deutschland
    Postime
    4,456

    Çfarë nuk i duhet thënë asnjëherë dikujt në takimin e parë?

    Fjalët e tepërta janë fukarallëk thotë populli ynë e ndonjëherë këto fjalë të prishin punë....


    Nuk po zgjatem shumë pasi pyetjen e kam bërë edhe tek titulli i temës ndaj do kërkoja të ndaja mendimet me ju.


    Çfarë nuk duhet thënë në takimin e parë?


    Diskutim të këndshëm në vazhdim.
    Jeta ime, mban emrin e saj..

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-07-2009
    Postime
    391
    Citim Postuar më parë nga ClaY_MorE Lexo Postimin


    Çfarë nuk duhet thënë në takimin e parë?
    Nuk duhet lavderuar aspak ex...madje te shahet sa te jete e mundur,dhe komplimenta me thase vajzes qe takon per here te pare.


    femrat bejne gjithmone nje gabim trashanik,ne momente nervozizmi lavderojne ex-in,ky eshte gabim fatal,nje femre te tille nuk ja vlen tja varesh me.
    meshkujt jane me dinake,nuk lavderojne kurre ish te dashurat.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga siegfried Lexo Postimin
    Nuk duhet lavderuar aspak ex...madje te shahet sa te jete e mundur,dhe komplimenta me thase vajzes qe takon per here te pare.


    femrat bejne gjithmone nje gabim trashanik,ne momente nervozizmi lavderojne ex-in,ky eshte gabim fatal,nje femre te tille nuk ja vlen tja varesh me.
    meshkujt jane me dinake,nuk lavderojne kurre ish te dashurat.
    pse mendon qe femrat lavderojn ish-in e tyre lol, nese ka qen nje "ex" cfare eshte per tu lavderuar anyways?
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    27-07-2009
    Postime
    391
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    pse mendon qe femrat lavderojn ish-in e tyre lol, nese ka qen nje "ex" cfare eshte per tu lavderuar anyways?
    Jo te gjitha lol,femrat budallaqe e lavderojne dhe me beso ka shume nga kto.

  5. #5
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    sduhet te tregosh qe je kernac ... meshkujve te tille sja var kush ..

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga siegfried Lexo Postimin
    Jo te gjitha lol,femrat budallaqe e lavderojne dhe me beso ka shume nga kto.


    me duket pak si e cuditshme

    nejse qe ti permbahem temes
    hmmm nuk duhet te keni momente qe te dy mos te flisni ose nese parneria nuk po flet mos prit sa te flasi, thuaj dicka, to break the awkward silence (me kujtohet nje clip qe pash ne televizor me ana nicole smith dating lol)
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #7
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anëtarësuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Une mendoj qe ne takimin e pare kurr nuk duhet thene A ME PRANON PER TE DASHURIN TEND, apo A PRANON TE AMRTOHESH ME MUA, hahahahhahahha, do te ishin fjali pa pike kripe, HAHAHAHAHHAHA !!!
    Askush nuk ta bën atë që ta bën vetvetja !!

  8. #8
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga Enii Lexo Postimin
    sduhet te tregosh qe je kernac ... meshkujve te tille sja var kush ..
    Mendim i shkelqyer:-)

    Nuk eshte se leket duhen bere rrush e kumlla, por edhe nje njeri qe mendon vetem per lekun, kur thot xhuxhumaku nuk ruan as byrekun

    Gjithsesi ne takimin e pare nuk duhet thene vetem te dua, por duhen gjetur argumente te ndryshme edhe se pa u larguar shume nga tema e dashurise

    Ne fund te fundit s'ka shume llafe, sepse gjithcka varet sa e do e sa te do goca/cuni:-)
    La vita è bella...

  9. #9
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Ne takimin e pare nuk bene ta lavderosh vetveten ... ne fakt nuk bene kurre ta lavderosh veten.

  10. #10
    In GoD We TrUsT !!! Maska e SaS
    Anëtarësuar
    28-11-2005
    Postime
    2,792
    ne takimin e pare nuk duhet te thuash 'te hongsha gjoksin' !!! largohet me frike ajo qe ke perballe dhe mendon se ka te bej me nje kanibal !!!
    YoUr DrEaM Is YoUr DeStInY...

  11. #11
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Ne takimin e pare sduhet ti thuash absolutisht dicka qe ti e ke menduar me pare edhe ke prit tja thoje, sepse duket si ato planet kur thurnim ne gjimnaz "Propozimi ne leter" ai me i afti shkruante nje leter edhe i dashuruari e mesonte permendesh e pastaj ja thonte vajzes qe kishte qejf. lol

    Jini spontan, cdo gje behet ne moment, sikur edhe te thuash dicka gabim, njerez jemi tek e fundit, nese ajo vajze te ka qejf, do te pranoje per ate qe je, jo per "perfektin qe sje" !
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e altruisti_ek84
    Anëtarësuar
    18-07-2007
    Vendndodhja
    Prizren
    Postime
    1,151
    Jan shum gjera qe nuk duhet te thuhen ne takimin e par, duhet te jesh shum i matur dhe te perdoresh fjal te zgjedhura ne takimin e par...
    _____________________________________
    ™I mencur eshte ai, i cili kujton vdekjen e tij..!

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Uarda-1
    Anëtarësuar
    09-06-2008
    Postime
    896
    vdeksh ishalla ahaha jo se bej shaka ne takimin e pare mendoj se duhet te jesh sa me shume vetvetja dhe mos mundohesh te flasesh fjale qe nuk te perkasin.... se jo per gje po tregon budallallik dhe del krejt fallco
    Zoti është pranë gjithë atyre që kërkojnë, pranë gjithë atyre që e kërkojnë në të vërtetë.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    gjithmon duhet te jesh vetvetja ,ti thuash gjerat sa me thjesht pa lavderime , e qmoj njeriun qe thot e ben vetem ate qe ndjen ,dhe i pelqen.

  15. #15
    Citim Postuar më parë nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    me duket pak si e cuditshme

    nejse qe ti permbahem temes
    hmmm nuk duhet te keni momente qe te dy mos te flisni ose nese parneria nuk po flet mos prit sa te flasi, thuaj dicka, to break the awkward silence (me kujtohet nje clip qe pash ne televizor me ana nicole smith dating lol)
    Rexhi,

    Po arriti ai moment of silence qe asnje nga te dy s'ka ca te thote, me mire kerko faturen dhe ik.

    Po pritet qe te kete rregulla per kete pune, me mire mos dilni fare se po genjeni veten. Shko dhe thuaj ca te duash dhe ji vetvetja. Nqs atij nuk i pelqen, oh well, too freaken bad.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar më parë nga INFINITY© Lexo Postimin
    Rexhi,

    Po arriti ai moment of silence qe asnje nga te dy s'ka ca te thote, me mire kerko faturen dhe ik.

    Po pritet qe te kete rregulla per kete pune, me mire mos dilni fare se po genjeni veten. Shko dhe thuaj ca te duash dhe ji vetvetja. Nqs atij nuk i pelqen, oh well, too freaken bad.
    loll thats mean hihi... sme ka ndodhur per vete, por pash nje serial te ana nicole smith, qe po shkonte ne nje apuntament...dhe te dy po rrinin te heshtur, kam qeshur me lot per mendimin tim nese nuk ndihesh comfortable apo nervoze me dike, me mire mos te shkosh ne takim fare

    oh dhe kjo mund te jete pak si jashte teme por kurre mos i jepni nje vajze numrin e telefonit tuaj t'iu marri per nje takim te pare...shumica nuk do ju marrin ne telefon, i takon djali't te telefonoj ...ne universitet nje dial qe ishte shume studioz, tani eshte ne shkolle per mjeksi, ishte presidenti i nje organizate per honor biologji (qe beja pjes edhe une), ishte simpatik, por priste qe femrat ti benin komplimente apo ti qepeshin nga mbrapa, dhe disa e benin kete gje...nejse me tha njehere kur po flisnim, "duhet te dalim nje nga keto dite", dhe me dha numrin e tij te telefonit, ne vend te me kerkoj numrin tim...that was a no no ose duhet te ishte tactful si burri im, me morri celularin, vuri numrin e tij, dhe e beri save numrin tim ne telefonin e tij lol, e keshtu... a man has to take charge lol
    Ndryshuar për herë të fundit nga *~Rexhina~* : 07-08-2009 më 16:25
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #17
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga siegfried Lexo Postimin
    Nuk duhet lavderuar aspak ex...madje te shahet sa te jete e mundur,dhe komplimenta me thase vajzes qe takon per here te pare.


    femrat bejne gjithmone nje gabim trashanik,ne momente nervozizmi lavderojne ex-in,ky eshte gabim fatal,nje femre te tille nuk ja vlen tja varesh me.
    meshkujt jane me dinake,nuk lavderojne kurre ish te dashurat.
    Dhe ti po ben gabim tani qe po e permend qe me postin e pare. Lol

    Ato qe permende ti asnjehere nuk thuhen ne takimin e pare, andej nga takimi ..... kur t'jesh martuar.

  18. #18
    God Bless You Maska e _Mersin_
    Anëtarësuar
    21-05-2008
    Vendndodhja
    ne nota humori
    Postime
    2,593
    Cfare do pish?
    "Shoku Mjekesise"

  19. #19
    Perjashtuar Maska e Zëu_s
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Cfare do pish?
    ne takimin e pare, femra nuk bene ta pyes mashkullin "me pi çka po don" se mund te ndodh ndonje keqkuptim ...

    po ashtu keqkuptime mund te ndodhin nese ne perfundim te takimit mashkulli i thot femres "mu que, se u ba vone" ...


  20. #20
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540
    hem ne takimin e pare
    nqf se nuk te pelqen meri jeje te shkosh ne banje paguaj billen me nje bakshish te mire dhe largoju kurre nuk ka per te te haruar

    nqf se te pelqen dhe do te flesh me te bej sikur e degjon lere te llafose vetem thuaj waw po po
    femrat njesoj jane llapa llapa kane qef
    po ben mire mos e degjosh se nuk ka ilace ne bote te ta pushojne dhimbjen e kokes

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •