Close
Faqja 7 prej 19 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 140 prej 371
 1. #121
  Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
  Antarsuar
  03-03-2009
  Vendndodhja
  Gramsh, Qarku Elbasan
  Mosha
  59
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Pyete Astritin se te tregon se cfare eshte pasqyra.

  Per mungese argumenti, gjithnje miqeve te forumit u kujton emrin tim!!?
  Nuk te kuptoj keshtu!
  Mos je indian i lashte, q genjehesh nga pasqyrat?


 2. #122
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime
  Citim Postuar m par nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
  Per mungese argumenti, gjithnje miqeve te forumit u kujton emrin tim!!?
  Nuk te kuptoj keshtu!
  Mos je indian i lashte, q genjehesh nga pasqyrat?  Ik e jepju gramshioteve mesim, se do te ishte shume here me produktive dhe me atdhetare, se keto marrezira qe shpreh ne kete teme.
  Nese je i deshperuar nga vitet dhe nga jeta, kerko ndihme psikologjike, por mos hajde ketu te na besh leksionet e marksizmit!

 3. #123
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Antarsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin


  Ik e jepju gramshioteve mesim, se do te ishte shume here me produktive dhe me atdhetare, se keto marrezira qe shpreh ne kete teme.
  Nese je i deshperuar nga vitet dhe nga jeta, kerko ndihme psikologjike, por mos hajde ketu te na besh leksionet e marksizmit!
  T Lutem , e di q ke koh pa u ofenduar me njerz por n kt rast ke zgjedhur njriun e gabuar.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 4. #124
  Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
  Antarsuar
  03-03-2009
  Vendndodhja
  Gramsh, Qarku Elbasan
  Mosha
  59
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga DYDRINAS Lexo Postimin

  Ik e jepju gramshioteve mesim, se do te ishte shume here me produktive dhe me atdhetare, se keto marrezira qe shpreh ne kete teme.
  Nese je i deshperuar nga vitet dhe nga jeta, kerko ndihme psikologjike, por mos hajde ketu te na besh leksionet e marksizmit!
  E nderuar zonje, apo zoteri!
  Me siguri me ngaterron me dike tjeter, por une s'mund te duroj pa fund per kete shkak! Dhe m e rendesishmja, ti s'ke per ta treguar fytyren kurre. Kjo lloje gjuhe te ben te poshterosh veten.
  Kontribuesit e vertete, per vendosjen e demokracise n shqiperi, jane shume here me shume se sa ti dhe thjeshte e bejme me idealizem. Servilizmi juaj, per shkak te perfitimeve nga uzurpimi q keni bere, sjelle vetem deme!

 5. #125
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga ILMGAP Lexo Postimin
  T Lutem , e di q ke koh pa u ofenduar me njerz por n kt rast ke zgjedhur njriun e gabuar.
  Lere dydrinsin se ska me gazeta per sot.ska faj
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 6. #126
  here I am Maska e Explorer
  Antarsuar
  02-12-2008
  Postime
  2,751
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga juanito02 Lexo Postimin
  Po a ke vene re sa meren shqiptaret me poltike dhe kot se koti se personalisht nuk fitojne asgje?
  A e ke vene re qe shumices i mungon logjika e argumentit dhe ajo qe mendon ai eshte si ok e thene prej Ainshtaini?
  A e ke vene re qe shqiptaret marin x5 dhe hane gjize 3 here ne dite?
  A e ke vene re ndonje polic ne bote me detyre te larte te veteprangoset poshte nje makine?
  Duke mare shkas nga ngjarjet e fundit e ke vene re qe ata qe na udheheqin na nxjerrin rrugeve zhelanet te na frikesoje njelloj si grupet SA te Hitlerit?
  A e ke vene re qe bota e ke hequr fare fjalen zgjedhje te lira e te ndershme dhe ne e citojme akoma?
  A e ke vene re sa te forte e kemi sindromin e prijesit mbi te cilen beri qejf Enveri e po ben Sala sot?
  A e ke vene re qe jemi i vetmi popull i kendon beses se se kemi pasur?
  A e ke vene re qe bota ne kohe te burrerise te hidhte dorashken dhe ne te zeme pusi sot e kesaj dite?
  A e ke vene re si na drejtohen te huajt zyrtare qe vine nga bota? Si te ishim akoma majmune?
  A ke vene re qe te mencurit bota i hap rruge ne ja mbyllim?
  A ke vene re qe shajme ate qe punon dhe lavderojme ate qe genjen?
  A NUK TREGON KJO SA PRIMITIVE JEMI AKOMA ?
  A ke vene re se Sala ty nuk ta ka fajin?
  A e ke vene re se PS-ja e Fatos Nanos e mbajti Shqiperine te shitur 8 vjet te Greku dhe Janullatosi dhe nuk investoi as edhe nje qindarke te vetme?
  A nuk e verejtur se mbrenda 4 vitesh Sal Berisha e nxori Shqiperine nga eresira Fizike dhe Shpirterore?
  A e di se ti ta kenda te vjen ne pushtet Edwin Rama polisexuali?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Explorer : 06-07-2009 m 15:54

 7. #127
  i/e regjistruar Maska e leci
  Antarsuar
  14-01-2003
  Vendndodhja
  Goetheanum,Italy
  Postime
  1,747
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Explorer Lexo Postimin
  A ke vene re se Sala ty nuk ta ka fajin?
  A e ke vene re se PS-ja e Fatos Nanos e mbajti Shqiperine te shitur 8 vjet te Greku dhe Janullatosi dhe nuk investoi as edhe nje qindarke te vetme?
  A nuk e verejtur se mbrenda 4 vitesh Sal Berisha e nxori Shqiperine nga eresira Fizike dhe Shpirterore?
  A e di se ti ta kenda te vjen ne pushtet Edwin Rama polisexuali?
  Po Hirushja humbi ne pyll apo e perdhunoi druvari?
  Quod timor cladis.
  Sed intuitum amet elit vitae est

 8. #128
  here I am Maska e Explorer
  Antarsuar
  02-12-2008
  Postime
  2,751
  Faleminderit
  0
  15 falenderime n 15 postime
  Citim Postuar m par nga leci Lexo Postimin
  Po Hirushja humbi ne pyll apo e perdhunoi druvari?
  Jo po Gramoz Ruci ose Namik Dokle Pokle....
  hehehehe

 9. #129
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim:
  Postuar m par nga juanito02
  Po a ke vene re sa meren shqiptaret me poltike dhe kot se koti se personalisht nuk fitojne asgje?
  A e ke vene re qe shumices i mungon logjika e argumentit dhe ajo qe mendon ai eshte si ok e thene prej Ainshtaini?
  A e ke vene re qe shqiptaret marin x5 dhe hane gjize 3 here ne dite?
  A e ke vene re ndonje polic ne bote me detyre te larte te veteprangoset poshte nje makine?
  Duke mare shkas nga ngjarjet e fundit e ke vene re qe ata qe na udheheqin na nxjerrin rrugeve zhelanet te na frikesoje njelloj si grupet SA te Hitlerit?
  A e ke vene re qe bota e ke hequr fare fjalen zgjedhje te lira e te ndershme dhe ne e citojme akoma?
  A e ke vene re sa te forte e kemi sindromin e prijesit mbi te cilen beri qejf Enveri e po ben Sala sot?
  A e ke vene re qe jemi i vetmi popull i kendon beses se se kemi pasur?
  A e ke vene re qe bota ne kohe te burrerise te hidhte dorashken dhe ne te zeme pusi sot e kesaj dite?
  A e ke vene re si na drejtohen te huajt zyrtare qe vine nga bota? Si te ishim akoma majmune?
  A ke vene re qe te mencurit bota i hap rruge ne ja mbyllim?
  A ke vene re qe shajme ate qe punon dhe lavderojme ate qe genjen?
  A NUK TREGON KJO SA PRIMITIVE JEMI AKOMA ?


  Ja fute kot o juanito. Po ku tregohet primitivizmi jone me kete liste kaq te shkruter e te percipte!!
  Turp te kesh. Ke fyer majmunet - keto krijesa te padjallezuara!
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 10. #130
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  Anesti_55 e the vete. Kush eshte me emocionale se zemra! Pra zemra eshte ajo qe e shtyn trurin te gaboje. Mbaje vath ne vesh kete.
  Te gjitha punet beji me tru dhe jo me zemer.
  Po mer karkaxholl,nekete simbolike eshte zemra qe ka percedence, pasi truri eshte idetyruar te gaboje nga influencat, indoktrinimet, si ne rstein tend dhe astritit.Juve ju kane bere nje ijneksion ne tru, qe kur kerkoni te beni demokraci ne baze te mesimeve te shokut enver.Shkrimet e mija dalin nga zemra, ashtu si e ka perjetuar ajo demokracine tuaj ne 50 vjet.

  Or Astrit ta kam bere dhe nje here verejtje.Ne forume nuk perdoren fjalet, Zonje e Zoteri sepse shpesh luajn rolin e kundert.Ne forume rrralle perdoret emri i vertete, por nj nick name.Ne forum zgjidhet nje avatar qe nuk ka te beje me personin.Avatari yt tregon, qe ke lajthite nga trute e ne, nuk kemi kohe te merremi me te mbaruar.Hike ere pall me gjiithe ato podiume sikur me qene ne auditor ketu.Qenke palle fare ti .Po navjen dhe turp me diskutu.Na bere te humbasim qetesin, mer spiun komunist qe i ke duart me gjak.Po na flet per demokraci ti.

 11. #131
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Antarsuar
  26-03-2003
  Mosha
  62
  Postime
  7,973
  Faleminderit
  8
  18 falenderime n 16 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Po mer karkaxholl,nekete simbolike eshte zemra qe ka percedence, pasi truri eshte idetyruar te gaboje nga influencat, indoktrinimet, si ne rstein tend dhe astritit.Juve ju kane bere nje ijneksion ne tru, qe kur kerkoni te beni demokraci ne baze te mesimeve te shokut enver.Shkrimet e mija dalin nga zemra, ashtu si e ka perjetuar ajo demokracine tuaj ne 50 vjet.

  .
  O Anest djali e kuptoj une fare mire simboliken. Ne situaten qe gjendet Shqiperia jone duhet me tru ta nxjerrim nga kjo humnere. Nuk nxirret Shqiperia nga kjo situate me cingla-mingla e me therrje zemrash. Zemra thuaja ndonejres dashurike. Zemra gjithmone simbolikisht kuptohet si dicka qe nxit emocione. Prandaj shkruaj pa emocione duke vene trurin ne funksion.

  Ja ta sjell une nje shkrim nga tema ime, ku nje forumist kishte te vrare nga familja e tij, por jep pergjigje me tru. Une jam plotesisht i bindur qe gjithe keta qe jane me te zhurmshmit ne forum o kane qene bashkepunetore te ngushte te regjimit o s'kane pesuar asnje gje te keqe, por duan te shtiren si patriote.

  Ja pra shkrimi:

  Postuar m par nga white-knight
  Po te flasim drejte dhe me paanshmeri.
  Regjimi pati te mirat dhe te keqijat e veta sic c do regjim tjeter.Te mirat ishin shteti solid.Nuk ishte krime.Strukturat e rendit ishin te mira.Strukturat arsimore gjithashtu.
  Ne disa fusha kemi disa arritje.
  1.Akademine e Shkencave qe sic e kam permendur konsolidoi historine dhe prejardhjen iliro-shqiptare.
  2.Instituti i gjuhes shqipe.Nje arritje shume e madhe per kombin tone.
  3.Industria dhe niveli ekonomik deri ne nje fare viti.

  Problemi eshte se c do gje e ish regjimit i adresohet komunizmit si veper e saj dhe shihet si nje gje qe nuk na intereson.Sic ishte djegja e fabrikave ne mase ne vitet 90 gje qe e filloi ekonomine nen zero.
  Njerezit harrojne qe kombi shqiptar ekzistoi edhe ne ato 50 vjet regjim dhe ato arritje qe pati nuk ishin "merite" apo pasoje vetem e komunizmit, por ishin edhe arritje te tyre.Te vete njerzve te thjeshte.

  Sa per ane negative ka sa te duash si psh lufta e klasave, idiotsite e sigurimit te shtetit,mungesa e fjales se lire,mungesa e prones private e shume te tjera qe edhe vete dreqi si mban mend.

  Personalisht kam te pushkatuar ne fis nga ish regjimi por vlerat qe ka nuk ia mohoj.

  .................................................. .................................................. .................................................. .....

  Keshtu flasin burrat o Anest djali ( dhe shume anesta te tjere)
  Ndryshuar pr her t fundit nga projekti21_dk : 06-07-2009 m 20:13
  "Projekti 21" nuk i bn reklam vetes, afirmon t tjert!

 12. #132
  Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
  Antarsuar
  03-03-2009
  Vendndodhja
  Gramsh, Qarku Elbasan
  Mosha
  59
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Ja ke fut kot plko!!!!Shprehja e Shales eshte filozofike, dhe eshte e pa mundur te diskutohet.Te tilla shprehje ajane postulate te shenjta dhe nese i cenon faji eshte tek ty.Perqindja qe nuk kane votuar pjesa me e madhe jane ato qe nuk ndodhen ne shqiperi.E nese Astriti nuk done te bie ne kete diktature te pluralizmit, duhet te kuptosh se eshte ndjere mire ne diktaturen enveriste ku kishte mundesine te dhunonte te tjeret.Astriti eshte poet, por nga zona e tij poete ishin dhe Bedri Blloshmi e Genci Leka, viktima te diktatures. Zona e Astritit dhe e poeteve , deshmi e dhunes se diktatures,akoma votoi per komunistet, pra peshtyne dhe njehere keto dy simbole te demokracise.
  O zoti Anesti, ka tema pa fund n forum, dhe s'ka perse t futeni ketu n temen time vetem per zhurme. S'ka perse t shkarkoni ndaj meje, gjithe ate mllef t akumuluar, n nj kohe q nuk dini asgje reale rreth meje.
  Mbase m ngaterroni me dike tjeter, kur mendoni se jam nga Berzeshta e poeteve martir q ju nuk u dini as emrat. Keni pushkatuar padashur Bedriun, n nje kohe q fatin e keq e pati Vilsoni.

 13. #133
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
  O zoti Anesti, ka tema pa fund n forum, dhe s'ka perse t futeni ketu n temen time vetem per zhurme. S'ka perse t shkarkoni ndaj meje, gjithe ate mllef t akumuluar, n nj kohe q nuk dini asgje reale rreth meje.
  Mbase m ngaterroni me dike tjeter, kur mendoni se jam nga Berzeshta e poeteve martir q ju nuk u dini as emrat. Keni pushkatuar padashur Bedriun, n nje kohe q fatin e keq e pati Vilsoni.
  Kete drejte per ngaterresen e Vilsonit me Bedriun se ne 2 te nates te merresh me ty nuk eshte e thjeshte te ruajme kujtesen , por gabimi nuk eshte shum i madh pasi dhe kete e zdrupulluat mire , burg me burg dhe si e kishtit zakon per te perdhose viktiminen tuaj, tentuat ta benit dhe spiun duke i thene qe mund te perdhunosh yvajzen me te bukur qe te del perpara,se ke mbrojtjen tone , do te japim shtepi ne qytet, etj vetem e vetem te na ndihmosh per te spiunuar antare te tjere te fisit dhe te miqeve te familjes.
  Shoh qe mikrofonin e ke nje cik larg sot dhe nuk te ndigjohet zeri mire.Para se te shkruash ,a ben disa prova ne shtepi se cfar profili te zgjedhesh.Po foton kush ta ben, pash zotin.Ta paska blere mire mendjen, e po te rruan ndonje lek.A te thote shif pak ketu , zogu, zogu zogu, e crak, e gezofsh shum mire ke dal!!!!Hahahaa.Ta kam bo me te kuqe kete shkrim se vdes per kete ngjyre ti.Zogu,zogu, zogu,bah, po jo mer bukurosh pak me kendej mbaje koken , syte ne dretim te gishtave te mi,he bravo!!!!!Shume bukur. Neser do te marrim kollaren e Karaxhollit qe ta perdoresh ne fjalimin e dites se djele.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 07-07-2009 m 09:21

 14. #134
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Antarsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  3,002
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Kete drejte per ngaterresen e Vilsonit me Bedriun se ne 2 te nates te merresh me ty nuk eshte e thjeshte te ruajme kujtesen , por gabimi nuk eshte shum i madh pasi dhe kete e zdrupulluat mire , burg me burg dhe si e kishtit zakon per te perdhose viktiminen tuaj, tentuat ta benit dhe spiun duke i thene qe mund te perdhunosh yvajzen me te bukur qe te del perpara,se ke mbrojtjen tone , do te japim shtepi ne qytet, etj vetem e vetem te na ndihmosh per te spiunuar antare te tjere te fisit dhe te miqeve te familjes.
  Shoh qe mikrofonin e ke nje cik larg sot dhe nuk te ndigjohet zeri mire.Para se te shkruash ,a ben disa prova ne shtepi se cfar profili te zgjedhesh.Po foton kush ta ben, pash zotin.Ta paska blere mire mendjen, e po te rruan ndonje lek.A te thote shif pak ketu , zogu, zogu zogu, e crak, e gezofsh shum mire ke dal!!!!Hahahaa.Ta kam bo me te kuqe kete shkrim se vdes per kete ngjyre ti.Zogu,zogu, zogu,bah, po jo mer bukurosh pak me kendej mbaje koken , syte ne dretim te gishtave te mi,he bravo!!!!!Shume bukur. Neser do te marrim kollaren e Karaxhollit qe ta perdoresh ne fjalimin e dites se djele.


  T Lutem , e di q ke koh pa u ofenduar me njerz por n kt rast ke zgjedhur njriun e gabuar.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 15. #135
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga karkaxholli Lexo Postimin
  O Anest djali e kuptoj une fare mire simboliken. Ne situaten qe gjendet Shqiperia jone duhet me tru ta nxjerrim nga kjo humnere. Nuk nxirret Shqiperia nga kjo situate me cingla-mingla e me therrje zemrash. Zemra thuaja ndonejres dashurike. Zemra gjithmone simbolikisht kuptohet si dicka qe nxit emocione. Prandaj shkruaj pa emocione duke vene trurin ne funksion.

  Ja ta sjell une nje shkrim nga tema ime, ku nje forumist kishte te vrare nga familja e tij, por jep pergjigje me tru. Une jam plotesisht i bindur qe gjithe keta qe jane me te zhurmshmit ne forum o kane qene bashkepunetore te ngushte te regjimit o s'kane pesuar asnje gje te keqe, por duan te shtiren si patriote.

  Ja pra shkrimi:

  Postuar m par nga white-knight
  Po te flasim drejte dhe me paanshmeri.
  Regjimi pati te mirat dhe te keqijat e veta sic c do regjim tjeter.Te mirat ishin shteti solid.Nuk ishte krime.Strukturat e rendit ishin te mira.Strukturat arsimore gjithashtu.
  Ne disa fusha kemi disa arritje.
  1.Akademine e Shkencave qe sic e kam permendur konsolidoi historine dhe prejardhjen iliro-shqiptare.....Akadamia e leshit
  2.Instituti i gjuhes shqipe.Nje arritje shume e madhe per kombin tone....Cfar instituti me .. Eqerqm Cabej qe deri ne diten e fundit te jetes e survejuat, dhe gruan ja rraset nja dy vjet burg
  3.Industria dhe niveli ekonomik deri ne nje fare viti....Cfar viti? po deri sa maruan paret qe i vodhi pronareve,kinezeve e ruseve

  Problemi eshte se c do gje e ish regjimit i adresohet komunizmit si veper e saj dhe shihet si nje gje qe nuk na intereson.Sic ishte djegja e fabrikave ne mase ne vitet 90 gje qe e filloi ekonomine nen zero.
  Njerezit harrojne qe kombi shqiptar ekzistoi edhe ne ato 50 vjet regjim dhe ato arritje qe pati nuk ishin "merite" apo pasoje vetem e komunizmit, por ishin edhe arritje te tyre.Te vete njerzve te thjeshte.

  Sa per ane negative ka sa te duash si psh lufta e klasave, idiotsite e sigurimit te shtetit,mungesa e fjales se lire,mungesa e prones private e shume te tjera qe edhe vete dreqi si mban mend.

  Personalisht kam te pushkatuar ne fis nga ish regjimi por vlerat qe ka nuk ia mohoj.

  .................................................. .................................................. .................................................. .....

  Keshtu flasin burrat o Anest djali ( dhe shume anesta te tjere)
  Une nuk kampare burra te flasin keshtu por spiunet e komunizmit, sekretarete orgaizatave, komuniste,por dhe ndonje i pa breke , e pa moral.Burrat u pushkatuan nje pjese u burgosen perjetesisht , nje tjeter priste radhen, si ciapi tek kasapi , ato qe mbesin jane ...?cfare thua ti?
  Sado i lig qe ishte diktatori dhe veglat e bashkesise se tij, ato nuk mund te frenojne evolucionin.Pra shqiperia do te bente perpara se sben, por per te vlersuar kohen e tij nuk mund ta besh pa nje pike referimi.Pra duhet ti referohesh vendeve te tjera te europes, apo te botes te cilet vetem se menduan ndryshe nga ty kane keto rezultate qe ti e une i prekim.

  Qe ta ndiesh mor shqipetare, duhat ta hash ne kurriz e jo ne fis.Cfar realiteti me flet ti me i molepsur, kur me thua se kombi egzistoi perj enverit.Ore por je ne terezi se po na hiken petlla.Por shqietaret jane nga me te vjeterit ne ballkan ndersa enveri yt eshte vetem nje shejtan.Po mire ne ketu egzistuam po ato ne maqedoni , ne kosove e ne malt te zi, humben?Por a jemi dhe sot njelloj , ne gjuhe e zakone, me te mira e te keqija. apo dhe keto enver leshi i beri te egzistoje.Ketu spo ben njeri bilancin e 50 viteve por duke folur per demokracine ,mbajme dhe si referim dhunen e diktuar prej tij, indoktrinimin e asj teorie te deshtuar qe arrin qe dhe dhunen brenda fisit te mos e ndjej.Te te vij turp per cka shpreh me siper.Me vjen keq por ai truri yt nuk bon, s'eshte i nxene nuk ndjen eshte plot viruse,ska vend per iformacion te ri , pa shkarkuar te vjetrin. Prit rradhen per transplant.Tjeter sherim nuk ka.Ja dhe pak do te fillosh dhe ti te besh foto si Astrit shefi yt ose "gjethja".Po ti ke pase ndonje pseudonim?
  Ndryshuar pr her t fundit nga Anesti_55 : 07-07-2009 m 09:57

 16. #136
  Astrit Kosturi Maska e Astrit Kosturi
  Antarsuar
  03-03-2009
  Vendndodhja
  Gramsh, Qarku Elbasan
  Mosha
  59
  Postime
  514
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Une nuk kampare burra te flasin keshtu por spiunet e komunizmit, sekretarete orgaizatave, komuniste,por dhe ndonje i pa breke , e pa moral.Burrat u pushkatuan nje pjese u burgosen perjetesisht , nje tjeter priste radhen, si ciapi tek kasapi , ato qe mbesin jane ...?cfare thua ti?
  Sado i lig qe ishte diktatori dhe veglat e bashkesise se tij, ato nuk mund te frenojne evolucionin.Pra shqiperia do te bente perpara se sben, por per te vlersuar kohen e tij nuk mund ta besh pa nje pike referimi.Pra duhet ti referohesh vendeve te tjera te europes, apo te botes te cilet vetem se menduan ndryshe nga ty kane keto rezultate qe ti e une i prekim.
  Qe ta ndiesh mor shqipetare, duhat ta hash ne kurriz e jo ne fis.Cfar realiteti me flet ti me i molepsur, kur me thua se kombi egzistoi perj enverit.Ore por je ne terezi se po na hiken petlla.Por shqietaret jane nga me te vjeterit ne ballkan ndersa enveri yt eshte vetem nje shejtan.Po mire ne ketu egzistuam po ato ne maqedoni , ne kosove e ne malt te zi, humben?Por a jemi dhe sot njelloj , ne gjuhe e zakone, me te mira e te keqija. apo dhe keto enver leshi i beri te egzistoje.Ketu spo ben njeri bilancin e 50 viteve por duke folur per demokracine ,mbajme dhe si referim dhunen e diktuar prej tij, indoktrinimin e asj teorie te deshtuar qe arrin qe dhe dhunen brenda fisit te mos e ndjej.Te te vij turp per cka shpreh me siper.Me vjen keq por ai truri yt nuk bon, s'eshte i nxene nuk ndjen eshte plot viruse,ska vend per iformacion te ri , pa shkarkuar te vjetrin. Prit rradhen per transplant.Tjeter sherim nuk ka.Ja dhe pak do te fillosh dhe ti te besh foto si Astrit shefi yt ose "gjethja".Po ti ke pase ndonje pseudonim?


  Anesti, per here te fundit te shkruaj dhe nuk kam kohe te merrem me ty!

  Une kam hapur nje teme q eshte shqetesim mbare qytetar mbi mosfunksionimin e demokracis dhe per pasoje problemet e hallet e shumta q na ka sjelle ky deformim. Nuk eshte e thene, qe dokush mund te jap mendime e replika.
  Megjithate, mua nuk me shqetesojne mendimet ndryshe dhe njerezit q nuk mendojne si une, perkundrazi, ata m bejne te mendohem dhe ka raste edhe t reflektoj, por ti m ngaterron me dike tjeter. Une quhem Astrit Kosturi, lindur ne Shenepremte dhe banues n Gramsh, kam mbaruar shkollen Pedagogjike dhe te larten Bio-Kimi. Nuk kam qene i persekutuar, por as i perkedhelur. Kam studiuar fort(deri n tetevjeare te gjitha 10-ta, te mesmen dhe te larten 9.8). Prindrit e mi kan punuar me dit pune (pik) n koop. dhe me sakrifica na kan arsimuar, prandaj urrej sistemin e kaluar, por edhe kjo amulli shte e paduruar. etj. etj.
  Per me shume shih: www.astritkosturi.com

  Ju pershendes t gjitheve dhe veanerisht ILMGAP, tek i cili vleresoj shqetesimin q tregon ndaj meje!

 17. #137
  i/e regjistruar Maska e Anesti_55
  Antarsuar
  22-10-2005
  Postime
  2,661
  Faleminderit
  23
  14 falenderime n 14 postime
  Citim Postuar m par nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
  [/B]

  Anesti, per here te fundit te shkruaj dhe nuk kam kohe te merrem me ty!

  Une kam hapur nje teme q eshte shqetesim mbare qytetar mbi mosfunksionimin e demokracis dhe per pasoje problemet e hallet e shumta q na ka sjelle ky deformim. Nuk eshte e thene, qe dokush mund te jap mendime e replika.
  Megjithate, mua nuk me shqetesojne mendimet ndryshe dhe njerezit q nuk mendojne si une, perkundrazi, ata m bejne te mendohem dhe ka raste edhe t reflektoj, por ti m ngaterron me dike tjeter. Une quhem Astrit Kosturi, lindur ne Shenepremte dhe banues n Gramsh, kam mbaruar shkollen Pedagogjike dhe te larten Bio-Kimi. Nuk kam qene i persekutuar, por as i perkedhelur. Kam studiuar fort(deri n tetevjeare te gjitha 10-ta, te mesmen dhe te larten 9.8). Prindrit e mi kan punuar me dit pune (pik) n koop. dhe me sakrifica na kan arsimuar, prandaj urrej sistemin e kaluar, por edhe kjo amulli shte e paduruar. etj. etj.
  Per me shume shih: www.astritkosturi.com

  Ju pershendes t gjitheve dhe veanerisht ILMGAP, tek i cili vleresoj shqetesimin q tregon ndaj meje!
  Hiq avatarin me pofium se me jep reksion, por dhe ty ti ul vlerat.Ne vend te astrit kosturi , mund te venbdosesh Fiku.Keshtu dhe shpeton kur te ofendojne, se dhe une nuk jam anesti_55 dhe ti s'do te jesh astrit,i po fiku.

 18. #138
  shqipetar Maska e elza
  Antarsuar
  16-10-2007
  Vendndodhja
  Ne nje skaje te dynjase
  Postime
  135
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Te nderuar miq, kjo teme eshte shume teme e qelluar dhe me interesim fillova ta lexoi. Ashtu si ne te shumten e temava ashtu edhe ketu , pash qe po mungoka toleranca dhe kultura ekomunikimit. Si spo mundemi njehere ne shqiptaret, kudo qe jemi,ne te gjitha shtetet,te bisedojm shtruar pa fyerje e sharje,pa i individualizuar temat.


  Me nderime Elza
  E pakta qe mund te beje njeriu eshte te tregoi ndershmeri!

 19. #139
  maraklije Maska e bombona
  Antarsuar
  09-02-2009
  Vendndodhja
  ne shkoder,ne shtepin time
  Postime
  4,725
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Citim Postuar m par nga Anesti_55 Lexo Postimin
  Hiq avatarin me pofium se me jep reksion, por dhe ty ti ul vlerat.Ne vend te astrit kosturi , mund te venbdosesh Fiku.Keshtu dhe shpeton kur te ofendojne, se dhe une nuk jam anesti_55 dhe ti s'do te jesh astrit,i po fiku.
  anesti ti po ptrgon nje edukat te ulet me kete qe po shkruan,sinqerisht nuk e di qar je dhe pse ke hyr ne forum dhe nuk me intereson fare po qe te te lem te ofendosh nje njeri si astritin kete jo asnjeher.
  nese je i papermbajtshem mund te dalesh nga tema,1 minute te kushton sa te fshish abonimin dhe kaq.
  prandaj je i lir te ikesh

  astrit urime per temen ke kapur nje tem shum shqetesuese dhe akuale
  suksese
  meso nga e djeshmja,jeto te sotmen,shpreso per te ardhmen...

 20. #140
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  18-03-2008
  Vendndodhja
  Ne kete fshat elektronik!
  Mosha
  39
  Postime
  56
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Demokracia.

  Deep down underground

Faqja 7 prej 19 FillimFillim ... 5678917 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •