Close

Rezultati i Sondazhit: Ciln parti politike do te votoni ne zgjedhje?

Votues
459. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Partia Demokratike - PD

  248 54.03%
 • Partia Socialiste - PS

  112 24.40%
 • Partia Republikane - PR

  0 0%
 • Partia Levizjes Socialiste per Integrim - LSI

  14 3.05%
 • Partia e Bashkimit t Drejtave t Njeriut - PBDNJ

  2 0.44%
 • Partia Demokristiane - PDK

  3 0.65%
 • Poli i Lirise - PIL

  4 0.87%
 • Partia Social Demokratike - PSD

  0 0%
 • Partia Agrare - PA

  0 0%
 • Partia Levizja e Legalitetit - PLL

  5 1.09%
 • Partia Aleanca Demokratike - PAD

  0 0%
 • Partia e Ballit Kombtar - PBK

  3 0.65%
 • Parti tjeter

  3 0.65%
 • G-99

  17 3.70%
 • Zgjedh t mos votoj

  48 10.46%
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 187
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,083
  Faleminderit
  64
  769 falenderime n 629 postime
  Votoni, shprehni mendimin tuaj ne nje postim, lexoni ne heshtje pa replikuar mendimin e anetareve te tjere. Nuk eshte kjo teme per diskutim, ka plot te tilla ne forum, kjo eshte teme sondazh.

  Albo

 2. #22
  kuku Maska e brooklyn2007
  Antarsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime n 9 postime
  Te gjithe duhet te votojne. Vota abstenim eshte vote pro. Nese nuk jeni dakort me partite e medha, jepjani voten nje partie cfaredo te vogel, thjesht per ti derguar mesazh te medhave qe vota jone nuk shkon per ju. Askush nuk duhet t'ia mohoje vetes kete te drejte te shenjte.
  ABCDDhEFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 grma)

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-05-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Cili do duhet ta shikoje dhe ta votoje ate qeveri qe i ralizon te gjitha premtimet.
  Vetem me Partin Demokratike dhe me liderim Sali Berisha ne krye hyme ne Europe.
  Pra vota e familjes tone eshte per P D

 4. #24
  Sinqeritet.Korektesi.
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Selanik Greqi
  Mosha
  48
  Postime
  367
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Zgjedhe te mos votoj.
  Arsyet e kame thene dhe ne postimet e mia te dikurshme,akoma gezojme sistemin komunist.
  Gjithmone jame i mendimit te mos e kaloj 4 vjecarin nje parti ne pushtet
  .Dhe do te preferoja partite e vogla dhe me njerez te rinje.
  Dashuria eshte si nje hekur flakerues, qe kur e kap te djeg, me kalimin e kohes plaget mbyllen por shenjat do te ngelen perjete.

  Liri ne mendim......Respekt per nje mendim te kundert

  Pergjigjia me e mire per nje njeri qe hiqet sikur i di te gjitha eshte heshtja.

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e interX
  Antarsuar
  26-11-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  143
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Reiart Lexo Postimin
  LETERNJOFTIMET!
  Eshte njera nga arsyet e shumta per te mos votuar per kete qeveri hajdute duke futur ketu edhe qeverine e vogel: bashkine. Vertete qe shume kane marre po i marrin dhe do ti marrin ato karta, por a dini juve qe shume nga ato karta u paguan me dhune??? Me qarte: kush punonte ne nje zyre te shtetit u pajis me kuponin e blerjes se kartes ne menyre arbitrare dhe pa u pyetur qe ne ditet e para te fillimit te procesit 1200 leke. Dhe deshen apo nuk deshen te shkretet punonjes i moren kuponat sepse parate iu mbajen nga rroga pa i pyetur. Tani hipokrizia vazhdon me daulle se kartat kushtojne 200 leke. Po leket e vjedhura ku perfunduan? A do te pergjigjet njeri per kete vjedhje?
  Kam votuar per here te fundit ne 1995, dhe nuk do te votoj me per njerez pa moral dhe fe.
  Pershendetje te gjitheve dhe votim te kendshem.
  Pershendetje!
  Se pari te them se une vet jam studente dhe e kam mare karten 1200 leke pasi kisha pashaporte, dhe personave me pashaporte u jepet 1200 leke karta. (vendim i drejte)
  sa per ate vjedhjen qe permend: Kartat kushtojne 1200 leke per cdo person, te varfer apo te pasur. Kompania qe i ka mare persiper nuk ben asnje perjashtim, ai qe beri perjashtim eshte Kryeministri me Qeverine e tij, duke paguar pjesen tjeter te parave. pra nuk eshte nje vjedhje por nje e mire qe ben kjo qeveri pasi po te ishe ne nje shtet tjeter do ta blije karten edhe me shtrenjte se 1200 leke (as qe behet fjale per 200 leke)
  Eshte e vertet qe punonjesve ju moren nga rroga leket per karte identiteti por cdo puntor do ishte dakort me kete vendim pasi ka dale me pare nje vendim qe rroga nuk terhiqet pa karte identiteti. atere nese nje puntor nuk do pranonte te bente karten me se do ta merte rrogen?? Dhe ajo karte ka nje kosto qe eshte 1200 leke.
  Dhe te mos harrojme deklarfatet e ambasadorve dhe autoriteteve te huaja ku shpesh here jane shprehur se kartat ne menyre absolute nuk duhet te jepen falas, se ato kushtojne shume lire ne krahasim me shtetet e tjera, dhe kane te njejten kosto si ne cdo shtet!
  Love Inter

 6. #26
  i/e regjistruar Maska e Reschen
  Antarsuar
  07-12-2008
  Postime
  450
  Faleminderit
  25
  3 falenderime n 2 postime
  Votova ne heshtje sic kerkon Albo dhe voten time e dhashe "zgjedh te mos votoj", pasi nuk jetoj ne Shqiperi.

 7. #27
  .... Maska e Illyria
  Antarsuar
  26-05-2009
  Postime
  57
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Citim Postuar m par nga Astrit Kosturi Lexo Postimin
  Per ke do votoj une?

  1. Kush me perfaqeson mua, si karakter, qendrimet dhe interesat e mia?

  2. Tek cili program elektoral, shihet zgjidhja e problemeve te mia?

  3. Personi q udheheq listen ne qark, a ka integritet imtelektual, moral dhe profesional?

  4. Koherenca e qendrimit te Partise qe dua te votoj, ne detyren e saj qeverisese, apo opozite, si garanci per te nesermen.

  5. Ndikimi politik, ne zhvillimin apo ngecjen e jetes komunitare, ku banoj. Ciles parti, i detyrohem per ta votuar?
  Dhe mqnse t gjitha kto pyetje, marrin prgjigje negative t mua zgjedh t mos votoj! E di, shkelje e nj detyre dhe njkohsisht t drejte qytetari t sanksionuar n kushtetut, por si qytetar jam shkelur nj mij her. Vota ime dhe e shum t tjerve nqs nuk manipulohet si ndodh rndom n do proes zgjedhor, as q e ka fuqin t vendos n t mir t nj populli: jan ca interesa madhore politikansh aty q i zhdukin kto vota.

 8. #28
  Lazaratas Maska e Bel ami
  Antarsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  Lazarat
  Mosha
  39
  Postime
  1,187
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime
  Te mos votosh esht gabimi me i madh.Vota eshte e drejta jote,eshte detyre qytetare dhe detyrim personal ndaj ndergjegjies tende.Shko tek kutia e votimit, mere flete votimin, hiqu viz te gjitha partive, por voto.

  Une personalisht votova PD-se vetem per 2 arsye. Nuk dua qe sa here qe te shkoj ne Shqiperi te paguaj taksen "Majko" per xhepat e socalisteve (ruga Durres-Kukes mbaroi) dhe dua qe ne janar kur te shkoj te kem drita ( shiko investimet energjitike) dhe te mos degjoj Andis Harasanin te thote se ka fituar ne Kazino 40 milion dollare dhe une te lahem me legen dhe te ngrohem me flaken e qiririt.
  ... E ku thuhene ne karte
  Fjalet e Gjuhes se Zjarrte!

 9. #29
  E keqja s'ka fund Maska e Henea
  Antarsuar
  25-05-2009
  Postime
  119
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Vota ime shkon per PD dhe per SALI BERISHEN

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ZANOR
  Antarsuar
  25-09-2002
  Postime
  1,121
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ai q nuk e voton berishn osht i 3nt

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e flor1
  Antarsuar
  05-02-2009
  Postime
  200
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  vota ime shkon per kryeministrin Berisha.

  qeveritaret e keqinj zgjidhen nga te miret qe nuk votojne.votoni votoni votoni!
  ...Tirana eshte e para

 12. #32
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  31
  Postime
  2,506
  Faleminderit
  0
  4 falenderime n 4 postime
  Sikur te isha mbrenda kufijeve te Shqiperis kuptohet se PD.

  Do te votoja per PD-ne sepse ka arritur shum me teper se cka eshte mundur,dhe votoj per PD-ne sepse po kjo parti ne krye me Sali Berishen ne nje te ardhme te afert do ti tregojn botes se jemi zot te ketij vendi dhe zotri te ballkanit,dhe ne te Maqedonis kemi nje simpati te vecant per Sali Berishen dhe partin e tij,se dim pse.

  Uroj qe te kete zgjedhje te drejta dhe pa kurfar problemi. Dhe nje mesazh per ju qe nuk doni te votoni apo ju qe jeni neutral,dilni njeri jepjani nje vot PD-se si me votu une.

  Suksese PD-se dhe ishalla me nje fitore te bindshme.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Antarsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Qenka bere poll ketu.
  Jam larg e smar dot pjese.
  Dhe nuk them qe po te isha aty per ke do votoja se vota eshte fshehte dhe nuk duhet deklaruar.
  Ata qe e deklarojne se per ke votojne bejne propagande elektorale te nje force politike.

 14. #34
  100%Shqiptar Maska e DJAL_PELIVAN
  Antarsuar
  04-12-2006
  Vendndodhja
  Texas USA
  Postime
  291
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  ktu ne forum votova per [ PD ] Partia demokratike .
  Skam se si te votoj ne te vertete se ndodhem ne USA .

  Me Zemer Demokrat
  BanDa-BuTueSi

 15. #35
  Perjashtuar
  Antarsuar
  09-02-2009
  Postime
  814
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  ore dihet se PS-istat do e marrin kete rradh ... barkderret blu i mbushen xhepat tani e kan rradhen te dobtit e ps te barkderrizohen dhe ju pordhacet votoni per to

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-04-2009
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Pershendetje:
  Un Nuk Jam I Perfshir Ne Asnje Parti Politike Por Mendoj Se Duhet Te Provojm
  Nje Forc Tjeter Politike Se Kto Dy Te Medhajat U Ben 17 Vjet Dhe Te Njejtet Mbetem
  Pa Asnje Ndryshim, Besoj Se Esht Koha Te Bejm Dicka Per Shqiperin.
  Faleminderit.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e cubel
  Antarsuar
  30-05-2005
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Sigurisht PD E cili shqiptar me mend voton partin roz ( partin e kuqe)

 18. #38
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Antarsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,325
  Faleminderit
  1
  5 falenderime n 5 postime
  Citim Postuar m par nga gezim20 Lexo Postimin
  Pershendetje:
  Un Nuk Jam I Perfshir Ne Asnje Parti Politike Por Mendoj Se Duhet Te Provojm
  Nje Forc Tjeter Politike Se Kto Dy Te Medhajat U Ben 17 Vjet Dhe Te Njejtet Mbetem
  Pa Asnje Ndryshim,
  Besoj Se Esht Koha Te Bejm Dicka Per Shqiperin.
  Faleminderit.
  Ti paske problem me veten, ose s'je nga ky Planet.  Sa pr temn: Un nuk votova se skam te drejt te votoje. Por po te kisha te drejt vote dhe te me jepej mundsia do votoja PD, arsyet dihen. Po e drgon Shqiprin ne rruge te drejte dhe shume ndihme po i jep Kosovs. Si vllai vllait.
  Mso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 19. #39
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime
  Humbja e Zgjedhjeve e paevitueshme pr PS dhe Koalicionin e Majt


  Nga Pirro PRIFTI*


  Grupi i vjetr i PPSH dhe servilt e tyre q po parazitojn n PS, PSD, e n ndonj parti tjetr t majt jan prgjegjs pr gjendjen e rnd q ka kapluar spektrin e majt spektr i cili jo vetm q nuk po gjen rrugn pr tu shkputur realisht nga e kaluara por po mundson nprmjet njerzve pa identitet t mbijetoj duke formuar grupe, shoqata t ashtuquajtura shoqri civile apo dhe parti t majt si G-99, q m tepr ngjan me 99-shat e rrugs sesa me nj parti normale.
  Kto grupe jan pjes t klanit ish-komunist q drejtohet n hije nga dy drejtuesit aktual t PS dhe t PSD t dy tepelenas q mbajn prgjegjsi pr mos reformimin si duhet t s majts. Kta prfaqsues duhet t ishin trhequr prej kohsh nga pozitat q kan dhe nga politika, por kmbngulja e tyre pr t qndruar n politik ka krijuar precedentin q do kush i nomenklaturs s kuqe mund t vazhdoj t drejtoj, se nuk i thot njeri gj. E ky problem q tashti para zgjedhjeve t 28 qershorit kur ata pa pik turpi vendosin emrat e tyre pr kandidat pr deputet do t thot shum: sfid dhe arroganc ndaj demokracis, sfid dhe arroganc ndaj elektoratit t majt, sfid dhe arroganc ndaj popullit dhe shtetit shqiptar cili do t hyj n Europ me drejtues ish-komunist!?
  Her fshehurazi e her pa turp, ata me dashje kan ngadalsuar dhe shtrembruar t majtn shqiptare aq sa sht vshtir q e majta t reformohet seriozisht e vetm pr shkak t tyre e klanit t tyre q ka marr disa karakteristika t Ali Pash Tepelens.
  Njihet prej 2 shekujsh e ca se si Ali Tepelena (Pashai) kaaku i krahins, mori ofiqet nga sulltani dhe pasi e tradhtoi, formoi nj territor t administruar nga ai popullata e t cilit vuajti tmerrsisht nga mizorit e pashoq qofshin shqiptar apo grek. Sipas t dhnave me mijra shqiptar e grek u vran e u masakruan nga ky Pasha mizor me dy Hareme (njri pr dylberet dhe tjetri pr dylbert), t cilit qejflinjt e Tepelens i kndojn kng duke prfshir q nga Hormova e duke mbaruar n Janin. Gjmat e mdha t tij njihen sepse nj pjes e shqiptarve q banuan aty u larguan nga frika e tij por dhe nga hakmarrja e sulltanit i cili shkretoi zonn, dhe krahinn.
  E prmenda kt pjes t historis s Shqipris t shkruar jo sakt qoft nga historiant tan, qoft nga dshira pr t lartsuar nj figur t shmtuar nga ana morale dhe historike q s`na nderon aspak- sepse mesa duket, kjo periudha e post komunizmit ka nxjerr n pah disa veori t disa politikanve nga kjo krahin, nj pjes e t cilve jan t nderuar e t respektuar, por disa individ t tjer q pr fat t keq kan mbijetuar n postet drejtuese t s majts shqiptare (edhe pasi ata kan patur poste t rndsishme n kohn e PPSH), por duke treguar disa tipare malinje t personalitetit t tyre t ngjashme me ato t Pashait t Tepelens : pra at t mbijetess me do kusht n raste konfliktesh e ndryshimesh, at t marrjes s servilve (njerz pa individualitet dhe intrigant) prreth vetes, duke i vn ata n poste t rndsishme partiake n mnyr q t ken mbshtetje (autokrat dhe armiq t demokracis), duke prdorur mir brrylat pr t`jua futur t tjerve (intrigat), dhe duke prfituar nga rasti t bhen t pasur e t pushtetshm duke mos rn n sy (dezinformimi).
  Pikrisht kta t mbijetuar n kohn e demokracis t cilt vazhdojn t mbahen me thonj e dhmb pas pushtetit qoft partiak qoft at ekzekutiv, njlloj si n kohn e diktaturs (sepse s`mund t rrin pa pushtet), kan arritur uditrisht q n raport me popullatn e zons nga ata vijn, e duke prishur do raport brenda partive dhe koalicionit t majt,- t ken m shum deputet se Kora, Gjirokastra, Shkodra, Kuksi, Peshkopia biles dhe t rretheve t tjera n periudha t ndryshme t demokracis (1991-2009).
  Megjithat duke par statistikat partiake t kohs s diktaturs, vrehet se ndonse partiak nga rrethet e prmendura m sipr kishte m shum, por n poste t rndsishme rrinin dhe ather tepelenasit.
  Gjendja n t majtn shqiptare pavarsisht nga ngjyrat e ylberit, karafilat e kuq, sfondi mashtrues i nj t majte t shndetshme sht e rnd dhe po t shihet me kujdes vihet re menjher se ka nj ndarje t vrtet t interesave t elektoratit t majt me drejtuesit e elektoratit t majt ndarje q ka t bj me interesat ekonomike pra, drejtuesit e majt t vjetr dhe t rinj (t miratuar nga t vjetrit) kan si qllim pasurimin dhe jan br elita e t pasurve t vendit.
  Me t drejt lind pyetja: `duan kta njerz n drejtimin e t Majts?
  Ka nj ndarje ideologjike t parimeve t social-demokracis perndimore me t cilat duhej ndrtuar spektri i majt me at q u thuhet elektoratit t majt dhe me at q i serviret internacional socialiste dhe BE. Dhe ktu jan fajtor ish Ministrat e PPSH dhe ata q u shkojn pas.
  Ka nj coptim t s majts e cila ka ardhur si rezultat jo vetm pr shkak se drejtuesit e Partive t s majts aktuale shqiptare krkojn t jen n rast fitoreje n zgjedhje- thelat m t majme t drejtimit (me synimin q t pasurohen sa m shum e t`i ndajn pasurin me servilt q do t`i pasojn)- gj q tregon se aspiratat e social -demokracis jan shkelur me kmb prej kohsh, por edhe pr shkak se elektorati i majt po del tashm pas 19 vitesh nga kthetrat e narkozs s nostalgjis komuniste (ku, prania e dy ish ministrave t asaj kohe deri n ditt e sotme- e ka zgjatur at gjendje makthi pr t gjith elektoratin e majt).
  Ka dhe nj proces tjetr interesant i cili pr fat t keq sht negativ, sepse n vend q t ndihmonte t majtn n reformimin e saj, praktikisht po e dmton at, aq m tepr kur n Partin e re t krijuar G-99 kan hyr djem e vajza t reja q drejtohen nga nj arrogant i ri (i cili jo vetm se nuk ka asgj t re t`i jap elektoratit t majt prvese po i krkon votn se ashtu e kan msuar t tjert) i cili po i mashtron nprmjet msimeve djallzore marksiste-leniniste t msuara nga ish- nomenklaturistt e kuq, por dhe nga lobi ifut i cili po e financon pr qllimet e veta dhe mesa duket pr tu pasuruar dhe t marr pushtetin me dinakrin e ish-komunistve dhe me parat qyl nga ky lob, i cili nuk po e kupton se k po financon.
  N prfundim, gjendja e t majts sht e rnd dhe as q mendohet t fitoj zgjedhjet ashtu e prar si sht, por m tepr t vjen keq kur sheh q drejtimin e saj e kan zn xhaketat e vjetra s bashku me klinentelistt bashkiak, t cilt po majmn e po frkojn duart pr nga lehtsia me t ciln u ra n dor bashkia dhe politika.
  Me sa duket mjaftoka t flassh me zhargonin e majt, mjaftoka t shash kundrshtarin, mjaftoka t vjellsh vrer pr kryetarin historik t s majts, dhe.. ndodh mrekullia e gnjeshtrs: elektorati i verbr i s majts voton pr fardo individi q i servirin kto dy klane t rrezikshme.
  Por megjithat, ka shum militant t majt t vrtet q po shohin se si po rrokulliset drejtimi i Partive t majta. Kta po prpiqen t reformojn t majtn por, s pari duhet q elektorati i majt t shoh t vrtetn se `po ngjet me Koalicionin e tyre t ndryshkur nga kta vampir t kuq.
  T shpresojm q n t afrmen m t afrt, t reformohet e majta shqiptare sipas parimeve t internacionales socialiste dhe ekonomis post-kapitaliste t tregut n mnyr q Shqipria dhe shqiptart t integrohen n Europ pa ish-ministrat komunist.

  *Analist

  sot

 20. #40
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Antarsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,066
  Faleminderit
  56
  44 falenderime n 43 postime
  IFIMES: Pse Rama do t'i humbe zgjedhjet

  E Shtune, 30 Maj 2009

  LUBJANE - Instituti Nderkombetar per Studime Ballkanike dhe te Lindjes se Afert "IFIMES" me qender ne Lubjane ne nje analize te botuar per zgjedhjet e qershorit ne Shqiperi sjell me shume arsye te cilat e bejme te sigurt fitoren e Partise Demokratike dhe liderit te saj Sali Berisha.

  Instituti IFIMES publikon disa arsye te cilat do te ndikojne qe nje pjese e trupi votues te PS-se te votoje ne favor te Partise Demokratike, transmeton agjencia e lajmeve INA.

  Sipas ketij studimi te publikuar dje, Partia Socialiste tashme prej nje viti e gjysme eshte ne fushate zgjedhore, dhe ne perfundim te saj eshte duke treguar lodhje.

  Instituti permend edhe nje varg arsyesh te cilat sipas tij, zbehin shanset e Partise Socialiste per nje fitore te mundshme. "Ofensiva zgjedhore e Partise Demokratike eshte shume me teper intensive ne perdorimin e retorikes politike qe eshte terheqese per votuesit shqiptare; Fjalori Politike i PS-se nuk eshte i modernizuar, dhe eshte nje lloj rrethi vicioz qe krijon armiqesi tek votuesit; Aktivitet i opozites eshte ne venitje dhe ende pa ndonje strategji per fitore; Opozita vazhdon per te shpenzuar shume energji per mosmarreveshjet brenda vetes, duke i lene votuesve nje shije te hidhur te ndarjes dhe shijen e mosbesimit per ndonje fitore zgjedhore; Provat dhe argumentet e partise ne pushtet te perdorura kunder opozites, vecanerisht ato qe lidhen me licencat per ndertime te cilat i ka ndare Kryetari i Komunes se Tiranes dhe kreu i opozites Edi Rama e kane demtuar imazhin e tij; Surpriza me e madhe dhe e pakendshme qe i ka zene ngushte votuesit shqiptare eshte fakti qe kreu i PS Edi Rama nuk eshte bartes i listes ne partine qe e udheheq, qe eshte totalisht e pakuptueshme per nje lider te partise me te madhe opozitare qe synon te behet kryeminister i Shqiperise", thuhet ne analizen e IFIMES.

  Arsyet sipas IFIMES:

  Ofensiva zgjedhore e Partise Demokratike eshte shume me teper intensive ne perdorimin e retorikes politike qe eshte terheqese per votuesit shqiptare

  Fjalori Politike i PS-se nuk eshte i modernizuar, dhe eshte nje lloj rrethi vicioz qe krijon armiqesi tek votuesit

  Aktivitet i opozites eshte ne venitje dhe ende pa ndonje strategji per fitore

  Opozita vazhdon per te shpenzuar shume energji per mosmarreveshjet brenda vetes, duke i lene votuesve nje shije te hidhur te ndarjes dhe shijen e mosbesimit per ndonje fitore zgjedhore

  Provat dhe argumentet e partise ne pushtet te perdorura kunder opozites, vecanerisht ato qe lidhen me licencat per ndertime te cilat i ka ndare Kryetari i Komunes se Tiranes dhe kreu i opozites Edi Rama e kane demtuar imazhin e tij

  Surpriza me e madhe dhe e pakendshme qe i ka zene ngushte votuesit shqiptare eshte fakti qe kreu i PS Edi Rama nuk eshte bartes i listes ne partine qe e udheheq, qe eshte totalisht e pakuptueshme per nje lider te partise me te madhe opozitare qe synon te behet kryeminister i Shqiperise

  koha jone

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Tema t Ngjashme

 1. Kshtu foli Tahir Zemaj
  Nga Nice_Boy n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 123
  Postimi i Fundit: 01-01-2014, 17:52
 2. "Dr. dituria"
  Nga Sabriu n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 18-12-2008, 05:32
 3. Dosja antishqiptare e Greqis, 1912-2007
  Nga BARAT n forumin Historia shqiptare
  Prgjigje: 645
  Postimi i Fundit: 15-10-2007, 19:27
 4. Koha pr t formuar t majtn reale
  Nga Xhuxhumaku n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 01-09-2005, 04:05

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •