Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236

    Kush nuk ka provuar diskriminim anti Shqiptar në Perëndim?

    Graham Norton pa piken e turpit tha , Ka nje Kohe kur duhet tja fasesh vrapit nga televizori! Tani erdhi Shqiperia, ne eurovison!

    A A Gill tha, Shqiptaret jane nje rrace turi qelbesash! se ku e gjeti ket pershrim!
    Une pata nje video me keto komente sic i kishte shkruar gazeta por ma bllokuan nga youtubi!

    Une e bej edhe nje tjter, se kam problem!

    Po kto Shqiptaret qe ma heqin temen nga albasouli! Car do ti thush ktyre!?

    Ne kohen e Enver Hoxhes Shqiperia ishte lulja e Europes, sepse realiteti nuk i pelqente asnjeriu! Kto zoteri jane fakte! Une nuk pash nai pergjigje nga qeveria, apo nga Dipllomatet qe paguahen nga taksa paguesit Shqiptar! Jemi ne qe duhet ti ndergjegjsojme njerezit! aneteret e komunitetit tone!

    Do ta fusesh koken nen rere edhe te besh gjasme sikur nuk ekziston!

    Rracismi anti Shqiptar, nuk do te largohet as discriminimi!

    Kto do te vazhdojne! Po sju mbull goja!

    Duhet te hidhen ne gjygj, pike!

    Shqiptaret duhet te ndergjegjesohen per keto probleme!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236
    Referenca:
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...17-Norton.html
    http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

    Kushdo qe jeton ne Angli edhe e kupton Ligjin dhe Gjyhen Angelez nuk e ka patur te veshtire ta kuptoje se BBC ja nuk kerkoi falje, aspak! Vetem beri gjasme sikur, duka ja kaluar pergjegjesine Grahamit, i cili se vrau shume mendjen per te kerkuar vete falje, pasi nuk ka patur asnje kontaktim nga asnje avokat! Apo as edhe nje lloj presioni serious!

    If you fancy being marginalised, be my guest! If you dont make space for your self no one ellse will do that for you!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236
    http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

    nje link qe funksionon nga artikulli i a a gill

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    236
    ketu keni nje liber i cili ka gjuhen me rraciste per Shqiptaret, "qenia sub humane" eshte gjuha qe perdoret!

    http://www.amazon.com/Onions-Our-Dum...3161871&sr=8-2

    Libri ka humor per cdo vend te botes, por per asnje vend tjter nuk perdor nje gjuhe te tille!


    Albo, te falemi nderit per mos nisjen e ketij fakti ne Koshin e plerave!
    Perndryshe aty do te perfundosh vete! Ashtu sic thash edhe me perpara, po e fute koken te koshi i plerave, problemet nuk largohen, vetem do te vij me teper era pleh, ngaqe nuk bere asgje kunder!

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    12-10-2009
    Postime
    58
    keni provuar te kerkoni zotin te lutesh ne kish te punosh per buken e gojes te besh kerkime shkenzore dhe ne fund je njeriu me i poshterurar se ske lek te paguash avokat se nuk don te perzihesh ne politik dashuron pikturen mi vodhen 20 piktura ku esht drejtesia

    dhe sa do poshterohet intelektuali shqiptar dhe ngavet shqiptaret ne mergim te manipuluar per politik e para se ndimojn shqiptarin e vet por zoti thot durim o njeri studjo profetet

    studjo fjalet e urta te popullit dhe lufto per buken e

    gojes deri kur o shqiptar do shesesh vellain tend qe ka vujt gjith jeten fatkeqi adrian farkeqi deri kur

  6. #6
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga DOR Lexo Postimin
    Referenca:
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz...17-Norton.html
    http://www.timesonline.co.uk/tol/lif...icle688085.ece

    Kushdo qe jeton ne Angli edhe e kupton Ligjin dhe Gjyhen Angelez nuk e ka patur te veshtire ta kuptoje se BBC ja nuk kerkoi falje, aspak! Vetem beri gjasme sikur, duka ja kaluar pergjegjesine Grahamit, i cili se vrau shume mendjen per te kerkuar vete falje, pasi nuk ka patur asnje kontaktim nga asnje avokat! Apo as edhe nje lloj presioni serious!

    If you fancy being marginalised, be my guest! If you dont make space for your self no one ellse will do that for you!
    E po shqipetaret jane ashtu popull qe te vrete per nje parking , kurse kurre eshte fjala per ta treguare trimerine nuk i nxene edhe bira e mijut .

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Diskriminim krahinor e gjen dhe ne Shqiperi mes shqiptareve e ju prisni t'ju trajtojne me mire te huajt! pffff!
    Feelings change - memories don't.

  8. #8
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Diskriminim krahinor e gjen dhe ne Shqiperi mes shqiptareve e ju prisni t'ju trajtojne me mire te huajt! pffff!
    shqipetareve sju ka faje kushe se mendojne me sy dhe shohin me mendje.

    Personalishte jetoje vete jashte vendit ,dhe si shqipetare ,asnjehere nuk kame hasur qe institucionet e shtetit ku jetoje te me diskriminojne.

    Ne qofte se shkoje ne komune per rregullim te dokumentave ,marre nje numer ,dhe s'ka mundesi vendasi te hy ne zyre para meje ,deri sa ti vjene rradha, bile biloe per c'do kater vejete me japin te drejten te votoje ne zgjedhjet komunale, ku kete te drejte nuk e kame pasur dhe se kame ne vendin ku kame lindur .

    Shkon te mjeku apo ne Spital publike shteterore, nuk ka mundesi te hyje vendasi para teje ne qofte se ,ke caktuare termin .

    Keto te drejta si shqipetare qe i kame ne Skandinavi , nuk i kame edhe ne shtetin ame,

    Rrofte Mbreteria e Skandinavise .
    Zoti i bekofte njeresit qe respektojne demokracine ,pa dalim rrace dhe ngjyre .
    Ndryshuar për herë të fundit nga TetovaMas : 23-02-2012 më 23:43

  9. #9
    Citim Postuar më parë nga DOR Lexo Postimin
    Graham Norton pa piken e turpit tha , Ka nje Kohe kur duhet tja fasesh vrapit nga televizori! Tani erdhi Shqiperia, ne eurovison!

    !
    si e tha duket pak si keq por nuk e tha me ate kuptim


    kercimi me ate njeriun me maske, si edhe njeru me maske ishe e pakuptimte :|


    Per ate e ka thene, jo per vedin tone.
    Cfare kishte te bente njeriu me blu me kengen?
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  10. #10
    Mjedisor Maska e Edvin83
    Anëtarësuar
    20-03-2006
    Vendndodhja
    Tallinn
    Postime
    4,670
    Une, nuk e kam provuar. Deri tani nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje ne BE. Diskrimin ama kam hasur shume kur shkoj ne Shqiperi. Dje u ktheva nga Shqiperia per ne Estoni ku jetoj, dhe ne aeroportin e Tiranes u trajtova sikur te isha ndonje emigrant ilegal. ME kerkonin siguracion, dhe u paraqisja siguracionin AXA qe eshte kompania me e madhe ne BE. E di ca me thonin--"Nuk e njohim kete kompani". Mezi me lane te dilja nga Shqiperia. Plus qe kompania shqiptare me kishte anulluar fluturimin pa me lajmeruar fare. Sapo u ula ne zonen e BE diskriminimi mori fund. Asnjeri nuk me pyeti apo beri fjale me mua se pse po vij e cfare siguracioni kam.

    Une kam jetuar dhe ne Hungari e Belgjike dhe kudo fjala e pare qe kam thene ishte qe jam shqiptar. Nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje. Prandaj me duken pak si te fryra keto historite e diskriminimit.

  11. #11
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Citim Postuar më parë nga Edvin83 Lexo Postimin
    Une, nuk e kam provuar. Deri tani nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje ne BE. Diskrimin ama kam hasur shume kur shkoj ne Shqiperi. Dje u ktheva nga Shqiperia per ne Estoni ku jetoj, dhe ne aeroportin e Tiranes u trajtova sikur te isha ndonje emigrant ilegal. ME kerkonin siguracion, dhe u paraqisja siguracionin AXA qe eshte kompania me e madhe ne BE. E di ca me thonin--"Nuk e njohim kete kompani". Mezi me lane te dilja nga Shqiperia. Plus qe kompania shqiptare me kishte anulluar fluturimin pa me lajmeruar fare. Sapo u ula ne zonen e BE diskriminimi mori fund. Asnjeri nuk me pyeti apo beri fjale me mua se pse po vij e cfare siguracioni kam.

    Une kam jetuar dhe ne Hungari e Belgjike dhe kudo fjala e pare qe kam thene ishte qe jam shqiptar. Nuk kam hasur ndonje diskriminim ndaj meje. Prandaj me duken pak si te fryra keto historite e diskriminimit.
    Kjo është injorancë e shtetit tonë.
    Një gjë e tillë më ka ndodh edhe mua për në Itali. Kisha ca vula si shumë në passaportë ngaqë brenda 8-9 muajsh kam kaluar 3 herë në Itali dhe kur shkoj herën e fundit më thotë 1 police që ti s'kalon ke plotësuar 3 muajt e leje qëndrimit. Aq të prapambet jan saqë sdinin me bo llogaritë e hyrjes dhe daljes simbas vulave që të dilte sa ditë kisha qëndruar në Itali. Unë gjithsej kisha qëndruar 25 ditë. Më pyesnin mua sa ditë ke qëndruar dhe zgjati pak ky debat derisa u mërzita dhe i thash kur se di ti do ta di unë , ti je për këtë punë i thash. Aty filloi duke mbo presion, siç e ka zakon shqiptari duke më thën Djali flit mirë me mua se unë ta anulloj udhëtimin për sot dhe përfundon në rajon. Punë e madhe i thash , mund të nisem dhe nesër se kam problem. Mbas 30 min debat e kuptuan dhe më vulosën passaportën.

    Mbërrij në Itali, sapo shef vulat polici, as nuk më pyes si qysh tek, direkt e vulos dhe me një sjellje të hijshme krejt ndryshe nga ajo e policisë sonë.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  12. #12
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360
    .....ky eshte edhe nje fakt qe tregon se shqiptaret ne te vertet nuk e duan dhe nuk e respektoin sa duhet vetveten.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e esmeraldos
    Anëtarësuar
    29-01-2012
    Vendndodhja
    jetoj nen catin e perendis
    Postime
    52
    ne diskutimin e siper qe lexova .por nuk eshte fai i istitucjoneve te shtetit.! por ata qe prezantojne dhe per fat te keq kjo vazhdon te ndodhe .sepse mos pasja tregon vulgaritet . derisa politikanet tan vszhdojne te tregojne se skan deshire te bejne shtet.dhe diskriminimi do vazhdoji..


    duhet te respektosh veten tende......... te tjeret te vlersojne
    Ndryshuar për herë të fundit nga esmeraldos : 24-03-2012 më 08:40
    te ndimosh te tjeret ben diferencen

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    e kam provu
    por nuk ka me hall se te diskriminojne vet shqiptaret
    dikur kisha lek te gjithe i kisha pas
    tani as per nje semel sdel njeri tme ndihmoje
    kjo me dhemb me shume se cdo gje tjeter
    jo jo nuk i shaj austriaket
    une jo SHAJ VETEN DHE LUS ZOTIN TA MARR VETEN E TE HAKMERREM
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Une nuk e kam provuar.

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-08-2013
    Postime
    32

    Për: Kush nuk ka provuar diskriminim anti Shqiptar në Perëndim?

    Bjeri shkurt lale.. thyje televizorin e mos bli me.. do te jape nje qetesim te madh ne vetvete.. flas nga eksperienca

Tema të Ngjashme

  1. Emrat gjeografike arberore te krishtera te masakruar nga Turqia
    Nga Conquistador në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 31
    Postimi i Fundit: 29-07-2010, 21:18
  2. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  3. Rrymat politike katolike shqiptare
    Nga ~Geri~ në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 74
    Postimi i Fundit: 30-04-2006, 04:33
  4. C'ka eshte Shqiptaria?
    Nga Eni në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 23-07-2004, 12:28
  5. Partia Islamike Shqiptare
    Nga Hyllien në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 104
    Postimi i Fundit: 27-03-2004, 12:23

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •