Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18
 1. #1
  studente Maska e miska
  Antarsuar
  26-12-2006
  Vendndodhja
  Mos me kerko larg, kur me ke shum afer..
  Mosha
  31
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Poezi pr t uruar ditlindjen

  Dua te gjej vargje poezi per ditlindje per te uruar dike te dashur....
  qe eshte larg meje.....
  dicka si -Ditlindja yte pa mu..
  ose te pakten vetem urime ditlindjen...
  Ndryshuar pr her t fundit nga miska : 26-05-2009 m 07:36
  Where there is love..there is life.!!

 2. #2
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  Ne mengjes heret u zgjova
  Athua dicka me zgjoj
  Mu kujtua dashuria ime
  Ditlindjen do festoj!

  Do te doja te jem piruni
  Ne dore te me mbash
  A thua kjo me zgjoj nga gjumi
  Pasten qe ta hash!

  Kur qirinjet te i fikesh
  N'deshire me fut dhe mua
  Jam une e dashura jote
  Qe me shpirt te dua!

  Me shpirt e me zemer
  Te uroj shendet
  Lumturia e gezimi
  Te prifshin per jete!

  Urimin ruaje mire
  Po te lutem shum
  Kur me nuk do te jem
  T'kujtohet qe te dashta SHUM!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 3. #3
  studente Maska e miska
  Antarsuar
  26-12-2006
  Vendndodhja
  Mos me kerko larg, kur me ke shum afer..
  Mosha
  31
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu

  Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu
  Dije se ende un ty shum te duu.
  Dita ma e madhe per ty une sjom me ty
  Po du met pa edhe niher tu m'kqyr en sy.

  T'verteten tu munu ka une me shty
  Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy.
  T'verteten tu munu ka une me shty
  Tash po kom qef qat koh me mujt mrapa me kthy.

  Fjalt um mlidhen n'zemer e n'trup tem kallzohen
  Permes zonit tem shum larg tash dergohen.
  Deri atje kur ti me tjeter kon tash je
  A mendon najher se dikend dikur vet e le.

  Ti mu mle tash mos u kthe
  Kto fjal qe ti thash mo perpara mos I nje.
  Qysh ja kom nis per ty urimin po perfundoj
  Urime Ditlindjen pa mu jet t'gjat te deshiroj !

  Sod e shoh ni dat me rendsi n'kalendar
  Qe ajo dat shum shpejt zemren ma ka marr
  Dita e tmerrshme nata e merzitshme
  Zemra jeme qan per jeten ton t'dhimshme..


  Pse jo si dikur bashk me festu
  Pse je n'krah tjetrit pse sje me mu
  Perballem me vetveten por nuk kam fuqi
  Se emri yt eshte gjithmone tek un edhe pse sjam me ty.

  Ti sod po festoon per ni vit ma shum
  E une tu mendu per ty po mbes pa gjum
  Rri I ulur me askend smund te bisedoj
  Kot kam bler dhuraten e skam kujt tja dergoj.

  Ditlindjet e tua me rend po vijn e shkojn
  Ato vite kur jem kon bash ti kujtojm
  Se shum sene me ty I perjetova n'ket jet
  E tash u harruan sikur me djeg ni flet.

  Rri e pres nje dit qe te kthehesh tek une
  E pres at dit nuk dua azgje me shum
  Tash jeta jem ndryshoj ska jet normale
  Nganjeher dua t'vi qe te kerkoj falje.

  Tash tash je me tjetrin tjetrit I thu tdu
  Urime Ditlindjen jeto jeten pa mu

  Urime tqoft ditlindja baby ty pa mu
  Dije se ende un ty shum te duu.
  pse nuk jemi bashk dasht ne dy me festu
  pse ti nuk erdhe...nuk je me mu.....
  Where there is love..there is life.!!

 4. #4
  studente Maska e miska
  Antarsuar
  26-12-2006
  Vendndodhja
  Mos me kerko larg, kur me ke shum afer..
  Mosha
  31
  Postime
  118
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ishte nje pjese e nje kenge pas e ndryshuar pak..
  Where there is love..there is life.!!

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-06-2009
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  interesantt

 6. #6
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  ----Urime ditelindja Zemer!----(Urim nga varri)

  Urime ditelindja zemer
  Nga varri te uroj
  Kam shum dhe mbi vehte
  S'mund te t'perqafoj!

  Edhe po te kisha mundesi
  Nuk do ta puthja ballin
  Buzet i kam te ngrira
  S'do ta shuaja mallin!!

  Edhe duart i kam te ngrira
  Nuk mund te t'ledhatoj
  Syt me jane shterr moti
  S'mund as te lotoj!

  Eh pra shpirti ime
  Ky eshte urimi nga une
  Nje mbaje ne mend
  Se te dashta shum!
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 7. #7
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Antarsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty m gjen, nn hijen tnde q m le amanet!Nse t duket q kam humb,m kerko atje ku fryn uragani i kohs,atje do m gjesh,duke t krkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  128 falenderime n 98 postime
  ---Edhe te gjallet me uruan----

  Hmmm......
  Me than: Urime urime
  Me uruan jete te gjate
  Eh,i thash vetes sime
  Per kend te jetosh,moj e ngrat?

  Ata qe i dashta shum
  Iken dhe me lan ne vetmi
  Kujtim te vetem me lan
  Vetem ca fotografi!

  Shpesh c'mallem me dheun
  Qe moti i ka mbulua
  Pergjigjeje nuk marr kurr
  Athua me kan harrua?
  Rndesia e nj personi nuk vlersohet nga hapsira q z, por nga boshlleku q le kur nuk sht m.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-02-2009
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Yllnesha

  ooooooooooooooooooooooooooooo shum i mire bre qyky urim beso nshpirte um ka prek tpergezoj per kto vargje tbukura

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Smile aaaa

  na po dojm me ja uru ditlindjen e jo me merzit ok:

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  valla be katastrof jeni a sdini mas pari qa meshkru

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-02-2010
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  almira23

  o zot shum e merzitshme koka shum e mir a

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Antarsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,732
  Faleminderit
  243
  118 falenderime n 95 postime
  Citim Postuar m par nga almira23 Lexo Postimin
  o zot shum e merzitshme koka shum e mir a
  Hajt shkruaje qaty,se ndoshta i pelqen.......(shaka ok)...hahahahahahaa.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-03-2011
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Sot ditlindjen me zemr ta uroj,
  Fat dhe lumturi gjithnj t dshiroj,
  Drita e Allah-ut rrugn ta ndriqoft,
  Xheneti stacioni i fundit i jets tnde qoft...................ky eshte urimi me i mire qe do i jepnit dikujt

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-03-2011
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Blinaa;3051674]Sot ditlindjen me zemr ta uroj,
  Fat dhe lumturi gjithnj t dshiroj,
  Drita e Allah-ut rrugn ta ndriqoft,
  Xheneti stacioni i fundit i jets tnde qoft...................ky eshte urimi me i mire qe do i jepnit dikujt

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-03-2011
  Postime
  169
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  sepse cdo dite dhe cdo vit qe kalon seshte asgje me shume pervec se nje hap me afer vdekjes

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  02-02-2008
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  shum e mire qekjo Poezi Blinaa Allahu te shperbleft me Xhenetin Firdews

 17. #17
  Super Moderator Maska e benseven11
  Antarsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,495
  Faleminderit
  68
  178 falenderime n 165 postime
  Citim Postuar m par nga miska Lexo Postimin
  Dua te gjej vargje poezi per ditlindje per te uruar dike te dashur....
  qe eshte larg meje.....
  dicka si -Ditlindja yte pa mu..
  ose te pakten vetem urime ditlindjen...
  Ke ne dyqan karta urimi(greeting cards) hallmark per ditelindje me
  poezi shume te bukura,artistike te Walgreen dhe CVS.
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-01-2017
  Postime
  5
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Poezi pr t uruar ditlindjen

  Kur Une Te Uroj
  "GZUAR DITLINDJEN"
  Anonim

  Kur un te uroj "Urime Per Ditelindje"
  Ka shum, shum m tepr...
  Edhe pse sht e vshtir t thuhen fjalt,
  Asgj nuk do t m ndal sot.

  Kur un te uroj "Gzuar ditlindjen"
  far dua t them sht "Te Dua Zemra Ime"
  Ti je m shum se e gjithe bota pr mua,
  Un jam mirnjohse pr t gjith cfare bn.

  Kur un te uroj "Gzuar ditlindjen"
  Kjo sht pr shkak se ti bn t jem krenar,
  Tani q kam shkruar kto fjal,
  Un dua vetm t brtas atyre me z t lart.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •