Close
Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 138
 1. #1
  LosT AngeL Maska e PaToSaRaK
  Antarsuar
  16-02-2005
  Vendndodhja
  Ne mes te llumit
  Mosha
  35
  Postime
  365
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Cfar dini t gatuani ?!

  Pershendetje te gjitheve po e hap kete Teme sepse kam pak ide nga gatimi. Si djal qe jam kam mesuar dhe une te gatuaj, mesova nga halli jo nga malli.
  Une di te skuq patate.
  Te skuq veze.
  Te bej pilaf.
  Te bej makarona.
  Di te bej dhe fasule.
  Keto gjera kam mesuar te gatuaj dhe i gatuaj mire, nuk i dihet mund te mesoj me shum.

  Gjith te mirat.
  E Lehte Ta Kujtosh Veshtire Ta Harrosh

 2. Anetart m posht kan falenderuar PaToSaRaK pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 3. #2
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  32
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 10 postime
  nuk di te bej shume se akoma tu mesu jena....e kom dhe burrin guzhunjeri ai di te bej ca gjona pupupup te lepish pjaten

  di te bej grosh, pilaf, makarona,turli,kam pa mamin disa her si behet pastice dhe them di ta bej dhe pse nuk e kam bo akoma.....speca te mbushur etj etj.....di me bo vetem gjona shqip se gjermonet nuk e kan gje guzhinen....
  Ndryshuar pr her t fundit nga Tironcja_BLN : 08-06-2009 m 05:02
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 4. Anetart m posht kan falenderuar Tironcja_BLN pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Antarsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,277
  Faleminderit
  0
  21 falenderime n 21 postime
  T skuq vez.
  T bj pilaf.
  T bj makarona.
  T bj Pizza.
  T bj emblsira

  Kto i di ti bj edhe un , meqe nga nevoja mu desht q ti mesoj n kuzhin kur punova me nj restaurant.

 6. Anetart m posht kan falenderuar Nice_Boy pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 7. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-02-2009
  Postime
  19
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Ne Guzhine jam shume e zonja dhe pak a shume me jepet per gjithcka.Kam dhe shume fantazi dhe shpesh me dalin gjera shume te mira. Per Gatime Shqiptare dhe Italiane di ti bej thuajse te gjitha, kam dhe doren qe cdo gje qe bej ne pergjithesi del shume shume e mire.Te gjitha llojet e gjellrave dhe gatimeve, me dalin shume te mira.

 8. #5
  ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
  Antarsuar
  01-02-2008
  Vendndodhja
  Berlin City
  Mosha
  32
  Postime
  3,452
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 10 postime
  Citim Postuar m par nga jushe Lexo Postimin
  Ne Guzhine jam shume e zonja dhe pak a shume me jepet per gjithcka.Kam dhe shume fantazi dhe shpesh me dalin gjera shume te mira. Per Gatime Shqiptare dhe Italiane di ti bej thuajse te gjitha, kam dhe doren qe cdo gje qe bej ne pergjithesi del shume shume e mire.Te gjitha llojet e gjellrave dhe gatimeve, me dalin shume te mira.
  kur do na ftosh per dreka dhe darak mi se erdha....qyqya do e kesh shendoshur burrin me keto gatimet
  zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

 9. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  nuk di me gatu bre po desha te mesoj si te bej petulla.. oj cucat e forumit a mundeni me me ndihmu bre ..

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Me pelqen gatimi, dhe gatuaj cdo gje, por me shume me pelqen kur gatuan burri. Me shijon me shume nga dora e tij.
  Feelings change - memories don't.

 11. #8
  Ju keni fituar 1 pik Maska e naqeta
  Antarsuar
  05-10-2007
  Vendndodhja
  Ne toke !
  Postime
  439
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Citim Postuar m par nga dritek7 Lexo Postimin
  nuk di me gatu bre po desha te mesoj si te bej petulla.. oj cucat e forumit a mundeni me me ndihmu bre ..
  Une po deshe te ndihmoj te pastrosh fjalorin ,dje me ke habit fare ke nxjerr nga goja .
  Ps.Kujdes kur te skuqesh petulla mos fol shume, maje gojen mbyll ,se te bjen vaji ne gjuhe dhe pervelohesh pastaj.
  A don, e s'din, a din e s'don !

 12. #9
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Citim Postuar m par nga dritek7 Lexo Postimin
  nuk di me gatu bre po desha te mesoj si te bej petulla.. oj cucat e forumit a mundeni me me ndihmu bre ..
  E ke receten ne forum me duket, te temat e gatimit.
  Feelings change - memories don't.

 13. #10
  i/e regjistruar Maska e Elonaa
  Antarsuar
  17-09-2005
  Postime
  1,679
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Te ka lind ndonje kshu!
  Pr 4 - 5 persona duhen:

  Miell 2 gota uji, kos 1 gote uji, vez 1 kokrr, krip,sod 1/2lug kafeje, vaj 2 filxhane kafeje

  N nj tas porcelani vendosen vez, kos, krip dhe yndyr, rrihen mir dhe shtohet miell i przier me pak sod. Brumi n kt rast sht gjysm i trash. N tigan hidhet pak yndyr (1/2 lug gjelle). Kur yndyra t jet nxehur, hidhet brumi(nj lug gjelle pr do petull). Largsia nga njra tjetra duhet t jet 3-4 cm sepse gjat skuqjes brumi hapet. Petullat skuqen nga njra an dhe pastaj kthehen nga ana tjetr.
  Pasi t jen skuqur mir vendosen n pjat, sprkaten pak me gjalp dhe prdoren me sheqer ose serviren me mjalt.

 14. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga dea_07 Lexo Postimin
  E ke receten ne forum me duket, te temat e gatimit.
  thanks darling..

 15. #12
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Elonaa Lexo Postimin
  Te ka lind ndonje kshu!
  Pr 4 - 5 persona duhen:

  Miell 2 gota uji, kos 1 gote uji, vez 1 kokrr, krip,sod 1/2lug kafeje, vaj 2 filxhane kafeje

  N nj tas porcelani vendosen vez, kos, krip dhe yndyr, rrihen mir dhe shtohet miell i przier me pak sod. Brumi n kt rast sht gjysm i trash. N tigan hidhet pak yndyr (1/2 lug gjelle). Kur yndyra t jet nxehur, hidhet brumi(nj lug gjelle pr do petull). Largsia nga njra tjetra duhet t jet 3-4 cm sepse gjat skuqjes brumi hapet. Petullat skuqen nga njra an dhe pastaj kthehen nga ana tjetr.
  Pasi t jen skuqur mir vendosen n pjat, sprkaten pak me gjalp dhe prdoren me sheqer ose serviren me mjalt.
  beautiful... po ja nis ... thankss

 16. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga naqeta Lexo Postimin
  Une po deshe te ndihmoj te pastrosh fjalorin ,dje me ke habit fare ke nxjerr nga goja .
  Ps.Kujdes kur te skuqesh petulla mos fol shume, maje gojen mbyll ,se te bjen vaji ne gjuhe dhe pervelohesh pastaj.
  wowwwww ku e pe se cfar kam nxjerr nga goja ti dreq..un kujtova se isha vetem ne dhom.. interesante ...
  meqe ra fjala a ka mundesi te me thuash si te gatuaj tasqebab me lo.qe prifti ..kam degjuar se esht special..
  Ndryshuar pr her t fundit nga dritek7 : 10-06-2009 m 15:43

 17. Anetart m posht kan falenderuar dritek7 pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

 18. #14
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Gatimin e kam hobby dhe kjo ndoshta duket edhe ne faktin qe me teper gjera me vlere kam ne kitchen se sa ne pjeset e tjera te shtepise. lol
  Me pelqen jashte mase te ha dhe jashte dhe pastaj kur kam kohe ne shtepi eksperimentoj me gjera te ndryshme, nga different cuisines. E vetmja qe s'para me pelqen eshte ajo indiane.

  Ah po, edhe per embelsira nuk para me jepet te bej, por ato qe bej, bejne dhe Bakers Square te flas me vete.

 19. #15
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  243 falenderime n 198 postime
  Citim Postuar m par nga dritek7 Lexo Postimin
  thanks darling..
  anytime, lol
  Feelings change - memories don't.

 20. #16
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Antarsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime n 10 postime
  Shum gjera di sepse eshte dashur te mesohem .

  Vetem sdi me qit pite sepse te tjerat shumicen e kuzhines kosovare i gatuaj

 21. #17
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga Apolloni@ Lexo Postimin
  Gatimin e kam hobby dhe kjo ndoshta duket edhe ne faktin qe me teper gjera me vlere kam ne kitchen se sa ne pjeset e tjera te shtepise. lol
  Me pelqen jashte mase te ha dhe jashte dhe pastaj kur kam kohe ne shtepi eksperimentoj me gjera te ndryshme, nga different cuisines. E vetmja qe s'para me pelqen eshte ajo indiane.

  Ah po, edhe per embelsira nuk para me jepet te bej, por ato qe bej, bejne dhe Bakers Square te flas me vete.
  guzhina Indiane esht the best o shoku Apollon .. vetem ka 1 te keqe se ata perdorin shum speca djeges dhe te djeg menderja gjith diten..

 22. #18
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Citim Postuar m par nga dritek7 Lexo Postimin
  guzhina Indiane esht the best o shoku Apollon .. vetem ka 1 te keqe se ata perdorin shum speca djeges dhe te djeg menderja gjith diten..
  E para njehere nuk jam shok, dhe e dyta per ty mund te jete, mua nuk me pelqen dhe aq. Kam shoqe indiane qe me kane dhene recipes te gjysheve te tyre se si ta bejne Curry-n perderisa eshte nje mix of spices, por experienca ime e pare me ushqimin indian ka qene ne nje restorant qe gjoja ishte me 5 yje dhe shume i shtrenjte me qe ra fjala dhe sinqerisht mbasi dola qe aty, kam vjell zorret. First impressions gjithmone kane rendesi. Psh mua me pelqejne jashte mase ushqimet e Amerikes se Jugut, kane nje cuisine shume te larmishme.

 23. #19
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Eshte APOLLONIA (@ = a)

  Mos do te tregojme ndonje foto keshtu? Ushqim Indian e kisha fjalen. lol
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   
  Ndryshuar pr her t fundit nga INFINITY : 10-06-2009 m 17:20

 24. #20
  gone Maska e INFINITY
  Antarsuar
  08-11-2007
  Postime
  4,376
  Faleminderit
  0
  13 falenderime n 13 postime
  Meqe jemi te ushqimi indian, dy gjera qe me pelqejne jane: naan bread (buka indiane) dhe kulfi ice cream. Yummmmmmmmmyyyyyyyyyyyyyyy
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura   

 25. Anetart m posht kan falenderuar INFINITY pr postimin:

  bsdev (03-03-2017)

Faqja 1 prej 7 123 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Thjesht e shpejt - gatuani pr veten tuaj...
  Nga kundraRRYMES n forumin Kuzhina shqiptare dhe e huaj
  Prgjigje: 174
  Postimi i Fundit: 19-10-2010, 13:04

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •