Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 70 prej 70
  1. #61
    i/e regjistruar Maska e Uarda-1
    Anėtarėsuar
    09-06-2008
    Postime
    896
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
    Une personalisht nuk e di a ekziston magjia apo nuk ekziston, une vetem e di ēka kam pa me sy te mi dhe ēka kam ndegjuar me veshe te mi, rastesisht me zuri sherri te qelloj musafir ne ate shtepi, kur nje femij normal dhe i shendoshe papritmas filloj te flas nje gjuhe sllave dhe nuk dinte ma shqip, qkrryhej neper toke si i qmendur. Prinderit e atije femiu u friksuan dhe u trishtuan shum (ne fakt u trishtuam te gjith qe qelluam aty) i nxirrnin floket e veta duke bertitur si eshte e munduar kjo, thonin femiu i tyre as qe e ka ndegjuar ndonjehere kete gjuhe se lere ma ta flet at gjuhe. E kapen dhe e quan te nje hoxhe apo magjistar tjeter (ku ta di une), dhe tash ai femije eshte perseri normal si perpara dhe nuk e din se ēka i ka ndodhur ate nate, dhe ēka eshte me rendesi te permendet, ai femije tash nuk e din absolutisht asnje fjale te asaj gjuhe, sepaku keshtu me kan thene kur i pyeta prinderit e tije, se me t'vertete u pata merzitur shum per ate femije, dhe nuk munda te rri pa i pyetur se si eshte tash etj.
    Hmmm kjo ka qene nje nder gjerat me te bukura qe mund ti kete ndodh atij femije, dhe ajo gjuhe qe ka fol dhe gjithcka, por kane qene padituria e njerezve se cfare ka qene.... Ai do te kthehej do fliste gjuhen e vete perseri, ne ate moment aika qene duke fol ne fryme dhe nga cka ka qene e dhene nga Zoti dhe jo nga femija... Kjo gje nuk me eshte aspak e re... beni mire te lexoni ne bibla ( Me fal se nuk po e gjej dot se jam me nerva, por sapo ta gjej do te them vargun ku ndodhet ne bibel dhe lexoje me syte e tu) prandaj te them qe kjo nuk eshte magji....
    Zoti ėshtė pranė gjithė atyre qė kėrkojnė, pranė gjithė atyre qė e kėrkojnė nė tė vėrtetė.

  2. #62
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    A mendoni qe magji quhet kur dikush mund te flas gjuhehn e ndonje shpezi apo kafshe ?
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  3. #63
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Uarda-1 Lexo Postimin
    Hmmm kjo ka qene nje nder gjerat me te bukura qe mund ti kete ndodh atij femije, dhe ajo gjuhe qe ka fol dhe gjithcka, por kane qene padituria e njerezve se cfare ka qene.... Ai do te kthehej do fliste gjuhen e vete perseri, ne ate moment aika qene duke fol ne fryme dhe nga cka ka qene e dhene nga Zoti dhe jo nga femija... Kjo gje nuk me eshte aspak e re... beni mire te lexoni ne bibla ( Me fal se nuk po e gjej dot se jam me nerva, por sapo ta gjej do te them vargun ku ndodhet ne bibel dhe lexoje me syte e tu) prandaj te them qe kjo nuk eshte magji....
    Ne fakt, po te mirremi me bibla, kurane e magjia, kesaj i thone Exorzismus, dhe sipas biblave, kuraneve dhe magjive, ne ate femije kishte hyre nje demon, nje shpirt i prishur i ndonje Shkavi/Sllavi ... ose pak me sakte, ne ate femije te shqiptarit, e kishte futur ndonje Shkine magjistare e prishur shpirtin e keq te ndonje shkavi te vdekur, se ne ato momente ai femije ishte i qmendur dhe ne syte e tije dukej hapatas nje urrejtje shum e madhe ndaj neve te gjithve, sidomos kur i flitnim shqip donte te na hante mish, godiste, kafshonte etj. seriozisht iu bene syte sikur atyre demoneve neper filma. Ai Hoxha apo magjistari qe e sheroj, e kishte detyruar ate femije te tregoj se kush ia ka bere kete, dhe ajo familje e dinin shum mire se kush ishte ajo, dhe tregonin qe ajo ishte nje Shkine qe banonte aty afer dikund dhe qe ate dite ne rruge ia kishte dhene atije femiu nje ēokolade per ta ngrene.

    Besa sllavet dhe sidomos jugosllavet jan ne vendin e pare ne bote per magji te zeze.


    Ps.: Uarda-1, ishalla ju ndodhin edhe juve keso gjera te bukura.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 15-08-2009 mė 12:40

  4. #64
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anėtarėsuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Ahahahahahahahahahahahahahahaha Zėus

  5. #65
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Mos u kruni me mua se ju kthej te gjitheve ne breshka.

    Di te bej magji. Ruhuni.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #66
    Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
    Anėtarėsuar
    15-06-2009
    Vendndodhja
    Nen embelsinee lotit Tend... !!
    Postime
    3,741
    Apyllon, din te besh magji ??? Atehere a mund ta besh nje per mua, veq jo diqka te Erret por diqka te mire !
    Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

  7. #67
    i/e regjistruar Maska e Uarda-1
    Anėtarėsuar
    09-06-2008
    Postime
    896
    Citim Postuar mė parė nga Zėu_s Lexo Postimin
    Ne fakt, po te mirremi me bibla, kurane e magjia, kesaj i thone Exorzismus, dhe sipas biblave, kuraneve dhe magjive, ne ate femije kishte hyre nje demon, nje shpirt i prishur i ndonje Shkavi/Sllavi ... ose pak me sakte, ne ate femije te shqiptarit, e kishte futur ndonje Shkine magjistare e prishur shpirtin e keq te ndonje shkavi te vdekur, se ne ato momente ai femije ishte i qmendur dhe ne syte e tije dukej hapatas nje urrejtje shum e madhe ndaj neve te gjithve, sidomos kur i flitnim shqip donte te na hante mish, godiste, kafshonte etj. seriozisht iu bene syte sikur atyre demoneve neper filma. Ai Hoxha apo magjistari qe e sheroj, e kishte detyruar ate femije te tregoj se kush ia ka bere kete, dhe ajo familje e dinin shum mire se kush ishte ajo, dhe tregonin qe ajo ishte nje Shkine qe banonte aty afer dikund dhe qe ate dite ne rruge ia kishte dhene atije femiu nje ēokolade per ta ngrene.

    Besa sllavet dhe sidomos jugosllavet jan ne vendin e pare ne bote per magji te zeze.


    Ps.: Uarda-1, ishalla ju ndodhin edhe juve keso gjera te bukura.
    Ah, flm shume Zeus mendoja ndryshe por paska pas urrejtje dhe cmenduri tek ky femije, atehere nuk paska qene ajo cka mendoja une, sepse ajo cka mendojune te jep qetesi dh ete mbsuh me dashuri, eshte me te vertete nje nder gjerat me te bukura dhe nje nder bekimet me te medha qe mund te jape Zoti...
    Por me kete qe me the tani... hmm nuk qenka ajo cka mendova une, por dicka krejt ndryshe....
    Gjithsesi, nuk e di por une tek magjia nuk besoj.. me duket dicka.... hmmm sido qe te jete e bardhe apo e zeze ajo e keqe eshte nuk eshte e mire, keshtu mendoj une pavaresisht se dhe mund te jem gabim
    Zoti ėshtė pranė gjithė atyre qė kėrkojnė, pranė gjithė atyre qė e kėrkojnė nė tė vėrtetė.

  8. #68
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anėtarėsuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
    Apyllon, din te besh magji ??? Atehere a mund ta besh nje per mua, veq jo diqka te Erret por diqka te mire !
    Ti rri urte se do te kthej ne kungull ndonje dite po me bere me nerva.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  9. #69
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
    Ahahahahahahahahahahahahahahaha Zėus
    hahaha Kronikė, veq une s'po e di ēka po t'keshet ...

  10. #70
    Perjashtuar Maska e Zėu_s
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Postime
    1,672
    Filloni me Psikologjine Analitike te Karl Gustav Jung, qe ta kuptoni me mire te ashtuquajturen "Magji".

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •