Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 31 prej 31
 1. #21
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga veli44 Lexo Postimin
  Kur vozite me shpejtesi ne qytet me mebi 100 km ne ore je vrases potencial dhe nese vrete diken denohesh per vrasje.

  Vrasesi ne Vjene,...Labinoti (20 vjeē) ne varr,te tjeret ne spital te Prishtines qe mos te qofshin aty as ne "sahat te dekes"

  O pederast llapi mos shaj or pasardhes gabel shkau se ti nuk je permendur kund qe te reagosh,po ty je i lindur perzirje gjaku ti sigurishte je ngat kufirit me prokuplen
  o ēetniku velko
  fatkeqsija ka ndodh ne veternik ku rruga eshte 4 trakshe
  dhe shpejtsija lejohet 100 km ne ore
  e jo ne qender te prishtines qysh po genjen ti velo
  po hajde tash shpik diqka falcifiko diqka
  thuaj diqka jo Thaēi jo Limaj jo PDK-ja
  hajde qfar po pret hape nji tem si deri tani
  qka te servohet prej graqanice po pret a heee
  hajde veliqkoviqo hajde rrej shpif se per ata edhe je ti ketu ēetniko

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Daja-GONI
  Anėtarėsuar
  21-03-2006
  Postime
  1,554
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ndjeje keqardhje per te gjithe te aksidentuarit e veqanerisht per zotri Bajrush Xhemajlin per te cilin kam respekt te veqant.
  Familjes se te vdekurit u shpreh ngushellime,kurse te lenduarve u deshiroj sherim sa me te shpejt.

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Kreksi
  Anėtarėsuar
  20-11-2004
  Vendndodhja
  Francė
  Postime
  5,525
  Faleminderit
  325
  41 falenderime nė 40 postime
  Po veēse edeh ky qa ka drejtu veturen ne qender te prishtines permbi 100 kilometra n'or edhe ky s'eshte normal ose ka qene i dehur, mos tia lemi fajin politikanve, pajtohem me Ju !
  Askush nuk te pyt: ē'ka bere atedheu per ty por ē'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e Aerial
  Anėtarėsuar
  03-07-2006
  Vendndodhja
  Underground
  Postime
  81
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Te nderuar,

  Ju kisha lut te gjitheve, per hir te dhimbjes se fatkeqesise dhe per hir te respektit ndaj familjareve, te permbahemi nga postime te pamatura edhe politike, ngase ktu nuk ka vend per kete pune edhe nuk na ka hije si shoqeri.

  Eshte per me te ardhe keq qe pas krejt kesaj qe ndodhi, ne vorrim te Labinotit ate dite nuk patem pjesmarrje te askujt prej familjarve ose perfaqesueseve te Zt. Kryetar. Mundeni me e marr me mend, se si jane ndi familja e ngushte e Labinotit ate dite, kur te gjithe kan mendu se si me ja bo, a me i prit a si me i prit, kurse ne ate dite te zymte e ne ate nxetesi, askund nuk u shfaq askush prej familjareve te Bajrushit, as edhe per ngushellim. Jemi popull qe kemi shume tradita fisnike sa u perket ktyre ceshtjeve te ndjeshme, andaj gabime te tilla munden me pas pasoja te medha dhe prekin shume indinjaten e familjareve te afert.

  Pervec asaj, te gjithe ata qe udhetojne ne Prishtine e dijne se ne ora 8:00 - 8:30, ne hyrje te Prishtines, ne Veternik, posaqerisht ne vendin e aksidentit, behet kolone ne hyrje. Sipas disa te dhenave nga deshmitaret, ne kohen e aksidentit te gjitha veturat kane qene ne kolone dhe vetura e te ndjerit, Labit ka qene e ndalur!!! Mundeni me marr me mend se ne cfare shpejtesie ka mujt me kalu Kryetari ne ate kohe per me shkaktu vdekjen e nje djali te ri ne lulen e rinise. Kur kesaj i shtojme edhe deklaratat e tij se e ka ne qef shpejtesine, nje certifikate te mjekut qe i'a ndalon vozitjen si dhe rrogen qe Kryetari paguan nje shofer nga taksat tona, veq sa e rendon situaten edhe ashtu shume te dhimbshme.

  Urojme qe Iliri te ben me mire sa me shpejt dhe te gjithe te lenduarit tjere te sherohen, dhashte Zoti te mos degjojme lajme te tilla e mos ja dhashte Zoti askujt me u provu me ngjarje te tilla....

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  334
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  o ēetniku velko
  fatkeqsija ka ndodh ne veternik ku rruga eshte 4 trakshe
  dhe shpejtsija lejohet 100 km ne ore
  e jo ne qender te prishtines qysh po genjen ti velo
  po hajde tash shpik diqka falcifiko diqka
  thuaj diqka jo Thaēi jo Limaj jo PDK-ja
  hajde qfar po pret hape nji tem si deri tani
  qka te servohet prej graqanice po pret a heee
  hajde veliqkoviqo hajde rrej shpif se per ata edhe je ti ketu ēetniko

  Nuk jam ēetnik as tradhetar ,jam shqiptar dhe nuk kam ndrru flamur,jeni ju fare gabeli qe e nderruat kujtoj shkrimet ketu qe i ke bere dhe mendon se tjeret harrojne.

  Dhe per me vertetu qe ju keni rrenje serbe po te theme se ata thojne 100 here perserite rrenen qe te besohet si e vertete dhe ti e bene ketu siē bere edhe tash
  Si ne Prishtine si ne ēdo qytet tjeter ne bote vlene e njejta gje ne ēdo hyrje eshte nje tabele ku jepet shpejtesia max. e lejuar dhe per prishtine eshte 50 km dhe mos te dhimbet ai kriminel qe merre jeta njerzish veq nese je edhe vet ashtu e sa per fund nese ka jete ky Iliri besa ai krimineli do ta paguaj shtrejte...

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Daja-GONI Lexo Postimin
  Ndjeje keqardhje per te gjithe te aksidentuarit e veqanerisht per zotri Bajrush Xhemajlin per te cilin kam respekt te veqant.
  Familjes se te vdekurit u shpreh ngushellime,kurse te lenduarve u deshiroj sherim sa me te shpejt.
  E ke len pak si mangut ,eshte dashte te thuash keshtu:
  Shpresoj qe shkaktari i keti aksidenti de denohet dhe ky do ishte minimumi qe drejtesia te bie ne vend,me ngushllime shteti nuk ndertohet,para se te behte per ngushllime duhet te ju ipet pak shkoll politikajve qe deri dje jan kan barinje e sot jan hyp ne makina luksoze dhe te shkelin si me shkel nje leter.

 7. #27
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  ku je halit-pllana-sheholli
  je hup krejt ke hy ne biruc te mive
  as tv.ske pas guzim te shikosh
  se si shqiptaret e priten mikun e tyre
  qysh nuk e shkrueve as nji fjal te tema per
  Bajdenin qe e vizitoi Kosoven
  heeeeeeee
  je kan i zanun e ke pas tjeter detyr e dim e dim dhe te kuptoim
  ose nuk je mire prej zemre e ke pas frig per shendetin tan
  Ti o qetniku i llapit duhet te vij keq qe ka mbyt nje te rij ne moshen me te re dhe ka plagos tre te tjer prej karasevdas,prandaj mos leh si zagaric ketu se ati qe ja ka djeg ai e din qka ben

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-06-2008
  Postime
  171
  Faleminderit
  1
  6 falenderime nė 6 postime
  E mira e se mires eshte qe asnje qeveritar mos te vozis vete personal
  isht por ta kete shoferin e tij. me se miri do te jete qe te udhetojne me mjete publike-autobus. per qeveritaret nuk vlejne rregullat e trafikut. ata i deshirojne edhe makinat e shpejta, edhe nuk e pershtatin shpejtesine e tyre. kjo eshte fort e habitshme. ne shenje respekti dhe nderimi, shfajesimi per demin e bere, zoti xhemajli duhet te jape doreheqje. ketu shihet shpirtegjeresia e tij. sherim te gjithe te lenduarve dhe ngushellime familjes se te vdekurit.

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,279
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Eshte e pa durushme ne prishtin se si sillen politikajt ne komunikacion,eshte tmerr kur nje minister i hamamit e ndez alarmin per ti leshua rrug,askund ne boten civilizuese nuk gucon me ba keso budallakish per veq ne kosove dhe kjo tregon shkallen e kultures.Ne perendim perveq polis zjarfiksve dhe ambulances edhe vetem nese ka rast se perndryshe as keto nuk kan te drejt te alarmojn,kurse ne prishtin duhet me i mbyll mir dritaret se njeriu e din meniher qe dikush i politikes eshte duke kalu mjerim apo jo.

 10. #30
  Perjashtuar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,975
  Faleminderit
  37
  212 falenderime nė 206 postime
  Citim Postuar mė parė nga drenicaku Lexo Postimin
  Eshte e pa durushme ne prishtin se si sillen politikajt ne komunikacion,eshte tmerr kur nje minister i hamamit e ndez alarmin per ti leshua rrug,askund ne boten civilizuese nuk gucon me ba keso budallakish per veq ne kosove dhe kjo tregon shkallen e kultures.Ne perendim perveq polis zjarfiksve dhe ambulances edhe vetem nese ka rast se perndryshe as keto nuk kan te drejt te alarmojn,kurse ne prishtin duhet me i mbyll mir dritaret se njeriu e din meniher qe dikush i politikes eshte duke kalu mjerim apo jo.
  ti veq kur lajmrohesh per te dezinformue diqka a heee
  rren e madhe rren e kulluar se qfar thue deri sot ende asnji her si kam pa as ndegjue asni apo kurfar alarmi nga kalimi i automjetit te ministrave apo funkcionarve qeveritarve apo te presidences
  te kam kshillue shum here se mos rrej se nuk te lejoi jo kot e ke
  by.tha e jote prej beligradi po na tregon se qfar alarmi kan kerret e qeveritarve
  ma mire do te ishte te tregosh qe sa koh nuk ke qen ne Prishtin ti vet heeeee
  qka je ti a per alarme te automjeteve po tregon edhe ate rren fund e krye

 11. #31
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  334
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kriminelin qe mbyti Labinotin sot e kane marre ne pyetje dhe shpresoj ta fusin ne burg qe te jet shembull se po i shkaktove vdekjen dikujt duhet bajtur pasojat.


  Nga Kosova Sot

  Aksidenti, Xhemajli merret nė pyetje 11 Shtator, 2009  Prishtinė, 10 shtator
  Kryetari i Komunės sė Ferizajt, Bajrush Xhemajli, nė cilėsinė e tė dyshuarit ėshtė marrė nė pyetje nga ana e Prokurorisė sė Qarkut nė Prishtinė. Ai pėr disa orė ėshtė pyetur nga ana e prokurores sė lėndės e cila ėshtė duke hetuar mbi shkaqet e aksidentit tė trafikut 21 majit ku humbi jetėn Labinot Rrustemi dhe u lėnduan 5 persona tė tjerė nė mesin e tė cilėve edhe vetė Xhemajli. Lajmi ėshtė konfirmuar nga kryeprokurori i qarkut nė Prishtinė Osman Kryeziu. “Sot ėshtė marrė nė pyetje nga prokurorja e lėndės Bajrush Xhemajli. Atė prokurorja e ka ftuar me ftesė nė cilėsinė e tė dyshuarit”, ka thėnė Kryeziu. Prokuroria ka ngritur dyshimin se Xhemajli ėshtė pėrgjegjės pėr kėtė aksident, pasi qė ai ditėn kritike nuk i ėshtė pėrshtatur shpejtėsisė dhe kushteve tė rrugės. Hetimi i Prokurorisė zyrtarisht nis tre muaj pas kėsaj ngjarjeje dhe pasi qė Policia e Kosovė ka dorėzuar njė kallėzim penal pėr kėtė rast. Nė Kallėzimin e saj penal policia ka pretenduar se shkaktari aksidentit ishte vetura e cila vozitej nga kryetari Xhemajli, e cila ditėn kritike nuk i ishte pėrshtatur shpejtėsisė dhe kushteve tė rrugės. Pėr kėtė kallėzim tė policisė tashmė Prokuroria ka nxjerrė njė vendim pėr fillimin e hetimeve, pasi qė kjo prokurori dyshon se Xhemajli ka kryer veprėn penale tė rrezikimit tė trafikut publik vepėr kjo e dėnueshme me kodin penal tė Kosovės deri nė 10 vjet burgim. Aksidenti pėr tė cilin ėshtė duke u hetuar Xhemajli ka ndodhur mėngjesin e datės 21 maj. Vetura zyrtare ‘Nissani’ e cila drejtohej nga Xhemajli dhe e cila po lėvizte nė drejtimin Prishtinė - Ferizaj, pėrkatėsish hyrje tė lagjes Veternikut kishte ndėrruar shiritin dhe nga ana e djathtė nė tė majtė e kishte goditur kėshtu automjetin Kombi WV. Dy veturat kishin humbur kontrollin dhe mė pas kishin goditur edhe dy vetura njė ‘Ford Mondeo’ si dhe veturėn ‘Mercedes’ me tė cilėn kishte qenė duke u vozitur tani i ndjeri Labinot Rrustemi. Nga aksidenti ishte lėnduar edhe vetė kryetari Xhemajli, ky i fundit disa orė pas aksidentit ishte dėrguar nė trajtim mjekėsorė pėr nė Austri. Pas tretmanit ai ėshtė kthyer nė Kosovė. Gjatė ditės sė sotme Prokuroria e qarkut nė Prishtinė ka marrė nė pyetje edhe dy dėshmitarė pėr kėtė rast. Sipas burimeve brenda Prokurorisė pas pėrfundimit tė intervistave lėnda do tė dėrgohet nė analizė tė ekspertit tė komunikacionit, raporti i tė cilit do tė ketė mjaft rėndėsi pėr hetimin e kėsaj lėnde. Pėrndryshe hetimi i Prokurorisė mund tė zgjasė gashtė deri nė njė vit nė pėrfundim tė kėtij hetimi Prokuroria do tė vendosė nėse do ta akuzoj Xhemajlin pėr veprėn penale pėr tė cilėn edhe ėshtė i dyshuar. Pėrndryshe gjatė ditės edhe pse jemi pėrpjekur tė sigurojmė njė deklaratė nga kryetari Xhemajli kjo ka qenė e pamundur pasi qė ai nuk e ka hapur telefonin.
  K.Gashi

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Tema tė Ngjashme

 1. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste
  Nga Brari nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 13-01-2016, 15:09
 2. Gjilani
  Nga cod3r nė forumin Shqipe nga Kosova
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 10-05-2009, 13:18
 3. Kosova me kod tė ri ndėrkombėtar postar
  Nga Arb nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 19-06-2005, 07:40

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •