Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  devi_666 Maska e devi_666
  Anėtarėsuar
  05-04-2009
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Cfare studiohet ne shkolla per informatiken?

  Pershendetje te gjitheve st. te informatikes. Kam ndermend te vazhdoj studimet per informatike por do te doja pak info per degen.si psh. cfare lende zhvillohen, info mbi programin e studimit dhe ne mbarimin e tre viteve nqs kerkon te besh master cfare specializimesh ofrohen. sa eshte shkalla e veshtiresise per kete dege? Pres pergjigjet tuaja.Faleminderit
  Nothing iS impOssible

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Je i mire ne matematik apo jo? Pyetja e pare qe duhet ti besh vetes.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-07-2009
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  29
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  devi mendoj se e gjeta nje ndihme te vogel per ty :
  shiko ne faqen http://test.rrota.net/up/?cid=1,171,20 dhe besoj se do te gjesh ate qe te duhet
  shperesoj se te kryen punė
  ps. kjo vlen vetem nese e ke fjalen per universitetin e prishtines

 4. #4
  devi_666 Maska e devi_666
  Anėtarėsuar
  05-04-2009
  Postime
  47
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hot Ice Lexo Postimin
  devi mendoj se e gjeta nje ndihme te vogel per ty :
  shiko ne faqen http://test.rrota.net/up/?cid=1,171,20 dhe besoj se do te gjesh ate qe te duhet
  shperesoj se te kryen punė
  ps. kjo vlen vetem nese e ke fjalen per universitetin e prishtines
  Citim Postuar mė parė nga P@R4nOi@C_LorD Lexo Postimin
  Je i mire ne matematik apo jo? Pyetja e pare qe duhet ti besh vetes.
  ne fakt e kam fjalen per universitetin e tiranes,gjithsesi flm. Per sa i perket pyetjes a jam i mire ne math do te thoja mesatar por besoj se me pak pune arihet apo jo? Respekte
  Nothing iS impOssible

 5. #5
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  ne trurin tim te cmendur
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ti do informatike apo inxhinieri informatike? sepse jane te dyja te ndryshme dhe te bukura :PP

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Evil-Queen Lexo Postimin
  ti do informatike apo inxhinieri informatike? sepse jane te dyja te ndryshme dhe te bukura :PP
  Po ti ēfarė ke mbaruar qė shikoke kaq ndryshime!

 7. #7
  Muslim4ever Maska e bl3nd
  Anėtarėsuar
  14-06-2009
  Vendndodhja
  Ne vendin ku gjithmone ka pas tradhtara
  Postime
  356
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Hot Ice Lexo Postimin
  devi mendoj se e gjeta nje ndihme te vogel per ty :
  shiko ne faqen http://test.rrota.net/up/?cid=1,171,20 dhe besoj se do te gjesh ate qe te duhet
  shperesoj se te kryen punė
  ps. kjo vlen vetem nese e ke fjalen per universitetin e prishtines
  http://test.rrota.net/up/?cid=1,171,20
  kjo esht vetem nje testim nga ana e Rrota.net
  dmth esht duke e pergatitur nje webfaqe per UP

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2006
  Vendndodhja
  n'burge/
  Postime
  21
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  blendi shiko edhe ketu www.seeu.edu.mk po une te kisha propozuar nese ke mundsi dikund jasht ballkanit te studjosh suksese.

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  18-08-2009
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  per mua duhet te kesh durim e te rrish mbi pc,
  nese te pelqen kjo gje shko per te.

 10. #10
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  ne trurin tim te cmendur
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  Po ti ēfarė ke mbaruar qė shikoke kaq ndryshime!
  un vazhdoj akoma shkollen skam mbaruar ende, po kontaktet e ndryshme me kane bere te kuptoj qe ka mjaft ndryshime

 11. #11
  [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
  Anėtarėsuar
  28-01-2003
  Vendndodhja
  New York City Haven on Earth
  Mosha
  38
  Postime
  2,760
  Faleminderit
  8
  10 falenderime nė 10 postime
  Inxhinjeria informatike eshte pjese e informatikes pra informatika e permbledh inxhinjerine informatike ska ndonje ndryshim midis njera tjetres me sa mbaj mend une dega e informatikes ne fakultetin e shkencave te natyres nje dege informatike kishte !
  Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
  N. H. Schwarzkopf

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Evil-Queen Lexo Postimin
  un vazhdoj akoma shkollen skam mbaruar ende, po kontaktet e ndryshme me kane bere te kuptoj qe ka mjaft ndryshime
  Ndryshimi i vetėm ėshtė jo ush po gomar. Nuk ka ndryshim thjesht titulli, se po thuajė tė gjitha lėndėt janė. Dhe inxhinieri dhe informatik nuk ka, po inxhinieri informatike dhe matematike, dhe inxhinieri informatike. Ky ėshtė ndryshimi kėtu tek ne me kartėn e Bolonjės. Jo kanė futur teknologji informacioni, telekomunikacioni, mekatronik etj.

 13. #13
  i/e larguar
  Anėtarėsuar
  03-01-2008
  Vendndodhja
  ne trurin tim te cmendur
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  Ndryshimi i vetėm ėshtė jo ush po gomar. Nuk ka ndryshim thjesht titulli, se po thuajė tė gjitha lėndėt janė. Dhe inxhinieri dhe informatik nuk ka, po inxhinieri informatike dhe matematike, dhe inxhinieri informatike. Ky ėshtė ndryshimi kėtu tek ne me kartėn e Bolonjės. Jo kanė futur teknologji informacioni, telekomunikacioni, mekatronik etj.
  akido une nuk e di se cfare ke mbaruar ose vazhdon ti konkretisht por une jam per inxhinieri informatike dhe ta thashe qe mund ta konfirmoj me fakte ndryshimin ndermjet informatikes dhe inxhinierise. kjo e fundit te dyja shtyllat (hardware dhe software) i studion fort (me aq sa mund te perdoret nje term i tille per universitetet shqiptare), ne ndryshim mga informatika e cila i jep perparesi pothuajse vetem software-it. pastaj te mos harrojme qe gjithcka varet nga vete personi!!!

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga Aikido Lexo Postimin
  Ndryshimi i vetėm ėshtė jo ush po gomar. Nuk ka ndryshim thjesht titulli, se po thuajė tė gjitha lėndėt janė. Dhe inxhinieri dhe informatik nuk ka, po inxhinieri informatike dhe matematike, dhe inxhinieri informatike. Ky ėshtė ndryshimi kėtu tek ne me kartėn e Bolonjės. Jo kanė futur teknologji informacioni, telekomunikacioni, mekatronik etj.
  Nuk e di ne shqiperi por ne itali Inxhineria Informatike nga Informatika kane goxha ndryshim. Nuk ndryshon vetem emri.

  Sa per hapesin e temes,
  nese nuk e njeh informatiken, nese nuk e ke pasion, atehere mos e vazhdo kot.

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  09-10-2008
  Vendndodhja
  Ōsensei
  Postime
  1,118
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Evil-Queen Lexo Postimin
  akido une nuk e di se cfare ke mbaruar ose vazhdon ti konkretisht por une jam per inxhinieri informatike dhe ta thashe qe mund ta konfirmoj me fakte ndryshimin ndermjet informatikes dhe inxhinierise. kjo e fundit te dyja shtyllat (hardware dhe software) i studion fort (me aq sa mund te perdoret nje term i tille per universitetet shqiptare), ne ndryshim mga informatika e cila i jep perparesi pothuajse vetem software-it. pastaj te mos harrojme qe gjithcka varet nga vete personi!!!
  Vajzė e dashur, unė kam mbaruar 18.000 km larg Shqipėris nė njė vend qė ka shum shekujė qė sundon nė zhvillimin e Teknologjis. FSHN mesa lexova programin nuk ka bėrė akoma ndarje Informatik - Inxhinieri Informatike. Po e ka Informatik dhe Inxhinieri Informatike dhe Matematike, ku +2 vendos vazhdimin Specialist Matematike apo Informatike. Ka tek UT - Elektronika, Teknologji Informacioni, Telekomunikacioni, Elektromekanik, Elektronik, Elektretike.

  Tani mos vall ėshtė hapur ndonjė Universitet shtetėror i ri nė Shqipėri qė ka posaēėrisht Inxhinieri Informatike?

  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Nuk e di ne shqiperi por ne itali Inxhineria Informatike nga Informatika kane goxha ndryshim. Nuk ndryshon vetem emri.

  Sa per hapesin e temes,
  nese nuk e njeh informatiken, nese nuk e ke pasion, atehere mos e vazhdo kot.
  Nė Itali e di qė ka shum ndryshime. Po flas pėr Shqipėrin qė akoma nuk i ka dhėn definicionin e duhur dy termave tė pėrdorura.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2013
  Postime
  10
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Cfare studiohet ne shkolla per informatiken?

  qe do?? kot prz,,, me mire per inxhinieri iformatike,,,,,,, vajza e axhes u zhgenjy shume nga zgjedhja

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •