Close
Faqja 5 prej 15 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 286
  1. #81
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga eldonel Lexo Postimin
    Edhe nese i kane vdekur s qenka kujdesur kerkush per kete njeri te gjore qe nuk din asnje fije kulture dhe respekt ,duke mos pasur kujdes as si shprehet para nje vajze ose ne nje vend ku e shohin budallakin e tij te gjithe .
    Ti i nderuar keto gjera shko thuaja anetreve te familjes tane atyre qe te kane mesuar thuaja keto gjera mos e keqperdor virtualitetin e te thuash gjera ne saje te asaj qe nuk te njeh kush .
    Po nese je keshtu edhe ne jeten reale po te them se se paske larg .
    Ajt theje qafen
    Ajo nuk eshte femer por eshte njeri nga ju me nickname femrash, por edhe po te ishte femer, me llojin e juaj nuk prish pune edhe te sillemi keq, se ju ndryshe nuk merni vesh.

    Dhe more qen i biri qenit, une pur q'ata qe jemi n'virtualitet po e qaj kryte me turli lope si ty, se me pas kane n'realitet une ty moti ti kisha tharb hunt shpulle.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 27-06-2009 mė 17:57

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    21-06-2009
    Postime
    92
    Citim Postuar mė parė nga Buddy Lexo Postimin
    hej debil,ky nuk esht forum arab,as moderatoret nuk jane arabe,por jane Shqiptare
    E di qe jane Shqiptare dhe me gezon ky fakt.por nje gezim me te madh e kam per kete forum qe nuk jane race e prisht sikur ti.
    Me te thane ty Shkja nuk ben sepse shkau ka identitet,me te thane ty jevg nuk ben sepse edhe ata kane identitet, me te thane Grek nuk ban sepse ata kane identitet,me te thane Rus nuk ben sepse edhe ata kane identitet.
    Por pergjigjja adekuate per ty eshte: ti je Gjen Mongoloid.

    Faik Konica: Sikur t'mos ishte feja Islame ne(shqiptart) do te ishim me shume,por KURR Shqiptar mė.

  3. #83
    Interisti Maska e beratii
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    107
    Ju kisha lut moderatorve qe ta mbyllin ket tem sepse po ka shum ofendime

    Kur e kom hap temen nuk kom mendu se do tket ksi sharjesh e fyrjesh
    po kom mendu qe do te perkrahet edhe nga muslimanet edhe nga katoliket pasiqe kom mendu qe esht nte miren e tgjithve

    Ju kerkoj falje qe ju ka shqetsu kaq shum kjo tem
    Dont steal, the government hates competition

  4. #84
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga beratii Lexo Postimin
    Ju kisha lut moderatorve qe ta mbyllin ket tem sepse po ka shum ofendime

    Kur e kom hap temen nuk kom mendu se do tket ksi sharjesh e fyrjesh
    po kom mendu qe do te perkrahet edhe nga muslimanet edhe nga katoliket pasiqe kom mendu qe esht nte miren e tgjithve

    Ju kerkoj falje qe ju ka shqetsu kaq shum kjo tem
    Per ty qenka diēka e mire te ju mesosh femije perralla jahudo-arabe, dhe ti ndashe neper shkolla femijet Shqiptare ne kristian dhe ne musliman qe nga femijeria, e mire po duket ty kjo.

    Pikerisht keso ndarjesh te Shqiptarve kerkojne fqinjet tone qe rrine gati me pantollone te kembet.

  5. #85
    Interisti Maska e beratii
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Vendndodhja
    prishtine
    Postime
    107
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
    Per ty qenka diēka e mire te ju mesosh femije perralla jahudo-arabe, dhe ti ndashe neper shkolla femijet Shqiptare ne kristian dhe ne musliman qe nga femijeria, e mire po duket ty kjo.

    Pikerisht keso ndarjesh te Shqiptarve kerkojne fqinjet tone qe rrine gati me pantollone te kembet.
    fqinjet qe po i permend e kan edukaten fetar si lend

    gjitha vendet e europes e kan si lend , a mos po i perqan
    Dont steal, the government hates competition

  6. #86
    Pro diturise Maska e Gjelosh PRekaj
    Anėtarėsuar
    07-07-2008
    Vendndodhja
    N'rranjen e Rozafs
    Postime
    681
    Citim Postuar mė parė nga beratii Lexo Postimin
    fqinjet qe po i permend e kan edukaten fetar si lend

    gjitha vendet e europes e kan si lend , a mos po i perqan

    POr jo islamen dhe jo 100 fena, na Shqiptart dona me majte qenin e dhelpnen ne nje shpi. Nuk mahen jo veqse trazojne familjen.

  7. #87
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga beratii Lexo Postimin
    fqinjet qe po i permend e kan edukaten fetar si lend

    gjitha vendet e europes e kan si lend , a mos po i perqan
    Vallaj une ne USA kam bere ca klasa shkolle por edukat fetare sme ka rene te degjoj ndonjehere .Ketu besojne dhe vec 1 here ne jave vene kishe ,por per patriotizem dhe ti prekesh Token e tyre te marrin per leckash te fluturojne qe mos te gjendet me as nami e nishani.
    Fene nqs e do sta ndalon njeri por mbaje per veten tende e jo neper shkolla .Meso edukaten se si te respektosh prinderit qe te kane bere koken .( kryesorja ne jete)

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e BESIIM
    Anėtarėsuar
    07-04-2009
    Vendndodhja
    France
    Postime
    309
    Po shume po ju pengon kjo feja muslimane bre, mu ka mbush nje mendje qe nese do mundeshit do te na zavendsonit me grek e me serb veq mos me pas shqiptar musliman.
    Po eshte fe e paqes ore te padijshem
    E si paska mundesi qe ne evrop te mesohet per fen e tyre (edhe ajo fe i ka rrenjet ne azi) e ndersa ne nuk po bojka me msue fen ton....
    O Zot jep men ku ska
    Hiqni maskat, mbajtja e tyre kohė tė gjatė rrezikon t`ju bėhet fytyrė!

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
    Vallaj une ne USA kam bere ca klasa shkolle por edukat fetare sme ka rene te degjoj ndonjehere .Ketu besojne dhe vec 1 here ne jave vene kishe ,por per patriotizem dhe ti prekesh Token e tyre te marrin per leckash te fluturojne qe mos te gjendet me as nami e nishani.
    Fene nqs e do sta ndalon njeri por mbaje per veten tende e jo neper shkolla .Meso edukaten se si te respektosh prinderit qe te kane bere koken .( kryesorja ne jete)
    ne Gjermani egziston kjo land mesimore
    femijet e familjeve muslimane munden qe mos ta ndjekin
    nuk eshte e domosdoshme....

  10. #90
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-05-2006
    Postime
    3,344
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    ne Gjermani egziston kjo land mesimore
    femijet e familjeve muslimane munden qe mos ta ndjekin
    nuk eshte e domosdoshme....
    Me nje fjale nuk ta imponon njeri ,kushdo i con femijet kushdo jo .Ke shkoll feje per te tilla pune pas mesimit prinderit fetar ti marrin per dore djemt /vajzat e tyre dhe ti cojne neper kisha apo xhamija.Po jo dreqi te haje te hy edukata fetare ne mes te lendes se matematikes ,gjuhes ,letersis etj .C'far do i edukojne njehere ?!
    krishteret besojne ketu ,dhe muslimanet atje ?! percarje.

  11. #91
    ...beyond Maska e Alienated
    Anėtarėsuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar mė parė nga Buddy Lexo Postimin
    Ne vende europiane ne shkolla publike nuk mesohet islam mer ti te pjerdhsha tora-boren bashk me bin laden dhe afganet perfshire.
    Ndoshta Islam nuk mesohet, por mbase mesohet krishterizem! Pse mos mesohet edhe ne shkollat ne Kosove, qofte Islami apo Krishterimi. Le te marrin ca njohuri elementare mbi besimet, me pas le te vendosin c'duan te bejne.

    Ne vitin 1989 kam mesuar ne nje shkolle fillore ne Karlovac (Kroaci) ku me eshte lene mundesia te zgjedh nje lene per Edukim Fetar edhe ate mundesha te zgjedh Islamin, Katolicizmin ose Orthodhoksizmin.

    P.S.
    Me duket qe cdo jave futet nga nje teveqel i ri ne Forumin Shqiptar dhe vazhdon bisedat e teveqeleve te tjere qe jane demaskuar deri tani! Na e shpifet edhe Forumin me budalliqe!
    Koha ėshtė e maskarenjėve
    Por atdheu i Shqiptarėve

  12. #92
    Besimtar Musliman Maska e eldonel
    Anėtarėsuar
    07-09-2007
    Vendndodhja
    Prishtina
    Postime
    1,219
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
    Ajo nuk eshte femer por eshte njeri nga ju me nickname femrash, por edhe po te ishte femer, me llojin e juaj nuk prish pune edhe te sillemi keq, se ju ndryshe nuk merni vesh.

    Dhe more qen i biri qenit, une pur q'ata qe jemi n'virtualitet po e qaj kryte me turli lope si ty, se me pas kane n'realitet une ty moti ti kisha tharb hunt shpulle.
    Ah more bir shkine se deshta me ta qu me mp ama e kishe hek nejse baje qeshtu nese je qaj burr dil ama qetu ne virtualitet mos me shit trimeri , s ete gjaj ku je e ku s je .
    Po une se di qfare kerkojne ne temen per edukat te pa edukuarit .
    Ajt tash mytu .




    Ps adminave do mirreni me kete mosntrum apo nese fillon me sharje e ofendime prap do ja kthej andaj kerkoj nga ju te i terhiqet verejtja se po vazhdon me avazin e vjeter ky edhe ne do vazhdojm .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga eldonel : 27-06-2009 mė 20:50
    KOSOVA E MADHE

  13. #93
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Futja me force e lendes religjioze ne shkollat publike laike eshte antidemokratike skandaloze,kjo lende e re do te ishte ekuivalente e komunizmit shkencor,marksizmit qe studiohej si lende dikur.
    Lenda religjioze ka objektivin qe te bllokoje mekanizmin e mendimit kritik ne vend qe ta zhvilloje ate,dhe kjo sepse religjioni eshte nje dogme.
    Eshte krim te indoktrinosh femijet qe te vegjel,plus qe i shpie nxenesit ne nje konfuzion total sepse do mesojne dhe evolucionin ne biologji.

    Prandaj e theksoja me pare ne shkolla laike nuk ka pune feja,ka medrese per ate pune,spjegojani gjere e gjate sheriatin tuaj te prapambetur.
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  14. #94
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    ja filluat me ofendime a ?
    sharjet jan te fundit kur nje person nuk mundet te diskutoj me ne menyrr te mirfillet.....

  15. #95
    OPENMINDED Maska e land
    Anėtarėsuar
    12-12-2003
    Postime
    7,684
    Citim Postuar mė parė nga Alienated Lexo Postimin
    Ndoshta Islam nuk mesohet, por mbase mesohet krishterizem! Pse mos mesohet edhe ne shkollat ne Kosove, qofte Islami apo Krishterimi. Le te marrin ca njohuri elementare mbi besimet, me pas le te vendosin c'duan te bejne.

    Ne vitin 1989 kam mesuar ne nje shkolle fillore ne Karlovac (Kroaci) ku me eshte lene mundesia te zgjedh nje lene per Edukim Fetar edhe ate mundesha te zgjedh Islamin, Katolicizmin ose Orthodhoksizmin.

    P.S.
    Me duket qe cdo jave futet nga nje teveqel i ri ne Forumin Shqiptar dhe vazhdon bisedat e teveqeleve te tjere qe jane demaskuar deri tani! Na e shpifet edhe Forumin me budalliqe!
    Meqe me ke cituar po te jap dy lajme nje te keq dhe nje te mire.

    Lajmi i keq eshte qe zoti nuk egziston(duke qene se askush kurre nuk ka provuar egzistencen nga ata qe pohojne).
    Lajmi i mire eshte se nuk ke nevoje per te

    ps.Na e shpifet me kto tema religjion arabesh ktu ne forumin shqiptar duket se analfabetet islamike nuk pushojne se postuari helm arab,ne fakt paguhen per punen qe bejne.

    merruni me medreset tuaja kellira,larg duart nga shkollat laike
    UNE JAM TI-TI JE UNE



    E LA NOSTRA GIOIA CON NOI

  16. #96
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Prap me kete muhabetin e shkollave ju raca arabe nuk moret vesh njehere qe shkolla eshte shkolle e feja eshte fe .....!

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  17. #97
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    Citim Postuar mė parė nga Ardi_Pg_ID Lexo Postimin
    Prap me kete muhabetin e shkollave ju raca arabe nuk moret vesh njehere qe shkolla eshte shkolle e feja eshte fe .....!

    Ardi
    cilit besim fetar i takon ti ?

  18. #98
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    cilit besim fetar i takon ti ?
    Sa rendesi ka se kujt desimi jam une ....

    Ne shkolle vihet per te mare edukimin shoqeror e shkencor si te besh perpara ne jete e si tja dalesh mbane te gjesh pune te gjesh trurin ... feja eshte pjese e edukimit familjar ska te beje fare me shkollen. Nuk do vesh te gjesh pune me kuran ne dore po do vesh e do gjesh pune me sa di ......

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  19. #99
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anėtarėsuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    e dim te gjith se qka mesohet ne shkolla...
    mirpo edhe nga nje ore ne jav religjion nuk asht e damshme per femij
    por do te jet e dobishme
    se paku une mendoj keshtu

  20. #100
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
    e dim te gjith se qka mesohet ne shkolla...
    mirpo edhe nga nje ore ne jav religjion nuk asht e damshme per femij
    por do te jet e dobishme
    se paku une mendoj keshtu
    pikerisht mendimin tend po kundeshtojme sepse nuk eshte mendimi i duhur. nuk ka pse te hyje feja ne shkolle ate ore ta kalojne duke mesuar matematike e fizike e sidomos gjuhen shqipe se kane shume mangesi ande nga kosova

    Ardi
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

Faqja 5 prej 15 FillimFillim ... 34567 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •