Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime

  Arrow Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Bukuria nė shkėlqim tė flokėve
  Flokėt janė njė pjesė shumė e rėndėsishme e pamjes sė jashtme. Prandaj dhe kujdesi pėr to duhet tė jetė shumė i madh.

  Si ēdo gjė tjetėr, edhe floku ka nevojė pėr ujė. Sa mė e thatė tė jetė njė fije floku, aq mė kollaj kėputet ajo. Floku ka vetinė ta thithė vetė lagėshtirėn qė i nevojitet nga atmosfera. Numri i flokėve nė kokė lėkundet nga 120.000-500.000. Ato ndodhen me shumicė nė pjesėn e prapme tė kokės dhe me pakicė nė pjesėt e tjera. Gjatėsia e flokut rritet normalisht 12-15 cm nė vit, pra 1-1.5 cm nė muaj. Rėnia normale e flokut duhet tė jetė 100-200 fije nė ditė.

  LLOJET E FLOKUT

  Flokėt gri janė zakonisht tė fortė dhe tė shndritshėm. Bėrja e permanentit nė to ėshtė e vėshtirė. Pėr kėtė arsye pėrdorim formulėn pėr flokė tė shėndetshėm.

  Floku i dendur. Kujdes! Nuk duhet tė ngatėrrojmė flokun e dendur me flokun e trashė. Mund tė kemi flokė tė dendur dhe tė hollė, tė trashė dhe tė rrallė. Flokėt e dendur janė zakonisht flokė tė shėndetshėm.

  Flokėt e shkurtėr dhe tė gjatė. Gjatėsia e flokut nė permanent ka rėndėsi pėr pėrmasat dhe mėnyrėn si do tė kapen. Gjatėsia e pėrshtatshme e flokut pėr permanent ėshtė nga 6-15 cm.

  Flokėt porozė dhe flokėt jo porozė. Flokėt porozė janė zakonisht tė thatė, tė shkatėrruar nga dekolorimet, nga lyerjet ose nga dielli. Thithin shpejt lagėshtirėn e permanentit dhe bėhen shpejt me bukle. Kanė nevojė pėr permanent.

  Krejt ndryshe, flokėt jo porozė janė zakonisht me yndyrė. Shumė thjesht mund tė pėrcaktoni nėse floku ėshtė poroz ose jo. Kaloni gishtin tuaj nė gjatėsinė e njė fije floku tė tendosur dhe nėse gishti pengohet dhe floku mblidhet atėherė floku ėshtė poroz dhe delikat.

  Flokėt e hollė. Zakonisht, flokėt e hollė janė tė lehta nė kapje pėr permanent dhe kanė nevojė pėr solucion pėr flokė natyralė delikatė. Por kujdes, disa flokė tė hollė janė tė vėshtirė pėr t’u bėrė permanent. Janė ata qė nuk kanė nerv fare dhe qė nuk e mbajnė krehjen. Nė kėta flokė pėrdoret formula pėr flokė tė shėndetshėm.

  Kujdes!

  Rritja e shėndetshme e flokėve tanė lidhet mjaft me dietėn. Njė faktor qė ndikon nė rėnien e flokėve ėshtė edhe mungesa e hekurit e sidomos vitamina. Ajo bėn qė sasia e hekurit nė gjak tė jetė e ulėt, kjo shkaktohet nga dieta e varfėr me mish, vezė dhe drithėra. Frutat e freskėta dhe perimet gjithashtu janė tė nevojshme, sidomos ato qė mbajnė vitamina C, e cila ndihmon trupin qė tė tretė ushqimin e marrė nga vitaminat.

  Pritini flokėt!

  Mos kini frikė nga gėrshėra, pasi prerja e flokėve e sidomos majave tė dėmtuara, ndihmon qė flokėt tuaj tė duken mė tė bukur dhe tė shėndetshėm.

  Ēfarė i dėmton flokėt tuaj?

  Edhe pse lėkura e kokės sonė ėshtė e mbrojtur nga flokėt, ajo mund tė dėmtohet nga maskat apo bojėrat e aplikuara nė mungesė njohjeje apo nė sasi tė tepruar. Shpesh ndodh qė lėkura tė jetė alergjike ndaj bojės, shampos apo kremrave, prandaj ajo nuk duhet aplikuar direkt e nė kokė, por mė parė, nė njė sipėrfaqe tė vogėl lėkure me dorė. Sigurisht edhe me sasinė duhet tė kemi kujdes. Edhe shampoja e tepėrt dėmton flokun. Nuk duhet aplikuar mė shumė se njė lugė gjelle shampon. Larja e parė bėn qė yndyrat, papastėrtitė dhe kimikatet tė pastrohen nga flokėt, ndėrsa larja e dytė bėn qė efekti kuron shampon tė veprojė.

  MASKA NATYRALE PĖR FLOKĖ

  “Vezė dhe qumėsht”
  Pėrzieni dy vezė me gjysmė gote qumėsht. Aplikojeni nė flokė dhe lėreni tė veprojė pėr 10 minuta. Shpėlajeni kokėn dhe do tė vėreni qė shkėlqimi i flokėve tuaj do tė shtohet.

  “Koktej pėr flokėt”
  Nė njė shishe bozė hidhni pak nga shampoja qė pėrdorni rregullisht, bashkojini kėsaj njė lugė vodka. Lajini njė herė nė javė flokėt me kėtė dhe do tė shihni si flokėt tuaj do tė jenė mė pak tė dėmtuar, do tė bėhen mė tė shėndetshėm dhe mė tė shkėlqyeshėm.

  “Pėr flokė tė yndyrshėm”
  Pudra. Njė pjesė e mirė e tyre janė tė parfumosur dhe me aromė tė mirė. Vendoseni pak tek rrėnjėt e flokėve para se tė flini. Nėse floku juaj ėshtė shumė i yndyrshėm, aplikoni shumė pudėr pėr rreth 15 minuta. Mė pas lajini flokėt, por kujdes me balsamin dhe kremrat, pasi i bėn flokėt tė yndyrshėm.  “Flokė tė shndritshėm nė maksimum”
  Pėr biondet: Shtoni njė filxhan kafeje lėng limoni nė ujin qė bėni shpėlarjen. Pėr brunet: Shtoni njė filxhan kafeje uthull nė ujin qė bėni shpėlarjen.

 2. #2
  Pasioni pėr shkencėn Maska e Erlebnisse
  Anėtarėsuar
  06-12-2007
  Postime
  3,471
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga riduana Lexo Postimin
  MASKA NATYRALE PĖR FLOKĖ

  “Vezė dhe qumėsht”
  Pėrzieni dy vezė me gjysmė gote qumėsht. Aplikojeni nė flokė dhe lėreni tė veprojė pėr 10 minuta. Shpėlajeni kokėn dhe do tė vėreni qė shkėlqimi i flokėve tuaj do tė shtohet.

  “Koktej pėr flokėt”
  Nė njė shishe bozė hidhni pak nga shampoja qė pėrdorni rregullisht, bashkojini kėsaj njė lugė vodka. Lajini njė herė nė javė flokėt me kėtė dhe do tė shihni si flokėt tuaj do tė jenė mė pak tė dėmtuar, do tė bėhen mė tė shėndetshėm dhe mė tė shkėlqyeshėm.

  “Pėr flokė tė yndyrshėm”
  Pudra. Njė pjesė e mirė e tyre janė tė parfumosur dhe me aromė tė mirė. Vendoseni pak tek rrėnjėt e flokėve para se tė flini. Nėse floku juaj ėshtė shumė i yndyrshėm, aplikoni shumė pudėr pėr rreth 15 minuta. Mė pas lajini flokėt, por kujdes me balsamin dhe kremrat, pasi i bėn flokėt tė yndyrshėm.

  “Flokė tė shndritshėm nė maksimum”
  Pėr biondet: Shtoni njė filxhan kafeje lėng limoni nė ujin qė bėni shpėlarjen. Pėr brunet: Shtoni njė filxhan kafeje uthull nė ujin qė bėni shpėlarjen.
  Shyqyr zotit s'kam pas ndonjehere probleme me floket se ndryshe kam hall se do i beja si sallate ruse me te gjitha maskat shtepiake
  La vita č bella...

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime
  hahahaa ..........

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  keni kujdes me vodka,sdo kisha then,sepse po i dehni floket e tani ju ikin naj ka
  Jetė e rėndė.......!!!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  dua te gjej nje produkt te mire per floket, pshm ato qe i rrin floket kaq shiny dhe te buta...zakonisht ato 'sprays" qe blen per ti bere floket "shiny" ti bejn floket te ngjitura dhe humbin butesin...dont like them :/
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 6. #6
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  schwarzkopf dhe redken products perdor une dhe jam e kenaqur . me perpara beja gabim sepse i bleja produktet e flokeve ne drugmart por tani vetem ne beauty salons sepse ata te rekomandojne produkte profesionale qe jan te mira per floket ..

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime
  eshte e thjeshte si model dhe del shume bukur

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime

  Stilime flokesh te perditeshme

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime
  Prodhimet shtėpie pėr flokė tė thatė

  Flokėt e thatė mė sė shpeshti janė tė hollė, tė thyeshėm, me maja qė ēahen dhe tė dėmtuar. Prandaj, duhet qė t’u kompensohet yndyra dhe lagėshtia. Pėrveē preparateve tė shtrenjta, tė gatshme, prodhime shumė tė dobishme mund tė pėrgatiten edhe nė shtėpi.

  Shamponi i butė
  Nė njė filxhan me qumėsht joyndyror, tundet njė ve. Kur tė bėhet shkumė, qitet nė rrėnjė tė kafkės. Lihet 5 minuta, e pastaj shpėlahen mirė flokėt. Kėtė shampon e pėrdorni dy herė nė javė.

  Regjeneratori me proteina
  Merret 1 lugė vaj ricini, 1 lugė glicerinė, 1 lugė uthull molle dhe 1 lugė shampon tė butė bimor. Me tė lyhen rrėnjėt e flokėve, lihet 20 minuta. Shpėlahen me ujė.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga riduana : 01-10-2011 mė 06:14

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime

  Nqs keni nje piaster Roventa si kjo behen shume me kollaj

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Shijak
  Postime
  850
  Faleminderit
  13
  5 falenderime nė 5 postime

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  dua te gjej nje produkt te mire per floket, pshm ato qe i rrin floket kaq shiny dhe te buta...zakonisht ato 'sprays" qe blen per ti bere floket "shiny" ti bejn floket te ngjitura dhe humbin butesin...dont like them :/

  schwarzkopf oil miracle
  Shko ne nje parukeri edhe blije do me kujtosh
  duhet te vesh shume pak edhe kurre afer renjes te flokut
  jep ndricim edhe i kujdes floket eshte pak i shtjenjte po ja vlen sepse kalon shume kohe....

 13. #13
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Aty ku te sjellin te gjitha rruget ...
  Postime
  3,532
  Faleminderit
  186
  152 falenderime nė 95 postime
  Uaaa sa kam kerkuar nje teme te tille!!! Urime per temen Riduana...

  Me duhet edhe mua nje produkt i tille per floket , Flm per rekomandimin HELEN
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Avrima ne youtube ka cdo lloj video vetem shkruaj cfare te intereson
  edhe pse nuk e di mirre gjuhen angleze per te cuditur gjej cdo gje
  ps une dockat edhe kembet i kam mesuar qe atje ti rregulloj
  po njerezit nuk i tregojne keto se i quajne sekrete qe nuk duhet ti tregojne te tjereve mendime femrash
  me kohe mendoja ta hap nje teme te tille po thashe mbase nuk i intereson njeriu edhe prandaj e anullova
  disa video
  ps teknike e re per thonjte

  zbukurim


 15. #15
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  dua te gjej nje produkt te mire per floket, pshm ato qe i rrin floket kaq shiny dhe te buta...zakonisht ato 'sprays" qe blen per ti bere floket "shiny" ti bejn floket te ngjitura dhe humbin butesin...dont like them :/
  cristalli liquidi semi di lino, si kjo ne foto... kane arome te mire dhe jane te shendetshem per floket...

  Emri: cristali_liquidy.JPG

Shikime: 10902

Madhėsia: 25.4 KB

 16. #16
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  35
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  dua te gjej nje produkt te mire per floket, pshm ato qe i rrin floket kaq shiny dhe te buta...zakonisht ato 'sprays" qe blen per ti bere floket "shiny" ti bejn floket te ngjitura dhe humbin butesin...dont like them :/
  Silicone based product nga CHi ti ben floket shume shiny edhe te bute. Vjen me aroma te ndryshme i love the bubble gum one!
  I LOVE GOD

  j&g

 17. #17
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime nė 202 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  Silicone based product nga CHi ti ben floket shume shiny edhe te bute. Vjen me aroma te ndryshme i love the bubble gum one!
  por silikoni nuk ben dhe aq mire ama...

 18. #18
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  35
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  por silikoni nuk ben dhe aq mire ama...
  Po ta perdoresh me raste nuk eshte i keq. Pasi i than edhe drejton floket ta perdoresh ti ben floket shume shume te shndritshem edhe teper te bute.
  I LOVE GOD

  j&g

 19. #19
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,497
  Faleminderit
  312
  501 falenderime nė 423 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Meqe eshte teme per floket kjo si i behet per yndyren po nuk i lava floket perdit me behet koka me yndyre.
  Per momentin e laje flokun 1 dite po nje jo dhe ate dite qe se laj qe normalisht eshte bere me yndyr perdor dry Shampoo. Floket i kam natyral asnjeher si kam lyer e i kam me onde te medha por shume te holla dhe yndyren nuk di si ta shmang
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 20. #20
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,497
  Faleminderit
  312
  501 falenderime nė 423 postime

  Pėr: Keshilla dhe kuriozite per floket tuaj

  Emri: snake.jpg

Shikime: 4615

Madhėsia: 37.2 KB goca kam blere kete vajin e gjarprit thonin qe eshte i mire e ndihmon ne rritjen e flokeve ...
  Eshte hera e dyte qe e aplikoj edhe woooow mi ka bere floket si baby hair like it...
  e ka perdorur ndonjera se mua sinqerisht po me pelqeka.
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 21. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Busy Girl pėr postimin:

  2043 (13-12-2014)

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •