Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Informacion per eliksirin vital

  Te nderuar pjesmares te forumit shqiptar.Si shqiptar pjesmares ne nje forum bulgar sot mu parashtrua nje pyetje nga pjesmaresit e te njejtit forum,qe ka te bej me shqiperine.Nje pjesmarese me parashtroi nje pyetje per njefar uji apo langu me emrin vital.Ne vijim e parashtroj pyetjen ne origjinal e me pastaj do te mundohem ta perkthej.

  Сколи, пријателе..абе как да дојдеме до напитката ВИТАЛ од Назиф Сарачи од Тирана...нешто чудесно ...като еликсир на живота било...четох в списание тук в Македонија.
  ти може да се научиш повече...имало го в Струга, Тетово, незнам дали ходи на слободна продажба...ајде може и за тебе да биде од значение...а може вече и знаеш нешто..

  Sokol ore mik.. me thuaj se si mundem qe te gjej pijen VITAL nga nazif saraci nga tirana.Qenka dicka magjike...qenka nje lloj eliksiri jete..Te njejten e kam lexuar ne nje javore maqedonase.
  Ti me siguri mundesh te mesojsh dicka me teper.gjendeshka ne struge dhe tetove.Nuk e di a eshte ne shitje te lire.Interesohu se ndoshta edhe per ty mund te kete rendesi...Ose ndodh qe edhe di dicka per kete.

  Pra ju lutem nese dikush ka ndonje njohuri ateher shkruani qe te mundem miqve ne forumin bullgar tu transmetoj njohurite

 2. #2
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime nė 165 postime
  Vetem budallenjte u besojne cfare thuhet ne reklama.lol
  Eliksiri me qe ra fjala eshte term legjende,dicka e shpikur nga fantazia e njeriut.Eliksiri i jetes nuk ekziston ne realitet,vetem legjenda.Ilac mrekulli qe te zgjat jeten nuk ka.
  Le te supozojme per nje moment qe ekziston nje ilac i tille.Si mund ta vertetosh qe te zgjati jeten lol.
  Mos postoni me reklama idiote sic bejne kinezet dhe indianet...
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #3
  SupremacY Maska e IL__SANTO
  Anėtarėsuar
  23-08-2004
  Vendndodhja
  Larg
  Postime
  4,286
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga benseven11 Lexo Postimin
  Vetem budallenjte u besojne cfare thuhet ne reklama.lol
  Eliksiri me qe ra fjala eshte term legjende,dicka e shpikur nga fantazia e njeriut.Eliksiri i jetes nuk ekziston ne realitet,vetem legjenda.Ilac mrekulli qe te zgjat jeten nuk ka.
  Le te supozojme per nje moment qe ekziston nje ilac i tille.Si mund ta vertetosh qe te zgjati jeten lol.
  Mos postoni me reklama idiote sic bejne kinezet dhe indianet...
  Shume katil ti benseven11. Ja preve djalit enderrat ne mes.E le te zhgenjyer se nuk ekziston.
  Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

 4. #4
  -
  Anėtarėsuar
  21-01-2009
  Vendndodhja
  -
  Postime
  2,095
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Kur shpikėsit ishin akoma "adoleshentė", sepse akoma vuanin pasojat e trushplarjes se Kishės dhe Xhamisė, besonin se ekzistonte njė pije e cila tė siguronte pėrjetėsinė.
  Dmth eliksiri zėvendėsoi Graalin nė imagjinatėn e aventurierėve.
  Me4sa duket bullgari ose tė shkruan nga spitali psiqiatrik ose po tall teneqen.
  -

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-05-2008
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga IL__SANTO Lexo Postimin
  Shume katil ti benseven11. Ja preve djalit enderrat ne mes.E le te zhgenjyer se nuk ekziston.
  Il santo si duket nuk ke lexuar me vemendje.Mir pra edhe nuk me njeh sikur te me kishe njohur nuk do te kishe menduar ashtu.Me siper potencova se nje gje te tille behet me kerkese nga dikush tjeter.Ja pra ja u dergoi edhe linkun.Te njejteve, un njejt ju pergjigja. Se nje gje e tille, eshte vetem nje mundesi, qe dikush pa pune te perfitoj. Por prap se prap mu luten te interesohem.Ne vijim ja u dergoj linkun nga forumi bulgar.

  http://www.vmro.bg/forum/viewtopic.p...t=76&start=330

  Ne te njejtin forum jam nga arsyeja se jam shqiptar dhe se i mbroj pozicionet e kombit tim.Mburem se jam shqiptar, dhe slejoj asesi qe dikush te fyej e te hedh gur e dru mbi kombin tim.Kurse pietja lindi spontanisht.
  Un personalisht zonjes ledy_s i propozova si eliksir te kaloj nje nat ne male te sharit dhe ne mengjes te laj fytyren me ujin e ftohet te liqenit te bardhe.Dhe me siguri se pas kesaj do ta ngjente veten 10 vjet me te re.Ju pershendes
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ismet_gv : 28-05-2009 mė 17:15

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2010
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Eliksiri Vital

  Citim Postuar mė parė nga ismet_gv Lexo Postimin
  Te nderuar pjesmares te forumit shqiptar.Si shqiptar pjesmares ne nje forum bulgar sot mu parashtrua nje pyetje nga pjesmaresit e te njejtit forum,qe ka te bej me shqiperine.Nje pjesmarese me parashtroi nje pyetje per njefar uji apo langu me emrin vital.Ne vijim e parashtroj pyetjen ne origjinal e me pastaj do te mundohem ta perkthej.

  Сколи, пријателе..абе как да дојдеме до напитката ВИТАЛ од Назиф Сарачи од Тирана...нешто чудесно ...като еликсир на живота било...четох в списание тук в Македонија.
  ти може да се научиш повече...имало го в Струга, Тетово, незнам дали ходи на слободна продажба...ајде може и за тебе да биде од значение...а може вече и знаеш нешто..

  Sokol ore mik.. me thuaj se si mundem qe te gjej pijen VITAL nga nazif saraci nga tirana.Qenka dicka magjike...qenka nje lloj eliksiri jete..Te njejten e kam lexuar ne nje javore maqedonase.
  Ti me siguri mundesh te mesojsh dicka me teper.gjendeshka ne struge dhe tetove.Nuk e di a eshte ne shitje te lire.Interesohu se ndoshta edhe per ty mund te kete rendesi...Ose ndodh qe edhe di dicka per kete.

  Pra ju lutem nese dikush ka ndonje njohuri ateher shkruani qe te mundem miqve ne forumin bullgar tu transmetoj njohurite

  Duke pare se njerezit nuk besojne ne mjeksine alternative dhe reagimet e njerezve ne forum ndaj kerkeses suaj informacionin e kerkuar e gjeta , ne tekst keni edhe numrin e telefonit te zotriut ,por dua te ceku se ka shitje ne Maqedoni neper barnatoret bio ose bimore si dhe ne tekst e lexoni se ka edhe ne Bullgari gjithashtu neper barnatoret bio. Une per vete dua te them se dje me date 29.01.2010 e kam pa emisionin me kete zotriun dhe eshte shume e vertete se intervista e tij ka qene ne nje reviste maqedonase"Fokus", e pashe vet dhe per deri sa mjeket me te njohur gjermane dhe franceze i kane besor ilaqit te tij pse mos ti besoj edhe une. Bile, mjeksia alternative ka treguar shume sukses ne sherimin e semundjeve me te renda si kanceri dhe semundjet kardiake. Ne emision ishte edhe Arqile Boti doktor i mjeksise se pergjithshme i cili studionte edhe sheronte gjithashtu me barera bimore ashtu si e kishte sheruar edhe veten dhe shume njerez nga kanceri. Perndryshe ne shek. e kaluar ne vitet 1900 ka qene austriaku Rudolf Brojs librin e te cilit mund ta gjeni ne Kroaci dhe Slloveni (pasi qe ata i kane dhe i kushtojne shume rendesi mjeksise alternative), liber te cilin e kam edhe une me te gjitha recetat per shume semundje te ndryshme si edhe kancerin. Ai eshte njeriu me i njohur i kohes se vet per sherimin e me se 40.000 njerezve me kancer. per me shume info vetem hyn me emrin e ketyre individeve ne google dhe gjen mjafte informata per te. Shpresoj te mos jete vone qe te realizojme kerkesen e atij personi qe ka kerkuar informacionin dhe te shpresojme ne sherimin. Ndegjova qe ka barnatore bio edhe ne oher edhe ne Struge ku gjendet Vital por shpresoj qe ka edhe ne Bullgari pasi qe ne emision ai ceku se interesimi atje eshte jashtezakonisht i madh. Ju pershendes nga Kosova.

  Ku tregtohet "Vitali", nė farmaci?
  Shitja do tė nisė nė Bullgari shumė shpejt, do tė shpėrndahet nė farmacitė Bio (bimore). Nė Maqedoni nuk ka farmaci Bio, por ėshtė futur nė 80 pėr qind tė farmacive tė tjera. Prodhimi industrial i "Vital" ka nisur nė 6 korrik 2006.
  Po nė Shqipėri ku tregtohet, ku mund ta gjejnė tė interesuarit?
  Nė Shqipėri nuk ėshtė as nė tezgėn e bananeve. Sepse, shqiptari nė plan tė parė detyrėn numėr njė ka tė vrasė vėllanė, pra unė jam i vdekur pėr sė gjalli. Por, pėr fat tė keq tė atyre qė duan me "mė vra", unė zbulova 'Vitalin' dhe do jetoj shumė gjatė, kėshtu qė ata nuk do ta kenė fatin tė mė shohin shpejt tė vdekur. Ēdo person qė do ta provojė kėtė lėng, i cili u ka sjellė shėndet tė gjithė atyre qė e kanė provuar, mund tė kontaktojnė nė numrin tim tė telefonit: 0682098553.
  Sa kushton njė kurė njėmujore e kėtij lėngu?
  Njė kurė njėmujore, me ēmim fabrike, njė kanaēe gjysmė litėrshe kushton 150 lekė tė reja. Unė jam shkencėtar dhe nuk dua tė pasurohem me 'Vitalin'. Ka kohė pėr t'u pasuruar, kur tė shėrohet njerėzimi. Duhet tė theksoj njė gjė, qė unė nuk punoj si mjek, jam shkencėtar.
  Linku me poshte tregon faqen ku e kam marr tekstin e postuar. Por shpresoj shume te ju kryej pune.

  Nazif Saraci, numri i telefonit: 0682098553

  http://balkanweb.com/gazetav5/newsad...w.php?id=72022
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga babana : 30-01-2010 mė 08:19

 7. #7
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Po ndonje inormacion me te hollesishem per sa i perket,kompanise qe e prodhon,dhe nqs nuk ka dale ne qarkullim ne Shqiperi,a mund ta gjejme ne farmacite en shtetet fqinje?(Ne Itali pershembull,a mund ta gjejme?).
  Kjo intervista e mare nga gazeta eshte e kohve te fundit apo eshte nje interviste e vjeter???

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e ujkus
  Anėtarėsuar
  17-10-2006
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  po te jekte ky robi qe ka bere nje perrzjerje cajrash dhe ka dalete top shoh e ka folu dhe nuk e di sakte ne cilin nga top show por ky rro

 9. #9
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Ndonje lajme te ri???

 10. #10
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Akoma asnje e re ???

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2008
  Postime
  2,926
  Faleminderit
  3
  2 falenderime nė 2 postime
  Vitali (camillia sinensis) qe njihet edhe si Caji i Gjelber (Green Tea) eshte Lipton brand. Kjo histori e cajit te gjelber kinez, jetezgjatjes dhe vetive antikancerogjene ka qe ne 2003 qe mesyn internetet e faqet e revistave.

 12. #12
  Freestyler Maska e auiu
  Anėtarėsuar
  04-09-2004
  Vendndodhja
  Korce
  Postime
  170
  Faleminderit
  1
  0 falenderime nė 0 postime
  Dmth nuk ka asnje lidhje me kete personin i cili pretendon e e ka prodhuar vete dhe ka sheruar veten dhe te tjere???

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2010
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Vital

  Citim Postuar mė parė nga auiu Lexo Postimin
  Po ndonje inormacion me te hollesishem per sa i perket,kompanise qe e prodhon,dhe nqs nuk ka dale ne qarkullim ne Shqiperi,a mund ta gjejme ne farmacite en shtetet fqinje?(Ne Itali pershembull,a mund ta gjejme?).
  Kjo intervista e mare nga gazeta eshte e kohve te fundit apo eshte nje interviste e vjeter???
  Numrin e tel e ke te shkruar mund ta kontaktosh kur te duash. Shkrimi ka dalur ne fillim te muajit te kaluar me duket me date 10 janar por kliko ne linkun me poshte dhe e ke teksin te gjithin. po ashtu te njejten dite e kam pa emisionin ne TVSH dhe menjehere jam ulur ne kompjuter te gjej informata me shume per te si edhe numrin e tele fonit e ka pasur gjate tere kohes se intervistes ne ekran por e gjeta edhe ne kete shkrim, prandaj nese te duhet apo i duhet dikujt lirisht mund ta therras. Une e kam fatin te shkoj ne mars neTirane dhe do ta gjej personalisht. Me intereson shume ky dhe Arqile Boti. Ne pergjithesi mjeksia Alternative.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga babana : 07-02-2010 mė 16:41 Arsyeja: shtim teksti

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2010
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Vital

  Citim Postuar mė parė nga javan Lexo Postimin
  Vitali (camillia sinensis) qe njihet edhe si Caji i Gjelber (Green Tea) eshte Lipton brand. Kjo histori e cajit te gjelber kinez, jetezgjatjes dhe vetive antikancerogjene ka qe ne 2003 qe mesyn internetet e faqet e revistave.
  Javan nuk eshte ky ai Vitali per cajin e gjelber qe mendon ti, eshte nje lloj shurupi si limonade perberes kryesor si antioksidanti me i mire per organizmin e njeriut eshte mjalti, limoni, portokkalli etj, sepse nuk i tregoi te gjithe perberesit, por tha se keto jane ato tri kryesoret dhe qe ka edhe ne forme te tabletave dhe ne disa forma tjera.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2010
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga auiu Lexo Postimin
  Po ndonje inormacion me te hollesishem per sa i perket,kompanise qe e prodhon,dhe nqs nuk ka dale ne qarkullim ne Shqiperi,a mund ta gjejme ne farmacite en shtetet fqinje?(Ne Itali pershembull,a mund ta gjejme?).
  Kjo intervista e mare nga gazeta eshte e kohve te fundit apo eshte nje interviste e vjeter???
  Me sa kam njohuri une ate mund ta gjesh , ne Shqiperi, Maqedoni, Bullgari , nuk e di per Kosove e shtetet tjera por gjithsesi vetem neper barnatoret bio-bimore. Ai eshte prodhim i tij vetiak, nuk ka ndonje fabrike me sa e di une, por eshte shume fryt dhenes.

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-01-2010
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga babana Lexo Postimin
  Me sa kam njohuri une ate mund ta gjesh , ne Shqiperi, Maqedoni, Bullgari , nuk e di per Kosove e shtetet tjera por gjithsesi vetem neper barnatoret bio-bimore. Ai eshte prodhim i tij vetiak, nuk ka ndonje fabrike me sa e di une, por eshte shume fryt dhenes.
  Tani t'ju tregoj se sot kam folur personalisht me Zotri Nazifin. Ne Kosove nuk ka askund Vital dmth. ne asnje barnatore, por ne Maqedoni, Shqiperi dhe ne Bullgari po. Patjeter pacienti duhet te kontaktoj me Zotri Nazifin qe ti jep informatat per gjendjen e vet dhe ai pastaj i cakton tretmanin. Cmimi per nje muaj i tretmanit eshte 120E. Terapia zgjate sipas nevojes. Ju falemnderit te gjitheve.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •