Close
Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415
Duke shfaqur rezultatin 281 deri 286 prej 286
  1. #281
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    26-05-2008
    Postime
    644
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Me kujtove burrin e njeres ketu, me te cilen kam punuar. Arab te dy. I ndesha rastesisht ne supermarket dhe e pershendeta kete gruan. Ai rrinte rrinte e hidhte syte nga une. Edhe ne parking vazhdonte. S'kisha vesh as ndonje veshje ekstravagante. Kostum xhins, sportive. Mesa di une nga ato qe tregonte gruaja e tij, ai kishte me shume se nje grua. Mos u ngopshin keta! Me dy- tre gra dhe u ngelen prape syte nga grate e botes.
    Per ate besoj qe kurani eshte shkruar ekskluzivisht vetem per racen e tyre.

  2. #282
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Postime
    2,679
    "Abedin Mbaj Shenim" - Jorigas


    [QUOTE=ximi_abedini;2671540]
    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Abedin, mbaj shenim..



    jo fjala e par e zbritur ne kuran eshte lexo
    gjamit te muslimanet nuk kan sherby vetem per lutje ato kan qen edhe shkolla e univerzitete te lemive te ndryshme
    jo shokit muslimanet jan kontribusit me te mdhnj te zhvillimit te botes deri me tani
    kurr islami nuk i ka then stop shkolles



    jo me te arabis po me te evropes e te amerikes


    edi shokit se do vdes edhe une si gjith krijesat tjera por une e kam udhrrefysin per boten tjeter i cili do me ndihmoj te fitoj parajsen "edhe 72 virgjeresha". ai eshte islami e vetmja fe e cila adhuron te vetmin zot pa te meta


    Me sa po shof ty te duhet nje lexim i mire per te mesuar gramatiken e fjalet e gjuhes shqipe. Nuk e dija qe ne kuran thuhet LEXO por vetem ne gjuhen arabe.


    Renea: ec te te japim ca mesim ne te usa ty se me te vertete te duhet ca.



    Per temen:

    A e shikoni thjesht ne kete forum se sa te manget jane njerezit nga gramatika edhe leksikologjia? Te futim edhe nje lende fetare ne shkolle edhe do e lene shqipen prapa do i futen arabishtes. Le te mesoje femija ato qe i duhen jo te mesoje ate qe mendon bashkesia islame se i duhet.

    Ardi

    P.S. Kerkoj pune... kam mbaruar medresene ne shqiperi universitetin fetar ne arabi di permendesh kuranin edhe fjalet e muhamedit, kam mjeker edhe pantallona trecerekshe sic ka urdheruar kurani me merni ne pune?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ardi_Pg_ID : 11-04-2010 mė 00:37
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  3. #283
    Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
    Anėtarėsuar
    24-04-2002
    Vendndodhja
    Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
    Postime
    4,907
    Ne secilen shoqeri (fe)egzistojne 1% i njerezeve qe dallohan nga masat. Ne mesin e ketij % ka alkoolist, homo, kriminel, prostituta, fnatik fetar,......Ēka eshte me e keqja se keta mendojne se egjithe bota eshte ose duhet te jet si keta. Flasin ne shumes, pra mundohen te bindin te tjetert se jane perfaqesues te komuniteteve, grupeve etj.

    Njerzit nga taborrert e ndryshme mundohen qe atij komunitetit te vet tia pershkruajne ate tjetrin si devijues, te keq shkatrrimtar.. Psh. fundamentalistet musliman nuk bejne tjeter veēse pershkruajne Evropen dhe Ameriken si te pamoralshme. Shkojne dhe gjejne njerez narkoman, prostituta ose pedofila dhe mundohen ta pershkruajne te gjith perendimin si te tille.

    Te krishteret fundamentalist i pershkruajne muslimanet si kamikaz vetvrases dhe si torturues te motrave, bashkeshotreve e tj.
    A eshte kjo e tere e verteta?

    Megjithate ata qe duan e dine se e vetmja menyre per tu zhvilluar dhe me shkua ne hap me boten eshte demokracia edukata dhe puna. Ne shkolla fetare keto nuk mesohen( merrni shembuj vendet ku kan tradite kete me shekuj). Tashti duhet te zgjedhim, a duam perparim apor te kthehmi mbrapsht ne ne jete. Duhet ti leme tifozlleqet dhe te mendojme per te ardhmen.
    Lumi ka ujin e paster ne burim


    Kombi mbi te gjitha

  4. #284
    i/e regjistruar Maska e extreme
    Anėtarėsuar
    29-04-2005
    Postime
    1,272
    Kish me qen krej ne rregull nqofse e kishit fut si land jo obligative.
    We are all Aliens

  5. #285
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-06-2011
    Postime
    3

    Edukata Fetare nuk ka qka lypė nė Shkollat Shqiptare

    Pėr Mua kjo ėshtė kėrkesė e Organizatave Vehabiste Arabe qė i paguajnė njerėzit nė Kosovė , qė tė mbajnė shamia e mjekrra!
    Nėse njė gjė e tillė lejohet do tė ketė islamizim tė shoqėrisė kosovare, d.m.th kthim nė mesjetė.
    Kto ndarje fetare i shkojnė pėrshtati vetėm armiqėve tė Popullit Shqiptarė, edhe mos tė harrojmė ne jemi nė Evropė, dhe Islami ėshtė Fe Arabe.

  6. #286
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Citim Postuar mė parė nga Mihal Grameno Lexo Postimin
    Pėr Mua kjo ėshtė kėrkesė e Organizatave Vehabiste Arabe qė i paguajnė njerėzit nė Kosovė , qė tė mbajnė shamia e mjekrra!
    Nėse njė gjė e tillė lejohet do tė ketė islamizim tė shoqėrisė kosovare, d.m.th kthim nė mesjetė.
    Kto ndarje fetare i shkojnė pėrshtati vetėm armiqėve tė Popullit Shqiptarė, edhe mos tė harrojmė ne jemi nė Evropė, dhe Islami ėshtė Fe Arabe.
    Jam dakort. Keta Vehabistet kane nevoj per nje bilete per ne Gulaget e Siberise.

Faqja 15 prej 15 FillimFillim ... 5131415

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •