Close
Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 70
 1. #41
  Ŗ Maska e Adna
  Anėtarėsuar
  30-07-2009
  Postime
  462
  Faleminderit
  3
  8 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Midja Lexo Postimin
  e kam par me nje emision ,si esht hipnotizu njeri,por me duket e pabesueshme,si mund ta bejn ket??
  Edhe une pash ne TV para 1 ore disa skena te nje magjistari, bohh mbeta me goje hap...

  E sa i takon pytjes, jo, jo sdi skam lidhje me magji.
  Paqė

 2. #42
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Magjija ka ekzistuar dhe hasje ne te shpesh here, por tani vetem ne vende te rralla ka magjistar/e, e per t'u bere magjistar duhet te kesh nje aftesi shume te veqant, sikur te themi te kemi aftesi mbinatyrore,p.sh. Te fluturojme ne qiell vetem naten, kjo eshte nje aftesi mbinatyrore, por magjia mund te behet edhe pa pasur aftesit mbinatyrore, p.sh. me barerat qe duhet te jene ato qe duhet te jene mund te krijosh nje shurup shume te forte per qfardo gjeje !
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 3. #43
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Burdushi me Sabriun jon njo n`Kosov ska tjetėr veq nėse je i interesum ta bojn bardh

 4. #44
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  Per magji te bardhe e kam fjalen qe te ploteson deshirat - jo per magji te zeze qe demton te tjeret
  E ke fjalen per magji me Sigile ??? - Ate lloj magjie qe e perdorte Isaak Newton ???

  Une di, por s'ma mban botha ta provoj, se eshte shuuuum e rrezikshme ...

  sepse p.sh. ti i deshiron vetes pasuri, pas nje kohe te vdesin te gjith antaret e familjes se gjere dhe ti e trashegon pasurine e tyre ... ose ... p.sh. ti i deshiron vetes ta gjeshe nje femer te bukur me shpirte te mire, besnike, e drejte etj. dhe deshira te plotsohet duke e gjetur nje femer te bukur me shpirte te mire, besnike, e drejte qe nuk ka as kembe e as duar dhe eshte ne karroce te invalideve, ose qe e ka smundjen sida/aids.

  Ne keso menyra te plotesohen keto deshirat me Magji te Sigileve.

  dhe problemi eshte qe asnje njeri nuk eshte i afte ta formuloje nje deshire ne menyre perfekte, askush ... dhe gjithmone demi eshte shum me i madh se dobia.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 11-08-2009 mė 17:10

 5. #45
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
  Magjija ka ekzistuar dhe hasje ne te shpesh here, por tani vetem ne vende te rralla ka magjistar/e, e per t'u bere magjistar duhet te kesh nje aftesi shume te veqant, sikur te themi te kemi aftesi mbinatyrore,p.sh. Te fluturojme ne qiell vetem naten, kjo eshte nje aftesi mbinatyrore, por magjia mund te behet edhe pa pasur aftesit mbinatyrore, p.sh. me barerat qe duhet te jene ato qe duhet te jene mund te krijosh nje shurup shume te forte per qfardo gjeje !
  Magjia behet permes pavetdijes, vullnetit te forte dhe besimit. Ne fakt magjia siē e kuptojne njerzit sot, nuk ekziston, kjo fjale kuptohet komplet gabimisht, dhe kjo qe i thone "magji" eshte pervoja/dionija/pasuria/forca/dhuntia e vjeter e njerzve, te cilen religjionet e mevonshme e shkatrruan dhe neve na bene injorat/kafshe te verteta.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 11-08-2009 mė 17:11

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ver Lexo Postimin
  A besoni te magjia dhe a dini te beni magji?

  Per magji te bardhe e kam fjalen qe te ploteson deshirat - jo per magji te zeze qe demton te tjeret
  Fatkeqesisht nuk di.Sikur te kisha ditur,ne rend te pare:

  1.Shkijet dhe greket do ti kisha shenderruar ne derra
  2.Shqiperise do ti kisha dhuruar shenja,dhe tabela te komunikacionit
  3.Eh per veten,nje PC te ri,se ky i vjetri eshte duke dhene shpirte

 7. #47
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Te besh magji duhet te kesh nje fuqi te mbinatyrshme apo jo ?
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 8. #48
  i/e regjistruar Maska e Uarda-1
  Anėtarėsuar
  09-06-2008
  Mosha
  28
  Postime
  896
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Magjia????? Nuk e besoj, dhe nese do egzistonte ndac e bardhe ndac e zeze magji eshte keshtu qe sma mer mendja qe te jete per mire asnjera prej tyre.... Skam lidhje me magjine dhe as qe me pelqen.
  Krijesa njerėzore qė mbetet pa dashurinė e tė tjerėve, ėshtė qenia mė fatkeqe nėn dritė tė diellit

 9. #49
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,305
  Faleminderit
  107
  122 falenderime nė 78 postime
  po po..qe kur i kam shpjeguar burrit per "syrin e keq" ...cfaredo qe nuk i ecen me thot "me ke dhen syrin e keq"
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 10. #50
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Hahahahaha, po magjia e zeze perdor "SYRIN E KEQ", kurse magjia e bardhe perdor "SYRIN E MIRE" ! HHAHAAHHAHAHAHAHA !!!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 11. #51
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  sot ne kete bote ka me shume magjistar se kurre me pare, kurse ju thoni qe nuk besoj cudi!!!
  ka shume magjistare ne kete bote, sa qe juve nuk ju a pret mendja

  kurse syri eshte dhe me i keq, prandaj kerkoni strehim te Krijuesi o rober te Tij.

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,036
  Faleminderit
  70
  93 falenderime nė 77 postime
  century
  kam ndegjue se nese nuk beson ne magji
  nuk te kapin...
  sa esht e vertet kjo ?

 13. #53
  Zogu Arberor Maska e zogu kosovar
  Anėtarėsuar
  19-06-2009
  Vendndodhja
  Ne Internet
  Mosha
  22
  Postime
  413
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Magjia Ekziston!!!
  Kurrė mos thuaj kurrė.

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e chanel
  Anėtarėsuar
  16-06-2009
  Postime
  50
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  un mendoj qe kjo tem duhet te mbyllet se paska nje efekt shum te frikshem un tani qe po e lexoj esht ora 1 e nates dhe ju betohem qe paskam frik te dal te pi cigare ne oborr
  In politics, if you want anything said ask a man. If you want anything done, ask a woman.

 15. #55
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  31-01-2003
  Vendndodhja
  Vlore Al
  Postime
  1,327
  Faleminderit
  4
  23 falenderime nė 23 postime
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  century
  kam ndegjue se nese nuk beson ne magji
  nuk te kapin...
  sa esht e vertet kjo ?
  Kjo nuk eshte e vertet por genjeshter, magjia ze qofte muslimanin dhe jomuslimanin, por pa lejen e Zotit nuk ze njeri. Kur magjia ze muslimanin besimtar dhe me dije ne fene e tij, nuk e demton shume, kurse kur ze jomuslimanin (ose muslimanin vetem me emer) e shkateron keq.
  busavata per me shume ke tema te komuniteti musliman rreth magjis.

  me nderime

  ps/ chanel, cfar frike

 16. #56
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Cju duhet ky lloj sporti, eshte sport i rende per ju.Shikoni qe ceshtjet ti zgjidhni me vepra jetesore, mos i hyni ketyre mistikave se nuk jane per njerzit qe duan te jetojne ne paqe me Zotin dhe me te tjeret.

  102. (e hodhėn librin e Zotit) E ndoqėn atė qė thonin djajt nė kohėn e sundimit tė Sulejmanit. Por Sulejmani nuk ishte i pafé, djajt ishin tė pafé, sepse u mėsonin njerėzve magjinė. (Ndoqėn) Edhe ēka u zbriti nė Babil dy engjėjve, Harutit dhe Marutit. E ata tė dy nuk i mėsonin askujt (magjinė) para se t'i thonin: "Ne jemi vetėm sprovė, pra mos u bėn i pa fé!" E, mėsonin (njerėzit) prej atyre dyve atė (magji) me ēka ndanin burrin prej gruas sė vet, por pa lejėn e All-llahut me atė askujt nuk mund t'i bėnin dėm dhe ashtu mėsonin ēka u sillte dėm e nuk u sillte dobi atyre. E ata (jehuditė) e kanė ditur se ai qė (hodhi librin) e zgjodhi atė (magjinė), ai nė botėn tjetėr nuk ka ndonjė tė drejtė (nė mėshirėn e Zotit). Po ta dinin, ata se pėr ē'ka e shitėn vetveten, ajo ėshtė shumė e keqe.

 17. #57
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Vendndodhja
  ne nota humori
  Postime
  2,687
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga zogu dukagjinas Lexo Postimin
  Te besh magji duhet te kesh nje fuqi te mbinatyrshme apo jo ?
  Duhet te jesh djall dhe te bashkepunosh me shejtanet.te rrish pa martuar, te mos flesh gjume naten, te rrish pa u lare, te jesh i piset si njeri dhe qenie njerzore.

  Shumicen e magjistareve edhe maltratohen nga shejtanet.Edhe nje lloj gjendje qe sdo ia uroja asnjerit prej jush dhe mos kerkoni qe problemet tuaja ti zgjidhni me magji.Zoti ka vendosur shkaqe te mira per perfitimin e gjerave.

  Psh nese gruaja deshiron ta doje burri mos shkoje tek magjistari por le te zbukurohet, te perdori parfum, te beje lojra ekzotike dhe gjeste qe burrit ti pelqejne.

  Ju betohem ne Zotin se mjer ato qe bejne magji dhe i demtojne njerzit me to.

 18. #58
  ciao belli !!! Maska e donna76
  Anėtarėsuar
  30-08-2005
  Mosha
  42
  Postime
  1,496
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 4 postime
  kur jam ne pune ma thone shpesh: Donna... bej nje magji !!! kur bejme ndonje deklarate fallco apo ku di une...

  eehhh bota ecen per te shtrembrit
  "Mi dissero che per farla innamorare dovevo farla ridere. Ma ogni volta che ride, m'innamoro io."

 19. #59
  Hap krahet e fluturoj...! Maska e zogu dukagjinas
  Anėtarėsuar
  15-06-2009
  Vendndodhja
  Nen embelsinee lotit Tend... !!
  Mosha
  21
  Postime
  3,745
  Faleminderit
  0
  8 falenderime nė 8 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mjekesia Lexo Postimin
  Duhet te jesh djall dhe te bashkepunosh me shejtanet.te rrish pa martuar, te mos flesh gjume naten, te rrish pa u lare, te jesh i piset si njeri dhe qenie njerzore.

  Shumicen e magjistareve edhe maltratohen nga shejtanet.Edhe nje lloj gjendje qe sdo ia uroja asnjerit prej jush dhe mos kerkoni qe problemet tuaja ti zgjidhni me magji.Zoti ka vendosur shkaqe te mira per perfitimin e gjerave.

  Psh nese gruaja deshiron ta doje burri mos shkoje tek magjistari por le te zbukurohet, te perdori parfum, te beje lojra ekzotike dhe gjeste qe burrit ti pelqejne.

  Ju betohem ne Zotin se mjer ato qe bejne magji dhe i demtojne njerzit me to.


  Une nuk e mendova kete qe the ti por e mendova magjine sikur Harry Potteri, edhe pse ajo nuk ekziston ashtu se eshte vetem imagjinate e nje gruaje e cila na zbukuroj bibliotekat dhe librarit tona me imagjinaten e saj mbi serine e librave te harri potterit, e sikur te ekzistonte njemend magjia sikur ben harri potter me shoket e tij, atehere nuk do te behej ashtu siq thua ti, e kupton tani ?!
  Askush nuk ta bėn atė qė ta bėn vetvetja !!

 20. #60
  Perjashtuar Maska e Zėu_s
  Anėtarėsuar
  02-05-2006
  Postime
  1,674
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga zogu kosovar Lexo Postimin
  Magjia Ekziston!!!
  Une personalisht nuk e di a ekziston magjia apo nuk ekziston, une vetem e di ēka kam pa me sy te mi dhe ēka kam ndegjuar me veshe te mi, rastesisht me zuri sherri te qelloj musafir ne ate shtepi, kur nje femij normal dhe i shendoshe papritmas filloj te flas nje gjuhe sllave dhe nuk dinte ma shqip, qkrryhej neper toke si i qmendur. Prinderit e atije femiu u friksuan dhe u trishtuan shum (ne fakt u trishtuam te gjith qe qelluam aty) i nxirrnin floket e veta duke bertitur si eshte e munduar kjo, thonin femiu i tyre as qe e ka ndegjuar ndonjehere kete gjuhe se lere ma ta flet at gjuhe. E kapen dhe e quan te nje hoxhe apo magjistar (ku ta di une), dhe tash ai femije eshte perseri normal si perpara dhe nuk e din se ēka i ka ndodhur ate nate, dhe ēka eshte me rendesi te permendet, ai femije tash nuk e din absolutisht asnje fjale te asaj gjuhe, sepaku keshtu me kan thene kur i pyeta prinderit e tije, se me t'vertete u pata merzitur shum per ate femije, dhe nuk munda te rri pa i pyetur se si eshte tash etj.

  Une nuk e di ēka ndodhi me ate femije, sepse ajo qe e pashe une me sy te mi dhe e ndegjova me veshe te mi nuk ka kurrfar skjarimi logjik, dhe ky rast me shtyri te kerkoj, te lexoj dhe te hulumtoj per magjine.

  Pra per ata qe i kan keqkuptuar shkrimet e mia me lart, une nuk mirrem me magjia e budallalleqe te ketije lloji, por kisha rastin te lexoj dhe ta di se si funkcionon kjo pune, ose se si mendojne disa se funkcionon kjo pune. Keshtu i gjeta edhe udhezimet e "magjise" per plotesim te deshirave qe po e kerkon hapsi/ja e temes, magjia me sigile i thone kesaj.

  Magjistaret thone qe magjia funkcionon permes nenvetdijes, vullnetit te forte qe te funkcionoj ajo, dhe besimit te forte qe ajo eshte realitet dhe funkcionon. Ata thone qe ne kohrat e lashta, njerzit e paskan zbuluar nje mundesi se si mundet njeriu ti urdheroj Engjejt dhe Demonet te bejne ata diēka dhe te mos e dijne se ai urdher nuk iu erdhi nga Zoti, pra sipas tyre ekziston nje menyre ti urdherosh Engjejt dhe Demonet ti bejne mire apo keq nje njeriu dhe ata te mos e dijne qe ai urdher iu erdhi nga nje njeri, pra ata nuk dine ta dallojne dhe mendojne qe Zoti i urdheroj te nderhyjne ata ne percaktimin apo kismetin e nje njeriu.

  Pra edhe nje here, une kam lexuar dhe e di perafersisht se si funkcionojne keto gjera, sepse me ka interesuar ta di ēka eshte ajo ashtu (ajo qe i ndodhi atij femiut), por kurre nuk e kam provuar, e as qe do ta provoj ndonjehere, sepse se pari nuk besoj ne keso marrzira, dhe se dyti nqs me te vertete ka diēka, atehere kjo eshte ne kundershtim te plote me karakterin, metalitetin, principet e mia dhe me imagjinaten time per moralin, drejtesine, te verteten etj.

  Edhe diēka, une u pata habitur shum kur e gjeta qe shkenctar te medhenje si Isaak Newton, Nikolaus Kopernikus etj. ishin mare intenzivisht me magji te sigileve.

  Tung
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Zėu_s : 15-08-2009 mė 11:23

Faqja 3 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •