Tė pėrgatiturit e rizotos nė shtėpi kėrkon njė teknikė tė vecantė gatimi qė ėshtė karakteristike nė Italinė e Veriut dhe pėrdoret pėr tė gjitha tipet e rizotove qė ju dėshironi tė gatuani. Megjithėse zgjedhjet e erzave janė tė pafundme, duhet tė filloni nga njė bazė gjithmonė. Dy pėrbėrėsit kryesorė janė orizi dhe lėngu (mish ose lėng zarzavate)
Duhet pėrdorur njė lloj orizi I vecatė Italian qė rritet vecanėrisht nė Itali si Arborio, Vialone Nano ose Cararoli.

Pėr mė shumė lexo kėtu : Rizoto me karkaleca dhe kunguj